X&Udf' GRENADINE5AU5 Staten-Generaal. it de Provincie. Kerknieuws. Gemej aenpafye in i&derpaAJe leltjèspudHtiZ*^' jPiAmdndelw^ud^ ook voor het prestige van Mussolini een ernstigen omvang aan en het meest ver spreide der fascistisch gezinde bladen, de Giornala d'Italia, herinnert aan tal van ongestraft gebleven wandaden der fascis ten en zegt ten slotte, dat het land de waarheid wil weten over de zaak Mat- teoti en wil dat het recht zijn loop hebbe; „anders zou Mussolini, die bij deze ge legenheid een nog liooger plaats kan ver krijgen in de bewondering en genegenheid van het volk, een heel eind neerdalen van het voetstuk, waarop de natie hem gesteld heeft." Home was gisteren vol geruchten, waar van echter 't meerendeel onjuist is. Voor al was dit het geval met de praatjes, die den dood van Matteotti toeschreven aan de regeering, welke zich zoodoende van een lastig tegenstander zou hebben wil len ontdoen, die, naar het heette, in het bezit was van verschillend materiaal van compromitteerenden aard voor regeerings- personen. De onjuistheid dezer bewerin gen wordt ingezien door iedereen, zelfs door de felste persoonlijke tegenstanders van den premier. Tot dusverre staat in de moordzaak slechts dit eene vast, dat Matteotti is ontvoerd in een auto, die gehuurd en teruggebracht is op naam van Filipelli, een journalist der fascistische partij, die in nauwe persoonlijke relatie staat tot den thans afgetreden onder-minister van binnenlandsche zaken, Finzi. Toch is het niet te ontkennen, dat het gebeurde een zeer onaangenamen indruk heeft gemaakt. Vermoedelijk zal de bij eenroeping van den grooten raad der fas cistische partij dan ook wel uitloopen op een zuivering in de partij. Dr Maldi, de directeur van het blad „II Tempo", is gearresteerd in verband met den moord op Matteotti. Filipelli de journalist in wiens auto de moord moet zijn gepleegd, is naar Zwitserland uitge weken, en volgens ontvangen berichten reeds te Clenève aangekomen. De chauf feur van de auto heeft zich bij de po litie aangemeld. In het geheel moeten reeds een 70 arrestaties in verband met deze zaak hebben plaats gehad. Korte berichten. De passagiersdienst Kopenhagen- Rotterdam per vliegtuig heeft groot suc ces en de vliegtuigen zijn steeds vol pas sagiers. Maandag moest zelfs een extra vliegtuig van Kopenhagen naar Rotter dam worden ingelascht, dat ook geheel vol was, en gisteren moest zelfs met een extra-dienst nog een passagier ach terblijven. Bij de Maandag gehouden verkie zingen in Zuid-Afrika heeft Smuts in zijn district West-Pretoria de nederlaag ge leden. Ter bevordering van het herstel der normale betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland heeft de nieuwe Fransche premier Herriot aan generaal Noliet op dracht gegeven, onmiddellijk een onder zoek in te stellen inzake het verleenen van amnestie aan de veroordeelde Duit- schers uit de bezette gebieden, overeen komstig den aard der delicten. De gemeentebegrooting van Berlijn voor 1924 sluit met een tekort van 9 miljoen goud mark, dat men hoopt te dekken door bezuiniging en hoogere be lastingopbrengst. De Britsche regeering leed gisteren met 189 tegen 126 in 't lagerhuis een nederlaag bij het voorstel, een nieuwe clausule toe te voegen aan de verkeerswet voor Londen. Dit is de vierde nederlaag der labour-regeering. Inzake het dreigende conflict op de spoorwegen in Duitschland is een vol ledige overeenkomst tot stand gekomen. De loonen der spoorwegarbeiders zullen met 10 pet. worden verhoogd. De gemeenteraad van Kassei heeft een voorstel der rechterzijde aangenomen, waarin wantrouwen wordt uitgesproken ten aanzien van den eersten burgemeester Scheidemann en waarin deze wordt ver zocht de consequenties uit dit besluit te trekken. Zondagstreinen. We