E. Verbeem - Goes Voorzetting Her GROOTE OPRUIMING Bnrgerlüke Stand. Advertentiën. Laatste Berichten. Allerlei, SANGUINOSE k Afbraak van een Landbouwschuur Magazijn „DE STER" LAPPENDAG. AANGEBODEN IN PRIMA KWALITEIT groote voorraden van: Zwarte Bessen, Roode Bessen, Kruisbessen, i Vrucht- boomen, als: Hoogstam, Halfstam, pyramide en Snoer, pracht-collectie Rozen. Olmen, Canada's, Ital. Populieren, enz. Hel beste middel legen Bloedarmoede eo Zenuwzwakte. Woensdag 23 Juli 1924, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 36 - Goes. DINSDAG en WOENSDAG a.s. M. C. VAN DER ENDE, v/h c. m, c. glerum Co. Ailes soorr &chi en zwaar gegroeide waar. ÖÜBOOMKWEEKERU EN ZAADHANDEL p. van 'f Westeinde-van den Dries 's-Heer Abfskerke. - schei/haar door gemengd was.. Zeer ern stig eu beleefd vroeg Statbam den bren ger, het schaaltje weer mee te nemen, en boter en haar apart te brengen, zoo- dat zijn vrouw en hij de boter naar eigen smaak met haar zouden fcunnnen aan maken t Zoo is de inlander. Het Han delsblad drukt af uit een particulieren brief: «In een dorp bij Soerabaja was een in lander verdwenen. Die politie verdacht iemand, ook een inlander, van moorcl op ■dien man. De verdachte werd opgepakt. Getuigen werden gehoord, die de beide mannen samen gezien "hadden. Veel ge- tuigen, die allen beweerden, de beide mannen samen gezien te hebben. De ver dachte begon niet te ontkennen. Maar ten slotte bekende bij: ja, hij had den ver dwenen inlander vermoord; hij vertelde er zelfs precies bij, hoè hij het gedaan had; wees zelfs de plaats aan, waar hii het lijk begraven had en op die plaats werden inderdaad beenderen gevonden, evenwel niet van een mensch. Dte man zou terechtstaan. Maar, ziedaar de verdwenen inlan der verscheen en zei, dat hij heelernaal niet vermoord was. En het feit, dat de man daar springlevend stond, werd ge acht. bewijs genoeg te zijn voor de waar heid van zijn woorden. De verdachte, door den hulp-officier van justitie onder vraagd, zei, dat hij maar bekend had, omdat er tocli zooveel getuigen tegen hem warend „Maar", zei de hulp-officier, „je liadt best kunnen gehangen worden voor die bekentenis!" „Ook goed!" zei de man, „want ik zou anders tocli in mijn dorp geboycot zijn door mijn dorpsgenooLen!" Zoo is de inlander! Die trein van Milaan naar Novare (Ital.) 'is tusschen Garonne en Roscaklina ont- spoord, waarbij 4 personen gedood en 20 gewond weiden. Die ontsporing zou 'het gevolg zijn van een voorwerpt dat bij een spoorweg-kruising op de rails was gelegd. Het forum van Trajanus te Rome is jarenlang het terrein geweest voor kat tenliefhebbers. Met honderden liepen de beesten daar rond. Totdat deze ka.tten- ko-lonie ter oorzake va.n de hittegolf werd vernietigd. Dioor de warmte was een dei- katten c'lol geworden en tastte door haar beten verschillende andere katten aan. Daar do beesten niet gemakkelijk te be reiken waren, besloten de gemeentelijke 'autoriteiten he ndoor middel van zware, giflgassen om het leven te brengen. Het is thans stil op het^foruan. Geen poesje flaneert meer .over het oude, marktplein. De ramp van de Visschersvioot. Dank zij de medewerking van den com