Ui! de Provincie. schijnen: Dit zal echter niet in Rotterdam uitgegeven worden. (,TIet Volk"j -W| ij z i g i n g Rade n w e t- Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Radenwet, waarvan de memorie van toelichting zegt: Ingevolge hel be paalde bij art. 97 der Radenwet moeten de leden van de Raden van Arbeid voor de eerste maal aftreden op den eersten Dinsdag van October 1925. Mitsdien zou in den loopi van 1925 een verkiezing voor leden van de raden van Arbeid moeten worden gehouden. In verband met de plannen van den minister inzake de her ziening der sociale verzekering, welke plannen mede insluiten verandering in de organisatie der verzekering, verdient het z.i. mede met het oog op de kosten van zoodanige verkiezing 3 a 400.000 gulden aanbeveling, om voorloopig de overgangsregeling van art. 96a der Raden wet te laten voortbestaan. Bij aanneming van het voorstel zal de overgangsregeling tot 1928 blijven werken. D' e h e r p' 1 a a t s i n g van „wacht gelders". Naar men aan de „N. Ort" meldt, zal bij het herplaatsen van wachtgelders wor den uitgegaan van het stapdpunt, dat de herplaatste wordt beschouwd als ont slagen ambtenaar. Het salaris van den nieuw aangenomene moet voor ieder ge val afzonderlijk worden bepaald. Een forensenkwestie. Het gemeentebestuur van Zwolle heeft de twee wethouders van Zwollerkerspel waarvan het gemeentehuis in Zwolle staat, aangeslagen in de plaatselijke inkomsten belasting als werkforens. Ged. Staten heb ben dien aanslag vernietigd. Het gemeen tebestuur van Zwolle is in beroep gegaan bij de Kroon; een uitspraak is echter nog niet gevallen. B. en W. van Zwollerkerspel stellen nu den raad voor, van 26 dezer af de ver gaderingen van het college van B. en W. te doen houden in een te Zwollerkerspel gevestigde lokaliteit en hen te machtigen een lokaliteit te huren, totdat de "wetswij ziging inzake forensenaanslagen haar be slag heeft gekregen. Die beide wethouders zijn niet bereid het wethoudersschap te blijven beifcleeden, tenzij de zekerheid is verkregen, niet als werkforensen over- 1924'25 in de plaatselijke inkomsten belasting te Zwolle te kunnen worden aan geslagen. Die jaarwedde van een wet houder bedraagt f 350, verplaatsing van 'het gemeentehuis levert te veel moeilijk heden op. Conflict texti© 1-industri.e. Gistermorgen begaven zich te Enschedé zooals wij reeds kort. meldden, de textiel arbeiders weer naar hun respectieve fabrieken, om den arbeid te hervatten. Bij de fabrieken was een sterke politie macht aanwezig. Vooral de fabrieks terreinen vair de firma Van Heek ston den onder strenge bewaking. Bereden marechaussee en militaire politie hand haafden hier de -orde. Mede waren tegen woordig de burgemeester en eenige hooge militaire politie-autoriteiten. In lange rijen werden de arbeiders opgesteld om" ■tzich een vooir een weer aan te melden. De werkhervatting in zulk een vernede- renden toestand heeft bij vroegere sta kingen nog niet plaats gevonden. Verschillende arbeiders ontvingen in- plaats van werk hun ontslagbriefje. Die grootste massa werd weer weggezonden. Over hun toelating wordt later beslist. Er heersehte een zeer ontevreden geest onder de weggezonden arbeiders. Men beeft den indruk gekregen, dat er een massa slachtoffers zullen vallen. Van ©en georganiseerde werkhervatting van de „Eendracht" en de Landelijke Federatie was geen sprake. Jacht op verschillende wildsoorten. Die minister van Binnenlandsche Za ken heeft bepaald; dat de jacht op de wildsoorten zal zijn geopend voor patrijzen, van 1 