gemengd Menws. Telegram m, Laatste Berichte!!. Leestafel Allerlei. Rechtszaken. Burgerlijke Start. Marktherfehtei. AtertentiSn. begroeting. Te Renesse weder een har telijke ontvangst van de bevolking met aan het hoofd den burgemeester, den heer W. H. Scholten. Bij een hoek van den Kruisweg naar Noordwelle, was het gemeentebestuur van Noordwelle met den burgemeester, dhr J". Schooff, aanwezig en had de gewone begroeting plaats. Langs Oudendijk©, gemeente Ellemeet, burgemeester de heer A. J. de Bruijne, Scharendijke, gemeente Eikerzee, burge meester dezelfde, Loopers-Kapelle en Brii- dorpe, beiden gemeente Duivendijke (in laatstgenoemd deel der gemeente bood de zuster van burgemeester J. Padmos een bloemenhulde aan) werd gereden naar Brouwershaven, de eenige plaats van den tocht door het eiland, waar de auto's worden verlaten en waar op het raad huis een offieiëele ontvangst plaats had, en wel door den burgemeester, den heer N. A. Berkhout, die als volgt na de ge wone begroeting sprak Majesteit, Koninklijke Hoogheden, Nog .altijd is hier in levendige dank bare herinnering gebleven het bezoek, dat eertijds de gemeente van Zijne Ma jesteit Koning Willem de Ille ook in deze raadzaal heeft mogen ontvan gen. Uwe Majesteit veroorlove mii dan ook, namens den Raad een woord van hartelijken dank te mogen brengen voor de eer, die U ons heden wel hebt wil len bewijzen, door eenige oogenblikken in ons weliswaar eenvoudige Raad huis binnen te treden. Hoe wordt hier gevoeld do aanhanke lijkheid van ons Vorstenhuis, hier in dit Oude Stedeke, onder welks Wallen eens de vrijheid voor ons Vaderland werd bevochten. Waar het heeft mogen behagen aan Zijne Majesteit Koning Willem de Ille. ter gedachtenis aan Zijn bezoek alhier gebracht, Zijne handteekening te zetten in de Werken van Jacob Cats door dezen zelf aan zijn geboortestad geschon ken daar zij het mij vergund U te mogen verzoeken eveneens Uwe hand- teekeningen wel te willen zetten in dit prachtexemplaar ter herinnering jian dezen voor "Brouwershaven zoo heuglii- ken dag. Aan het verzoek tot het plaatsen van de liandteekeningen werd door de ïlooge Gasten gaarne voldaan, waarna vanaf het bordes van het Raadhuis een zanghulde in ontvangst werd genomen. Was H. M. het stadje binnengereden door een eerepoort voorstellende een der Stadspoorten en geplaatst in de Noord straat, zij zou de gemeente verlaten door een andere stadspoort, die in de Poort- dijkstraat was geplaatst, terwijl niet ver- g( te nmag woid n, dat ock het geboorte huis van Cats althans wat de gevel be treft, in den vroegeren toestand was te ruggebracht. Van Brouwershaven w'erd gereden naar Zonnemaire, waar burgemeester H. J. Roelvink werd voorgesteld en zanghulde niet ontbrak. Die volgende halte was in de gemeen te Dreischor, waar vooral door de goede zorge nvan den burgemeester, den heer E. H. P. van Nahuijs, voor een goede ontvangst was zorggedragen. Gestopt werd voor het antieke raadhuis van 1637 waar mevrouw van Nahuijs aan de Ko ningin en haar zoon aan Prinses Juliana bloemen aanboden en het plaatselijk zang koor het Zeeuwsch Volkslied deed hoo- ren. Op den terugtocht naar Zierikzee werd nog even opgehouden te Schuddebeurs (Noord go uwe) w'aarvan dhr Van Nahuijs ook burgemeester is, en voor het aan bieden van bloemen door de dames Schuurbeque Boeije en de -Clercq. In Zierikzee was de feeststemming nog steeds toegenomen en terwijl nog eenmaal bloemen in ontvangst waren genomen na melijk van de dochter van den heer A. v. d. Weijde, lid