Laatste Beriehtea. I Inrgerljjke Stand dvertentiën. i rzitter acht dit Maatregel. Dhr 'hangende hout in den Lagen B. en W. de ervan te ver- er vestigt de van vele Ieu- r Rammekens. oe te zorgen, in orde zal zoekt hij' aan ereid zijn een a tot hét hou- de gemeente i de ramp1, die Vlissingen en en. Allen ver- reid. Besloten voor dat doel uiting. singen. n op het terrein lorten vloeistof en, bezig den lestrijden, door it af te sluiten, n. ifgeloopen wor- oot de schade en gezegd. Wjj miljoen opge- directe schade. moge zijn, twee tanks bleven ird en ook een de de fabrieks- overeind. eide uit Rotter- offen heeft het i en den brand itaan gebracht, rlgende treft. Dleze is de experts van Kievit en de Rotterdam, de x der Ned. Pe- de Rotterdam- en heeft in den groote tank- d met 't nieuwe mblusch" (foa- buitengewone den invloed t in de prak- ee tankwagens gereden terwijl met materieel in handen van He taak der ma- ,schuimblusch" 'erpen. Daartoe s twee pompen :en werden be- van plm. 3000 ,ar een zware hulp van acht gehaakt aan de brandende sein tot nom- proef gelukte, uten de vlam- rs Was het sein vlammen wak- op, doch daar- warte rookwol- um wegdreven ilken van lieht- k zag men nog ipstijgen, doch en krinkelde omhoog. Bin- ieggen, dat het de het probee- de stedelijke 1 van de tank buitengewoon slaagde proef an den om ge- het blad een oor den stoker den man, die eft gesproken, ïlang met het linke, ,,in den ijdag om onge- op een lorrie- stookplaats. Ie tank klom. en aardigheid se het mangat at in de tank sad geen lamp ie booglampen licht versprei- at, dat Wille- aijp of sigaar hem. Maar in schreeuwde HelpMoord it het mangat grooter. Toen nkant van de ider op, maar s het mij on- klom daarom n maken. Tot ert Sinke, dat en brand een aden. ecteur van de zonderen ver volgende me saak van den aldus de 1. De wachts- werd er me- i groote tank, akboot „Scot- •d, reeds vol ïacht Was ge- -t constateerd, dat hij de reglementair voor geschreven electrische lamp bij zich had. Nu wordt de benzine steeds Warm in de tanks gegoten, daar de vloeistof anders niet pompbaar is. Wij nemen een tem peratuur van 30 gr. Celsius, bii welke temperatuur zich natuurlijk steeds ben zinedampen ontwikkelen. Op het oogen- blik dat Willeboordse de hoogte der vloei stof gemeten heeft, moet er absoluut vuur in aanraking zijn gekomen met de benzinedampen. Heeft de man misschien, ondanks het uitdrukkelijk verbod, 'n eindje sigaar in den mond gehad? Ik kan het niet zeggen. Zeker is alleen dat onmiddellijk na het meten een ont ploffing plaats vond. Daardoor is het dek sel gescheurd tengevolge waarvan de man in 'de vloeistof is gevallen. Door den brand, die ontstond, waren zijn kame raden niet in staat hem hulp te bieden. Er ontstond een ontzettende hitte en daardoor is de tank rechts van de groote tank óók in brand geraakt. Wij hebben wel slangen op het terrein, die op de Water leiding werken, doch de Weg naar die slangen Was afgesneden. Toen de tweede tank vlam had gevat, geraakte ook onze groote loods in brand. Hierin zijn geves tigd het ketelhuis, een groote bergplaats voor materiaal, een magazijn en kantoren der opzichters. Tevens is daar een fabriek voor het Vervaardigen van ijzeren va ten, een schaftlokaal en een badinrichting. Dat alles is geheel in vlammen opge gaan. Tevens geraakten de ijzeren vaten, die met afval gevuld waren, in brand, doordat de brand zich over een groot gedeelte van het terrein uitstrekte. Maar de groote ramp moest nog komen. Die brandweer Was bezig, door nat houden te trachten de andere tanks te behouden, toen plotseling