missaris van politie kunnen wij thans mel den, dat er vier scheepjes vermist wor den en wel allen zullen zijn vergaan. Op de VI 2 was schipper Klaas van Blaasse Nz., 67 jaar, Nieuwstraat 40, en de matrozen Adriaan de Nooijer, 57 jaar, Leonardus de Nooijer 65 jaar, Molenstraat ill, Klaas Iluiszoon, 23 j., Molenstraat 15. Op de VJi 20 was schipper Gerard Jas perse 59 jaar; de matrozen waren Pieter, Jasperse, Lieven Jasperse en Jan Groot jan s, 58 jaar. Arm 17, schipper Jan Sier veld; en de matrozen Daniel van Belzen 23 jaar, 'Joos Sierveld 17 jaar. Arm 27, schipper Arie Meerman, Ar- nemuiden; matrozen Willem Vogel, Gil lis de Nooijer 23 jaar en Cornelis Meer man 26 jaar. Deze laatste persoon is gered, en zijn er dus 10 Vlissingers en <5 Arnemuitlenaars vermoedelijk veron gelukt. In ons no van gisteren komt in heij telegram uit Vlissingen een drukfout voor. De reddingsboot is niet de Maria' Cornelia uit Blankenheirn, maar de Maria Cornelia van Blankenheirn. De Arm 23 en Vliss 7 zijn te Veere binnengekomen. Aan boord van de Arm 38 heeft de schipper L.'Schroevers een been gebroken. De reddingboot die bij het bekend wor den der ramp te 9 uur direct uit Vlis singen was uitgevaren, kwam tegen den middag terug met de Vliss. 38 op sleep touw en met de bemanning van het vaar tuig aan boorcl. De geredde C- Meerman /was door de afhaalboot van het loods wezen opgepikt. Deze geredde verklaarde zijn vader nog zoo lang mogelijk te heb ben vastgehouden. Ook werden eenige scheepjes zonder zeil door een der loods- vaartuigen binnengebracht. De mijnenlegger „Van Meerlant" bewees eveneens goede dienst, en de Z 4, welke 'in den Roompot ligt, stoomde naar het Oostgat, om zoo noodig hulp te bieden. De ge z onke n schepen b ij W i 1 - It e m s t adOmtrent het woeden van den storm in het Hellegat bij Willemstad, waarbij, gelijk aanvankelijk werd gemeld, 'een 10-tal schepen zouden zijn gezonken, vernemen wij nog het volgende Omstreeks 10 uur gistermorgen bevon den zich ter .plaatse een 3-tal sleépen met totaal 7 sleepschepen. Dloor den plotseling uitschietenden wind bestond er geen kans de haven binnen te loo- pen, zoodat 6 der schepen vol liepen en zonken. Een schipper kon in de ha- van van Numansdorp worden binnenge bracht. De opvarenden konden, zoover bekend, allen worden gered. Die „Minister Lely" van de Rotterdamsche Tramweg-Mij. red de twee mannen, twee vrouwen én vier kinderen. Een der gezonken schepen behoorde aan de N.V. Plouvier's Transport Co. te Rotterdam, eeii xaan de Mij. Vrachtvaart te Rotterdam; twee aan de "N.V. v. Haaf- ten's Grint- en Railast Mij. te Rotterdam en twee aan de N.V. Mij. Luctor/tc Dor drecht. Andere plaatse n. Die vischbotter Helder 20 is nabij Egmond tijdens lievig stormweer gistermorgen gestrand. De op varenden zijn gered. Men meldt ons uit Zierikzee: /Gistermorgen met den plotselingop komenden storm zijn er tusschen Brui- nisse en Herkingen zeven kasten ge zonken. De boot van Mumansdorp naar Zijpe lieeft de opvarenden aan boord genomen. Geen menschen verdronken. Uit Wemeldinge. Het onbekende motorschip is gebleken de „Eerste Zorg", schipper Dobbelaar van ïerneuzen en geladen met