Land- en Tuinbouw. Gemengd Nienws. Laatste Berichten. Briefwisseling. Leestafel. Telegrammen. MarktliericMen. Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. werken op 1 Mei, een besluit, genomen toen de leden van 'Vooruit en Broeder band in éen coöp. vereenigd waren en na de scheiding voor de Broederband geen zin meer had, dientengevolge is vervallen, paste ook niet in het kader van de Broe derband. Heel toevallig zag het voorstel lot loonsverlaging er uit als dat van Minister Colijn ten opzichte van de ambtenaren; wij hopen echter niet zoover te moeten gaan als Z.Ex. Colijn wil met de ambte naren. Van vechten tegen een reactionaire re geering is van de zijde van Broeder band nog nimmer gebleken. Blijkbaar bestaat bij u twijfel of de loonen in de coöp. ver boven die in het particuliere bakkersbedrijf te Middel burg uitsteken. Ik geef u de verzekering dat zulks wel het geval is. De coöp.'s betalen een week loon van 29 gld. voor 48 uur arbeid per week; in het particuliere bedrijf te Middelburg wordt dat lang niet betaald en werkt men 60 en meer uren per week. De overige arbeidsvoorwaarden steken even eens ver boven die in het particuliere be drijf uit, als: ziekteverzekering, naast de verplichte vrijwillige ouderdomsverzeke- ring, verlof enz. Het zal ieder, die eenigszins op de hoogte is met het bakkersbedrijf duidelijk zijn met een broodprijs van 16 cent per. 8 ons het bedrijf absoluut niet loo- nend meer is en de coöp's dientengevolge de bestaande loonen niet kunnen hand haven. Wanneer wij straks toe zijn aan 10 pet. verlaging der loonen dan steken wij werkelijk nog gunstig af bij het par ticuliere bedrijf. Er is m.i. geen sprake van eigen paadje schoonvegen, geloof mij, indien het maar eenigszins vermeden had kun nen worden, wij waren niet met verlaging gekomen, maar het belang van de coöp. eisclit het op 'toogenblik, wat mede in 't belang van het personeel kan worden geacht. Zouden wij geen verlaging invoe ren misschien zouden wij dan des heeren Colijn's voorbeeld moeten volgen, men- schen te ontslaan en dan is men er toch zeker beroerder aan toe. De besturen van de coöp's hebben getoond te begrijpen wat overleg be- teekent met de organisaties van het per soneel en hebben hun oorspronkelijk voornemen ten gunste van 'dat personeel gewijzigd. U mijnheer, dankend voor de ruimte, verblijf ik, Hoogachtend, Uw dw. j. B' a r e n t s e n. Paardendag te Roosendaal. Vanwege de Roosendaalsclie vereeni- ging „Het Belgische Trekpaard" wordt vandaag de jaarlijksche in Noord-Bra bant en Zeeland wel bekend staande Paardendag gehouden, bestaande voor namelijk in een tentoonstelling van het 'mooiste en edelste wat op bet gebied van de paardenfokkerij in dit gewest bestaat, en een défilé der prijswinnende paarden, bespannen en in viertallen volgens af stamming. Vlekziekte. Men meldt uit VVaddinxsveen, dat daar in hevige mate de vlekziekte onder de varkens heerscht en dat reeds veel de- zesr dieren er aan zijn gestorven. Ongelukken. D|e toestand van mevrouw V. te Voorburg en haar dochter, die door een vermoedelijk dollen hond ge beten zijn, is redelijk wel. Voor verder on derzoek van de hersenen is het cadaver van den hond naar de Veeartsenijkundige Hoogeschool te Utrecht opgezonden. Te Reusel is een "kindje van den heer van K. in een waterkuil bij de woning •dronken. Bij het naderen van een auto werd 't paard van den voerman S. te Schinveld