it ie Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. m m WARME DAGEN! VRUCHTENWAFELS DE LINDEBOOM IJSWAFELS (in 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrisschend MANDRI MANDARIN©- VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, Perel, waar ook verzandingen geconsta teerd werden, beginnen, teneinde daar weer een diepte van 8 M. te krijgen. Het Academisch ziekenhuis te Leiden. Naar men weet, is onlangs besloten, dat het. Academisch Ziekenhuis te Lei den bij gedeelten zal worden voltooid. Eezer dagen nu heeft de aanbesteding plaats gehad van het eerste gedeelte, n.l. het gebouw voor kinderziekten en de afwerking van de rioleering; en egalisatie van het terrein! Daarmede is dus een hervatting gemaakt met den afbouw van dit groote ziekenhuis, waaraan de werk zaamheden zoo langen tijd stil hebben gestaan. C a n d i d a a t Indische landmeters. „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt er de aandacht op1, dat dit jaar enkele jongelieden aan den landmeterscursus te iWagoningen in opleiding kunnen worden genomen voor de betrekking van land meter bij het kadaster in Nederlandseh- Indië, welke opleiding geschiedt onder genot van een studietoelage van f 1000 's jaars, terwijl de collegegelden voor re kening van den lande genomen worden. .Gegadigden moeten op 1 Januari a.s. hun 18e jaar zijn ingetreden en den vollen ouderdom van 23 jaar nog niet hebben bereikt, terwijl zij voorts moeten bezitten (of dit jaar moeten verkrijgen) het eind diploma eener II.B.S- met 5-j. cursus, dan wel een der getuigschriften van be kwaamheid tot de studie aan een uni versiteit hier te lande of van de Tech nische HoogesChool te Delft. Daarbij zal moeten blijken van voldoende kennis van de wiskunde. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het informatiebu- treau van voornoemd Oofnité: adres den heer J. J. Kraan, Loosduinsche Kade [111, Den Haag. Eerste Kamer. Gisteren behandelde deze Kamer de grenswijziging (uitbreiding) der gemeente Dokkum. Dhr de Vries (C.H.) liad be zwaren van localen aard, Djokkum heeft voldoende terrein voor uitbreiding. Ook dhr Croles (A.R.) had overwegende be zwaren. Eerst (3 Sept. '23) schreef de minister zwart op wit dat Aalsum niet bij Dokkum zou komen en nu wordt het er toch weer bijgevoegd. Dhr Tden- burg wees er op, dat, wanneer Aalsum van Oostdongeradeel wordt losgemaakt, de financieele toestand van de laatste gemeente hoogst zorgelijk wordt. Hoewel dhr Idenburg zou tegenstem men, achtte hij het noodig, tegen liet anti-papistiseli gestook le protesteeren. In enkele bladen is n.l. geschreven dat het aan invloeden, die liet daglicht niet mo gen zien, zou zijn te wijten, dat 'de Minister van houding is veranderd na zijn verklaring dat Aalsum niet bii Diokkum zou worden gevoegd. D'at gestook betref fende de Bonifaciusbron leidt slechts tot verbittering. Minister Ruys vergeleek dit plan met de uitbreiding van Delft. Tegen die uit breiding van D'elft is met evenveel harLs- tocht gepleit als thans tegen de uitbrei ding van Diokkum. Na vier jaar is de toestand te Delft uitnemend! Dergelijke hartstochten luwen wel! Overigens stond de minister zwakjes in zijn verweer tegen de beschuldiging, dat hij van meening veranderd was en dat. liet oorspronkelijk plan was losge