stijfsel te zijn. Het is nabij Gorishock gestrand. De sleep boot „Scaldis", ter assistentie uitgevaren, behoefde geen hulp te verleenen, daar genoemde motorboot inmiddels was vlot- gekomen en op eigen kraclit liet kanaal heeft kunnen bereiken. Het motorschip „Trio", schipper Geers, is alhier met verlies van roeiboot en ver schillende scheepsmaterialen- binnen ge- loopeu. Het zeilschip „Onderneming", schipper, Salomons, met vlas van Zoutkamp en bestemd naar Axel, heeft op het Engelsch vaarwater de last over boord gezeild en gingen bovendien alle luiken en kleeden verloren. Het sleepschip „Leopold", schipper So- mer, geladen met kolen, is door liet storm weer overvallen en alhier met belang rijke waterschade door de sleepboot Ter- neuzen binnen gebracht. Uit Icrseke: Naar we verder vernemen zal liet mo gelijk zijn de visschersbooten YE 20 en 123 na lossing wederom vlot te krijgen, zoodat een en ander met malerieele schade zal afloopen. Erger is het gesteld met de YE 77, schipper W. Rhcijnghoudt, 'die op de oude oesterput onder Colijns- plaat z.it. Die wordt als verloren be schouwd. Verder hebben zeker nog wel een twaalftal visschersschepen van ler- seke ernstige averij opgeloopen, verspeeld, mast en zeil overboord ge' waaid, roeibooten verspeeld, enz. Wel een wonder is het dat ook van onze plaats geen slachtoffers zijn te betreuren, daar zeker een 20-tal booten benden aan het kreeftenvisschen waren of om schelpen waren aan den schelpenzuiger. (Een woord onleesbaar. Red.) Storm aan de Belgische kust. telegram uit Ostende meldt, dat Donder dag op Vrijdag den gelieelen nacht een ontzettende storm aan de Belgische kust heeft gewoed, welke aan verscheidene schepen ernstige schade heeft toege bracht. Van de visschers, die in den storm zijn gebleven, zijn er reeds vijf opgehaald. Nader wordt gemeld, dat 15 visschers verdronken zijn en ongeveer 50 scheepjes op de kust geworpen werden. Ernstige stormschade werd voorts 'aangericht te Nieuwpoort, Heyst en Zeebrugge. Men vreest, dat tot nu toe 26 visschers zijn omgekomen. Men denkt, dat nog een 10-tal visschers het leven hebben verloren. Reeds zijn twintig visschersyaartuigen op het strand' geworpen. Ook boven liet land lieeft een hevige orkaan gewoed, die vrij groote schade heeft aangericht. Geslaagd te Utrecht voor 'de hoofdacte de heeren E. Hellebaard en L. van Baaien te Amsterdam. (N. R. C.) WAARDE. In de Vrijdag' gehouden Raadsvergadering werden de leges op de jachtakten nader vastgesteld op f6, £3, f2 en fl. Plet percentage-voor plaatselijke inkomstenbelasting werd op! 2 p'Ct., het kohier schoolgeld werd tot een bedrag van £518.88. De ge meenterekening dienst 1923 werd aan geboden in ontvang f 38687,06, uit gaven £31664.87, alzoo met een batig said van f 7022.19. Tot nazien der rekening werden aangewezen dhr I. J. Mol, M. Weststrate Chr.z. en L. van IKeveringe. Aan de beurt van af treding in 1924 als zetters werden opnieuw aanbevolen de aftredende heeren J. Pieper en M. Weststrate. Mel. lien werden op de aanbeveling geplaatst de heeren L. van Koeveririge en A. Dees. De rekening van het B. A. over het dienstjaar 1923 werd dooi den Raa'd goedgekeurd, in ontvang £4915,07, in uitgaaf £3069. 