moeten ïiieroveï nog eens weer schrijven, 't Schijnt-de bedoeling van de spoorwegdirectie meer en meer te worden druk reizigersvervoer op Zondag uitte lokken. En vraagt dan straks een Ka merlid hier naar, dan laat deze Direc tie een rechtsch minister leukweg ant woorden wat zich op Zondag aan de stations vervoegt, moet vervoerd worden. Zoo wezen we gisteren op Zondags- treinen van Rotterdam naar Hoek van Holland tegen verlaagd tarief. En heden kregen we een biljet in handen aangaande een goedkoopen trein 2e en 3e klasse op Zondag 22 Juni van Rotter damDen HaagGoudaUtrecht naar Dosterbeek, Arnhem en Nijmegen. Werke lijk een mooi uitstapje tegen lagen prijs, waarvan alleen genieten mogen zij, die den Zondag als rustdag niet wenschen te vieren. Kan het onbillijker? Inderdaad, zulk een handelwijze is ergerlijk. De Minister liet het aan het Kamerlid Kersten voor komen, alsof de Spoorwegdirectie niet speciaal het reizigersvervoer op Zondag aanmoedigde, maar alleen de reizigers vervoerde, als er ergens eens wat bij zonders, zooals een voetbalwedstrijd,- te doen was. Uit het geval Hoek van Hol land en Nijmegen blijkt echter zonneklaar het tegendeel. De Spoorwegdirectie be vordert de Zondagsontheiliging. Dat moe ten wij helaas onder een rechtsch mi nister van Waterstaat constateeren. Welk Kamerlid vestigt hier eens nadrukkelijk de aandacht op Salarisregeling Rijkswerk- lieden. De commissie-De Wilde, die de arbeids voorwaarden van de Rijkswerklieden re gelt, heeft met algemeene stemmen op 1 na een ontwerpregeling aangenomen van haar secretaris, den heer Masten broek, die aan de Regcering zal wor den aangeboden. Het houdt in een be houd van 6 loongroepen (de Regeering had 5 voorgesteld). Met 3 stemmen te gen werd besloten den kindertoeslag te handhaven tot het 18e jaar (de re geering wilde tot het 16e jaar) en een overeenkomstige toelage vast te stellen voor allen, die in Rijksdienst werkzaam zijn. Deze voorstellen zijn gunstiger dan die welke vroeger zijn gepubliceerd. Het verschil bedraagt f2 a f3 per week. Die looncommissie staat op het standpunt, dat er voor 1925 geen verdere verlaging der loonen mag plaats vinden, daar de levensstandaard zelfs stijgende is. Luchtvaartmaatschappij en ziekenhuis. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor goed te keuren, dat het pas sagebureau van de Kon. Luchtvaart- Maatschappij wordt geplaatst in den voortuin van het Ziekenhuis, aan den hoek van de Van Oldenbarneveltstraat, Men zoekt toch geen verband tusschen het vliegen en het verblijf in het zieken huis Di e Noorsche reis der K o n i n k- 1 ij k e f a m i 1 i e. Z. K. H. Prins Hendrik wordt morgen weder te 's Gravenhage verwacht, van waar hij Vrijdagavond ten 7 ure naar Apeldoorn zal terugkeeren. Bij aankomst te Apeldoorn zullen H. M. do Koningin en H. K. II. de Prinses in denzelfden Ddrein bij den Prins plaats nemen, terwijl dan te ongeveer half iien cloot- de Ko ninklijke Familie de zomerreis naar Lap land wordt aanvaard. De trein zou recht streeks doorgaan naar Rostock vanwaar verder via Malmö de reis door Zweden naar Lapland zou worden voortgezet. Allerlei. Bij do Tweede Kamer is ingekomen een missive van den Minister van Finan ciën, waarbij, naar aanleiding van het verzoek van den heer Van der Voort van Zijp, gedaan in de vergadering dei- Kamer van 22 Mei j.l., worden toegezon den een afschrift van de persoonlijke aanteekeningen van den toenmaligen Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del, inzake het verzoek om schadeloos stelling van de coöp. Veevoederfabriek „Zeeland" en „West-Brabant" te Goes, alsmede een afschrift van het door dien- bewindsman, tot de genoemde coöpera tie gericht schrijven van 13 Sept. 1919. Eerste Kamer. Aan het begin der vergadering wijdde