schichtig en, sloeg op hol. Die voerman viel van de kar en kwam onder een der raderen terecht. Zwaar inwendig gekneusd werd S. naar 't hospitaal overgebracht. Te Nieuwol- da (Gron.) is de 15-jarige H. bij het baden verdronken. Zaterdagmiddag liep het 5-jarig zoontje van den heer J., drogist te Wjeert, bij het spélen in den „IJzeren Man". De moeder sprong het kind na. Het jongetje kon niet gered wor den, de moeder werd met moeite op 't droge gebracht. .Op den straatweg tusschen Assen en Rolde is de vracht auto van den heer L. te Assen in een sloot geraakt. De auto werd zwaar be schadigd, terwijl de beide passagiers ern stig gewond werden. Inbraak op klaarlichten dag. Op den N.Z. Voorburgwal te Am sterdam hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan de woning van een alleenwonende dame, die voor enkele uren was van huis gegaan. De inbreker heeft rustig gewerkt, er werden geen sloten geforceerd, zoodat vermoed kan worden, dat de man met een jooper of een valschen sleutel' is binnengekomen. Hij heeft den geheelen inventaris door zocht en medegenomen wat van zijn gading was. Van enkele kasten heeft de onverwachte en ongemerkte bezoeker de deuren opengetrokken. Toen de dame te omstreeks half vijf terugkeerde werd zij die gebeurtenis, die tijdens haar af wezigheid had plaats gegrepen, gewaar. He politie, die van het voorgevallene op de hoogte werd gesteld, onderzocht nauwkeurig de situatie, maar kon niet veel gegevens verzamelen, die bij het zoeken naar het spoor van den inbreker dienstige aanwijzingen verschaffen kon den. Wat behalve zilverwerk en sieraden vermist werd kon nog niet worden vastge steld. Zwijndrecht II. De raad van Bediklmyzen kwam bijeen. D'at het er zou spannen, was bekend, de belangstel ling was dan ook grooter dan gewoonliik. Hoe men in dezen raad debatteert, blijkt uit het volgende: De heer Dobbelsteen: Mijnheer de Voor zitter, ik wil het woord voor een per soonlijk feit. Voorzitter: Ik weet wel waar ge heen wilt. Ik geef daar geen gelegenheid voor. Dobbelsteen: Die voorzitter met z'n be krompen verstand heeft Voorzitter: Wat zag je daar? Is jou verstand zoo groot? Maar ik zou maar eens zwijgen, of anders Dobbelsteen: Jij wil nu altijd zoo'n goed katholiek zijn Wethouder Van Engelen: Wat heeft dat er nu mee te maken? Dobbelsteen: Laat me uitspreken. De Voorzitter wil altijd doorgaan voor een heel braaf katholiek ,man, maar wil ik eens zeggen, wat hij is? 'Hij deugt niet. Het is een groote farizeeër. Wethouder Winkel.Ik heb nog nooit zoo'n akelig ventje gezien als dien Dob belsteen. Hij kan niets anders dan den boel in de war sturen. Een groote snot neus, een echte kwajongen is-ïe. De Voorzitter: Bandietenstreken kan hij uithalen, anders niet. Dobbelsteen: Maar dan ben jij toch de grootste bandiet. Dat zal ik eens gauw bewijzen. Wethouder Winkel: Als je er de kast ■niet voor inging dan zou je hem den nek omdraaien, dat akelig „kleine ventje, maar van zoo'n zoodje heb je alles te wachten." De voorzitterIk schors de vergadering. (Tel.) Vergiftiging? Die 24-jarige ge huwde me}:. L- W;- kwam' Ide vorige week zwaar ziek bij' ha,ar ouders te Gouda. Spoedig daarna overleed zij1'. De doktoren Hoffman en Hamburg trokken in twijfel o<f ziji een natuurlijken dood was gestor ven. Ojpi vermoeden van vergiftiging is de justitie met het geval in kennis giesteld. Dieze heeft het lijk doen opgraven ter on derzoek. 