Uit de Provincie. WARME DAGEN! VRUCHTEN WA F ELS DE LINDEBOOM IJSWAFELS (in 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér vcrfrisschcnd! MANDRI MANDARINO- VOOR DE LUNCH BIJ DE AARDBEIEN MOCCA-TRIC-TRAC, Provinciale Staten van Zeeland. gezant, die voor enkele dagen met verlof ging, had minister Hynrans een beleefd heidsbezoek gebracht. De keur kosten van geslachte varkens. In antwoord op de vragen van den heer Braat deelt minister Aalberse mede: On- dergeteekende acht het in het belang van producent en consument, dat keurloonen niet aan den hoogen kant zijn. De ge meentelijke heffingsverordeningen worden niet door ondergeteekende, maar door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan de Koningin ter goedkeu ring aangeboden; in den regel wordt zijn advies niet gevraagd. Mede in verband met een desbetreffend verzoek van den Nederlandschen Boerenbond is onderge teekende echter gaarne bereid, om na te gaan of zijnerzijds kan worden bevorderd, dat de keurloonen de prijzen van liet vleesch niet te zeer opvoeren. Afwezig. Bij de stemming in de Eerste Kamer over het ontwerp Onderwijsbezuiniging, waren afwezig 8 R.K- leden (Haffmans, Jansen, v. Lanschot, Verheyen, de Wit, iPransen, Arntz en Heerkens Thijssen)2 A R- (do Vlugt en dr Franssen); 1 CH. (v. d. Hoeven); en 13 linkschen, t.w.: Rugge, Stenhuis, Moltmaker, Die Jonge, v. Kol, Wibaut en Mondeis (s.d.), Van Nagell, Smeenge, De Muralt. v. d. Bergh en Rink (v.b en v. Embden (v.d.) Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. Wij zijn thans in de gelegenheid gesteld verschillende bijzonderheden te vermel den over het Kon. bezoek aan onze provincie van 5 tot en met 8 Augustus a.s. Nadat de Koninklijke familie den nacht van 4 op 5 Augustus aan het sta tion Wouw in den Kon. trein zal hebben doorgebracht, wordt op 5 Augustus met auto's langs de buitenwijken van Bergen op Zoom naar het Thoolsclie veer -gere den, waar de llooge gasten te ongeveer half tien voet op Zeeuwschen bodem zullen zetten en waar II. M. de Koningin zal worden verwelkomd door den com missaris der Koningin, den heer jhr mr J. W. Quarles van Ufford. Te Tholen zal H.M. uitstappen en een bezoek brengen aan het Stadhuis, waar de burgemeester Haar zal toespreken. Ver volgens wordt een autotocht door het eiland gemaakt, waarbii zal worden go- stopt zonder uit te stappen te Poortvliet en bij den watertoren van Scherpenisse, om vervolgens te St. Maartensdijk wel de auto's te verlaten en daar de zoo veel besproken schilderijen in het stadhuis in oogenschouw te nemen. Het laatste korte oponthoud zal te Stavenisse zijn, om dan naar den steiger aldaar te rij den, waar Hr Hs Hydrograaf zal liggen. Met dit vaartuig wordt te ongeveer 12 uur naar Zierikzee gevaren, waar de Kon. familie te 2 uur aan wal zal komen. Na een rondrit door de stad wordt bij het stadhuis uitgestapt en wordt 11. M. aldaar door den Burgemeester toegespro ken. Vervolgens vangt een autotocht door Schouwen aan, waarbij zonder uitstappen halt wordt gehouden te Burg, Haamstede, Renesse, Oudendijk, Scharendijke, Loo- perskapelle. om te Brouwershaven wel uit de auto te gaan. Op liet raadhuis zal H. M. o.a. Haar handteekening plaatsen in een werk van Jacob Cats, door dezen aan de gemeente geschonken en in welk boek ook destijds Koning Willem III zijn naam zette. Op den terugweg naar Zie rikzee zal halt gehouden worden te Zcn- nemaire, Drei schor en Schuddebeurs waarna H.M. te ongeveer 6 uur scheep zal gaan voor Middelburg. De Hydrograaf zal te Middelburg