kennis. Eenige uren voor zijn dood kreeg hij weer een spuitje. En toen is hij heen gegaan. Zaterdagmorgen om half vijf. In een nacht, een week voor zijn over lijden, droomde hij. 's Morgens vertelde hij 't zijn vrouw, 's middags mij „Tweemaal heeft de Satan mij aange vallen Maar ik hebhem versla gen Alleen door het Woord Alleen door het Woord. Daar hebt ge tot op zijn sterfbed ds Huismans. Gezond gereformeerd. Ook eigen strijd, eigen moeite. Maar alles ge dragen door het Woord onzes Gods. Koud mocht hij soms schijnen door zijn zoo sterk vasthouden aan de voorwerpelijke vastheid van het Woord des Heeren hij was in waarheid soms heel warm. Juist als hij iets van warmte bij anderen' merkte. Ik zeide, anderer meeleven stemde hem dankbaar. Op den laatstendag zijns le vens hadden we samen met hem gebe den Hij had reeds afscheid genomen van zijn gade en kinderen. Hij had order gegeven aan zijn huis. Zijn begrafenis ge regeld Hij had zich overgegeven aan zijn God. En gezegd, dat het alles vrede was. „Ik ga naar de rust", zoo sprak hij Dat zei z.oo heel veelrust voor hem Toen baden we samen En toen we gebeden hadden was het: „Daar kan ik „amen" op zeggen „En ik dank jedat je zoo ingeleefd heb in mijn toestand Daar hebt ge den vollen Huismans Dankbaar, wanneer hij iets van warmte voelde in het voor hem veelal zoo koude leven Nu is hij daar, waar eeuwig de warmte van Gods liefde straalt aan het vaderhart. Iets over pree ken uit vroe ger tijd. Dts A. Priester van Nieuw-Hel- voet is, naar hij in het „Alg. Wbl- voor 'Vrijz. Godsdienstigen" schrijft, niet te vinden voor een prediking met een dog matisch systeem als grondslag. Dat laat zich van een vrijzinnig man als hij zeer wel verstaan. Hij' is natuurlijk alleen voor „een persoonlijk getuigenis van het in wendig licht, dat den prediker opging". Daar kunnen wij als rechtzinnige belijders niet mee instemmen. Doch hier mogen we wel eens aanhalen wat hij meedeelt omtrent de wijze van prediking in vroeger tijden, 'tls wel in teressant, Berst heeft hij het over de hagepreeken. Hij. schrijft daarover als volgt: Veel is ons niet bekend van de inrich ting dier preeken in het open veld, waar mede in 1566 begonnen werd en waaraan de namen verbonden zijn van mannen als Herman Modet, Petrus Datheen, Jan 'Arendz, Peter Gabriël en anderen. Het eerste wat ons hierbij opvalt is de lange duur dier preeken. Niet minder dan vier uur schijnt de gewone tijdsduur te zijn geweest. Dat is naar onzen smaak wat te lang. Trouwens reeds van de vroegste tijden af schijnen de Evangelie predikers moeilijk maat te hebben kunnen Kouden. Wordt ook niet van Paulus ver teld, dat hij op 'teind van zijn derde zen dingsreis wederom Troas bezoekende, daar zoo lang sprak hij strekte zijn rede uit tot den middernacht dat de jongeling Eutychus door slaap bevangen, uit de vensterbank d:er derde verdieping naar beneden stortte? De hagepreek was hoofdzakelijk een verklaring van den bijbel en tevens een ontwikkeling vair den geloofsgrond van ihen, die zich tegen de Raomsche kerkleer verzetten. Maar zooals een bekend kerkhistoricus kon schrijven „preeken nit de 16e eetow, althans van Protestanten, zijn literairische zeldzaamheden''. Een proeve van dien aard is, een preek van Petrus Basaert, door hem op pinl-c steren (10 Mei) 1598 te Naaldwijk ge houden. Ook deze Hasaert was in zijn tijd een bekend hageprediker. Zijn preek over Handelingen 214 is een eenvoudige Bijbelverklaring. Ook