cle voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis van jhr mr A. F. de Sa- vornin Lohman. Spr. getuigde van diens zeldzaajm vruchtbaar leven. Als lid der volksvertegenwoordiging heeft hij Kroon en volk gediend. Een man van zeer groote heteekenis is heengegaan, wiens rechtschapenheid en onkreukbaarheid bii ons steeds zal blijven voortleven. De Minister van Waterstaat de heer Van Swaay sloot zich namens de re geering bij de woorden van den voorzitter aan. Toen volgde de verdere behandeling van de Waterstaatsbegrooting. Had dhr de Veer in een vorige vergadering gepleit voor de nieuwe Vlissingsche haven, nu vroeg dhr Smeenge (V.B.), waarom zoo wordt getreuzeld met de verbetering der Vlissingsche haven. Het nut van dezen weidelijken maatregel staat toch wel vast na de aanneming van de mo- tie-v. d. Voort v.-Zijp in de Tweede Ka mer. Het bedrag, hiermee gemoeid, is niet zoo groot, 6 millioen, waarvan provincie en gemeente een belangrijk deel 'betalen. Spr. zou het wenschelijk achten indien de minister met een suppletoire begrooting kwam om dit werk direct ter hand 'te kunnen nemen. Er is in Nederland nog niet iets dergelijks voorgekomen dat een wet, in 1919 aangenomen, nu nog on uitgevoerd ligt. Dhr Wjbaut (soc.-dem.) sloot zich hier bij aan. Spr. heeft de lijdensgeschiedenis van die haven van begin af gevolgd. 'De mogelijkheid, dat Vlissingen een concur rent van Rotterdam zou worden, is uit gesloten, Vlissingen zou een haven voor snelverkeer moeten zijn, aanloophaven en geen doorvoerhaven, zooals .Rotter dam. Als aanloophaven zou zij voor ons land en voor de internationale scheep vaart van groote beteekenis kunnen wor den. Lange jaren is de verbetering dei- haven m studie geweest. Telkens zijn er andere plannen gemaakt. Eindelijk werd jn 1919 een wetsontwerp aangeno men tot uitbreiding der haven. Thans is er nog slechts een begin gemaakt. Gebeurt er soms wat achter de scher men? Waarom wordt er zoo geheim zinnig gedaan ten aanzien van de uit voering dezer wet? Spr. vraagt den da tum waarop de' aanbesteding zal nlaats hebben van de verdere havenwerken. Deze Kamer is er dus ook al niet best over te spreken, dat zoo wordt ge talmd met de Vlissingsche haven, 't Is wellicht goed, dat de vragen in scher pen vorm zijn gesteld. Dies te duidelijker is dan misschien vandaag het antwoord van den minister. Vermelden willen we nog verder mede in verband met hetgeen wii op een andere plaats schreven over Zondags- treinen wat de sociaal-democraat Moltmaker over de spoorwegen zeide. In de eerste plaats kreeg natuurlijk de minister te hooren, dat het personeel hem niet meer vertrouwde. Maar nu komt het De spoorwegen dienen intensiever te wor den geëxploiteerd. Vooral op Zon dag dient het vervoer tegen verlaagd tarief plaats te heb- b e n. Het publiek gaat anders meer en meer uit met de autobus. Men weet het dus nu goed: de goed- koope Zondagstreinen komen voor op het roode verlanglijstje! 'tls te hopen, dat de minister wat ruggegraat loont tegenover dit streven. Tweede Kamer. Bij den aanvang der zitting werd we derom het bewijs geleverd, dat, links liever de regeering niet spoedig aan geld helpt jam 't in nood verkeerende staatssclieepke voor ondergang be behoeden. Immers de voorzitter stelde voor om over 14 dagen n.l. op 2 Juli de nieuwe T'ariefwet in de afdeelingea te onderzoeken. Dit voor stel kon geen instemming vinden bij de heeren Schaper en Dresselhuys, die meen den, dat de tijd dan te kort zou zijn om het wetsontwerp te bestudeeren. De voorzitter antwoordde echter, dat een spoedige behandeling, d.w.z. de openbare behandeling spoedig na het reces, noodig is, opdat de Regeering met de resultaten der wijziging rekening kan houden voor het boekjaar 1925. En om dat mogelijk te maken, zal