Onderwijs. Binnenland. Dit de Provincie. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. plaatsen van hevigen wind en regen mel ding gemaakt. In sommige gedeelten van Westmoreland en Cumberland (Gr.-Brit. 1 is, terwijl er een felle wind stond, flink sneeuw gevallen gedurende het week-end. Uit Constantinopel wordt gemeld, dat slagregens geheele bebouwde streken van Turkije hebben verwoest. Een aantal per sonen en rundvee zijn omgekomen. Ver schillende gebouwen zijn vernield. Acht personen werden gedood en een twintigtal gewond bijbeen tornado, die over Peoria en omgeving woedde. Groote schade is voorts aangericht te Des- moines (Omaha) en Marenga (Iowa), wel ke stad gedeeltelijk overstroomd is. De Duitsche antwoord nota. Van de Duitsche controle-nota is de of- ficieele tekst gepubliceerd. Duitschland verklaart zich bereid, de militaire controle der geallieerden-toe te laten, in de hoop. daardoor definitieve overeenstemming in zake de herstelkwestie te bereiken. De Duitsche .regeering legt nadruk op het nauwe verband tusschen het toestem mend antwoord van Duitschland en het Dawes-rapport. De Duitsche regeering heeft de vaste hoop, dat bedoeld rapport voor 1 Augustus^in werking zal treden. Zij hoopt, dat haar verzoenende gezind heid haar uitwerking niet zal missen maar geeft er zich eveneens rekenschap van dat zoowel in Duitschland als in andere landen machtige partijen aan liet werk zijn om de pacificatie van Europa te doen mislukken. Wat Duitschland betreft, is het ten eenenmale uitgesloten, een meerderheid in den rijksdag te vinden voor het Dawes- rapport, wanneer het buitenland geen.so- liede garantie kan geven, dat alle maat regelen van Frankrijk, die tegen het ver drag van Versailles indruischen, waarvan natuurlijk de Roerbezetting een eerste plaats inneemt, ongedaan worden ge maakt. Niettegenstaande alles, vreest de regee ring, dat de controle op hevig verzet zal stuiten, omdat het gansche volk de zen maatregel als een kwestie van zijn souvereiniteit beschouwt en zulks des te meer, omdat volgens de Diuitsche op vatting deze laatste inspecftc over de bepalingen van Versailles heengaat. Zij troost zich met de uitdrukkelijke ver zekering, dat deze inspectie de laatste zal zijn en als een soort slotakte bedoeld .wordt, die een tijdperk van politiek ge weld afsluit en een van gemeenschappe lijk overleg opent. De regeering van Zuid-Afrika. Het nieuwe ministerie van Zuid-Afri ka is thans gereed. Hertzog wordt minis ter-president en minister van binnenland- sche zaken; Havenga minister van finan ciën Beyers, minister van mijnen en industrieën. Het congres der arbeiderspartij heeft met 51 tegen 17 stemmen besloten, dat de leden der partij in het kabinet zitting zullen nemen. Naar verluidt zal kolonel Creswell, de leider der arbeiderspartij, minister van defensie en arbeid worden, Boydell mi nister van posterijen. Korte berichten. De politie te Eisenach hoeft een ge heim congres van de communistische partij ontbonden, de 400 deelnemers ge vangen genomen en naar huis getranspor teerd. Alle congres-stukken zijn in beslag genomen. De Franschen hebben te Dusseldorf de helft van het regeeringsgebouw in be slag genomen, zoodat 176 vertrekken tot en met 10 Juli aan hun bestemming ont trokken zijn. Tot dien datum zullen de daar geherbergde takken van bestuur, die i700 ambtenaren omvatten, niet kunnen ïunctioneeren. De communistische Rote Fahne en <de volksche Deutsche Ztg. zijn yoor 14 dagen verboden. De Weensehe politie heeft een groote smokkelarij van