Dit de Provincie. Kerknienws. Minister Colijn sprak over het onder werp „Vooruitzichten". Spr. wijst er op, dat hij zal spreken over de vooruitzichten van 't volgend jaar, waarin wij nieuwe algemeene ver kiezingen tegemoet gaan. Spr.'s woord moet het eerste klokgelui voor die ver kiezingen zijn en dit klokgelui heeft de beteekenis van het luiden der alarmklok. De verkiezing zal toch niet zijn een gewone verkiezing: Er is storm 'in aan tocht. Waarom verwacht spr. dien storm? Dat is, omdat er in de dan beëindigde periode verschillende regeeringsmaatrego- len genomen zijn, die aanleiding gaven tot scherpe kritiek en die uitgebuit zullen jyorden als verkiezingsleuzen. De grooto massa van het volk, wanneer het reden meent te hebben tot ontevre denheid, heeft noodig, die ontevreden heid te personifieeren. Toen in het laatst van het vorig jaar de Vlootwet behandeld werd, werd ge sproken van een Vlootwet van Colijn. hoe- >wel ze aanhangig gemaakt was twee jaren voor Colijn zijn weder-intrede in de Ne- derlandsche politiek deed. Zoo gaat het nu met heel veel maat regelen, waartegen men bezwaren heeft. Alles wat in Nederland onaangenaam is, wordt geschoven op den rug van den Minister van Financiën. En deze is de leider der A. R. partij. Alle klappen ko men dus ook daarop neer. Daarmee zal de partij hebben te rekenen. (Wordt vervolgd). Allerlei. De Rijwielbelasting treedt op 1 Aug. a.s. in werking. Door den Directeur-Generaal is aan de postille commissie voor georganiseerd overleg medegedeeld, dat voor het tegen woordige is afgezien van het voornemen om de diensten, waarbij gelegenheid ge geven wordt tot cantinebezoek, te verlen gen met den tijd benoodigd voor cantine bezoek. Evenals te Batavia is nu ook te Am sterdam, in de jaarvergadering van den Bond van Ridders in de Militaire Willems orde beneden den rang van officier op voorstel van den heer Swarth besloten een comité te benoemen tot oprichting van een standbeeld voor Van Ileutsz te Amsterdam. De heer A. Limburg, inspecteur bij het L.O. is Zaterdagnacht plotseling over leden; oud 66 jaar. (De overledene was geboren te Rotterdam; en genoot zijn op- leiding tot onderwijzer aan de Chr. Nor maalschool (thans Kweekschool) te Nij megen. Hij diende het Chr. onderwijs te Rotterdam, daarna als hoofd te Alkmaar, en werd vervolgens in Indië bij het gou- vernementsonderwijs geplaatst. Na beko men eervol ontslag werd hij benoemd tot schoolopziener, later inspecteur, te Leeuwarden.) Prov. Staten van Zeeland. (Vervolg Tweede Blad.) Vergadering va n D> i n s d a g- morgen 10 u u r. f Begrooting 1925. Uit het afdeelingsverslag over de be grooting 1925 nemen wij het volgende: Ondersteund werd het denkbeeld van Ged. Staten om de begrooting in de na jaarszitting vast te stellen. Weer werd een lans gebroken voor Zondagsheiliging en een lid meende, dat op grond daarvan alle provinciale booten op Zondag stil moeten liggen. Hiertegen werd van meer dere zijden opgekomen, daar dit in deze maatschappij met haar uiteenloopende be hoeften onmogelijk en voor andersden kenden onaannemelijk is. Door Ged. Sta ten werd gewezen op verwerping van de motie-Brandsma, zoodat er h.i. geen reden is hierop weer terug te komen. Het laten bijwonen door een ambtenaar van de afdeelingsvergadering acht men in strijd met het vertrouwelijk karakter dier vergaderingen. Door sommige leden werd verwondering uitgesproken over het niet komen van Ged. Staten met sala risverlaging, waartegen andere leden ech ter opkomen. Een lid van Ged. Staten zegt, dat in de