Binnenland. De hertog en hertogin van York zullen den winter in Egypte doorbrengen, en daarna vermoedelijk hun reis voort zetten naar Zuid-Afrika, waar zij een be zoek zullen brengen aan den gouverneur- generaal graaf Athlonc. Het Spaansche directorium treft reeds toebereidselen voor het bezoek van den koning en de koningin van Spanje aan de Zuid-Amerikaansche republieken. De reis zal 5 maanden duren. Generaal Plutarquo Galles moet ge kozen zijn tot president van Mexico. Er zijn 3000 burgers gedood bij den strijd om Sao Paulo (Brazilië) tus- schen clc regeeringstroepen en de rebel len. Vooral in den nacht van Zondag is er zwaar gevochten. De toestand is nog ongewijzigd. Het aantal rebellen wordt geschat op 10.000. Gisteren was het 3 maanden ge leden dat de Rijkstentoonstelling te Wem bley (Eng.) werd geopend. In dien tijd heb ben meer dan 7 i/2 millioen menschen de tentoonstelling bezocht, 't Kunstpaleis had 1 millioen bezoekers, het poppenhuis van de Koningin bijna 800.000, de kolenmijn ruim -100.000. Verplichte aansluiting aan de waterleiding op Th oden. Op de vragen van den heer Kersten, betreffende door verschillende gemeente besturen op Tholen aan de ingezetenen opgelegde verplichting, hun woningen aan te sluiten aan een waterleiding, heeft de heer Aal b er se, minister van Arbeid, ge antwoord: Het is ondergetekende hekend, dat verschillende gemeentebesturen op Tho len aan de ingezetenen de verplichting, hebben opgelegd, hun "woningen aan te sluiten aan een waterleiding. De ver ordeningen van St Maartensdijk, Stave- nisse en Tholen, die door Ged. Staten van Zeeland zijn goedgekeurd (de ver ordeningen van de a.ifdere gemeenten zijn bij dat college nog in behandeling), heb ben den plicht opgelegd ten aanzien van perceelen, die liggen binnen '25 M. van de buisleiding der drinkwaterleiding. Ont heffing is mogelijk ten aanzien van een perceel, waarvan de eigenaar aantoont, dat het ander deugdelijk middel tot water voorziening heeft. Plet deel van de eerste vraag: „ook wanneer reeds bij de bestaande gebouwen voldoende op andere wijze in drinkwater is en wordt voorzien", moet op- grond van het bovenstaande onjuist worden ge acht. Dat reeds personen zijn veroordeeld op grond van die verordeningen, is' den ondergeteekende niet bekend. De gemeenteraden van Tholen, die bij het Rijk een leening sloten om de water leiding tot. stand te brengen, hebben daar bij aanvaard de verplichting, den inge zetenen aansluiting op te leggen. Die was noodig om do waterleiding mogelijk te maken. Dat dit in strijd zou zijn met liet alge meen belang, kan niet worden toegege ven. Veelmeer wordt door dien dwang het algemeen belang gediend, immers aan de streek gegeven het hygiënisch en eco nomisch voordeel van goed drinkwater. Het vaarwater der Schelde. De Xederlandsch-Begische Schelde-com- missie heeft besloten den pas van Ril land als de groote vaargeul aan to nemen. Tte lichtboeien van den pa.s van Bath zullen naar dien van Rilland verplaatst warden, zoodat men deze ook des- nachts zal kunnen gebruikenDie pa,s van Bath zal ook behouden blijven voor de vaart bij dag. De peilingen in den uitgebaggerden pias van Rilland hebben bewezen, dat er vol doenden diepgang is voor de grootste schepen. De passage van den Amerikaan- schen kruiser New-York (29.000 ton) het grootste schip-, dat ooit in Antwerpen arriveerde, en een diepgang had van 30.6 voet, heeft zulks trouwens