B rïefwisselincf iarktaiRfcfen Telegrammen. Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie. Financieële Berichten. Bnrgerlijke Stantl. Allerlei. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. lijk voort. Eenige dagen geleden heeft men evenwel nadere aanwijzingen aan gaande dezen diefstal in handen weten te krijgen. Het onderzoek liep n.l. samen met liet onderzoek naar den dader of da ders van diefstal van heerenstoffen uit 'n perceel in de Paleisstraat, hetgeen tot ge- Volg had, dat 'ncostuum, gemaakt vaneen deel van de gestolen stof in "beslag werd genomen en een zekere O., die tot het drietal behoorde dat reeds vroeger in zake de ontvreemding van den geld- trommel werd aangehouden gearres teerd is als verdacht debet te zijn aan den diefstal van de bewuste heerenstof fen. O. is dus opnieuw aangehouden en blijft tevens onder verdenking staan een der daders van den diefstal van den geldtrommel te zijn. (Tel.) Het „feest'' te H e 11 e v o e t- sluis, Ben brief van den heer J. Velt- man Janvier uit Heltevoets'luis aan „Het Vad." brengt nadere bijzonderheden over de pech bij dit feest. Donderdagnacht met den storm zijn drie tenten met een draai molen tegen den grond gewaaid en ge deeltelijk vernield en Zaterdaigavoinf l trent half acht is zijn stoomearroussel door onverklaarbare oorzaak geheel door brand vernield. Ook de ontvangsten g'in- jgen verloren. Als eigenaar ging de heer "Veltman Janvier zelf het brandend dak- top, en doordat het dak onder zijn voeten verbrandde, tuimelde hij' omlaag en kwam op de machine terecht, waarbij! hij kwet suren aan hoofd en armen beliep. Hij is door den brand geheel geruïneerd. Hij heeft het geval aan den commissaris van politie, die aanwezig was, in handen ge geven en het door de justitie laten onder zoeken, aangezien er wordt vermoed dat ier kwaadwilligheid in het spel is. Een uur later kwam bericht, dat de ballon van luchtschipper Van Pottum, die in Ilel- levoetsluis was opgestegen, en in Nieu- wenhooin gedaald, in brand was geraakt, 'doordat bij' het ontladen een omstander een lucifer had ontstoken. Men zal zich in HelleVoetsluis dit .tiirnfèést lang hof- inneren De advocaat-manuf actu- ri er. Ruim twee maanden geleden be vestigde het Gerechtshof te 's-Gravenhage de beslissing van den Raad van Toezicht en Discipline der Orde van Advocaten te Rotterdam, waarbij aan een Meester in de Rechten inschrijving als Advocaat en Pro cureur werd geweigerd wegens zijn te kennen gegeven voornemen naast zijn ambt van advocaat en procureur dat van. winkelier in manufacturen te blijven uit oefenen. Na dit tijdsverloop leek de „A." liet nuttig eens te gaan zien, hoe het slachtoffer zich geschikt had in zijn lot. In een kleine provincieplaats was spoe dig de winkel gevonden. Een bordje naast de winkeldeur vermeldde den naam met meestertitel en daaronder: „Bureau voor Rechtskundige adviezen". Toen wij aankwamen, verliet juist een jonge man de zaak. Hij keerde terug en vroeg wat wij wenschten. Is U Mr X.? Die ben ik. Dan zouden wij U gaarne eens willen spreken over die weigeringskwestie. Kom TJ mee naar boven, want hier in den winkel geef ik geen juridische ad viezen of uitleg, dat is in strijd met mijn ambt, antwoordde hij ironisch lachend. Wij gingen naar een kamer voor, boven den winkel en spoedig was de vraag ge steld: wat doet U na de weigering? „Voorloopig berusten en toch de prak tijk uitoefenen", was het antwoord. „Ik lieh aardig wat zaakjes en ik heb er al gewonnen ook. Ik mag zelf wel niet plei ten, althans niet voor de Rechtbank, voor den Kantonrechter natuurlijk wel, doch een collega en vriend van mij is zoo 1 welwillend het werk op de Rechtbank te doen. Ik behandel de zaken hier thuis, verschaf hem alle gegevens en hij maakt liet op de rol in orde. Het is wel is waar geen ideaal toestand maar ik ben er toe