Afloop VerkocpingeD, AanbestedingeD enz., Bnrgerlijke Stand. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Briefwisseling 1 lechtszaken. Marktberichten. Adrertentiën. thuis kwam, weid deze ook door den hond geheten. Kort daarop kwam de politie ter plaatse, en deze schoot den hond dood. Door den districtsveearts zal uitgemaakt worden of de hond dol was. Mevr. D. en haar dochter zijn naar het ziekenhuis te Den Hang ver voerd. Te Rotterdam is gisteren een 13- jarige jongen bij het zwemmen verdronken. Brand. Tengevolge van schoorsteen brand zijn gistermorgen te Driel bij Arnhem twee dubbele woonhuizen, bewoond door 4 gezinnen, totaal afgebrand. Twee varkens kwa men in de vlammen om, alsmede f 600 aan contanten. Staking. Na de mededeeling, dat op de werkloonen 1/.20 deel zou worden gekort, lieeft gisteren het grootste deel der 700 arbeiders, werkzaam bij de in dijking van den Carel Coenpolder te Rij- derwolderpolder het werk neergelegd. Inbreker. Die rechtbank te Char- lottenburg veroordeelde in hooger beroep zekeren Wilhelm von Keudell, een ge wezen luitenant, wegens diefstal en in braak tot twee jaar gevangenisstraf, o.a. wegens het plegen van diefstallen. Be klaagde, een bleeke ziekelijke jongeman, is een zoon van den opperceremonie- meester van den ex-keizer. De jongen, die in 1898 werd geboren, had eerst bij de marine gediend en was daar wegge jaagd. Tijdens den oorlog had hij het toch tot luitenant weten te brengen. Des kundigen verklaren, dat beklaagde sinds zijn prilste jeugd misdadige neigingen aan den dag heeft gelegd. Sinds 1920 vertoefde hij nog uitsluitend in Berlijn- sche misdadigerskringen. Niet minder dan vijf inbraken heeft hij gepleegd en eens "is hij zelfs met een paar kameraden in het kasteel van zijn vader binnenge drongen. Een paar kostbare tapijten wer den bij deze gelegenheid ontvreemd. Bekl. verzekerde herhaaldelijk te hebben ge tracht, weer op het goede pad te komen. De maatregelen door zijn vader genomen, Hebben dit echter onmogelijk gemaakt. Zoo wilde zijn vader hem" reeds in 1919 toen beklaagde zich nog aan geen ernstige misdrijven had schuldig gemaakt, naar het Fransche vreemdelingenlegioen stu ren en daartoe had de gewezen oppercero- moniemeester zich met de Franschen in verbinding gesteld. De toilettafel van Marie An toinette gestolen. Dieven hebben een bezoek gebracht aan het kasteel van Ramböuillet, het favoriete verblijf van koningin Marie Antoinette en de officieele Zomerresidentie van den Franschen pre sident. In een der paviljoenen van het kasteel bevindt zich ©en geheime nis, wel ke door een geheime knopi kan geop'end worden en een prachtige toilettafel te zien gaf. Deze tafel, welke sinds den dood van de koningin intact was bewaard is nu door de dieven leeggeroofd. zoek bleek aan de toch al waterrijke kar nemelk te zijn toegevoegd 44 pet. water. Voor deze overtreding van de Wa renwet had zich de Directeur dier coöpe ratie, Gr. Avoor het kantongerecht te verantwoorden. Overeenkomstig den eiscli van het O. Af. veroordeelde de kantonrech ter den beklaagde tot duizend gulden boete te vervangen door zes maanden hechtenis. Goes. Bij de aanbesteding van het lich ten en teren van sluisdeuren aan het. Goesche Sas werd heden ingeschreven door Wi. Kok f 1778, G- Hollestelle voor f 1448,76, J. F. Temmerman f 1600 (on der voorwaarde), en f 1700 (zonder voor waarde). 