1 Een hittegolf in Rusland. In de beneden Welga-, Dion-, Jekateri- noslaw- en Krim-districten 'heerscht een hittegolf. De temperatuur is oipl sommige plaatsen tot 105 graden gtestegen. De oogst dreigt op vele plaatsen door de droogte te mislukken. Die scvjet-bladen vreezen voor een dreigend tekort aan graan in den aanstaanden winter. Ernstig autorn oh i e l-o n g e 1 u k. Op den weg Namen-Diinant heeft een vree- Selijk automobiel-ongeluk plaats gehad. Een gezelschap van drie heeren en een dame w.a,s naar Dinant onderweg, toen de auto' bij' het nemen van een draai een schuiver maakte tegen een ton teer op botste en dan tegen een boom werd ge smakt. Van den bestuurder werd de borstkas ingedrukt. Hij was onmiddellijk dood. Die dam© overleed enkele minuten later aan de bekomen verwondingen. Die tweede heer kwam in een weiland terecht. Zijn toestand is niet geruststellend. De vierde inzittende was midden opi den weg geworpiene in was zoodanig gewond, dat onmiddellijk zijn linkervoet moest worden afgezet. IJ evig onweer boven Eerlij n. Vrijdagavond woedde boven Berlijn een zwaar onweder, dat gepaard ging met hevige stortregens. Groote overstroomiu- gen werden veroorzaakt. De bliksem sloeg in verschillende masten van de electrische tram, waardoor het verkeer eenigen tijd moest worden gestaakt. Ook uit andere deelen van het land wordt hevig onweder gemeld, waarbij: menschenlevens te be treuren zijn. Di e klare Wi a a r h e i d. In het Westerpark voerde te Amsterdam Vrijdag avond een propagandist van de R.K. vereeniging „De klare Waarheid" voor het publiek het woord. De spreker zei in zijn toespraak dingen die door enkele andersdenkende toehoorders als kren kend werden opgevat; het gevolg hiervan was dat er een levendige woordenwisse ling ontstond tusschen aanhangers der „Klare Waarheid" en toehoorders. Bij een woordenwisseling bleef het echter niet, men kwam tot daden en de politie moest er aan te pas komen om de tegen standers uiteen te drijven en de menigte te verspreiden. Een leeuwin losgebroken. In het kleine stadje Ardenne, bij Na men, sprong tijdens een voorstelling in een circus een leeuwin, die langs de staven van haar Jtpoi omhoog was ge klauterd, tusschen het publiek in. In de paniek, die volgde, werden mannen, vrou wen en kinderen tegen den grond gesla gen en vertrapt. De leeuwin vloog, na het passeeren van de stallen, waar zij eenige beesten verwondde, de straat op, waar zij met een schot uit een geweer werd gedood. Oplichters truc. .Een bijna 30-jarige man, zich noemende Kramer of Cramers, kwam zich bij de administratie van de „Nieuwe Apeldoornsche Courant" aandienen als de leider van de reclame van het circus Wilke en deelde mede vooruit te zijn gezonden om in Apeldoorn alles voor de komst van dat circus te regelen, in verband met in Juli te geven voorstellingen. Hij was vroeger verbonden geweest aan liet circus Althoff en momen teel weer in hetzelfde pension, waarin hij voorheen was geweest. Met den eige naar van dit pension had men hem het gemeentehuis zien binnengaan, om z.g. vergunning tot plaatsing van liet circus te vragen en op het bureau van de „N. A. Ct." sprak hij over de advertentiën namens de directie van het circus te plaatsen, maar toonde daar niet het min ste besef van reclame te hebben. Het heerschap is, na vier dagen in Apeldoorn in zijn pension te hebben doorgebracht, weer vertrokken en heeft natuurlijk ver geten te