van Ged. Staten van. Zeeland, reed de Koninklijke familie luide toegejuicht, naar de Hydrograaf, die met zijn Hooge passagiers de haven uitstoomde om door de Zandkreek langs Veere naar Middelburg te stoomen. Ongelukken. Zaterdagnacht sloeg de bliksem in de boerenhofstede van Prins te Staphorst. Do boerderij brandde geheel af. De 20-jarige knecht J. W. kwam in de vlammen om. Het geheel verkoolde lijk vond men in den koestal. Mede verbrandden drie koeien en een paard. De boerderij was ver zekerd. - Te Spakenburg is Zaterdag 't lijk van den knecht Zwaan aangebracht; deze was eenige dagen jgeleden in de Zuiderzee over boord geslagen. Zaterdag viel de 55-jarige molenaar S. te Schagen boven uit zijn molen. De ongelukkige was terstond dood. Te IJmuiden is aangespoeld het lijk van den heer S. uit Amsterdam, die juist drie weken geleden bfj het baden is verdronken. Te Elburg is thans ook aangespoeld het lijk van de vrouw van schipper Tielemans, van het schip, dat bij den storm van 18 Juli op de Zuiderzee vergaan is. Te Joure kreeg een éénjarig meisje, dat zich enkele oogen blikken alléén in de kamer bevond, een groote kan kokende koffie over zich heen, doordat het spiritusstel, waarop de kan stond, bezweek. Bedekt met vreeselijk wonden werd het kind opgenomen en is kort daarna over leden. Terwijl twee toeristen uit Utrecht per fiets Bruten passeerden, werd een van hen onwel. In de naaslbijz(jnde woning binnen gedragen, bleek hij reeds bezweken te zijn. aan hartverlamming. Zaterdagavond is een ongeveer 10-jarig jongetje van een familie uit Dordrecht, die te Balkbrug in pension was, van de waranda gevallen. Het kind kwam met het hoofd op den trottoirband terecht werd deerlijk verminkt opgenomen en over leed eenige uren later. Bij een vechtpartij to Roderveld kreeg de 17-jarige stucadoor T. een schop in den buik, met het nood lottig gevolg, dat hij na een paar weken is overleden. Te Maassluis is Zondagnamiddag het lijk opgehaald van een man van middel baren leeftijd. Enkele uren tevoren had men op den dijk langs de Maas een eenzamen wandelaar waargenomen, die later niet meer werd teruggezien. Men vermoedt, dat wande- delaar en doode dezelfde zijn. Te Rotter dam is een 78-jarige weduwe door een motor rijder aangereden en zoodanig verwond, dat ze in het ziekenhuis aan de verwondingen overleed. Zp was doof en had de signalen niet gehoord. Onweer. Tijdens een onweer is de boerenbehuizing van P. Oosterdijk, te Steen- wijk, door den bliksem getroffen en met veel hooi, den inboedel en een zeug met 8 biggen geheel verbrand. Plaatjes gestolen. Dezer dagen verzond iemand als bagage vijf fietsen van Rotterdam Beurs naar Middelburg, alle voor zien van het nieuwe belastingplaatje. Bij de inontvangstneming bleken reeds van 3 fietesn do plaatjes gestolen te zijn. - Door zuigelingengeschrei ge- r e dDe zeer zware regenbuien die in den nacht van Zaterdag op Zondag neerplasten hadden te Zwolle bijna den dood van vijf menschenlevens tengevolge gehad. Onbewust welke gevaar hen dreigde had het gezin H. R., bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, zich ter ruste gelegd in een kleine woonschuit. Niemand bemerkte, dat het regen water bij stralen van den kaaimuur en het dekzeil het schip binnendrong. Toen het water in het schip bijna 1 Meter hoog stond en het schip begon te zinken, dreef de zuige ling in de wieg rond. Of» het hevig geschrei der kleine ontwaakten de ouders, die in allerhaast met de kinderen het schip ver lieten en de omliggende