Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Allerlei. imp Moopiop, ianMÉp ent, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrammen. Rechtszaken. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. veel van hem verwachten, als altijd, hij overtrof de stoutste verwachtingen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.j Herziening van loonen en salarissen van (het personeel, in dienst der gemeente Goes „Wanneer bijv. kan worden vastgesteld dat tegenover de loonen in de particu liere nijverheid verdiend, de ambtenaren en werklieden in dienst der overheid on evenredig liooge inkomsten hebben, dan is herziening dier inkomsten geboden. Dit is geen ontkenning van den klassen strijd, docli van een kastestrijd. Zelfs de armste arbeider moet belasting betalen voor de salarissen en loonen, besteed bij de openbare besturen. Van een man die 25 gulden per week voor zwaren arbeid verdient, te vergen dat hij belasting opbrengt voor bet loon van f35 van een man, die veel minder vakbekwaamheid lieelt dan hij en willicht minder presteert, dat gaat niet aan. Dat de loonen in open baren dienst moeten worden verlaagd, is voor deze menscben zêer onaange naam; te veel hebben zij ook thans niet! Doch de arbeiders en employees in par ticulieren dienst ondergaan dit lot even min met genoegen en bet is van beu niet te vergen, dat zij van dit verlaagde inkomen onevenredig veel offeren voor bun lotgenooten in openbaren dienst." Zoo sprak Schaper in „Het Volk", zoo handelt de Regeering. Eu nu v r a- g e n wijwat doet bet gemeentebestuur van Goes? Men versta ons goed. Wij willen niet zeggen, dat de loonen en salarissen van allen in dienst der gemeente te hoog zijn. Maar wij wenschen wel, dat b i n- n.enkort óf wordt aangetoond in hoeverre dit niet bet geval is, óf een voorloopige maatregel wordt getrof fen waardoor een percentsgewijze gelijke vermindering wordt toegepast. Ongetwijfeld zal een uniforme verlaging ingaande zoo spoedig mogelijk, bevorder lijk werken voor het tot staiuj koinen van een nieuwe loon- en salarisregeling. Wij denken bierbij aan de ook voor 'Rijksambtenaren getroffen maatregelen als betaling van 8.5 pet. voor pensioen en de 10 pet. salarisvermindering. De gemeenteambtenaren en -werklieden bleven daarvan tot dusver vrij. Doch zouden nu de Rijksambtenaren zoo zacht- kens aan geen gegronde reden krijgen om met wat variatie Schaper na te zeggen „het is van ons niet te vergen, dat wii van ons verlaagd inkomen onevenredig veel offeren voor onze lotgenooten in ge meentedienst." Er zal, indien B. en W. niet in de eerstvolgende vergadering met Voorstellen komen, niets anders op zitten dan dat de Raad zelve bet initiatief neemt on iets doet. Voor het bedenken fen invoeren van verbeteringen, met name voor ambtena ren en werklieden, die thans niet naar waarde betaald worden, blijft nog gele genheid genoeg over. Nogmaals vragen wij: Wat doet bet Ctemeentebestuur van Goes. EEN BELASTINGBETALER. Ongeluk k e n. Te Beerlc-Wouw viel ec-n arbeider van de 10 M. hoogc ^telling dei in aanbouw zijnde kerk. Zwaar gekneusd opgenomen stierf bij' aan de ge volgen. De maréchaussee S„ van het Depot Kon. Maréchaussee te Apeldoorn, die Zaterdagmiddag met een collega in bet Kanaal aan het zwemmen was', zonk •plotseling in de diepte. ITet gelukte zijn makker met behulp van een schipper hem weer op het droge te brengen en door aanwending van de eerste hulp voor