Gemengd Hieaws. BnrqerlUke Stand. Het Woonhuis VERKADES THEELICHT Advertentien. Bloedarmoede Zenuwzwakte Alge meene verslapping. Openbare Verkoopingea en Ver' pachtingen. Nagekomen Advertentien. Chr. School voor Lager Onderwijs Aanmelding van nieuwe leerlingen I I H.H. Rijwielhandelaars, Grossiers en Smeden. KERVINK DEES, Terneuzen. Woensdag 23 Juli 1924, netten Inboedel, houdt Uw thee heerlijk "warm en maakt Uw theetafel zoo OEN COMPLETEN BIJENSTAL, DEN INBOEDEL, 129 perc. Bouw- en Weiland, Boomgaard en Tuin, 26.50 Aren (202 R.) Haver stand verkeerende, was al spoedig niet in staat de reis te vérvolgen. Met de liulp van een man met een hooiwagen, ge trokken door een span paarden, kwamen ze ten langen leste aan liet station. Hier namen ze den trein naar Grand Forks, N. D., alwaar ze moesten overstappen in een trein naar Fargo, -N. D1. Doch toen ze uit den trein stapten in Grand Forks, stond de politie, die inmiddels van hun aankomst verwittigd was ge worden, hen op te wachten en bracht hen in de gevangenis. Hier moeten ze blijven, totdat in het laatst van Julj of in het begin van Augustus de rechter over hen uitspraak doet. De uitspraak zal zeer ze ker voor hen op zijn minst zijn, weer overgeleverd te worden aan Canada. Laat ons voorzichtig zijn, schrijft de heer de Boer, -en bekenden in Nederland niet aanraden naar Canada te emigreeren met de gedachte, dat men zeer gemakke lijk uit Canada in de V-ereenigde Staten kan komen. Zoo iets is vroeger aan enkelen wel gelukt en geeft dan aanleiding anderen te raden het ook te doen. Doch liet te doen is gevaarlijk. Men kan langs dien weg bekenden ook in de ellende brengen. En bovendien is smokkelen ook niet Christelijk. 0 n g e 1 u k k c nToen gisterenmiddag de rangeerder G. V. te Helmond op de treeplank van een wagen van een rijden den trein stond, leunde hij te ver naar .buiten, met het gevolg, dat hij - met het hoofd tegen een telefoonpaal opbotste. Hij werd van- den wagen afgeslingerd en bekwam ■een ernstige hoofdwonde. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De heer G. te Annen is Dinsdag voor zaken naar Groningen gegaan en nog niet in zijn woning teruggekeerd. Men vreest, dat hem een ongeluk overkomen is. Gistermiddag is tusschen de pieren van IJmuiden drijvende gevonden liet lijk v. d. 16-jar. J. B. uit Sohe- ven-i-ngen, die daar dezer dagen bij het baden ïs verdronken. Te Den Haag is een 24- jarige poetser door de Westlandsche stoom tram overreden. Hij werd zeer ernstig ge kwetst en overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Te Finsterwolde (Gr.) overleed een zoontje van F. B., dat zich aan kokende melk had gebrand. Te De Lutte bij Oldenzaal is een 2-jarig jongetje overleden- van de verwondingen, die de kleine bekwam doordat een ketel kokend water op het kind viel. Gisteravond is te Eind hoven een vrachtauto tegen een boom gereden. De auto werd vernield. Een van de menschen die in de auto zat, G., uit Geldrop, is in het water terechtgekomen en verdronken. Een ander, v. H., is ernstig gewond. Twee vrou wen en zekere V., die ook in de auto zaten, hebben lichte verwondingen gekregen. De chauffeur is ongedeerd gebleven. Hij beweert dat de stuurinrichting defect was. De 18-jarige kantoorbediende D. stak gistermiddag den Coolsingel te Rotterdam over. Juist kwam een auto aangereden. De chauffeur gaf sig nalen, doch dc kantoorbediende, die draalde met uitwijken, werd door de auto gegrepen en overreden. