Telegrammen laatste Berfcltw. Allerlei. Politie. MaiitberisMan. Borgerlijke Stand. zwaar beschadigd alleen ernstig werd ien over don kop m onder de auto ito naar de rijks- j verbonden werd. l hem naar zijn de landbouwer L., n schuur van den met het hoofd op en gaf even later steelgracht bij Lin- ischt van een on- laar fiets lag op rdagnacht van Am- Altenor" van de te Hoek van Hol en 44-jarigen boots- loten. De man was Een 13-jarige ver- e Born werd door n en gedood. ïje van J. in een Kerkrade viel de van een kar be- brak het rechter- endige kneuzingen, bracht de politie Een 10-jarige Zaterdag in een wgspanningsnet ge- raad in aanraking de paal geslagen cenhuis te Rotter- nst was hij reeds ,Wi. van de Elec- is te Glanerbrug oom gedood. aangehouden. van S. te Zeist mannen, die bezig uit een kweeke- een wagen ge- ene te vervoeren. >p assistentie kon et rekenen. Niette- met zijn revolver naar het politie- •leken drie Utrech teschikking werden van justitie. imstenrade is bij mp geconstateerd, naar het hospitaal tTe Enschedé den wegens ver en v. V., die toen woning vluchtte, verd afgezet. Van n woning op de ntsnappen, waarna Op de spoorlijn hij op een in be- lama de machinist en de politie ge- arresteeren. Hij de justitie te Al- De Ned. Spoor- K., een onderzoek aan de Maas bij breken. Deze in- llioen gld gekost gereed en 'heeft gedaan. De Ijjnen te roesten en. t. reis naar de Lenke, die eeni- vangenis te Holte- naar Berlijn be- huwelijik getreden eniam het jonge ar den Harz en .u, waar de bruid Deze ontving haar woning pn t. Zij had natuur- er van, wie zij je rust lag, stond iletjes op, pakte alles, wat maar lkaar, stapte het r nachttrein naar» ichtpaar den dief- naar Berlijn onder- de bruid verblijf itie werd er in- 1st het grijpvinge- ;rg ,bij verwanten uwelijksreis werd ar de gevangenis Italië. Volgens Lden hebben storm in Italië groote lit was o.a. het Florence, Pia- raar verscheidene traden. Geweldige d in de omgeving schade wordt op lit het Aosta-da! no wordt sneeuw Jgens bericht uit pleiziertrein uit i aan 'het Euston- rangeerende loco- reizigers lichte e r sD e Fran- van een nieuw oosheid van den vertoont met dat was dit ongeval üevolgen als dat .apin .De vlieger oosheid met den nsol, zoo heette idagavond eenige h, bij Arcachon, ij- vloog op een dat zijn toestel et rukte het dak vloog vervolgens tegen den muur van een hooger pakhuis te pletter, waarin 'het een gat maakte en een wijnkuip vernielde. Daarna stortte het neer op de binnenplaats van een woonhuis, waar zich op dat oogenblik drie menschen bevonden, die als door een wonder .onge deerd bleven. Het toestel was totaal vernield en onder de wrakstukken vond men het lijk van den kapitein, die op slag dood moet zijn geweest. Het lijk is overgebracht naar de woning van 's kapiteins ouders, welke ongeveer tegenover de plaats des onheils is gelegen. Belangrijke verduistering van gelden. De 23-jarige D. v. d'. L. te Deventer, die houder is van een admini stratie- en incassobureau in die gemeente, heeft zich bij' de justitie aangegeven ter zake van verduistering van gelden, welke hij gepleegd zou hebben ten nadeele van ver schillende ingezetenen van die stad. Van der L. zou deze gelden ten eigen bate hebben aangewend. Men is druk bezig met het ver hoor van een groot aantal getuigen. De Brusselse he bankaffaire: Op hetzelfde oogenblik ongeveer toen de jus titie