moe ren aan de Loskade, en zal daar een mu ziekkorps aanwezig zijn om met een Volkslied H. M. te verwelkomen. Niet zooals oorspronkelijk het plan was in ge sloten auto's maar in open hofrijtuigen zal H. M. langs den koristen weg naai de Abdij rijden, en met het oog op de vermoeiende reis, die dan reeds achter de rug is, wordt verzocht op dien rit geen bloemen aan te bieden of op andere wijze den geregelden voortgang te belemmeren. Op 6 Augustus, den grooten dag voor Middelburg, zal H. M. des morgens te 10 uur uitrijden om na een rit van een uur door de stad te eindigen op hef. Mo lenwater, waar de groote Provinciale Hul- debetooging zal plaats hebben, waarvoor zich duizenden Zeeuwen hebben opge geven. Na de betooging wordt naar de Abdij teruggereden, waar het noenmaal wordt gebruikt. Vervolgens wordt te 3 uur uit gereden naar de Markt, voor het bijwonen van het openluchtspel, dat ongeveer een uur zal duren. Na afloop van de opvoe ring zal H. M. zich door den hoofdingang' van het stadhuis naar de raadzaal be geven, waar de gemeenteraad ter begroe ting .aanwezig zal zijn en waar de bur gemeester IJ. M. zal toespreken. Het volgende bezoek geldt de sectie kamers van de Provinciale slaton o*p de Groenmarkt, waar dan de tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten en van historische herinneringen wordt gehou den. Dit is voor dien dag voor de Kon. Familie het laatste bezoek. Voor dezen dag is voor het gevolg en andore personen de ceremonieele klee ding voorgeschreven. Voor de te verwach ten groote drukte zijn bijzondere maat regelen genomen, o.a. voor hulp bij on gelukken, waar voor een dienst ingesteld iwordt onder leiding van den heer E. Scheps, arts, terwijl de afd. Middelburg van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging drie gediplomeerde verpleegsters gereed houdt. Voorts zal op 6 of meer plaatsen in de stad gelegenheid worden gemaakt drinkwater te verkrijgen. Donderdag 7 Augustus des morgens te 9 uur vertrekt H. M. per auto naar Veere, om over te steken naar Noord- Beveland, waar te Kamperland voet aan wal wordt gezet om met korte oponthou den in de auto's achtereenvolgens Wisse- kerke, Colijnsplaat, Cats en Corlgene te bezoeken. In laatstgenoemde plaats wordt overgestoken naar Wolphaartsdijk voor het bezoek aan Zuid-Beveland. Na -een kort oponthoud aldaar en te 's Heer Arendskorke wordt naar het station in laatstgenoemde plaats gereden om aldaar in den trein het noenmaal te gebruiken. Tegen half drie .wordt de autotocht voort gezet met weer korte oponthouden te Heinkenszand, Nisse, 's Gravenpolder, Eversdijk, Biezelinge, Kapelle, Abbekin- deren over Molenweg naar Kloetinge, en dan over den nieuwen weg naar Goes. In de Wilhelminastraat aldaar wordt een deel der Ringrijderij bijgewoond, waarna naar het stadhuis wordt gereden. Daar wordt H. M. toegesproken door den waar- neinenden burgemeester, terwijl de thee hier wordt gebruikt. Vanaf het bordes zal H. M. de ringrijders zien defileeren en bovendien de uitvoering gadeslaan van Zeeuwsche dansen onder leiding van den heer G. Houtekanier. Tegen 6 uur wordt naar het station gereden, waar de Kon. trein weer gereed staat die de Koninklijke familie naar Vlake brengt, waar in den trein overnacht wordt. Reeds vroeg Vrijdagmorgen wordt naar jHansweert gereisd en van daar over gestoken met de Hydrograaf naar Walsoorden voor het bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaandercn. Te ongeveer kwart over 9 wordt H. M. te Walzoorden ver wacht en zal van