p"p,!&gg Uit de Provincie. Kerknieuws. On Le Gemenq bei' van dat jaar No. 90/1. Hij noch het verdere bestuur dier gemeente" heb ben er, zoo zegt hij, „ook maar eenigsi- zins schuld aan, dat er hier 15 H.A. kostbaar land onbebouwd blijven liggen, doch dit is een quaestie tusschen de Ver eeniging ter bevordering van de verkrij ging van onroerend goed voor landarbei ders „De Iloeksche Waard", gevestigd te Klaaswaal, en den heer F. 's Jacob, wo nende te Staveren bij El speet, als eigenaar van de onteigende peroeelen". Mr P. J. r o e 1 s tr a. Mevr. W. Itallie van Embden interview de voor de „Iiaagsche Post" mr Pieter Jelles Troelstra. Deze vertelt van zijn jeugd en hoe hij tegen zijn vaders zin voor advocaat ging studeeren. „Ik bleek nog aanleg te hebben voor de juristerij! Heb nog Romeinseh Recht gerepeteerd. Zou je niet aan me zeggen. Dweepte met Drucker, Professor, niet veel ouder dan ik zeil; en met Cort van der Linden. Mooie figuur! Zoo'n zuivere at mosfeer om hem heen. Altijd gebleven, al die jaren. Zijn boek „Richting en Be leid" enz. gaf me inzicht in het politieke leven. Ik zag: voor mij zal politiek zijn: sociaal inwerken. Maar niet van 'boven af. Met allen samen. Zijn ze nog niet rijp? De strijd zal hen doen rijpen. Uit een breed niveau moeten de wetten stam men." „Toen ging u in de politiek?" „Nog niet. Als het aan mij gelegen had, nog in jaren niet. Ik gaf vrij veel litterair ■werk uit, in het Friesch. Ook een liederen boek. Ik zat vol muziek. Als advocaat liep het me ook mee. Troelstra kwam er in, omdat Pieter Jelles populair was. Maar ondertusschen broeide het in me. Quack gaf me ook een stoot met zijn „Geschiedenis van liet Socialisme"." „Waardoor sloeg de brand uit?" „De oude Heemskerk vervolgde te vuur én te zwaard den Socialistischen Bond. Zoo omstreeks '90. Mij haalden ze in de politieke processen. Vóór ik het wist, zat ik in de beweging. Werkstakende land arbeiders werden vervolgd. De rechterlijke macht, nou, woest conservatief. Zagen niet den „mensch", maar den „stand". Als „mijnheer" kreeg je een stoel, een oud volksvrouwtje nrocht staan. En hoe ze werden toegesproken! Je kookte. Zelfs de burgerlijke democraten lverdijk en Pekel haring protesteerden. Niet zooveel benul van wat in die menschen leefde. Het was te erg, te erg." De politieke leider was opgesprongen, liep heen en terug, heen en terug in liet vrij stuk kamer. De wat slappe gezichts spieren spanden zich; in strakke wils kracht trok de kin vierkant. „Toen kwam het Erfurter Program. Ik vertaalde het; ook een boek van ICautsky. En ik wist: nu moet je den boer op; uit leggen. Domela dreigde me; ik nam den handschoen pp. Den grooten storm wekte het bezoek van de Koningin met haar Moeder. Omdat ze liet zoo ellendig had- 'den, vroegen we een audiëntie aan voor jde arbeiders. Werd geweigerd. Grootsche feesten vierde de burgerij." Mr Troelstra ging uit Friesland weg, jnaar Amsterdam een korte tusschen- periode toen naar Utrecht. „Redacteur van een krant, een „rooie" natuurlijk: tevens colporteur,. Vast weekloon van vijf tien gulden. En dan was je nog blij: als je werken mocht. Onze inboedel verkocht om aan geld te komen. Jammer, was wel een mooi oud boeltje." „Tot u in de Kamer kwam." „In '97. Dat gaf vasten voet aan wal. Mijn politiek leven kent u. U begrijpt, als ik daarover