duidelijk aan getoond. De sterfte onder de toornen. In de vergadering van de dorpsland- bouwvereeniging Zoelen heeft de voor zitter, do heer PI. A. van Reuningen, me degedeeld, dat professoren te Wageningen hem hebben verzekerd, dat dit jaar vele ziekten in de boomen zijn waargenomen en dat cleze behalve in de iepeboomen ook in de vruchtboomen voorkomen. Be paaldelijk in de goudreinetten. De heer G. J. J. Heuff meende ook bii de belle fleur achteruitgang te bespeuren. De heer A. D. van Beusichem heeft het vorige jaar de stammen der aangetaste vruchtboomen aan een geduchte reini- gingskuur met den boomkrabber onder worpen en met het beste gevolg. Dit jaar heeft hij aan de-op deze wijze be merkte boomen niets onrustbarends opge merkt. (N. R. Ct.) Het is interessant de verschillende ad viezen in de „N. Rott. Crt." te lezen naar aanleiding van dit schrikwekkend euvel: de sterfte onder de boomen. Allen zijn het eens dat die te wijten is aan de buitengewone atmospherische droogte van het jaar '21. J. S. voegt er aan toe: In het jaar '22 begon de iepensterfte. Het jaar '23 was gelukkig een nat jaar, zoodat de boomen zich eenigszins konden herstellen. Het voorjaar van '24 echtei was zeer droog, waardoor de reeds ver zwakte boomen een extra klap kre gen en nu in grootere getalen dan vroeger zwakteverschijnselen toonen. Door velen wordt van ziekte gesproken. Ik geloof dat dit maar gedeeltelijk juist is. Bijvoorbeeld het veelvuldig afsterven van Italiaansche populieren is zuiver een uitputtingsverschijnsel van een uitsterven de boomsoort, welk verschijnsel door de abnormale droogte sterker dan ooit te voren zich vertoont. Bij alle boomen komen, ook in normale jaren ziektebacitlen voor, waarvan echter de gezonde, sterke, geen nadeeligen in vloed ondervinden. Verzwakt de boom. dan kunnen de bacillen en ziektekiemen zich ontwikkelen en krijgen de overhand. Wij kunnen dit vergelijken met den mensch zelve. Bij de meeste menschen zullen wel degelijk verschillende gevaar lijke bacillen aanwezig zijn, die op ge zonde individuen geen invloed 'hebben. Verzwakt, door de een of andere omstan digheid, bijv. ondervoeding, het individu, dan zullen in het algemeen ziekten te voorschijn komen, waartegen het ver zwakte individu geen weerstand kan bieden. Het is ook gezien in 1868, oolc zoo'n droog jaar. Plet, is dan ook wel no-odig, dat aan dit ziektegeval alle aandacht geschonken wordt. De redactie van de „N R. Crt" zag op een reis van Rotterdam naar Arnhem veel bruine beuken en berken aangetast. Even voor Utrecht schijnt de kwaal onherstelbaar. Even voorbij de Klomp, wa.3 een boomgaard haast gestor ven. Een nieuw schrikbeeld, want welk een economisch verlies, indien het euvel ook de Betuwe en andere boomvrucht- dragende streken zal hebben aangetast. En nu worden in die courant allerlei middelen aan de hand gedaan. Die heer Minderhoud wijst groote droogte als nor zaak aan en adviseert bij- den aanplant alle hoornen van een rooster te voorzien, en ze steeds vochtig te houden. Die heer Geluk uil Zicrikzee vermoedt luehthonger en beveelt aan, om dit te voorkumen, het blad zoo weelderig mogelijk te maken door bemesting met modder uit vijvers en zoetwaterslooten. 