daar uit een autotocht beginnen met oponthoud zonder uitstap pen te Walzoorden, Hontenisse, Hengst dijk, Stoppeldijk, Zaamslag Axel West- dorpe en Sas van Gent en van daar uil over Sluiskil naar Terneuzen, waar de Hy drograaf weer ligt voor den tocht naar Breskens. In West Zeeuwsch-V laanderen zal de tocht gaan langs Schoondijke, Oost burg en Aardenburg naar Sluis, waar IJ. M. op het Stadhuis zal worden toege sproken door den 'burgemeester om ver volgens een wandeling te maken met o.a. een bezoek aan de Kantwerkschool. Over Retranchement, Cadzand, Nieuwvliet en Groede wordt weer met korte oponthou den naar Breskens teruggekeerd, om de laatste maal scheep te gaan op do Hy drograaf, die tegen G uur te Vlissin- gen wordt venvacht en die zal moeren aan den Westhavendam. Met hofrijtuigen zal hier een rondrit door de stad worden gemaakt en wel over het z.g. eiland, naar de Houtkade, waai' tegenover het Stadhuis de Kruiser Java zal liggen, waarvan de bemanning op de gebruikelijke wijze H. M. zal begroeten. Vervolgens wordt naar het Bellamypark gereden, waar de bur gemeester de wethouders zal voorstellen en schoolkinderen zullen zingen. Na te rugkomst aan het station zal de Kon. fa milie te 6.50 u. met den gewonen snel trein, waarin het Kon. rijtuig is ge haakt, Zeeland weer verlaten. Natuurlijk zullen in alle hierboven ge noemde plaatsen feestelijkheden plaats hebben, zal er gezongen worden voor de Vorstelijke personen en op andere wijze blijk worden gegeven van aanhanke lijkheid en verknochtheid aan Oranje. Benoemd tot besteller te Middel burg (postkantoor) de adspirant-besteller A. de Klerk aldaar. D| e Thoolsche Waterlei ding. De heer Kersten heeft den Min. van Binnenl. Zaken er op gewezen, dat verschillende gemeentebesturen op Tholen den ingezetenen de verplichting hebben opgelegd, aan te sluiten aan de waterlei ding, ook als reeds bij .bestaande gebou wen voldoende op andere wijze in drink water is en wordt voorzien, en dat reeds ten gevolge van het niet nakomen dezer verplichting verschillende personen zijn veroordeeld tot geldboeten (subs, hech tenis). Legt dergelijke verordening niet al te zeer de vrijheid der burgers aan banden en -komen deze verordeningen, als in strijd met het algemeen belang, niet voor vernietiging in aanmerking? Middelburg. In afwijking met ons be richt van gisteren kunnen wij thans reeds berichten waarlangs de deelnemers aan het openluchtspel op 6 Augustus na af loop daarvan zullen trekken. Zij zullen gaan van de Markt, langs Langedelft, Kor- tedelft, Dam N.Z., Rouaansche Kade, Londensche kade, Koningsbrug, Station straat, Loskade, Nieuwe Puntstraat, Ko rendijk, Koningsbrug, Houtkade, Turfkade Nieuwe Haven, Hoogstraat, Lange- en Korte Gortstraat, Markt, Noordstraat, Hof plein, Wagenaarstraat, Korte en Lange Burg, Markt. Goes. De 5-jarige Janus- K- op den 'sHeer Hendrikskinderen dijk is gisteren middag nabij de ouderlijke woning1, toen hij1 den weg wilde oversteken, achter een passeer enden wagen om, door een van de andere zijde komende auto van den heer B. uit Koudekerke ('tZand) aange reden. Het kind geraakte onder de auto en werd door de lantaarn zeer ernstig aan het hoofd gewond. Dr Koch bewees heelkundige hulp1. Den chauffeur, die langzaam reed, behoeft geen blaam te treffen. i Toen gistermiddag in het Schutters hof een trekking zou plaats hebben van de loterij: „Nationaal Sportpaleis" te 'sGravenbage (agent dhr A. A- Sooner, Wijngaardstraat alhier) en de Simplex machine één keer had gedraaid, kwam (WED. B. VAN