schippers waarschuw den. Het was ongeveer half vier in den nacht, toen men een ketting onder de boot had doorgetrokken om verder zinken te voor komen. Met vereende krachten werd het schip leeggepompt. Door den vloer gezakt. Toen de familie P. te Rotterdam gisterenavond in do waranda zat, stortte plotseling de vloer in elkaar, waardoor zes personen naar be neden vielen. Mevr. P. werd aan de borst verwond. Spoorwegongeluk. Tengevolge van het voorbijrijden van een onveilig sig naal reed te Erfurt een extra-trein op een locomotief. Daarbij werden 17 personen zwaar gewond. Bootongeluk. Op het Müggelmeer bfj Berlijn poogden gisterenavond drie inzit tenden van een bootje, twee heeren en een dame, zich door een stoomboot te laten sleepen. Daarbij sloeg het bootje om en het drietal verdween in de golven. Bij de heer- schende duisternis was het reddingswerk voor het personeel van destoomboot onmogelijk. Alle drie personen zijn waarschijnlijk ver dronken. Geen brood tekrijgen! Dat was gistermorgen een heele consternatie in ver schillende pensions te Berden, dat stampvol met badgasten zit, zoodat de broodbakkers geen brood genoeg kunnen bakken. Nu is het geoorloofd op Maandagmorgen vóór tien uur oud brood te verkoope», geen verse h brood, doch er was geen oud brood meer voorhanden. Daarom verkochten de bakkers versch brood met het gevolg, dat velen hunner een bekeuring opliepen. In eenige pensions echter was geen versch brood te verkrijgen het oude brood was op. De Brusselsche Bank. Omtrent de inhechtenisneming der beide ex-directeuren der Brusselsche Bank te Bonn, vernemen wij nog, dat de Amsterdamsche politie gedu rende de tien maanden waarin zij deze zaak in handen heeft gehad, het spoor van de voortvluchtige:! in België, Frankrijk, Luxem burg en Duitsehland gevolgd heeft. Een aan houding was nooit mogelijk geweest, steeds waren de vogels weer gevlogen. Doordat n.m. de bc-ide directeuren .over aanzienlijke geld bedragen beschikten, kon alle zorg besteed worden aan het verbergen van hun verblijf plaats; Briedée bezat vier valsche passen. De Jong twee, bovendien reisden zij met 2 auto's, zoodat het hun mogelijk was bij- het minste of geringste geval dat hun verdacht voorkwam, naar een andere stad of ander land te verhuizen. Te Bonn heeft deze in hechtenisneming, die op straat geschiedde, groot opzien gewekt; Briedée zoowel als de Jong stonden daar zoowel als in andere plaatsen als de „steinreiche Hollander" be kend. Officieel is nu het beslag gevraagd op de safe, die de vluchtelingen in Dussel dorf hadden; eveneens is op de beide auto's beslag aangevraagd. Briedée en De Jong zullen over acht weken aan .de Hollandsche justitie worden uitgeleverd. Hoe groot het bedrag is, dat nog van het vermiste geld over is, is niet bekend. WASHINGTON. V.D'. Een nieuwe re volutie is iu Honduras uitgebroken, ou der leiding van generaal Ferrara. WASHINGTON. V.D. De in San Paulo aangerichte schade door de rebellen wordt geschat op ongeveer 6 miljoen dollar. LONDEN. V.D. De onderhandelingen tusschen. Engeland en Rusland zijn ver broken. Er zal geen verdrag worden ge- teekend. LONDEN. (Hbld.) De Fransche delega tie ter conferentie stelt voor, onmiddel lijk na de besprekingen met de Duit- schers, een nieuwe conferentie van ge* allieerde ministers van financiën te hou den tot regeling van de verdeeling der Deutsche betalingen voor het herstel se dert 1923. De toestand in Roemenië. De Roemeensche consul te Amsterdam deelt omtrent de berichten, dat in Roe menië de staat