en- de politie op 18 October van het vorige jaar een inval deden in de Brussel- sche Bank aan de Beursstraat te Amsterdam, namen de beide directeuren Bridée en De Jong de vlucht. Spoedig bleek, dat zij naar Frankrijk waren uitgeweken. Zij werden ver volgd door den inspecteur Stolp te Amster dam, die reeds geruimen tijd in deze zaak had gewerkt. Hij slaagde er echter niet in hen in handen te krijgen. Eenigen tijd geleden werden zij in Duitschland gesignaleerd en wederom ving inspecteur Stolp de achter volging aan. Vrijdag slaagde hij er in het tweetal te Bonn te arresteeren, aldus meldt „de Tel." Zij zullen spoedig naar Amsterdam overgebracht worden. De zaak is opnieuw en na tal van vergeefsche nasporingen in België en Frank rijk aan het rollen gebracht, doordat te Amsterdam brieven onderschept werden, die afkomstig waren van de Brusselsche Bank en die gericht waren aan H. Gorbière, Post box 754 te Dusseldorf. Het gevolg was, dat de inspecteur Stolp en de rechercheur Vriese er opnieuw op uittogen en .een onderzoek in Dusseldorf instelden met behulp van de stedelijke politie aldaar. Het bleek, dat iemand de brieven uit den box haalde en op den trein naar Reraagen aan den Rijn stapte. Deze persoon bleek inderdaad Gorbière te heeten. De foto's van Bridée en De Jong, die in Remagen getoond werden, herkende men spoedig. Uit hetgeen de beide vertegen woordigers der Amsterdamsche politie daar te hooren kregen, mag de conclusie getrokken worden, dat beide voortvluchtigen daar vele duizenden guldens hebben verbrast. Er wer den bacchanalen gehouden en er werd letter lijk met het geld gesmeten. .Wat Gorbière betreft, deze was daar niet gunstig bekend. Hij had zjjn naam geleend voor een onder neming in kleine Duitsche motorrijwielen en Briedée en De Jong waren de eigenlijke firmanten. Echter niet onder hun eigen namen. De Jong noemde zich Schiemann (den naam van zijn vrouw) en Briedée Simon "VVahl, dat is de naam van zijn procuratiehouder des tijds aan de Brusselsche Bank. Het tweetal was bevriend met den burgemeester van Re- magen en was zelfs bij de politie aldaar geziene gasten. Acht dagen voor de komst der Amsterdam sche politie waren zoowel Briedée en De Jong als Willem Costa, hun chauffeur ver dwenen. De koffers met reisbonoodigdheden waren op de beide Cadillacs, die het eigen dom van de directeuren der Brusselsche Bank waren, geladen. Het gerucht was verspreid, dat het drietal zich via Luxemburg naar Brussel had begeven, doch de inspecteurs en de rechercheurs sloegen hieraan geen geloof. Hun argwaan werd gerechtvaardigd, door de ontdekking, dat Costa de chauffeur den avond te voren nog gezien was. De politie mannen doorkruisten met een auto een ge deelte van het Rijngebied. Hun volhouden werd beloond, doordat zij bewijzen in handen kregen, dat zeer onlangs de firma Gorbière aan een handelaar te Bonn zes motorrijwielen in commissie had gegeven, waarbij de onder handelingen waren gevoerd door lieden op wie 'het signalement van Bridée en De Jong paste. In de geboorteplaats van Beethoven, een stad die op een zeer goed politiecorps 'kan bogen nam commissaris Schwarz aan het onderzoek deel. De geheele staf recher cheurs werd er op uiFgezonden; een half uur later zwierven de manschappen door de straten en geen restaurant, kroeg of hotel was er, dat niet bezocht weed. Het duurde dan ook niet lang of eenige rechercheurs