saccharine uit Duitsch land ontdekt, waardoor de staat meer dan een milliard belasting is te kort ge komen. Sedert Kerstmis is er meer 'dan 2000 kilo gesmokkeld. Verschillende com miezen zijn erbij betrokken, van wie en kelen gearresteerd zijn. Dje gouverneur van Elzas-Lotharin- gen, Alapetite, heeft aan de Fransche regeering zijn ontslag aangeboden; naar verluidt, als protest tegen de buiten zijn weten tegen deze provincies door Herriot beraamde plannen. Naar gemeld wordt, zal Mussolini in verband met den buitenlandschen toe stand in Italië, niet persoonlijk deelne men aan de a.s. Londensche conferentie. De stakende postbeambten in Ca nada hebben zich bereid verklaard, den arbeid te hervatten. Naar verluidt zou de politieke toe stand in Spanje ernstiger zijn geworden. Het garnizoen van Madrid en de politie zouden order gekregen hebben zich ge reed te houden, om eventueele orde-ver storingen te onderdrukken. Volgens be richten uit Barcelona hebben zich ernstige onlusten in eenige streken van Californië voornamelijk Barcelona en Pigueres voor gedaan. Van de zijde der Amerikaansche drankweerbeambten wordt gemeld, dat sinds de opening van de democratische conventie alleen te New York 5200 kis ten sterken drank, 300 vaten bier en 3500 gallon andere alcoholische dranken in beslag zijn genomen. De autoriteiten stel len een onderzoek in naar eenige uit vliegmachines genomen foto's van onder zeeërs in de Hudson, die naar men ge looft, bij het dranksmokkelen dienst doen. De koning en koningin van Denemar ken hebben hun officieel bezoek aan het Dritsclio koningspaar beëindigd en zijn uit Londen naar Kopenhagen vertrokken. Zondag had te Lier een groote betooging van Vlaamsche oud-strijders en nationalisten plaats. De gendarmerie oor deelde het noodig te chargeeren met het gevolg, dat drie. betoogers gewond wer den. Werkloozenzorg. Verschillende gemeenten in het noorden des lands ontvingen tot nu toe in de kosten van werkverschaffing, belangrijke subsidies van 'den Staat. Er waren er bij, die 80 pet. kregen, anderen weer die 90 'en 95 pet. ontvingen, sommigen kregen alle kosten vergoed. Naar \yij vernemen, heeft de regeering thans deze gemeenten een aanschrijving gezonden, waarin wordt gezegd, dat voortaan op niet meer dan 75 pet. der loonen mag worden gerekend. Als reden voor deze verlaging wordt aan gegeven, dat voortaan de gemeentebestu ren nog meer dan tot nu toe moeite moe ten doen om de uitgaven voor deze zaak te beperken. De postchèque- en girodienst. Naar het Volk verneemt is het zoo goed als zeker dat bij den girodienst een nieuw administratiesysteem zal worden toegepast. De nieuwe directeur voelt n.l. voor invoering van een kaartensebel ge lijk in België gebruikt wordt. Die com missie die met den directeur samenwerkt om uit d.en chaos te "geraken, is eenige malen ter bestudeering van dat stelsel met hem naar België geweest en zal er binnenkort weer heen gaan. Bij invoe ring van dat systeem zullen de pas aange schafte, dure machines voor een groot deel buiten werking worden gesteld. En kele reken- en boekhoudmachines zullen blijven, de rest echter zal op grond van practische bezwaren overboord worden gezet. Met aanschaffing "der thans uit te schakelen machines -js ongeveer een mil- lioen gulden gemoeid geweest. De directeur vreest echter, naar het blad hoort, bij gebruikmaking dezer ma chines, opnieuw een chaos. Middelburg. Naar aanleiding van opmer kingen uit liet publiek, dat er betrekkelijk weinig ruimte is om het openluchtspel op Woensdag 6 Augustus