wilde doorgaan" „Kon u het dagen lang doen! En nu wilt u uit het Parlement gaan." „Ik verheug me er op. Misschien sla ik wel aan de „mémoires!" In de Kamer is het niet meer zoo interessant; je kunt ook weinig bereiken." „0, ironie! en dat na het algemeen kiesrecht?" „Was te voorzien." „Waarom er dan naar toe gestuurd?" „We moeten er door heen. Ons lukt dat wel. De liberalen niet: hebben hun nek gebroken: geen troepen mper." „Ik ben wel eens bang dat het ook over uw partij heen zal gaan." 3an niet. FIet communisme heeft geen toekomst. Geen plan. De sow jet zit al vast! En dan de leiders hier! Als wij ze hadden mogen kiezen, om hun zaak te schaden, we hadden het niet beter kun nen 5oen." Allerlei. Het Vad. verneemt dat de heropening van den girodienst niet voor half No vember zal plaats hebben. Een slecht humeur, slapeloosheid en 'schele hoofdpijn worden vaak veroor zaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig over winnen. Zij wekken d-e lever op, en wor den aanbevolen tol het genezen van gal zucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. (9) UIT DE PARTIJ. De Fin. Commissie vergaderde op iWoensdag 9 Juli 1924 te Utrecht, on der voorzitterschap van den heer U. F. Duymaer van Twist, penningmees ter van het C. C. De Voorzitter opende de vergade ring met gebed en sprak daarna, ter wijl de leden zich van hun zetels ver hieven, een woord ter nagedachtenis en diepe erkentelijkheid aan het on langs der Commissie door den dood ontvallen lid, den heer Swagerman, en verzocht mej. Swagerman aan haar moeder en familie de hartelijke deel neming der commissie te willen be tuigen. De Voorzitter verklaarde, dat de commissie op hoogen prijs stelt de aanwezigheid der damesleden en sprak den wensch uit, dat de heeren leden in andere kieskringen het Haag- sche voorbeeld zullen volgen en trach ten op elke plaats van beteekenis zich de hulp van een damescomité ten dienste te stellen. Medegedeeld werd, dat als nieuwe leden tot de commissie zijn toegetre den voor den kieskring Amsterdam de heeren J. S. üienske en A. W. Tliie- mens, voor Rotterdam notaris A. Reii- ers; voor Nijmegen Mr E. P. Verkerk te Culemborg, en voor Friesland de heeren D. v. d. Schaaf en J. Feitsma te Schrans bij Leeuwarden, welke hee ren voor zooverre aanwezig door den Voorzitter worden welkom geheeten. De notulen der vorige vergadering waren reeds aan de leden toegezon den; de secretaris herleest thans slechts het gedeelte, dat betrekking heeft op het voorstel-Colijn, dat door de vorige vergadering werd aanvaard. Nu blijkens het resultaat dit plan nog niet volledig is uitgevoerd, wenscht de Voorzitter de vraag aan de orde te stellen, of de Commissie haar werk zal voortzetten op de ver leden jaar voorgestelde wijze, dan wel, nu de verkiezingen voor de deur staan, trachten weer als vroeger door de inzameling van giften in ééns een slrij'dkas te vormen. Ivenige mededee- lingen van de financiëele positie der partijkas over het jaar 1923 maken duidelijk, dat er, hóe dan ook, geld voor de stembusactie moet worden gevonden. De vaste inkomsten aan contribution der K;. V.n bedragen per jaar ongeveer 11 duizend gulden, en deze worden geheel verslonden dooi de gewone uitgaven, welke in glo bale cijfers in 1923 bedroegen aan reis- en verblijfkosten en kosten van vergaderingen ruim 1800 