gedwongen. U begrijpt toch, dat ik om de wille van de eer van den ad- voeatenstand mijn familie niet kan laten verhongeren? Mijnq vader is 71 en 'n jongere zuster studeert op het oogenblik nog. Ik moet daarvoor verdienen en het gaat dus niet aan, den winkel op te ruimen en de eerste jaren van de lucht van den stand te leven. Eerst als mijn nu verdeelde praktijk voldoende blijkt in haar geheel om in het onderhoud van mij en mijne familie te voorzien, ben ik verantwoord den winkel aan den kant te doen. Die mooie papieren van de Orde en van het Ilof bewaar ik als aandenken en staaltje van democratische opvatting van de vrij heid van beroep hier te lande, 't Geheel heeft mij wel een eigenaardigen kijk ge geven op de mentaliteit van de balie, alsook van 't Hof, maar over de wijze^ waarop de deken der ^Rotterdarnsche orde mij te woord stond, toen hem bleek, dat ik winkelier wilde blijven, spreek ik liever .niet. Ook stelde het mij te leur, dat toen ik mij voor het Hof te verdedigen had, ik geen inzage kon hebben gehad van de overwegingen, die leidden tot de herzie ning in 1920 van het Reglement III van de Orde. Juist op den gewijzigden tekst van art. 11 was mijn weigering gebaseerd pn ik betwijfelde of die wijziging wel be oogde te voorzien in gevallen als het mijne. Diie wijziging geschiedde evenwel hij K. R'. Tusschen twee haakjes, dat is ook lal zoto' ongerijmd, waarom of dat regle ment bij K. B. is geregeld en niet bij de 'wet. Die adviezen, betreffende zoon K- B. berusten bij het Kabinet der Koningin en Sik betreurde het, daar te moeten verne men, 'dat aan particulieren in den regel geen vergunning wordt gegeven om in. zage te nemen van archiefstukken, die niet algemeen openhaar domein zijn ge- woiden. Des te meer jammer vond ik dat, toen ik bemerkte dat de deken der Rotterdarnsche orde die stukken wél ken de. Zijn officieele positie had hem daar zeker toe in de gelegenheid gesteld. Wat dat betreft, was ik in mijn verdediging dus gehandicapt. Gebeurt er nu nog wat na, het antwoord van den minister? vroegen wij. Er kan niet veel meer gebeuren. Over de combinatie advocaat-architect, advo'- jbaa.t-predikant, advocaat-bankdirecteur, ad vocaat-apotheker, enz. wordt niet gerept, dat schijnt de vereischte „volkomen on afhankelijke positie" niet te schaden en deswege bestaan die combinaties ook, maar ik als winkelier mag, ofschoon de wet mij dank zij mijn examens de be voegdheid verleende, ter wille van een semie-ofl'ici'eel lichaam als de balie geen praktijk uitoefenen, althans niet pleiten. Thans wil wel, naar ik hoor, de Midden standsbond eenige stappen doen, omdat de middenstand zich door het heele ge val beleedigd acht. Ot het wat uit zal richten ten bate van de vereischte de mocratische vrijheid van het beroep, zul len \ye moeten afwachten. Ik vrees wel van niet, doch dat zal mij toch niet be letten natuurlijk door te gaan. Men heeft niet jaren la,ng hard gewerkt een doel te bereiken om dat zoo plotseling op zoo vreemdsoortige, wijze afgesneden te zien. En als ik in staat zal zijn op mijn kaartje te zetten „advocaat en procureur-ex-ma- nufacturier", dan zullen de heeren tevre den zijn. T r a in b o t s i n g. Bij Weert botste de stoomtram tegen een roerkar. De kar werd door de locomotief gegrepen en stuk gereden, waarbij de voerman een been brak. De locomotief werd erg be schadigd en alle ruiten verbrijzeld, waar door de machinist een bloedende wonde aan den pols opliep. Treinontsporing. Op het sta tion te Tegelen is gistermiddag een trei.n ontspoord, waardoor de lijn Roerniond- Venlo versperd werd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Goede vangst. In een hotel te Roermond is door de rijksveldwaclit de Duitscher L. uit M.-Gladbach gearres teerd. Hij wordt verdacht, een zes'tal goudwinkels te Koblenz, Essen, Dussel- idorf en Aken voor groote bedragen te heb ben opgelicht, o.,a. voor een juweel ter waarde van 240.000 goudmark. Dit had hij te M.