dren kelingen de levensgeesten weder op te wekken. Hij is Maandag echter aan de gevolgen overleden. Te Tilburg is een bestuurder van een ijswafelkarretje door een auto overreden en gedood. Te Woudsend is een motorrijder van zijn (motor gevallen en levensgevaarlijk gewond aan het hoofd. Te Haarlem viel in een onbewaakt oogenblik een 2-jarig kind dat in de keuken op een aanrecht zat, door het keukenraam van de eerste ver dieping op de straat van een binnenplaats. Met een lichte hersenschudding werd de kleine opgenomen. Te Dossen is een auto, waarin 9 personen waren gezeten, tegen een boom. opgereden. Drie der in zittenden werden ernstig gewond. Die auto werd geheel vernield. Te Sassenheim is' de auto van dr R. uit Noprdwijkerhout omgeslagen. Een zoontje van dr R. brak (een been, terwijl de overige inzittenden min of meer ernstige kiyetsur en - opliepen. Een 18-jarige jongen te 's Graven- hage is bij: bet. zwemmen bewusteloos ge worden. Schoen tijdig gered, is zijn toe stand hoogst zorgelijk. Te Enter is een vrouw, die op trouwen stond, bij het afladen van hooi van den zolder ge- Mallen en aanstonds overleden. Te Schiermonnikoog is een 21-jarige jonge man uil Groningen bij het zwemmen ver dronken. Te Zwammerdam is een 3- jarig meisje in een sloot gevallen en verdronken. Te Nijmegen is in een weide nabij 'de Waal gevonden een bruin vilten hee- ren-gleufhoed en een dameshoed van fcwart stroo. Aan den dameshoed was een stukj epapier bevestigd, waarop ge schreven stond: „Zij, die deze boeden vinden, worden beleefd verzocht deze te deponeeren bij de pblitim Wij, A- Zwart, Starkstraat 102, Den Haag, en, Sara Win kel, geb. Brake!, Hannemanstraat. 38. D'en Jlaag, hebben ons vanaf deze plek ver dronken". Dooi' de politie werd telegrafisch te 's Gravenhage geïnformeerd, waaruit bleek dat aldaar sedert 7 en 8 dezer worden vermist A. Zwart, oud 35 jaar en bak ker van beroep en g. RiaJcel, oud 30 jaar, echtgenoote van J. M- Winkel. Bei den gaven toen blijk in «enigszins over spannen toestand te verkeeren. („Volk") -Woensdagavond is een personen autobus, komende uit Goiuda, waarin zich ongeveer 30 personen bevonden, on der de gemeente Reeuwijk, door de klap- brug gezakt. Die brug brak in tweeën. D|e autobus bleef handen op. de achterste wielen. Alle inzittenden konden de bus verlaten. In liet verkeer is voorzien door een noodbrug. De weg, dien de bus reed, is verboden voor automobielen, daar de brug voor dergelijke zware wagens niet gebouwd is. Te Haarlem kwam iemand bij de politie aangifte doen, dat het merk voor do rijwielbelasting, hetwelk hij eenige uren te voren had gekocht en aan zijn fiets bevestigd had, gestolen was. Het eerste slachtoffer! Gisterenmiddag brak te Haarlem brand uit in de bovenverdieping van een perceel, waarin gevestigd is de Dutch Film Cy. De vlammen waren zoo' hevig, dat weldra ook hel aangrenzende perceel in brand stond. Die operateur 'Vermeulen kreeg brandwonden aan hand en alm bij zijn poging om een en ander te redden, o.a. het negatief van het nieuwe filmwerk Girque Hollandais, waaraan drie maan den gewerkt was, en waarvan Louis Bouw meester de hoofdrol vervulde. Die film, welke niet tegen brandschade verzekerd was, is, evenals eenige andere films, ge heel vernield. Oorzaak van den brand on bekend Het signalcment vann de du- d e r s, In verband met den in den nacht van 17 op' 18 Augustus 1923, gepleegden inbraak in de zuivelfabriek „Wieddehoen" te Goor, waarbij de nachtwaker dier fa briek, II van Ommen., werd vermoord, wiens lijk, zooals men weet, eerst onlangs js gevonden, heeft de brigadecommandant der Maréchaussee te Goor, andermaal een verzoek tot opsporing aan de politie in bet land gericht. Indertijd toch werd in Twenthe, de hand gelegd aanvankelijk ter zake van andere feiten op1 den beruebten recidivist Hérman Wlillein Franke en al spoedig bleek hij, naar hij trouwens zelf bekende, ook bij den inbraak en moord te Goor betrokken te zijn. Tijdens zijn arrest heeft hij als daders of mededaders aangeduid een persoon; bijgenaamd de „zwarte Tijger", waar schijnlijk een Duitscher, naar schatting 35 jaar oud, flinke, krachtige lichaams bouw, lichtblond haar, kl-ein, kort geknipt kneveltje, blauwe óogen en gezonde ge laatskleur en een persoon, zich noemende „de W|ilde", Joorfsch type, gewoon pos tuur, zwart haar, klein zwart kneveltje, Smal gezicht, ovale gelaatsvorm, bruine oogen. Beiden waren tijden het plegen van de inbraak gekleed in een bruin ge fruit pak, terwijl laatstgenoemde een schip oprspol en een lichte regenjas droeg. Du Wilde zou in Twenthe zeer goed bekend zijn: hij sprak met Amsterdainsch dialekt, maar ook zeer goed Duitsch. Bei tien hadde unit Duitschland zuurstof apparaten tot het openen van brandkas ten medegebracht en korfden met deze instrumenten volgens Franke goed te recht. Dit edele trio had elkaar in Dussel- dorf, waar zij valutahan.de! dreven, loe ren kennen. Daar werd de afspraak ge maakt in de zuivelfabriek te Goor in te breken. Zij hadden zich tevens van vuur wapens voorzien, om zich in geval van nood, ten koste van alles te verdedigen. Van „de Zwarte Tijger" en „de Wjilde" wordt nu opsporing van hun verblijfplaats gevraagd. („Volk") Dit Spokane (Washington) wordt ge meld, dat 35 personen onder wie 11 kinderen, -naar vermoed wordt hun loven verloren in de boischbranden, welke gewoed hebben in Wheelers Mill, 'zes mijlen ten Wiesten van Blu Slide. Een tornado in Kansas. Een tornado; gevolgd door hevige regens, heeft gewoed in Augusta, het'centrum van de petroleumvelden. Een persoon werd ge dood, terwijl er zestig werden gewond. De schade wordt op IV2 millioen dollars ge schat.. De overstroomingen in China. Tengevolge van do.or dagen lan gen regen veroorzaakte overstroomingen is het verkeer via de spoorwegen Peking Ghankow yi PekingSuai Yuan stop gezet. Een groot deel der stad Kalgan staat onder water. Dl eschade wordt op een millioen dollar geschat. De dijken in de omgeving van Tientsin knopen gevaar door te breken, waardoor de Britsche, Japansche, en Frausche con cessiegebieden zouden overstroomd wor den. Nee r ge stort. In de omgeving van Warschau is een postvliegtuig van do Fransch-Roemeensche maatschappij van een groote hoogte neergestort en ver pletterd. De piloot en een passagier wer den gedood. Tc Johannesburg is op 107-jarigen leeftijd de laatste overlevende van do Nederlandsclie kolonisten, die deelnamen aan den Grooten Trek (1836'40), Jo hannes Zietsman overleden. Hij was 22 jaar, toen hij zich bij den Trek van de Kaapkolonie over de Oranje-rivier aan sloot. Een van de leefregels van Ziets man wa,s: „Ga. nooit een herberg binnen". Zeven woningen in de asch Eergisteren, te ongeveer 11 uur is to Wagenberg brand ontstaan in ec-n pand in de kom van het dorp. Door de rieten dakbedekking van verschillende woningen nam de brand spoedig zoodanige