DOESBURG) wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld met slagroom. pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. de politie (de commissaris van politie en eenige in burger gekleed;: agenten waren in de zaal aanwezig) naar voren en namen de heele zaak in beslag. Wij1 1 vernemen, dat dit op hooger last is ge schied, aangezien de loterij niet bij Kon. Besluit is goedgekeurd. Hoevelen zullen van een dergelijke verloting weer de dupe zijn? Gisteravond hebben we een paar nummertjes beluisterd van het concert dat het mondharmonica-orkest „Kunst vrienden", onder leiding van den heer Van Sprang in de tent op de Groote Markt ten gehoore gaf. Het was een mooie stille 'avond: eerste vereischte voor deze mu ziek. Verder wonder boven wonder was het talrijke publiek, dat nu dicht om de tent stond, stil: tweede vereischte. En daarom kwam de muziek, begeleid door piano en strijkje, goed tot haar recht. Dieze club presteert waarlijk veel. Ei' is met aandacht geluisterd, en met het applaus was men royaal. Maar nog- eens, alle factoren moeten medewerken en dan nog wagen we de bescheiden vraag of deze muziek o p' den d u u r door de weinige variatie, niet wat een tonig wordt. i t|i!.lS[5l Met hartelijken dank ontvangen dooi de wijkzusters, voor verleende hulp: f10, f5, f4, t3, f2,50, f2,50. f2 en f5, ■voor de zieken en door den penningmees ter f 10. Rilland-Bath. In de gisteren gehouden raadsvergadering, die door alle leden werd bijgewoond, deelde de voorz. mede, dat na gehouden aanbesteding het liestra- tingswerk was gegund aan M. C. Duijn- houwer te Goes voor f 694. Ingevolge raadsbesluit van 19 Juni was aan B. en W., aan wie als deskundige uit den raad was toegevoegd de heer v. d. Sande, het onderzoek opgedragen van de reke ning van kosten der bijzondere school. De begrooting was overschreden met een bedrag ad f 398.29. Voor zoover het be treft overschrijdingen van gering bedrag adviseert deze commissie het meerdere toe te staan. Dlit geldt evenwel niet de post sanitair,die geraamd was op f 250, doch waarop werd uitgegeven f 481, alzoo f 231 meer of bijna het dubbele. De com missie heeft zich op de hoogte gesteld! van de kosten van dergelijk materiaal, waaruit haar is gebleken, dat bij sober der aanleg de begrooting niet had behoe ven te worden overschreden. Nu het schoolbestuur van deze overschrijding niet op de hoogte werd gesteld, zal dit de zaak met architect of 'aannemer hebben uit te zoeken, hetgeen echter voor don raad buiten beschouwing kan blijven. B. en W. en de heer v. d. Sande adviseeren daarom uit te betalen het aangevraagde bedrag van f398.29 verminderd met liet meerdere voor sanitair ad f 231 of f 167.29. De heer v. d. Sande merkt op, dat niet wordt bedoeld als zouden de kosten van het geleverde niet juist zijnj deze cijfers komen vrijwel overeen, doch men had een goedkoopere inrichting kun nen aanschaffen. Die heer Butijn is van meening, dat hij ook met uitbetaling van het mindere, f 167.29 erop achteruit gaat, daar in de vorige vergadering was be sloten het meer aangevraagde niet uit te keeren. Naar aanleiding biervan merkt de voorzitter op, dat de heer Butijn zich vergist en het raadsbesluit betref fende de speelplaats hiermee verwart, wat door verschillende leden wordt beves tigd. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel der commissie aangenomen. Door B. en W. wordt aan den raad meegedeeld, dat, hoewel de post voor de wegen dit jaar f 1000 hooger werd uitge trokken het beschikbare bedrag thans is verbruikt. Waar het de bedoeling is den geheelen weg te teren, zou wellicht nog plm. f3000 benoodigd zijn, waaruit dan tevens het bestratingswerk zou kunnen worden bekostigd. Die heer Butijn legt eenige cijfers over van het verrichte werk en hetgeen nog zou moeten geschieden, welke cijfers overeenkomen met die van B. en W. Na eenige besprekingen en nadat nog enkele inlichtingen zijn ver schaft wordt zonder hoofdelijke stemming het gevraagde bedrag toegestaan. St. Laurens. Na afloop' van de raads zitting had gisterenmiddag het officieele (afscheid plaats van den met ingang van 1 Juli eervol ontslagen veldwachter A. H. Verbeek, wiens echtgenoot® mede in de Raadzaal aanwezig was. De burge meester reikte hem over het verguld zil veren kruis voor 30-jarigen trouwen Politiedienst, verleend door den Alg. Ned. Politiebond. Hjij bracht hem dank voor de trouwe plichtsbetrachting in dat tijd vak, voor de bereidwilligheid steeds door hem betoond en voor zijn eerlijkheid, wel ke vooral in de crisisjaren naar voren trad. Namens B. en Wi-; de raadsleden en den secretaris, bood hij hem aan een gaslamp' en een zilveren horloge met in scriptie. Tevens was het hem een voor recht, namens de ingezetenen een eiken houten uittrektafel te mogen aanbieden nis blijk van waardeering en erkentelijk heid. Hij wenschte hem toe, dat hij van deze geschenken nog een lang gebruik zou mogen hebben en dat het hem gege ven mocht zijn nog vele rustige jaren in de gemeente door te brengen. De wet houders, dhr Van Langevelde namens den Raad en de secretaris sloten zich aan bij het door den burgemeester gesprokene. Dhr Verbeek antwoordde nooit te heb ben gedacht, zooveel blijken van waar deering te zullen ontvangen. Hij dankte ieder afzonderlijk in welgekozen woorden in liet bijzonder den burgemeester, in wien hij steeds een goed chef had aan getroffen. Ook sprak hij een woord van dank voor het prachtige souvenir hem door de ingezetenen geschonken. Die burgemeester sprak nu nog een woord van welkom tot den nieuwen ge meenteveldwachter Noordhoek. Hij1 hoopt dat hij steeds voor allen het beste zal zoeken. Dieze werd ook nog toegespro ken door de wethouders- en den secretaris waarna hij- dankte voor de- goede woor den tot hem gericht. Hij ho-opt steeds naar eer en geweten zijn plicht te do-en Hij heeft geen betrekking, waarin het mo gelijk is, het een ieder naar den zin te maken, maar hij- zal trachten, tot ieders tevredenheid werkzaam te zijn. Op ver zoek van dhr Verbeek bleven allen nog wat gezellig hij-een, waarbij hij gelegen heid had, de aanwezigen een verfris- 'sching aan te bi-eden. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad voltallig. Na opening met gebed werd mededeel ing gedaan van de goedkeuring van Ged. Staten van liet Raadsbesluit betreffende verkoop van de openbare school met woning en van den aankoop van den grond. Alsnu komt in behande ling liet schrijven van den Minister van Onderwijs betreffende de bijdragen in de kosten van de R.H.B.S. te Middelburg, waarvan we gisteren reeds de beschou wingen van den voorzitter en wethouder Van 't Hof plaatsten. De heer Simonse gevoelt de moeilijk heid van deze kwestie. De belangen dei- gemeente, welke do Raad heeft voor te staan, geraken op den achtergrond. Met klem wees lii.j op den on houdbaren toe stand, welke voor de gemeenten ontstaat; op den duur wordt het een noodtoestand. Een zelfs klein aantal leerlingen op de H.B.S. kan eene ontwrichting van de ge- meentefinanciën veroorzaken. Het is daar om noodig