te zien, mag wel worden vermeld, dat na afloop van het spel door de deelnemers een omme gang door de stad wordt gemaakt, ver gezeld door twee muziekkorpsen. Ter voorkoming van misverstand zij reeds gemeld, dat na de tegen verlaagde entreeprijzen op Donderdag 7 Augustus te geven herhaling van het spel, geen omme gang zal plaats hebben. De loonsverlaging bij de Coöperaties. Door de beide besturen van „De Broederband" en „Vooruit" is aan den Bakkersgezellenbond meegedeeld, dat de 5 pet. loonsverlaging met ingang van 1 Juli blijft gehandhaafd, doch dat inplaats van 1 November, waarop de tweede verlaging van 5 pet. zou ingaan, deze termijn wordt verlengd tot 1 Janu ari 1925. Kan echter de organisatie be reids aantoonen, dat de toestanden in het bakkerijbedrijf zich ten-"gunste van het bedrijf hebben gewijzigd in .dien zin, dat verdere verlaging niet gemotiveerd is, dan zijn de besturen bereid den tweeden termijn der loonsverlaging in te trekken. De bedoeling is nu, dat ook de loonen der ongehuwden niet direct 10 pet. ver laagd worden, doch dat dit zal geschie- 'den evenals bij de gehuwden, in twee termijnen, n.l. op 1 Juli en 1 Jan. a.s. (Volk.) Goes. Raad van Arbeid. Zaterdag vergaderde de Raad van Arbeid alhier, •o.a. tot het vaststellen der jaarrekening over 1923. Deze rekening sloot met een bedrag van ruim f128.000 in uitgaaf voor de vier verzekeringen aan den Raad ter .uitvoering opgedragen. Bij de beschouwing der jaarrekening bleek, dat omtrent de dndustriëele en de landbouwongevallen- verzekering op zichzelf nog geen con clusies te trekken waren in verband met den korten tijd gedurende welke deze bij den Raad in uitvoering waren. De Vrijwillige ouderdomsverzekering bleek reden tot tevredenheid te geven, daar het aantal verzekeringen, waarbij uit de premie ook de onkosten bestreden worden, stijgende is en de kosten dalende. Uit de verplichte invaliditeits- en ouder domsverzekering wordt thans aan ouder- doms-, invaliditeits-, weduwen- en wee- "zenrenten ruim f 130.000 's jaars' uitbe taald, welk bedrag met ongeveer f 40.000 per jaar stijgt. Bovendien bleek uit deze verzekering voor genees- en heelkundige behandeling in de jaren 1920 tot en met 1923 ruim f 100.000 te zijn uitgegeven. In 1923 ongeveer f 50 000, waarvan ruim f25.000 voor t.b.c.-lijders. In totaal wa ren behandeld 242 verzekerden, waarvan 200 met gunstig resultaat. t Ondanks de toeneming der werkzaam heden tengevolge van de bovenbedoelde geneeskundige behandeling konden de uit gaven van jaar tot jaar minder worden. Voornamelijk was dit een gevolg van door gevoerde bezuiniging en van .(Ie samen- Voeging van de vroeger ieder op zichzelf werkende buitendiensten voor de invali diteits- en voor de ongevallenverzekering. Voorts sprak de Raad zich uit voor bindendverklaring van de besluiten der Vereeniging van Raden van Arbeid. De salarissen der ambtenaren werden op overeenkomstige wijze als die der Rijksambtenaren verminderd en de daar uit voortvloeiende vermindering van de begrooting van uitgaven voor het jaar 1924 vastgesteld. Vandaag herdenkt dhr. C. van den Berge den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als hulp-telegrambesteller al hier. Als bijzonderheid kunnen we mel den dat gedurende de maand Juni geen enkel sterfgeval in deze gemeente is aan gegeven. Kapelle. Ook nu is de tweede generatie rupsen in de kruisbessenstruiken met alle 'kracht te voorschijn gekomen, ook in de roode bessen. Verscheidene perceelen zijn dusdanig aangetast, dat de vruchten een onoogelijk