najaarszitting wel wijzi gingen zullen moeten plaats hebben. Een ander lid van dal college zegt, dat Ged. Staten juist in reorganisatie be zuiniging zoeken. Op verschillende vragen werd verder door Ged. Staten geant woord, dft het wachthuis bij de haven te Terneuzen des avonds niet geopend blijft, omdat het door het publiek mis bruikt wordt en het extra kosten met zich zou brengen. Dat de provinciale vracht-auto te Terneuzen wel voor een particuliere reis is gebruikt, maar dat dit vergoed is. Een gewenschte enquête over de vraag of werkelijk slechts een lid der bootcommissie de lakens uitdeelt en inzake de ontslagneming van den di recteur van den dienst op de Wester- schelde wordt door Ged. Staten afge wezen, terwijl zij het onmogelijk achten de betrekking van directeur onvervuld te laten. Ged. Staten zoeken het verschil in ko- lenprijs bij den dienst op de Ooster en dien op de Westerschelde in het ver schil in vrachtprijs. Het alleen afgeven op de provinciale booten van kaartjes voor den autobus dienst Krijger is een nog van vroeger geldende faciliteit voor de reizigers zeg gen Ged. Staten. Het op Zondag ver voeren van goederen voor de stoomtram ■Walcheren, keuren Ged. Staten ook af, maar zij hebben geen bevoegdheid tot het nemen van eenigen maatregel. Het opgeven van het aantal door de booten afgelegde kilometers, zou weer geld kosten en dus in strijd zijn met be zuiniging. Een vraag van een der leden om vrij vervoer op de provinciale ver keersmiddelen wordt niet ondersteund. Betreffende oponthoud in de haven te Zierikzee en het inleggen van een mo torboot om daaraan tegemoet te komen is een onderzoek ingesteld. Allerlei moei lijkheden kwamen daarbij naar voren, zoodat nog geene beslissing genomen is kunnen worden. Ook een vraag betref fende verbreeding van de ponton te Vlis- singen is nog in onderzoek. Dhr Kodde opende de algemeene be schouwingen. liet heeft hem verwonderd, dat Ged. Staten niet hebben gesproken over den financieel en toestand der pro vincie. Hij had gaarne gezien, dat Ged. Staten hadden medegedeeld hoe zij de financieele toestand willen verbeteren. Het was wel gewenscht, dat de belas tingen in de dalende lijn gingen. Hij besprak nog do Zondagsrust en zoiu gaarne zien, dat het vracht- en autover voer <jj> Zondag werd stil gelegd. Hij zal geen voorstellen doen, doch wilde hier do aandacht op vestigen. Dhr Lindeijer besprak eveneens den financieelen toestand. Die belastingen zijn niet aan den lagen kant, doch niet Le hoog Hij veronderstelt, dat de belastingen ze- kei' wel zullen opbrengen wat geraamd is. Daarom ziet hij den finantieelen toe stand niet ZOO' ongunstig in. Bovendien gaan wij geleidelijk een tijdperk van op bloei tegemoet en vooral waar de land bouw er niet slecht voorstaat, is ook in dit opzicht een stijgende lijn te verwach ten. Ook de industriën in onze provincie yerkeeren in een vrij gunstige positie. Er is dus geen reden voor pessimisme, zooals hier en daar in de afdoelingen tot Uiting kwam. Er is dus geen reden tot directe sala ris-verlaging, omdat dit een verkeerde po litiek zou zijn, vooral omdat in de vette jaren de provinciale ambtenaren hiervan niet voldoende hebben goprofiteeul. Van salaris-verlaging zou hij dus voorloopdg af willen zien. Dhr Adriaanse zou het betreuren, als de provinciale staatsdienst in de toe komst zou worden stopgezet. Hij wil ieder een vrij stellen en waar de provincie den dienst niet voor' haar plezier uitoefent, dient de dienst op Zondag niet verder beperkt te worden. Hij1 zou het zeer be treuren, als dit wel gebeurde. Dhr Van der Wart zeide ook, dat de algemeene toestand niet zoo slecht is. 