gulden, aan huishoudelijke uitgaven, porti enz. 1200 gulden, aan rekeningen 800 gul den, aan salarissen 5400 gulden, .aan subsidies 2450 gulden. Er blijft dus niets over voor propaganda als door de K. V.n in dagen van agitatie, zoo als bij Vlootwet en Onderwijsvoorstel- len, zoo noodig wordt geacht. Hadden we het iKuyperhuis en het Miljoen fonds niet, dan ware daartegen iiiets te doen geweest. Echter daarvoor is nu gebruikt de rente van dat deel van liet Millioen, dat voor den Kuy- perleerstoei is gereserveerd. Als eer lang die stoel bezet wordt, is ook dat bedrag niet meer beschikbaar. Het is dus wel duidelijk, dat aan verster king der inkomsten moet worden ge arbeid. Dat is de taak der commissie. De vraag is nu echter: wat moet met het oog op het volgend jaar ge schieden, nu er nog niets in'kas is? Zullen we nu weer op den bedel tocht gaan, of zullen we de actie voor het werven van vaste pontribu- tiën combineeren methet inzamelen van grootere bedragen voor de ver- kiezingskas De heeren Norel, Van de Putte, Scheeres, Doorn, Schulte Noordholt, Lindeboom, Harms, Verkerk en de secretaris nemen aan de discussie deel. De mogelijkheid om de inkom sten van de kas C. C. te vergrooten door opvoering van liet contributie bedrag der KI. V. tot 50 ets per lid wordt betwijfelbaar geacht. De secre taris meent, dat de verdubbeling van het totale bedrag in de toekomst wel bereikbaar is, wanneer n.l. allerwege de uitbouw door de stichting van P. C. ter hand wordt genomen en deze den praktischen arbeid volgens het aangegeven werkplan aanvatten. Spr. gelooft op grond van door hem mee- tedeelde feiten te kunnen vaststellen, at succes met verschillende propa gandamiddelen verzekerd is, als de IC. V.n slechts plaatselijk de dingen met kracht aanvatten. Dit bleek in sommige plaatsen zoowel bij den ver koop van de gedenkplaat, als bij de actie der P. C. voor de uitbreiding van het ledental der K'. V. en de opvoering van het contributiebedrag. Bij een stemmental van 400.000 f ge lijk in 1922) moet het toch mogelijk zijn het gezamenlijk ledental der K. V.n van 50.000 op te voeren tot 100.000, waardoor het contributiebe drag, dat aan de centrale kas wordt afgedragen tot 25.000 gulden per jaar zou stijgen. En wanneer alle K. V. we ft ten met de gedenkplaat, zooals sommige dat met groot succes deden, dan zou daaruit een bate voor de strijdkas-1925 van minstens f6000 te halen zijn, die rechtstreeks de kies- kringskassen ten goede komen kan. Helaas! blijven de meeste Kt V. trots alle aansporing onaandoenlijk. De Voorzitter meent, dat het in een partij, zoo talrijk als de onze, ook mogelijk moet zijn 600 contribu anten a f25 per jaar te vinden. De Commissie besluit eenparig deze actie opnieuw ter hand te nemen, maar daarmede nu tevens, waar mogelijk, een inzameling van giften-in-eens voor de verkiezingskas-1925 te verbinden; zich daarbij in hoofdzaak te bepalen tot de beter-gesitueerden, opdat de groote massa van kleinere bijdragen geheel aan de plaatselijke actie kan worden overgelaten; de?e taak uiter lijk in September aan te vatten en yóór 1 October te beëindigen. In eiken kieskring is slechts een betrekkelijk klein getal personen te bearbeiden. De Voorzitter geeft nog in overwe ging, dat kies'krings- of provinciesge- Wijze de commissieleden het plan de campagne ontwerpen