van beleg is afgekondigd, de mobilisatie is bevolen, enz. enz., het volgende mede: In dezen vorm zijn de berichten juist. Er is slechts herinnerd aan de wet, die de regeering bevoegdheid geeft deze strenge maatregelen te nemen. Deze herinnering werd noodig geoordeeld in verhand met de nieuwe aanwijzingen van communistische propaganda en zij heeft ten doel, wanordelijkheden te voor komen. Indien de waarschuwing niet vol doende is, zullen de aangekondigde stren ge maatregelen worden genomen. De staat van beleg bestaat alleen in Bessarabië, waarvoor de redenen voldoende bekend zijn. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Aug., 2.15 u. Berlijn O.ö&Vï—0.60. Brussel 12.421/2—12.62*/s. Parijs 13.9514.05. Londen 11.55ll.ööVa'. New-York 2.58i/4—2.583/4. Slacht; cl aepkens Chiisti. Geloofshelden en Martelaren uit do Nederlanden in den tijd der groote reformatie, door P. de Zeeuw. Bruinisse, J. v. d. W,al. Wij zjjni al aan afl. 5. Daar deze uitgaaf snelle vorderingen maakt, vestigen wij er nog eens de aandacht op, vanwege de belangrijk heid van den inhoud, en ook om aan te dringen op kennismaking; vooral 'tjongere geslacht, dat over 't geheel veel minder thuis is in het Martelaarsboek dan het oudere vrucht ook van- den zooveel drukkeren, feller gojaagden tijd met zijn snel vervoer en ver keer, zijn sport, en vermaken, en daarmee gepaard gaande minderen lust tot onderzoek dient op de hoogte te blijven met de namen en de gebeurtenissen uit den tijd der Reformatie. Men leze o.a. het gebeuren met Willem Dirksz, den eenvoudiger: kuiper uit Utrecht, den- eersten martelaar uit Noord- Nederland, Het dierenleven op den Mount Everest. Wij hebben- waargenomen zoo schrijft een- lid van de Mount Everest-cx- peditie dat op een- hoogte van 28.000 voet do mensch kan leven zonder al te groote uitputting. Met de dieren is het nog beter gesteld. In de Himalaja komt veelvuldig voor de „burhel", een- soort wiïd schaap, gewoonlijk vrij1 schuw, maar dat aan den voet van de Everest soms binnen 25 M. bfj ons kamp- kwam. De dieren komen ge woonlijk niet hooger dan de uiterste grens van het plantenleven, omstreeks 17.000 voet. Enkele andere kleine zoogdieren ziet men nog op deze hoogte ,o.a. een klein knaag dier ter grootte van een rat en af en toe een haas. Warmbloedige zoogdieren komen zelden- hooger. De vogels leven op zeer groote hoogte, tal van moerasvogels gaan zoo hoog ala er moerassen, zijn. Op 15.000 voet vindt men o.a. de kaalkopgans en de zaagbek-eend de waterspreeuw gaat tot 16.000 voet, de kleine roodstaart nog hooger, deze laatste zelfs tot 18.000 voet. De prachtige lammer gier zwerft vaak op een hoogte van 20.000 voet. Alpenkraaien kan men op 24.000 voet waarnemen, ze kunnen het wel brengen tot 27.000 voet. Tot dusver was op- deze hoogte geen dierlijk leven gekonstateerd. W,anneer er maar geschikt voedsel te vinden was, trotseeren de dieren koude en inspanning. Als we boven op den top een kamp zouden hebben, zouden de Alpenkraaien zeker bij ons komen. Vele soorten insekten stijgen tot hoog de bergen in. In de passen vindt men bijna altijd den Apollo. Door den zwakken vleugel slag is hij soms weerloos aan den krachtigen wind overgeleverd. Toch maakt hij woeste tochten-s over de bergketens. De zwaluwstaart, en de schildpadkleurige hebben een krachtiger vleugelslag. Zij fladderen tot 17.000 voet, waar ze op de gletschers neerstrijken. Dag- motten zijn hun metgezellen. Deze hebben teere kleuren met grijze spikkels, zoodat ze tusschen steenen