's-HEER HENDRIKSKINDEREN. Gister werd alhier door notaris Pilaar voor H. van Strien Jzn publiek verkocht eeu woonhuis juet wasoh- hok, schuur, kippenren en erf, groot 3 A. 8G c.A. aan Corn. Verdonk voor f 3270. accessoir f 20. Samen f 3290. Wissenkerke. Aanbesteding op 27 Juni van strand- en oeververdediging van den calamiteuzen Anna Frisopolder. Inschrij vers: K. Foiker, Sliedrecht, f67900; M. K. Hartog, Sliedrecht, f66638; J. de Vries, Amsterdam, f65600; J. W. Roeloffs, Pa- pendrecht, f62500; C. H. van Wijnen, Sliedrecht, f60713; J. Roskam, Sliedrecht, f60700; A. de Bruin, Terneuzen, f59990; C. van de Kreeke, Wolphaartsdijk, f59170. IERSEKE. Van 20—27 Juni. Gehuwd: Jan Baay 30. jr jm en Engelina Cornelia Loch 28 jr jd. Geboren: Cornelia, d. v. Bartel Marinus Biersteker en Paulina Ridderhof. Van 1825 Juni. KRONINGEN. Geboren: Adriaan Cor- nelis, z. v. Cornelis Johannis van Dijke en Suzanna Adriana van de Reepe; Elias Willem, z. v. Francoijs de Bel en Corne lia Wilhelmina Staal; Julia Clora, d. v. Louis Angelus Jacobus de Pauw en Mag- dalena Frederika Fransisca Kalle. Overleden: Pieter Boone, 8 j., z. v. Alarinus Boone en Cathalina Adriana Duinkerke; Gerard den Toonder, 57 j., echtg. van Johanna Jacoba van Poelje. (Kr. Crt.) KORTGENE. Geboren: 18, Titia, d. v. Kornelis Heiko Miskotte en Cornelia Jo hanna Cladder; 19, Hendrika Maria, d. v. Pieter Schrier en Jerina Pieternella Scherp; 19, Pieter Adriaan, z. v. Pieter Dingemanse en Rieternella Hoogerheide. (Adv. BI.) f 100 uit de begrooting gelicht kan wor den en vindt het) onschadelijk wanneer de uitloop in een droge sloot plaats heeft. De heer Goethecr vindt het vreemd, dat daarop nu pas het oog valt, terwijl do school eï reeds zoo limg staat" lïïj en weth. de Jager vinden het luxe en hoog moed, anders niets. De heer Meulon- bevg vindt van niet en acht zufks nood zakelijk en beroept zien op de openn. scnooT. Weth. de Bakker zegt dat we die in richting ook thans nog niet zouden zien aan die school, indien het gemeentebe stuur destijds niet was gedwongen. Te vens vond hij het 'beslist onnoodig, dat alle vloeren en muren op bedoelde plaat sen worden uitgebroken en afgebikt om daarna opnieuw te worden betond, bestre ken en met leitjes of tegeltjes bezet. Verder vroeg dhr de Bakker nogmaals naar de hooge kosten van verzekering, opzicht, winst, aanbestedingskosten enz., waarop dhr Meulënberg antwoordde, dat er niet meer gevraagd zou worden dan noodig was en dat de gemeente niet meer te betalen zou hebben, dan de aan nemingssom bedroeg. Bovendien vond hij een en ander beslist noodzakelijk en mocht behoudens het bovengenoemde'hier van niet afwijken. Ook waren bestek en teekening door den fnspecteur nagezien en in orde bevonden en was door de Gezondheidscommissie reeds vroeger op een en ander gewezen, zoodat volgens de meening van het schoolbestuur aan de wet was voldaan. 'Met 6 tegen 1 stem wordt de aanvrage in den gestelden vorm verworpen. Daar na sluiting. (G. Ct.) Nieuw- en St. Joosland. Donderdagvoor- middag kwam de automobiel van de Gebrs. M. te Westkapelle van den Ouden dijk alhier gereden (op den weg naar Goes, boven op den z.g. straatdijk) toen de inzittenden terug wilden keeren naar Arnemuiden. Bij een poging om daar ter plaatse te draaien, reed de auto van den .steilen dijk en kwam terecht op een hoop keien, welke daar ter plaatse lagen. Door den schok kantelde de auto nog een keer en kwam weer terecht op keien. De kap was (ntaal verbrijzeld, ruitenstuk, enz. De inzittenden,, waaronder een klein jon getje, kwamen er wonder boven wonder, jzonder kwetsuren af. 