laten. Dhr Idenburg duwde Z.Ex. eenige paperassen onder den neus, waarmee deze voorloopig nog geen weg wist. Ten slotte werd het wetje aangenomen toet 26 tegen 11 st., zooals wij reeds gisteren onder telegrammen meldden. Apotheken. A.s. Zondag is te Middelburg de apotheek geopend van M. J. v. Pienbroek en te Vlissingen die van S. J. Engering. De officier yan den marine-stoom vaartdienst der 2e klasse IJ. L. de Vries wordt 16 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. Middelburg. Het personeel van „de Broederband" en „de Vooruit" besloot zich onder protest necy te leggen bij de ingevoerde 5 pet. loonsverlaging. Het is gisteren druk geweest in het gebouw der Industrie- en Huishoud school in de St. Pieterstraat. De aanlei ding daartoe was, dat de deuren voor ieder die belang stelt in het werk der leerlingen, vrij open stonden, hu in de verschillende zalen eene tentoonstelling werd gehouden van hetgeen in het afge- loopen schooljaar werd vervaardigd. Ook iwij hebben er een kijkje genomen en ons eerste bezoek gold de keuken, waar de lessen worden gegeven in koken enz., maar waar ons oog het eerst getroffen .werd door de keurig gedekte tafel, maar niet minder door de smakelijk bereide spijzen, waaronder ook verschillende vege tarische en ook speciaal voor zieken en herstellenden. In de andere zaal gelijk vloers waren weer een groot aantal ar tikelen geëtaleerd als evenveel resultaten van een goede waschbehandelingen daar naast koperen en andere voorwerpen als bewijzen hoe men met eenvoudige mid delen die voorwerpen als nieuw kan doen schijnen. In dc vertrekken op' de eerste verdieping waren talrijke voorwerpen uit dc lessen in nuttige en fraaie handwer ken geëtaleerd. Men zal van ons als leek wel geen uitvoerige beschrijving venvach ten. Van al deze zaken moge het genoeg zijn als wij vermelden, dat de algehcele indruk oen zeer goede was en wij uit den mond van verschillende bezoeksters lofuitingen, over hetgeen op de school gepresteerd wordt, mochten opvangen. Vlissingen. Alhier is thans een comité gevormd met het doel Vrijdag 8 Augustus, den dag waarop de Koninklijke familie een kort bezoek aan de stad zal brengen, tot een echte Oranjedag te maken. Ge dacht wordt aan concerten, tractatie van kinderen enz. Goes. Gistermiddag vergaderde in hotel Centraal de afdeeling Goes van het Cen traal Genootschap voor Kinder-herstel- lings- en Vacantie-kolonies, onder voor zitterschap van mevr, Hajenius. Die ver- gauering, was niet druk bezocht Mevr. v. d. Bruggen, las de notulen der vorige vergadering en bracht financieel verslag uit Dc ontvangsten waren 1' 599,80. de uitgaven f560,71 Vs. alzoo een batig saldo van f 39,Ö8V'2. (Vorig jaar f 61,25) Uit hel, jaarverslag over 1923 bleek, •dat in dat jaar 7 kinderen naar Heel sum werden uitgezonden gedurende het tijdvak 16 Aug,1.8 Sept- Do resultaten van het verblijf aldaar waren zeer bevredigend. De afdracht aan het Hoofdbestuur werd bepaald op f 10. Dit bedrag kon iets g'roo- ter zijn 'clan het vorig jaar, omdat de kas wat beter gevuld is. dank zij de gehouden bazar. Me leged-eeld werd, dat er 27 leden bedankt h< hl en. Die presidente betreurt het, nat deze nuttige instelling bijna ieder jaar z „vele leden moet missen, temeer, waar de resultaten zoo- verblijdend zijn. Een