LEVENSVERZEKERING-BANK, 1863, ROTTERDAM Staten-Generaal. it de Provincie. Kerknieuws. De toenemende winsten en de buitengewoon krachtige financieele positie der Nationale hebben mogelijk gemaakt: PREMIEVERLAGING voor verzekeringen van 10.000.of hooger, afgesloten met ingang 1 Juni 1924 of later. met in liet geheel 2282 arbeiders. Er zijn niet minder dan 182 man door deze firma ontslagen. Op andere fabrieken zijn naar verhouding veel minder slachtoffers gevallen. Ook de stakers te Goor hebben thans besloten het werk te hervatten. Geleidelijk aan zullen de arbeiders door de fa. Jannink weer te werk-worden ge steld. Dat de leiders van het socialistische avontuur na 5 Mei, bij de opheffing niet eens poogden de voorwaarde te bedin gen, dat de arbeiders allen weer te werk gesteld zouden worden, is zeker weer een bewijs van gebrek aan goed inzicht. Misschien moet, om met Stenhuis te spre ken, ook hieruit blijken de klungelachtig- heid van kortzichtige leiders. Hoe 't zij, de nederlaag der socialistische leiders, die het avontuur ondernamen, blijkt er op tre|fende wijze door. Pun fiasco is geweldig. Vooral voor Stenhuis. Zondagsarbeid. „Het Volk" (dat er overigens maling aan heeft, als de Zondag ontheiligd wordt) meldt, dat er Zondag aan de Zuiderzee werken een schip met puin gelost is en op enkele plaatsen ook nog ander werk verricht is. Wij vragen: is dit nu werke lijk noodig? Of kan de regeering bet, evenals in Vlissingen, verbieden? Radio-verbinding met Indië. De radio-proeven tusschen het nieuwe Nederlandsche station te Meyendell bij .Wassenaar en liet station te Malabar zijn geslaagd: verplaatsing van het ontvang station te Sambeek naar Meyendell is thans zoo goed als zeker, meldt de „Tel.". Alleen het zendstation blijft te Sambeek gevestigd. Van Meyendell zullen over een kabel naar Amslerdam de ont vangen draadlooze telegrammen worden doorgegeven, waar speciale telegrafisten zullen komen om ze op te nemen. Hier door wordt tevens een eenvoudiger ex ploitatie bereikt, omdat men van uit Sam beek geen rechtstreeksche verbinding met Amsterdam had. Allerlei. Gisteren is te Weenen de trein aange komen met 500 Nederlandsche pleeg ouders, van wie de helft is uitgestapt; de andere "helft vervolgde de reis naar Boedapest. De Weensehe kinderen heb ben den gasten, die officieel begroet wer den door den Nederlandschen consul- generaal. met luide ovaties begroet. Zij zongen het Nederlandsche volkslied en strooiden 'bloemen. Mr dr J. v. d. Best heeft ontslag ge vraagd als raadslid en wethouder van Eindhoven. Er loopen omtrent hem ge ruchten aangaande finantieele moeilijk heden. Naar wordt medegedeeld, heeft 's Rijks munt te Utrecht opdracht gekregen voor de vervaardiging van 44 millioen nikke len munten voor Polen. Eerste Kamer. Deze Kamer, die nog van geen recès weet, nam gisteren de Arbeidsbegrooting in behandeling. Daarover werden deze Kamer doet tegenwoordig in niets onder voor de Tweede lange speeches ge houden. Dhr Wittert van Hoogland (R.K.) voorzitter van den Haagschen Raad van Arbeid, wijdde eenige waardeerende woorden aan de Raden van Arbeid, die volgens hem te veel aan critiek zijn onderworpen. Verder, maande hii tot groote voorzichtigheid bij het „terugtrek ken van den Staat", daar de onpartijdige behartiging der belangen van de verze kerden wel eens niet gewaarborgd kan zijn. Spr. had het liefst de Ziektewet- Talma ingevoerd gezien en is er tegen, om alle sociale verzekeringen uit te le veren aan de bedrijfsvereenigingen, d.w.z. de werkgevers. Men komt dan zoo licht tot sociale verzorging inplaats van sociale verzekering. Vele bedrijven zijn voor be drijfsvereenigingen niet rijp. en