September 1924 tot 1 December 1924; houtsnippen van 1 September 1924 tot 1 Maart 192-5; hazen van 1 October 1924 tot 1 Januari 1925; fazantenhennen, van 1 October 1924 tot' 1 Februari 1925; zwanen, ganzen," watersnippen, duikeenden en eenden, be halve wilde eenden, van 28 Juni 1924 tot 16 April 1925; wilde eenden van 2-8 Juli 1924 tot 1 Februari 1925. Het vangen van elk van de genoemde waterwildsoorten door middel van een den kooien is toegestaan gedurende den tijd waarin de jacht op de waterwildsoor ten is geopend. Het vangen van genoemde waterwildsoorten door middel van netten waarvan het gebruik is geoorloofd, is toe gestaan van 15 October 1924- gedurende den tijd, waarin de jacht op die water- wildsoorten is geopend. Stukken voor de Provinciale Staten. Wederom zijn eenige voorstellen voor de a.s. Zomerzitting in druk ver schenen, ten eerste dat, betreffende Een grootere boot op de lijn VlissingenBreskens. Ged. Staten deelen mede, dat nog maals besprekingen over een boot, waarop vele voertuigen tegelijk kun nen worden overgebracht, hebben plaats gehad met den hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat en met de scheepsbouwkundige ingenieurs van het bureau M. A. Cornelissen te Am sterdam. Aan den minister van Waterstaat werd dd. 8 Februari in tusschen een schrijven gericht, waarin o.a. herin nerd wordt aan het door den mi nister mede in verhand met deze aan gelegenheid op 25 en 26 Juni 1923 ia,an Zeeland gebracht bezoek, waarbij de aanlegplaatsen in de Rijkshavens te Breskens en Vlisisingen, welke voor do bedoelde verbeterde veerverbinding aanmerkelijke veranderingen zouden moeten ondergaan, in oogenschouw werden genomen. De kosten werden geraamd op 71/2 ton of een millioen naarmate eene oplossing met drijven de pontons of met uitsluitend brug gen gekozen zouden worden. Ge vraagd werd of de minister in be ginsel bereid is te bevorderen, dat de voor bet beoogde doel noodige ver betering van de aanlegplaatsen te Breskens en Vlissingen opi 's Rijks kosten plaats heeft. Niettegenstaande op beantwoording van dit schrijven werd aangedrongen is nog geen antwoord ontvangen. Ged. Staten hebben nu getracht voorloopig op eene andere wijze een oplossing te vinden. Volgens een door bedoeld in genieurs-bureau opgemaakt plan zou voor f35.000 het stoomschip „Zuid- Beveland" te veranderen zijn, maar dan zouden de pontons te Vlissin gen en Breskens voor het laden en lossen van auto's en andere zware voertuigen moeten inzinken, welke in zinking echter volgens den hoofd-in- genieur van den Prov. Waterstaat met het oog op de constructie van die pontons niet 'kan geschieden. Maar bovendien wordt verbouw van dat schip, ten sterkste ontraden door den directeur van den Prov. Stoomboot- dienst op de Westerschelde en de daaromtrent geraadpleegde scheeps bouwkundige ingenieurs, omdat het verbouwde schip toch niet aan het. doel zou beantwoorden. Dit plan zal men dus in elk jgevat moeten laten varen. De aandacht werd gevestigd op de „Stavoren", van de lijn Enkhuizen - Stavoren, welk schip mogelijk voor matigen prijs aangekocht en dan voor het beoogde doel ingericht zou kun nen worden. Dit schip bleek een lengte te hebben van 66 M. en dus in elk geval te lang te zijn om hij de tegen woordige aanlegplaatsen op de lijn VlissingenBreskens dienst te doen. Het zou ook in de haven van Bres kens niet kunnen zwaaien; bovendien is het niet van een of meer voorroe ren voorzien, zoodat het ook onge schikt is om onder alle omstandig heden achteruit de haven van Bres kens te