bijdrage van f 5 zal gezonden wor den voor „Het Noorderhuis" to Eg-mond aan Zee-, Besloten werd in totaal voor 6 kind-eren verpleging aan te vragen. Ge tracht zal worden de verpleging van één kind door het Groene Kruis te doen be talen. Al beschikt de afdeeling over wat meer g-ekl dank zij de bazar toch achtte men het voorzichtiger, ge-zien de vele be dankjes, om niet meerdere kinderen te doen verplegen, terneer daar ook met de mogelijkheid van verlengd verblijf moet gerekend worden. Die aftredende bestuursleden, mej. De Koning en mevr. v. d. Bruggen, werden herkozen, waarna de vergadering geslo ten werd. Gistel-middag, even vóór vijf uur, werd een begin van brand waargenomen in de woonkamer van den heer Korstanje, concierge der rijksgebouwen op het Rave lijn alhier. Dhr. Korstanje was even af wezig, maar het rijkspersoneel, hoewel het enkele minuten tater vertrokken zou zijn geweest, was nog juist aanwezig. Met behulp van in het gebouw aanwezig slangenmateriaal werd de brand spoedig gebluscht. Toch waren gordijnen, overgordijnen, een deel van het behang, etc. reeds verbrand, terwijl ook ander meubilair als divan, naaimachine, enz. brand- of waterschade bekwam. Verzeke ring dekt de schade. De brandweer ver scheen nog ter plaatse, maar behoefde geen dienst meer te doen. Daar een schilder gistermiddag de verf van de raamkozijnen buitenwerks had af gebrand, vermoedt men, dat een vonk naar binnen is geraakt en den brand (heeft veroorzaakt, wat des te waarschijn lijker is, -omdat de brand bij de gordij nen is begonnen. Wij verwijzen onze Goesclie lezers naar de advertentie in dit nr. betreffende opgave voor deelname aan den lichtstoet op 7 Aug. a.s. Een dergelijke stoet is vorig jaar heel aardig geslaagd, zoodat het Comité hoopt, dat ook nu velen zicli zullen opgeven. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn de pogingen van de Goesclie Pluim vee-, Konijnen- en Sierduiven-Vereeniging in dier voege gevorderd, dat reeds als definitief kan worden aangenomen, dat tijdens de Kerstdagen een groote ten toonstelling te Goes zal worden gehou den met medewerking van de Kanarie- vereeniging „De gevleugelde zangers". Gisteravond gaf het Aliddelburgsch Muziekkorps een welgeslaagd concert in den tuin van het Schuttershof. Het aa.iv hooren van de muziek van dit korps is altijd een genot. Het applaus was dan ook welverdiend. Na afloop van het con cert overhandigde de voorzitter van Nij tengo, de lieer Geijsen, in de groote zaal, aan de standhouders op de Nijtengo de behaalde diploma's en medailles. Dhr. Geijsen deelde ook mede, dat de opbrengst van de schiettent (bestemd voor de t.b.c.- bestrijding) f 346,86 was, waarvan zou den moeten worden afgetrokken de on kosten, bedragende f 161.80. Het comité zal echter zulk een bedrag beschikbaar stellen, dat de t.b.c.