79, al- zoo aan batig saldo £1845.28. Een ingezonden wijziging begrooting dienst 1924 van B. A. werd eveneens goedgekeurd. Daarna, sluiting. Oude Wijs ge eren (uit „Het Kompas"). Toen Alcibiades eens aan So crates vroeg, hoe hij tocli dat eeuwige razen en kijven van zijne huisvrouw Xan tippe kon verdragen, die door hare boos heid schier onverdrageiijk was zelfs voor vreemden, antwoordde Socrates: „Och, daar heb ik mij aan gewend en liet hin dert mij niet méér dan het sissen van een braadpan." Gevende alzoo te kennen, zegt, Fran- ciscus Heerman, dat geduld en gewoonte op den duur alle zwarigheden licht en verdraaglijk maken. A.an Socrates werd eens gevraagd, wat de wereld toch eigenlijk voor eeli ding was? Hij antwoordde 'daarop als volgt: „Van den tijd af dat ik mijn verstand kreeg, heb ik mijn best gedaan mijzelven te leeren kennen, en daar beu ik nog druk mee bezig. Ben ik daarmee gereed, dan zal ik andere dingen gaan onderzoeken, die van geringere beteekenis zijn." Eens hief Socrates zijn vuist op, en wilde zijn dienaar, die iets ernstigs mis dreven had, tuchtigen. Maar-de opgehe ven vuist bleef in de hoogte en Socrates zeide: „Neen, ik merk dat ik verstoord ben, en daarom krijg je thans je welver diende kastijding niet." Toen Socrates eons een zijner leerlin gen heftig berispte in tegenwoordigheid van anderen, zeide l'lato tot hem„Zou 't niet beter geweest zijn als je hem dat onder vier oogen gezegd hadt?" Waarop Socrates: „En hoe denkt gii over je zeiven? Hadt je mij dat óók niet onder vier oogen kunnen zeggen?" Eens ontmoette hij Aristarchus," een edelman en vriend van hein. Hij vroeg dezen waarom hij er zoo droevig uit zag? Aristarchus antwoordde: „Ik verkeer in groote moeilijkheden. D|oor het oproer in de stad hebben vele familieleden hii mij liun toevlucht gezocht. Mjjjn huis is er vol van: wel veertig. Mijn inkomsten van het land zijn nihil, doordien de vij anden alles verwoestten. Die meeste hui zen in de stad zijn onbewoond, zoodat ik geen huur binnen krijg. Geld op interest is ook niet te bekomen. Ik ben Len einde raad." Socrates zeide: „Maar hoe komt het dan dat Caremon, bij wien 't ongeveer lietzelfde is, niet in moeilijkheden ver keert?'-' Aristarchus antwoordde: „Ja, maar bij hem zijn 't meest slaven en allerlei liand- werkslui, die gewoon zijn to werken. Ik heb enkel-edellieden en dames." Toen begon Socrates te laches en zei de: „Vindt gij edellieden niet, beter dan slaven? Zijn zij niet behoorlijk opgevoed en onderwezen? En is 'tdan niet schan delijk dat zij zich in tijd van nood door slaven laten beschamen wat betreft hun eigen kost te verdienen? Of meent gij, dat adeldom bestaat in eten, slapen en luie ren? Zet ze aan 'I, werk, daarmee doet ge lien en u zeiven een dienst." Aristarchus volgde den raad op. Zijne gasten gingen aan den arbeid, pasten toe wat zij geleerd hadden, eindigden hun gemor en geweeklaag, werden vroo- lijk door den arbeid en binnen korten tijd waren do moeilijkheden van den gastheer verdwenen. Hartelijk kwam hij Socrates danken voor diens goeden raad. -De directie der Nederlandscbe Spoor wegen lieeft het