'Een ander zoekt de oorzaak in den langen, strengen winter ten koud voo.rj.aar. Op 1 Mei nog bijna geen loof. Daarna plotseling een bijzonder groeikrachtige wasdom. In Juni een on gekende bladerpracht. daarna droogte, 'hitte en veel zon. Een tijdelijk incident dus. Weer een ander wijt de kwaal aan onoordeelkundig snoeien en aan de se dert 1920 groote, koude stormen, en be veelt heel veel aanplanten aan. Weer een ander steekt het. op hot plaveisel. Velen noemen de radio-golven do moordenaars van de hoornen, wijl de ziekte en de dood hij nagenoeg allen 't eerst in de kruin intreden. Die heer Dinger te Lunteren meent dat de eenige oo-rzaak is een tij delijke daling van het grondwater, ten gevolge van de droogte in 1920, 21 en '22 en de geringe vochtigheid in 1923, terwijl 1924 tot nog toe ook te droog was. Hij heeft het verschijnsel waargeno men, niet alleen hij opgaande boomen, maar ook bij andere beplantingen. In zijn naaste omgeving stierf in 1921 een prach tige beukenhaag van wel 60 jaar oud, die in 1920 nog geen enkel teeken van verval had gegeven. Die aanwijisbaro oor zaak was het gebrek van vocht in den bodem. T e laat. De ondervinding is de beste leermees teres. Dat erkennen steeds meer menschen ook ten opzichte van de verplichte ver zekering. Immers, zoowel zij, die zelf ouderdoms- of invaliditeitsrente trekken, als zij, die als weduwe of w'ees route genieten, ondervinden aan den lijve, dat zilveren zaad gouden vrucht opbrengt. Toch schijnt een woord van waarschu wing op zijn plaats. In den laatsten tijd toch is door den Cenlralen Raad van Beroep in verschei dene gevallen beslist, dat op invaliditeits rente geen recht nog bestoud omdat een gedeelte der noodige zegels was betaald n a cl a t de geldigheidsduur van de rente- kaart was verstreken. Veelal betrof dit menschen, die door fa milie, diaconie of armbestuur aan de zegelgelden waren geholpen, doch een weinig te laat. Wel kon in deze geval len de waarde der te laat geplakte zegels worden teruggekregen of gebruikt om nieuwe zegels te plakken op een loo- pende kaart, doch de begeerde rente ging eerst zooveel later in. Men kan het betreuren, dat de Rijks verzekeringsbank en de Centrale Raad van Beroep niet zulk een ruim stand punt innamen als de Raad van Arbeid, er is maar oen middel om dergelijke te leurstelling te voorkomen en dat is: het plakken van de zegels o p t i.i d. Verdere toepassing arbeids wet. Dinsdag j.l vergaderden de besturen van het R..K. Vakbureau, het Chr. Nat. Vakverbond en het Alg. Ned. Vakver- hond ter bespreking van de vraag o-p1 weike wijze -een uitgebreidere toepassing, van de Arbeidswet kan worden bevorderd. Dte vergadering overwoog enkele plannen welke tot het beoogde doel kunnnen lei den en besloot een co-mmissie te benoe men, welke met de gedetailleerde uitwer king van een doeltreffend plan werd be last. Zooöra dit plan de nadere goed keuring der samenwerkende vakcentralen heeft verkregen, zal het aan de regeering worden aangeboden. Die vergadering schonk voorts haar aandacht aan de vele klachten omtrent zeer langen werktijd in het landbouwbedrijf en de daar altijd nog voorkomende kinder-exploitatie. Het werd dringend noodig geacht, dat de Landbouw- arbeidswet tot stand komt en toegepast wordt. Ook in dezen zal bedoelde commis sie! nader overwegen wat den Vakcentra len op dit punt te doen slaat. Tegen verhooging van cl en tabak sacc ij n s. Het bestuur van den Ned. Bond van Sigarenwinkeliersvereenigingcn heeft he lsloten een algemeen petitionnement uit te schrijven tegen cle dreigende verhooging van den tabaksaccijns. Hiertoe zullen in alle sigarenwinkels