Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Laatste Berichten. Briefwisseling. Gemengd Nienws. den over hetgeen er over de P. Z. E. M. in staat. De voorzitter heeft daartegen geen bezwaar. Tot lid der Staten, bedoeld bij' art. 89 der Provinciale Wet, werd herbe noemd de heer Lantsheer met 23 stem men, tegen 7 op: den heer Kakebeeke, 4 op den heer Lindeifer, 3 o-pi den heer van Niftrik en een blanco. Aangenomen werd het voorstel tot aanhouding van het verzoelc van do Kerkvoogdij der Nederl. Herv. Ge meente te Ritthem om een bijdrage in de kosten van herstel van het kerk gebouw. Daar de zeewering van den Cala- miteuzen Ser-Lippenspolder aan die van den Noordpolder aansluit, komt het 'Ged. Staten noodzakelijk voor, dat voor den cal. Ser-Lipip ensp'older de grenzen der werken tot zeewering en oeververdediging verlegd worden. Zij stellen voor, dat de grens zal volgen de lijn, die den hoek evormd door de buitenkruinlijnen er zeedijken van beide polders, middendoor deelt, van het snijpunt v,an bedoelde kruinlijnen tot het ont moetingspunt met de grens der bui ten gronden en verder van dit punt, in zeewaartsche richting met deze grens samenvalt. Ged. Staten stelden ten tweede nog voor aan de commissie, die onder voorzitterschap van den heer Wel- ïeman, is belast met een onderzoek inzake de electrificatie van den mid dengroep,, een maximum crediet uit de Provinciale kas te verleenen van f3000, mocht dit bedrag der kosten worden overschreden, dan vertrou wen Ged. Staten, dat, de gemeenten .uit den middengroep 't meerdere voor hunne rekening zullen nemen. Vervolgens werd de vergadering in afdeelingen gesplitst en wei als volgt: In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Erasmus, Boonman, Moel- ker, van Oeveren, Onderdijk, Adria,ari se, Hensel, Koster, Timmerman, Over- hof, Nolson, van Niftrik' en de leden van Ged. Staten de heeren Fruijtier en v. d. Weijde. In de tweede afdeeling de heeren de Pauw, Laernoes, Wlallien, Van Waesberghe, Mes, van Nieuwenhuij- zen, Bolier, Lantsheer, Brandsma, Dominions, Kakebeeke, Lindeifer en de leden van Ged. Staten van Kompu en Dieleman. In de derde afdeeling de heeren Geschiere, 'Kodde, Vogelaar, Hartoog, v. d. Wart, van Zuijen, Hendrikse, Vienings, Welleman, Sonk'e, Joziasse en de leden van Ged. Staten van Dus- seldorp en van de Putte. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten de volgende openbare bijeenkomst te houden opl Maandag 2i Juli des namiddags te half twee. Hierna werd deze vergadering ge sloten. Vrees geen examen. DELFT. Geslaagd voor ingenieurs- examen scheikundig ingenieur R. N. M. A. M,alola,ux uit Sas van Gent. AMERSFOORT. V. DL Bij1 militaire springoefeningen onder Oud-Leusden met p'aarden in africhting haid een wachtmeester der artillerie uit Tilburg het ongeluk, toen zijn paard een on- verwachten zij'sp-rong maakte, uit het zadel te vallen. Hij werd' levenloos op-genomen. De overledene zou 15 Juli in ondertrouw gaan. ROME. V. D. Vanwege den toestand in Italië zal niet Mussolini maar Ste- fani, minister van financiën, naar de Londensche conferentie gaan. LONDEN. V. DL De Commissie van Imp'eriëel-e verdediging verklaarde zich tegen het -Kanaal-tunnelplan. EINDHOVEN. V. Dl Een auto, waarin 2 heeren uit Vfervi-ers zaten, is in volle vaart tegen een boom bij' Maasheeze gereden. De inzittenden werden zwaar gewond. D'e- auto is to taal vernield. DEN HAAG. V. D. Minister Colijn is heden met een week vaciantie naar het buitenland vertrokken. Al de overige reeds, door ons ge melde voorstellen, werden vervolgens naar de afdeelingen overgebracht. Bo vendien waren nog twee nieuwe voor stellen ingediend, die ook naar de afdeelingen gingen. Het was ten eer ste dat betreffende den Ser-Lippens- polder. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Urk A. C- v. Uchelen, cand. te Hilversumte Rtersheim L. Plette, emeritus predikant te 's Gravenhage. Geref. Kerken. Drietal te Bergen opi Zoem: J. II. Jon ker te Voorburg; II. Veldkamp- te Anna,- Jacobapolder -en C. J- Wjelenga te Zie- irikzee. Beroepen te Bergen op Zoom J. II. 'Jonker te Voorburg; te Ulrurn M. EI- zinga te Grootegast; te Lemmer P. Hekman te Buitenpost; te St Laurens J. II. Dionner te Breda. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Moerkapelle en voor Slie- Idrecht door A. Verhagen te Middelburg. Dis S. J. Vogelaar nam Zondag; j.l. afscheid van de Geref. Kerk van De Glindhorst bij Achterveld (Utr.) met een predikatie naar aanleiding van Matth. 28 vers 20, waarin als thema opi den voor grond had: Jezus' heilzame belofte van Zijn duurzame tegenwoordigheid. Namens 'de gemeente, welke aanving ais huiselijke 'godsdienstoefening en daarna als Evan gelisatie werd voortgezet, om in 1916 p.ls Geref. Kerk tot openbaring te komen, Isprak ouderling Ch. Verijzer den schei dende leeraar hartelijke woorden toe. De Gemeente zong staande ds Vogelaar Ps. 121 veiS) 4 toe. Benoemd tot hulpprediker in de Geref. Kerken; te Bloemendaal E- L. Sme- lik, cand. te 's Gravenhage. Het „Ouderlingenblad", maand- ischrift van wie de Geref. Kerken in het Ambt dienen (uitg. v. d. Brink Co., te Zutphen) staat onder redactie van een Viertal hoogleeraren (Bouwman, Hoekstra, Kuyper en Aalders) en geniet de mede werking van mr A. J. L- v. Beeck Oal- koen en eenige predikanten, o.a. ds Tel- jkamp. Het Julinommer bevat hoogst be langrijke artikelen, o,a. Behoort een Dienaar des' Waards huisbezoek te doen? fvan prof. Hoekstra.); Het Votum (pi'of. (Aalders); D|e ouderlingen voorheelden (1 Petr. 5:3), ook van dr Aalders. Te Breda is, 89 jaar oud, over leden ds G. L. Krol, emeritus pred. hij ■de Herv. Kerk van Veghel, wonende te Ginneken. lijj stond sinds 6 Juli 1862 achtereenvolgens te Dieden, Vierlingsbeek, Hontenisse, 1873—'79, O. en N.-Asselt, Lutkewierum, Groede 1885—1901, Veghel jtot 1 Oct. 1912. Met hem sterft een pre- dikantenfamilie Krol uit. Zijn vader was predikant, en vier zonen, van welke hiji de jongst© en laatst overgeblevene was, waren ook predikant, een o.a. te Ter- neuzen, een te Lith, en een o.a. ts Seroos- kerke (S.), Schoondijke, Zaamslag en Groede. Die Synode heeft f 5000 beschikbaar gesteld voor het nieuwe kerkgebouw te Heerlen, waar o.a. ds G- Mol arbeidt. Een commissie uit -de Synode bracht o.a. een beyzoek aan de kerk van Terwinselen waar cis, D>. van Maanen staat. want er is een middel dat U geheel be vrijdt van zenuwachtigheid, een middel' dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl; Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuw- tabletten, wetenschappelijk samengesteld en onschadelijk, genezen U van Uw ze nuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. - Kweekschoolexamens. Rotterdam ge slaagd alle 8; Groningen alle 5; 's-Bosch alle 6; Maastricht alle 5. Onderwijzersexamens. Rotterdam 7 van de 15 geslaagd. Amsterdam 12 van de 16j Den Haag 10 van de 16; Groningen 11 van de 16; 's-Bosch 11 van de 16. Geslaagd aan de Technische Hooge- school voor het ingenieursexamen G. de liegt (dus niet voor liet candidaats zoo als onze correspondent in ons no van gisteren meldde). En voor het candi-daats scheikundig ingenieur mej. T. P. van dei- Graaf en de heeren II. J. J. G. Charpen- tier, C. P. van Dijk, J. A. M. Smelt en