deze preek, die voor dien tijd vrij kort is, doet zien, dat men reeds spoedig te ruggekomen is van dat vier uur lang preeken. Hoe grooter het aantal werd van hen, die zich van de Roomsche Kerk afscheid den, des te moeilijker werd het, om in aller geestelijke behoeften te voorzien. Een tijdlang schijnen er voor heel Hol land en Utrecht (buiten Doopsgezinden) niet meer dan vier leeraars te zijn ge weest, die zonder ophouden heen en weer trokken, totdat van lieverlede uit het buitenland, vooral uit Emden, uitgeweken predikers in ons land terugkeerden. Zij zullen wel gesproken hebben, zoo als dat in het midden der 16e eeuw in de eerste Nederduitsch Hervormde Ge meente te .Londen geschiedde, waar ook Veel uitgewekenen bijeen waren. Niet over een afzonderlijken tekst, maar over een. heel gedeelte uit 0. of N. Testament werd in de preek gehandeld, zoodat ze dus het karakter had van een Bijbellezing en in enkele leerredenen een geheel Bij belboek werd verklaard. Zoo was het ook de gewoonte in de steden, waar de Magistraat of de Kerke- raad bepaalde, welk Bijbelboek verklaard zou worden. In Middelburg bepaalde de kerkeraad in 1574 nog, dat de eene pre dikant het Evangelie van Johannes en de andere in den loop van dat jaar de Handelingen qer Ap0SteIen zou verklaren, terwijl de Magistraat van Arnhem nog ■j? 1<Ï88, met goedvinden echter van den erfeeraad, aan Ds Fontanus te verstaan S&om in zijn preeken den profeet Je- D te verklaren. Later kon ieder predi on „5?^ zbn stof vrij kiezen, im tf S °P de Synode te Wezel in 1568 s gewaarschuwd wprden tegen „alle hatelijke en stinkende affectatie of hoog dravendheid" in het preeken. Men ver- gete niet, hoe het gebrek aan predikan ten zich steeds sterker deed gevoelen en velen, die als priesters de Roomsche Kerk verlaten hadden, niet terstond ge schikt waren voor hun nieuw beroep. Het was een uitkomst, toen door de stichting der Leidsche Hoogeschool in 1575 een wetenschappelijke opleiding der aanstaande Evangeliedienaren mogelijk werd. Onderwës. Rijksschooltoezicht. Zee land wordt verdeeld in drie inspecties: Goes, Middelburg en Neuzen. (Onze mede- deeling, dat er een inspectie-Zierikzee zou komen, maar dat de inspecteur ver lof zou worden gegeven in Goes te wo nen is dus onjuist; de naam en de zetel der inspectie is Goes. Het elders in dit nummer vermelde protest van den Zie- rikzeeschen gemeenteraad verliest dus ook zijn grond.) De inspectie Goes zal omvatten de gemeenten op Tholen, Sehouwen-Duive- land, N.-Beveland, en de gemeenten in het Oostelijk en Noordelijk deel van Z.- Beveland, n.l.Goes, Kapelle, Katten- dijke, Kloetinge, Krabbendijke, Krui- ningen, Rilland-Bath, Schore, Waarde, Weineldinge, Wolphaartsdijk en lerseke. De inspectie Middelburg zal om vatten de gemeenten op Walcheren, en van die op Zuid-Beveland het Westelijk en Zuidelijk deel, n.l. de gemeenten: Baarland, Borsselen, Driewegen, Elle- woutsdijk, 's-Gravenpolder, 's-H. Abtsker- ke, 's-Heer Arendskerke, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Nisse, Oudelande en Ovezande. De inspectie Neuzen omvat de ge meenten van de beide deelen van Z. Vlaanderen. Chr. Schol enbond voor Zuid- en Noor d-B e v e 1 a n d. Te Goes werd de tweede vergadering gehouden van dezen Bond. De tijdelijke voorzitter, de heer P. A. Schwartz, liet zingen Ps. 891, las Ps. 89 en ging voor in gebed. Verschillende vrienden van het Chr. On derwijs en Schoolbesturen traden als nieuwe leden