bemerkten het drietal op de markt. Vóór de directeuren en hun chauffeur er op ver dacht waren, werden de revolvers getrokken. Vooral de Jong was buiten zichzelf van woede en riep herhaaldelijk, dat men niet met moordenaars te doen had. De arres tanten werden geboeid naar het bureau over gebracht. Er had een groote volksoploop plaats en het hoofdbureau was het middel punt van de belangstelling van het publiek. Bjj fouilleering werd op De Jong een bedrag van f 200 bevonden, op Briedée f 100 en op Costa f 300. Het verhoor leverde weinig resultaat op, daar ze hun- verblijfplaats niet wilden bekend maken. Er werden echter aanduidingen gevonden, die in de richting van Mehlem, een plaatsje tegenover Köningswinter, wezen. Hier werd fes avonds mevrouw De Jong opgespoord, flie op 'het vernemen van het bericht van fe arrestatie flauwviel. Doch ook zij wilde toen, ze hersteld was, geen nadere mededee- ïingen doen. Des nachts werd een huiszoe king gedaan bij juffrouw Mayer, een dame ■uit Amsterdam, die Briedée steeds gezelschip hield. De Mehlemsche politie was hier in staat, op aanwijzing van de Amsterdammers, beslag te leggen op de beide Cadillacs, op grond van het vermoeden, dat de wagens gekocht waren met geld van misdrijf af komstig. De arrestatie van den chauffeur geschiedde naar aanleiding van het vermoe den van helina en Tan het behulpaaam zijn bij het ontvluchten uit Amsterdam. Van het een kwam het ander en zoo deden inspecteur Stolp en rechercheur Vriese de ontdekking, dat de directie van de Brussel sche Bank geld had ïn een safe van een bankgebouw te Dusseldorf. De sleutel en het safebewijs waren trouwens op De Jong ge vonden. Ook op de safe, die ongeopend moest blijven, werd in den aanvang telegrafisch, doch later formeel beslag gelegd. Zij stond op naam van Buwalda, die niemand anders was dan Briedée. Zijn pas was valsch. Het drietal blijft, tot de uitleveringsformaliteiten in orde zijn, te Bonn. Ook de inspecteur Stolp eni de rechercheur Vriese vertoeven daar nog. Beleefdheid. Van Prins Willem I getuigt een geschiedschrijver, dat telkens als de Prins zijn hoed afnam, de Koning van Spanje een onderdaan verloor. Zulk een in vloed had zijn minzaamheid op zijn onder danen. Hij won daardoor meer dan door zijn zwaard. President Lincoln stond eens in een der straten van Washington met een senator te spreken. Een neger kwam hem voorbij en groette onderdanig. Beleefd nam Lincoln we- derkeerig zijn hoed af. „Groet je zoo'n neger zoo deftig?" vroeg de senator. „Zoudt ge dan wenschen", was de weder- vraag* „dat een arme neger beschaafder was dan de President der Vereenigde Staten?" vroeg Lincoln. Aan een open tafel in een hotel zat een heer naast een Engelschman. De eerste begeerde 'het zout, maar zag geen kellner in de nabijheid om het hem aan te geven. Daarom verzocht hij dien kleinen dienst van zijn buurman. „Houdt gij mü voor den knecht?" vroeg de Engelschman geërgerd. „Neen mijnheer", luidde het antwoord, „ik hield u voor een beschaafd heer." In Turkije versmacht op het oogenblik iedereen en alles onder een hittegolf, waar van de hevigheid de laatste jaren niet is bereikt. Om het de mannen in de steden gemakkelijker te maken, heeft de regeering voorgeslagen, stroohoeden op te zetten en de fez voorloopig thuis te laten. De ver andering hoefde slechts te duren tijdens de geweldige 'hittegolf, waar iedereen onder lijdt. De