's Avonds werd de stuk gereden auto door een andere auto vervoerd naar Middelburg. Arolgens mede deeling van den 'bestuurder was er een defect aan het stuur. Souburg. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. Aan de orde is de overplaatsing van de btewam'school. Die voorz. zegt: Hoewel er ©en echtscheiding is uitge sproken tusschen Vrijheidsbond en S, Dl. A. P., schijnt nu'de zaak beklonken tus schen beide partijen. Verder leest hij een schrijven voor van de Comm. van Toe zicht op het L. O, die tegen verplaat sing in meerderheid is. Die voorz. zet de reden uiteen, waarom het Dtag. Bestuur voorstelt de verplaatsing niet te doen plaats hebben. Dihr Jobse staat er ver steld van, dat een bezuinigingsvoorstel wordt bestreden en leest een schrijven van zijn partij voor. Dhr Die Priester zegt, dat er gesproken kan worden van een fractie-voorstel en zet de meening van do S.D-A-P. uiteen. Dhr Brouwer- zegt, dat „Rehoboth" best dienst kan doen wanneer liet heter ontsmet werd. Dhr Cijsouvv wenscht cijfers van dhr La Soe te hoeren. Dhr Melis betoogt, dat overbrenging stoornis is van het L. onderwijs. Bij het vrije kwartier moeten de schoolkinderen door dc béwaarschool. Die laatste is haar vrijheid geheel kwijt, 'Die speelplaats wordt nu het Oranjeplein dus de publieke weg voor kleintjes van 3 jaren. Die inspecteur had groote be zwaren, welke gerechtvaardigd zijn en niet te verhelpen. Dhr Pattist had ook bezwaren en eischen. Na lange bespreking wordt het voorstel-La Soe, om de bewaar school te verplaatsen, aangenomen met 6 tegen 5 stemmen, ingaande 1 Januari 1925, Alle vergaderingen moeten dan uit de school geweerd. Dhr Kodde merkt op, (dat men alle bespreking wel had kunnen laten, het is een partijstemming. Ben voorstel wordt behandeld, om het lste kwartaal 1924 aan de N. V. Auto- busdienst „"Walcheren", alsnog ©en sub sidie uit te keeren, groot f75. B- en W;- stellen voor cfe subsidie uit te keeren. [Met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Voor dhrn Melis, Jobse en Kodde. Vervolgens wordt besproken een voorstel van B. en ÏWL, om de faecaliëntonnen te doen op halen en ter bestrijding der meerdere kosten belanghebbende 10 cent per week te doen betalen. Dhr Jobse is er niet voor. "Hij wil de groote gezinnen niet ©xtra gaan belasten. Wjordt er misbruik gemaakt van de tonnen, dat zal zich tot zeer enkelen bepalen. Zijn er menschenn, die werkelijk de ton tweemaal geledigd willen hebben, dan moet Puijpe dat doen en' er eenige vergoeding roojr hebben. Dihr Melis zegt, dat er werkelijk gevallen zullen komen, dat de particulieren zelf moeten aanpakken; als we alles uit de gemeentekas Tnoeten doen, dan loop,en we tenslotte vast. Dhr Brouwer heeft het verwonderd, dat B. en Wj- niet zulk teen voorstel zijn gekomen. Die last zal komen voor de groote gezinnen. Tien cent heffen voor zulke groote gezinnen kan niet. Spr zou willen onderzoeken, voor welke gezinnen het heslist noodig is en die gezinnen kosteloos helpen. D|hr IIoU- huijzen is er ook niet voor te vinden extra te laten betalen. Dihr Suurmond zou 5 cent per week en p'er ton willen heffen; dat kan voor niemand bezwaar zijn. Die groote gezinnen worden niet extra getroffen, maar de zaak geldt voor ieder. Dhr Die Priester bespreekt de zaak uit het oogpunt van de volksgezondheid en zou wenschen, dat ieder gezin zijn vaste ton kreeg, ook is hij tegen het voorstel Suurmond