het afdeelingsonderzoek nog vóór het reces moeten plaats hebben. Wanneer de Kamer een beetje voort maakt, zou de agenda nog deze week kunnen worden afgewerkt en zou de Kamer a. s. Vr ij dag reeds op reces kunnen gaan behoudens dan het afdeelingsonderzoek van de T'ariefwet. En om dat wetsontwerp te bestudeeren zou de Kamer dan nog een volle vrije week voor den boeg hebben. De Kamer was het in meerderheid blijk baar met den voorzitter eens, want een voorstel van dèn heer Schaper, om de T'ariefwet pas na het reces in de afdeelin- gen te onderzoeken, werd met 41 tegen 29 stemmen (reclits-links) verworpen, waarna het voorstel van de Centrale Com missie werd aangenomen. Na wat klein-goed kwam aan de orde het voorstel-Rutgers c.s. tot invoering van de P1 a a t s e 1 ij k e IC e u z e. Men herin nert zicli, dat ditzelfde wetsontwerp op 21 April 1921 door de Tweede Kamer werd aangenomen, maar dat daarna de Eerste Kamer er haar goedkeuring aan onthield. Nu de samenstelling van de Eerste Kamer eenigszins veranderd is, wilde de heer Rutgers het nog maar eens probeeren. Zooals te begrijpen was, kwamen een deel der Roomsehen en de liberalen met bezwaren. Wie in ons landje geen vreem deling is en ongeveer weet, waar men nogai van een stevig glaasje houdt en waai' de drankfabrikanten zitten, verklaart voor zichzelf dat verzet wel. Er zijn nu eenmaal van die Roomschen en libera len, die nóch voor een tapverbod, nóch voor Plaatselijke Keuze zijn en die (al nemen wij gaarne aan, dat iemand als mevrouw Bronsveld het goed bedoelde) zeggen te zijn vóór drankbestrijding door particulieren en vereenigingen. particulieren en vereenigingen en zich alzoo wel heel gemakkelijk van de zaak afmaken. Ook kwam men in de Kamer met het belachelijke bezwaar, dat bij Plaatselijke Keuze het drinken van de herberg naar de huiskamer verplaatst wordt. Menige huisvrouw, die er nu niets aan doen kan, dat haar man gaat drinken in cle kroeg, kan toch het drinken in huis nog wel beletten. En zij, die nu zoo stiekem eens een kroeg binnenwippen, zullen zeker niet ten aanzien van hun huisgenooten alco holica gaan drinken. Mej. Groeneweg (soc.-dem.) voerde nog aan, dat het kapitaal, thans voor drank uitgegeven, na Plaatselijke Keuze zal kun nen worden gebruikt voor voeding, huis vesting, boeken, e. d. De wet moet thans vastleggen, wat de propaganda voor drank bestrijding heeft bereikt. Spr. wees er op dat vooral de vrouwen over de geheele wereld met kracht de drankbestrijding hebben gevoerd. Mr Rutgers bestreed vooral de juridi sche bezwaren. Verbod van gebruik van drank wordt hier niet gegeven. Het voor stel voert heelemaal geen nieuwen dwang in Alleen bouwt het een weinig op het fundament der Drankwet voort door het aantal vergunningen nog meer in te krim pen. Voor groote ontduiking vreest spr. niet, omdat die alleen zal plaats hebben, wanneer ,de meerderheid der bevolking tegen het verbod is. De wetgever zal veel kunnen doen met een goede Drankwet, wanneer het volk zich heeft uitgesproken voor Plaatselijke Keuze. De Kroon zal fcjch eenvoudig door de Drankwetinspec tie en Gedep. Staten kunnen laten yoor- lichten en aldus een objectieven maat staf kunne» aanleggen. Wat is nu de korte inhoud van het voorstel-Rutgers? Deze: Een vijftiende deel van hen, die op de geldende lijst der kiezers voor den ge meenteraad zijn geplaatst, zal een voor stel tot uitbanning van alle vergunningen kunnen doen. Dit voorstel is echter slechts geldig, wanneer bij een daaromtrent ge houden geheime stemming ten minste drievierden van hen, die aan de stemming deelnamen, zich voor de indiening {laar van aan de Kroon verklaren. Deze voor standers moeten tevens de meerderheid uitmaken van de personen, wier namen op de kiezerslijst voorkomen. Als