in Nederland lijsten ter onderteekening voor het publiek worden gelegd. Allerlei De effecten- en bankiersfirma j Brink man te Deventer heeft haar betalingen gestaakt in verband met groote opvragin gen. De rechtbank te Zutphen heeft het faillissement uitgesproken van deze firma. De curator, mr Resius, heeft bij het eer ste onderzoek ten kantore zoo goed als geen deviezen, noch in geld noch in fond sen aangetroffen. De eerste indruk is clan ook, dat alles verdwenen is. Op het ge- houw rust ecu hypotheek van f 23.000. Voor zoover kan worden nagegaan is de safe-inrichting ongeschonden. Tegen den heer Brinkman is een bevel tot aanhou ding uitgevaardigd. Legerorder no 263 bevat, dat ter ge legenheid van den verjaardag van cle Koningin in de garnizoenen, en legerplaat sen wederom garnizoenspa,rade zal ge houden worden. Dat jaar heeft cle viering van dien verjaardag plaats op 1 Sep tember a.s. Die nationale hond van handels- en kantoorbedienden Mercurius, zal in sa menwerking met den al gemeen on bond van handels- en kantoorbedienden op 7 September te Amsterdam een demonstra tie houden voor de toepassing van de Arbeidswet 1919 op cle handels en kan toorbedienden. Naar het „Nbl. v. h. N." verneemt, is: aan het overgroote deel van het perso neel der rijlcsbetaajmeesterskantoren ont slag aangezegd. Het moet in clc bedoe ling zijn deze kantoren op te heffen en de werkzaamheden straks onder te bren gen bij don postcheque- en girodienst. De minister van Koloniën, cle heer De Giaaf, is met eenige weken verlof' naar het buitenland vertrokken. Do gemeenteraad van Amsterdam heeft een voorstel verworpen om voor cle a.s. September-plaatsing op cle l.o scholen als grondslag aan te nemen 12 leerlin gen per klas. I)e basis blijft 37. Dn Am- sterdamsche belastingbetaler is er goed voor. Een nieuwe sluis te Ter- neuzen? De Antwerpsche redacteur van de Msb. schrijft: Wij hebben enkele weken geleden mel ding gemaakt van de plannen, welke het stadsbestuur van Gent koestert inzake de 'uitbreiding der haven. Toen deelden wij mede, dat Gent, met het oog op het steeds toenemend scheepvaartverkeer, er ern stig over denkt, zijn maritieme instellin gen tot de Nederlandsche grens te ver- grooten. Thans komt het gemeentebestuur met een voorstel dat daarmee in verband staat en minstens even dringend is. Gent vraagt een nieuwe grootere sluis te Terneuzen. Er zijn op het oogenblik twee sluisjes, maar clc eene is reeds negentig jaar oud en onbruikbaar; de andere, welke onge veer 18 jaar geleden geopend werd, heeft een breedte van 18 meter. Zij voldoet ook niet meer aan het moderne verkeer. Reeds verschillende schepen konrlen tengevolge van dezen toestand niet naar Gent be vracht worden. Het is, aldus heet het in liet rapport van liet gemeentebestuur, bovendien nood zakelijk twee sluizen te bezitten, want een enkel ongeluk zou het verkeer geheel kunnen stremmen. Gent vraagt daarom een nieuwe sluis te Terneuzen van 26 meter breedte, zoo als die van ,Sas van Gent. Volgens bo ven aangehaald rapport zullen geen nieu we diplomatieke onderhandelingen mét Nederland noodig zijn, daar artikel 13 der Nederlandsch-Belgische overeenkomst van 29 Juni 1895 reeds in den eventueelon bouw Van een nieuwe sluis voorziet. Een lijk aangebracht. Met cle YL. 10 is te Vlissingen aangebracht het lijk van schipper G. Jasperse van de VI. 20, die Vrijdag j.l. met zijn twee zoons het leven liet bij do