-Gladbach voor een goedkoopen iprijs van de hand gedaan. - As y 1 voor dakloozen ver- bran d. Te 's Gravenhage stonden een tweetal loodsen met kleinere schuurtjes op den Waldorpweg, die in haar goeden tijd aan landverhuizers een onderdak hadden geboden en later door dakloozen bij gebrek aan beter als asvl waren ge kozen. Nu de verontreiniging van deze loodsen te groot was geworden, dan dat een daklooze er een schuilplaats zou zoeken, en het afbreken en vervoeren van het hout zelfs ernstig gevaar zou opleveren voor de propere omgeving, heeft men het gevaar ter plaatse be zworen door dit broeinest van ongedierte te verbranden. Een paar tientallen liters petroleum, papier en lucifers waren voldoende om de met asphaltpapier bekleede houten gebouwtjes in korten tijd te veranderen in een machtige vuurzee, die donkere rookwolken uitzond en spoedig een cen trum van belangstellende Hagenaars .was. Hevig' on we der. Een hevig en voor Egypte ongekend onweder heeft te Alexandrië gewoed. Er vielen hagelstee- nen van 300 gram, Twee weggeloojien jonge ns. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam verzoekt namens de' ouders opsporing van twee jongens van 12 en 14 jaar, uit Rou- baix afkomstig, die sedert 3D Juni vermist worden. Zij hebben de ouderlijke woning verlaten met het doel naar Holland te gaan en te trachten daar scheepsgelegenheid naar Indië te krijgen. Zij zijn in 't bezit van geld en verschillende waardevolle voorwerpen, die zij willen verkoopen. Zoo hebben zij o.a. van hun ouders meegenomen een damestasch met goudmontuur en diamant en een violon cel ter waarde van 10.000 francs. Zij' zijn gekleed in padvinderscostuum en geven val1 scho namen op. CM.) E o li e r g e r 1 ij k g e v a 1 van k i n- d e r m i s li a n d e 1 i n g. Een buitengewoon ergerlijk geval van kindermishandeling te Den Haag is aan de „Ros. Bode" gisteren ter ooro gekomen. Op 27 Juni j.l. moest mej. A. v. d. H., aldaar naar de Kraaminrich ting aan den Tapijtweg, waar ze haar vierde kindje zou verwachten. Aangezien er thuis 3 achterbleven, een van 6, een van 2 en een van 1 jaar, en do man kellner. was en alleen 's nachts thuis kwam, moest cr raad geschaft worden voor de kinderen. Dank baar werd dan ook het aanbod aanvaard van een der buurvrouwen, mej. v. R., die enkele huizen van het gezin afwoonde, om de drie kinderen tegen een kleine geldelijke vergoeding aan haar zorgen toe te vertrou wen. Hoedanig deze zorg was, blijkt wel uit het volgende: Reeds op Zaterdag kreeg v. d. H. een boodschap, dat zijn 2-jarig kindje van de trappen was gevallen en daarbij. een arm had gebroken, zoodat de kleine in het gemeenteziekenhuis moest worden opgeno men. Gevraagd naar de oorzaak van pet on geluk bleek reeds, dat de 'vrouw totaal geen acht sloeg op de kinderen, en ze wist dan ook niet eens, dat het kind van de trap was gevallen. Eerst later kwam dit door verklaringen van andere kinderen aan het licht. Zondag j.l. kreeg de vader opnieuw een boodschap van een der buren, dat hij eens naar zijn kinderen moest kijken, want liet jongste kindje van een jaar huilde vreese- Hjk en men vermoedde dat er met dit kind iets gebeurd was. De vader ging er naar toe en vond het jongste kind, een meisje van nog geen jaar, in den meest deernis- waardigen toestand. Het kindje had dik-op- gozette, blauwe armen-, een blauw oog en op het lichaam verschillende blauwe plekken. Ilij nam het kind op en snelde er mede naar een dokter, die reeds onmiddellijk in zag, dat lüèr van een ernstige mishandeling sprake was. Volgens vrouw v. R. zou het kind uit het wiegje gevallen zijn, maar vol gens den dokter waren er veel ernstiger din gen gebeurd. Het kindje werd onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht en daar