dus b.v. een zekere gemeente 12,000 kiezers en kiezeressen telt, zijn er 800 aanvragers noodig om een stemming uit te lokken en moeten er op zijn minst 6001 stem men voor het verbod van drankverkoop in het klein worden uitgebracht. Als er in het geheel 8000 kiezers gestemd heb ben, is bovenbedoeld cijfer voldoende; stemden er echter 9000, dan is het on voldoende, aangezien 6001 minder dan driekwart van 9000 is. De heer Abr. Staalman had de desbe treffende eischen nog wat hooger willen stellen en voorgesteld, slechts dan de deuren tier herbergen te doen sluiten, als drievierden van alle kiezers door eefl ondubbelzinnig „voor" te kennen gaven, dat in de gemeente voortaan in koffie huizen, sociëteiten en logementen geen sterke drank meer verkrijgbaar mocht zijn. Met 41 togen 33 st. viel echter dit amendement. Ten slotte werd het ontwerp aangenomen met 44 tegen 30 stemme n. Ónder de 30 tegenstemmers vond men alle Vrijheidsbonders en vrijzinnig-demo- craten; en de anti-revolutionairen Beu- rner en .De Monté Ver Loren. Onder de voorstemmers trof men alle sociaal-demo craten en christelijk-historischen aan; voorts de heeren Braat en Van Ravesteyn, het gros der anti-revolulionairen en acht Roomschen. Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Foster's Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos fl.75, per tube fl.(5) - Gisteren is uit de Westerschelde on der de gemeente Kloosterz'ande opgehaald het lijk van den sedert 27 Maart 1924 te Walsoorden vermisten werkman K. Mobilisatie-herdenking. In ons land is een beweging op touw gezet om op waardige wijze te herdenken, hoe ons land door de mobilisatie 1914 bui :ten den oorlog bleef en zijn onafhankelijk heid onder Gods Zegen mocht bewaren. Ter voltooiing dezer organisatie werd in elk gewest gevormd een Provinciaal Co mité, waaronder weer Kringcomité's res sorteeren. Het Provinciaal Comité voor Zeeland is aldus samengesteld: C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, voorzitter; D. L. H. van Raalte, Vlissingen, secretaris; Jhr. F. Hooft Graaf land, Middelburg, penningmeester; Mr H. van der Beke Callenfels, Middelburg; F. H. Umbgrove, gep. Itn.-kol. art., Middel burg (beiden kring Middelburg); C. van Erpenbeek de Wolff, kapt. art., Vlissin gen; P. G. Laernoes, Vlissingen (beiden kring Vlissingen); M. Q. Buijs Ballot, bur gemeester van Veere; P. J. Elout, Dom burg (beiden kring Platteland Walcheren); P. A. Schwartz, burgemeester van Ril land Bath; J. C. Persant Snoep, Ito. Comm. Landst. Corps Motor Dienst /beiden kring Noord- en Zuid-Beveland); TL Dorst, Sta- venisse (kring Tholen en St. Philipsland); J. E. van den Broek, Zier ik zee (kring Schouwen en Duiveland); F. Blok, burge meester van Axel; K. J. A. G. baron Col- lot d'Escury, burgemeester van Honte- nisse; L. W. G. Hoefnagels, burgemees ter van Sas van Gent; J. Huizinga, bur gemeester van Terneuzen; F. J. L. M. van Waesbergbe, burgemeester van Hulst (al len kring Oost Zeeuwsch Vlaanderen* J. C. A. L. Berkers, burgemeester van Sluis; C. M. van den Broecke, Aarden burg; J. W. Maerleveld, burgemeester van Biervliet; J. Mijs, Oostburg (allen kring West Zeeuwsch Vlaanderen. In zijn rang is overgeplaatst bij zijn tegenwoordig korps de reserve-eerste- luitenant der infanterie W. J. Berends, van het 3e regiment. Door den Commissaris der Koningin is mot ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot veldwachter in de gemeente Oud- Vossemeer, M. de Witte, marechaussee te voet, brigade Philippine en aldaar wo nende. "Middelburg. Maandagmiddag werd de hulp der politie ingeroepen, omdat een drietal mannen in een café op den Dam aan het vechten waren. Nadat het drie tal uit het café was verwijderd, bleef een hunner, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, zich