liet -voorstel van dhr Suur- imond om' 5 Kent per week te heffen wordt verworpen miet 7 'tegen 4 stemmen. Voor dhrn Melis, Arendse, Kodde en Suur mond. Dhr De Priester wil. dat de raad vast- stelle, hoe groot een gezin moet zijn om voor twee maal in aanmerking te komen. Dit wordt mot 6 tegen 5 stemmen aan genomen. Het gezin moet 6 personen zijn. Een voorstel van dhr S. Kastelèijn c.s. om verharding van de Vrijburgstraat en het plaatsen van een lantaarn. De weg zal verhard worden en een lantaarn ge plaatst. Een adres van A. Pieterse, om bij verordening te bepalen, dat het ver boden is langs den openbaren weg na des Zaterdags 12 uur mest of ander vuil te doen vei-voeren. Deze zaak zal aan gehouden worden bij alg'emeenê wijziging Van politieverordening zal met de klacht Worden gerekend. Voorgelezen wordt een besluit van Ged. Staten, waarbij goed keuring wordt onthouden aan de ophef fing van het vervolgonderwijs. Dhr De Priester stelt voor bij' de Kroon in hoo ger beroepi te gaan en het schrijven van Ged. Staten voor kennisgeving aan te nemen. Met 7 tegen 4 stemmen aange nomen. Tegen dhrn Melis, Öjsouw, Kod de en Suurmond. F,en schrijven is ingekomen van dhr Die Priester om B. en W. te interpelleeren over toestand brandweer. In de eerste plaats kwamen er mensclien, die op het terrein vroegen: is de brandspuit er nog niet? In de tweede plaats deugt de lei ding niet. De leiding begon eigenlijk, toen de brand gebluscht was. Een brandhaak was niet aanwezig, evenmin als, een ladder. Die behoorlijke afzetting van het terrein deugde ook niet. Een deel van de lantaarns was afwezig. Het wordt tijd, dat een geheele reorganisatie van de brandweer wordt voorbereid. De voorz. gelooft, dat de menschen hun plicht hebben gedaan en het personeel, tijdens het zware onweder een woord van dank toekomt. Dhr Suur mond deelt mede, dat een plan van reorganisatie reeds in wording is. Dhr de Priester brengt hulde aan den heer Jobse, maar spreker brengt ook hulde aan den heer G. Sanderse van W. Souburg en aan den gemeenteveldwachter Hendrikse. De personen, die het oppergezag moe ten uitoefenen zijn voor hun taak. niet bekwaam, dat stemt hij toe, maar we hebben hier een ongeorganiseerde brand weer. Dhr de Priester repliceert. Dhr. Me lis zegt, dat we op het punt van de brand weer veel vooruit gaan, het spijt hem, dat dhr de Priester deze zaak in publieke vergadering ter sprake brengt. De voorz. zegt, dat hij toch verblijd is, dat dhr de Priester hulde brengt aan het personeel. Ingekomen is een schrijven van het woningbouwbestuur: de gemeente sluite een leening van f6000, f4681.76 jneer- der werk, f 47.50 tekort, f 1350 rentever lies als voorschot aan de woningbouw. Aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. De beslissing is nu aan Ged. Staten. Een verzoek van de Zangvereen. ..Uit spanning door Inspanning" om een me daille beschikbaar te stellen lui gelegen heid van het concours. Aangenomen met algemeene stemmen. r'Het batig saldo vleeschkéuringsdienst 1923 f 460.671/2. Dhr La - Soe vraagt of deze gelden niet in een reservekas kun nen gestort worden. Dhrn Cijsouw en Suurmond keuren het niet goed deze gel den in de gemeentekas te storten. Dhr de Pagter zegt, dat er al 3 weken 3 hoopen keien in cle Nieuwstraat liggen en vraagt inlichting. De jeugd werpt ze in de sloot. Oostburg. Bij den hoek van den Grint weg te (Tostburg naar Waterlandkerkje, waar de R.