R. Smit. Te Rotterdam voor de onderwij- zeisacte de heeren A. Bakker te Elle- woutsdijk, C. J. Louwerse te Kapello, H. IJ. de Lozanne te Oostburg, W. Ovaa te O. en W. Souburg, en J. Philipse te Oostburg. Te Amsterdam voor het can- didaatsexamen in de rechten de heer K. Bijlsma. Te Dordrecht voor het eindexa men hoogere handelsscholen de heer W. J. de Horn. Te 's-Gravenhage voor het machinistenexamen voorloopig diploma de heeren F. H. v. d. Berg en H. W. Hasen- b-os, beiden te Vlissingen. Afeor het examen nuttige handwer ken te Groningen hebben zich 559 can- •didaten aangemeld. Examen handenarbeid. Aan de Rijkskweekschool slaagden voor 'jjc aanteekening op hun akte, voor handen arbeid A en B de heeren C. de Bruin, J. Dronkers, C. I. Duininck, M. A. Duister- liof, A. A. Janse, J. D. Markestein, II. ,J. Staalman en C. van der Voet, en voor ide aanteekening nuttige handwerken op hun akte de dames A. P. Adriaansen en A. Tietema. lerseke. Onder zeer vele blijken van belangstelling herdacht gisteren mej. S. J. Sinke den dag, dat zij 25 jaren ver bonden was aan de oudste Chr. school alhier. De schoollokalen, rijk versierd, konden de kinderen en gasten nauwelijks bevatten. Dhr. Vendeville namens het Schoolbestuur; dhr. Jac. Nieuwenhuize namens oUd-leerlingen; dhr. Jac. Rothui zen namens personeel; <thr. A. Jansen namens de Zondagsschoolvereen. boden de jubilaresse onder toespraak verschil lende mooie cadeaux aan. Zichtbaar aan gedaan bedankte mej. S. J. Sinke voor al deze woorden en cadeaux, memoreerde kortelings de a'fgeloopen jaren -en sprak den wensch uit, dat zij nog vele jaren moge verbonden zijn aan Re school die haar lief geworden is, en dat zij nog vele kinderen mocht wijzen op den grooten kindervriend Jezus. De kinderen werden rijkelijk onthaald. Wemeldinge. De heer W. van Koeve- ringe. onderwijzer aan de school voor C. V. O. alhier, vierde gisteren gedach tenis, dat hij op 1 Juli 1899 zijn arbeid als chr. onderwijzer beginnen en sinds dien 25 jaren bij voortduring verrichten mocht, de laatste 15 jaren a.an de Chr. school alhier. Des morgens werd de jubi laris met zijn familie in de school met een dank- en zegenzang welkom géheeten. Daar spraken het hoofd der school, de heer W. II. v. Moort, en de voorzitter van 't bestuur, ds Drost, den feestvierenden meester hartelijk toe, en deze betuigde warm zijn dank aan God en menschen voor 't voorrecht, hem beschoren. De kinderen werden getrakteerd en zon gen menig lied. Van 't personeel en de schoolkinderen kreeg meester van K. een fraaien stoel. Des middags en des avonds kwamen -vrienden en belangstellenden hem aan huis geluk wenschen. Het bestuur vereerde hem een boekwerk van blijvende waarde. Moge het den geachten jubilaris ge geven zijn, zoowel in zijn schoolarbeid als op het gebied van land- en tuinbouw, waarin hij mede onderwijs geeft, nog vele jaren werkzaam te blijven, tot nut en zegen van velen. Oostkapelle. Door den heer S. K. Laan- sma, sedert 1906 hoofd der Chr. school alhier, is tegen 1 September eervol ont slag aangevraagd. De rijksnormaallessen te Oostburg worden met 1 Sept omgezet in een kweek school. In de commissie voor het examen L. O. landbouwkunde is benoemd tot voor- I zitter dr K. H. M. v. d. Zande, inspecteur 1 van 't landbouwonderwijs te Den Haag. Leden o.a. ir. C. K. v. Daalen, landbouw- consulent te Biltlioven, C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent te Middelburg, B. de Hoogh, directeur der Rijkslandbouwwin- terschool te Winterswijk, en F. F. Leu- pen, id. te Leeuwarden. Goes. De lieer W. H. G. P. Hajenius slaagde te Delft voor liet cand.examen olectrotechnisch ingenieur le gedeelte. Goes. De Vereeniging van Onderwijzers in Zuid- en N.