gezamenlijk en in overleg met eenige personen, da mes en heeren, die bereid zijn mede te helpen en over wie op gemakkelijke wijze het terrein kan worden ver deeld. Kort na 1 October zal de commissie opnieuw vergaderen om aangaande het resultaat van den arbeid "te rap- porteeren. Het openluchtspel te Mid delburg op 6 en 7 August u s. Voor de hoofdpersonen, welke voorko men in het ter gelegenheid van het be zoek der Koninklijke familie aan Zeeland te Middelburg op te voeren Openlucht spel, tevens bedoeld als herinnering aan Middelburg's overgang aan den Prins in 1574, zijn zooveel mogelijk de historische figuren gekozen. Wij laten de hoofd personen hier volgen, tevens vermeldende door wien zij zullen worden vertolkt. Prins Willem van Oranje voorgesteld door Jhr. H. A. van Doom, Willem ■Blois van Treslong bevelhebber, door F. II. Umbgrove; Hieronymus Tse- raerts, bevelhebber door B. A. Hesse- ling; Helling, overste door 8. C. Smit, Poyet, overste, tevens eerste bode van den Prins door M. Polak; vier hoplie den, n.l. Heer van Neufville door J. J. Boutens; Bernard door P. A. Geldof Muil- nik door mr 1'. C. Adriaanse; Eloy door J. Dronkers; twee hoplieden der Geuzen n.l. Joost de Moor door C. de Jager, en Bartel Entes 'door I,. de Zeeuw. Ver der Karet de Boisot, aanvoerder der Ylis- singers door G. Kranendonk; dr Janius aanvoerder der Verenaars door J. .1. Stan- daert en Arend van Dorp, aanvoerder der Zierikzeeënaars door J. P. van Rig- tenen. De tweede bode van den Prins wordt voorgesteld door dr C. F. Kocli. Die Spaansclie bevelhebber, Christoffel de Mondragon wordt voorgesteld door W. Barends; Jonker Jacques de Valladolid door J. Riemens; Lucas Roeloffs van Megen door F. Nieuwenhuijse; I)on Ca- reno Maldonado door A. Klaver; Scipio Hampi, krijgsbouwmeester door II. A. En kelaar, drie Waalsche kapiteins n.l. Du Hen door C. J. Zweedijk; Gillis de Yilain door A. W. Strubbe; Antoine de Grenet door J. C. Merk; Osario de Ulla, be velhebber der musketiers door jlir H. Boogaert; Heer van Ligues, bevelhebber der hellebaardiers door G. W. Graafhuis; Heer van Alennes door F. P. de Meijer en Kapitein Trenchant door J. A. M. Lam- bermont. Wat betreft de vroedschap van Middel burg, deze is als volgt samengesteld: Jan Turk, baljuw, door mr 11. Schouten; Adriaan Jacob Joozs, burgemeester door M. A. v. d. Leije; de schepenen: Flo- ris Cornelisz van Grijpskerke door J.-A. Tavenier; Willem Pietersz in Rosenburch door M. J. van Beveren; Simon Ja- cobsz in Galicien door L. Boucherie; Simon Jacobus MagnüS door J. de Bel; Pieter Jansz van der llaghe door li. J. Hendrikse; de pensionnarissen: mr Ja cob Zagarus door A. van de Kop; mr Hendrik Zonnius door E. Berdenis van Berlekom; de secretaris mr Laurens Mock, door II. Pieters; en verder de ove rige leden van de VroedschapQuirijn Antheunisse uiten Wijngaerde door F. C. J. Klein; Geleijn Pietersz door II. H. Somer; Jan Adriaan Goudsmit door A. van der Werff; Simon Simonsz Cost door J. W. F. van Dijk; Jacob Willemse Schooneboom door C. A. Holthuijzen Bouwen Cornelisz. door J. P. Metzger; mr Jacob Sebasliaanse door J. G. Damman; Pouwels Jansz door A. Dek ker; Simon Cornells van Grijpskerke door J. Vader en Laurens Laurensz door K. van Boeijen. Nadat door Ged. Staten ambtshalve de jaarwedde van den gemeente-ontvanger van Oud-Uossemeer