de groote tank, waar de brand ontstaan was, zich begaf. Die rech terwand van den tank zakte dieper door dan de linkerzijde, zoodat door het gat dat daardoor ontstond, de olie over het terrein vloeide. Toen werd het geheele' omliggende terrein één groote vuurgloed en was er geen houden meer aan. Den geheelen Zaterdagmiddag is voort- gewerkt met het blusschen der andere plaatsen op het terrein en tegen den avond was de hevige zWarte rook dan ook vervangen door een flauwe rook. terwijl hier en daar nog vrij groote vlammen zich zoo nu en dan vertoonden. Ook gisteren is de brandweer actief gebleven en konden de talrijke nieuwsgierigen af en toe zien spuiten, als een vlam wat al te erg werd. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Gorinchem R. J. Dijkstra te De Krim. Geref. Kerken. Bedankt voor Zrreeloo door J. Duiven te Meeden. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Leerdam door G. Molenaar te Baarn. Ds A. E. F. Junod, Ev. Luth. pre dikant te 's-Gravenhage, heeft de benoeming aanvaard tot voorganger van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden te Loosduinen en Ds D. A. Vorster, te Olst, vroeger te Re- nesse (19081912) die bij de Vrijz.-Hervorm den te Arnhem. Ds J. H. Krauwel te Zuidzande her denkt 2 Sept. a.s. zijn 30-jarige evangelie bediening. Hij stond achtereenvolgens te 's-Gra- venpolder (18941900) Oudgastel, 's-Graven- moer en (sedert 6 Juli 1919) Zuidzande. Ds H. J. Couvee te Amerongen her denkt 2 Sept. a.s. zijn 25-jarige evange liebediening. Hij stond achtereenvolgens te Kerkwerve (1894), Kortgene (1899) en Ame- rongen (1906). Ds K. Oussoren te Broek onder Akker- vvoude viert D.V. 10 Sept. a.s. zijn 25- jarig ambts-jubilé in de Geref. Kerken. Hij stond achtereenvolgens te Coevorden, Baar land (4 Sept .1904 tot 5 Sept. 1905), Opper does, Borger, Huizen en {sedert 1922) Broek. Mej. M. Pantus, onderwijzeres aan de Chr. school te Ooltgensplaat, heeft wegens aanstaand huwelijk ontslag gevraagd met in gang van 1 Oct. a.s. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken de dames M. P. Cij- souw en S. Paauwe te Wemeldinge, S. C. Duinkerke te Ierseke, S. Ilollestelle, I. D. Overbeeke, M. M. Oosterbaan, H. de Jonge en M. Langeveld, allen te Goes en S. C. v. d. Linde te Rilland-Bath. Te 's-Gra venhage voor bet notarieel staatsexamen eerste gedeelte de heer W. A. Schmidt te Kapelle, tweede gedeelte de heer mr J. J. T. A. M. Ruygrok te Hulst. Te ütrecht voor het Fransch M. O. acte A de heer J. Dderckx te Rotterdam. Te Utrecht voor het staatsexamen' B tot toelating aan de Rijksuni versiteit de heer C. J. Bosman, van Mid delburg. Zaterdagmiddag nam dhr J. N. Pat- tist, inspecteur van 't lager onderwijs te Mid delburg in 't Schuttershof afscheid van de onderwf)zers(essen) op Walcheren. Zeer ve ten waren op de daartoe belegde vergade ring aanwezig. Na een kort inleidend woord van dhr J. Vreeken, werden de aanwezigen door den heer Pattist hartelijk toegesproken. Het zou ons te ver voeren, deze toespraak uitvoerig weer te geven, maar de indruk was, dat dhr Pattist aan de onderwijzers in Zeeland zeer gehecht is en dat zal blfjven, ook al is hij inspecteur in Den Haag. Namens de openbare onderwijzers werd de scheidende inspecteur hartelijk toegesproken door dhr Op den Zieke van Vlissingen, na mens de bijzondere onderwijzers door dhr Laansma van Oostkapelle en namens de opleiders voor onderwijzers door dhr Van der Welle van Middelburg. Allen huldigden dhr Pattist als een goed inspecteur. Nadat deze de sprekers had bedankt, wenschte hij alle onderwijzers Gods zegen toe in