bleek, dat beide armpjes gebroken waren tengevolge van een ernstigen val; verder had liet kindje verschillende inwendige kneuzin gen, terwijl ook de blauwe plekken duide lijk aantoonden, dal liet kindje ernstig mis handeld was. Men kan zich den toestand van den vader indenken, toen hij dit alles vernam. Bui ten zichzelf van woede wilde hij naar het huis vail v. R. maar gelukkig heeft men hem tegengehouden, wijl anders ernstige ge volgen niet waren uitgebleven. Een familie lid is toen naar v. R. toegegaan en deze kreeg ten slotte na veel ontkenningen te hooren, dal het kind de vorige week op een nacht erg gehuild had eti .toen zou de man van vrouw v. R. zoo woedend zjjn geworden, dat hij het kind uit de wieg tegen den grond zou hebben gegooid. Bij dezen val zijn waarschijnlijk de beide armpjes ge broken, en toen het kind van de pijn huilde, heeft men het op de meest omnenschelijke wijze geslagen; vandaar liet blauwe oog en de zware inwendige kneuzingen. Onmiddellijk is de zaak in handen der politie gegeven, die thans een onderzoek instelt. Het oudste kind, een jongetje, is er nog het best afgekomen, doordat men zich van dit kind zoo goed als niets aangetrokken heeft. De huren hebben dit kind nu en dan een boterham gegeven, omdat liet geheel aan zijn lot werd overgelaten. Ook de wijze, waar op het kind moest slapen, was meer dan ellendig, maar blijvend letsel heeft het kind blijkbaar van dit onaangenaam logies bij' de buurvrouw niet gehad. Ander staat het echter met hel allerkleinste. Gistermorgen vernam het blad, dat Dr Schoenmaker aan den va der weinig hoop op herstel kon geven. De radeloosheid der ouders, die op deze ver schrikkelijke wijze hun kind waarschijnlijk, moeten verliezen, laat zich denken. In de buurt is men in liooge mate verontwaardigd om geen erger woord te gebruiken legen de familie v. R. Juli 10 Kloetinge, bessen, frambozen, prui men, enz., v. Dissel. 11 Westkapelle, huis, land, inboedel, De Neeling. 11 Middelburg, inboedel, dessertzilver, Hioolen. 11 Koudekerke, veldvruchten, hooigras, Loeff. 14 Grijpskerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 15 Domburg, villa, autogarage, Strove. 15 St. Laurens, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 16 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. 16 Aagtekerke, weiland, Loeff. 17 Leimuiden, bouwmanswoning, land, Overmeer, Nieuwvennep. 17 Middelburg, heerenhuis. Blaupot ten Cate. 18 Wissekerke, veldvruchten Steenhove, Markusse. .18 Vrouwepolder, bouwland, veldvruch ten, landbouwgerei, Hioolen. 21 Souburg, verp. bouwland, Blaupot ten Cate. 22, 23 Wissekerke, kap. boereninspan Steenhove, Markusse. 22 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. 23 Heinkenszand, huis, schuur, inboe del, van Cleef. 23 Sint Laurens, veldvruchten, Strove. 24 Wolfertsdijk, huis, kweekerij, enz. v. Dissel. 24 Middelburg, stoomtimmerfabriek, Hi oolen. 25 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Grijpskerke, verpachting bouw- en weiland, Blaupot. ten Cate. 28 Grijpskerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 29 Oostkapelle, inspan, v. d. Harst. 29 Serooskerke, inspan, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 30 Westkapelle, huis enz., Loeff. Oostkapelle, inspan, veldvruchten, v. d. Harst. Aug. 15 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 18 Veere, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 27 St. Laurens, inspan, beestiaal, Strove. in het Fransche en Britscbe standpunt inzake de uitvoering van de rapporten der deskundigen wordt vastgelegd. De con ferentie te Londen zal deze als voorstel te behandelen krijgen. Mac Donald zal vajimiddaig 4 uur naar Engeland terug koeren. BUENOS AYRES. V.D. Een leger van 13000 man opstandelingen rukt naar Rio de Janeiro op. Sao Paulo bevindt zich sedert Vrijdagavond in handen der opstan