de arbei der heeft recht op een solide verzeke ringsbasis. Spr. constateert dat de mi nister zich begeeft in een warnet van be grippen. Wie zijn de ongeorganiseerden? D|e werkgevers blijkbaar. Maar hun .werk nemers kunnen wel lid zijn van de krach tigste organisaties. Ook betreurde spr. het negeeren der ziekenkassen. Dhr. Stenhuis (sociaal-democraat) be pleitte een werkloozen-verzelcering op de basis van een behoorlijke premie voor arbeiders en werkgevers en een uitkee- ring van 70 a 80 pet. van het loon. Verder durfde deze uit Twente berucht gewor den demagoog critiek uit te oefenen op de heeren Zaalberg (dir.-gen. v. d. ar beid), v. IJsselsteijn en de Vries (beiden rijksbemiddelaars). Men moet maar dur ven! De gebruikelijke kanonnades tegen de reactie werden- ook nu Weer gehoord. Het heette o.a. „De heerschende klasse heeft de laatste vijf jaar naar eigen winst gejaagd en het resultaat van clit kapitalis tisch systeem is niets anders dan een slechte maatschappij met de nooden van miljoenen." Daarom moet gestreefd naar medezeggenschap. De arbeiders willen in het bedrijf ook wat te zeggen hebben. Felle critiek liet deze spr. hooren aan 't adres van minister Aalberse, die met overwerkvergunningen strooit als met pe pernoten. In de metaal- en zuivelindustrie werkt men 6491 uur per week. Is dat misschien de arbeidswet redden? Dhr Dubbelman (R.K.) is niet togen de 48-urenweek, maar ze had geleidelijk moeten zijn ingevoerd. Nu moet men vanwege het buitenland voorzichtig ziin. Dhr Blomjous (R.K.) meende in de be drijfsorganisatie en medezeggenschap het voorportaal van dé- socialisatie te .zien. welke men tijdelijk heeft moeten loslaten. Men zij daarom gewaarschuwd. Die eco nomische bedrijfsorganisatie acht spr. ver werpelijk. verderfelijk en onmogelijk. Die rechterzijde heeft tot taak cle stelsels, die naar 't socialisme voeren, te bestrij den. Failliet verklaard: Marinus Schoon- aard, landbouwer te Burgh. De Zeehond. Uit New York schrijft men aan „Het Handelsblad": Op 8 December 1923 Averd de Neder landsche motorschoener „Zeehond", toe- behoorend aan den reeder G. v. Rompu uit Temeuzen, door de Amerikaansche alcoliol-politie ingepikt onder beschuldi ging van poging tot binnensmokkelarij van wijn op Amerikaansch gebied. Op 8 Januari daaraanvolgend werden de ge zagvoerder, Krans, en de bemanning, te gen wie een crimineele actie was inge steld, door de jury vrijgesproken. Schip en lading maakten evenwel nog het on derwerp uit A-an civiele vervolging. Wat het schip betreft, dit is nu eveneens vrij gekomen, terwijl over de lading nog Avordt geprocedeerd. Intusschen heeft de reeder, v. Rompu, den schoener aan een Amerikaansche pe- troleummaatschappij A-erkocht voor de, in deze dagen van schepenovervloed in Ame rika aanzienlijke som van netto 16.000 dollar; deze goede prijs is te wijten aan de omstandigheid dat schepen van het Zeehond-type. betrekkelijk klein (de Zee hond is .ongeveer Aran 105 ton), hout (dus betrekkelijk goedkoop), met weinig diepgang (zonder de grootere kielen welke de Amerikaansche types bezitten), en A-oorzien van goede motoren, in Amerika erg in trek zijn voor de kustvaart. Op dit gebied zou voor Nederlandsche scheepsbouAvers wellicht een afzetgebied zijn te A-inden. Yooral voor de kustvaart op Mexico en GolfhaA-ens, waar de steen kool van vreemden oorsprong en dien tengevolge duur is en Avaar olie A-oor motoren ter plaatse Avordt gevonden en dus betrekkelijk weinig kost, toont het motorzeilschip voordeelen te bezitten. De invoering van motoren voor zeewaardige schepen Avordt trouwens in Amerika ook reeds voor grootere schepen in overwe ging genomen. Middelburg. De