was gebracht op f 1200, ingaande 1 Jan. 1923 en op de -begrootingen 1923 en 1921 van genoemde gemeente de desbetreffende post met f 350 is verhoogd, verzochten zij den gemeente raad ten spoedigste de middelen aan te wijzen, waaruit die verhooging kan wor den gedekt. Daar de raad dit weigerde, hebben Ged. Staten thans posten op bei de begrootingen verminderd. Ged. Staten van Zeeland hebben de gemeentebesturen verzocht hen 4 maal per jaar, en wel 1 Febr., 1 Mei, 1 Aug. en 1 November eene opgave in duplo te verstrekken van de vaste en vlottende schuld der gemeente. Bij de directe belastingen enz. zijn verplaatst: met 8 jJuli de kommies 2e klas J. Lous van Sas van Gent naar Alphen a. d. Rijn; en met 1 Aug. de kommiezen le kl. Dl v. 3. Werf van Zierikzee naar Utrecht, en W. Kik van Zuiddorpe naar 'Zierikzee. Middelburg. Gistermiddag had op den hoek van de Varkensmarkt en 'de Hoog straat een botsing plaats tusschen twee autobussen, niettegenstaande beide be stuurders signalen gaven en rechts van den weg hielden. Beide bussen werden beschadigd, doch de inzittenden kwamen alle met den schrik vrij. Een der bussen was verzekerd, doch die welke het meest beschadigd was, niet. Zaterdag brachten wij een bezoek aan den „Lange Jan" en waren daardoor in de gelegenheid de oorzaak waar te nemen, waarom wij zoolang verstoken zijn geweest van ons klokkenspel en waar om de laatste dagen bijna onophoudelijk het getik van klokken werd gehoord, wat heel wat eentoniger is dan het spelen der 'klok op de gewone tijden. Wij heb ben dan waargenomen welk een groote herstellingen er aan ons klokkenspel heb ben plaats gehad. Alle draden, loopende naar de klokjes en alle stangen loopen de naar de grootere klokken zijn ver nieuwd of hersteld. Het is te begrijpen, dat dit veel tijd vorderde en ook dat iedere klok moest worden beproefd om te zien of de verbindingen goed zijn aan gebracht. Dit herstelwerk is nu afge- loopen, de daarmede belaste torenuur- vverkmakers zijn vertrokken en zal nu binnenkort wel met het gewone werk voor het versteken der muziek worden aangevangen. Moge spoedig de melodieuse klank van ons klokkenspel weer over onze stad weerklinken. Zaterdagavond had in de Concert en Gehoorzaal de vrij druk bezochte open bare les van de zangschool der zang- vereeniging „Tot Oefening en Uitspan ning" plaats. Evenals vorige jaren toon de het door de verschillende klassen ten gehoore gebrachte dat onder goede leiding veel kan worden bereikt. Vooral de kleinen, die hetzij solo. duo of trio zon gen, mochten een welverdiend dankbaar applaus in ontvangst nemen. Vrijdag a.s. geeft liet Middolburgsch Muziekkorps weder een uitvoering op liet Molenwater, terwijl Zondag a.s. do tweede Zondagochtenduitvoering van gewijde mu ziek plaats heeft. Goes. Vrijdag vergaderde in hotel Cen traal de T.B.C. Commissie met de afd. Goes der Ver. voor uitzending van kin deren naar Vacantie-Kolonies.'Wegens zijn bijzonder betoonde belangstelling was ook ter vergadering genoodigd de lieer Bielen. Met groote blijdschap kan de voorzitter terugzien op de gehouden bazar. Waar deze vergadering is belegd tot afrekening kan nu reeds gemeld worden dat een schitterend resultaat is bereikt, dank zii de medewerking uit alle kringen. Er blijkt ontvangen te zijn f 3077.75 en uitgegeven f 505.28, waardoor een batig