-Beveland heeft aan haar algemeene vergadering, die op 4 Juli a.s. in „de Prins van Oranje" alhier wordt gehouden, verbonden een tentoonstelling van platen der firma Wachsmuth te Leip zig en van de vereeniging „Schoonheid in onderwijs en opvoeding". Het doel dezer expositie is te laten zien hoe, m-et ge ringe kosten, de schoollokalen kunnen worden verfraaid. Er zijn platen bij voor alle soorten scholen, óók voor vak- en bewaarscholen: mooie tafereel-en uit de Bijbelsche geschiedenis, afbeeldingen van sprookjes, enz. 'Waar voor deze platen óók belangstelling zal bestaan bij niet- leden onzer vereeniging, heeft het bestuur besloten de tentoonstelling Vrijdagavond van 58 uur gratis open te stellen voor belangstellenden, ook buiten het onder wijs. Zonder examen toegelaten tot de le klasse R.H.B.S. te Goes L. Hoogkamer, L. Melse, Ba. Dekker G. P. v. d. Peijl, jD). J. A. Ballegoyen de Jonge, N. II. Blankenberg, J. W. van den En de van Goes, Wi. C. van Liere, W. A. Trimpc, .1. C. Beenhakker van Kloetinge G. van Espen, Pa. T. Waterman, L. Zand dijk van Wiaarde, W. J. Pfeiffer, Ja. C. Kram van Kapelle, P'. W. van der Schraaf W-a. M. Vermeulen van Wilhelminadorp P. „Zuidweg van Heinlcenszand. C. A. van de Broeke van Kattendijke, L. Cijsouw, Ca P. Weslfaal Quadekk-er van Wemeldinge, C. van der Graaff van Biezelinge, A. I. Drijgers van 's-IIeer Abtskerke, Wa II. van Noort van Ov-e- ziande. W. Bom, L. P. Pekaar van lerseke. G. H. Bolier van Hansweert, J. de Jonge van Kruiningen (Oostdijk). WiOLFERTSDIJK. De uitslag der ver- kooping heden gehouden door not. v. Dissel van de Joannahoeve is: Verkocht aan de heeren W. Kakebeeke en con sorten voor f3030 per H.A.. of den hoop f 191.392.98 Men z-ende ons geen uitslagen van exa mens elders; dergelijke berichten staan steeds in de Ochtendbladen. Red. Wegens voortdurend tekort aan plaats ruimte moet ook heden het slot van ons feuilleton overstaan. Ongelukken. Te Giessen-Oudkerk is een meisje slapende uit haar bed gevallen, waardoor zij een hersenschudding'opliep. Haar toestand is ernstig. Nabij W.olvega ge raakte Maandag een paard gespannen voor een vrachtwagen, op hol. De bestuurder ge raakte onder den wagen en was bijna on middellijk dood. Te Hattem geraakte, een 14-jarig meisje, dat met haar moeder plan ken schoonmaakte in een diepe kolk en ver dronk. Te Bergen op Zoom is- gisteren de sergeant L., die een motorfiets bereed, door een- autobus van St.-Annaland aangere den. Hij kreeg zoowel voor- als achterwiel van de auto over het lichaam en was ern stig gewond. Zaterdagnacht werd zekere J. v. T. te Laren- door de stoomtram ge grepen, met het gevolg, dat zijn heen totaal werd afgereden. De man wilde uitwijken voor auto's. Hij heeft toen blijkbaar de tram niet gehoord. Te Thorn is een 60-jarige vrouw bekneld geraakt tusschen een vrachtauto en een muur en doodgedrukt. Gisterenavond werden bij een ijzerhandel te Dordrecht ijze ren- staven van een handkar door middel van- een lier aan boord geheschen van een motorboot. Toen het gewicht van ongeveer 900 K.G. opgetild werd, knapte plotseling de mast van de lier door en trof den 50- jarigen Z., juist op het hoofd. Met een ern- stige schedelbreuk werd de getroffene opge nomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. Een vier en een tweejarig zoontje van den landbouwer R. te Lemselo hadden een muisje gevangen en wilden het diertje met een bijl den ge nadeslag geven. Ongelukkiger wijze sloeg de oudste daarbij zijn broertje een groot deel van diens handje bijna geheel