heer L. K. Aran dei- Harst J.Jz., sinds 1895 ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente, belast met het voltrekken van huAvelijken, verbond gistermorgen hot drieduizendste paar in den echt. Het bruidspaar ontving van den heer Van der Harst een bin- vend aandenken aan dit Avel merkwaardig feit. (M. Ct.l Goes. Naar aanleiding van het opstijgen van den luchtballon op Dinsdag j.l., meldt de G. Ct. nog: Deze opstijging was voor den heer A-. Potturn de 170e. Dhr. v. P. moest uit den tuin natuurlijk snel stijgen, hij ging tot 4800 M. hoogte. (Mont Blanc.) Op deze groote hoogte, die gevaarlijk Avas. omdat dhr v. P. geen zuurstofapparaat bij zich had, dreef de ballon zeeAvaarts daarom liet de luchtreiziger gas uit, waar- op de ballon Aveer in oostelijke richting dreef. Er ivas zooveel gas uitgelaten dat de ballon aan het Goesche Sas tot op 100 M. boven de Schelde Avas. Daarop gooide hij ballast uit, steeg tot 3000 M. en dreef toen in de richting .Ant werpen, waar hij om 7.15 u. Belg. tijd daalde aan den Schelde-ocver. De heer P. A. H. Pieterman, boek handelaar, Lange Kerkstraat 33, alhier, heeft eens iets nieurvs bedacht op het gebied van reclame. Vandaag wordt in de kamer achter zijn boekwinkel geopend eën tentoonstelling van boek- en plaat werken, zijnde de volledige collectie uit gaven van de Maatschappij voor Goede en goedkoope Lectuur (beter bekend als „de wereldbibliotheek"). Wij namen er hedenmorgen een kijkje. Het gaat natuur lijk niet aan ojn in kort bestek alles te noemen of te bespreken. Wie eens rustig de expositie beziet, zal tot de conclusie komen, dat hier een schat van boeken op allerlei gebied is bijeengebracht. Dui delijk wordt 'hier gedemonstreerd, wat „de Wereldbibliotheek" in den loop der jaren heeft uitgegeven. Het aantal boeken A-an den meest uiteenloopenden aard be draagt 650, A-an welke (een grafische voorstelling Avijst het uit) 230 slechts f0.55 of minder kosten. De boelaverken liggen overzichtelijk op tafels geëxposeerd in groepen gesor teerd en aan den Avand prijken de fraaie, ook door deze Mij. uitgegeven isografieën, naar het systeem van Mcurs. De nieuAve isografie „Javaansche vrouw" komt daartusschen heel mooi uit. Bij de boekwerken vindt men een zoor ruime keuze Nederlandsche romans (de eerste uitgave der Mij. was Sara Bur gerhart), vertaalde romans, een zeer uit gebreide vakbibliotheek (men kan schier geen A-ak of liefhebberijwerk noemen, of het Avordt hier behandeld), werken op 't gebied van taal en letteren, beeldende kunst, muziek, reizen en trekken, gedich ten, maatschappijleer, godsdienst, verder: de bekende encyclopaedie, gedenkboeken, tijdschriften, enz. Werkelijk, een interessante en zeldzame verzameling. Velen zullen er zeer zeker een kijkje gaan nemen. Die heer J. A. Flink heeft ontslag genomen als lid van den Raad dezer gemeente. Opvolger is dhr. J. van Riet doch aangezien deze de benoeming niet zal kunnen aanvaarden, daar een familie lid van hem (dhr Crucq) reeds als raads lid zitting heeft, zal benoemd moeten worden de heer Iz. Wissel. Vlissingen. Aan het jaarverslag van de Centr. Oudercommissie onlleenen wij, dat onderwijs aan achterlijke kinderen nog steeds de aandacht van 't bestuur heeft. Terwijl deze zaak bij B. en W. in studie is, hoopt het 'bestuur intusschen de belangen dezer kinderen samen met de ..Vereen, voor Zwakzinnige kinderen" te beharti gen. Met succes kwam het bestuur op voor het behoud van het vervolg- of her- halingsonderwijs. Met klem is geprotes teerd tegen voorgenomen plannen tot op heffing van school F en sindsdien Averden 'geen plannen daartoe meer bekend. ierseke. Vereen. Centr. Oester bureau. Heden