haast niet "te zien zijn. Sprinkhanen brengen het tot 18.000 voet, hoewel daar bijna geen plantengroei meer is. Zij zijn vleugelloos, dat is op deze hoogte een voordeel, omdat ze tegen de tochtige winden toch niet kunnen opvliegen. Wij heb ben duizendpooten gezien onder d© steenen ter hoogte van 15.000 voet, een keevr in ter hoogte van 15.000 voet, een kever in op 16.000 voet. Het is merkwaardig het groote aantal vis sollen op te merken in de stroomen op het plateau van Tibet. Aan den rand der poelen vindt men verschillende soorten schelpen, vooral die van het ramshoornmodel, zich tot een spiraal kronkelend. In de moerassen merkt men watervliegen, muskieten, boots mannetjes en garnaalachtige schaaldieren. Op de hoogvlakten- leeft een kleine hage dis in een hol, waaruit zij op warme dagen naar buiten komt. De kleur van het dier past zich prachtig aan bij den bodem; dat is van zeer veel belang, want zelfs op 14.000 voet hoogte zitten de valken voort durend op den uitkijk. Slangen zijn hier niet, vermoedelijk vanwege de koude. Onder de steenen vindt men scholen schildvleugel- dierem in een soort winterslaap, gebogen kop ingetrokken pooten en de taslsprieten tegen borst. Zelfs op hoogten van 17.000 voet doorleven zij zoo de wintermaanden en door staan de ergste kou. V a c a n t i e. Vroeger beteekende va- cantie, dat in de maand Augustus de scholen gesloten werden en moeder haar kinderschaar thuis kreeg, die bezig werd gehouden door in huis wat to mogen helpen en moeder op haar hielen te volgen den heelen dag door van kamer naar keuken en omgekeerd en door een wandeling, als moeder klaar was met huis- en naaiwerk. Gewoonlijk waren er in zoo'n vacantie twee of drie merkwaar dige dagen, dat er in een open tram gereden werd, dat men met een heele reeks sportwagens naar een theetuin ging en schommelen en wippen mocht, terwijl moeder haar hart vasthield van angst en krentenbroodjes uitdeelde, als enke len van het groepje 'hongerig en ver moeid bij haar neerploften. Dan was er een middag, dat je met vader mocht wandelen en heel misschien,in een roei bootje zitten, als je tevoren beloofde niet te zullen wiebelen en dan Was .er in de laatste week de dag naar Sche- veningen of Zandvoort. En als er dan 's morgens eindelijk op uit werd getrok ken in de stijf gestreken jurken en blou- sen, die 's avonds zwart en &lap hin gen, met schoppen en emmertjes, en als de zon dan werkelijk scheen en er kon pootje gebaad worden en van de duinen gerold en limonade met een stuk ijs door een Bietje gedronken, wel dan was die dag de kroon op de „zalige" va cantie, waarvoor de kinderen hun ouders met oprecht dankbare hartjes omhels den ,en tevreden weer een nieuw: school jaar begonnen na al die pret. Tegenwoordig is vacantie wat anders. De kinderen groeien op in de overtuiging, dat het bij hun opvoeding hoort, dat ze korter of langer tijd naar de zee gaan en trekken al mee hun neus op voor „dagjesmenschen". Een vacantie met theetuingenoegens is voor de tegenwoordige jeugd te min. Daar kunnen ze niet over „geuren" op school, want inderdaad komt het daar weer op neer, schijn ophouden (opschep* pen in bakvischtaal). „Hier geweest )daar geweest ik, ja, oh jij niet? zoo )?wiji wel. Een sportwagen? kind nee, op de fiets bij je tante gelogeerd? Hm, wijl met z'n allen in de auto naar buiten. Oostvoorne, neen hoor Noord- wijk natuurlijk I" I Kindertaal? Ja maar echo- van grooto menschentaalWant tegenwoordig heb ben niet alleen kinderen vacantie, maar ook groote monschen. Vooral