af, zoodat een deel van de handpalm en drie vingers geamputeerd moesten worden. Te Rotter dam is een 70-jarige vrouw door een dui zeling bevangen en van de trap in haar woning gevallen. Zij bekwam een schedel breuk en overleed spoedig. Te Brummen is een 70-jarige vrouw achter haar woon huis in een regenput gevallen en verdronken. Treinbotsing te Roermond. Za terdagmiddag had op het spoorwegemplace ment te Roermond een vrij ernstig spoor wegongeval plaats. De goederentrein, welke om 2 uur binnenloopt uit de richting Maastricht reed, doordat de seinhuiswachter een ver keerden wissel overtrok, juist toen het ach terste gedeelte van den trein dezen wissel- passeerde, op een verkeerd spoor en botste met flinke vaart tegen den gereedstaanden personentrein voor de richting Venlo. Dezo wagens vielen uit de rails op het emplacement. Beide wagens, benevens een drietal goederen wagens, werden zwaar beschadigd, terwijl de rails over een 8-tal Meters geheel werden vernield .Er ontstond eenige stagnatie in het verkeer, maar tegen 5 uur was alles weer opgeruimd .Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. (Tel.) Dubbele moordaanslag. Gister avond is in de Regulanlierdwarsstraat te Amsterdam een dubbele moordaanslag ge pleegd. Een- man stak met een dolkmes een vrouw, met wie hij vroeger verkeering had en daarna een anderen man tot wien deze vrouw in verhouding stond. De vrouw werd levensgevaarlijk in de hals gewond, de man vrij ernstig aan pols en hals. De dader, ach tervolgd door een broer van het vrouwelijk slachtoffer, vluchtte door een ruit van een huis in de Geelvinksteeg, doch werd later op het dak door de politie gearresteerd. De dader was ook vrij ernstig gewond. Een ontsnappingspoging van Verstuyft mislukt. Zaterdag heeft een der kapiteins van de bende Van HoeVer- sluyft (de vooral in- Zeeuwsch-Vlaanderen be ruchte boevenbende) getracht te ontsnappen, n.l. Edmond Verstuyft, dezelfde, die tijdens het proces alles uitbracht en mot een ijse- lijk cynisme de wreedste misdaden verhaalde. De Belgische „Standaard" meldt omtrent de mislukte, ontsnapping Zaterdag werden, eenige leden van de ben de Van HoeVerstuyft, onder goede bewa king naar -het Justitiepaleis gebracht, waar zij moesten- verhoord worden. Na het ver hoor werden de zes bandieten naar den cel wagen teruggebracht. Gekomen aan het einde van de gang, lei dende naar de glazen deur, welke c>p het tuintje voor het gerechtshof uitkomt, heeft Edmond Verstuyft, die, zooals ziju gezellen, geboeid was, aan beide handen, zich eens klaps losgerukt üft de -handen van zijn ge lei-der; de ligging van het gerechtshof goed kennende, snelde hij langs de zijgang-, toegang verleenend tot de ingangspoort van 't ge rechtshof, de straat op. Gendarmen snelden den- ter dood veroordeelde achterna, die de Schouwburgslraat naar den Kouter was inge- loopen-; een wielrijder, die den kerel met geboeide -handen -had zien loopen, reed hem achterna en wierp ter hoogte gekomen van den bandiet, zijn rijwiel voor diens voeten, Verstuyft struikelde er over. Toen de gen darmen kwamen aangesneld, had Edm. Ver stuyft, die een slag met een wandelstok had bekomen, zich opgericht en poogde nog' ver der te ontvluchten, doch dit lukte niet; hij werd gevat en- naar het gerechtshof terug gebracht. Boos opzet? De machinist van den laatstcn trein CoevordenStadskanaal, be merkte Maandagavond eenige klembouten op de rails. Hij stopte en- nam de bouten weg en stelde ze later aan den stationschef ter hand. t De Belgische legcr-vliegma- c li i n e. Het te Budel gelande Belgische mi litaire vliegtuig is bij de opstijging, die was toegestaan, verongelukt. Nauwelijks was -het van den grond of het viel neer en kwam op den linkervleugel terecht. De beide vleu gels en de schroef zijn geheel vernield. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Salomo op het politiebureau. Er zijn in Den Haag politiebureaus, welke be rucht zijn- om de tallooze kleine zaakjes die daar aangebracht worden. Het hoofd van den wachtcommandant loopt daar soms om. De een komt klagen, dat de buurvrouw van driehoog jjleedjes uit het raam klopt als de buurvrouw van de eerste étage juist de ko zijnen geschrobt heeft. De buurman laat de kippen losioopen en die vliegen in den tuin met jonge sla. Een- inspecteur-wachtcommandant van zoo'n bureau kreeg laatst een zwaarlijvige buurt- genoote voor de balie. De vrouw was woest. Haar gezicht was rood, haar oogen rolden en met zenuwachtige handbewegingen streek ze telkens een piek -haar weg. De vrouw gevoelde zich diep beleedigd. Ze had ruzie gehad met een buurvrouw en die had haar uitgescholden voor alles wat leeljjk was. Dat was niet erg. Maar ze had ook ge zegd en toen volgde een ordinair woord voor wat men veelal noemt een WL C. En dat was te erg. Dat moest de buurvrouw maar eens verantwoorden voor den rechter! De vrouw was er niet over uitgepraat en de inspecteur kon er geen woord tusschen krijgen. Langzaam heft hij ten .slotte de hand op en drukt op den- belknop, die van de zoldering afhangt. De deur gaat open, er verschijnt een agent in uniform, salueert: Van uw order, meneer? De beleedigde zwijgt verbaasd. En de in specteur zegt met een ernstig gezicht: Laat deze dame de JVLC. eens zien. De W'.C. meneer? valt de vrouw in, de .W-.C. wat moet ik daar doen? Kijken, zegt de inspecteur. Agent en vrouw af. Even later wordt op de deur geklopt. Agent en vrouw verschijnen weder. De vrouw kijkt nog verbaasder. De inspecteur: Heeft u de W'.C. gezien? Ja, meneer. Zegt u eens, vindt u, dajt u daar op gelijkt? Natuurlijk niet, meneerl Maar juffrouw, dan kunt u toch ook niet beleedigd zijn! Agent laat die dame uit. De inspecteur neemt zijn pen weer op en vervolgt de afgebroken zinsnede:.... beklaagt zich, dat de huurman kippen loslaat, die over vliegen naar het tuintje van den klager en daar de jonge slaplanten stukpikken. O n wi 11 i g e tolbetalers. Eeii drietal zandschippers voer j.l. Vrijdag met twee schuiten door de Weesper trekvaart doch weigerden, nabij den Bijlmer tol aan het Weesper Zandpad gekomen, den tolpaclv ter het verschuldigde te voldoen-. Een woor den wisseling volgde, waarna de opvarenden verklaarden „wel even aan den wal te zullen komen betalen". Toen den tolpachter Alberta- bleek, dat ziij dit wilden- doen in den vorm van een pak slaag, sprong hij op een rijwiel om in het nabijgelegen Diemen assislentio te vragen. Dè schippers wisten hem echter, eveneens per fiets, te achterhalen, en dien den hem onderweg nog de noodige klappen toe. Do tolpachter deed van- een en ander, aangifte bij de marechaussee. Groote werken in he t zicht. Men deelt ons mede, dat nog dit jaar be gonnen wordt met de ophooging van de spoorbaan AntwerpenEsschen. Dit is een werk, dat aan ophooging verschillende mil joenen fres zal kosten. Het slot te Zeist. Het bekend slot te Zeist is verkocht. De nieuwe eigenaar is het Technisch Bureau te Heemstede, dat er totaal f 1.85.000 voor betaalde. Het plan bestaat, om de 21 H.A. park grond te ver kavelen tot bouwterrein. Daardoor zal we derom een mooi stukje Zeist verloren gaan. Een naaktlooper. In den nacht van Zaterdag op Kondag is door do politie te Vlaardingen aangehouden een zekere S. uit Scheveningen, die in de