ramp, die "de vis- schersvloot trof. Het verhaal van Kees van A r i e. De Vliss. Crt. geeft het volgende verhaal van den eenig overgeblevene uit Arnemuiden Cornells Meerman, bijge naamd „Kees van Arie", die .zijn vader, schipper Meerman, en de twee andere op varenden heeft zien verdrinken. We waren uitgevaren Vrijdagmorgen on geveer kwart voor vier met goed weer. Om 6 uur was 't nog doodstil. De wind was Zuidelijk, maar liep later door het Westen naar het N. en N. N. W. We had den maar alle netten uitgegooid. Toen kwam er wat wind. Ik zei tegen vader: „Vader, ik zou de vlieger maar wegha len!" We hebben echter nog een poosje gewacht of de wind nog zou overgaan. „Zou je cle reep niet bie 't roer nemen?" maar vader sprak: „Zou 't zoo niet gaon?... Toen hebben we gehaald, d'r was een dotje garnalen in. Daarop heb ben we de zeilen ingehaald. Het was half 7 en de storm kwam ineens opzet ten. M'n vader is naar achterop gegaan. Er kwam toen. een groote zee aanrollen die kregen we over de schuit, een twee de, een derdeM'n vader was nog achterop. „Vader bluuf daor", roep ik naar achter. Toen vloog de schuit naar de andere zijde. We lagen alle vier in 't water. We hebben getracht om den mast te pakken te krijgen, omdat de schuit aan 't zinken was. Gilles cle Nooijer gooi de alles af, ook zijn laarzen, en klom hoven mij. Willem Vogel pakte aan m'n laarzen beet. Rondom kijkende bemerkte ik. dat Gilles de Nooijer en m'n vader boven op de schuit zaten. Ik was op den mast geklommen. En altiecl kwamen er maar groote golven aanrollen Toen zag ik een dooie langs me drijven „Noe is 't mien beurt", dacht ik. „Kees, kom hier, kom hier", hoorde ik m'n va der roepen „Vader ik kan niet, vader ik kan niet", was alles wat ik kon ant woorden. Ik wou 't zwerd (zwaard) grie- pen, maar dat was al los; het zwaard kantelde en zoo lag ik er onder. Toen zei vader tegen Gilles: „Kees verdrienkt!" Ik kwam echter gelukkig nog boven en heb het garentouw gepakt. Een groote zee kwam aanrollen en ik werd van cle schuit afgeslagen, 15 meter aan lijzij kwam ik weer hoven. Alles zag ik rond me drieven. M'n cenigste gedachte was om maar iets te pakken te krijgen. Het eerst zag ik vischbennen (manden), maar daar had ik niets aan. Ik was ook te zwaar in het water, want ik had nog allés aan, oen loeren vel, m'n lange laarzen, die hoog opgebonden zaten, en een broek, die dichtgercgen zat, ik kon dus niet bij m'n mes om alles af te snijden. Toch had ik het geluk een plank, een zooge naamde buitenhellingplank beet te grij pen en heb cleze tusschen cle beenen ge drukt en later nog een stuk hout voor m'n borst. Een oogenblikje later gooide me een groote golf weer over den kop en lag ik achterover in 't water. Ik heb getracht om me weer te draaien en dat gelukte me. De kortslokrufel (Icorfstok- ruifcl) en een haak kreeg ik weer te pak ken en heb deze weer tusschen de boe nen gedrukt; toen een plank voor cle borst, en zoo bleef ik verder alles afwach ten. Na «enigen tijd zag ik cle Vlissinigen 7 z'n netten ophalen. Ook de Arm 23 is me gepasseerd. Hierop zaten alle 4 buiten op liet. zwaard en gaven elkaar de hand als bewijs van afscheid nemen. In cle verte bemerkte ik een boot, die gauw naderbij kwam. Dat was cle afhaalboot no. 1. Daar heb ik naar geroepen en ge- weeuwcl (gezwaaid). Gilles de Nooijer was nog de eenige, die nog op clc schuit lag. Ik had Vogel voorbij zien drijven, toen ik nog in den mast zat. Do afhaalboot no. 3 van het Nederl. loodswezen zag me drijven en gaf een signaal. „Dat is de redding voor mij, de redding!" Er werd eerst een reddingboei uitgegooid, maar die kon ik niet griepen. Wel een lang touw en deed dit rond m'n polsen en werd nu binnen boord getrokken. M'n redding was gebeurd. 