Averd door het bestuur en de leden van deze vereeniging be richt ontvangen A-an Z. Exc. den minister A-an financiën, dat het percentage als kAvijting hunner .pacht van de bruto op brengst hunner oesters voor de volgende drie jaren is bepaald op 40 pet. Dit jaar moet als laatste jaar van den afloo penden termijn nog 25 pet. Avorden be taald. De leden, die deze bepaling te be- ZAvarcnd achten, kunnen uit de vereen, treden en worden dan door den minister in de gelegenheid gesteld hun eventueel te duur gepachte perceelen in te geven. De minister zal deze perceelen dan in den loop van dit jaar opnieiiAA- Aveer publiek laten A-erpachten. Verschillende leden, Avelke Avij spraken, Avaren zeer onder den indruk van de bepaling van dit hooge percentage doch spraken de hoop uit, dat niet te A'eel leden daardoor de vereen, zullen verlaten en hoopten tocll zeker, dat de vereeniging niet zal ontbon den Avorden. Die concurrentiestrijd zou dan weer opnieuw tot groote schade van allen, zooals dat vroeger Avas, ontbranden en zeker zou die strijd heftiger en daar door veel nadeeliger zijn dan vroeger, doordat de economische toestanden in alle landen zooA-eel slechter zijn en de valuta-kwestie een onzekere en ernstige factor temeer geworden is. Vooral ook de kleine kweekers, die zelf geen rela ties in het buitenland hebben, zouden dan niet het minst (laardoor gedupeerd Avorden. Na al de agitatie door outsider en zelfs door de velerlei artikelen, waar bij soms zelfs zeer scherpe, in de verschil- lende bladen tegen het voortbestaan der vereen, gevoerd, en het bezoek en spre ken der verschillende belanghebbenden door Z. Ex. op verschillende dorpen, bij de oestercultuur belrokken, is de mi nister blijkbaar toch ook overtuigd ge- bleA-en A-an het groote nut dezer vereenL ging voor de oestercultuur, want het zou Z. Ex. anders niet moeiliik gevallen zijn zulke maatregelen te treffen dat het voortbestaan eenvoudig uitgesloten Avare geAA-eest. Laat ons daarom de hoop mogen uitspreken, dat deze vereeniging verder in 't belang der oestercultuur werkzaam kan blijven en deze zoo gewichtige lak van bediijf een periode van bloei tege moet mag gaan, wat onze streek in haar geheel dan ten góede zal komen. Kioetinge. De wijkzuster ontving met dank voor de verleende hulp uit Kioe tinge een gift van fl en een van f5 en uit 's Heer Abtskerke een gift van f2.50 (Belangeloos bericht.) Kapelle. Bij gebrek aan voldoende af name moest de slagerijvereeniging alhier die reeds enkele jaren A-oor zoo goed koop mogelijk vleeseh trachtte te zorgen, besluiten om tot liquidatie OA-er te gaan. Zaterdag a.s. wordt de geheele inventaris van de hand gedaan, Kortgene. Door het loshaken van het lamoen A-an het Utrechtsch wagentje van den heer P. v. Oeveren, ging het naard op hol. Die Avagen met koetsier en het zoontje van den heer v. O., dat juist A-an school Avas afgehaald, viel om. Het paard werd in de buurt van de hofstede van v. Oeveren gegrepen en bleek aan de achterpooten eenige wonden te heb ben. Eén ruit A-an den wagen AAras verbrij zeld, doch verder Avas alleen het lamoen stuk, zoodat de materieele schade gering te noemen is. De knecht en het zoontje kwamen met den schrik vrij. Daar van de 7 sollicitanten A-oor onderwijzer en 2 voor hoofd der met 1 Sept. te openen U.l.o. school, geen acte- Duitsch bezitter is, is een herhaalde op roeping gedaan. Tevens is een aanmel- dingstijd voor nieuAve leerlingen openge steld, teneinde meer dan 30 leerlingen te krijgen, om 2 leerkrachten te kunnen aanstellen. Thans zijn nog slechts 28 leerlingen aangemeld'. (G. C.l Souburg. Dinsdagavond bracht het fan faregezelschap „Tot steun in den Strijd" een