Hoflaan geheel naakt rondzwierf. Zijn klcedercn en zelfs zijn- schoenen had hij in flarden gescheurd. Nadat hij op het politiebureau van de noo dige kleeding was voorzien, is hij weer naar Scheveningen teruggebracht. Inbraak in een paleis van. Ex- koning Manuel. Volgens berichten uit Lissabon- hebben dieven "hun slag geslagen in het koninklijk paleis te Villa Vicosa, waar in de Portugeesche koningen de zomermaan den plachten door te brengen. Het paleis is nog het eigendom van ex-koning Manuel en bevat tal van kunstschatten. De inbrekers hebben hieronder een aardige opruiming ge houden en een buit meegenomen van een waarde, van- verscheidene millioenen guldens, bestaande uit een kostbaar zilveren eetser vies, kostbare gobelins, antieke gouden en zilveren vazen, schilderijen enz. Juweelen- gestolen. Van een hotel houder te Zandvoort werd een partij juweelen van aanzienlijke waarde, die hij in bewaring had gekregen van mevrouw II. uit Baarn, gestolen-. Hiervan werd verdacht de huis knecht S., met wien de politie reeds vroeger te doen- had gehad in verband met, een dief stal, en- die spoorloos verdwenen was. De recherche heeft S. te Amsterdam aangehou den. Voor den commissaris van politie heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. De ju weelen werden in beslag genomen bij ver schillende banken van leening te Amsterdam en- te Haarlem. Eert p se u do-ge neesheer. Uit Weesp- wordt aan de „Tel." gemeld: Zaterdagavond is een circa 30-jarige man er in geslaagd, de 22-jarige dochter van een familie alhier, te bewegen in een auto met Item naar Den Haag te rijden. De onbeken de had zich uitgegeven voor assistent-ge neesheer aan de strafgevangenis in Den Haag, alwaar de verloofde van het meisje ver blijf houdt wegens principiëele dienstweige ring. De „geneesheer" kwam bij de familie, met de mededeeling, dat de jonge man aan pleuris lijdende was, doch dat hij (de „me dicus"), alvorens hem geneesmiddelen toe te dienen, eerst wilde ïnformeeren hoe het ge steld was met de gezondheid van de familie 1 Tegelijkertijd gaf hij: .te kennen, dat de „zieke" gevangene door de familie wel bezocht mocht worden. Hij bezocht voorts de moeder van den gevangene en deze verklaarde gaarne haar „zieken" zoon te willen bezoeken. He „geneesheer" moest nog even 'n paar bood schappen doen, maar zou later met den auto terugkomen. Dit duurde echter zóó lang dat de moeder van den dienstweigeraar op- eigep gelegenheid al vast naar Den Haag reisde. Intusschen kwam de „geneesheer" terug bij de eerstgenoemde familie, thans echter met een- kleineren auto, welke hij in Utrecht gehaald had, naar hij verzekerde, omdat deze zich beter voor grooote tochten leende. Over eengekomen werd, dat de dochter de rit naar Den Haag zou meemaken en dit ge schiedde. De „geneesheer" wees in Den 'Haag het meisje de tram aan-, waarmede zij naar de gevangenis kon komen; indien z(j al daar uitstapte moest zij maar op hem wach- ten-. Zij deed zulks niet, doch ging de ge vangenis binnen en vond daar ook de moeder 'van 'haar verloofde, in druk gesprek met den directeur. En nu vernam zij hoe beiden de dupe van een bedrieger geworden waren, iemand, die als gevangene onlangs was ont slagen. Wat hem genoopt heeft op derge lijke manier te werk te gaan, is nog niet bekend. Gebleken is, dat de pseudo-geneesheer er in- geslaagd was te Utrecht onder bedrie- gelijke voorwendsels een auto machtig l;e worden. Hij is te Haarlem gearresteerd. Een bijen-invasie. Te Sidding- ton (Engeland) hebben zwermen bijen het postkantoor en de postboxen met een invasie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3