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht; hij aankomst bleek hij- reeds te zijn overleden. De beweerde kindermishan deling te Den Haag. Deze zaak, waarin de politie een nauwkeurig .onderzoek heeft ingesteld, is thans vrijwel tot klaarheid ge komen. Het kind van 2 jaar, dat een armpje gebroken had, bleek eenige dagen tevoren uit «en- kinderstoel te zijn gevallen en ten aanzien var^ het kindje van 10 maanden is het volgende gebleken. Het kind was zeer huilerig, en- de pleegmoeder, mej. van R,, dacht, dat het heimwee had. Zij was al eens met het kindje naar den Tapijtweg ge gaan, waar zijn moeder in de barakken lag. Daar het kind al te lastig was heeft mej. K. die hij de familie v. R. in-wooont, het's avonds omstreeks 10 uur weggebracht naar het huis van zijn ouders. De vader was toen nog niet thuis. Het kind werd in de bedstee gelegd naast een 7-jarig zusje, dat daar sliep en aan den muurkant lag. Deze bedstee was echter niet voldoende afgeslotenmet planken. De vader, die om '12 uur thuis kwam, vond zijn kind huilend en in desolaten toestand. Toen echter lag het huilend kind aan den muurkant en het 7-jarig zusje vóór. Het meisje, dat aan den vader niets had willen zeggen-, -heeft aan de politie verklaard, dat het kind uit de bgdstee is gevallen, waarna zij het aan den anderen kant had gelegd. Dat dit gebeurd is, is met voldoende zeker heid komen vast te staan. De vader is met dit kind naar het ziekenhuis gegaan, waar bleek, dat de twee armpjes gebroken waren. De toestand van de kinderen is goed. Van R. de pleegvader, heeft tegen een der dag bladen, die over kindermishandeling hebben geschreven, een aanklacht wegens smaadschrift ingediend. Diefstal ontdekt. Bij- de firma Coehorst te Venlo is een diefstal op groote schaal ontdekt, waaraan zich de 16-jarige magazijnknecht J. van deze firma zou hebben schuldig gemaakt, daarbij geholpen door den 16-jarigen 'IC en diens 26-jarigen broer. ,De eerste twee ontvreemdden de verschillende ■goederen en de laatste kocht ze en deed ze bij een ijzerhandelaar weer van de hand. Een deel van de gestolen goederen is in ibeslag genomen. Het auto-ongeluk b- ij! D r e n. -Gravin Von der Decken, die bij: het ongeluk- dat met de auto van- vorst Salm Reiffer- scheidt bij Düren plaats had, een ernstigen schedelbreuk opliep, is in het ziekenhuis aan haar verwondingen overleden. Het aantal slachtoffers van dat ongeluk is daardoor tot drie gestegen. De kersencampagne. De cam pagne der meikersen in de Betuwe en in het Land van Maas en Waal is vrijwel ge ëindigd. In laatstgenoemde streek was de opbrengst minder dan in de Betuwe, waar ook de prijzen van de kersen zijn mee gevallen. Hoeveel beteekenis de .campagne heeft, blijkt uil het feit, dat. alleen door het postkantoor Andelst in één week tijds on geveer 2000 mandjes kersen zijn verzonden. Huiszoeking b ij een bankin stelling. Naar „Het Volk" meldt, heeft de Justitie te Amsterdam huiszoeking gedaan in het gebouw van de Overzeesche Bank en en Handelsmaatschappij, gevestigd aan de Heerengracht 258 te Amsterdam, waarin ook gevestigd is het kantoor van de bankiers firma Grüsser, Philipson en Co. Een zeer omvangrijk onderzoek werd door de Justitie ambtenaren ingesteld naar de administratie der bank, waarvan een groot aantal be scheiden in beslag genomen werd. Kort voor liet vertrek der Justitie werd den directeur der onderneming, den bankier I. P. Grüsser, medegedeeld, dat hij zich