zoo onbehoor lijk aanstellen, dat overbrenging naar het politiebureau noodzakelijk werd geacht Tegen deze overbrenging door„ een vier tal personen verzette de man zich hevig en ook op het bureau bleef hij zich zoo verzetten, dat liet geruimen tijd duurde alvorens men hem aan handen en voe ten had kunnen boeien en zoo in arrest had gesteld. Er werd heel wat van de krachten der politiemannen gevergd om den woesteling in bedwang te houden. Goes. N ij t eng o. Wij brachten gister middag nog eens weer een bezoek aan deze tentoonstelling en konden toen con stateeren, dat er een druk bezoek was. Het was er gezellig druk, zoowel in de Zalen als in den tuin (waar het muziek gezelschap „Apollo" uit Wissenkerke een concert gaf), maar toch ook weer niet te vol. De stands trokken zeer de be langstelling van het publiek. Men komt dan-ook, de zalen doorwandelende, meer en meer tot de conclusie, dat de ten toonstelling een prettig geheel vormt. En zeker is het waar, dat het gerestaureerde Schuttershof een pracht-gelegenheid is voor tentoonstellingen als deze. Bijzonder willen wij ook nog noemen de uitnemende kwaliteiten van Wissenkerke's muziek korps. Het heeft een zeer gunstigen in druk gemdakt. Hedenavond zal in weerwil van den hoogcren entreé-prijs het bezoek zeker niet minder zijn. Immers dan geeft het overbekende Middelburgsch Muziekkorps (directeur dhr. Jan Morks) een concert. De middag was vandaag in hoofdzaak voor een bezoek van de kinderen van eenige scholen bestemd. Zooveel goeds als we van deze ten toonstelling uit volle overtuiging kunnen zeggen en zoo hartelijk en welgemeend onze wensch is, dat ze slagen moge, zoo moeten we met ernst waarschuwen te gen sommige amusementen, welke men aan deze expositie heeft meenen te moe ten verbinden. De mooie concerten stel len wij op hoogen prijs en velen zullen daarvan genieten. Maar het kermis-karak- ter, dat men aan „Oud-Beieren" (vooral in de late avond- en nachturen, als de dansgelegenheid daar is) heeft gegeven, betreuren we zeer. Daartegen ga ons pro test. En de ouders onder onze lezers zullen goed doen. toe te zien, dat hun kinderen via deze gelegenheid, niet op verkeerde paden komen. Als Anti-Revo lutionair Dagblad meenen we deze aan gelegenheid niet stilzwijgend voorbij te kunnen gaan, op gevaar af, dat men de conscientie-bezwaren van onze menschen in zekere kringen niet wil begrijpen en ze dan ook bespot. 't ls wel jammer, dat een tentoonstel ling zonder bovenbedoelde „amusemen ten" blijkbaar niet mogelijk is. Gistermorgen had op den 'sll. Hen- drikskinderendijk een aanrijding plaats tusschen den op een motorfiets rijdenden heer Wisse uit Kamperland en den lieer M. Douw Lz., landbouwer te Colijnsplaat. Naar wij vernemen, week dhr Wisse ver keerd uit. Deze kwam van zijn motor fiets achterover op straat te vallen. II ij werd bij den heer Kole binnengedragen, dr Snoek bewees de eerste heelkundige hulp en deed hem per ziekenauto naar het Gasthuis alhier vervoeren. Men vrees de voor hersenschudding. Ook is ver moedelijk het neustusschenbeen gebro- broken. Hij mocht verder nog niet ver voerd worden. De heer Douw, die voor zaken te Goes was geweest, fietste naar zijn akkers te Kamperland. Hij be kwam een diepe vleescliwonde aan zijn been. Dir Snoek verbond de wond, terwijl dr Maas te Colijnsplaat hem verder behan delde. D'aar hij nogal bloedverlies had, zal hij de eerste dagen wel geen arbeid kunnen verrichten. D|e rijkspolitie te 's H. Arendskerke heeft de zaak in onderzoek. Het ongeluk had n.l. onder de gemeente 's H. Arendskerke plaats. lerseke. Gisterenmorgen vond dhr. D. Schipper bij het verrichten van werkzaam heden op aardappelland aan den Kerk boek bet kistje, dat geruimen tijd geleden bij de wed. Wisse ontvreemd