met klem te wijzen op liet onhoudbare van dezen toestand. Hij stemt van harte in met het door den wethouder Van 't Hoff gesprokene. De voorzitter licht nog toe, dat zelfs geen mededeeling wordt ontvangen hoeveel leerlingen de H.B.S. bezoeken en evenmin kan worden nagegaan, waardoor die liooge kosten ont staan. De heer Francke vindt het ver schrikkelijk, dat de geméente voor zulke hooge onderwijskosten komt te staan. Hij en de lieeren Van Langevelde, Maas en Boon kunnen het door den wethouder Van 't Hoff gesprokene geheel onderschrij ven. Met alg. stemmen wordt dan ook besloten hiernaar te handelen. Dc voor zitter richt een woord van dank tot den wethouder Van 't Hoff voor de wijze, waarop hij in dezen de belangen der gemeente bepleit heeft. Alsnu komt in behandeling de electrificati-e. Op verzoek van den voorzitter deelt de secretaris den uitslag mede van de bemoeiingen van de hiervoor ingestelde propagandacom- raissie. Door hun toedoen is het aantal, dat zich voor eene aansluiting hebben opgegeven, geklommen tot bijna 80. Wet houder Van 'tEIoff deelt namens B. en W. mede, dat deze geen vrijheid kunnen vin den reeds nu met een voorstel in den Raad te komen. Op grond van te druk kende financieele bezwaren zouden zij geen gunstig advies kunnen geven; zij zijn overtuigd, dat de financiën niet toe laten, dat de gemeente eene hooge sub sidie garandeert. Zij betreuren zeer, dat zij dit standpunt moeten innemen, omdat het hier geldt een aanbod, dat niet ge makkelijk onder betere voorwaarden zal kunnen worden verkregen. Begrijpende, dat in dit stadium het uitlokken van eene beslissing niet ten gunste van de elec- trificatie zou uitvallen, willen B. en W. deze aangelegenheid nogmaals nader on der het oog zien om b.v. te trachten door samenwerking met andere gemeen ten tot beter resultaat te komen, in de hoop tevens, dat de ingezetenen het groote belang, dat hier op 't spel staat, zullen inzien door niet een afwachtende houding aan te nemen, maar zich nog op te geven voor eene aansluiting. De voorzitter doet daarna mededeeling van den aankoop van een brandspuit van de gemeente Middelburg voor de som van f 140, waarop hij de goedkeuring van den Raad vraagt. Hij licht dit nader toe. De opperbrandmecster had de aandacht ge vestigd op de aanbieding van de gemeente Middelburg. Overtuigd zijnde, dat de te- woordige brandspuit, welke van een bui tenplaats afkomstig is, niet voldoet, kon deze voordeelige aanbieding niet worden afgewezen. Waar de beslissing onmiddel lijk moest worden genomen, was het niet mogelijk den Raad hierin eerder te ken nen. Z.h.s. wordt aan liet besluit van B. en W. goedkeuring verleend. Voorts werd nog besloten de oude brandspuit te verkoopen. Van Gcd. Staten was terug ontvangen het Raadsbesluit betreffende de wijziging van do bouwverordening en het rooi- plan voorzien van het advies van de Prov. Zeeuwsche Schoonheids-, en Arclieol. Commissie, waarin voornamelijk wordt aangedrongen op open bebouwing. De Raad stemt in met de meening van B. en W. dat zulks niet steeds mogelijk is bij particuliere bouwterreinen, omdat men dc vrijheid van de bezitters niet te veel mag aantasten. Alleen over ge meentelijke bouwterreinen heeft de Baad volledige zeggingschap. De leges op af te geven jachtakten wordt naar aanlei ding van een schrijven van Ged. Staten verminderd van 30 pet. op 20 pet. van de kosten, voor liet Rijk te heffen. De voorzitter logt alsnu aan de vergadering over de rekening der ontvangsten en uit gaven over het dienstjaar 