groote men- schen! Want die werken tegenwoordig veel harder dan vroeger en moeten daar om minstens eens per jaar en dikwijls twee maal een tijdje uitrusten. Dat komt een mensch toe om weer op verhaal te komen I En daarom vraagt, krijgt, of anders neemt iedereen vacantie en trekt er op uit. Wiant vacantie houden kan men niet in eigen huis op een geraiakkelijken stoel met e-en mooi b-oek of door zijn liefheb berijen bij te ho-uden, neen, om vacantie te hebben gehad, moet men in een trein hebben gezeten en de ongemakken van een andermans huis hebben genoten. Wbt ko-mt het -er op aan, of men, hoewel thuis ruim gewend zijnde, zich nu behelpen mo-et in een hotelkamer, of men thuis woon-, eet-, kinderkamer en ruime keu ken bezit met een keukenprinses en nu ©en apjartement op de tweede of derde etagn en zelf keuken- en kamermeisje moet spleten omdat de dienstbode, slim mer dan mevrouw, zich niet had ver huurd om mee „naar buiten" te gjian en intussch-en z-êlf haar vacantia neemt. En zoo verheugen wij, wispeltu rige menschen, ondanks alle vacantie- ellende, ons toch allemaal op den vrijen tijd, waarin we het ons veel drukker ma ken dan in ons gewone leventje en waarin we ons ontberingen opleggen, die we heer* lijk vinden, hitte en vermoeienis dragen met blijde gezichten en de wereld bekij ken of ze anders is geworden, terwijl we het moois, dat we iederen dag uit ons eigen venster kunnen genieten, steeds on opgemerkt laten. (Msb.) uii.*,-aKOTT.nso«s v"~ i - - Door de .politie te Rotterdam is aan de Justitie te Middelburg voorgeleid J. K. D. fruitkweeker te Renesse, verdacht van het onttrekken van goederen aan zijn faillieten boedel. Door de Arr. Rechtbank is naar de openbare terechtzitting verwezen met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde de zaak tegen J. J. J. V., bakker, 20 jaar, wo nende te Vlissingen, thans gedetineerd, be klaagd van diefstal, gepleegd te Vlissingen. Een sintelweg geen straat. Eenige aangeslagenen te Almelo in de bouw terreinenbelasting waren in beroep gegaan bij den raad van beroep voor de directe belastingen te Zwolle, omdat hun perceolen lagen aan een sintelweg en niet, zooals in de Gemeentewet en in het daarbij aanslui tende artikel der gemeentelijke verordening wordt gesproken-, aan „straten", „grachten" en „pleinen". De raad van beroep stelde üe klagers in het gelijk en vernietigde den aan slag der gemeente. Hierop ging de burge meester van Almelo in cassatie bij den IIoo- gen Raad, 'op ..grond, dat de uitdrukking „straten, grachten en pleinen" ruim moet worden opgevat, zoodat ook grintwegen, ba- zaltwegon enz. hieronder begrepen te worden. De Hooge Raad heeft thans uitspraak gedaan en het beroep van den burgemeester onge grond' verklaard. Gedurende de maand Juli. ELLEWOUTSDIJK. Gehuwd: 17, Jan Cornelis de Dreu, 24 j. en Jannetje Wil- lemina Zoeter, 24 j.; 24, Ary van Weele, 29 j. en Maatje Oele, 24 j. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 1, Krijn Iman, z. v. Iman Flipse en Ilubrina Saa- man; 3, Berend, z. v. Berend Broijl en. Lientje Jacoba Timmermans; 26, Leendert, z. v. Adriaan Geene en Elizabeth van Stri-en. Overleden: 11, Levina Catharina, 2 m.. d. v. Willem Leijs en Anna Sanderse; 31, Anna, 6 m., d. v. Pieter Meulpolder en Adriana Oreel. OOSTKAPELLE. Geboren: Adriana Kri- na, d. v. W. Back en J. de Voogt; Pieter, z. v. K. Coppoolse en W<. N. Koster; Flo- ris, z. v. M. Moens en C. W. Maljers. Overleden: Elisabeth Boogaard, 61 j., echtg. van Willem Schoe. HOEK. Gehuwd: 3, Pieter Vlag, 33 j. jm. en Janna Helena van Hermon, 25 j. jd.; 31, Hendrik Jansen, 22- j. jm. en Maria Johanna de Fouw, 21 j. jd; 31, Pieter van Es, 28 j. jm. en Janna Geer- truijda Dees, 26 j. jd. Geboren: 18, Jacobus, z. v. Pieter de Pooter en Cornelia Allebek; 31, Cornelia, d. v. Anthonie Adriaan van de Velde en Catharina Pieternella Bakker. Overleden: 13, Jacobus LevinusScheele, 38 j., gehuwd met Maatje de Blaeij; 20, Ebrina Anna Robijn, 62 j., ongehuwd. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd: 31, Ma rines Weststrate, 25 j. te Rillan-d-Bath' en Jannetje Johanna Slabbekoorn, 25 j. Gehuwd: 3, Jacob op 't Hof, 32 j. jm. te 's-Gravenpolder en Anna Neeltje Louisse, 23 j. jd.; 3, Thomas Johannis van Doorn, 25 j. en Adriana Johanna de Goffau, 25 j.; 17, Pieter Moerdijk, 25 j. jm. te Baarle-Nassau en Jannetje Jozina Meloen, 24 j. jd. Geboren: 19, Wilhelmina, d. v. Abraham Versprille en Adriana Kriekaard. Overleden: 7, Adriana Schrier, 14 j., d. v. Steven Schrier en Jannetje Mieras. Goes, 5 Aug. 1924. Boter per K.G. f2.30, middenprijs per, V2 K.G. f 1.15, winkelprijs fl.25, eieren per 100 stuks f6.20, middenprijs per 25 stuks f 1.55, winkelprijs 71/2 cent. Aanvoer: fabrieksboter 84 pond, ver kocht a f 1.25; boter 480 pond; eieren 132; afwijkende boter! fo.85. V. P. N. Aanvoer 20200 eieren. Prijs f 6.50 per 100 stuks. VLISSINGEN, 4 Aug. Zoete St. Jan 12, madaleine 1930, kruisbessen 18—25, frambozen 1823, witte bessen 20—23, roode bessen 1725, spuitjes 925. oomskind-eren 1229, suikerij 1016, pTeoose de trevoux 27, tuinboonen 3,54, keizerin 1314, zilveruien 826, honds- tauil 13, pruimen 2536, morellen 3545', aardappelen 47, suikerboonen 1014, wagenaars 510, snijboonen 1030, princessen 2026, tomaten 30-35 c., al les per K.G.; kipeieren 7475 c. per 10 stuks; roode kool 912,5, savoije kool 416. bloemkool 1230, perziken 10- 14, komkommers 16,5, meloenen 48 72 c., alles per stuk; selderie 13, uien 36, peeën 2,56, kroten 3,5—5, rama- nas 4,55, rapen 4,5 c., alles per bos; andijvie 1092, peterselie 829, zuring 1018, sla 2064, bloemkool 2283 c., alles per mandaugurken 45—70 c. per 100; frambozen 1830 c. per mandje. KAPELLE-BIEZELINGE, 4 Aug. Groote ■veiling. Roode bessen f 10.60 per 100 K.G. Kleine veiling. Klerken f 55f 67, okke- lanen f20f24, oranj opruimen f27—f30, rijpe id. f30f35, Eng. krozen f20—f24, princepruimen f 22f 27, wijnpruimen: f 22, madelaine f 22f 30, id. 2e sóórt f 11f 14, perzikappels f 12, St. Janappel f8, zomeraagt f 10f 12 ^omerlauwtjes f 9f 14, oomskinderen f 20—f 30, id. 2e soort "f 12f 16, roode suikerijperen f 8 f 10, Jan Baasperen f 18, groentjesperen f10f 12, zomerbergemotte f4f8, pre- cose de trevaux f 18f 25, roode bessen f 13, princesseboonen f 8f 12, groene boonen f 4f 8, wagenaarsboonen f 4 f8, aardappels f 3.50f 4.10, alles per 100 K.G.; perziken f8f 15, augurken f0.25f0.35, beide per 100 stuks- TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 5 Aug., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Verwachting tot den avond van 6 Aug.: Meest matige Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind. Betrokken of zwaarbewolkt. Aanvankelijk nog regenbuien. Later op klarend en iets koeler. Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lij den, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de heer ADRIAAN DE VISSER, in den ouderdom van ruim 73 jaren. Uit aller naam, Wed. A. DE VISSER— Everse. 's H. Abtskerke, 2 Aug 1924.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3