werd. Het goudgeld en de kostbaarheden die het bevatte, waren, op èen kleinigheid na, verdwenen. De laatste consumptieoesters zijn gisteren verzonden. Het seizoen, dat fei telijk reeds lang afgeloopen was, is nu gesloten. Over 't algemeen zijn de prij zen niet tegengevallen. De verzending heeft evenwel op liet laatst nog teleurstellin gen gebracht. Had men goede hoop dat in Mei Engeland, ook dooi' zijn groote ten toonstelling, nog veel trekken zou, dit is tegengevallen. De verzending stond bijna onverwachts geheel stop. Kapelle. Postduivenvereeniging „Snelle Vlucht". Uitslag prijskamp van uit Or leans (Frankrijk). Door 't ongunstige weder konden de duiven Zaterdag niet .gelost worden. Zon dag ingehouden. Duiven los Maandag 16 Juni, 6 uur. Oostenwind; helder. Eerste duif arriveerde te Veere 12.18 uur; eige naar J. Sturm; snelheid 1118 M. per m.- nuut; le duif te Kapelle 1.37 uur; le, 2e, 3e, 4e en 6e pr. J. Sturm, Veere; 5e, 7e en 9e pr. J. Poppe, Veere; 8e pr. W. Chr. Louisse, Kapelle. Deze duiven stonden ook ingeschreven in 't nationaal concours, uitgeschreven door de G. v. Z. Groep van Zaterdag" vliegers. Wanneer de uitslag hiervan be kend is, hopen we de Zeeuwsche prijs winnaars in dit mooie concours te ver melden, waaruit wellicht zal kunnen blij ken dat er in Zeeland goed duivenmate- riaal zit. Hainsweert. Op het kanaal te Wemel- dinge is het Fransche sleepschip Circe. geladen met granen naar Straatsburg, in aanvaring gekomen met het Nederiand- sche sleepschip Oso XI, geladen met ijzer naar Amsterdam. Het schip Circe bekwam een gat in het achterschip boven de waterlijn, terwijl de Oso XI averij be kwam aan het voorschip. Beide schepen konden de reis echter voortzetten. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Rlrjham door O J. Reinders te Kooien. .dankt d. Berg te A (toez.) door voor- W| Urcterp. Beroepen rink te Zilt; Steenhuis te Bedankt terveen te Ambacht cloi Wommels. Tweetal te te Dior d ree hl rikzee. Onbruik dr K. von weer de Hou Strass, van Djokjakarta, ider Zending- ontslagen da: wing to ver kring waarui BORSSELEN nenkorl te ope Beijerland dhr Chr. school te ming heeft aa Benoemd school voor U \V. de Leeuw - Bij het on zijn gisteren gedropen. Van lijke kweekschc kweekschool Ha aspiranten. Te wonc examens examens) van venhage van de de 15 cand. 16 cand'. 2 en 10 afgewezen. Bij het Gemeen tebelange •gem.-administrati ren J. C. Ever ciale griffie te IV te Kruiningen. daats genecskun boom. V e r s t r Amsterdamschc heeft 12 deze een door een bezoekster zijn de amanuensis get en ku of eigenares 1 gemeld. Ongeluk handelaar R. uit tegen een boom g hij opgenomen. Het vierjarig zoc H. te Prineenhagi menten put geva] den hals en overl berij van het d schede geraakte t zijn rechterarm ti rotatiepers. De ge kenhuis vervoerd, rechterbenedenarm middag is in de verdronken de werd de drenkelii Dr Ilannik tracht wekken, doch mc Te Den Haag he rijding plaats geha van de eigenaar motorfiets, bereden wijk. Ofschoon de politie is gehoord ernstigen toestand worden geconclud zich bij het kruisp van den weg van de aanrijding wond: met een gt hersenschudding huis worden verv geheel vernield, arbeider E. T. te was, is Zaterdag wonde aan den klaarblijkelijk teng tot bewustzijn te volgenden dag ove en 2 kinderen acl* de 28-jarige L. v was aan toevallen, veenschevaart gera; een weduwe met Steenbergen werd hengst vastgegrepei aan een arm, dat worden opgenomen stig. Zijn verplegin n d De politic een uitzetting van in de Blankenstra deurwaarder, met politiebegeleiding, uitoefening van van de vuurwapen' toegang te krijgen uit met stoelen en deurwaarder en d' werd. Op de scho buurtbewoners, die tong hadden opgestc £>r»r de daken de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2