hun persoonlijk leven, in hun school- arbeid en in hun eventueele gezinnen en nam van hen met een hartelijken handdruk afscheid. Ongelukken. Een kind van twee jaar viel te Enter in een bak met kokend zeepsop eni overleed spoedig. - Op Ameland is de 25-jarige onderwijzer Stel bij het zwemmen verdronken. Hij had zich, on danks een waarschuwing, te ver in zee gewaagd. Do heer W. uit Lochem kwam bjj HaJl per motor met een jongen van 13 jaar op de duo rijden, toen een hond voor de fiets sprong. Door het krachtige remmen sloeg de jongen over den motor heen. De heer W|. kwam met den motor tegen een boom terecht. Beide werden ern stig gewond. Men vreest voor het leven van den jongen. Zaterdagmorgen heeft op den weg tusschen Deuteren en de Vlijmensche hut een ernstig tramongeval plaats gehad. Het paard van den voerman V. werd op circa 10 meter afstand van de tram schich tig en keerde zich plotseling om met het gevolg, dat de achterkant van de kar door de tram werd gegrepen en wel met zulk een kracht, dat het paard tegen de tram werd geworpen en op slag dood was. De voerman geraakte onder het dier en werd met een ernstige hoofdwonde opgenomen. Vrijdagavond is de 45-jarige bierbrouwer de L. uit St. Oedenrode tusschen Eindhoven en Schjjndel door de stoomtram overreden en op slag gedood. Hij laat een vrouw en kinderen na. De landbouwer 0. te Wes terhork is bij het op hol gaan van zijn paard van den wagen geslingerd en aan do ge volgen overleden. Hij was gehuwd en laat 5 kinderen achter. Te Hilversum kwam Zaterdagochtend een motorrijder in botsing met een gemeentelijken autobus. In deerniswaar- digen toestand werd de man opgenomen. Be halve een verbrijzelde knie en een hersen schudding werd geconstateerd, dat de man zware inwendige kneuzingen had bekomen. De motor werd geheel vernield. Te Hese per is de landbouwer G., die zijn vee naar de weide bracht, door den bliksem gedood. Bij het aan boord gaan van een te R'dam liggend stoomschip is de stoker Q. te water geraakt en verdronken. Te Koedijk verdronk Zaterdag in een onbewaakt oogen- blik het zoontje van den heer L. T e re c h t. Die vermiste scholier te Bergen op Zoom, welke na Donderdag morgen voor straf van school te zijn gestuurd, Vrijdag nog niet in de ouder lijke woning was teruggekeerd, kwam daar Vrijdagavond ongeveer half zes aan. Hij was Donderdag in al zijn verbouwereerd heid naar Antwerpien geloop'en, waar hij in de stationswachtkamer heeft geslapen. Vrijdagmorgen bekroop hem echter di rect de lust weer naar huis terug te keeren, waar hij! Vrijdagavond vermoeid arriveerde. Hij vond het thuis toch maar het beste en zei er zich voor de tweede maal wel voor te zullen wachten een dergelijk reisje te ondernemen. („Zoom") Treinongeval. Een trein met deelnemers aan een excursie is, komende uit Londen, te Liverpool in botsing ge komen met een stilstaanden locomotief. Eén persoon werd gedood en achttien werden licht gewond. Een portefeuille met f 3500 ve rdwenen. Eeri 30-jarig Diuitsch heer, kwam Donderdagmiddag in uiterst nerveuzen toestand bij' de politie te Utrecht aangifte doen, dat hij zijn por tefeuille, waarin zich f 3500 en een cheque bevond, verloren had. Da man, die een bezoek gebracht had aan den cx- keizer, was per auto van Doorn naar Utrecht gereden, op het Stationsplein uit gestapt en toen de stad ingewandeld. Daar het begon, te regenen zocht de man zijn toevlucht in ©en klein café. Daarna is hij: weer naar het station terug gegaan en kwam daar tot de ontdekking, dat hij zijn portefeuille, welke hij in de achi- terzafc van zijn jacquet geborgen