toe. Een reglement, door 'een commissie ujt de vorige vergadering, voorbereid, werd na breede bespreking vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen de heer P. A. Schwartz te Krabbendijke, terwijl tot •Overige bestuursleden werden aangewezen de heffen A. J. W. van Oosten, secretaris; 'N. J. Bastmeijer, penningmeester; J. Schui temaker, 2e secretaris, allen te Goes; C. B. Koolhaas te Kruiningen, O. Meu- lenberg te Oudelande en A. te Gussinklo te Wissekerke. Bij de bespreking van het werkprogram werd als eerste punt aan de orde gesteld de bearbeiding met een Onderblad. Na het zingen van Ps. 897 sloot de heer te Gussinklo de Vergadering. Benoemd tot. hoofd der R.-K. school te 's-Heerenhoek de heer L. J. Favejee, onderwijzer aan een R.-K. school te Rot terdam. Te Middelburg rijn geslaagd voor het diploma van de Chr. Kweekschool en het diploma van den schoolraad de da mes: M. Dekker, Middelburg, M. Hondius, Middelburg, J. S. Rothuizen, Goes, J. E. Schut, Middelburg, A. M. Steenblok, on derwijzeres te St. Annaland, en de heeren J. H. Enters, Ritthem, L. Hamelink, on derwijzer, Spui (Axel), J. A. Huibregtse,. onderwijzer te Giesen-Oudkerk, 1. de Kei zer, onderwijzer te Nieuwendijk, I. de Lange, onderwijzer te Werkendam, J. Lob- bezoo, onderwijzer te Axel, C. v. d. Louw, Arnemuiden, en C. Schippers, Seroos- kerke. Alleen voor diploma Schoolraad mej. S. Tazelaar, Middelburg. Geslaagd op het mulo-examen voor diploma B te Breda P. Loekemeijer en W. Spapé, beiden te Vlissingen. Te 's-Gra- venhage voor het 2de gedeelte van het notarieel examen de heer R. Batten te Vlissingen. Te Utrecht voor het staats- 'examen tot toelating aan de Universiteit diploma A mej. W. M. Beun en diploma B mej. D. C. Hofman; en voor het examen Fransch m. o. A de heer T. v. d. Struys te Vlissingen. Te Rotterdam de dames D. J. Crucq, W. C. Griep, K. van Houte, G. G. Lanting, J. J. Rottier, J. P. Everse, S. J. Straub en J. W. de Vries, allen te Goes voor het examen nuttige handwer ken. Te 's-Gravenhage voor het examen Nederlandsche Toonkunstenaarsvereeni- •ging piano A 1. o. mej. A. E. Fey te Voor schoten. SeiigMÉ ieiws. Ongelukken. Een stoomtreiler is te IJmuiden binnengekomen met verlies van een der opvarenden. Die 17-jarige sto ker G„ uit IJmuiden moet Maandagmiddag overboord geraakt en verdronken zijn. Niemand op het schip heeft echter het ongeval zien gebeuren. Gistermorgen is er onder Geertvliet een ernstig ongeluk gebeurd. In een auto zaten de 39-jarige A. de Gruyter, smid te Rockanje, en zijn 15-jarig dochtertje. In een s'cherpe bocht ontmoetten zij een anderen auto. Naar men zegt, heeft de Gruyter te veel uitge weken, met het gevolg, dat de auto om kantelde en vader en dochter onder de auto in. een diepe sloot terecht kwamen. De naast bijwonende boeren boden zoo spoedig mogelijk hulp en konden met groote moeite het meisje redden, doch de Gruyter was reeds gestikt in de mod der en het water. Aan boord van het op de werf Wilton te Rotterdam liggende stoomschip „Andrew" heeft gis termorgen de 22-jarige ketelbikker H. v. R. een plank, die van een stelling Viel, op het lichaam gekregen. Hii werd in be- wusteloozen toestand met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis overgebracht. Het lijkje van het te Amsterdam ver dronken 4-jarig knaapje is door den va der met een dreg opgehaald. Gister avond slipte mr K. van Andringa, grif fier bij 't kantongerecht Lemmer met zijn motorfiets