maken van een reservoir met leidingen voor watervoorziening op het emplacement Oldenzaal opgedragen aan den lieer J. van Eek te Middelburg voor f20.815. Middelburg. Door notaris Blaupot ten Catc is Donderdag publiek geveild een hoerenhuis I 173, met erf en tuin Vlis- singsche straat groot 2 A. Opgehouden. Door not. Blaupot ten Cate werd Woensdag alhier publiek verkocht de vol gende perceelen te St. Laurens: Woonhuis en tuin B 91, aan G. van Sluis alhier voor f2370; idem B 92, aan C. Geensen alhier voor f 1509; 8 A. 70c.A. moesland aan J. C. Meijboom alhier voor f729; 9 A. 50 c.A. idem aan A. van Lange- velde voor f615; 10 A. 95 c.A. idem aan H. Hillebrand voor £750; 13 A. 80 c.A. boomgaard aan M. I. de Groot alhier q.q. voor f1161; 13 A. 25 c.A. idem aan L. Wisse alhier voor f 1060; 35 A. 10 c.A. weiland aan C. Geensen alhier voor f2059; 2 A. 36 c.A. bouwterrein aan O. Klingebeil voor f520; 2 A. 81 c.A. idem aan C. Roose voor f400; 2 A. 79 c.A. idem aan C. de Nood alhier voor f 400 8 A. 17 c.A. idem aan C. de Nood alhier voor f1661; 19 A. 34 c.A. idem aan M. 1. de Groot alhier q.q. voor f3992; huis en erf B 73 aan A. Pluijmers alhier voor f1080; idem B 74 aan J. de Klerk alhier voor f1048; 15 A. 90 c.A. Moesland'aan A. Pluijmers alhier voor f1071; 8 A. 90 c.A. idem aan J. de Kle/lc alhier voor f682; 7 A. 75 c.A. idem aan G. van Sluijs alhier voor f485; 7 A. i0 c.A. idem aan W. Duvekot, Vrouwepolder, voor f385; 13 A. 50 c.A. boomgaard aan C. Geensen alhier voor f904; 2.0780 H.A. weiland aan A. de Visser Cz. q.q. voor f4782; qql.2580 H.A. idem aan P. Ton alhier voor f3100; 96 A. 50 c.A. idem te Middelburg aan A. en F. Leijnse alhier voor f2111; I.34.90 H.A. idem aan M. Francke voor f 270124 A. 70 c.A. bouwland te St. Laurens aan A, Buijs voor f937; 24 A. 70 c.A. idem aan dezelfde voor f851; 26 A. 80 c.A. idem aan M. Kwekkeboom voor f921; 1.20.30 H.A. weiland te Vrou wepolder aan A. Pluijmers alhier voor f 1707; 49 A. 20 c.A. idem aan W. Duvekot te Vrouwepolder voor f619; 58 A. 20 c.A. bouwland te Vrouwepolder aan A. Pluij mers alhier voor f655. De koopers achter wier namen geen woonplaats is vermeld wonen te St.-Laurens. (M. C.) KAPELLE-BIEZEL1NGE, 18 Juli. Groo te veiling. Zwarte bessen f37f37.50, Roode bessen f 13.20, beide per 100 K.G. Kleine veiling. Kersen: Meikersen f73, Klerken f 27f 40, Vleeschkersen f 25 f32, Eierkrieken f25f34, Bruine suiker- krieken f23—f31, Ronde krieken f23 f 33, Morellen f 15f 30, Zwarte blance f 23f 24, Witte vleeschkersen f 25f 26, Spaansche wijnkersen f 24f 26, Roode blance f21f24, Suikerkersen f23, Zure kersen f 24f 25, Limburgers f 33, Zwarte bessen f37.30f37.50, Roode bessen fll f15, Witte bessen f8, Kruisbessen f9 f 15, Aardbeien f 16, Frambozen flö f 23, Spuitjesperen f 20, Madelaine f 22 f 30, Sjalotten f 14, Groene boontjes f 13f21, Gele boontjes f 12f 16, Aard appels f3f5, alles per 100 K.G.; Snij- boonen 10.40, Augurken f0.53f0.54, Bloemkool f 5f 19, alles per 100 stuks. VLISSINGEN, 18 Juli 1924. Aardappelen 5,5—7, Poters 22,5, Madaleine 26, Kruis bessen 1225, Frambozen 20—29, Witte bes sen 10 -15, Roode bessen 6—16, Aardbei en 1825, Doppers 