als gearresteerd kon beschouwen. Hij werd naar het politie bureau Lauriergracht overgebracht en van daar in den loop van den avond naar het Huis van Bewaring. Ontaarde ouders. Donderdagmor gen kwamen een paar zwervers met een oude kruiwagen uit de richting Oldenzaal te Hen gelo. Zij lieten den kruiwagen achter bij' de algemeene begraafplaats. Bij onderzoek bleek, dat er eenig stroo in was, waarop- een kind van omstreeks een week, dat reeds over leden was. De ouders zijn verder getrokken, zonder zich om het lijkje van het kind te bemoeien. Brand in een internationalen trein. Van den sneltrein, die Donderdag middag 12.28 uit Brussel vertrok, geraakte tusschen Mechelen en Antwerpen, door het warm loopen- vim een der assen, een derde klassewagen in brand. De trein werd stop gezet en het brandje met emmers water ge- bluscht, waarna de trein met vertraging te Antwerpen aankwam en de wagon, waarvan de as gloeiend heet was, uit den trein werd genomen. Door een en ander vertrok de trein met belangrijke vertraging naar Holland. De massa-moord te Hannover. De massa-moordenaar Haormann de vroeger opgegeven naam Hamaim schijnt foutief te zijn te Hannover heeft tot nu Loc bekend, acht moorden gepleegd te hebben. De politie heeft echter vastgesteld, dat minstens 22 menschen door hem zijn omgebracht. Tot nu toe zijn aande politie 36 personen als vermist gerapporteerd. Haarmann, die 36 jaar oud is, Jieeft een donker verleden. Reeds in zijn jeugd werden hem talrijke misdaden ten laste gelegd, doch nimmer kon een veroor deeling volgen. Sinds 1919 woonde Haarmann te Hannover, en was daar als handelaar en particulier detective werkzaam. De politie maakte her haaldelijk van zijn diensten als speurder ge- gebruik. In 1921 was liet reeds opgevallen, dat personen, die te zijnen huize vertoefd hadden, spoorloos verdwenen. Ilij werd ge arresteerd, doch moest wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Eerst toen een heele reeks schedels in de Leine gevonden was en een verdachte brief van Haarmann in de handen der politie was gevallen, volgde zijn- arrestatie. Een huiszoeking leverde ver pletterend bewijsmateriaal op. Haarmann en zijn medeplichtigen bezochten meestal des nachts de wachtkamer 4e klasse van het centraal station te Hannover en klampten personen aan, die voor de politie te vreezen hadden-, of andere redenen hadden,- zich te verbergen en herbergde ze in zijn woning. Zoo kon het gebeuren, dal hun verdwijning langen tijd onbekend bleef. Om de politie te misleiden bracht hij verschillende van die personen bij haar aan, zoodat men moest gelooven, dat hij die lieden bij zich in huis nam om ze uit te hooren en te verklikken. Het staat nog niet vast, of hij de moorden alleen, dan wel met de hulp van handlangers gepleegd heeft. Volgens zijn zeggen heeft lpji zo alleen gepleegd. Met de kleeron van zijn slachtoffers dreef hij handel. Dit was niet opvallend, wijl hij als opkooper bekend stond. Een nieuwe b a 11 o li. De ballon- reiziger van Pottum, wiens luchtvaartuig zulk een roemloos einde vond, heeft van de Directie der Glimfabriek te Rotter dam geld gekregen om een nieuwe ballon te koopen. Zaterdag stijgt hij, met zijn nieuwen ballon, die 600 M3. groot is, te Rotterdam weer op. Een hoofdagent ontsla,ge n. Vo-o-r eenig-en tijd zijn in het s. d. dagblad „Die Voorwaarts" te R'dam alarme-eren. de berichten verschenen van het Ro-tter- danrsche politiecorps. In verband met dit feit is