tusschen Sonclel en Wyckel. Hij werd over den Weg geslingerd en met gebroken schouders en inwendige kneuzingen opgenomen. Nadat geneeskun dige hulp was verleend, werd hij jiaar het ziekenhuis vervoerd. Te Duiven- drecht heeft een boemeltrein op een onbe- waakten overweg een boerenwagen van achteren aangereden. De koetsier werd van den wagen geslingerdhij kreeg slechts "lichte verwondingen. De wagen is gedeeltelijk vernield. Te Alphen a.d. Rijn geraakte Dinsdagavond het vijfjarig zoontje van den landbouwer V. in een sloot te water en verdronk. Te Wan- neperveen is het 3-jarig zoontje van den heer Moraal verdronken. Gisternacht is de 43-jarige 'M. uit Leiden, in de Ringvaart van de Haarlemmermeer over boord geslagen en verdronken. Te Gro ningen is een kindje van 7 maanden van G., glazenmaker, in een stukje wortel gestikt. Dinsdag is te Zaandam bij een in aanbouw zijnde fabriek een ernstig ongeluk gebeurd. Op tot dusverre onbe kende wjjze is het heiblok in plaats van op den paal gevallen op' het richt- ijzer terecht gekomen, dat de 33-jarige Koolman vasthield. Het ijzer sloeg tegen het hoofd van K. In zorgwekkenden toe stand is deze per brancard naar Am sterdam vervoerd. Naar de gevangenis overge bracht. Naar de gevangenis te Maas tricht is Dinsdag overgebracht de mijnwer ker D. uit Kerkrade, die den polderwer ker M. met een mes had gestoken en de linkerlong had geraakt. Slachtoffer en da der waren dronken, waardoor de vecht partij, waaraan meerdere personen deel namen, was ontstaan. Vóór 6 weken had D. een Duitscher, in de onmiddellijke na bijheid van Kerkrade, eveneens met een mes in een long gestoken. De Duitscher is intusschen hersteld. De vermiste Deensche schoener. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat de bemanning van de ver miste Deensche schoener „Teddy" zich te Angmagssalik aan de Oostkust van Groenland bevindt. Gemeld wordt, dat zii thans aan boord van een Noorsche rob- benvaarder naar IJsland onderweg zijn. Zij hebben ontzaglijke ontberingen door staan, honger en koude geleden en had den veel last van scheurbuik. De Teddy vertrok 9 Augustus verleden jaar van Germaniahaven en kwam in een ondoor dringbaar ijsveld terecht. Het schip werd door het ijs ingesloten en door stormen en drijfijs naar de Liverpoolkust gedreven. Ten zuiden van. de Scoresby Sound moest de bemanning het schip verlaten op 8 October en na ongeveer 400 mijl op een ijsschots te hebben rondgedreven, wisten zij na vele moeilijkheden in het midden van December Angmagssalik te bereiken. D>e aangehouden kassier. Naar wij vernemen is aan de beide per sonen te* Deventer, voor wie de heer Erinkman effecten moest koopen ter waar de van f 1430 en die bij de Justitie een klacht tegen hem indienden, het hun toekomend bedrag met inbegrip der rente door derden terugbetaald. Een politioneele raadge ving. Teneinde diefstallen van zijn rij wielplaatjes te voorkomen, geeft de com missaris van politie te Hilversum in overweging deze plaatjes door de eige naars te doen kenmerken door er met spijkergaatjes een nummer, een woord of voorwerp in aan te brengen. Rijwielplaatjes te huur. Uil Emmen wordt aan de Asser Crt. gemeld: Politieagenten en dergelijke personen behoeven, wanneer zij in dienstkleeding zijn, geen belastingplaatje aan hun fiets te hebben. Rijden zij in burger dan moet ook hutn fiets voorzien zijn van een der gelijk teeken. Een agent en een rijwiel handelaar hadden het samen over hel onaangename