uitbrei ding ,dat binnen zeer korten tijd niet min der dan 7 woningen met. den geheelen in boedel, alsmede een paar schuren ten prooi der vlammen werden. De ontzet tende vuurgloed was ver in den omtrek te zien. Door de windstilte en de be- •lendende steenen gebouwen kon verdere voortgang gestuit worden, waartoe krach tig is bijgedragen door militairen der veld artillerie, die in de buurt onder leiding van eenige officieren oefeningen hielden. De Bredasch emotorspuit, die ter a.ssi (stentie was geroepen, kon wegjens afwe zigheid van water geen hulp1 verleenen en is to 1 uur 's nachts naar Breda te ruggekeerd. Die ruïne in het dorp' is groot Brand. Te Stad a. li. Haringvliet is Maandagnacht een schip, geladen met ongebluschte kalk, va.11 den schipper P geheel uitgebrand. Slechts de ijzeren romp bleef gespaard. Die schipper en zijn zoon konden zich ter nauwernood red den. Do aanzienlijke schade wordt dooi geen verzekering gedekt. In e e n k i e z e1k u i 1 bedolven Dinsdagavond waren de gebroeders Van D1. uit Leijenbroek in een kiezelkuil in den Kollenberg te Sittard werkzaam, toen plotseling een massa grond kwam afzak ken, waaronder beiden werden bedolven. Een hunner, de jongste, 1-5 jaar oud, geraakte geheel onder de massa steen, en grond, de ander slechts gedeeltelijk Deze werd allereerst bevrijd, waarna ook 'de tweede bewusteloos onder den grond werd vandaan gehaald. HeM^leek, clat do borstkas was ingedrukt. Een goede vangst, Dte politie te Alsiclorf (Duitschland) heeft een goede vangst .giedaair, door den leider eener be ruchte dievenbende en twee zijher voor naamste helpers in 'een mijnwerkerswo- ning aldaar te arresteeren. Bij 'oen huis zoeking ten huize van den mijnwerker 'M., werden tal van gestolen goederen in beslag genomen, terwijl gearresteerd wer den twee dochter® van M. en enkele vrou wen. Die bende wordt opk verdacht van teen moord te München Gladbach en van een groot aantal diefstallen gepaard met geweldpleging. juii p 21 Souburg, verp. bouwland, Blaupot ten Gate. 22, 23 Wissekerke, kap. boereninspan Steenhove, Markusse. 22 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate, 23 Ileinkenszand, huis, schuur, inboe del, van Cleef. 23 Sint Laurens, veldvruchten, Struve. 23 Middelburg, meubelen, enz., Rosier en Vervaat. 24 Wolfertsdijk, huis, kweekerij, enz. v. Dissel. 24 Middelburg, stoomtimmerfabriek, Hi- oolen. 25 Kloetinge, verp. bouw- en weiland, van Dissel. 25 Kats, huis en tuin, Markusse. 25 Yeere, inspan, Blaupot ten Cate. 25 Oudelande, inboedel, melkgeit, de Wilde en Heijboer. 26 Grijpskerke, verpachting bouw- en weiland, Blaupot ten Cate. 28 Grijpskerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 29 Oostkapelle, inspan, v. d. Harst. 29 Serooskerke, inspan, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 30 Westkapelle, huis enz., Loeff. 30 Kamperland, inspan, Ilioolen. 30 Oudsabbinge, beestiaal, melkgereed- schap, mest., erwten, Pilaar. 30 Oostkapelle, inspan, v. d. Harst. 31 Middelburg, huis, De Neeling. - Oostkapelle, veldvruchten, v. d.Harst, v. d. Harst. Aug. 12 Sint Laurens, inspan, Blaupot ten Cate. 15 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 18 V'eere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. Van do gezonken booten is slechts één opvarende, Meerman, afkomstig uit Ar- nemuiden gered. De booten waren hedenmorgen ter vischvangst uitgegaan. WEMELDINGE. Door de heden alhier binnenkomende schippers wordt gerap porteerd dat. ter hoogte van het Hellegat 7 sleepschepen tengevolge van den hevi- gen storm van hedenmorgen .gezonken zijn. Van de opvarenden was bij het af renden van dit bericht nog niets bekend. 