verlaten. Van aankoop van dit schip' zal derhalve moeten wor den afgezien. Door het bedoeld ingenieurs-bureau is ten slotte opgemaakt een voorloo pig plan van een nieuwe boot, waar mede lo. auto's tegelijk kunnen wor den overgezet. Het zou de bedoeling zijn die boot, welke een snelheid zal moeten hebben van ten minste 10 Engelsche mijlen, te voorzien van een ruwoliemotor. De prijs van zoodanig vaartuig wordt geschat op ongeveer f 175.000. Deze boot zal, behalve gewone auto's ook vrachtauto's en verhuis wagens kunnen overbrengen, het ge wone reizigersvervoer kunnen 'ontlas ten van te overvloedige vracht, b.v. in den zomer op de Donderdagen, en bovendien op drukke dagen als vracht boot, kunnen dienst doen. En mocht het z.g. groote plan later tot uitvoering komen, dan kan de boot als reservesc-hipi dienen. Bij het in de vaart brengen van een boot, als hierboven, bedoeld, zullen belang rijke veranderingen aan de pontons niet behoeven te worden aangebracht. Ged. Staten stellen daarom voor tot aanschaffing van zulkeen boot tot een prijs van ongeveer f 175.000 en hen te machtigen om desgewenscht den bouw van die boot onderhands aan te besteden. Verbinding Noord-Beveland. Naar aanleiding van het adres van het Comité van actie voor verbete ring van liet. verkeer van het eiland Noord-Beveland met de overige dee len van Zeeland om de booten van Zierikzee tweemaal pier da.g naar Veere te laten doorvaren, merken Ged. Staten op, dat de mededeeling in dat adres, dat de boot „vele uren aan den steiger te Wiolphaartsdijk ligt te wach ten", op eene onjuiste waarneming moet berusten, volgens de dienstre geling duurt de wachttijd 15, 10 en 10 minuten. Inwilliging van het ver zoek zou de verbinding van Zie rikzee met het station te Goes ern stig in het gedrang brengen. De eer ste van Zierikzee komende boot zou op den tweeden trein uit Holland moe ten wachten en eerst te 12 uur te Zierikzee kunnen aankomen de mid- dag-tusschenreis Zierikzee Katsche Veer en terug zouden vervallen en daarmede de correspondentie op den trein van 12.20 naar Roosendaal en van 12.27 naar Vlissingen. De laatste boot zou eerst, ook met de reizigers van trein 6 uur uit Roosendaal en van 5.20 uit Vlissingen, te 9.30 van Katsche Veer kunnen vertrekken en eerst te ruim 10 uur te Zierikzee terug zijn. Het vervoer van de post zou niet kunnen plaats hebben op de- thans gevolgde wijze, maar in an dere richting worden geleid, zeer tot schade der inwoners van Schouvven- Duiveland en van den stoomboot- dienst. Aan het verzoek' zou dan ook alleen kunnen worden voldaan, in dien eene tweede boot werd ingelegd daartoe kan evenwel met het oog op de kosten, niet worden overgegaan. Ged, Staten stellen dan ook voor af wijzend op het verzoek te beschikken. Chauffeursexamen. Ged. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van den Bond van Bedrijfsautohouders om een bijdrage in de kosten van een in te stellen chauffeursexamen. Het Veer bij Katsche Veer. Ged. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van J. van Wieringen, veerman te Katsche Veer (gem. Kattendijke) om verbete ring van de aanlegplaats aan den Annapolder (N.