'Er zijn daaromtrent symptomen die daar op wijzen. Hij brengt hulde aan Ged. Staten, dat zijl niet met salaris-verlagingen zijn ge komen. Laten we liever trachten de be zuiniging in andere richting te vinden. Salarisverlaging werkt demoraliseerend voor het algemeen belang. Er wordt een geest gekweekt, die in geen jaren te overbruggen is. Dhr Vienings wil ook de bezuiniging niet zoeken in de salarisverlaging. Die salarissen zijn bovendien niet geweest zoo als zij hadden moeten zijn. Dhr Brandsma zeide, dat het meer in zijn bedoeling lag te spreken over het varen van de booten op. Zondag. Hij' wilde niet herhalen, wat hij daarover het vorig jaar heeft gezegd, doch wilde er op wijzen, dat hij ten deze staat aan de zijde van dhr Kodde en hij weet, dat zijn heele fractie aan zijn zijde slaat. Die vrees kooit bij hem op, dat zoo de Zondag steeds meer een werkda'g wordt van den provincialen stoombootdienst. Hierna werden de algemeene beschou- gen gesloten. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begrooting vroeg dhr Van der Wart opgave van het aantal passagiers, dat des 'Zondags van de provinciale booten ge bruik maakt. 1 Ook besprak hij' de openstelling van de wachtkamer van den stoombootdienst te Ter Neuzen. De vrachtauto van den provincialen Stoombootdienst is enkele malen des Zon dags gebruikt voor particuliere reisjes. Hij hoopt, dat dit niet meer het geval zal zijn. Dhr W.allien vroeg opgave van de ont vangsten op de lijn Vlissingen-Bi'eskens en de Jjtjn Terneuzen-Vlissingen. Hij heeft gehoord, dat de eerste dienst een voor- deelig saldo oplevert en de tweede een nadeelig saldo. In de 'tarieven van deze lijnen bestaat een wanverhouding en hij vraagt of het niet billijk is, de tarieven voor de lijn Vlissingen-Breskens te verla gen. Dhr De Pauw besprak het gesloten zijn van de wachtkamer te Ter Neuzen. Met een beetje goeden wil is het best mogelijk, deze wachtzaal des avonds ook voor de aankomst der booten eenigen. tijd open te houden. Hij wilde de bootcommissie voor de derde maal verzoeken hiertoe over te gaan. Eveneens wees hij er op, dat door den agent van den prov. stoombootdienst met de Fordauto van de provincie plezier tochten zijn gemaakt. Ilij vraagt of de agent van den prov. stoombootdienst dit geheel op eigen macht heeft gedaan en noemde het absurd. Men doet wat men wil. In dat verband besprak hij het heen gaan van den directeur van den prov. stoombootdienst, een man, die algemeen geacht en bemind is en hij vraagt: Waar om gaat deze directeur heen? Wanneer een directeur niet te zeggen heeft waartoe hij geroepen is, dan vraagt hij of nog wel een directeur noodig is. Hij gaf dan ook sterk in overweging deze vacature niet aan te vullen. Eerst wacht hij op het antwoord van Ged. Staten. De heer Van Rompu zeide, dat de quaéstie van het gebruik van de auto aan de commissie niet bekend is en hij gelooft niet, dat de agent dit zal doen zonder den directeur daarin te kennen. Wat de openstelling van de wachtka mer betreft, zal de commissie daar niet zoo'n bezwaar tegen hebben. De wacht kamer is voor vertrekkende passagiers, doch niet voor nieuwsgierigen. Wat het heengaan van den directeur betreft. Het zal niet beter zijn dan dat de heer De Pauw persoonlijk naar den heer Van Rentergliem gaat. De reden van het heengaan van den lieer Van Rentergliem is aan de commissie niet bekend. Dhr. Van der Wart drong er op aan, dat aan den agent te