de hoofdagent Spijkers, voorzitter van de afd. Rotterdam van den Bond van Politi-epers-oneel in Nederland, ontslagen. Hij1 heeft, naar de burgemeester en de hoofdcommissaris m-edede-elen, onjuiste be richten aan bedoeld dagblad v-e-rstrekt, -die het politiekórpls1 in een minder goed daglicht stellen. Een deputatie van den Bond had Donderdagmorgen ten stadhuize 'een onderhoud met burgemeester Wiytema, wien verzocht werd het ontslag 'in te trekken. Dit werd do-or den burgemeester geweigerd. Een groot aantal pp-iitie-agen- ten in burger wachtte op den Coolsingel den uitslag af. Schuur ingestort. Gistermor gen ongeveer half zes, werden verschil lende bewoners van de Routershemstra,at te Bergen op Zoo-m opgeschrikt door -een harde slag, gevolgd door een donderend geroffel, als dat van een donderslag, Spo-edig bleek echter, dat deze zware slag door iets anders was teweeggebracht. Het was namelijk de hooischuur van den ho venier A. Franken, wonende op den hoek van genoemde straat, welke met don derend geraas was ingestort. Die balk lagen, waarschijnlijk te veel vermolmd, konden .haar vracht niet meer torsen, en gistermorgen weigerden ze dan ook verdere dienst, stortten naar beneden, de geheele zoldering en het dak met. zich mede nemende, een gedeelte van den achtermuur stortte in. Men had drukwerk met het opruimen der puinhoopen. -On gelukken kwamen niet voor. („Zo-om") Klopjacht. Woensdagavond had te Breda een ware klopjacht plaats, waaraan door honderden menschen en een aantal politie-agenten onder leiding van een inspekteur werd deelgenomen. Bij de familie P. in de Middelaan had den den laatsten tijd, doordat zoonlief den baas wilde spelen, herhaaldelijk twis ten plaats, die AVoensdagavond in een vechtpartij ontaardden, waarbij de vader door zoonlief met een mes werd ver wond. Na de daad gepleegd te hebben, vluchtte hij, achtervolgd door buren en een juist daar surveilleerend agent, de straat op. Djaar deze zeer dicht bevolkte arbeidersbuurt zeer rijk is aan poortjes en slobjes, was het een moeilijke ach tervolging. Eindelijk werd de misdadiger gevat en onder grooten toeloop van liet publiek geboeid weggebracht. (Volk). Duurte door uitvoer. Men meldt uit Maastricht aan „Het Volk" De bötermijn noteerde vandaag de boter per kilo; laagste f2.20, middel f 2.29 en hoogste prijs f 2.38. Op de markt werd heden zelfs 63 cent per stuk je (1/4 kilo) betaald, en dat in een tijd, nu de boter het goedkoopst moest zijn en niet meer moest kosten dan f 1.20 of fl.30 per kilo. Om dezen tijd van het jaar wordt de winterprovisie opge daan en. ingezouten, „ingestoken" zegt men hier, doch door de hooge prijzen is daar nu geen denken aan. Van alles is ruime aanvoer, boter, eieren, aardappelen en vooral groenten, doch alles is hier peperduur, omdat al les naar Duitschland wordt uitgevoerd, 's Morgens lieel vroeg komen hier de vrachtauto's uit Aken en zelfs verdér gelegen plaatsen en sleepen alles weg wat ze maar vangen en grijpen kunnen; geld schijnt geen rol te spelen. Inderdaad wordt de boter weer zóó duur, dat de Blue Band en andere .mar garine-fabrikanten er wel bij zullen varen. Juli 14 Grijp skerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 15 Kloetinge, bijenstal, meubels, de Wilde Heijboer. 15 Domburg, villa, autogarage, Struve. 15 St. Laurens, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 16 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. 16 Aagtekerke, weiland, Loeff. 