-Beveland) en een jaar- lijksche subsidie van f1200, zulks om dat zij neg steeds opi het standpunt staan, dat' geen steun moet worden verleend aan een tweede verbinding tusschen heide eilanden. Verbetering weg. Voorgesteld wordt f500 te beste den voor aankoop van gronden voor verbetering van den weg van IJzen- dijkte naar de Belgisché grens, be zuiden de Balhofstede. Intrekken van een Besluit. Nu door de ealamiteusverklaring van de polders Ser-Liplpens en Nieuw- Otbene de zeedijken in voldoenden zeewerenden toestand ziullen worden gebracht, is er voor de Provincie geen aanleiding meer gelden beschikbaar te stellen voor het in zeewerenden staat brengen van den noordelijken dijk van het Rijksafwateringskanaal in den Ser-Lippensp'older en stellen Ged. Staten voor liet desbetreffend besluit van 14 Juli 1916, gewijzigd 19 Dec. 1921 in te trekken. Salaris Waterbouwkundig-Amb tenaar. Daar de vergaderingen van ingelan den vrij zijn de jaarwedde van amb tenaren te bepalen en de aangele genheid tot de competentie van Ged. Staten behoort, stellen zij voor de be antwoording aan hen over te laten van een* adres van de Technische ambtenaren in Overheidsdienst, waar in gevraagd wordt medewerking om den waterbouwkundig ambtenaar van het waterschap Ellewoutsdijkr nog het salaris te geven, dat het bestuur voor stelde, dat' de vergadering van inge landen tweemaal afstemde. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes Gemeente-gasbed rijf. De winst en verliesrekening van het gemeente-gasbedrijf over 1923 sluit in ver band met de voorgestelde extra-afschrij ving op de watergasinstallatie ad f 13.124 met een winst van f 17.860.60Va, waar van de helft of f8930.30 aan de gemeente ten goede kdhrt. B. en W. stellen voor, ze aldus vast te stellen. Regeling gasprijs. De gascommissie geeft in overweging om met ingang van 1 Juli 1924 een speciaal tarief in te voeren voor de le vering van gas ten behoeve van de indu strie en ter verwarming van kerken en scholen. Zij acht het door haar voor gestelde tarief in het belang van het bedrijf, eenerzijds om bestaande afnemers te behouden, anderzijds om nieuwe te verkrijgen. B. en W;. stellen in dien geest voor. De gascommissie stelt den prijs van gas voor industrie, etc. als volgt voor: 8 ct. per kub. M. met de navolgende reductiesvoor het verbruik per jaar boven 40005000 kub. M. 2 ct. p. kub. M.; boven 50006000 '2,5 ct., boven 60Ó0—7000 3 ct., boven 7000—10.000 3.5 ct., boven 10.000 4 ct. per kub. M. Verbouwing stokerij. De gascommissie acht het noodzake lijk, dat aan de stokerij van liet ge meente-gasbedrijf een uitbouw wordt aan gebracht, ter breedte van 1.20 M. en ter- lengte van 9.20 M. zulks ter vergemakke lijking van de werkzaamheden der sto kers en daarmede verband houdende ver- liooging der bedrijfsresultaten. B. en Wi. adviseeren gunstig. De kosten worden ge raamd op f 1200 en zullen uit liet bedrijf kunnen worden gevonden. Rioleering. Naar aanleiding van liet verzoek van den beer J. M. Kooien, om van gemeente wege te maken een rioolputje met aan sluiting op den naastbijgelegen rioolput, alsmede klinkerbestrating voor zijn in aanbouw zijnde woning 'sHeer Hendriks- kinderenstraat no. 7, deelen B. en IV. den raad mede, dat de kosten van een en ander worden begroot op f 210. Het is evenwel de vraag of de gemeente ver plicht is een rioolputje aan te brengen vlak voor bedoeld perceel, waar zich op een afstand van 11 M. de genreenterio- leering bevindt en de kosten van aanslui ting slechts f 65 bedragen. B. en W. kunnen daarom geen vrijheid vinden tot inwilliging van het verzoek te adviseeren. Verhuring woonhuis. B. en W|. stellen voor aan den heer A. R. Breetvelt wederom voor den tiid van drie jaren te verburen het woonhuis aan de St. Adriaanstraat, voor een huur som van f 260.per jaar. Verpachting van grond. Mej. wed. Govers verzoekt ingaande 1 Januari 1925, voor den tijd van 7 ach tereenvolgende