'Ook is van een motorschip, dat zich voor het kanaal bevond en geen kans zag 0111 binnen te komen en ten slotte naar den Thoolschen wal koerste, geen spoor meer gezien. LAREN. Hedennacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een dubbele woning, gelegen aan de Brink, ingericht voor pension en waar 20 personen verblijf hielden. Allen konden zich redden, be halve de zoon van den bewoner, de 19-jarige Cornelis Majoor, die in de vlam men omkwam. Door gebrek aan water- kon niet gebluseht worden. Het huis brandde tot den grond af; 5 paarden kwa men in de vlammen om. AMSTERDAM. In verband met den he- vigeri storm, die heden boven ons land woedde, is de dienst van de Kon. Lucht vaart-Mij. heden niet doorgegaan. T'ot he denmiddag waren nog geen vliegtuigen vertrokken. Dé vliegtuigen van Londen en Parijs, die hedenmorgen uit Amster dam vertrokken, zijn niet verder gevlo gen dan Rotterdam. Uit het buitenland is slechts één vliegtuig gearriveerd, 11.1. 'uit Londen. Dit vliegtuig, dat bestemd is voor 'Berlijn, blijft evenwel op Schip hol het weer afwachten. -De volmaakte echtgenoot. Een Eijgelsch priester heeft onlangs van den kansel het volgende door hem zelf samengesteld huwelijks-reglement afgele zen, dat hij zou willen doen onderteeke nen door iederen jongen man, die in het huwelijk wenscht te treden. '1. Als ge het prettig vindt, dat uw vrouw steeds bekoorlijk is en steeds weer anders bekoorlijk - geef haar dan een voldoende maandgeld, opdat ze trachten kan uw ideaal van volmaakte vrouwelijkheid te benaderen. 2. Behoud in uw huwelijksleven de vrien delijke en galante manieren, die ge hadl in den tijd van uwe verloving en daarvoor. 3. Ga nooit naar een partijtje zonder uw vrouw mee te nemen, en neem haar ook mee, als ge een pleizierreisje maken gaat. 4. Als liet eens gebeurt, dat ge wate rige aardappelen te eten krijgt, of aange brande coleletten, eet die dan glimlachend bij wijze van boetedoening voor de dingen, waarin gijzelf tekort zijt geschoten. En ont houd u er vooral van tegenover uw vrouw de kook-talenteri van uw moeder te roemen. 5. Vereer uw vrouw met uw vertrouwen. Raadpleeg haar over uw zaken en over uw toekomstplannen. 6. Maar redetwist nooit met haar: bedenk, dat zij van nature on-logiscli isl 7. Maak haar liet leven niet moeilijk door een; grillige en despotische heersckerij. 8. Als ge thuis komt, hang dan uw jas en uw hoed aan den kapstok; en als ge rookt, leg dan uw lucifers, uw asch en uw afgebrande stompjes in een aschbakje. Ziehier de wijze raadgevingen van iemand, die geleerd heeft, dat het leven en dus ook het huwelijk voor een groot deel bestaat uit kleinigheden; uit kleinig heden en uit illusies. (Hand.) He t c 0 m p 1 i 111 e n t. Op1 een mid dag werd een bureaulist van een sta tion voor het getraliede venster van zijn loket geroepen. Hij zag een vriendelijke moeder met een opgeschoten slungel van een jongen. „Mijnheer", vroeg do vrouw, beleefd, „hoe laat vertrekt de trein naarhier noemde zij1 het stadje. „(Om 2.28" antwoordde de man ge melijk, en ietwat boos, voegde hij er aan toe: dat heb je mij' het laatste half uur nu al zes koeren gevraagd". „Ik weet 't mijnheer", zei de moeder beminnelijk, „maar Jantje ziet u zoo graag1 voor het loket komen. Hij zegt, dat hei hem doet denken aan de Diergaarde. C.