serenade aan het echtpaar A. Ma- rinisseKasse, ter gelegenheid van hun gouden bruiloft. Westkapelle. In dc Woensdagavond ge houden raadsvergadering werd de reke ning van het B. A. aangeboden over 1923 en de begrooting 1925, aangevende in ontvangst en uitgaaf f2159,74i/o. Een verzoek A-an A. Simonse om A-oor het betalen A-an schoojgeld Aveer van de 2o naar de le klasse geplaatst te worden, werd in handen van B. en W. gesteld. Aan L. van Sighem werd Va jaar onthef fing verleend van hondenbelasting. Van Pieternella Looijse en Kornelia Peene, helpsters bij de nuttige handwerken aan de O. L. school, Avas nogmaals een ver zoek ingekomen om hun jaarwedde a f 75 te willen verhoogen, of bij geen inwil liging daarvan ontslag als zoodanig. Na eenige toelichting door den voorzitter werd een voorstel van Huibregtse om f 25 meer te geven, verworpen met 4 stem men (tegen H. de Kam, Hendr. Gijsouw en de beide wethouders), zoodat hun ont slag zal Avorden gegeven met ingang van 1 September a.s. Van den Minister van Onderwijs Avas bericht ingekomen om ivoor 1 bezoeker of leerling van de R. H. B. School te Middelburg oA-er 4 maanden te betalen f 257,82. Als gevolg hiervan werd dè begrooting 1923 gewijzigd met nog nagekomen vorderingen tot een be drag van f 406,47. Vervolgens Averden A-erschillende artikelen in de politieveror dening gewijzigd en aangevuld. Bij de rondvraag A-roeg het lid Hui bregtse of de burgemeester er mee be kend is dat het lijkenhuis zonder slui ting is. De voorzitter antwoordde ont kennend, doch zal zorg dragen dat dit spoedig in orde komt. Hendrik Cijsouw A-raagt inlichting omtrent het voetballen, Avaar een terrein A-oor aangewezen is, of ook op Zondag permissie gegeA-en is om die sport te beoefenen, daar hij daar tegen zou moeten opkomen wegens Zon- dagsontheiliging. De A-oorzitter zegt, dat het op Zondag verboden is, daarvan ge bruik te maken. Verder vroeg hij: is het den burgemeester bekend, dat 's Zon dags hier met roomijs Avordt gevent en of dit als ontheiliging van den Zondag kan Avorden verboden. De burgemeester zegt toe, dit te onderzoeken of dat kan. Dhr. Huibregtse merkte op, dat het niet te verbieden Avas, zooals eenige jaren ge leden gebleken is. De A-oorzitter zal in een volgende vergadering hieromtrent in lichting A-erschaffen. St. Annaland. In de vacature van Avijlen den heer L. Polderman is tot Raadslid benoemd verklaard dhr C. M. Elenbaas. Zaamslap. De gemeenteraad heeft met 7 tegen 3 stemmen verworpen het voor stel A-an B. en W. tot aansluiting bij de Zeeinvsch Vlaamsche Avaterleiding. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen (toez.) N. v. d. Snoek te Kralingen; té BleisAA-ijk A. H. J. G. A-an Voorthuizen te Huizen; te Wierden A. C. Enkelaar te Hasselt. Aangenomen naar Kamperveen door ,T. L. Dippel te Groningen; naar Stedurn door G. Grootjans te De Meern. Bedankt A-oor Waarde door H. Bogers te Zoelen (bij Tiel)A-oor Oud-Beijer- land door A. C. Enlcelaar te Hasselt; A-oor Sint Annaland door W. Deur te Zegveld. Geref. Kerken. Beroepen te Lunteren A. S. Schaafsma te Grijpskerk. Aangenomen naar Wanswerd door A. J. Bouma te St. Jacobiparochie. Geref. Gemeenten. Tweetal te- Werkendam H. Kievit te Vecnendaal en W. den Hengst te Leiden. Bedankt voor Rijssen door J. Fraanje te Barneveld. Dit jaar zal het een eeuAv geleden zijn, dat het bekende Kerstlied Stille Nacht, Heilige Nacht, gecomponeerd werd. De dichter, kapelaan Mohr, en do toonzet ter, Gruber, een gewone onderwijzer, woonden te Oberndorf bij Salzburg, Avaar thans een klein monument zal Avorden opgericht ter herinnering aan deze beide dorpsgenooten, Avier schepping de heele Avereld overbekend