jaren te verlengen de on- derhandsche pacht van een stuk weiland, groot 0.54.70 II.A. gelegen aan bet Roos- jesliof. De pachtprijs bedraagt thans f 25 per jaar. B. en W. stellen voor gunstig op het verzoek te beschikken. Door den lieer J. A. L. Q. Fukken' wordt in pacht gevraagd een strook grond, aan den Stationsweg. De bedoeling van adressant is het bekomen van bet daarop groeiende gras en fruit. Bij B. en \V. bestaat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar mits te allen tijde over den grond kan worden beschikt indien een kooper zich daarvan aanmeldt. Aan gezien de grond thans geheel renteloos ligt, achten zij een pachtsom van f 10 per jaar voldoende. Burgerlijk Armbestuur. Ter voorziening in de vacature in liet Burgerlijk Armbestuur, ontstaan door het overlijden van den heer \V. S. D'uvekot Czn., biedt gemeld bestuur de volgende aanbeveling aan1. dhr. Izak Wessel 2. Dhr. Hendrik Ilollestelle. Ontslagaanvrage onderwijzer C. J. Snouck. "De heer C. J. Snouck verzoekt eervol ontslag als onderwijzer aan de 0. L. school B, met ingang van 1 Augustus 1924. B. en W. stellen voor het gevraagd eervol ontslag te verleenen met ingang van gemelden datum onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten, door den heer Snouck aan het openbaar lager onderwijs alhier bewezen. Commissie lot wering van School verzuim. Dhr J. M. v. d. Peijl verzoekt onr eer vol ontslag als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Ter voorzie ning in de vacature bieden B. en W. overeenkomstig liet advies der Com missie, de volgende aanbeveling aan: 1. de heer J. Ruisaard, hoofd der O. L. school B; 2. de lieer W. Hengeveld, onderwijzer aan dezelfde school. Geldleening. Het is R. en W<. gelukt, de geldleening ad f 20.500 te plaatsen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Graven- liage. D,e directie der Bank eisclit even wel, dat haar naam in liet leeningsbesluit ■wordt vermeld. Paardenmarkt. De kring „Westelijk Zuid-Beveland" van de Zeeuwselie Landbouwmaatschappij zou gaarne zien de instelling van 'twee paar denmarkten alhier in liet voor- en na jaar met behoud van de bestaande markt in Juni. Men verwacht dat hierdoor de paardenhandel in Zuid-Beveland zal wor den bevorderd. Gaarne tol liet aangegeven doel willende medewerken, hebben B. en Wi. een bespreking met het bestuur van den kririg gevoerd, als resultaat waarvan zij een concept-wijzigingsverordening Lei- vaststelling aanbieden. Veetentoonstelling. De Zeeuwselie Bond van Veehandela ren stelt zich voor 0111 op 8 October a.s. alhier te houden een gróote bandels- veetentoonstelling, zooals tot nu toe in Nederland nog nimmer een heeft plaats gehad. Deze tentoonstelling is voor een groot deel bedoeld als een proefneming, van het welslagen waarvan het zal af hangen, of op den duur kan worden gekomen tot een flinke jaarmarkt in Zee land. De bond brengt aan het eind van zijn adres verschillende wenschen naar voren; tot 'sraads competentie behooren enkel het verzetten der weekmarkt op 7 October en het verleenen eener subsidie uit de gemeentekas, groot f500. Tegen het eerste bestaat bij B. en W, geen enkel bezwaar, mits de boncf er zich mede be last, daaraan de noodige publiciteit te geven. Wat betreft het verzoek sub 4 (wil het B. en W. voorkomen, dat niet alleen deze tentoonstelling voor deze ge meente van zeer veel belang is, doch dat bovendien een jaarlijksche groote vee markt alhier in de toekomst zooveel voor deel kan opleveren, dat het alle aanbe veling verdient om zooveel mogelijk