17 Leimuiden, bouwman swoning, land, Overmeer, Nieuwvennep. 17 Middelburg, heerenhuis. Blaupot ten Cate. 18 Wissekerke, veldvruchten Steenhove, Markusse. 18 Vrouwepolder, bouwland, veldvruch ten, landbouwgei-ei, Hioolen. 18 Wolphaartsdijk, veldvruchten, van Diss-el. 18 Ellewoudsdijk, inboedel, de Kok. 18 Vee-re Zandijk, veldvruchten, mestput, Blaupot ten Cate. 21 Souburg, verp. bouwland, Blaupot ten Cate, 22, 23 Wissekerke, kap. boereninspan Steenhove, Markusse. 22 .Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. 23 Heinkenszand, huis, schuur, inboe del, van Cleef. 23 Sint Laurens, veldvruchten, Struve. 24 Wolfei'tsdijk, huis, kweekerij, enz. v. Dissel. 24 Middelburg, stoomtimmerfabriek, Hi oolen. 25 Kloetinge, verp. bouw- en weiland, van Dissel. WESTWAL - GOES. bij voorkeur Donderdag a. 3., des avonds van 78 uur in de school. De nieuwe cursus begint 1 Sept. a s. en moeten de candidaten als dan den leeftijd van 5l/2 jaar be reikt hebben. Inlichtingen bij liet Hoofd der School dhr. Nederhand. Het Bestuur; P. OOSTERBAAN, Voorz. L. DUVEKOT Cz, Secret. KAPELLE-BIEZELINGE, 11 Juli. Groo te veiling. Zwarte Bessen f 32.20f 34.50. Kleine veiling. Meikersen f 68f 76, Klerken f42f47, Vleeschkersen f31 f36, Morellen f 15—f27, Volgers f 18— f 31, Bruine Blance f 18—f 28, Hollanders f30—f31, Eierkrieken f30, Krieken f 19 f 20, Ronde Blance f 19f 20, Roode blan ce f 16f 19, Suik-erkersen f 21Zwarte bessen f 24f 29, Roode bessen f 10 f 15, Witte bessen f 13f 16, Aardbeien f 20f 26, Frambozen f 15f 25, Kruis bessen f 12f 17, Val. Madelaine f 13, Groene boonen f50f55, Aardappels f6 —f7.10, alles per 100 K.G. VLISSINGEN, 11 Juli. Aardappelen '5,5 8, poters 2,54, kruisbessen '13—25, frambozen 1424, witte bessen 1315, roode bessen 916, aardbeien 1418, doppers 47, snijboonen 7280, tuin- Doonen 3,54, wagenaars 7090, prin- cessen 5897,5, suikerboonen 8687 c., alles per K.G.; kipeieren 6770 c. per 10 stuks; komkommers 11,515, bloem kool 1618 c., beide per stuk; selderie 1,53, uien 22,5, peen 24, rabarber 0,51, kroten 4,56, ramanas 23, sja lotten 23 c., alles per bos; bloemkool 2998, andijvie 499, peterselie 817, sla 434 c., a'lles per mand. Van 310 Juli. KRUININGEN. Ondertrouwd: Charel Jo zef Luijk, 34 j. en Anthonia Matliild-e Verschure, 30 j. Geboren: Gerrit Pieter, z. v. Cornells Hooge steger en Anthonia Zonneveld. Overleden: Adriaan Karelse, 69 j.,echtg. van Maatje Cok; Maria Pieternella va.n Akker te Utrecht, 44 j., ongehuwd; Jan Cornelis van Oosten te Wem-eldinge, ,69 j.v echtg. van Maatje van Stel- (Kr. Crt.) In plaats van kaarten. Ondertrouwd 9 J. H. WITKAM éïi D. MEIJERING. Goes, 12 Juli 1924. Huwelijksvoltrekking 80 Juli. Receptie: Schuttershof, 30 Juli, van 2 tot 2.30 uur. Ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne familie hunne har- telijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling op 4 Juli j.l. ontvangen. .T. POPPE N. POPPE—Adama. Veere, 11 Juli 1924. 41 In alle gevallen van bloed armoede, zenuwzwakte of al gemeene slaptetoestanden, is de Sanguinose het middel dat snel en afdoende verandering brengt. Een groot voordeel van de Sanguinose is, dat zij ook door de zwakste gestellen verdragen wo/dt, es geen schadeiijke bijwerkingen ver toont. Neem er de proef van. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt. WACHT U VOOR NAMAAK. Sanguinose kost per fl. f 2 6 fl. f 11.—, 12 fl. 21.—. Met duidelijke gebruiksaan wijzing. Bij alle eerste Apothekers en voorname Drogisten ver krijgbaar. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Ia Lakken en Nikkeien van Rijwielen, Kachels en Huishoudelijke Artikelen. Bronzpn, Staalblauwen en Polijsten van koperen voorwerpen, zooals Gaslampen enz. enz. Solied werk. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Lak- en Nikkelinrichting De Notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand, zal op des voormiddags 11 uur (N.T.) te Heinkenszand in de herberg van A. Vermeulen, ten verzoeke van de Erven van Mej. T. VAN BE LINDE, in het openbaar verkoopen en Erf met Schuur en Varkens hok, aan de Dorpstraat aldaar, kadaster sectie B np. 506, groot 2 A. 83 cA., gedeeltelijk verhuurd voor fl.50 per week. Aanvaarding bij de betaling vóór of op 20 Augus tus a.s. en des namiddags 1 uur (n.t.) aan voormeld pand, tegen contante be taling: een w.o. Kabinet, Tafels, Stoelen, Spie gels, Ledikanten, Veerenbedden, Matten, Kachels, Lampen, Schilde rijen, Keukengereedschap. Glas- en aardewerk,' Tuingereedschap, enz. Te bezichtigen Dinsdag 22 Juli van 2—5 uur nam. (n.t,). DE WILDE HEIJBOER, zul len a. s. Dinsdag 15 Juli 1924, des namiddags 4 uur (N. T.) aan het woonhuis en ten vorzoeke van dhr. JOH. MELSE, te Kloetinge (bij café Tol), om contant geld verkoopem bestaande o.a. uit: 9 prachtig be volkte Kassen met den honing voorraad, voorts leege Kassen en Korven, Slinger, Emmers, Zeeften, benevens den geheelen Inventaris, en den zoo goed als nieuwen Bijenstal, lang 7 M. Voorts: Plan ken, Afbraak, 5 Kippen en eenige Meubilaire Goederen. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op Vrijdag 18 Juli 1924, 's namiddags 1 uur (N.T. aan het woonhuis en ten verz. van dhr. h. v. d BLIEK te Eilewoutsdijk, a contant verkoopen i als Linnenkast, Kleerkast, Tafels, Stoelen. Spiegels, Lampen, Thee tafel, Kachels, w.o. Vulkachel, veeren Bed, ijz. Ledikanten, Spring- veeren Matrassen, kop en andere Ketels, ijzeren Wieg, Theebladen, Wasclimachine m. Wringer, Wasch- tobben, Droogrekken, Spekkuipen, Fornuis (60 L.). Sportkar, IJssleden, Bascules met Gewichten, enz. Voorts: 2 vette Varkens, 2 Melk- geiten, 27 Kippen, 16 Kuikens, Kippenhok en Kuikenrennen, partij Dakpannen, enz. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Vrijdag 25 Juli 1924, des voorm. 9 uur N. T. te Kloetinge, in de Koorkerk, ten verzoeke van H.H. Kerkvoogden der Ned. Hervormde Gemeente van Kloetinge, A. Publiek verpachten: liggende in de gemeenten Kloetinge, Kapelle, VHeer Abtskerke en Goes. B. Publiek verkoopen: aan de Kapelsche straat, in Mooi- hoek. Notitiën verkrijgbaar ten kan tore van den Notaris vanaf 18 Juli a. s. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Donderdag 24 Juli 1924, des nam. 2 uur N.T. te Wolphaarts dijk, in „T.A.V.E.N.U." ten verzoeke van de N. V. „Kweekerij Wolphaarts dijk" in Likwidatie, publiek verkoopen onder Wolphaartsdijk I. in den Zuiderlandpolder, een perceel Tuin, waarop Schuur, Bakken, Ramen en wat verder tot het kweekerrjbedrijf behoort, groot 1 H.A. 68 A. 90 c.A., in perceelen en gecombi neerd. op gebruik roaven oogst, of uiterlijk 1 Nov. 1924 II. in Nazaret, de nieuw gebouw de Tuinmanswoning, groot 2 A. 8 c.A., op gebruik 1 Nov. 1924. Te bezichtigende tuin op eiken werkdag en de woning op Woens dagen 16 en 23 Juli. Breeder bij notitiën omschreven, die op aanvrage te verkrijgen zijn ten kantore van den Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3