had, kwijt was. De politie heeft met het slacht offer alle ca.fé's tusschen het station en Tivoli nagegaan zonder evenwel het be wuste café te vinden. t, Dom. Te Klazienaveen werd een 20-jarig meisje, dat een tuberculeuse knie had, vieesch van een geslacht geitje op de zieke knie gelegd als onfeilbaar genees! middel. Het meisje is aan lijikvergiftiging 'overleden. I Schuldig aan,51 moorden. Te Grodnow is het echtpaar Rbenski in hechtenis genomen, dat bekend heeft 51 personen to hebben vermoord. Do man is 28, de vrouw 22 jaa,r oud. Fabrieksbrand te Lokeren. In de vlasfabriek van Van de Putte Rotlisbergen te Lokeren (B.) heeft een zware brand gewoed. Na méér dan een uur werken s, slaagde men er in het vuiu' te bedwingen, na het instorten van het dak en de zoldering van een werkplaats. Van de opgeslagen ruim 100 000 K G' tuw Russisch vlas en 50.000 K.G. Rus sisch we ik, alsook een groote hoeveelheid fijne sp ooigarens, is groote schade aan- gericm. Zij wordt op een half millioen frs geschat. 1 Zee-avontuur. Een lid der be manning van het stoomschip „Mathura", dat van Calcutta wals afgevaren met on vermelde bestemming, heeft een nietr alledaagsch avontuur meegemaakt. Op een gegeven oogenblik bleek het, dat bedoelde man, een stoker, vermist werd. Dit werd 's morgens om half 7 gerapporteerd, of schoon, naar later uitkwam, de man reeds 3 uren tevoren over boord geval len was. Die kapitein van de „Mathura" deed den steven wenden en „full speed" zijn schip langs de reeds afgelegde route terugkeeren. Omstreeks 10 uur des avonds kreeg men den man in het zicht. Een boot werd neergelaten en om kwart over tien kon men den schepeling, die al dien tijd had rondgezwommen, weer binnen boord ha len. Het schip had meer dan 100 K M. gevaren, tusschen het oogenblik, dat de man van boord gevallen was en dat, waari opi hij weer opgepikt werd. Die drenkeling had onderweg verscheidene „groote vis- schen" ontmoet waarschijnlijk haaien die zoo. nu en dan eens aan hem kwa men „neuzen". D|oor heftige bewegingen met de armen en de beenen te maken had de man cle ondieren op de vlucht ge dreven. De verdachte beneemt zich het leven. Haveman, verdacht van den moord (e Culemborg, oud-rechercheur van politie, die Vrijdagavond pér auto uit Culemborg naar Tiel vva's gebracht, heeft zich gisternacht, in de cel van het politie bureau aldaar van het leven beroofd door verhanging. Daar H. niets bekend heeft neemt hij. het geheim van de misdaad mee in het graf. De moord te 's-Gravenhage. Nader verneemt men: Toen de politie Donderdag de woning van den verslagen© binnentrad, vond zij op| de gangmat bij de voordeur een tram kaartje. Dót werd aanstonds opgezonden naar de directie van de Haagsche TramL weg-maatschaplpij en deze heeft haar rap port dienaangaande nu uitgebracht. Daaruit is gebleken, dat het tramkaart- tje is verkocht Wloerisdag 23 Juli des na (middags 9 minuten over half tien op lijn 8, komende uit de richting plein, Djit, tramt biljet kan onmogelijk van den heer v. d. S. geweest zijn. Het is nu maai' de vraag voor de politie, hoe dat tramkaartje op! de mat is terecht gekomen. Uit het feit, Idat v. d. S- Donderdagochtend geen an der bezoek heeft gehad dan dat van den dader van den moord, moet men wel tot fle conclusie komen, dat het trambiljet door den dader is verloren. Die commisL saris van Politie, de heer Kramer, ver zoekt daarom een ieder, die Woensdag! avond de tramrit met lijn 8 op het aan gegeven uur en in de aangeduide rich ting heeft meegemaakt, zich bij hem aan te hielden, teneinde wellicht eenige in lichtingen te kunnen verschaffen. Omtrent den vermoorde zij nog het volgende er aan toegevoegd. Zijn naam is Van der Stijl. Hij begon zijn maat schappelijke loopbaan als schilder en be hanger en was omtrent een halve eeuw geleden lid van de Chr. Jongelingsvereen. 