mede te werken tot het doen slagen dezer proefneming en dus ook het brengen van eenig financieel offer zeer zeker gemoti veerd is. Echter lijkt het gevraagd be drag aan B. en W. wel wat hoog; zij zouden dit bepaald willen zien op f.300. Bouw timmermanswerkplaats in Bouwplan 1. De heer H. van Sabben verzoekt 0111 een timmermanswerkplaats te mogen op richten achter liet door hem nieuw ge bouwde woonhuis op den hoek van het Rimmelandplein en de Piccardtstraat. On der verwijzing naar vorige adviezen stel len B. en W» voor, het verzoek af te wijzen. Aanvaarding van grond. De firma Spronk en Snijders is genegen aan de gemeente gratis af te staan een stukje grond op den hoek van den West singel en de Middelburgsche straat. Als contraprestatie vraagt zij van gemeente wege dien grond voor zooveel noodig te verharden met puin of koolasch. Aange zien B. en W. het in liet belang van het verkeer achten, op het voorstel der firma Spronk en Snijders 'in te gaan en de kosten der verharding slechts gering zul len zijn (hoogstens f 100) en kunnen wor den gevonden uit den post „onderhoud van wegen", geven zij den raad in over- weging_ tot een en ander te besluiten. Vrijstelling onderwijs in lichamelijke oefening. B. en W|. stellen voor aan Ged. Staten dezer Provincie ten behoeve van de open bare lagere school A wederom voor één jaar vrijstelling te vragen van de ver plichting tot liet doen geven van onder- hvijs in het vak lichamelijke oefening (letter j. Leergangen voor de practijk. Ged. Staten deelen mede, bezwaar te moeten maken tegen goedkeuring van het besluit tot opheffing van liet vervolg onderwijs, zoolang daarnaast niet een be paald besluit zou zijn genomen, hetzij tot oprichting van cursussen voor onder wijs na den leerplichtigen leeftijd, hetzij door subsidieerïng van zoodanige door particulieren opgerichte cursussen. B. en W. hebben daarom samengesteld een ver ordening, krachtens welke gemeentelijke cursussen in het leven kunnen worden geroepen, I11 de lijn der Lager Onder wijswet ligt het 0111 de gelegenheid te ope nen tot subsidieering van bijzondere cur sussen ^zoodra en vopr zoolang er' open bare bestaan. Ook dit is bij de verorde ning voorzien. Verder dient eènig school geld te worden gelieven. Rioleering. In verband met den spoorwegaanleg zal langs den Willem Zelleweg een nieu we sloot gegraven worden, hetgeen even wel achterwege kan blijven, indien aldaar een rioleering wordt aangelegd, waarvan de kosten zullen bedragen f -400, doch waarvan de Spoorwegmaatschappij en de heer van Iwaarden, eigenaar van den Willem Zelleweg, te 'zamen f 240 voor hun rekening willen nemen. B. en W|, stellen voor 0111 de overblijvende f 160 door de gemeente te doen dragen. Koninklijk bezoek. Zooals bekend is zal H. M. de Ko ningin bij Haai' komst in deze provincie in Augustus a.s. ook deze gemeente een bezoek brengen. Aan een waardige ont vangst van H. M. zijn voor de gemeente kosten verbonden. R. en W. stellen daar om voor hun .een crediet loe te staan tot bestrijding daarvan. Door den Commissaris der Koningin zijn in de gezondlieidscotmnissiën, geze teld te Middelburg, Vlissingen, Veere, Zie rikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Oost burg, Hulst en Neuzen, respectievelijk voor liet tijdvak van 1 Juli 1924 tot 1 Juli 1929 herbenoemd de heeren P. Du- dïion Tak te Middelburg, L. J. K. van Waveren te Vlissingen, K. Dekker te West- kapelle, A. Wisse to St. Philipsland, W. A. van de Velde te Poortvliet, P. Warren te Borsselen, M. van der Vliet te Krui ningen, W. J. Talsma te IJzendijke, F. J. L. M. van Waesberghe te Hulst ea A. E. C. Kruijsse te Axel. Bij Kon. Besluit is met iilgang van 5 Juli bij de infanterie bij het reserve- personeel der landmacht bij zijn tegen woordig korps tot reserve-eerste-luitenant benoemd bij het 14e regiment de reserve- tweede luitenant A. J. de Lange Goes. In de Raadsvergadering van Vrij dag a..s. om 8 uur zijn aan jle orde: I. stukken. 