fez, die zooals bekend, een hoofdbedek king zonder rand is, heeft alle eigenschappen, die een zonnesteek noodig heeft om zich goed te ontwikkelen. .Daarom was 'het zoo goed gezien om die van 'hoogerhand een tijdje af te schaffen. Maar de Turk is samen gegroeid met zijn fez, hoe hoog het kwik ook mag gestegen zijn Bove.ndien 'kaïq nie mand weten, hoe lang de 'hittegolf nog zal aanhouden. Daarom zien de meeste Turken maar af van het aanschaffen van een stro©- hoed, onverschillig ten opzichte van eeneven- tueelen zonnesteek. Zij dragen de fez gedurende deze, zoowel als alle volgende hittegolven, en in de hoeden winkels hebben de zakenmenschen zich tever geefs vroolijk gemaakt over goede zaken, die zij zouden doen. Een vergift, zoo zwaar dat alle men schen op de aarde met het millioenste deel van een halve vingerhoed gedood kunnen worden is het Botulinus of worstgift, dat in bedorven etenswaren voorkomt. Om een mensch te dooden is voldoende een dosis van 0.000.000.000.000.000.01 c. M3., of om de kwaadaardige gevolgen van het vergift nog sterker uit te drukken, de bevolking der geheele aarde kan met het millioenste deel van een c.M3. gedood worden. De Botulinusvergiften werden het eerst onder den naam van „worstgiften" bekend, omdat zij zich vertoonden na 'teten van bedorven worst-, vleesch- en vischgerechten. Later zijn ze ook waargenomen in 'het nuttigen van bedorven plantaardig voedsel. Het niet vaak voorkomende Botulinusgift kan men kennen aan den vuilen reuk van de spijzen. Door 'het koken der spijzen wordt 'het onschade lijk gemaakt BAARN. V.D. Een koor van 150 Baam- sche en Amsterdamsche kinderen heeft onder leiding van den heer J. Hamel hedenmorgen een aubade gebracht aan de Kon. familie ter paleize Soestdijk. Wegens den regen had de muzikale begroeting niet in den tuin maar m een der groote zalen van den rechter- paleisvleugel plaats. De Koningin betuigde na afloop den diri gent Haar hooge tevredenheid en dankte de kinderen voor den schoonen zang. Ondanks het ongunstige weer had zich een groote menigte voor het hek opgesteld. BAARN. V.D. De koninklijke familie ver trekt hedenavond half zeven van Soestdijk voor Haar bezoek aan' Zeeland en keert eind deze week weer naar Soestdijk terug. BERLIJN. V.D. Gisteren had de herdenking plaats van de in den porlog gevallen Duit- schers. President Ebert hield een rede. De communisten 'hielden een tegen-manifestatie. De politie arresteerde 40 communisten. BERLIJN. V.D. Hughes, de Amerikaansche staatssecretaris is gister te Berlijn aange komen en heeft een bezoek gebracht aan president Ebert. i j - Die visschersram'p1. Te Vlis- singem is aangebracht het lijk van A. Meerman, van de Arm 27, terwijl ook te 1 Wissenkerke een lijk is aangeslpoeld, van j wien staat nog niet vast. Van de 15 ver- j ongelukten zijn nu 13 lijken aangebracht. Bij den burgemeester ran Vlissingen kwam weer een gift in van f 1000; te Breskens bracht een collecte f 1225 op, een voetbalwedstrijd te Vlissingen gaf f220 in de kas voor de slachtoffers. Ook te Vlissingen wordt geklaagd bij de politie over diefstal van rijwiel plaatjes. Door Gedeputeerde Staten is met ingang van! 1 September a.s. benoemd tot tijdelijk typist bij de Provinciale griffie, de heer H. P. N- de Korte alhier, thans Werkzaam op. een advocatenkantoor. Kon. Bezoek aan Goes op Donderdag 7 Augustus a.s. 