-bestrijding met de opbrengst van de bazar in totaal f 3000 zal ontvangen. De rest van het batig saldo in de kas van Nijtengo is bestemd voor een reservefonds voor een volgende tentoon stelling. Dhr. Mannhardt had nog een medaille beschikbaar gesteld voor den Goeschen standhouder, die in de beide afdeelingen de meeste punten behaalde. Deze medaille verwierf de firma Witte. Aan alle stand houders ,yverd daarna een herinnerings medaille aangeboden. (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld metslagroom. pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. Dhr. Alders (vertegenwoordiger van de Blue Band) bood ten slotte namens de standhouders aan het Comité een photo in mooie lijst van comité en standhouders aan. Mevr. Witte overhandigde deze photo aan den heer Geijsen. De alhier gehouden inzameling voor een Zuid-Bevelandsch costuum, aan te bieden aan H. K. H. Prinses Juliana heeft opgebracht f 260.25, voorwaar een mooi resultaat. Aardig is het, dat ook de fi nancieel minst sterken zich beijverden om hun steentje bij te dragen, waaruit wel blijkt hoe populair het plan is. Ook van de dorpen komen reeds flinke be dragen binnen; zeer mooi is de bijdrage van Wolphaartsdijk, n.l. -ruim f 105. Schore. Donderdagavond, geraakte een met verhuisgoed geladen vrachtauto, ge merkt PI 38707 in den Smokkelhoelc in de sloot. De chauffeur, welke onder de auto terecht kwam, bekwam tot groote ver wondering geen letsel, hoewel hij eenïgen tijd bewusteloos was, doch eenig meubi lair en kristal wercl vernietigd. Nadat de auto door middel van een bok der jam- fabriek te Kapelle op het droge was ge bracht kon de reis worden voortgezet. Wegens vertrek naar de gemeente 's-Heer Arendskerke heeft dhr. C. G. vair Boven ontslag genomen als commandant van den Vrijw. Landstorm alhier. Tern eu ze tl. Omtrent het gisteren kort vermelde droevig ongeval deelt de „Tem. Crt." nog het volgende moe: Het echtpaar Verlinde—Jolijt, wonen de aan de Van Steenbergenlaan, dat Maandag zijn zilveren bruiloft herdacht, werd gisternamiddag plotseling in diepen rouw gedompeld. Met andere kinderen was de tweejarige Jacobus spelende op het lage zandige terrein voor de Van Steenbergenlaan. Het schijnt daarbij te dicht bij den waterkant te zijn gekomen en in de Oostelijke waterleiding te zijn gegleden. De 2 andere kindertjes, die er bij waren, begonnen toen luidkeels te schreien, hetgeen de aandacht hunner moeder trok, die toesnelde en de jonge Jacobus in het water zag drijven. Aan de overzijde werkende grasmaaiers, die het gebeurde zagen, verklaarden, dat het hun niet mogelijk was hulp te bieden, daar zij niet konden zwemmen en red dingsmiddelen ontbraken. De buurvrouw riep toen de moeder, die kwam toegesneld en zonder zich te bedenken te water sprong bij haar kind, dat zij vastgreep, doch toen met het. bovenlichaam naar de diepte zonk. Inmiddels kwam daarbij Antlionie Geensen, die zich te water begaf en het hoofd der vrouw boven water trachtte te heffen, hetgeen slechts ten deele ge-' lukte, omdat de vrouw haar kind vast hield en G-, ternauwernood van een zware ziekte -hersteld, de noodige krach ten ontbraken. Daarop begaf ook Gustaaf van de Pitte zich te water, die, met be hulp van nog enkele andere mannen, die zich te water begdven, moeder en kind naar den kant wist te brengen, waar ze door omstanders op den kant werden getrokken. Beiden waren bewusteloos. Door eenige personen werd aanstonds begonnen met pogingen de levensgeesten op te wekken, hetgeen wel bij de moe der, maar helaas niet meer bij het kind gelukte. Inmiddels is de moeder, ver moedelijk ook als gevolg van den schrik, nog zeer ontsteld. Poortvliet. Hoe gevaarlijk het is om kinderen met paarden om te laten gaan 'bleek alhier Woensdagavond