40 minuten lang had ik in 't water gelegen. Ik vVerd naar beneden gedragen en heb dus van Gilles (cle andere, die zich aan het vaartuig ge klampt had) niets meer gezien. Hij moet tijdens cle pogingen der reddingsboot or van af geslagen zijn en zoo verdronken Aan boord had ik een goede ontvangst. Ik kreeg droge kleeren. Toen ik later be gon te denken, riep ik: „Nu m'n vader reddenmaar die was allang ver dronken. Ze hebben me ter kooi gebracht in een hut. De kapitein vroeg of ik nog iets wou, maar ik had natuurlijk nergens trek in. We waren in Vlissingen aangekomen en ik stond daarna op cle kaai en zocht naar m'n familie. Het eerst zag ik m'n zustor en toen m'n moedei-, want die woont nou ook in Vlissingen. „Waar is vader, waar is vader", gilde moeder. „Al les is verloren", meer kon ik niet uit brengen En hier zweeg do eenvoudige visschcrman, die bewogen was door zulk een verlies, maar ook dat hij (vader van 4 kinderen) door Gods hand „het eraf heeft mogen brengen". Middelburg Gisteren en heden is, na dat enkele weken door de groote repa raties het carillon slil heeft geslaan, de nieuwe muziek op den Abdijtoren ge plaatst. De volgende muzieknummers wor den nu ten gehoore gebracht: Heel uur: Serenade van Jos. Haydn; half uur: „Helpt nu U self" (strijdzang der Geu zen) van Valerius; kwartier voor: Een liedje van Koppestok den Veerman, van A. J. Schooleman; kwartier over: „Het standbeeld van Due d'Alf" (Wie dat sich selfs verheft) van Valerius. Vlissingen. Wij kunnen, in aansluiting aan ons bericht van gisteren, mededeelen, dat het te Arnemuiden opgerichte Hulp comité zich met het „Hulpcomité Vlis- singsche en Amemuidenschc Visschersi- ramp 18 Juli 1924" alhier, heeft ver- eenigd, zoodat cle slachtoffers in heide plaatsen gelijkelijk zullen worden behan deld hij den te verleenen steun uit de in te zamelen gelden. Hierdoor wordt ver snippering van krachten hij cle steunver- leening voorkomen. Een der gedelegeerden van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis, de heer cle Kanter, heeft gisteren een conferentie gehad met den burgemeester waarbij de te voeren actie tot steunver- leening voor de slachtoffers van do ramp der visschcrsvloot werd besproken. - - Die politie heeft op het kermisterrein 'enkele gesignaleerde personen aangehou den, die nog boete moesten betalen of enkele dagen moesten uitzitten. Zij be taalden de boete en werden toen weder in vrijheid gesteld. Krabbendijke. Bevorderd J. Slabbekoorn van kommies le klasse tot assistent bij de Rijksbelastingen en thans definitief be last met de functie van deurwaarder der directe belastingen te 's-Gravenhage, voor heen tijdelijk aldaar. Oostkapella. In cle Woensdag gehouden vergadering van clen gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Overgelegd werd de gemeenterekening 1923 in ontvangst f 36.793,50, uitgaaf f 29.962,681/2, goed slot f 6830,811/2- De begrooling vleesch- keuringsdienst 1925 werd vastgesteld op 1' 6500. Op voorstel van 11. en W. werd een verzoek van de Nederl. Automobielclub om de maximumsnelheid der auto's in de verordening te