saldo verkre gen werd van f 2572.47. Uil bedrag werd nog vermeerderd door f27.30 extra ont vangen, en de bate van de schiettent op de Nijtengo it f 185.0öi/2. Wat aan de f3000 nog ontbreekt, wordt door het bestuur van de Nijtengo aangevuld. Met applaus wordt die mededeeling ontvangen. Daardoor bedraagt de netto opbrengst van de bazar f 3000, waarvan f 2000 ten goede komt aan de T.B.C.bestrijding en f 1000 aan de vereen, voor Vacantiekinderen.' Besloten wordt dit jaar een extra-uit gave te doen voor kinderuitzending zoo wel naar vacantiekolonies als naar Zee hospitium Sonneveld. Een woord van har- telijken dank wordt gebracht aan de auto riteiten, aan de pers, aan de burgerij, ter wijl aan het slot dank gebracht wordt aan den voorzitter en blijdschap wordt betuigd over de hartelijke samenwerking. Hansweert. Bij liet invaren van de-mid- densluis alhier liep het schip „Ons Ver langen op het achterschip van het schip i„Ruijsdael" schipper Boerman. Tengevol ge van deze aanvaring bekwam het schip „Ons Verlangen" schade aan den voorste ven doch do Ruijsdael bekwam geen schade. De werkzaamheden aan het wrak „Siërra Grande" zijn thans afgeloopen. Dezen morgen werden door den hok „Gier" de laatste stukken alhier aange bracht. De bok en het andere materiaal vertrekken thans weer naar Rotterdam. Krabbendijke. Zaterdag zou een groep Hongaarsche kinderen van hier en Waar de met den trein van 10.21 vertrekken. Eerst kwam men in de catechisatiekamer der Ned. Herv. Kerk samen, waar nog een en ander te regelen was en daarna ging men vergezeld van pleegouders en belang stellenden naar het station. Behalve het geen de kinderen bij zich konden hou den, ging nog oen vracht van meer dan 500 kilo aan kisten en pakken mee. Be meeste kinderen konden tot Budapest in hun waggon blijven, enkelen moesten te Utrecht worden overgeplaatst. Het comité lid dhr Valk, verleende daarbij zijn hulp. Er vertrokken 36 kinderen. Te Waarde blijven er nog 15, te Krabbendijke 13. n RIIIand-Bath. Zaterdagmiddag had op de hofstede Veldzicht alhier een ernstig ongeluk plaats. De arbeider A. Z. viel van een voer hooi al en kwam achter de paarden terecht, met het noodlottig ge volg, dat een der paarden hem zoodanig op het lichaam trapte, dat hij zwaar in wendig werd gekneusd, en overbrenging naar Middelburg direct noodzakelijk bleek. Men vreest voor zijn leven. Wolfaartsdijk. Zaterdag hield de hand boogsociëteit Doel naar Hooger een con cours, waaraan werd deelgenomen door 71 Schutters. le Klep J. Westdorp, Willem Tell I, Ovezand; 2e klep, Jacobus Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 3e klep. ,C. Goense, St Bastiaan, 's Heerenhoek4e klep, H. Rijk, Deel naar Hooger, Wol faartsdijk; le zijvogel A. Rijk, Vrije Schutters, 's Heerenhoek; 2e zijvogel, .1. Westdorp, Willem Tell I, Ovezand; le lioofdkal J. Raas, Vooruitgang zii ons streven, Kwadendamme; 2e hoofdkal J. Martens, St. Bastiaan, 's Heerenhoek; le kleine kal, C. Dalemijen, Vooruitgang zii ons streven, Kwadendamme; 2e kleine kal. J. Schouvvenaar, Juliana, Oudelande. 