's Morgens half 9. Koraalmuziek op den toren, 's Morgens half 10. Bijeenkomst van turners op de Groote Markt; korte rondgang door de stad met muziek. Van 1012 uur. Turnuitvoeringen op de Groote Markt met muziek, 's Middags half twee. Hondgang van de ringrijdende pa ren door de stad. Van half drie tot on geveer 5 uur. Ringrijderij op het Rimme- landpleiu en in de Wilhelminastraat. Ongeveer kwart voor 5 wordt de Ko ninklijke stoet verwacht aan den ingang der gemeente (nieuwe weg, bij den heer Claus). Onmiddellijk begint dan de toren klok (Raadhuis) te luiden, opdat de ge heele gemeente weet, dat de Koningin is aangekomen. H. M. met gevolg rijdt dan naar het Rimmelandplein over de Wil helminastraat en woont een gedeelte der ringrijderij bij. Aldaar zullen aan H. M. •worden voorgesteld het dagelijksch be stuur vau het feestcomité en de voor zitter en secretaris der ringrijderij-com- missie. Vervolgens rijdt H. M. de reeds bekende route door de stad naar de Groote Markt. Zoodra Zij bij de Groote Markt komt, houdt het klokluiden op en valt de muziek (op de muziektent) in. Daarna bezoek stadhuis; voorstelling B. en W. en Raadsleden; ververschingen worden aangeboden. Daarna zal H. M. zich op de pui van het stadhuis begeven, ver moedelijk de wisselbeker aan het win nende paar van de ringrijderij uitreiken en vervolgens den reiendans (onder lei ding van den heer Houtekamer) gade slaan. Na deze bijwoning zal H- M. de gemeente verlaten volgens de reeds aan gegeven route. 's Avonds 89 uur. Concert op de Groote Markt door Euphonia en Ho- tsanna. 9 uur: opstelling van den groo- ten lichtstoet, die vermoedelijk tot half elf a elf uur ongeveer de geheele stad zal doorkruisen. Naar we vernemen zal de stad nog op verschillende plaatsen ver licht worden door buurtvereenigingen. Zoo vernamen we zulks van de Ganzepoort- straat, Lange Kerkstraat, Kaden, enz. De eerepoorten in Bouwplan I, bij het Sta tion en de versiering vanl de muziektent, beloven ook schitterend te worden. Ook Goes wacht dus een blijde dag van echte, gezonde feestvreugde, waarop ons nationaal gevoel hoogtij viert en de liefde tot het Oranjehuis zich op hartelijke wij ze kan uiten. Laten wij en wij zijn er Zeker van te spreken namens het feest comité op waardige wijze feest vieren. Laat er vroolijkheid zijn, maar geen liederlijkheid en losbandigheid. Het moet een onvergetelijke dag worden, dien ieder zich nog langen tijd blijde her innert. Gaarne brengen wij het verzoek over om druk te vlaggen. Dat verhoogt de feestelijke stemming. I Als dan het weer meewerkt kunnen, we .een recht gezelligen feestdag hebben. GOES. Zaterdagavond maakten de bei de harmoniën „Hosannna" en „Eupho nia" een muzikale wandeling door een gedeelte der stad. Regen- en onweersbuien bekortten de route. „Hosanna" benutte deze omgang om aan haar voorzitter, dhr H. Janse Bz., een ovatie te brengen in verband met het op 1 Aug. 35-jarig be staan der Harmonie en zijn daarmee sa- menvallend jubilé als bestuurslid van „Hosanna". Nadat dhr Janse door den secretaris was gelukgewcnscht met dit zeldzame feit, trok het gansche gezel schap bij1 den voorzitter binnen, waar ook dhr Wi. C- de B'este, commissielid van ad vies, woorden van gelukwensch sprak. Na eenige ververschingen te hebben ge bruikt, werd voor de woning nog een marsch ten gehoor© gebracht en trok het gezelschap verder naar het repetitie lokaal. I HANSWEERT. Het .ledige