betalen. Wel is door hem nog een rijwiel ver beneden de waarde ver kocht; zoodat het vermoeden bestaat, dat dit door hem gestolen is. Nader verne men we nog, dat déze sinjeur ook te lieerde dezelfde truc met succes heeft toegepast. Een ui o e i 1 ij k transport. D e beide 19-jarige knapen, B. H. en K. zoons van anarchistisch gezinde ouders te Veendam, hadden den afgeloopen winter geweigerd zich voor de Nationale Militie te laten inschrijven en werden deswege veroordeeld tot het ondergaan van 14 dagen gevangenisstraf. Daar ze op een lastgeving van den Officier van Justitie niet in hechtenis waren gegaan, moesten ze door een rijksveldwachter en een agent van politie uit Veendam worden opgebracht. Na op het politiebureau te zijn verschenen, vertrok het gezelschap in goede orde naar het station, waarna de spoorreis naar Winschoten werd aan gevangen. T'e Zuidbroek moest worden overgestapt. Het voorschrift is, dat ar restanten zoolang in de wacht kamer van het station moeten ver blijven. Maar het was mooi weer en de beide jonge mannen wilden buiten blijven, zoodat de politie-beambten zich tenslotte genoodzaakt zagen, het tweetal onder .dak te duwen. Toen de trein uit Groningen in aan tocht was werd den jongens verzocht in te stappen. Ze weigerden echter hals starrig, zoodat de beide politiemannen tenslotte de boeien aanlegden en de ar restanten dwars over den spoorrails moes ten sleepen en in den trein duwen. In Winschoten werd hetzelfde liedje gezongen. De agenten moesten ook nu weer sleeperswerk verrichten. Een hun ner hield de wacht en de ander toog uit om assistentie. En toen die kwam op dagen, werd het lijdelijk verzet-beoefenen- de tweetal wederom over de openbare straat gesleept onder geleide van een groote schare belangstellenden, onder wie de Officier van Justitie, Mr Van Traa. Toen H. en K. in het Huis van Bewaring waren aangeland, werd de politiek van het lijdelijk verzet eerst opgegeven. (Tel.) Sabotage-geval te Amers foort. Het is de rijkspolitie gelukt be langrijke aanwijzingen te verkrijgen om trent de daders, die 'in een hooiland stalen pinnen hadden gestoken om de maaimachines van enkele boeren te ver nielen. Een drietal personen is reeds aan gehouden, waaronder een overwegwachter hij de spoorwegen. Reeds is bekend waar de pinnen gekocht zijn: het waren assen van rijwielen. (Crt.) Diefstal en-he ling. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen G. 0., wonende in een woonschuit te Weesp, die, terwijl hij in dienst van den molenaar F. een schuit met mais loste, zich op wederrechtelijke wijze hoeveel heden mais toeeigende. O. heeft bij het politie-onderzoek een bekentenis afgelegd. Voorts is proces-verbaal opgemaakt tegen den 24-jarigen B. en den 33-jarigen M., aangezien zij een deel van den op voren- omschreven wijze verkregen mais hebben aangewend als duiven- en kippenvoer. Valsche bankbiljetten van f 40. In de afgeloopen week werden te Utrecht en te Hilversum verscheidene val sche bankbiljetten van f40 van het oude model, uitgegeven. Deze biljetten werden voornamelijk aan winkeliers ter wisse ling aangeboden. Men vermoedt te doen te hebben met een bende, die haar ver takkingen over het geheele land heeft. De Nederlandsche Bank looft éen groot bedrag uit voor de opsporing der valsche munters. Een h a nd i g e oplichter gear resteerd. Door het energieke en beleid volle optreden van de recherche te Tilburg is dezer dagen