hiervan. De agent zag ei wel een beetje tegen op, om voor zoo'n enkelen dag in het jaar, dat hij jn bur ger is, nog j3 aan den Staat te dok ken. D,e rijwielhandelaar is het biermede eens. Hij krabt zich eens achter 'toor, 'en zegt dan: „Weet je wat, kerel; voor zoo'n enkelen dag Jjehoef je zoo'n ding niet te koopen. Als je d'r een noodig hebt, kom je bij mij en je kunt ei een krijgen voor een dubbeltje per dag.'1 Het rijwielplaatje. Zoo'n be lastingplaatje draagt geen nummer maai een paar ooren. Het eerste komt er wel. als over een jaar in België onderzoek wordt gedaan hoe daar deze materie is behandeld; die weg is immers ook gevolgd bij de Giro. Dat paar ooren is meer dan een toevoegsel voor aan hechting. Mogelijk zijn die wijduitstaan- de vleugels als symboliek bedoeld. In alle gevalhet metalen document is in zijn ge heel taboe. Iemand te Amersfoort wilde voorzich tigheidshalve het plaatje op zijn fiets laten soldeeren en dus konden die ooren wel weg. Vooraf inlichting gevraagd bij „Belas tingen". Daar tapte men uit een ander vaatje. Ooren wegknippen? Geen kw'estie van. Daarmee was het wicht geboren en moes! het blijven leven. Het ban zijn, dat de rechter weer contrarie oordeelt, maar wie buiten de soesah wil blijven van proces verbaal en behandeling voor het kanton gerecht doet verstandig niets te coupeeren aan dit rijksartikel. (Yad.'i De „Rsb." schrijft: „Op welk een brutale wijze op dit oogenblik reeds handel gedreven wordt in nagemaakte rijwielplaatjes, kan gelden, dat Dinsdagavond bij een rijwielhandelaar te 's Gravenhage zich een persoon ver voegde, die zijn bemiddeling aanbood voor de levering van rijwielplaatjes tegen f 7.50 de honderd stuks. Hii had eenige exemplaren bij zich die op geen enkele wijze, zelfs bij de meest nauwkeurige schouwing, te onderscheiden Waren van een echt plaatje. De rijwielhandelaar is er niet op ingegaan." Inbraak bij jhr. van Spong ier te Nizza. Zaterdag tegen midder nacht knalden 3 schoten in de Rue de Chateaunel te Nice, 'n bij uitstek vreed zame buurt. Ze waren afkomstig uit de be nedenverdieping van een huis, bewoond door Jhr van Spengler (Nederlandsch kanselier), zijn echtgenoote en dienstbode, genaamd Aline. De toegang tot het terras werd vergemakkelijkt door een hoop oud roest, dat daar op straat ligt. Óp dit terras komt de slaapkamer van de familie uit. Toen hij Zaterdagavond thuis kwam, hoorde de heer van Spengler een onge woon geluid in de slaapkamer, waarop hii de dienstbode gelastte het venster te slui ten. Toen deze het vertrek binnenkwam, rees een man vóór haar op, een revolver in de hand, haar bij de keel grijpend, voegde hij haar toe: „Laat me door of ik schiet." De heer van Spengler snelde de dienst bode oogenblikkelijk te hulp en pakte den kerel beet. Een woedend handgemeen .ont stond en terwijl hij den inbreker een arm omwrong, beet deze hem ernstig in den rechterarm, terwijl hij driemaal zijn wapen afschoot. Hij mikte echter slecht en de kogels kwamen in den wand te recht. De heer van Spengler liet daarop den booswicht los, die de vlucht nam. De politie heeft hij niettemin een uiterst volledig signalement kunnen overleggen. Het betreft een zeer gedistingeerd jonk man in elegante kleeren. Een telegram meldt, dat de dader, een Pool, Sowa genaamd, door de politie is aangehouden. De viervoudige moord te Soerabaja. Macaré is tot de doodstraf veroordeeld, Amir tot 15 jaar gevangenis straf in zake den viervoudigen