op tref fende wijze. Het 9-jarig zoontje van Af. C. U., een liefhebber van paarden, vroeg herhaalde malen aan zijn oom H. U., landbouwer alhier, om een paard, dat nog op stal stond, in de wei te mogen brengen. Door dit aanhoudend vragen gaf die oom eindelijk hierin toe. Het kind bracht daarop liet paard een zeer mak dier in de wei en aldaar liet halster af willende doen gaf liet dier hem een slag tegen zijn hoofd waardoor het kind neerviel en bewusteloos bleef liggen. Het zusje, een meisje van acht jaar, die zulks gezien had, liep direct huiswaarts om hot haar ouders te bood schappen. Even daarop wercl liet ventje op een ladder huiswaarts gebracht. Dr Polderman van Scherpenisse verleende de eerste geneeskundige hulp. Eenige oogen- blikken later werd het kind per auto door de heeren doktoren Tazelaar en Pol- derman naar liet ziekenhuis te Bergen hp Zoom overgebracht. Gistermorgen is liet kind reeds overleden. Ncd. Herv. Kerk. Beroepen tc Ooltgensplaat 1'. J. Steen beek te Bergambacht; te Ameide-Tien- hoven G. Alers te Nieuw-Lekkerland; te Rouveen K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Aangenomen naar Snoek door II. W. te Winkel te Yollenhove. Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Hoogkcrk-Leegkerk door mej. L. Koomans te Den Haag. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw Buinen H. Drost te Knijpe. II.-K. Kerk. Pastoor A. van Hoek te Zuiddorpe heeft wegens gezondheidsredenen eervol ont slag aangevraagd. Do classis Goes der geref. kerken heeft, bijgestaan door depuiaten van de provincie, den heer C. W. Keur, candidaat van de Theol. School te 'Kaïnpen, beroe pen predikant te Heinkenszand, peremtoir geëxamineerd en hem met algemeene stemmen tot den Dienst des Woords in de geref. kerken toegelaten. Z.Eerw. zal D. V. 10 Aug. intrede doen te Heinkenszand. Bevestiger ds D. Hoek, te Enkhuizen, voorheen te Heinkenszand. A. T h. .1. vanE m meri k. f In ons no. van gisteren werd het overlijden ge meld van den directeur van de Witte Kmis-kolonie te Salatiga, d.i.t.z. te Wa- rak bij Salatiga, A. Th. J. van Emmerik. Wij ontlcenen liet volgende aan „Het Handelsblad" Met den heer Van Emmerik is een merkwaardig man heengegaan, vrij van 'zelfzucht, zich geheel gevend aan wat hij zijn roeping achtte. In een soort auto biografie „in a nutshell" schreef hij in liet door hem geredigeerde maandschriftje „De Vlijm" eens: „Ik was zestien jaar op Java geweest in allerlei omstandigheden. Ik heb in de kampong gewoond, in de Chineesche kamp en aan het Koningsplein, een heelen tijd lang woonde ik samen met een ex-militair, ik ben werkzaam geweest bij de Departe menten van Oorlog en van Financiën, bij 'de Weeskamer, op een residentie-kantoor en een zestal jaren bij de Algemeene Se cretarie, maar nooit kwam ik in aanraking met iemand, die uiting kon geven aan de hoop, die in hem was door het ge loof in 'het verzoenend Bloed van den Christus Gods." „In 1889" schreef hij, „kwam ik na lange zielsworstelingen tot Christus." Voor de tweede maal met verlof naar Europa gegaan zijnde, sloot hij zich te Parijs bij het Heilsleger aan en op\ zijn verlangen werd hij toen door generaal Booth, die eerst niet veel voelde voor de zending van een Heilsleger-afdeeling, naar een Mohamedaansch land, als Java is, 'ondanks