46, Snijbooneu 28 36, Wagenaars 2630, Prinoessen 30-—17, Suikerboonen 32 38, Dubb. Prinoessen 30, Tomaten 4552, Tuinboonen 31 cl., alles per K.G. Komkommers 911,5, Meloenen 50 80, Bloemkool 920 cl., alles per stuk. lvipeieren 6264, eencfeieren 67 ct., beiden per 10 stuks. Selderie 5—12,5, Uien 23, Peeën 47,5, Rabarber 1,5, Kroten 5—6 ct., alles per bos. Andijvie 1082, Postelein 849, Kervel 24, Pieterselie 2537, Zuring 8—12, Sla 21—67, Bloemkool 11—60 ct., alles per mand. Augurken 4553 ct, per 100 stuks. Van 10—17 Juli. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jacobus Ruissen, 53 ,j. en Tannetje Verhangen, 52 j.; Florentinus Fransiscus Ludovicus Claassen, 34 j. en Adriana Hendrika An- tonia den Boer, 38 j. 'Geboren: Cornelia Jacoba, d. v. Mar- tinus de Leeuw Van Weenen en Jacoba van Oosten; Adriaan, z. v. 'Marinus Klap en Helena van Baren; Katharina Jan netje, d. v. Karei Rijkbals en Jacoba Lindenberg. (Kr. Ct.) Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader CORNELIS DE BACK, in den ouderdom van ruim 70 jaren. LE LJN DEN BERG1I de Back. A. P. LINDENBERGH Ez. en Kinderen. Wemeldinge, 18 Juli 1924. Heden overleed op het aller onverwachts tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, JACOB BURGER, Weduwnaar van Adriana Wabeke, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Zijn leven was Christus. Namens de bedroefde Familie, A. BURGER. Wemeldinge, 19 Juli 1924. De Sanguinose heeft een hoogst versterkenden invloed Ap het gansche zenuwgestel. Zij verrijkt het bloed en geeft aan het gansche lichaam dat gevoel van veerkracht, dat bij eene volmaakte gezondheid behoort. Prijs per fl f 2.6 fl. f 11 12 fl. f 21. Tweemaal per dag een eet lepel is voldoende. Te verkrijgen bij Apothe kers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Voor de vele blijken van deel neming ontvangen na het over lijden van mijn geliefden Echtgenoot M. HUSON, mijn hartelijken dank. Wed. M. HUSONvan der Meulen, Oost-Souburg, 19 Jnli 1921. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op 's namiddags 1 uur fN.T.) te Waarde op het dorp, a contant, verkoopen: bestaande uit; Baiken, Planken, Latten, Ribben, Goten, Brandhout enz. enz. Door de Prov. Zeeuwsche Vereeni- ging „Het Groene Kruis" is een Centraal Consultatiebureau voor Zuigelingen voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes opgericht, hetwelk kosteloos spreek uur houdt des Woensdagnamiddags 3—4 uur in het Gasthuis aldaar. Leider Dr J. W. A. F. VAN MAREN BENTZ VAN DEN BERG, Kinder arts. Spotkoopjes. Ziet Étalage. Gebruikt thans VE^tBEEM'S ULTRA a 65 of WOUDDUIF MARGARINE a 70 ct. per pond, heeft evenveel voedings waarde als Natuurboter, door versche karning zeer fiju van smaak en bij ieder pond een Groene Bon, ook Verbeem's Ochtend voer per 2'/j K.G. 85 ct., Opfokvoer a 65 ct. per K.G. met Groene Bon, puike Koffiie a 85 ct. per pond, geurige Thee k 90 ct. per '/2 pond, prima Cacao a 69 ct. per pond, alles met Groene Bon, u komt «gemerkt aan uw huishoudelijke artikelen. Vraag eens een cadehulijst. Beschrijv.-Cafaiogus mal prijzen worden op aanvraag toegezonden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3