2 Tim. 2:22a in de Juffrouw Idastraat te Den Haag; later voorzitter, als hoeda nig een der redacteuren van ons blad (Red. Zeeuw) hem goed gekend heeft1). Hij was een trouw1 en ijverig lid zijner vereeniging, en werkte op allerlei gebied: Chr. Schooi, Zang, Zending, met vooraan staande Christenmannen tot den laatsten dag van zijn leven hartelijk saam, o.a. met ds Schuilei'. Den avond van den dag, op welken hij vermoord is, kwam de Zangvereeniging bijeen, van welke hij lid was, en deelde de voorzitter, ds Scholier, mee, dat v. d. Stijl niet komen zou, dewijl deze zoozeer geachte vriend dien dag vermoord was gewhrden. Allen waren zeer onder den indruk, en er werd dien avond, Wat te begrijpen is, niet gezongen. Van der Stijl was niet zoo rijk als wordt 'voorgegeven; dat hij ongehuwd gebleven is, schijnt wel een daad van opoffering geweest te zijn, hij heeft namelijk voor zijn ouders tot aan hun dood gewerkt in zijn vak, naar wij uit „Het Vaderland" vernemen dat van rijtuigschilder. Zuinig heid en vlijt brachten hem zóó ver dat hij met hypotheek eenige panden in de De Riemerstraat kon aankoopen, doch met de huur ging 't niet zoo voordeelig, totdat Belgische kunstschilders eenige achter zijn woning gelegen woningen betrokken. Twee gehuwde broers en zuster van den 'vermoorde annonceeren in „Die Nedeiv lander" het noodlottig overlijden van den jheer r. d. S- L Men had destijds in Den Haag {1877 e.v.v.) drie Chr. Jongelingsvercenigingeneen ethisch Hervormde, voorzitter v. d. Stijl; een confessioneel Hervormde, voorzitter Krekel, vergaderlokaal Houtstraat; en een Chr. Gere formeerde, voorzitter Van Schelt, lokaal con sistoriekamer, Nobelstraat, „kerk van Ds Doorn". R.-K. Ziekenhuis te Goes. Door de bereidwilligheid van den heer Jos. Witkam, secr.-penningmeester van St. Joanna, werden wij hedenmorgen in de gelegenheid gesteld weer eens iets naders te vernemen omtrent het te stich ten R.-K. Ziekenhuis. Gelijk men weet, is indertijd opgericht de Mariastichting. Het stichten van een ziekenhuis was des tijds gebaseerd op de aanhangige ziekte wet en werd daarom een perceel bouw terrein qpn <jen Kloetingschen weg aan gekocht. Toen het bestuur der Maria- Stichting reeds geruimen tijd zich inge spannen had bouwplannen te doen ont- werpen, werd de ziektewet ingetrokken; i al de berekeningen waren daarmede in- j eens een mislukking. Na dit débacle treeft het bestuur een kleiner plan ontworpen, doch ook hier voor was geen steun te erlangen bij Ged. Staten, zoodat de vereeniging geheel op zichzelve was aangewezen; deze verant woording durfde de vereeniging niet dra gen en was dan ook de oorzaak dat zij in het najaar van 1923 haar activa en passiva overdeed aan de bestaande R.-K. Ziekenverpleging „St. Joanna", die de toe zegging deed te ijveren voor een zieken huis, al zou dit clan meer op bescheiden schaal geschieden. Deze vereeniging dan is het gelukt over een zeer gunstig ter rein te kunnen beschikken; zij kocht de School met den Bijbel aan de Wijngaard straat met daarachter gelegen Bewaar school en speelterrein, welk terrein te zamen een oppervlakte heeft van juim 900 vierk. M. De lokalen zullen omge bouwd worden tot een modern ziekenhuis èn z^n de plannen reeds opgemaakt na advies te hebben ingewonnen bij H.H. me dici en bouwkundigen. Met de verbou wing zal niet lang meer gewacht