zijn lichaamszwakte, „You are no good, yon are too weak" meende Booth aanvankelijk, met den stafkapitein Brou wer voor het Heilsleger naar Java uitge zonden, waar naar zijn -meening het voor al aan zijn vrouw, een Engelsclie van- ge boorte, te danken was, dat het Heilsleger vasten voet in Indië kreeg. Het Heilsleger behield hem echter niet lang in zijn rijen. Alet de bedoeling zieken en ongelukkigen tot een nieuw, beter, maar vooral hooger leven te brengen, stirhtte hij de Witte- Ivruis-kolonie, Kalawari Napoeti (Witte Kruis), in het Paloedal op Celebes. Om gezondheidsredenen, die wederom een. ver blijf in Europa noodzakelijk maakten, waar hij o.a. van 1914 tot 1916 in een inrich ting voor rustbehoevenden en genezing zoekenden te Maennendorf hij Zurich ver toefde, werd de kolonie op Celebes aan het Heilsleger overgedragen. De laatste jaren van zijn verblijf in Indië wijdde hij aan de zorgen voor de Witte Kruiskolonie te Warak bij Salatiga, waar zieken, ge- brekkigen en verwaarloosden een liefde rijke opneming vonden, terwijl die inrich ting behoort tot de particuliere instel lingen, die aangewezen zijn tot opneming 'eventueel van regeeringspupillen. Tot zóóver „Het Handelsblad". Wij voegen er slechts de herinneringl aan toe, dat de heer v. Emmerik inder tijd met den heer Brouwer door het Heils leger als zendeling naar Indië gezonden, van de Zeeuwsche makkers afscheid kwam nemen, en o.a. te Goes op; het terrein Roosjeshof hartelijke woorden van vaar wel aan de talrijke schare toeriep. Wij hebben destijds in ons verslag gewaagd van den uitnemenden indruk, dien de heer Yan Emmerik in zijn optreden op ons gemaakt had. Uit een welgesteld gezin voortgekomen, gewaagde hij van zijn be keering en van zijn besluit om een uiter lijk mooie toekomst prijs te geven voor den arbeid in het Leger des Heils. Eind-examen Rijks Haogere Burgerschool te Goes. Geslaagd: Ac van Poelgeest, Aa B. Fret, C. G. A. von Lindern, C. Bruijnzeel, I. Wisse, A. J. Koppe, J. A. Valk, L. J. van Dijk, R. M. v. d. Berge, J. J. Ste- lcetee, J. J. Klaasesz, W. P. de Nooijer, J. K. Klinkenberg, H. Gerretsen, P. M. Lindenbergh, C-. N. van der Peijl, Eh J. Poldermans, L. M. van Breen en E. M. Westplate. Overgangsexamen Gymna- 's i u m Middel b u r g. Van klasse V A werden bevorderd tot klasse VI A: P. van Breda, A. F. C. de Casembroot, A. Ma J. van Doinse, W. H. H. Dieleman, J. I. van Doorninck, M. de Groot, C. J. Haartsen, H. Ea Z. lleyse en M. L. Weijl. Aan L. H. Bouma werd herexamen in 't Grieksch opgelegd. Een leerling werd niet bevorderd. Van V 11 werd bevorderd tot VI B: A. J. van Sluijs. Van klasse IV werden bevorderd tot klasse V: P. Bakker Ezn. (met. taak na tuurkunde) en P. Vogelvanger. Twee leer lingen werden niet bevorderd. Van klasse III werden bevorderd tot klasse IV: Ea L. Boelen, P. van Empel, .1. Franck, Mie Hartog, I. Hes-, H. W. Kroeze en I,. Wortman. Aan W. Reilingh en G. II. van Willenswaard werd een herexamen in 't Latijn opgelegd. Van klasse II werden bevorderd tot klasse III: It. Boasson, Ja A. Hacken- berg, J. X. Heyse, J. Minnaar (met taak Grieksch), M. L. Quarles van Ufford. J. Sipkcs, R. Sterringa, Ea ,T. L. Umbgrove, .1. C. Vollgraff, Ra E. L. Weijl en G. 11. W'. Th. von Zitzewitz. Aan D. van Doorn werd een herexa men in