een massa-oplichtingsaffaire aan 't licht gebracht. Ruim 2 jaar geleden ver scheen plotseling in Tilburg een zich noemen de Pierre Ditz, die in de drukke straten der stad zeer veel opzien baarde, door de vreeselijke ongelukkige wijze, waarop de man liep, waardoor de1 voorbijgangers bleven staan en bij een ieder groot medelijden werd op gewekt voor den ongelukkige. Door zeemlap pen te verkoopen langs de huizen, welke ieder, door medelijden vervuld, gaarne kocht, verdiende de man, behalve hetgeen hij aan giften kreeg, een behoorlijke broodwinning'. Zelfs door het medelijden van een rijke dame werd hem ruim een jaar geleden een mooie invalidewagen verschaft, zoodat hij niet meer op de zoo vreeselijke en schier onmogelijke wijze behoefde te loopen. Intusschen was de man reeds in de voornaamste plaatsen van het Zuiden des lands, welke hij regelmatig bezocht, alom bekend geraakt. Een ieder kende en groette Pierre, den man, die door een noodlottig ongeluk in een mijn, zooals hij vertelde in Duitschland, 9 ribben ver loor, zijn rechtervoet en -arm moest missen en wiens ruggespier geamputeerd was. Ver schillende autoriteiten in het Zuiden des lands deden door medelijden bevangen, voor den ongelukkige alle mogelijke moeite, om hem zijn ellendig bestaan zooveel mogelijk te verzachten. Intusschen had niemand er ooit aan kunnen denken, dat deze man schitterend simuleerde en zijn rol van een zoo wreed geknakt jong leven speelde. Vrijdag j.l. deed de koopman B. aangifte, dat bedoelde Ditz hem onder valsche voorgevens f 25 had afhandig ge maakt. Ditz, die ondertusschen naar Den Bosch vertrokken was en naar Leeuwarden was doorgereisd, werd aldaar op verzoek der Tilb. recherche aangehouden en naar Tilburg getrans. porteerd. Bij zijn verhoor, dat daarna volgde, slaagde de inspecteur Stevens, na zeer veel moeite er in, hem aan 't praten te krijgen, waarna hij ten slotte verklaarde, dat hij 2 jaar lang gesimuleerd had en even gezond was en loopen kon als een ander. De po litieman, die hem kende, stond hiervan ver stomd en kon 't aanvankelijk niet gelooven, totdat hij zich er van overtuigde. Ditz verklaarde, genaamd te zijn W. F. Lauwersheimer, 28 jaar, afkomstig van Sche- veningen. Van zijn 12de jaar af was zijn leven een aaneenschakeling geweest van mis drijven, waarvoor hij herhaaldelijk als jon gen tot tuchtschoolstraf was veroordeeld. Op lateren leeftijd werd hij herhaalde malen to! gevangenisstraf veroordeeld, waarbij hij een maal krankzinnigheid zoo mooi .simuleerde, dat hij op advies van diverse medici voor een jaar opgezonden werd naar een krank zinnigengesticht. Hieruit ontvlucht, werd hij wederom naar de gevangenis te Scheveningen overgebracht, waaruit hij in Mei 1922 werd ontslagen. Na zijn ontslag uit de gevangenis besloot hij, in het Zuiden des lands zijn geluk te gaan beproeven, waarna hij te Tilburg zijn rol van ongelukkige begon. Deze comedie wist hij 2 jaar vol te houden. (Cr.) Dee n se he stoomboot ver gaan. Een zonderlinge scheepsramp heeft Zaterdagmiddag bij Kopenhagen plaats ge had. Het kleine zeilschip' „Thor" onderhoudt de verbinding tusschen Kopenhagen en Son- derborg. Nadat het schjp eenige uren van Kopenhagen verwijderd was, kantelde het plot seling en verdween na enkele minuten. Aan boord bevonden zich, behalve de bemanning, nog 12 padvinders en oog enkele andere pas sagiers. Een Deensche loodsboot slaagde erin 7 passagiers, drie