-Msb'.") geraad". A. A- de R.. 30 j- schipipérs- knecht, Zierikzee, tot geldboeten van f 920 en f 15 subs. 1 w. h. en 3 d. h.;J. J van der W., 21 j schippersknecht te Zierikzee tot geldboeten van f1771 en f 15, subs, lw. h. en 3 d. h.; Vrijgesproken A. d. B 32 jlandbouwer, Zierikzee, beklaagd ge weest van verboden nederlage. Tegen hem was f 12000 boete geëischt. L- O., 37 j. koopman te Zierikzee, voor het feit, waar voor hij met A. A de B. te zatnen heeft terecht gestaan. Alle in beslag genomen flesschen gedis tilleerd werden verbeurd verklaard. LandlooperijA. A. S., 43 j., werkman, Rotterdam, gedetineerd te Middelburg, 5 d. h. Politie-rechter. Vetoordeeld wegens eenvoudige belee- (liging: L. L22 j-, chauffeur, R. L.. 49 j. vrachtrijder, beiden te Hans weert, ie der tot f 10 of 10 d. h. en toewijzing der civiele vordering tot oen bedrag; van f 1 voor ieder. 's-Heerenhoek. Woensdag werd alhier door not. Beth publiek verkocht een woonhuis, groot CO centiaren, met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Ja nuari 1959. Koopei' werd dhr L. Mar tens q.q te 's Heerenhoek voor f 1700. MIDDELBURG. Huw.-aang.A. C. Ize- boud, 30 j. en'J. Wisse, 25 j.; I. de Lange, 25 j. en T. Flipse, 26 j. Bevallen: F. R. v. Oorschot, geb. Roos- broeck, z.; C. Timmerman, geb. Schouten, d.; M. J. Schroevers, geb. Verschelling, z. Overleden: J. C. van Strien, 66 j., we duwe van T. de Hamer.' Van 12—19 Juli. IERSEKE. Ondertrouwd: Cornelis Krombeen, 23 j. jm. te Kruiningen oh Maatje Adriana de Witte, 21 j. jd. Overleden: Willem Blok. 77 j., eclitg. van Jacomina de Boe. Van 10 tot 17 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. de Roos, 25 j. en T. de Vries, 20 j.;'M. F. Kok 25 j. en M. J. F. J. Reinders, 23 j-W. K. Leijdekkers, 21 j. en .1. E. Hilhorst, 19 j.; A. J. Bevers, 22 j. en M. F. de Meulder, 21 j.; P. J. Streef kerk, 32 j. en P. J. de Vos, 24 j.; P. Altenburg, 30 j. en E. J. Meuldijk, 22 j.; J. F. Geleijn 27 j. en A. Izeboud, 23 j.; G. E. E. Cornaz, 23 j. en M. J. E. v. d. Wallen, 21 j.;, L. G. Vermei re, 25 j. en M. M. La Plasse, 23 j. Getrouwd: J. ,T. Stroo, 28 j. en C. Houterman, 27 j.; IC. 'Sietsma 24 j. en J. Dekker, 23 j. Bevallen G. H. Grijseels, geb. v. As, d.; M. G. Vos, geb. v. Diijk, z.; W. J. C. Blok, geb. Goedhart, d.M. v. Belzen, geb. Vogel, z.J. M. Prince, geb. Peute, d.; J. de Nooijer, geb. v. d. Ketterij, z. A. S'. van Rooijen, geb. Louwers, d. Overleden: J. F. Kuijpers, wed. v. M. de Weerd. 80 j.; A. F. Hendriks, wed. van C. H. F. Godde, 71 j.; J. M. Staiidaerdt 50 j. vrouw v. P. J. Verburgh. (VI. Crt.j SOUBURG. Ondertrouwd: Willem Pol derman, 42 j. jm. en Elizabeth Pieternella van Hekken, 40 j. jd. Geboren: Tannetje, d.v. Adriaan Bos- schaart en Maatje Flipse.(VI. Ct.) GOES, 17 Juli 1924. Groote veiling: zwarte bessen 37,2038, roode bessen 12.4013, frambozen 25,20—25,90, roo de kool 6,50 gulden, alles per 100 K G. Kleine veiling. Kersen: suikerkrieken (klerken) 3039, zwarte vleeschkersen 2040, eierkiieken 2130, zwaite blanco 2023, roode blance 2025, zoete mo rellen 23—31, zure morellen 32, West- friesperen 28, Madeleinen (appels) 25, afval appels 13, aardbeien 26, frambozen 2028, kruisbessen 616, roode bes sen 918, witte bessen 11—14, vroege Oranje pruimen 29— 34, Peulen 17, dop erwten 26, snijbo.on.en 2934, groene boontjes 