Terneuzen verboden zal worden van de auto voor plezier tochtjes gebruik te maken. Dhr. De Pauw zeide geen antwoord te hebben gekregen op zijn vraag of liet nog wel noodig is een nieuwen directeur aan te stellen. Hij zou gaarne de motie- Van der Wart ondersteunen waarin de stoombootcommissie wordt uitgenoodigd liet wachtlokaal te Terneuzen te openen. Dhr. Fruijtier zeide, dat er geen be zwaren bestaan opgave te verstrekken van liet aantal op Zondag vervoerde passa giers met de prov. booten. Het vertrek van den heer Van Rentergliem betreurt bij. De reden van het heengaan weet hij niet. Dhr. Wallien dient een motie in waarin nadere gegevens gevraagd worden over de opbrengst van de lijn VlissingenBres- kens. Dhr. Vienings drong aan op verlaging van de-tarieven van de lijn Vlissingen Breskens. Hij vraagt vrij vervoer voor de leden der Prov. Staten op de provinciale stoom bootdiensten. De leden van de Staten zul len daar zeker niet voor plezier gebruik van maken. Hij deed geen voorstel doch vraagt wie er tegen is, 'dat de leden der Stalen een individueele vrijkaart krijgen. De heer Van Niftrik ziet gaarne goed- koope verkeersmiddelen. Hij is het niet eens met dhr Wallien dat de lijnen voor Oostelijk- en Westelijk-Zeeuwsch-Vlaan- deren administratief worden gescheiden. Dhr Wallien zeide alleen gevraagd te 'hebben naar de financieele resultaten van de lijnen. Dhr Lindeijer besprak ook het gevaar van vrijkaarten op d eprov. booten en hij steunt gaarne de idee van dhr Vie nings. Op deze wijze kunnen de leden zich volkomen op de hoogte stellen, te meer waar voor vele leden de kosten voor 'éigen rekening te hoog zijn. Hij gaf dhr Vienings in overweging een dergelijk voor stel te doen, indien indien door Ged. Staten geen voldoening wordt gegeven. Dhr an Niftrik beantwoordde dhr Wal lien en ontraadde ook niet in 'L gaan op hel verzoek van dhr Vienings tot het verkrijgen van een vrijkaart. Dhr Fruijtier vond het eveneens ver keerd aan de leden van de Prov. Staten vrijkaarten te geven. Dhr Vienings zeide, dat cle vrijkaarten alleen en uitsluitend door de leden der Prov. Staten worden gevraagd in het be lang en de uitoefening van hun man daat. Dhr Van Rompu zeide, dat de gege vens door .$hr Wallien gevraagd, hier verstrekt zullen worden. Op een vraag van dhr d ePauw antwoordde hij, dat het in het voornemen ligt een nieuwen directeur van den Prov. stoombootdienst aan te stellen. Hij is ook tegen het verstrekken van vrijkaarten. Dhr Wallien was door het antwoord van den lieer Van Rompu bevredigd. De motie-Van der Wart tot het open stellen van de wachtkamer te Terneuzen werd aangenomen met 28 tegen 8 stem men. Bij het artikel Prov. Stoombootdienst op de Ooster-Schelde besprak dhr Oos terhof de autodiensten tusschen Goes en Katscheveer en hoopt dat deze diensten op- voet van gelijkheid zullen worden be- 'handeld. Dhr Ilensel vroeg of niet volstaan kan worden met het aanstellen van een direc teur voor de beide stoombootdiensten. De heer Vienings meent dat de admi nistratie van de Oosterscheldedienst kan worden overgebracht naar de provinciale griffie. Er zou dan een groote bezui niging kunnen worden verkregen. De heer v. Rompu zeide dat, als de noodzakelijkheid liet gebiedt de directeur naar Zierikzee zal worden overgeplaatst. De beide diensten onder één directeur te stellen heeft verschillende bezwaren. De administratie van beide diensten is reeds is reeds naar de griffie te Middel burg overgebracht. De heer Hensel zeide, dat wii moeten handelen in het belang van den dienst