padvinders en de vrouw van een douane-beambte te redden,, alsmede drie leden der bemanning. Een Zweedsche stoomboot redde 4 padvinders en één lid der bemanning. Tot nu toe worden nog vermist 4 padvinders, 2 andere passagiers en 3 leden van de bemanning. heer Vormeyer uit Almelo- was op slag dood. Dit Bierens de Haan, oogarts Je Almelo, werd zwaar gewond. Zijn echt genoot© werd zóó ernstig gewond, dat zij spoedig overleed. De bestuurder van de auto bekwam eveneens ernstig letsel. Goes. Geslaagd aan de Technische Hoo geschool te Delft voor het cand. examen 2e gedeelte electroteelinisch ingenieur de heer S. J. de Jonge Wz., alhier. S. v. H. Niet in den handel. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni. 2.30 u. Eerlijn 0.640.65 Brussel 12.2512.35 Parijs 14.0514.10 Londen 11.60®/*11.511/4 New York 2.653/i'2.661/4 Juli 2 Wolfertsdijk, hofstede, boomgaard, bouw- en weilanden, v. Dissel. 2 Oostkapelle, landerijen, veldvruchten, v. d. Harst. 2 Oostkapelle, verp. land, v. d. Harst. 2 Koudekerke, bouw- en weiland, Loeff. 2 Vlissingen, winkelhuis, huis, bouw grond, Paap. 2 Middelburg, aannemersmateriaal, No tarishuis. 2 Wemeidinge, vrachtrijdersinspan, de Kok. 3 Middelburg, huis, landerijen, v. d. Harst. 3 Aagtekerke, weiland, Loeff. 3 Hoedekenskerke, beestiaal, afbraak, de Wilde Heijboer. 4 Sint Laurens, hooigras, klavers, kalf- vaarzen, Struve. 4 Middelburg, nieuw werkhout, machi nerieën, llioolen. 5 Biggekerke, hooigras, v. d. Harst. 5 Tholen, winkelhuis en tuin, v. d. Velde. 5 Kamperland, h ofstede met. boom gaard, bouw- en weiland, Hioolen. 8 Middelburg, inboedel, Notarishuis. 11 Westkapelle, huis, land, inboedel, De Neeling. 11 Koudekerke, veldvruchten, hooigras, Loeff. 14 Grijpskerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 15 St. Laurens, veldvruchten, Blaupot ten Cate. Rotterdam, 30 Juni. Graanmarkt. Tarwe met ruim aan bod. Nadat begin markt enkele prima par tijtjes tot vrijwel vorigen prijs konden wor den verkocht, moest later in alle soorten lager worden afgegeven, om te kunnen; verkoopen. Overige artikelen niet noe menswaard aangevoerd. AMSTERDAM, V- D|. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het cand. examen (theologie dhr W. J. Baan te Heemstede. DjEN HAAG. V- D. De Hoog® Raad ver. nietigde het vonnis der Arnhemsche Rechtbank, waarbij mevr. Dasmet werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf we gens medeplichtigheid van p'oging tot moord opi haar man en wel, omdat art. 391 der Strafvordering geschonden was, doordat het Hof een onderzoek van des kundigen, dat niet door bewijzen gestaafd was, tot het zijne had gemaakt, en mede op grond daarvan recht had gedaan. Die zaak werd verwezen naar het gerechts'- hof te Amsterdam. Ernstig ongeluk. D'ELDiEN. V. D- Hedennacht half drie vertrok een gezelschap dames en hee ren, die naar een tuinfeest waren geweest per auto naar Almelo,. Na eenige hon derden Mjeters te hebben gereden, botste de auto tegen een boom. en sloeg om. Do „Problemen der rijpere Jeugd", door Dr J. H. Gunning Wz. In de brocliurenreeks „De Jeugd" voor ouders en opvoeders neemt dit deel een eervolle plaats in. Er is in den laatsten tijd over de moeilijkheden in het geestes leven (in verband met het lichamelijke leven!) onzer jongens en meisjes vani 1418 jaar (ongeveer) al heel wat ge schreven. Het is dan ook een zeer belang rijk onderwerp; ieder ernstig ouder en opvoeder zal dat toestemmen. En vele „problemen" laten zich niet maar zóó oplossent Lang niet! Daarom is het zoo goed, als ons voorlichting geboden wordt. En als leiding wordt gegeven ten opzichte van de vele moeilijkheden, waarmee onze rijpende jeugd rondloopt. Men leze ge noemde brochure en doe er winst mee. Dr Gunning zegt de dingen wetenschappe lijk en scherp bezien, maar toch ook ern stig en waardig zich aansluitend aan de practijk van het leven. ROTTERDAM. 