delingen. Zij houden de regeeringsgebou- wen bezet en hebben de verbindingen ver broken. LONDEN. V.D. Ondanks de strenge cen suur zijn bier alarmeerende berichten over de revolutie te Sao Paulo binnengeko men. Deze revolutie is blijkbaar nog niet bedwongen, maar breidt zich veeleer uit. Er heerscht groote bezorgdheid te Rio de Janeiro. Officieel wordt van daar medegedeeld, dat de regeeringstroepen Sao Paulo bom bardeeren. Een volledige overwinning der regcering wordt voorspeld. Failliet verklaard A. C. A. G. Schui ling, koopman te Middelburg, en opgehe- van het faillissement van H. Duijm, schoenmaker te Vlissingen. MIDDELBURG. Voor de benoeming van een amanuensis-concierge aan het gymna sium worden aanbevolen de heeren J. S. Lenselink, alhier en F. E. Hendriks te Bergen op Zoom. Goes. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Juni 1924 Telegrammenverz. 1259 ontv. 1285 overgen. 1399 totaal 3943. Gesprekkenverz. 4208 ontv. 3579 overgen. lokaal 38, totaal 7825. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld: Telegrammen. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. MIERLO. V- Di. Hedennacht 1 uur is tusschen Eindhoven en Geldrop' zekere v. d. B. uit Geldrop' met een gapende hoofd wonde aan den weg gevonden. Zijn toe stand is zeer ernstig. Omtrent de oor zaak tast men nog in het duister. PARIJS. V- D|. Herriot en Mac Dion aid confereerden tot hedenmorgen half twee Herriot verklaarde, dat de onderhandelin gen een gunstig verloop hadden en ge loofde, dat heden een gemeenschappelijke tekst zou kunnen worden opgesteld, waar- Baarland 4 7 11 Biezelinge 15 18 33 Borsselen 31 30 61 Colijnsplaat 40 33 73 Driewegen r 10 16 Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 9 12 21 16 35 51 's Heer Arendskerke 14 32 46 's Heerenhoek 14 22 36 's Heer Hendriksk. 2 3 5 Heinkenszand 6 25 31 Hoedekenskerke 5 13 18 Kamperland 82 28 60 Kapelle 25 43 68 Kats 2 15 17 Kloetinge 21 32 53 Kortgene 42 39 81 Kruiningen 74 94 168 Kwadendamme 1 6 7 Nieuwdorp 14 26 40 Nisse 2 6 8 Oudelande 9 15 24 Ovezande 6 10 16 Rilland 17 59 76 Schore 22 17 39 Waarde 5 6 11 Wissenkerke 17 35 52 Wol l'aartsdijk 25 63 88 Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland Biezelinge 127 69 196 Borsselen Colijnsplaat 166 121 287 Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 118 133 251 's-Heer Arendskerke 74 88 162 's-Heerenlioek Heinkenszand 70 64 134 Hoedekenskerke 50 27 77 Kamperland 156 134 290 Kapelle 448 384 832 Kats 52 17 69 Kortgene 163 116 279 Kloetinge 34 11 45 Kruiningen 221 249 470 Kwadendamme 21 10 31 Nieuwdorp Nisse 45 25 70 Oudelande 45 28 73 Ovezande 73 40 113 Rilland 228 148 376 Schore - Waarde Wissenkerke 60 65 125 Wolfaartsdijk Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Juli, 12 u. Berlijn- 0.630.63V2 Brussel 11.9012. Parijs 13.4513.55 Londen 11.471/2—11.48 New York 2.545/s2.547/s Algemeene Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand. Aan het verslag over 1923 ontleen en wij het volgende: Die crisis, welke nu reeds 2 jaren vele gropte bedrijven hee-ft aang;eta,st, heeft thans ook in den handeldrijvenden mid denstand zich sterk doen gevoelen. Oiok de Centrale middensta,ndshank heeft de gevolgen aaa,rvan ondervonden en over 1923 besloten geen dividend uit te keeren, doch de winst en reserves te bestemmen voor afschrijving op debiteuren, en on. der afzonderlijk hoofd op- de balans to plaatsen de risico's, welke de Centrale bank ingevolge de overname van eenige zelfstandige Middenstandsbanken nog draagt. Deze overgenomen zelfstandige banken bleken niet in staat te zullen zijn na afschrijving van hun kapitaal en re serves, de hun toevertrouwde gelden vol komen te securecren en heeft de Centrale bank het groote offer gebracht in het be lang van een zoo groot gedeelte van den middenstand, om alle aan die banken toevertrouwde