wijzigen, afgewezen. Op. cle voordracht voor zetters werden ge steld de aftredende heeren K. Franke en G. van Schagen met alg. stemmen, en tot plaatsvervangers cle hoeren S. de Kam en J. Lampers, beiden met 6 stemmen, .tegen 2 stemmen op dhr J. Geldof. Voorts werden R. en W. gemachtigd om het bouwland achter de begraafplaats te ver pachten in 6 perceelen voor clen duur van 5 jaren. Van den gemeenteveldwach ter was een adres ingekomen om tege moetkoming voor dit jaar voor de aan schaffing zijner kleeding. B. en W. stel len voor hem f 200 te verleenen, welk voorstel werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór de beide wethouders on dhr A. cle Kam. Een voorstel van dhr Brand om f 175 te verleenen werd z. h. s. aangenomen. Van denzelfde was ook een verzoek ingekomen tot het verplaatsen der W.C. en liet bouwen van een berg plaatsje bij zijn woning. Besloten werd hieraan in beginsel te voldoen, doch eerst de kosten hiervan te laten berekenen en te trachten mol de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente overeenstemming te ver krijgen voor clen te behouwen grond. Hierna sluiting met dankgebed. - Gaarne herinneren wij aan de open bare samenkomst in do Geref. Kerk op Zondagavond a.s., waar ds ,1. Domna, Geref. predikant uil Den Haag, voor de Geref. Jongel. Vereen, hoopt te spreken over het onderwerp: „Weest niet als uwe vaderen". We zijn er zeker van, dat velen van hier en elders dezen gevierden kan selredenaar zullen gaan hooren, om door zijn bezielend woord gesticht te worden. Weslkapelle. Alhier is gisteravond een comité gevormd om gelden in te zamelen ter leniging van clen noocl der nage laten betrekkingen der omgekomen vis- schers en vergoeding voor schade aan tuig en booten van de visschersramp op 18 Juli j.l. (van Vlissingen en Arnemuiden). Hef bestaat uit de heeren: Mr W. ,T. Wol- dringh van der Hoop, burgemeester, K. Minderhoud Jz. en Huib. Cijsouw, wet houders, .1. de Vos, secretaris, K. Dekker, hoofdopzichter Polder Walcheren Noord Watering, dr C. Engelbregt, P. Peene, raadslid, en Huib. Westerbeke, allen al hier. Ieder der leden zal een gedeelte der gemeente bezoeken ter inteekening. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zandvoort J. J. Stam te Amsterdam (over hel Y); te Zuid- Beijerlancl A. Luteijn te Muiden; te Den Helder C. C. cle Kloet te Purmerend; te Voorhout F. G. H. Nicolai, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Wons K. v. d. Meulen, cand. tc Garijp. Aangenomen naar Lemmer door P. Hek man te Buitenpost (verbeterd bericht). Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Utrecht door S. v. d. Molen te Zierikzce. Te Zicrikzee werd eergisteren on der zeer groote belangstelling de eerste steen gelegd voor cle nieuwe kerk der Chr. Geref. Gemeente. Ds S. van der Mo len, die de plechtigheid verrichtte, sprak daarbij over dezen dag als een dag van gedachtenis, van blijdschap en van ge bed. Dat het tegenwoordige gebouw veel te klein is, blijkt wel des Zondagsavonds, wijl clan godsdienstoefening gehouden wordt in de Groote Kerk der Hervormde Gemeente, daartoe welwillend afgestaan, welk kerkgebouw dan altoos ongeveer ge heel gevuld is. De classis Enkhuizen heeft Dinsdag clen lieer P. Prins, theol. candidaat te Hilversum, met algemeene stemmen toe- gelalen om le staan naar den Dienst des Woorcls in cle Geref. Kerken. De heer Prins kan nog geen beroep in overweging nemen; wil evenwel