2. Verzoek afschrijving belas ting. 3. Balans en verlies- en winstreke ning van het gasbedrijf 1923- 45. Voor stellen tot wijziging van den gasprijs, en tot verbouwing der stokerij van het ge meentegasbedrijf. 69. Verzoeken van; J. M. Kooien om bestrating en riolee ring, aan te brengen voor de perceeleni 's Heer Hendri.kskinderenstra.at 7—11; A. R. Breetvelt om verlenging der huur van het woonhuis St Adriaanstraat 23; 011- derhandsche verpachting van grond aan 'liet Roosjeshof en (van J. A, L. Q- Fukken om in pacht te mogen hebben een stukje boomgaard in Bouwplan I. 10. Benoe ming lid Burg. Armbestuur vac.-W S. Diuvekot. 1112. Verzoeken C. J. Snouck om eervol ontslag als onderwijzer aan school B en J. M. van der Peijl als lid der Commissie tot Wering van School verzuim en voorstel betreffende voorzie ning in de hierdoor ontstane vacating. 1314. Voorstellen tot het doen van al en overschrijving opi en wijziging der g.e- meentebedrooting 1923. 15. Besluit van het Burgerlijk Armbestuur tot wijziging der begrooting dier instelling voor 1923. 16 17, Voorstellen tot wijziging van het Raadsbesluit van 16 Mei 1924 tot het aangaan eener geldleening ad f20.500, en tot uitbreiding van het aantal paar denmarkten. 18. Verzoek van den Zeeuw- schen Bond van Veehandelaren om in velband met een te houden handelsvee- tentoonstelling de gewone weekmarkt van 7 October 1924 te houden op 8 October d.a v. en ten behoeve dier tentoonstelling een subsidie uit de gemeentekas toe te staan. 19. Verzoek van II. van Sabben om een timmermanswerkplaats te mogen bouwen achter de in aanbouw zijnde wo ning hoek Rimmelandpilein-Piccaxdtstraat. 2024- Voorstellen tot aanvaarding van een stukje grond hoek Westsingel en da Middelburgsche straat; om opnieuw vrij stelling te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichame lijke oefeningen aan school A; tot vast- StelLing verordeningen tot regeling van Leergangen voor de praktijk en tot hef fing en invordering van schoolgeld daar voor; beschikbaarstelling van een bedrag van 4160 voor het aanbrengen eener rioleering langs den Willem Zelleweg; en toekennen van een crediet in verband met het a.s. bezoek van II.M. de Konin gin. Bevolking gedurende de le helft der maand Juni 1924. Ingekomen: J. Timmer, kellner, van Veendam, Groote Markt 40; H. Troch, tuinman, van Vlissingen, Paardenweg 4. 'B. P. Loeckemeijer, winkeljuffrouw, van Vlissingen, 's Heer Hendrikskinderenstr. 36. J. Knuist, bakkersknecht, van Rozen burg, Oude Singel 76. E. Bordui, café houder, van Heinkenszand, Beestenmarkt 10. L. P. 11. Meeuwsen, bedrijfsleider, timmerfabriek, van Helmond, Rimmeland plein 2. M. Goedheer, véldarbeider, van Wolfaartsdijk, 's H. H.kind.-dijk 43- H. J. van Tongeren, behanger, van Schoten, Poelweg V 4. Vertrokken: J. Raarends, strijker, naar Rotterdam. G. K- van Weele, tech. teekenaar, naar Leiden. P. C- van Leeu wen, ass. post., naar Dplft C- A- van Leeuwen, kantoorbed., naar Kloetinge. L. den Bak, handelsreiziger, naar den Haag. A. C. Boione, zonder beroep, naar Rotter dam. C

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2