behoe ven te worden en zal de opening van het ziekenhuis einde 1924 ofwel' begin 1925 plaats kunnen hebben. Het Bestuur stelt zich voor, het zieken huis in te richten met 42 bedden en een kinderzaal. Het behoudt nog altijd het groote terrein om eventueel bij behoefte een grooter ziekenhuis in te richten. Dit groote terrein is nl. op gemakkelijke voor waarden verpacht. Men is erin geslaagd, over een twintigtal Zusters te kunnen be schikken. Uit de teekeningen, die ons werden voorgelegd, konden wij ons' een idee vor men van hetgeen er tot stand zal komen. De zes vroegere schoollokalen aan de straatzijde (drie beneden en drie boven) blijven staan Beneden wordt gevestigd .het Röntgen-apparaat, en een zaaltje voor kinderen, met daartusschen (in het mid den) een vestibule en een portierskamer. Verder worden beneden achter deze lo kalen, gebouwd keuken, bijkeuken, eet kamer en recreatiezaal voor de zusters, wachtkamer, polikliniek, en een zaal voor eerste klas-patiënten (uitziende opt den tuin). i De drie bestaande lokalen, le verdie ping, straatzijde, worden tot drie zieken kamers, 2e klas (totaal 20 bedden), ter wijl daar achter nieuw gebouwd worden keuken, kapel, badkamers, enkele kamers voor hopelooze gevallen, spreekkamer voor moeder-overste, laboratorium, ope ratiezaal (6 bij 6V2) met bijbehoorende vertrekken en tenslotte de derde klas zaal voor vrouwen (10 bedden) met veranda. Op de 2e etage komen dan de mannen- afdeel in g 3e klas (11 bedden), weer en kele kamers voor hopelooze gevallen, bergplaatsen, linnenkamers, enz. en aan de straatzijde (onder cle kap) de kamers voor de zusters. Het Bestuur schat de kosten van den bouw op f70.000- Dlaar komt nog bij! het bedrag van den aankoop van het pand en het hoog© bedrag voor aankoop van instrumenten, zoodat er veel geld noo dig is. Binnen 14 dagen zullen de zusters reeds him intrek nemen in het huis aan de Lombardstraat, vroeger bewoond door dhr Stieger. Die leerlingen der Ghr. Bewaar school Jcrijgen dan tijdelijk onderdak in het zusterhuis, in de Lange Vorststraat (dat inmiddels verkocht is aan dhr Mö- rison), zoodat met de afbraak in de Wijn gaardstraat spoedig kan worden begonnen. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Juli Aanvankelijk krachtige, wellicht tijde lijk stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke of Westelijke wind, later afnemend, meest zwaarbewolkt of betrokken met regen of on weer. Zelfde temperatuur. Rotterdam, 28 Juli 1924. Veemarkt. Aanvoer: 361 vette runderen, 245 vette Kalveren, 773 Schapen en Lam meren, 1322 Varkens. Prijzen per V2 K.G.Koeien 425,» 525 55, 60625, ossen 52, 55, 59, vette kalveren 70, 775875, Schapen 40, 45, Overhouders 45, 55, Lammeren f28f38 per stuk. Var kens 29, 31, 325. Koeien en ossen aanvoer ruimer dan Maan dag 1.1. Handel tamelijk, prijzen iets lager. Vette kalveren aanvoer ruim, handel kalm, prijzen in 't bijzonder voor de mindere kwa liteiten hooger dan vorige week. Schapen en lammeren aanvoer goed, handel kalm, prij zen onveranderd. Voor een best lam werd f2 boven noteering besteed. Varkens aan voer goed, handel vlug, prijzen veel hoo ger. Voor een best ex. ging de prijs 1/2 ct. boven noteering. Voor het buitenland werd gekocht. ZadenBruin Mosterd f 65f 70, Geel Mos terd f 30f 32, Blauw Maanzaad f 30f 32, Karwijzaad f 38f 40, Kanariezaad f 26f 27, Koolzaad f21—f21.50. Vlas: 550 K.G. blauw f 1.45—f 1.85, 1472 Holl. geel f 1.50—f 1.90, 6500 K.G. Groningsoh f 1.40—f 1.85. Aardappelen: Wpsllandsche Zand 79, id, klei 67, Poters 46, Duke of York 6 8, Overmaasche blauwpitten 810 