aanzien krijgen. Gisterenmiddag 4 uur kwam de raad der gemeente in openbare voltallige zitting bijeen. De voorzitter (burg. Bierens) deelt mee, dat de gemeente aan Goes heeft te betalen voor 1921 voor de vakschool voor meisjes f206,67; bijgedragen werd f50 in 1921, dus is nog te betalen f 156,67; nu volgt nog 1922 en 1923. De heer van der Have vraagt: hoeveel meisjes gaan •daar op. De voorz.: het grootste bedrag !moet voor 1921 betaald worden voor de meisjes van FI. Eversdijk en A. J. van Hee, nl. f 196,54. De andere zijn ver schillende uiterst kleine bijdragen. Ged. St. deelen mee, dat de gemeente heeft hij te dragen voor den keurings dienst van waren f 251,68. De Minister van O., K. en W. deelt mee, dat de Ver. tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Kapelle-Biezc- linge heeft terug te betalen wegens te veel genoten voorschot f 2826,67. Gewijzigd werden overeenkomstig den eisch van den minister de leges jacht- acten als groote met valkenjacht f6, al leen groote acte f3, logeerakte f2, en kleine acte f 1. Alsnu kwam in behandeling verhuring onderwijzerswoning te Biezelinge. De voorz. deelt mee, dat B. en W. in overleg zijn getreden met het schoolbestuur te Biezelinge. Het schoolbestuur noemde als uiterste prijs f350 huurwaarde. Wanneer het hooger moest, dan was men van plan dit te laten schieten. B. en W. stellen voor, opnieuw verhuren voor f 350 per jaar. De heer Fraanje: is er enkel over verhuur en niet over verkoop gesproken? De voorz.: over verkoop is wel gespro ken maar hierop kan de vereeniging niet ingaan. De hoeren Zegers en Ganseman Ivinden f 400 niet te veel. Dhr. v. Wingen zou liever verkoopen maar indien dit niet gaat dan maar verhuren. De heer Fraanje wil verkoopen om beider belangen (èn gemeente èn schoolbestuur) te dienen. Is verkoop niet mogelijk, dan dienen voor waarden gesteld, b.v. niet meer dan f 100 per jaar besteden voor onderhoudskosten. De voorz. meent, dat dit telkens bij de begrooting kan gevonden worden. Een drukke bespreking volgde, waarna met 4 stemmen voor, die van de hoeren v. d. Have, v. Wingen, Zuidwëg en Vereeke, 'tegen Zegers, Fraanje en Ganseman, het voorstel van B. en AV. werd aangenomen. Ontheffing hondenbelasting werd ver leend aan M. Markusse, L. v. Willegen en A. Mol, voor een half jaar. Dhr. L. Slabbekoorn te Biezelinge krijgt geen ont heffing schoolgeld. Aan den oud-gemeente veldwachter dhr. Groenleer werd voor een maand langer dienst een gratificatie ge schonken. Alsnu deelt de voorz. mee, dat Donderdag 7 Aug., 3 u. 40 min. nm. H. M. de Koningin Kapelle hoopt te bezoeken. De heer v. d. Have vraagt of de nieuwe klok inplaats van de oude niet geluid kan worden. Besloten is de nieuwe te doen luiden. Spr. wil handhaving van geno men besluiten. De voorz. wijst op een kleine verbetering, die aangebracht moet worden en zegt spoedig nazien toe. Ook wijst dhr. v. d. Have op de paadjes bij ds Scheele naar Vroonland en naar het spoor (buspaadje) die noodzakelijke ver betering eischen. De voorz. en dhr. v. Wingen merken op: dit is privé. Ook werd gevraagd naar de gevaar lijke bocht aan de Weststraat hoever men is. De voorz.: nog niets verder. Een be spreking volgde hierover en over het ver plaatsen der balies. De heer Fraanje vraagt, waar de nieuw benoemde veld wachter gaat wonen. De voorz.: er is nog geen woning beschikbaar. Een drukke be spreking volgt hierover. Hierna sluiting. Wissenkerke. In de Maandag gehouden vergadering van ingelanden van de pol ders werden benoemd tot ontvangers griffiers (wijlen C. N. van der Heijden): Wissenkerke en Willempolder Th. Wolse te Kortgene; Maria- en Prippolder J. Nooi'dhoek te - Kamperland, en van den Geersdijkpolder J. van der Maas te Wis senkerke. Westkapelle. Dezer dagen zal begonnen worden met een gedeeltelijke restauratie van den steenen vuurtoren alhier. De be doeling is, dit jaar de contreforts (steun- beeren) aan den Noord-Westkant te her stellen, en deze weder in ouden stijl te rug te brengen. Daartoe wordt het pleis terwerk en de kleine steenen, die inder tijd gebruikt zijn bij herstellingen, uitge broken en vervangen door de „reuzen moppen". De restauratie is opgedragen aan de firma M. K. Jeras en Zonen te Middelburg, terwijl het werk uitgevoerd wordt door den heer W. Roelse te West kapelle. (M. C.) St. Maartensdijk. Zaterdagavond ontving de wed. Franke alhier telegrafisch bericht, dat haar zoon Jacob (zetschipper op een Rijnsleepschip) bij Bruckhausen in Duitsch land over boord is gevallen en verdron ken. De ongelukkige is 37 jaar oud en laat oen weduwe met twee kinderen ach ter. Koewacht. Verleden week, aldus „De Standaard", kwam een Nederlandsche veldwachter alhier de grens over om verder België in te gaan. Volgens de Belgische wet was zijn rijwiel niet in den haak, althans een onderbrigadier van den fiscus kwam er aan te pas. Deze kwam dan ook den volgenden dag hier om den Rijksveldwachter kennis te geven van zijn in België gepleegde wetsovertreding; proces verbaal Maar nauwelijks had de onderbrigadier zijn opdracht vervuld, of de veldwachter, ook niet dom, antwoordde hem: „Je hebt een dienstrevolver bij je. De Ne derlandsche wet verbiedt Belgische amb tenaren in Holland te komen, voorzien van hun wapen." Tegelijk legde hij beslag) op het wapen en de patronen. En een ondervinding rijker, doch zonder revol ver, moest de onderbrigadier naar zijn land terugkeeren. Ned. Ilerv. Kerk. Bedankt voor Schoonhoven door P. J. Sleenbfcek te Bergambacht. Geref. Kerken. Beroepen te Oudewater D. Scheele te Geesteren; te Baflo J. Gootjes te Sua- woude. Aangenomen naar Alblasserdam door J. J. Wielenga te Waddingsveen. Bedankt voor Hazerswoude door dr S. P. Dee te Dwingeloo. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Kornhorn A. II. "Hilbers te Enschede. .Het afscheid van ds R. Hamming van de geref. kerk te Doorn is bepaald op 31 Aug. a.s., zoodat zijn intrede te Middelburg op een der eerste Zondagen van September kan worden tegemoet ge zien, waarschijnlijk 7 Sopt. K1 e e r v r ij h e i d. Hier en daar zegt ds Schilder in de „Bazuin", schijnt het kostelijk bezit der „kleervrijheid" in ge vaar 'te komen. Uit een mij toegezonden brief neem ik het volgende over: „Et is een Diaconie eener Geref. Kerk. die „Regelen voor het collecteeren" bezit en waarin voorkomt een artikel: „Gecol lecteerd zal worden in zwart gokleede jas of jacquet met zwarte das en wit over hemd, boord en manchetten." Al hen ik zelf geen ambtsdrager of zou je in dit geval een andere „ligging" krijgen of andere normen aanleggen? 't is me niet mogelijk dat artikel mot oprechte „stichtinghe'Me lezen. Ook zul len wel niet, dunkt me, alle diakenen met denzelfden eerbied den voorgeschreven uniform dragen. Moeten zulke vormendienaars niet con sequent zijn en ook voorschrijven 'n pan talon (ongestreept, zonder plint, steeds in den vorm en voldoende lang), kleur dier sokken en schoenen? 