en niet in het belang van den directeur. De geheele begrooting werd daarna zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Opcenten. Aangenomen wordt het voorstel tot hef fing van de volgende opcenten: 50 op de hoofdsom der grondbelasting, voor de ongebouwde en gebouwde eigendom men en der personeele belasting en 20 op die der vermogens- en der inkomstenbe lasting. Vaststelling grenzen. Aangenomen wordt het voorstel tot vaststelling van de grenzen der werken tot zeewering en oeververdediging van den calamiteuzen Ser-Lippenspolder. De zitting werd in naam der Koningin gesloten. Mej. P. uit Rotterdam, te Stave- nisse gelogeerd, had het ongeluk met de fiets te vallen, tengevolge waarvan zij' een hersenschudding kreeg en bij vreemden moest binnengedragen worden. Iiaar toestand is bedenkelijk. Ramp v i s s c h e r s b e v o 1 k i ng. Door den Commissaris der Koningin werd op 19 dezer van den voorzitter der Zeeuw- sche vereeniging „Zcelandia" te 's Gra- venhage een telegram ontvangen, houden de deelneming met de ramp; die de vis- scheisbevolking heeft getroffen. Voor dit blijk van deelneming is dooi' Z.1I E-G. hartelijken dank betuigd. Vlissingen. Maandagavond werd op het stadhuis een vergadering gehouden van het in verband met de rajnp1, welke de visschersvloot alhier heeft getroffen opgericht comité tot leniging van den nood der achtergebleven betrekkingen. Die zeer druk bezochte vergadering werd ge opend door dhr G. A- van Wpelderen, burgemeester, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitsprak over do groote op1- komst, waaruit de deelneming spreekt, iil de ramp, welke zoo vele gezinnen ge troffen heeft. Spr deelde mede, dat enkele dames en hoeren verhinderd waren tegen woordig te zijn, o.a. de Statenleden we gens de avondvergadering der Prov. Sta ten. Spr memoreerde tie aanleiding tot het oprichten van dit comité en bracht dank aan diegenen, welke krachtig heb ben medegewerkl aan de voorbereidende, [werkzaamheden. Verrassend groot is het aantal bewijzen van deelneming, welke uit geheel het land ontvangen werden. Zoo bood o.a. een telefoniste uit Amsterdam zich aan om aldaar te collectceren. Spr las voor een door den Commissaris der Koningin ontvangen bericht van H.M- de Koningin, waarin H.M- verzoekt haar deelneming te betuigen aan de achter gebleven betrekkingen, niet liet verzoek, te onderzoeken, hoe in den ergsten nood kan worden voorzien. 'Ook was door den burgemeester een telegram van deelneming ontvangen van de Zeeuwsche vereeniging „Zcelandia" te 'Amsterdam. Spr wees er op, dat de eerste taak nu is om spoedig te helpen. Spoedige hulp is dubbele hulp; Spr acht het gewenscht, dat Vlissingen met Arnemuiden voor het inzamelen der gelden samenwerkt, dit zal zeker in het belang van Arnemuiden zijn. Spr dankt de Arnemuidsche deputatie, w.o. burgemeester Horningie, voor hun te genwoordigheid. De burgemeester van Arnemuiden wijst er op, dat aldaar ook een comité is ge vormd, dat direct aan den arbeid is ge gaan en eveneens oen landelijke actie is begonnen. Hij heeft geen machtiging om tot het vormen, van één comité over te 'gaan. Dhr Van Woelderen dringt hier toch met klem op aan, daar liet z.i. Arnemui den ten goede zal komen. Het Vlissingsch comité zal in ieder geval de ingekomen 'gelden gelijkelijk onder de slachtoffers uit beide plaatsen verdoelen. Nadat toezegging was gedaan, dat in het uitvoerend comité evenveel leden uit Arnemuiden als uit Vlissingen zitting; zul len nemen, deden de afgevaardigden uit Arnemuiden de toezegging zooveel