Latijn, aan D. J. van Doorninck in het Fransch opgelegd. Drie leerlingen werden niet bevorderd. Van klasse I werden bevorderd tot klasse 11: Th. Boesman, J. D. Carrière, Janna G. van Deinse, G. F. C. van den Ende, A. van Geuns, W. E. Heijboer en AI. J. F. Robijns. Een leerling werd niet bevorderd. Handelsschool te Middel- li u i' g. Aan do Handelsdagschool te M id - .delburg zijn bevorderd vara de le naar de 2e klasse J. Bosschaart, C. Brakman, W. de Bruijn, J. Geulen, .1. Diieleman. Lena Geense, AI. v. Iwaarden, L. Janse, W. v. d. Kamer, AI. W. Alatthijsse, J. Ale ve!, F. Alark, J. de Pauw, Aa. Fokker, K. Otte, niet bevorderd 4. Van de 2e naar de 3e ld.D. C. Bou- wense, P. .1. le Due, J. Fastenau, H. L. Hamers, 'F. W. Monshouwer, Ca. Ie Nobel, Ca. van Oyen, II. Petermeijer, .1. Tissot van Patot, A. de Vries, M. Bal- leur. W. Bosschaart, C. Focke, .1. Ga brielse, AI. Geertse, .1. J. Heeren, C. II. Holleman, P. de Jonge, S. Klompe, J. Lorier, F. J. Pantus, J. A. Pouwer, J. Roose. Niet bevorderd 4. Van de 3e naar de 4e ld.: Sa. C. Bliek, D. L. Broeder, P. Gabrielse. II. Kersten, N. Kleijn, C. Kruijder, Pa. II. Luiks, W. van Loo (voorw.), Es. Pundke, C. de Raad, A. Verburg, Cs. Vermeulen, L. Wagenaar, P. J. Bakker, W. Dielis sen, J. Eenennaam, P. Geertse, N. Littooij, A. Schoonenboom, A. Somer, J. Steenhuijse, J. M. Tazelaar, W. Ver- laere. Niet bevorderd 4. Van de 4de klasse (1ste klasse II. H. S.) naar de 5de klasse (2de ld. H. II. S._): H. Akkenaar, A. 'J. Barentsen, P. Daniëlse, Ja Ma Geense, J. P. R. Geill, L. D. F. ■Van Giffen, J. Goedbloed, J. G. Goetheer, A. Imanse, J. Julianus, R. Lanting, Al. Lmdenberg, J. Maartense, P. D. Monteny, G. Alulder, Ma Petermeijer, A. Wagenaar, J. Wattoz, J. Witte. Niet bevorderd 4. Aan het eindexamen der Middelbare Handelsschool namen deel 10 candidaten. Hiervan werden afgewezen 2. Diploma uitgereikt aan A. J. van Willegen, Ka pelle, Jan L. Gabrielse, L. A. AI. van Waegeningh, F. Rietdijk, C. J. P. Somer, J. Hollestelle, Goes, A. Sinke, Souburg, C. Broerse, Koudekerke, De namen van deze laatste ploeg waar bij geen woonplaats is genoemd, wonen te Middelburg. In de opgave van het eindexamen der H. H. S. te ATiddelburg stond giste ren de naam de Bruijne; dit moest zijn J. J. la Bruijère. Geslaagd aan de universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen wis- èn natuurkunde (dierkunde) mej. P. C- Koopman. Te Groningen voor liet ker kelijk voorbereidend examen de heer J. E. Steenbakker Morilyon Loysen. Te Rotter dam voor het onderwijzersexamen de da mes J. T. Nijssen en E. R. Lauwers te Oostburg, C. Al. W. de Man te vPelft, A. J. Mollema te Middelburg. Te 's-Herto- genbosch de dames A. Ochtman te Ber gen op Zoom en Al. Alinderhout te Hal steren. Te Utrecht voor het Analyst- 'examen (2e gedeelte, klinische richting) voor microscopisch, chemisch onderzoek van pathologische producten, physiologi- sche scheikunde, bacteriologie en seroló- 'gie en histologische techniek mej. A. Polev. Op Zuid- en Noord-Beveland. Zondag 13 Juli. Ned. Herv. Kerk. Goes, av ds Kamsteeg. Baarland, vm. ds Hofker. Biezelinge, vm. en nm. ds Jonker (Bed. H. Av. en Dankz.) Borssele, vm. en nm. ds Elenbaas. Colynsplaat, vm. leeskerk. nm. ds B'eijkes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2