30 Juni. Vee m a 11 k t. Aanvoer302 vette Run deren, 309 vette 'kalveren, 308 schioen en lammeren, 1246 varkens. Prijzen per halve k.g.koeien 45, 52,5 57,5, 6065; vette kalveren 62,5, 70, 82,5, schapen 42, 47, overhouders 47, 57, lammeren f28—f37 p. st.; varkens 27,5, 28,5, 29,5. Koeien aanvoer wederom minder groot, ossen niet noemenswaard aanwezig. Han del kalm, prijzen iets stijver dan vorige week. Een puik best beest zelfs nog' 1 ct. boven noteering. Vette kalveren aanvoer 'behoorlijk, handel niet zoo vlug, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren aan voer tamelijk, over 't algemeen flauwer handel, de prijzen ondergingen bijna geen verandering. Varkens aanvoer flink, han del goed, prijzen iets stijver. Voor een enkel puik best ex. nog een halve ct. hoven noteering. Aanvoer over de maand Juni: paarden 864, veulens 17, runderen 9362, vette kalveren 2902, nuchtere kalveren 2716,, schapen en lammeren 2370, varkens 6809. biggen 669, bokken 37, ezels 4. Zaden. Bruin Mosterd f 65f 70, geel mosterd f 30f 33, blauw maanzaad f 30 f 32, karwijzaad f 4648, kanariezaad f21—f23. Vlas. 4700 k.g. blauw f 1.40f 1.75, 6720 k.g. Holl. geel f 1.35f 1.80, 3000 k.g. Gron. f 1.40f 1.75. Aardappelen. Westlandsche zand 1316 ct., Westl. klei 1013 ct., Westl. poters 9—12 ct., thike of York 1013 ct. per k.g. Eieren f6.50f7.50. GOES, 28 Juni. Veilingsver. „Z.-Beve land. Groote veiling. Kruisbessen f 10.90 f 11.60 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f 12f 22, kersen (Luikenaars) f 16f 23, porselein kersen f 20, Meikersen f 41f 65, Hollan ders f54f60, bruine kersen f31f41, doperwten f 9f 17, peulen f 13, tuin- boonen f 4f 7, nieuwe aardappelen (groote) f 6—f 11, idem (poters) f 3f 8, oude aardappelen f4.10f5.70, alles per 100 K.G.; komkommers f10, bloemkool kool f4f9, kropsla f0.30, alles per 100 stuks. MIDDELBURG Ge.huwd: A. Bodbijl, 27 j. en A. P. M. Ru ijs, 25 j.; W1. Vinke, 3G j. en M. C. Geljon, 23 j.; A. W. Zandee, 25 j. en N. J. Reijnierse, 24 j. BevallenA. de Bree, geb. Theune, d. J. Ton, geb. de Kam, z.; A. M. Markusse, geb. Stappers, d.L. Kunst, geb. Evertse, d. Overleden: J. Blankert, 51 j., geb. met M. de Bruijne; J. G. Hamelink, 49 j., geh. met W, Bosselaar. GOES. Huw.-afk.28, Dingenis Overbeeke,- 21 j. jm. te Goes en Helena Dagevos, 22 j. jd. te Kloetinge; Abraham Sinke, 38 j. jm. te Goes en Machelina Cappon, 37 j. jm. te Zierikzee. Geboren: 27, Zantina Jacoba, d. v. Jan van Overbeeke en Geertruida Molhoek. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 30 Juni, medegedeeld door het Kon. Meleor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.2 te Toulon, laagste 745.4 te Valdersund. Verwachting tot den avond van 1 Juli Matige, aanvankelijk tijdelijk wellicht krach tige westelijke tot noordwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met regen of onweers buien, later opklarend, aanvankelijk koeler.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3