-K. school voor een gedeelte het uitzicht belemmert, kwam een auto aangereden uit de richting Waterland- kerkje Ln flinke vaart. Bij den hoek ge komen, bemerkte de chauffeur, dat er kinderen speelden op den weg en hij remde daarom uit alle macht, maar er stonden hem slechts twee wegen open, öf de kinderen aan te rijden öf met de auto tegen den schoolmuur te rijden. Hij koos het laatste, met het gevolg, dat het voorste gedeelte van de auto zoo .goed als vernield was, waarvan de schade is geraamd op ongeveer f 700. (M. C.) Hoek. Donderdag werd alhier het Z- VJaamsch Zendingsfeest gehouden. Een prachtige, warme zomerdag werkte mee tot het welslagen er van. In het stille leven van ons dorp een moment van be- teekenis- De belangstelling was dan ook buitengewoon. Ongeveer 2000 personen hebben het zendingsterrein bezocht. Trams en autobussen voerden de bezoekers uit het land van Axel aan. Ook uit Cadzand, Walcheren en Zuid-Beveland toonden en kelen hun belangstelling. Veel schoons en goeds mochten wij uit den mond der 5 sprekers hooren. Ds Van Dis van Zaam- slag had de leiding en opende den Zen dingsdag. Ds Veldkamp van Anna Jacoba- polder sprak over „Onzichtbare machten" naar aanleiding van Richteren 1 en 3. Hij teekende ons den geloofsheld Kaleb, die alles over had voor de eere Gods. Ds Ten Kate sprak over „Christus-Koning". Ds van Vliet bepaalde de aandachtige schare hij de roeping van Mozes: „Wat is er in uwe hand?" Dan' volgde ds C. Ferguson van Durgerdam, die zelf 16 jaren in Indië arbeidde in dienst der Zending. Op keu rige wijze schetste hij ons hoe het Evan- gelielicht daar doordringt in Heidensche duisternis. Naar aanleiding van de in neming van Jericho besprak ds De Bruine van Zwolle de Zendingszaak als een zaak des geloofs. Ds Groeneveld van Neuzen gaï in een pittig slotwoord een resumé' van al het gesprokene! Zoo behoort ook deze dag weer tot het verleden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Bommel E. Schimmel te Jaarsveld; te Uithuizen als hulpprediker mej. L. Koomans te 's-Gravenhage (die on langs met goed gevolg het kerkelijk voor bereidend examen aflegde.) Aangenomen naar Zevenhuizen (Z.-H.) door Tj. Tak te Fijnaart, die bedankt heeft voor Zuid-Beijerland. Geref. Kerken. Aangenomen naar Drachten door J. H. Kui per te Winsum. Vrije Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam (vacature J. J. Otte) J. van Vliet te Dordrecht. Ds S. J. Vogelaar, Directeur van ,,De Glindhorst", hoopt Zondag afscheid te nemen en zich tijdelijk te vestigen te Zeist, Donkere laan 24. Door de classis 's-Gravenhage zijn prae- paratoir geëxamineerd en toegelaten om te slaan naar den Dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Jferken, de heeren D. J. de Groot en J. Los. De heer de Groot (adres: Regentesselaan 6, Rijswijk) zal gaarne des Zondags de Kerken dienen, maar kan wegens voortzetting zijner studie voorloopig geen beroep in overweging nemen. De heer Los (adres: Regentesselaan 266, Den Haag) zal eveneens gaarne des Zondags de Kerken dienen en hoopt zich binnenkort beroepbaar te stellen. Tot directeur van het opvoedingsdorp „De Glindhorst" te Barneveld is uit 140 sollicitanten benoemd de heer B. 'Geleijnse, le luitenant der infanterie bij den staf der Kon. -Militaire Academie te Breda. Scholen der Geref. Gemeente. Vanwege de Geref. gemeente zal binnenkort te Rilland-Bath een school worden gebouwd voor eigen rekening. Reeds werd een stuk grond van de gemeente aangekocht, naast het kerkgebouw en riep men sollicitanten op voor hoofd en onderwijzer(es). Ook te Aagte- kerke rijpen plannen tot bouw voor eigen rekening, terwijl Oostelijk (Krabbendijke) de .gemeente een school vroeg. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school (Nieuwstraat) te Axel de heer J. Lobbezoo, oud-leerling der Chr. Kweek school te Middelburg. Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Nieuwendijk (N.-Br.) dhr J; de Keyzer te Souburg. Geslaagd te Utrecht voor het docto raal examen geneeskunde dhr C: H. Lens hoek, J. N. E. Broodman, J. Obbink en R. Obbink en bevorderd tot semi-arts dhr S. Wiaaïdenburg. i Aan de Theologische school te Kampen voor het propaedeutisch examen dhr S. van Wouwe te Vlissingen. Te Rotterdam voor de acte L. O- dhrn A. Lamain te Goes, leerling van de Chr. Normaalschool alhier en J. A- Vooren te Rotterdam. Op de onderwijzersexamens slaagden te Rotterdam 8 Van de 16, te Amsterdam 4 van de 15, te Dien Haag 11 van de 16, te 's Hertogenbosch 10 van de 16. Op de kweekschoolexamens slaagden te Rotterdam alle 10, te Dordrecht 6 van de 9, te 'si Bosch alle 5, te Maas tricht alle 6, te Roermond alle 4, te Die- venter alle 5, te Leiden alle 10, £e Nij megen alle 5, te Zwolle 3 van de 8. Ned. Herv. Kerk. Goes: v.m. ds Die Vries, n.m. ds Steinz, av. ds Homburg. Wilhelminadoip: v.m. ds Ste-inz, n.m. ds Die Vries. Ongelukken. Te Nieuwolda is de vijftienjarige H. bij het zwemmen verdronken. Donderdagmorgen heeft te Overveen een ernstige aanrijding plaats gehad. Een auto haalde plotseling links uit, waardoor twee fietsrijders, een heer en een dame werden aangereden. Ernstig verwond werden zij naar het ziekenhuis vervoerd. De fietsen .werden totaal vernield, de auto werd beschadigd en door de politie in beslag genomen. De heer L. te Dordt zou met zijn echtgenoote en enkele kennissen uit Breda per fiets een tochtje voor enkele dagen maken. Daartoe vertrokken zij via Willemsdorp naar Breda. Nauwelijks hadden zij, te Breda aangekomen, hun vrienden ontmoet, of mevr. L. werd' door een auto gegrepen en terneer geworpen. On middellijk is de ongelukkige naar het Zie kenhuis getransporteerd, waar zij bij aan komst helaas reeds overleden bleek. Het 14-jarig dochtertje van Van Pelt te Zwjjndrecht dat tijdelijk verblijf hield te Vlaardingen bij familie, is achter de woning dezer familie van een vlondertje in (het spuiwater gevallen en verdronken. Te 's-Gravenhage is een 50- jarige juffrouw. Vein de trap in haar woning gevallen en zoodanig gekwetst, dat zjj tijdens hot vervoer naar het ziekenhuis overleed. Gistermiddag is te Voorburg een jonge her dershond, die aan de daar wonende familie D. behoorde, plotseling wild .geworden, vermoe delijk doordat de dochter des huizes hem een klap gegeven had. Tengevolge daarvan vloog de hond de dochter aan en bracht haar eenige verwondingen in de borst toe. Daarna beet hij haar moeder in de beenen, Toen haar vader WILHELMINADÖRP. Ernstig on geluk. Gistermiddag 2 uur bevond zich de arbeider P. Smit, oud 46 jaar, met een wagen geladen met klaverruiters op het land in den Wilhelminapolder. Plot seling brak de voorladder en schoof heel het voer op den man, die tusschen de paarden viel. De paarden reden door met het gevolg, dat een wiel den man dwars over het lichaam ging. Dr v. d. Berg, die geroepen werd, was spoedig ter plaatse en vervoerde S. met zijn auto van het land naar 's mans woning. De dokter constateerde, dat de man inwendig zwaar gekneusd was. 