1923. Deze zal gedurende 14 dagen voor een ieder op de secretarie ter inzage liggen. Domburg. In de Maandagavond gehou den gemeenteraad waarin afwezig waren de lieeren Westenburger en van der Hage werd een wijziging gebracht in liet, in de vorige vergadering genomen leeningsbe- sluit. De leges voor afgifte van jachtakten vastgesteld op f7.50 en f2.50, weiden teruggebracht tot f3 en f2. Van C. Geldof en anderen was een verzoek ingekomen om te bepalen dat gedurende muziekuit voeringen rond de muziektent moest wor den stilgestaan. B. en W. stellen voor niet aan liet verzoek te voldoen, o.a. al daarom niet dat gelieclo afsluiting van een verbindingsweg tusschen twee ge meenten, waaraan de tent gelegen is, niet mogelijk is. De Raad kon zieii daar mede vereenigen, dhr de Visser gaf nog in overweging om een hord te plaatsen met verzoek stil te zijn. In een vroegere vergadering was besloten om wanneer meer dan 8 volkswoningen verhuurd wa ren, tot liuurverlaging over te gaan, ten zij zich een bijzonder geval voordeed; thans zijn nog twee woningen meer ver huurd, docli slechts voor ongeveer 3 maanden. B. en W. meenden daarom de algemeene huurverlaging niet te moe ten toepassen. De raad was het met deze opgave eens. Besloten werd tot het vragen van prijs opgaaf van verbetering van den bliksem afleider op den toren en van een nieuwe grasmaaimachine. Dhr de Visser wijst op den slechten toestand van verschillende wegen en voetpaden en verzoekt strenger optreden tegen de betrokkenen. Dhr v) Sluijs betreurt het dat de onderhouds plichtigen die voor -het grootste deel zelf belanghebbenden zijn, zoo weinig mede werken. Dhr Elout neemt evenals de voorzitter gaarne het aanbod van dhr de Visser aan om in dezen met B. en W. mede te werken. Gisterenavond werd de zomerzit- ting der Staten van Zeeland geopend door den Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. Wl Quarles van [Jfford in naam der Koningin. Bericht van ver hindering was ingekomen voor de ge- heele zitting van den heer Dumoleijn en voor deze vergadering en de af- deelingsvergaderingen van de heeren Dieleman, Lantsheer en Brandsma. Voor kennisgeving werden aange nomen de ingekomen stukken, bevat tende de Kon. besluiten tot goedkeu ring van verschillende statenbesluiten en dat bevattende een dankbetuiging van mevr. de Wed. 1>. J. M. Merc- kensMoeton voor het schrijven van deelneming bij het overlijden van baar echtgenoot. De gewone jaarlijksche mededeelin- gen van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter stelde voor de mede deeling over (Je overneming en de exploitatie van bet veer tusschen Veere en Kamperland voor kennis geving aan te nemen. Op; voorstel van den beer Onderdijk werd beslo ten de mededeeling naar de afdee- lingen te verwijzen. Eveneens werden naar de afdee- lingen overgebracht de mededeelingen betreffende het verbruik en de leve rantie van kolen voor de electrische centrale te Westdorpe en betreffende den stand van de electriciteitsvoor- ziening in Zeeland met bijbehoorende stukken. Van het comité voor verbetering van de verbinding van Noord-Beve land met overig Zeeland, was nog een adres ingekomen verzoekende verbe teringen in de dienstregeling op bet traject KamperlandVeere. Dit adres werd gesteld om advies in handen van Ged. Staten. De voorzitter stelde voor het ver slag van den toestand der provincie 1923 voor kennisgeving aan te nemen. Ge beer Welleman vraagt óf als dit geschiedt toch mag gesproken w'or-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2