ct., alles per K.G. Geldersche blauwe f 4.25f 5, id. schoolmeesters f 4.25f 4.80, Eigenheimers f4.20—f4.90, alles per H.L. Eieren f 6.25f 7.50. GOES, 26 Juli 1924. Groote veiling: Zwar- te bessen f 23f 27.20, Roode bessen f 10.80 f 11.50, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Yellow Transparant le soort f 20f 34, Yellow Transparant 2e soort f 8 f 19, Oomskindcrenpeer f 14f 26, Jan Baarsperen f 12f 20, Zomerlouwtjes f 10f f 14, Keizerinnen f 5f 12, Mooie Neeltjes f 11f 13, Oranjapruimen f 17f 24, Ockelanen f 18f24, Engelsche krozen f 23f 26, Sier- pruimen f 10f 14, Afval pruimen f 1f 9, Suikerkrieken f 30f 39, Zwarte Blance f 17f24, Vleesohkersen f 18f26, Peerkrieken f 16f 21, Zure ^forellen f 18, Uitschot kersen f 8f 14, Kruisbessen f 11 f 17, Roode bessen f 9f 14, Witte bessen f 10f 13, Frambozen f 8f 26, Snijboonen f 3f 21, Groene boonen f 4f 15, Zilver- uien f 8f 14, Sjalotten f 6, Aardappelen f3.80—f5.60, Poters f2.80, alles per 100 K.G. Bloemkool f 14f 15, Roode kool f 11, Augurken f0.12f0.39 per 100 stuks. Kro teen f2.60—f7.10, Uien f5.20, Wortelen f3.10, alles per 100 bos. Andijvie f2.10 per 100 struik. Kropsla f 0.90 per 100 krop. MIDDELBURG. Op de kleine veiling wer den de volgende prijzen besteed: aardappe len 3—6, Poters 13, Wagenaars 914, Suikerboonen 714, Snijboonen 1042, Pos telein 14, Princessen 1630, Roode bes sen 3—19, Witte bessen 819, Frambozen 1833, Kruisbessen 522, Tomaten 1749, Madaleine 421, Westfries 1527 ct., alles per K.G. Augurken 28116, Andijvie 5—42, Kropsla 747, Bloemkool 3393, Komkom mers 20108 ct., alles per mand. Peen 26—48, Kroten 233, Roode kool 6072, Uien 1651, Rapen 31, Selderie 2741, ct., alles per 10 bos. Meloenen 5582 ct. per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 26 Juli 1924. Kler ken f 27f 52, Eierkrieken f 22—f 35, Vleesoh kersen f 30f 32, .Zwarte blance f 19f 29, Zure kersen f 11, Oranjepruimen f 19f 21, Rijpe id. f 23f 26, Roode bessen f 7f 11, Kruisbessen f 10f 16, Frambozen f 21, Ma- delaino f 26, Wagenaarhoonen f 8, Princesse- boonen f 10, Gele boontjes f 6. KRABBENDIJKE, 26 Juli 1924. Roode bessen f 12.10—f 13.10, Jladelaine f5.20—f26, alles per 100 K.G. MIDDELBURG. Bevallen: C. F. de Kam geb. de Bruijni, z.J. de Koning, geb. de Klerk, z.M. J. van der Kam, geb. de Klerck, d.A. M. Verdaasdonk, geb. Radder, z. Vrijdag 1 Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders, PIETER C0RSTANIE Wz. en MARIA VAN DE LINDE Wd. hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Borselen, 26 Juli 1924. Donderdag 31 Juli a.s. ho pen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders PIETER CHRISTIAANSE en JANNA K0PPEJAN hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, Noordweg R 8. Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, plotse ling uit ons midden weg, onzen geliefden Zoon en Broeder, ADRIAAN WILLEBOORDSE, in den leeftijd van 42 jaar. Uit aller naam, W. WILLEBOORDSE. L. WILLEBOORDSE— De Witte. en KindereD. Oost Souburg, 25 Juli 1924. Paspoortstraat 39. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden, mjjn geliefde Echtgenoote, AALTJE JANSE, in den ouderdom van 52 jaren. P. JONGEPIER. Duivendijke, 26 Juli 1924. DANKBETUIGING aan H. J. VERTRIEST, gediplo meerd verloskundige en castreur te Kloetinge, voor het castreeren van mijn driejarigen dubbelen klop hengst. J. CORBIJN, Koudekerke. Voor de vele bewijzen van deel name bij ons 25 jarig huwelijksfeest betuigenjwij onzen hartelijken dank. M. MULDER. M, MULDER—De Kok. 's Heer Arendskerke, Juli 1924.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3