moord aldaar. We brengen in herinnering, dat de gewezen militair Van Gelder, zijn in- landsche vrouw en twee inlandsche neef jes het slachtoffer werden van den be- ruchten Macaré en zijn inlandschen kame raad Amir. De ham. De nieuwe president van Frankrijk Gaston Doumergue heeft onlangs een anecdote verhaald uit zijn vroegere loop baan. Indertjid, zoo vertelde hij aan een verslag gever, was ik vrederechter in Algiers, een baantje, waarin je voor de zonderlingste toe standen en personen komt te staan. Daar de lui zich een fabelachtig idee vormden van mijn vernuft en zich mijn lankmoedig heid en goedhartigheid als onbegrensd voor stelden, J^reeg ik dagelijks de wonderlijkste verzoeken, schriftelijk zoowel als mondeling. Op een goeden dag kreeg ik een oud vrouw tje bij me thuis, die mij met tranen in de oogen smeekte, haar neef te willen vergeven. Waar is die neef .van je vroeg ik. In de gevangenis, meneer de vrederechter. Waarom Omdat .hij een ham gestolen heeft. Zoo zoo! sprak ik nadenkend. En is die neef nogal lief voor je, oudje? Nou meneer de vrederechter, dat kon wel beter En waarom moet ik hem dan vrijlaten? Het oudje slikte even en antwoordde: Om dat de ham nu op is en we wouen graag een nieuwe Kwakzalvers. Voor het kanton gerecht te Terborg stonden Dinsdag niet minder dan drie personen terecht, die in deze omgeving slachtoffers gemaakt hadden door het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. H. J. Eilers uit Leiden hoorde tweemaal twee maanden hechte nis tegen zich eischen „om hem", zoo als de ambtenaar van het 0, M. sarcas tisch opmerkte, „den tijd te geven rustig zijn candidatuur voor de TWeede Kamer voor te bereiden". Tegen een bekenden oplichter zich noemende dr Koolemans Beijnen, werd driemaal f 200 subs, drie maal 100 dagen geëischt, terwijl tegen den derden wonderdokter, een schilders knecht uit Almelo, die al zeer ongunstig bekend staat, tweemaal één maand hech tenis werd gevorderd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Uw onderschrift in het nummer van 29 Juli j.l. bij het bericht omtrent de ver laging der jaarwedden van gemeente ontvangers in de provincie Noord-Holland eischt eenige correctie, daar u het doet voorkomen alsof in Zeeland die jaar wedden, in verband met de inning van de plaatselijke directe belastingen door. 'het Rijk, niet zijn verlaagd. Die meening toch is onjuist, want reeds bij brief van Ged. Staten van Zeeland dd. 27 October 1922 gericht aan de gemeentebesturen, schrijven Ged. Staten, en terecht, dat de werkkring der ontvangers tengevolge van de wet van 30 Dec. 1920 (Staatsblad no. 923) is ingekrompen en dus hun jaar- 'wedden-regeling behoort te worden her zien. Ik wijs er op, dat tegenover die vermindering van arbeid een zij het niet zoo gróóte vermeerdering van werk staat, o.a. wegens de gewijzigde schoolgeldregeling en de talrijke verreke ningen met de Rijksbelastingadministratie. De verlaagde wedde-regeling, die in wer king trad 1 Januari 1923, is opgenome* in Prov. Blad no. 27 van 1923. Als ee* Gemeenteraad ook beneden dit ver laagd salaris wil gaan, spreekt het van zelf, dat het Gedeputeerd College dit niet kan goedkeuren. Dat steeds wijzen op vermindering va* arbeid beeft een onaangename zijde. Wan neer straks de U. L. O. school hier wordt geopend, geeft dat voortdurend méér werk, zoowel voor den ontvanger als den secretaris, maar niemand zal er een oogen blik aan denken de jaarwedde daarom •iets te