moge lijk bet vormen van één comité te zullen bevorderen. Bij' acclamatie werden vervolgens, ge kozen tot voorzitter de heer O. A- van Woelderen, tot secretaris dhr D. II. L van Raalte en tot penningmeester de heer Hemmekam. De voorzitter deed daarna mededeeling, dat reeds van meerdere groote instellin gen toezegging van giften is ontvangen, terwijl de kunstkring „Het Zuiden" een 15-tal schilderijen heeft afgestaan, welke zullen worden verloot. Getracht zal wor den een 15.000 loten te plaatsen. Verder werd besloten op' Woensdag middag 23 dezer een collecte langs cle huizen te houden. Die meeste der aan wezige dames en heeren gaven zich als collectant op. Verder werden nog verschillende plan nen besproken op' welke wijze het mogelijk is gelden uit cle provincie en uit het ge heele land in te zamelen. Aan den com missaris der Koningin zal worden ver zocht de burgemeesters in Zeeland te ver zoeken 'in hun gemeenten een collecte te doen houden. Inteekenlijsten zullen be schikbaar worden gesteld voor lien, die hiermede willen werken. Een oud-Zeeuw te Bilthoven had reeds toezegging gedaan in zijn gemeente hiermede te circuleeren. Op de Engelselie firma's, welke met onze visschers handel drijven, zal eveneens éen beroep worden gedaan. Aan de geïllustreerde pers in ons lancl zullen foto's met begeleidenden tekst wor den gezonden. j Op verzoek van dhr Van Krieken zal bij het strand een bus worden geplaatst, terwijl ook dhr Dert, welke foto's eta^ leert, een bus heeft geplaatst. Vei der zullen lijsten ter teekening wor den aangeboden, terwijl alle ingekomen giften in de „Vliss. Ort" zullen worden verantwoord. Op de vergadering werd nog van meer dere ingekomen giften mededeeling ge daan. Hierna sloot de voorzitter met dank voor de opkomst der vergadering, de hoop uitsprekende, dat de pogingen om in den nood der weduwen en weezen te voor zien, met goéden uitslag mogen worden bekroond. Goes. Bevolking gedurende de le helft der maand Juli 1924. Ingekomen: J. Droo- gers, winkeljuffrouw, van Rotterdam, Lange Kerkstraat 21; H. Joziasse, kan toorbediende, van Hulst, Beestenmarkt 23; A. Flissebaalje, los werkman, van Middelburg, Molendijk 5; W. J. No bels, onderwijzer, van Oudenbosch, Spie- gelstr. 27; A. C. Diorst, klerk Reg. en Dom. van Bergen op Zoom, Waterstr. 1; M. Siervogeï, cond. N. S. op wacht geld, van Roosendaal. St. Jacobslr. 50; J. H. J. Bartelse, van Anna Paulowna, loodgieter, M. Sm.buurt 25. Vertrokken: C. J. Sinke, caféhouder, naar Kapelle; A. le Clercq, idem, naar Vlissingen; J. C. Voois, koopman, naar Schilde bij Antwerpen; C. L. J. van Vre- degem, blikslager, naar Vlissingen; van Herwaarden, schilder, naar Hardinxveld. Krabbendijke. Door cle wijkverpleegster is in dank ontvangen de soan van f 5 voor wijkverpleging van een inwoner van de gemeente Waarde. Hansweert. Het lichten van het bij Val- kenisse gezonken schip „Lilly 49" is op gedragen aan W. A. v. cl. Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam. Het Fransche Rijnschip „Guebwilier 3" dat eenigen tijd geleden bij Terneu zen op den Berm voer en tengevolge daarvan brak passeerde heden na zijn Hading te hebben gelost, naar een weri in Gent. De Belgische sleepboot „Rivière" komende met een sleeptrein van vier $chepen van Antwerpen naar Dordrecht kreeg bier in cle haven een defect aan de machine. De boot heeft zijn schepen liier in de haven laten liggen en is nog op eigen kracht naar Antwerpen kunnen vertrekken om" aldaar te repareeren. Nisse. Zaterdag werd een schietwed strijd gehouden van het motorkorps in Zeeland, waarvan de uitslag was als volgt: (Scherp) afstand 100 M., max. punten 50. Prijzen kunstvoorwerpenle pr. Fan Zweden met 44 p.; 2e pr. v. Riet 44 p.; 3e pr. Haver 43 p.; 4e pr. Poleij 42 p.; 5e pr. Manneke 40 p.; Tie pr. A. van 't Westeinde 39 p.; 7e pr. J. v. 