'n Stemmig cbstuum is best, matetr die artikelsgewijze voor te schrijven, nou 't Was beter dat zulke ambtsdragers den kerkeraad eens voorstelden bij den ingang van het kerkgebouw een paar verstandige ouderlingen neer te zetten om de vrouwen en .jonge dochters, gedoopt of belijdende leden, met doorschijnende kleeding of half-naakt binnenkomen, huis-toe te stu ren. 'n Diaken met „streepjes-broek" en moesjesdas is dan toch nog niet zóó on stichtelijk en Godonteerend." Dit pleidooi is zóó warm en zóó wel sprekend, dat ik er niets meer aan behoef toe te voegen. A1 ge m. Synode der Ned. Her v. K e r k. De samenstelling van de Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk zal ynaar de „W,aarh. vriend" berekent, voor dit jaar ongeveel aldus zijn: Friesland i rechtzinnig (D's Zoete) on 1 modern (Dr Niemeyer); Groningen 2 mo dern; Drente 1 orthodox (Ds Wagterde moderne afgevaardigde Ds Frank valt dit jaar uit); Overijsel 1 rechtzinnig; Gelder land 2 rechtzinnig; Utrecht 2 rechtzin nig; Noord-Holland 2 vrijzinnig; Zuid- Holland 2 rechtzinnig; Zeeland 2 recht zinnig; Noord-Brabant en Limburg 1 mo dern-evangelisch (Dr Deeleman)en de Waalsche Commissie 2 modernen. Volgens dit lijstje krijgen we dan 11 rcchlz nnigen en '8 modernen Bovendien zullen dit jaar de kerkelijke hoogleeraren Prof. Dr H. M. van Nes van Leiden en Prof. Dr A. M. Brouwer van Utrecht met praeadviseerende stem zitting hebben. Dr L. W. Bakhuizen van den Brink is secretaris; eveneens met raadgevende (geen beslissende) stem. De Classicale vergaderin gen. Over de classicale vergaderingen der Ned. Herv. Kerk AVoensdag 1.1. ge houden, schrijft een medewerker aan het „Ilbl." het volgende: De korte verslagen van de verschillende vergaderingen geven uit den aard der zaak geen volledig of overzichtelijk beeld van de besprekingen en besluiten. Wij hebben ons daarvoor de moeite getroost, door vergelijking en combinatie een beeld samen te stellen van de zienswijze der classes juist ten opzichte van deze vraag stukken. wijl daaruit alleen kan blijken, welke richting de meerderheid der kerk uitwil. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat van enkele vergaderingen niet ver meld werd, hoe zij zich over de confes- sioneele voorstellen uitspraken (Breda. Rotterdam), terwijl in andere als Nijme gen, Winschoten, Meppel die voorstellen niet eens ter sprake zijn gekomen, ver moedelijk omdat de meerderheid er geen sympathie voor koesterde. A'oorts waren er vrijzinnigen, wien hel idee eener kerk vergadering wol toelachte en daarom vóór dit voorstel der Conf. Arereen. stemden (Edam), terwijl uit het vrijzinnige Gronin gen het schier ongelooflijke bericht kwam, dat de classis het voorstel-Den Haag in zake de leertuclü zou hebben aangeno men. Mogelijk berust dit bericht op een misverstand. Met al deze en nog andere reser ves kan worden vastgesteld, dat 17 clas ses hun stem gaven aan de confessioneele voorstellen, terwijl 26 classicale vergade ringen zich bij meerderheid van stemmen uitspraken tegen maairegelen in confes- sioneelen geest. Afgaande op deze stemmingen en zij leveren den eenigen maatstaf ter be oordeeling van het gevoelen der kerk in haar geheel js de conclusie niet ge waagd, dat de meerderheid der kerk niet wil weten van pogingen tot toepassing van de leertucht of uitbanning. Het is duidelijk, dat het niet alleen de vrijzin nigen zijn, die zich in deze richting uit spraken, maar dat ook verschillende in meerderheid orthodoxe classes haar stem aan de confessioneele voorstellen ont hielden. Voor de ontwikkeling van het richtingvraagstuk en voor den juisten kijk op do verhouding der partijen in haar on derlinge sterkte, zijn daarom de stemmin