sleepschip „Clamar", schipper Vermeulen, is giste ren alhier in de buitenhaven met het opkomen van het water onder een due d'alve blijven zitten, waarbij en due d'alve en schip beiden averij bekwamen. Na borgstelling kon het schip de reis naar Dordrecht voortzetten. IERSEKE, De visschersbevolking van hier, over het algemeen zeer Oranjege zind, hoopt Donderdag aan de huldebe- tooging, die de Zeeuwsche visschersvloot aan H.M- de Koningin zal geven, in groo- ten getale mee te doen. Het belooft wel ©en mooi gezicht te zullen zijn, die hon derden visschersvaartuigen van verschil lend makelij te zien betoogen. Het beste zal een en ander van den dijk nabij Wjol- faartsdijk af waarneembaar zijn. KLOETINGE. Ter herdenking1 van de mobilisatie gaf het muziekgezelschap! Don derdagavond een concert op het markt veld. In tegenstelling met andere con certen was het ditmaal door velen bij gewoond. Daarna hield de gepensioneerde wachtmeester der huzaren J. de Kramer alhier een herdenkingsrede. De gehouden collecte onder de aanwezigen ^bracht op f 15,241/^. De griezeligste dief. De grie zeligste dief is en blijft de zakkenroller. Je hoort hem niet, je ziet hem niet en je bent. je intiemste dingen kwijt; zij halen ze je van 't bloote lijf alles af, terwijl je in het zonnetje loopt te kuieren met vrouw en kind Een pToces te Berlijn brengt op het oogenblik een massa aan het licht. Zel den of nooit werkt een zakkenroller al leen; meestal zijn ze met hun tweeën, drieën, soms zelfs heele benden van twaalf a vijftien man. Hun grootste hel pers zijn de onoplettendheid en de slordigj- 'digheid van de slachtoffers! Men moet geen geld bergen in zijn heupzakken en dames doen heusch onverstandig met al haar hartsgeheimen in T handtaschje te bergenLiefst „werken" de zakken* rollers daar, waar gedrang is, dus op stations, feesten, opstootjes, omnibussen, trams enz Men passé dus op bij de 'a.s. feesten. Er is nog nooit een zakken! roller door zijn slachtoffer in het gelaat gezien. Altijd kreeg men een duw en keek men omHoe vaak niet zat naast ons-een mijnheer rustig z,ijn kran tje te lezen en dat ons gouden horloge onmerkbaar naar zijn vestzakje ven. huisde. Gevonden voorwerpen. In de maand Juli 1924 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen. Een schooltasch, drie mantelceintuurs, een gouden zegelring, een "flacon met nikkel dopje, twee huissleutels, .twee doe ken, een lorgnet in étui, een boodschap- tasch, een verzilverd broche, twee elas tieken ballen, een halve litermaat, een dameshandschoen, een Engelsche sleutel, drie portemonnaies met inhoud, een sig- naalfluit, een pakje met inhoud, een ■zwempak en badhanddoeken, een hondje, een paar handschoenen, twee sjaals, %ijf pakken oementzakken, een doublé hals ketting, een haarstrik, een zilverbon van één gulden, een sleuteltje, een rijwiel- sleutel, een gouden dameshorloge en vier el feston, een unster, een medaillon, een zilveren ringetje, twee bussels bessen, een parelspeldje, -een schaartje, een bank biljet van tien gulden, een kist, twee leesboeken en drie kinderkruiwagentjes. Goes, 4 Augustus 1924. De Commissaris van Politie, E. 0. WIER.TS VAN COEHOORN. Rotterdam, 4 Aug. 1924. Veemarkt. Aanvoer305 vette run deren; 294 vette Kalveren; 1045 Scha pen en Lammeren; 1174 Varkens. Prijzen per Va K G.Koeien 42P-/21,- 52Vs 55, 130621/2, Ossen 52, 55, 59, vette kalveren 721/2, 80, 