verhoogen. Het zou'ook absoluut verkeerd zijn en niet in overeenstemming met het karakter en de hoogheid van het ambt. Maar* het ambt staat ook te hoog om bij elke vermindering van werk zaamheden (wat zeldzamer voorkomt da* vermeerdering) verlaging van wedde aa* te prijzen, vooral in de provincie 'Zeeland, waar Gedeputeerde Staten in dat opzicht tijdig genoeg éérder dan eenig ander college hebben ingegrepen. U zéér dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, J. C. SCHUILWERVE. Kortgene, 30 Juli 1924. Openbare Yerkoopmgea en Ver- pacbtingen. Aug. 2 O.-Souburg, inboedel, gereedschap pen, De Neeling. 2 Serooskerke, veldvruchten, gereed schappen, huisraad, v. d. Harst. 8 Middelburg, huis, Struve. 8 Wissekerke, logement, Markusse. 11 Kapelle, oppervruchten, aardappelen, Kram. 12 Sint Laurens, inspan, Blaupot tea Cate. 12 Goes, winkelhuis, Pilaar. 13 Veere, hofstede, Loeff. 13 Wolphaartsdijk, 'kap. boereninspan, v. Dissel. 14 Bergen op Zoom, verpachting staats- gronden onder Rilland-Bath, Perée. 14 Kloetinge, appels en peren, v. Dissel. 15 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 18 Veere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 19 Goes, appels en peren, v. Dissel. 27 St. Laurens, inspan, beestiaal, Struve. - Nieuwdorp, inboedel, Pilaar. Sept. - Goes, Schore, Wemeldinge, lerseke, Kruiningen, Kattendijke, bouw- en weiland, Pilaar en Treub. 's-Heer Arendskerke, Kloetinge, ler seke, Schore, bouw- en weiland, Hoef- lake en v. Dissel. Oct. 15 Nieuwdorp, inboedel, slagersgereed schap, de Wilde Heijboer. Aanbestedingen. Aug. 9 Wemeldinge, bouw tehuis voor armen verzorging. Arch. S. de Koning te Goes. 14 Bergen op Zoom, bouwen paviljoea, enz., Knevel, Ermelo. Teleramei. DEN HAAG. Op de gecombineerde be stuursvergadering van den Centrale* Bond van P.T.T.-personeel en den Cen- tralen Ned. Ambtenaarsbond eenerzijds en den R. K. en Prot. Chr. Rond vaa P.T.T.-personeel anderzijds, is geen over eenstemming Ij ere i kt inzake de actie te gen de maatregelen der regeerïng. Van een gemeenschapplijke actie zal dus geen sprake zijn. LONDEN. V.D:. De Britsch-Russische Conferentie te Londen is in een volledig fiasco geëindigd. Men slaagde niet in het opnemen van een leening voor Rusland, daar de Sovjet-vertegenwoordigers wei-' gerden te treden in een overeenkomst betreffende het betalen der oude schul den, bedragende 182 miljoen pd. st. NEW YORK. V. D. Gisteravond zijn te Long Island City .twee volle passagiers- treinen op elkander gebotst, waardoor 50 personen, van wie de meesten ernstig, werden gewond. Een paniek volgde, waar door vrouwen en kinderen onder den voet werden geloopen. De oorzaak is een verkeerde signaalstand. STOCKHOLM. V. D. Koningin Wilhel- mina is gisteren na een bezoek van drie dagen uit Stockholm vertrokken. Zij ver toefde in cognito te Stockholm, bezich tigde de stad en deed ïnkoopen. Briefwisselmi, Onze correspondenten op Zuid-Beveland gelieven ons van het a.s. Koninklijk be zoek niets te melden, daar wij het ver slag hiervan van andere zijde zullen ont vangen. Verslagen van plaatselijke (on derlinge) schietwedstrijden nemen we voortaan alleen op, als de betrokken ver- eenigingen ze ons belangeloos toezenden. Irttterisitei MIDDELBURG, 31 Juli. Boter fl.10, part. fl.20, eieren f7, part. f8, eendeieren 7 ct., part. 8 ct. VLISSINGEN, 30 Juli. Madaleine 17— 29, kruisbessen 1325, witte bessen 17,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3