deposito- en spaargelden te garandeeren, terwijl zij dan tot geleidelijke afwikkeling der aldaar loopende risico's zal overgaan. De verdere uitzetting van credieten werd zooveel mogelijk beperkt, en is de stijging van bet uitstaand crediet in hoofd zaak toe te schrijven aan de vermelde overname van zelfstandige banken. De vraag naar crediet was onder den mid denstand zeer sterk, zoodat lang niet aan de vraag voldaan kon worden. Hel uitstaand crediet, groot f 25.768,336, ,steeg tot f 26.479,410. Do deposito's en gelden van derden stegen van f 12.773,414 tot 116.142,410. Het geplaatste aandeelen kapitaal bedroeg per ultimo December 1923 f4.183,100, hetwelk verdeeld was in f 2.462,000 gewoon kapitaal, waarop, nog te storten valt f 1.241,485 en f 1.721.100 proferent kapitaal. De bruto winst bedroeg f 1.135.637,03, terwijl de onkosten bedroegen f891.255,95, zoodat een netto winst resteerde van f244.381,08. Eenige kantoren bleken ook over 1923 nog met een nadeelig saldo te werken en is besloten tot opheffing van die kan toren. Het verslag acht de perspectieven ivoor 'de toekomst "hoopvol, mede gezien de stijgende richting waarin alle onder deden van het bedrijf .(effecten, assuran tiën, valuta, incasso) zich bewegen. te Kolijnsplaat. Zeg dit liever aan clen burgemeester of aan een cler ge meenteraadsleden. GOES, 8 Juli. Groote veiling. Kruisbes sen f 8.90—f 11.20, zwarte bessen f33.40 r—135.40, roode bessen f 14.60f 16.40, vroege aardappelen f 6, alles per 100 K.G. Kleine veiling. KersenHollanders f 35 f 43, Meikersen f 50f 60, Bruine Blance 'f25—f32, Zoete Morellen f29—f32, Sui kerkersen f 20f 25, Witte Vleeschkersen f 22f 35, Porseleinkersen f 18f 22, Frambozen f 23- -f 27, Kruisbessen f 6 f 9, Roode bessen f 16f 18, Witte bessen 7f 18, aardbeien f 12f 27, oude aard appelen f2, nieuwe aardappelen (groote) f 4f 8, nieuwe aardappelen (poters) f 1 f 4, doperwten f 4f 15, peulen f 17, tuinboonen f 6f 8, zilveruien f 16f 24, Alles per 100 K.G.; bloemkool f8f 13, roodekool f 12f 14, savoijekool f13, an- tdijvie f 2.30, kropsla f 0.40, alles per 100 stuks: rammenas f4.20, wortelen f7— f 11; kroten f8f9, alles per 100 bos. ROTTERDAM. Op de Rotterdarnsche veiling, D-elftschesttfaat 43, werden aan gevoerd 215.000 eieren. Kipeieren f 6,10 —f8,40; Eendeneieren 'f 5,80—f 6,95. K APELLE-BIEZE LINGE'. 8 Juli. Kleine veiling. Kersen: Hollanders f 30—45, Brui ne blanche f26- 34, Limburgers 38, Krie ken f29, Morellen f2433, suikerkersen 120—23, Porceleinkersen i' 1520, Roode Blance f 19, Zure kersen f24, Frambozen f2730, Aardbeien f1922, Roode bes sen f 17, Wjtte bessen f17, Tuinboonen f 3, alles per 100 K.G. MIDDELBURG. Bevallen: E. Snijders1- Joo'sse, z.; E- Roasson-Cohen, cl.; J. Ctoic nelisse-Davidse, d C- Leijnse-Gideonse, d Overleden: C. Huibregtse, 45 jgeh. met J. G. Koole. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 9 Juli. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand' 766.6 te Tou louse, laagste 752.5 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Aanvankelijk zwakke, veranderlijke wind, later uit westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt of betrokken, met eenige kans op regen of onweer, zelfde temperatuur. 'De slimmeling. „Moeder", zei Jantje, „hier is je dubbeltje terug". „Maar jongen, heb je den brief dan niet pp de post gedaan?" „Ja zeker moeder, maar ik heb hem stilletjes in dg bus laten glijden, toen de postman er niet was". Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Verschenen zijn een aantal voorstellen van B. en W. aan den raad. De eerste drie betreffen de rekeningen van de gemeentebedrijven over 1923. Die van de gasfabriek wijst een batig slot aan van f3144.75, wat B. en W. voor stellen over te brengen op de reserve rekening van het bedrijf. Hetzelfde stellen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3