871/290, Schapen 36, 41, Lammeren f30f36 p. st. Var kens 34, 351/2', 361/2- Koeien en ossen aanvoer vrij goed, handel langzaam, prijzen niet lager. Vet te kalveren aanvoer redelijk, .handel ta melijk, prijzen op dezelfde hoogte. Scha pen en lammeren aanvoer vrij goed, han del kalm, prijzen voor de oude schapen lager. Lammeren prijshoudend. Een en kel best lam ging f2 boven noteering. Varkens aanvoer goed, handel vlug, prij zen aanmerkelijk hooger. Enkele puik- beste varkens nog 1/2 et- boven noteering. ZadenBruin Mosterd f 65f 68, Geel Mosterd f30f31, Blauw Maanzaad f34 f35, Karwijzaad f40f42, Kanariezaad f25—f26, Koolzaad f20—f21. Vlas: 1500 K.G. Holl. geel onverkocht; 6000 K.G. Groningsch f 1.90—f2.05 Aardappelen: Westlandsche zand 6 8, id. klei 56, id. poters 36, Over- maasche blauwpitten 79 et, alles per K.G. Geldersche blauwpitten f3.60f4, Eigenheimers f2.50f3.80, Blauwe Eigen heimers f3f3.80 per ILL. Eieren J£.75f8. GOES, 2 Augustus 1924. Groote veiling. Roode bessen f 10,60 pier 100 K.G- Kleine veiling. Oomskinderenpieren f 12 —28, 'André Diespo-rt f 1017, Wiest Frieschperen f-613, Hserepteren 1014, rooide Suikerperen f 713, Zomerlouw- tjes f 512, Langs telen f 813, Jan Baarsperen f 510, Groninger Bergamot f47, Diverse Peren f518, Yllouw Transparant f1028, Schone van Bath f 7—18, Perzikroode Zomerappels f 5— 15, Zotmeraag't f410, Zoete Pietjes f5 8, Diverse appels f820. Afval appels f26, Vroege Oranjepruimen f24—32, Engelsche krozen f 1826, Prinsepruimen f 1626, Ockelanen f 1924, Marbela- nen f 14—20, Belgische Krozen f 24, 0ou- welijnen f 1416, Wijnpruimen f 1215, Citroen pruimen f 1526, Zure Morellen f 1425, Frambozen f 817, Kruisbes sen f 1520, Roode bessen f 813, Snij1- boonem f419, Groene boonen f315, Aardappelen f2,504,20, idem (poters) f22,50, Zilveruien f 11, Sjalotten f3 9, alles pier 100 K.G.; Perziken f510 Komkommers f37, Augurken 0,25— 0,32, Bloemkool f 20, Roode kool f 4, Sa voy e kool f4, alles per 100 stuks; Ra barber f0,80 per 1O0 bos; Kropsla f 1,50 per 100 krop; Eendvogels 0,53 per stuk. KRABBENDIJKE, 2 Aug. Groote vei ling. Madelaine f 10.10f 18.20, ooms- I kinderen f 20.20f 23, zomerlouwtjes f 15, suikerperen f 10.90, precose de trevoat f8—f24, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Zoete afval appels f 7.10, afval peren f 7.10, beide per 100 K.G. GOES. Overleden; Leendert Oornelis FÜip&e, 48 j., gehuwd met Lauwrina Kaai- steker. HEINKENSZANDi- Gehuwd: 9, Jacobus Langebeke, 48 j. jni en Machalina Dek ker 39 j. jd. r t Geboren: 1, Maria, d. v. Leendert Hu- bregtse en van Adriana Everdina van de Velde; 8, Mattheus, z. v. Johannes van de Velde en Gornelia Hoebeke; 24, Hubrecht, z. v. Adriaan de Jonge en Cornelia van den Dries. Gedurende de maand Juli. SEROOSKERKE (W.). Geboren: 5,Pie- ter, z. )v. Willem Vogel en Krina Cor- )bijn; 16, Willem, z. v. Adriaan Maljaars en) Neeltje de Buck; 17, Adriaan, z. v. Leendert Adriaanse en Cornelia Louwer- se; £4, Jacomina, d. v. Klaas Kluijfhout en Jacomina Houterman; 26, Leuntje, d. v. Andries de Visser en Johanna Corne lia Louwerse. Overleden: 9, Pieter Besuijen, 80 j., laatstelijk wednr. van Dina van Maarte, voorheen van Neeltje Jasperse; 16, Mag- dalena Susanna Visser, laatstelijk wed. van Jacobus Stoppels, voorheen van Cornelis Broerse. BORSSELE. Gehuwd: 4, Jan Fraanje, 24 j. jm. en Elisabeth Walhout, 21 j. jd. Geboren: 5, Cornelis, z. v. David