gaarne de Kerken in cle prediking dienen. Zijn adres is Hil versum, G. van Amstelstraat 61in cle maand Aug. Andijk-West 205. -Zaaien en oogsten. De be kende Evangelisatie-Bibliotheek, uitgave .T. N. Voorhoeve, Den Haag, heeft het voornemen onder bovenstaanden verza meltitel eenige malen per jaar een pro spectus rond te zenden, waardoor men op de hoogte kan blijven van hetgeen er qp Evangelisatiegebied in de Bibliotheek verschijnt of in bewerking is. Dit bericht zal velen welkom zijn, bij wie de E. B. reeds burgerrecht heeft verkregen. - Eucharistisch Congres, Die groote pers is voor een groot deel gevuld met artikelen over en foto's van het In ternationaal Eucharistisch Congres, dat dezer dagen te Amsterdam wordt gehou den en waarvoor tal van hoogc Roomsch- Katholiekc geestelijken uit het buitenland zijn overgekomen. Gisteren is het Congres in een der R.-K. Kerken kerkelijk geopend, waarbij o.a. tegenwoordig waren de minister-pre sident jhr Ruys de Beerenbrouck, de mi nister van Waterstaat, ir. Van Swaay, het lid van den Raad van State, mr Romme en den dichter dr Frederik van Eed en. Ook kardina sejijke vertegen Daarna had dam de officie* hoofdzakelijk d een talrijk pul Verschillende r gesproken. Geslaagd t examen tot too! voor diploma B en voor diploma Te Rotterdam v ren P. de Munc Nonnekens te I liage voor liet li P- C. van Ma als sterdam voor onderwijs acte te Vlissingen. denexamen groo! derde stuurman A. Taal, H. F. G. Ruig. Geslaagd 'Boekhouden va leeraren in de H heeren L. Verba A. So rel te Vliss: Handelscorrespor Plaisier te Ylissi Geslaagd te M. I F,. O. voo E. Dronkers, .1. M. van Loo, J. c Hooft, L. Minde allen .Middelburg J. Bolier, Voere, Noordhoek en II. de Jonge, Mgr cl allen van Goes, I school. Z e 1 f s t a voor blinden opvoeden tot zeil de heer Aldus, hoe meer ze moe passen, het goedi te laten, niet uit uit liefde voor hu kan worden toeg geweigerd, komt op bezoek, dan k in Zeist of om eiken Zondag hei dag tot Maandagi weer present. On abonnee's Utrecht zelve vele vriend nen gemaakt, zoc nog al gezellig i Afsluiting van eenzelvigheid zijn bij onvoldoende v lijden gaat. Voor passen. En daaro rend aanraking m dien ze van hun uitsluitend in' een valt het hu nfo te passen aan een vreemd is. Baaron jongs aan te wennc vreemden. Speleni ze dan cle moéilij bij het verlaten v te redden. Veel ni< daartoe van heel zijn eigen vriende: het 's Zondags som en 's avonds voor brengen. Den heelc het gewone leven, frisschend bad, na en arbeiden in een inrichting. liet kan goed doen. 's Avonds mogen Wie nog wat ziet zelf op los, een a vrienden gehaald, de catechisatie, ol vereeniging of uitv vaak vrijkaarten kr sigaret acfli, gezellq gezelschap op weg. gens, niet steeds loopen: dat staat los naast elkaar, h< raking met de oil •een mondharmonici hij een stukje mul onze jongens, zich voor hen zoo moei „Het lichlloze la Uitg. J. Ploegsma, gel Ongelukkej onbekende vrouw m het baden in zee vi was per rijwiel met aan het strand Het gezon wordt uit Lemmer g De juiste naam v met zijn gezin, besta en zes kinderen, wc jaar is, j.l. Vrijdagm zee is verdronken, i? varende op het tjall Dien Bommel. Een tragische hij., eenige overgebleven die niet aan boord 1'6-jarige Marinus IZi Ti gisterenmorgen met meisje van zes jaar r zeesluis was gevallen hoogen sluismuur D1 e inbraak h r i e k te Z e I h e

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2