gen op de classicale vergaderingen van Zomermaand 1924 toch wel van belang geweest. '[II Met ingang van heden is benoemd tot conservator aan de veeartsenijkundige hoogeschool te Utrecht dr H. C. van der Heyde, aldaar, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Geslaagd te 's Gravenhage voor liet voorloopig machinistenexamen de hemen L. Mes, R. Boshuizen, J. B. Christiani en N. de Jong, allen te Vlissingen. Te Leiden voor het examen middelbaar In dische talen (maleisch) de heer AA". .1. de Wilde. Te Amsterdam voor het candi- «daatsexamen Romaansclie taal en letter kunde (Fransch) de heer J. C. Versluys. "Onderwijzersexamens. Te Rotterdam dropen 7 van de 16; te Amsterdam 4 van de 16; 't Gravenhage 5 van de 16; te Groningen 8 van. de 16te 's Her- togenbosch 4 van de 16. K weekschool examenste 'Groningen slaagden alle 4; te Leeuwarden alle 5; te Leiden alle 6. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te St. Annaland mej. J. M. Steenblok te Jerseke. 0 n d e r w ij s i n s p e c t i e. De he«r J. Lens deelt in „De School met den Bijbel" omtrent de a.s. veranderingen in de onderwijsinspectie, het volgende mede: De heer AVestendorp, insp. te 's Gra venhage, wordt overgeplaatst naar Rotter dam. In Den Haag komt de heer'Paltist. In Dordt blijft de heer 'tHart; Abeleven gaat naar Zierikzee; Aran As komt naar Delft; Van Nes krijgt Gorkum; De Blouw Gouda; Anema wordt schoolopziener in- Amsterdam; Baank insp. te Leiden; Dun in Den Helder;Putto in Elburg; Haarlem wordt bezet door Westink; Middelburg door Brandsma; Van Ooy gaat naar Bi'ielle; Mols uit Maastricht naar Oost burg; v. d. Graaf uit inspectie Dieu Bosch naar Doklcum. Aan de Hoogeschool te Utrecht slaagde voor het examen doctoraal-ge- neeskunde de heer Jac. Broodman van Staven isse. Ook de heeren L. P. van Oeveren, te AVolfaartsdijk, en G. de liegt, te Zaam- slng, zijn geslaagd voor het candidaats- examen electrotechnisch ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. De heer A. J. Lcenhouts te Oost- burg is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Terneuzen. Voor het eindexamen der R.II.13.S. te Middelburg zijn geslaagd de vrouwe lijke candidaten: J. Brevet; A. M. Job; AV. Louwerse, M. J. Mullie, H. J. M. Ie Nobel, en de mannelijke candidaten: A. Alberts; AAL Elenbaas, Di. M. Hacken- berg; P. M. llackenberg, J. P. I. van dei- Kamp, J. S. Lenselink, J. FI. A. van Luijk, II. AAL Meijer, D. F. Meijler, G. Munnik, N. de Regt, J. B. Schijf, J. A. Tavenier, F. G. Vaandrager. L. A. van Veen, J. de Graaf en L. de Zeeuw. Afgewezen een mannelijke candidaat. Ingenieur-onderwijzer. Bij een der examens voor onderwijzer is de zer dagen iemand geslaagd, die te Delft het ingenieursdiploma heeft behaald. Wolfaartsdijk. Geslaagd te Delft voor het candidaatsexamen electro-techniseh ingenieur de heer A. P. Lindenbergli alhier. Dalende varkensprijzen. In Westerwolde (Gron.) dalen de var. kensprijzen tot zoo ongeveer als voor den lOiOrlog. De biggen gelden thans f 1 a f 1,25 In de exportvarkens is de daling reeds -tot 23 a 24 ents per piond gevorderd en men verwacht nog lagere prijzen. Wie geregeld de Rotterdamsche marktberich ten, ook in ons blad, leest, zal welbe merken, dat de marktprijzen inderdaad niet hoog zijn. Zeker verlangt het consu- meerend publiek ook naar den dag, dat de prijzen van het varkensvleesch bij de slagers deze dalende lijn volgen. Opening Landbouwschool te Schoondijke. Maandagmiddag is in tegenwoordigheid

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2