0. en W. Souburg. Donderdag en Vrij dag hield de Bijz. Vrijvr, Landstorm, Ver band Zeeland, begunstigd door prachtig weder, een provinciale Verbands-scliiet- wedstrijd op het militaire schietterrein te Oost- eti W. Souburg. De commandant van liet Verband, Ma joor Bretsehneider, heette de aanwezigen welkom, er op wijzende, dat het nut van den wedstrijd niet alleen is gelegen in het bepalen van den besten schutter, maar tevens nauwer moet aanhalen den band, die de Bijz. Vrijwilligers omvat. Met leedwezen deelde spr. mede, dat liet de laatste maal zou zijn, dat hii aan een wedstrijd in Zeeland zou medewer ken. Er waren medailles beschikbaar gesteld door den Voorzitter der Nat. Landstorm- commissie, den Inspecteur van den Vrijw. Landstorm, dhr. v. d. Peijl te Hansweert, resp. bestemd voor de korps- en eere- baan, scherp, marga en revolver, ter wijl de heer P. G. Laernoes, secr. Prov. Comm .v. d. Bijz. Vrijw. Landst., had zorg gedragen voor een 12-tal kunstvoor werpen, voor de prijswinners der perso- neele baan. Voor de vrije banen werden geldprijzen uitgeloofd. Reeds dadelijk droeg de wed strijd een geanimeerd karakter. Uit alle deelen der provincie, zelfs de verst af gelegene, kwamen de afgevaardigden in groepjes aan. Op beide dagen stond in de middag uren, dank zij de goede zorgen van den lieer P. G. Laernoes, een koffietafel ge reed, waaraan alle afgevaardigden zich in een prettige stemming vereenigdea. Den 2en dag werd een foto gemaakt van alle aanwezige Bijzondere Vrijwilli gers. I)c prijzen werden om 4.30 door ma joor Bretsehneider niet eenige toepasse lijke woorden uitgereikt. Na afloop daar van werd dank gebracht aan allen die aan het welslagen en de voorbereiding van den wedstrijd hebben medegewerkt. De prijswinners waren: le. Korpswedstrijd, scherp, baan 100 M.le J. van Goor, Neuzen, 48 punten, 2e A. W. Kloet, St Maartensdijk 47 p.,,3e Slabbekoorn, Ierseke 46 p., 4e Uiji, Poort vliet 46 p., 5e Maas. Vlissingen 45 p.; 6e J. Mol, Oudelande 45 p. 2e. Korpswedstrijd, marga. ie P. Baart, Stoppeldijk 49 p.. 2e II. L. Meijers, Se- rooskerke Wj.) 4'8p„ 3e v. Vessem. Zaa.ni- slag 47 p., 4e. Sturm, Veere 46 p., 5e Tramper, Krabbendijke 46. 3e. Eerebaan, scherp, 200 M.le A. W. Kloet, St. Maartensdijk 44 p., 2e 1'. C. Drijgers, 's II. Abtskerke 41 p.. 3e. C. J. Bos, Nisse, 40 p. 4e. Eerebaan, Marga le G. Bos, Nisse, 56 p.; 2c H. L. Meijers, Serooskerke (Wc), 53 p.; 3e. J. de Jager, Nieuwdorp, 51 p- 5e. Personeele baan, 200 M le Kloos terman, Nisse; 2e. Van der Peijl, Hans weert; 3e. Hartog, Sclierpenisse4e. 0 de Jonge, Middelburg; 5e. N. de Ragt. Borssele; 6e. P. Karelse, Borssele; 7e. Van Dranen, Vlissingen; 8e. Van Ves sem, Zaamslag; 9e. A Wat tel, Grijpsker ke; 10. Bruijnooge, Borssele; lie. A- de Jonge, Middelburg; 12. S. Folmer, Nieu- werkerk. 6e. Officieren, revolver, le Majoor Th- E. Bretsehneider, Vlissingen; 2e. Res. le Luitenant Van den Rroeke, Oostburg; 3e. Res. le Luitenant J. J. van der Jagt, Vlissingen; 4e. Res. le Luitenant Ra.gut, Middelburg. 7e. Onderofficieren, revolver, le. Res. fourier J. Wj- Bommeljé, Middelburg. 