is geworden. Classicale vergadering te Middelburg. Aanwezig 15 pred. en 27 ouderlingen. Herkozen tot leden van 't class, bestuur de heeren ds de Ligt, ds Voorhoeve cn ouderling J. Boone en als secundi ds ÖsseAvaarcle, ds van'tfloff en ouderling v. Petegem. Gekozen als secundus A-oor ,ds Talma, ds Ten Ivate en voor ds Hak, ds Gijsman. Bij de behandeling der voorstellen ver klaarden zich A-oor punl 1 8 leden, ter- Avijl de punten 26 aller instemming ver- Acien-en. Een voorstel-ds Timmerman om Avijziging te brengen in 't reglement op 't beheer, A-ond geen bijval. Een voorstel- 's-Gravenhage, invoering leertucht, A-er- kreeg 23 stemmen. Het voorstel A-an de conf. vereeniging, herhaling van een groote vergadering als 1914, A-ond Aveinig bijval; slechts 2 leden verklaarden zich ervoor. Ook een A-oorstel van Ter Aar tot in voering van een andere Avijze van afvaar- diging ter class, vergadering, Averd met algemeene stemmen afgewezen. Een A-oorstel om de viering A-an den Goeden Vrijdag A-erplichtend te stellen, kreeg 21 stemmen. Voorts werd aangenomen een A-oorstel van ds Ossewaarde om bij 't examen van godsdienstonderwijzer 10 gulden te heffen. Classicale vergadering te Goes. De middagvergadering Avordt be gonnen met Ps. 891. Behandeling van punt VI Avordt voortgezet. Een breede dis cussie ontspint zich. "De Avenschelijkhcid wordt uitgesproken nader A-erband te leg gen tusschen de uitvoering van het Regle ment op de predikantstractementen en dat op de pensioenen, zoodat dit 2e pas AA-ordt uitgevoerd als 'tmet het eerste geschiedt, 't Reglement Avordt met alge meene stemmen aangenomen. Ingekomen stukken. Voorstel Ds Hof- ker, bedoelende een wijziging in art. 27 Regl. op de vacaturen A-indt geen steun. Voorstel Ds Woldendorp: Hij wil aan de Waalsclie Reunis niet meer de rechten van een Prov. Kerkbestuur toekennen, maar ze indienen bij de Class, vergade ringen. Men voelt, dat men aan de W. Reunis zou moeten ontnemen den grooten invloed, maar laten behouden de eigen aardigheid die ze bezit en zou haar daarom gelijk willen stellen met een classis. Acht loden verklaren zich hier tegen. TerAvillo van den tijd AVorden de andere stukken terzijde gelegd. Ds Visser gaat in dankzegging A-oor. Cl. Vergadering te IJ zond ij- ke. De praeses opent met gebed en voor lezing van 2 Cor. 4:17TegenAvoordig 16 predikanten en 19 ouderlingen. Als lid-predikant voor het Provinciaal Kerk bestuur AA-erd herbenoemd ds A. Tim merman en. aLs secundus-lid-predikant Ds H. F. de Puy. Benoemd Averd als secun dus-lid-ouderling Avegens het overlijden van dhr Wl. S- Duvekot te Goes, dhr Chr. Hondius te Middelburg. Voor het class, bestuur werden herkozen; Dis M. J Beu kenhorst te Sluis, ds J. P. Scholte te Schoondijke, en dhr II. J. A-. d. Ouden te Neuzen, en tot hun secundi: ds W L. Hermanides te Huist, ds F. L- Casteleyn te IJzendijke en dhr L. A- Cysouw te Breskens. Van de voorstellen werd voor tstel I aangenomen, A-oorstel II aangeno men, doch geamendeerd, de leeftijd van 21 jaren alleen voor de a.s. zendelingen. Voorstel III aangenomen. Voorstel IV aan genomen. In art. 28 (nieuw) ieze men in plaats van „geschillen",: „verschil A-an meening over de uitlegging". Voorstel V aangenomen, en voorstel VI met algem. stemmen aangenomen. Kerkelijke kwestie te Nije- horne. Bij het moderne classicaal be stuur van Heerenveen Avas door de vrii- zinnige Iverkeraadsleden der Ned. Her\'. Gem. te Oude- en Nijehorne een klacht ingekomen over de aanneming A-an 19 lid maten door den rechtzinnigen predikant Ds Pijnacker Hordijk, daar deze aanne ming volgens hen niet vanwege den ker-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2