's Avonds te 8 uur oordeelde dr v. d. Berg het noodig, dat S., die hevige pijnen leed, naar het zie kenhuis te Middelburg werd vervoerd. De toestand is zeer ernstig. 1 Verslag Kamer van Koophandel en dat van den Raad van Vlissingen moesten heden overstaan. i Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te xMiddelburg zijn veroordeeld Wegenshet met een mo torrijtuig te hard rijden: E. J. van der M., Middelburg, H. C. A. D., Vlissingen, ieder tot f 20 b. s. 20 d. h., W. H., A. K., beiden Middelburg, ieder f 15 b. s. 15 d. h., K. van den B., Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h.; overtr. arbeidswet: J. D1., Westkapelle, tot f 10 b. s. 10 d. h.; zon der vergunning rijden over kanaalgron- den: W. J. B., Middelburg, tot f5 b. s. 5 d. h.j overtr. Jachtwet: H. C. Westka pelle tot f'3 b. s. 3 d. h.; overtr. art. 460 Swb.H. L., M. D., beiden Antwerpen, J. A. P. V., Souburg, J. de N., Vlissingen, ieder tot f2 b. s. 2 d. h., C. P. V., hvr. van J. P. de H., Middelburg, S. van E., ,H. P. de V., hrv. van B. V., beiden Vlissingen, ieder tot 0.50 b. s. 1 d. h. Vrijgesproken zijn: D'. L. H. van R., J. J. van B., beiden Vlissingen, C. A. van den B., beiden Vlissingen, C. A. van den B., 's-Heerenhoek, allen aangeklaagd wegens pol, overtreding. Ontslagen van rechtsvervolging is: W. B., Souburg, aangeklaagd wegens overtr. Regiem, op de wegen en voetpaden. Meer water dan me 1 k. Op 19 Mei j.l. werd van een venter van de Coöp. Melkinrichting „De Eendracht" te Zwolle, door een keurmeester van den keuringsdienst voor waren, een monster karnemelk genomen uit den emmer waar mee hij aan het venten was. Bij onder MIDDELBURG. 27 Juni. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: aard appelen 711, poters 36, tuinboonen 8— 15, doperwten 1525, postelein 19, peulen 835, snijboonen 70—90, wagenaars 114, spinazie 11-15, aardbeien 14—34, alles per K.G. kropsla 515, komkommers 80230, bloemkool 60200, ijskrop 1621, zuring 17, andijvie 1966, alles per mandje, peen 3085, selderie 4060, karoten 4585, uien 510, sjalotten 1140, peterselie 1236, 70180, alles per 10 bos. VLISSINGEN. Veiling van 27 Juni 1924. Aardappelen 8,510; poters 56; Postelein len 17—24, snijboonen 6590, tuinboon 8 len 1724, snijboonen 1590, tuinboon 8— 11, wagenaars 92, alles per K.G. kipeieren 6667, eendeieren 66, beide per 10 stuks. Komkommers 11,512, perzik 1015, bloem kool 820, alles per stuk, selderie 13, peeën 3,56,5; rabarber 22,5, kroten 38, ramanas 14, moskrul 6, peterselie 7-15, zuring 8, sla 136, alles per mand'. KAPELLE. Groote veiling van 27 Juni. Kruisbessen 10.4011.70. Kleine veiling Aard beien 1321, vroege kersen 12—21, mei kersen 5484, Hollanders 6273, hangblad 18. Vroege aardappelen 11.2013, poters 7.10 8.10. Alles per 100 K.G. In plaats van kaarten. Ondertrouwd K. SIETSMA, Cand. Teol. en J. DEKKER. Kampen, Oude Straat 87 Middelburg, K Delft G 5 28 Jum' Huwelijksbevestiging D.V. 17 Juli 1924. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot, in het bijzonder aan mijne naaste buren, betuig ik mijnen hartelijken dank. H. BARENTSEN Az. 'tZand, 28 Juni 1924. Voor de vele blijken van belang stelling, bij onze 50-jarige Echt- vereeniging op 21 dezer zoo van hier als elders ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank, ook aan de Muziek vereeniging „Arne's genoegen". L. DE KLERK en Echtgenoote. ArnemuideD, Molenstraat C 67, 28 Juni 1924.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 7