2e. Res. sergt-maj. instr. M- Mlolhoek, Oost- burg; 3e. id. K- J. Wpagé, Middelburg. Arnemuiden: In de vergadering der mu- ziekvereen. Arne's Genoegen, waarbij de eere-voorz. burgemeester H. G. Horninge tegenwoordig was, spoorde dhr. Kloeke uit Middelburg de vereeniging aan, deel te nemen aan de liuldebetooging te Mid delburg in Augustus a.s. Na eenige be sprekingen hieromtrent werd besloten hieraan deel te nemen. Vervolgens werd besloten de volgende week de ingezetenen een circulaire te doen bezorgen ten einde geld in te- zamelen voor nieuwe Instru menten. Dat de burgemeester zich hier mede zeer goed kon vereenigen bewees deze, door op de lijst voor een zeer aanzienlijk bedrag te teekenen, hetwelk met een luid applaus werd begroet. Ten einde aan 'deze circulaire kracht bii te zetten hoopt de vereeniging bij gunstig weer a.s. Zaterdag een concert te geven op de door eigen leden gemaakte mu ziektent. Tholen. In den polder, aan den Scheldedam, geheel met koolzaad bezet, zullen de zaadsnijders en dorschers de zer dagen volop werk krijgen. Ook uit het eiland Tholen zijn ploegen aangenomen om dit werk uit te voeren, een werk, dat gaat, naar wordt gezegd, over plm. 600 gemeten. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Vlissingen door dr K. J. Brouwer te Doetincliem; voor Cohn- schate door B. Klein Wassink te Leeu warden. Geref. Kerken. Beroepen le Grijpskerke (Z.) W. H- v. d. Vegt te Drachtster-Compagnie. Bedankt voor Vreeswijk door W. M. le Cointre te Woubrugge. Chr. Ger. Kerk. Tweetal te Biezelinge P. Dijkstra en J. Hovius, beiden candidaat. Beroepen te Leerdam G. Molenaar te Baarn. Ds Rose am Abbing. Wij lezen in de Nieuwe Leidsche uit Du Zuidhol lander: Zondag 6 Juli 1.1. was er meer dan ge wone belangsh dienstoefening Ds Roscam Eindhoven, wa Dat Ds Rose stelling trok, z te danken zijn aardig afscheid te, genomen dc ongeveer vijf j Dit afscheid velen een droe lijken indruk ti toen „geen lust Woords", ven 'huisbezoek bij verweet ten sic „dal zij haar li om den ancien hield thans een van Jesaja 55:1 zijn niet ulieder zijn niet mijne i Spr. richtte z lijk woord tot d gedacht te liehb spreken en nog naar des Woon spr. nu alweer Eindhoven wer mag er van zege Gods wegen zijn ■wegen. Ook de predil raktei, een leve geschikt den ine andere Ds Abbi geleden van om nen dit alles si schen Ds Rosea in zijn nieuwe zeker, dat de ge zoek van Ds R. schouwen als ee der juist afschel Zierikzee. Tot alhier is voor de heer U. Gort school te Visvlie maar nu de two genomen. Bij' het lo "Gymnasium te M tot de eerste Au er, Ca. Ca M II. J. F. v. Adrii van Bortcl, A C deren, J, E J- Ja, N. Soeters, V '■ken. 6 candidate] Thans is v ringen van „Lu ©en passende b; naren weer een worden, niet alle maar ook va uwe Den heer v, d. W 'konil lof toe rooi Slachtschai de Zeeuw J.' d. Wal. Blijkens een a zonden prospect Wenscht de heer die reecis eenige <o.a. De Vlaamse Christen in zijn ther „in huis") v aan te bieden ïr welke nog eens gingenvorig jaa dat Voes en Van werden; dit jaar van Hendrik van gend jaar herden pastoor te Woerc venhage om het Deze en dorgc „Slachtschaepkens destijds deze mat elkander) door d- Nijkerk worden 1 wijst enkele van worden: Prins W thuis, Taffin, Jun dere zullen nog interessant boek illustraties, als l •bruikt, niet al lom; Maar daarvoor is Ongelukk 3-jarig jongetje- geraakt en ged oo i tje van 11. te O' "wagen die zijn va reden en is aan Vrijdagavond Wouw) een ernst tschen twee moto to Roosendaal wc den weg aangered uit Bergen op Zoc enkel een lichte laatste was zeer gen tijd buiten 1 landbouwersknecht ©en stier werd aar kenhuis te Hooge verwondingen over die te Maassluis, ©en lantaarn schc jeugdig fietsrijder is tengevolge var To Delft is in uit Die Lier orei ■dagen in haar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2