't Westeinde 39 p.; 8c pr. Kloosterman 39 p.; 9e pr. Bosman 38 p.; '10e pr. den Herder 37 p.; lie pr. Maas 37 p.; 12e pr. Koert 36 p.; 13e pr. Martens 36 p.; 14e pr. Donner 35 p.; 15e pr. de Munck 35 p.; 16e pr. Kole 34 p.; 17c pr. Fraassen 31 p.; 18e pr. de Jong 34 p. Oofttkapelle. Uitslag huishoudelijke wad- strijcl der schietvereeniging „Soranus", ge houden op Zaterdag 19 Juli. Personeele baan. Maximum 200 punten, le prijs C Wondergem 193 punten, 2e J. Wattel, 189 p., 3e F- C. de Roe, 187 p. 4e 11. Lous, 186 p., 5c; P. Eoefkeus, 185 p.; 6o K. Coppoolse, 184 p. (93 en 91); 7e J. Cijisonw, 184 p (97 en 87); 8e G- Sturm; 18-3 p. (92 en 91); 9e L. J. J. Gel- dof, 183 p. (92 en 89); 10e L. Geldof, 183 p. (94 en 89); lie P. Geldof, 180 p. (90 en 90); 12o A. de Visser, 180 p. (96 en 84); 13e G. van Schagen, 178 p.; 14e P. Goeman, 177 p.; le J. Geldof, 174 p.; 16e A J. Koole, 167 p.; 17e A. J. Goozen, 155 p.; 18e K- Wiisse, 154 p. Eerebaan. Maximum 100 punten, le prijs zilveren medaille. P. Hoefkens, 97 p. 2e pr. bronzen medaille, F- C. de Roo 96 punten. 1, Vrije baan. Maximum 400 punten le prijs L. J. J. Geldo'f, 392 pL; 2e F. C- de Roo, 391 p. (steunseries 2 maal 96); 3e H. Lous, 391 p. (steunserie 1 maal 96); 4e L. Geldof, 391 p. (steunserie 1 maal 95); 5e J. Wiattel, 388 p.; 6e P. Geldof, 385 p.; 7e J. Geldof, 382 .p.; 8e 0. Wondergem, 380 p.; 9e G- Sturm, 378 p. (steunserie 92); 10o G- van Scha gen, 378 p. (steunserie 91); lie P. Hoef kens. 376 p.; 12e A. J. Goozen, 375 p.; 13e K. Coppoolse, 371 p.; 14e A- de •Visser, 370 p.; 15e J. Gijsouw, 365 p.; 16e K. Wisse, 356 p.; 17e P. Goeman, 353 p.; 18e J. Koole, 183 p'. Die rozeprijs, max. 10 rozen, werd ge wonnen door 0. Wondergem met 6 rozen. (Een dag te laat ontvangen. Red.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Parrega, G. Elzenga te Nieuwkoop. Aangenomen naar Godlinze, door J. Groen ewold te Wognum. Geref. Kerken. Beroepen te 2e Exloërmond, G. 11. de Jonge te Vrijhoeve Capelle. Aangenomen naar Oudewater, door D. Scheele te Geesteren; naar Oldekei'k, door B. J. Lambers te Rouveen. Bedankt voor Bergen op Zoom, door J. H. Jonker te Voorburg; voor Ulrum, door M. Elzinga te Grootegast; voor Lemmer, door P. Hekman te Buitenpost. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sleenwijk, door P. cle Smit te Nieuwe Pekela. R.-K. Kerk. De bekende Pater Hendrichs is van Nijmegen naar Den Haag overgeplaatst in verband met de cursussen voor niet- Katholieken. Eucharistie. De Roomsche pers is vervuld met het voor haar heuglijke feit dat heden en morgen het eucharistisch congres te Amsterdam zal plaats hebben De Amsterdammer wijdt aan deze gebeur tenis een artikel, aan hetwelk wij het vol gende ontleenen Het woord Eucharistie beteekentdank zegging, en wordt door de Schrift ten nauwste aan de avondmaalsbediening verbonden. De Evangelisten verhalen, dat Jezus (in aanslui ting aan de ceremoniën van het Paaschfeest) dankte (eucharistein) hij het breken van het brood en het uitreiken van den beker, door welke dankzegging de maaltijd verheven werd tot een sacrament. In verband met dit feit heeft de Roomsche Kerk aan heel haar avondmaabbedrijf den naam Eucharistie gegeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2