Ge- schiere en Marthina Nijsse. Overleden: 20, Adriana den Herder, 82 j.. wed. van Johannes Moerman. SCHORE. Geboren: 7, Willem, z. v. Pieter Philip se en Pieternella Zuijdweg; 7, Magrieta, d. v. Willem Karelse en Kor- nelia van Koeveringe. KAPELLE. Gehuwd: 4, Lein Evers- dijk, 24 j. en Jacomina Baas, '21 j. Geboren3, MargarethaPieternella, d. v. Pieter Sinke en Wilhelmina Nieuw- dorp; 6, Neeltje, d. v. Foort Nijsse en Adriana Pieternella Wouter sen; 16, Kor- néïis Jacobus, z. v. Jacobus Kornelis Burger en Maria Johanna van Wingen. Overleden: 10, Jacoba Hoekman, 72 j., echtg. van Marinus Verhulst; 13, Jaco bus Burger, 39 j., echtg. van Adriana Gelok. OVEZAND. Geboren: 2, Johanna Ma ria, d. v. W. Rijk en M. de Punder; 8, Helena Anna, ,d. v. P. Martens en <P. Verschragen; 9, Suzanna Pieternella, d. v. M. Moerdijk en C. Bommeljé; 31, Ma ria Jacomina, d. v. J- Koens en J. Ver- meule. - DRIEWEGEN. Gehuwd: 3, Jan Buijs, 24 j. en Suzanna Leuntje Schaalje, 23 j.; 31, Maarten Goeree, 30 j. en Janna vau Oosten, 24 j. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 3, Jan 'Wondergem, 20 j., jm. en Jannetje Welleman, 23 j. jd. Geboren: "2, Jacobus, z. v. Leendert Nieuwenhuijze en Leijntje Jacoba van den Broeke; 5, Arij Cornelis, z. v. Hubrecht Goedegebure en Neeltje Oele; 10, Lou- rina, d. v. Johannes de Kok en Paulina Johanna Verhage; 15, Abraham Jannis, z. v. Pieter Siepman en Maria Bijkerk; 20, Jacob, z. v. Willem Priester en Jan netje Remijn; 22, Pieter, z. v. Marinus de Keijzer en Francina van Vlaanderen; 25, Elisabeth, d. v. Adriaan Witte en Jannetje "Welleman; 25, Nicolaas, z. v. Abraham Janse en Elizabeth Lokerse. Overleden2, Catharina Nagelkerke, 41 j. d. v. Dignus Nagelkerke en Janna Lamper; 25, aangespoeld lijk van Jan Grootjans, 57 j., visscber te Vlissingen; 27, Cornelis van Stee, 72 j., echtg. van' Jacomina Vermue; 31, aangespoeld lijk van Klaas Huiszoon, 26 j., visscher te Vlissingen. Levenloos aangegeven: 29, een kind van Abraham van Schaik en Louisa Adriana Hannewijk. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 16, Cornelis de Wijze, 24 j. jm. en Maria Maas, 21 j- jd- Geboren: 9, Gilles, z. v. Adriaan de Nooijer en Catharina de Meulmeester; 12, Jan, z. v. Daniel Sehroevers en Grietje Jobse; 12, Jan, z. v. Joos van Belzen en 'Neeltje de Ridder; "16, Elizabeth, d. v. Lieven van de Gruiter en Clazina Sehroe vers; 21, Marinus, z. v. Salomon de Nooijer en Geertraida Yheune27, Catha rina Elizabeth, d. v. Pieter Jan Hooge- steger en Maria Suzanna de Pan; 29, Daniel, z. v. Daniel van Belzen en Jan netje van Belzen. Overleden: 8, Simon Kodde, 69 j.. man van Catharina Schoonenboom; 24, Johan- nis Siereveld, 17 j., z. v. Joos Siereveld en Theuntje de Nooijer; 24, Daniel van Belzen, 21 j., man van Elizabeth Siere veld, beiden te Westkapelle overleden; 24, Jan Siereveld, 45 j., man van Adri ana van Leerzen, overleden te Zoute- lande. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT- Naar waarnemingen in den ochtend van 4 Aug., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te Die Bilt. Hoogste barometerstand 764.7 te Tou louse; laagste 747.2 te Vestman oer. Verwachting tot den a,v. van 5 Aug.; Meest matige westelijke tot zuidweste lijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschjjinlijlk regen buien, iets warmer. 1 i'T

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3