17—27, gele boontjes 1520, tuinboonen 3, aardappelen (groote) 2,90 4,90, aardappelen (poters) 2, zilvcruien 815 gulden, alles per 100 K.G.; kom kommers 89, Augurken 0.350,46, Bloemkool 810, Roode kool 6-11 gld., alles per 100 stuks; Rammenas 2,60, kro ten 6,8017,30, Pootuien 3,90, Peterselie 2,60 gulden, alles per 100 bos. K.APELLE-BIEZELINGE, 17 Juli 1924. Kleine veiling. Kersen; Meikersen 55, Vleeschkersen 30 - 36, Klerken 3039, Eicrkrieken 2233, Ronde krieken 2526 Morellen 23 —28, zw. Blachc 20—26, Roo de blance 2224, zure kersen 29. Fram bozen 926, roode bessen 714, witte bessen 15, kruisbessen 16—23, aardbeien 25, pruimen 40, Madeleine 21, aanlapt péls 4,'80, groene boontjes 2124. gele boontjes 15 gulden, alles per 100 K.G- Augurken 30 ent per 100 stuks. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Maar waarnemingen in den ochtend van 18 Juli, medegedeeld door het 'Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765,0 te Bor deaux, laagste 747,3 te de Bilt. Verwachting tot den avond van 19 Juli: Matige tot zwakke noordwestelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, mo gelijk iiog eenige regen, later iets warmer. VLISSINGEN. Hedenmorgen omstreeks 7 uur heerschte boven Vlissingen en de Schelde een hevige storm. Drie visscher- Schepen, uit Vlissingen afkomstig, zijn op de Schelde omgeslagen en gezonken. Elf opvarenden zijn verdronken. Eén persoon kon slechts worden gered. Andere scheep jes zijn gestrand, waarvan de opvarenden in levensgevaar verkeeren. (Zie ons Provincienieuws.) Nader wordt ons gemeld: Het blijkt thans, dat niet minder dan vijf visschersbooten zijn vergaan. Vier van deze zijn omgeslagen, terwijl het vijfde nabij Zoutelande is gestrand. De ramp had plaats ter hoogte van de boei Galle. Veertien of vijftien menschenlevens zijn zeer waarschijnlijk verloren gegaan. Twee der gezonken booten behoorden te Vlissingen thuis en werden "bevaren door leden van de familie Jasperse. De drie andere, waarvan 1 bij Zoutelande is gestrand, waren afkomstig uit Arne- muiden en waren bemand door leden van de familiën Meerman en De Nooijer. De reddingsboot „Maria Cornelia" uit Blankenheim, die onmiddellijk is uitgeva ren, bracht vier overlevenden aan van de boot die bij Zoutelande is gestrand. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Juli 1924. Heden werden de volgende Vonnissen uitgesproken; valschlieid in geschrifte, ge bruikmaking daarvan en oplichting; J. p. 53 j., voerman, te Hoek, gedetineerd 1 j. gev. met aftr. voorarrest ;diefstal: W- J. W|„ 22 j- dienstbode, Terneuzen. Ge- detineeid, 3 mud. gov. met aftr. voor arrest. Verduistering: II. D|. 8-, 44 j. werk man, Middelhuig. Gedetineerd, 6 mnd. gjev. met aftr. prev. hecht- Frauduleuze in voer van gedistilleerd en medeplichtigheid daaraan: A. A- de B., 30 j. schippersknecht te Zierikzee, f 25 of 5 d. h.en f 10 of 2 d .h., met verbeurdverklaring van het visschersvaartuig Zierikzee 15; L. O, 37 j. koopman te Zierikzee, f 25 of 25 d. h. Wl. O-, 47 j- mosselscliippér, Zierikzee tot geldboeten van f 1381,05 en f25 subs. 1 mnd h. en 5 d. h. en verbeurdverklaring der gestelde cautie ad f 1000; L. O., 37 j. koopman te Zierikzee, tot geldboeten van f2656,50 en f25, subs. 2 mnd. h. en 5 d. h.; A'. L. F., 30 j- schippersknecht, St PhilipIsJand, f25 of 25 d. h. en verbeurd verklaring van het klipplerscliip „Die Da

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3