Het is o.i. dan ook zeer goed gezien van de commissie voor de tentoonstel ling, om niet z'ooals aanvankelijk was vastgesteld de tentoonstelling a s. Woens dag te sluiten, maar haar tot en met Za terdag a.s. dagelijks van 10 tot 12, van 2 f;ot 5 en van 7 tot 9 open te houden. De Zeeuwse lie huldebe- Loogi ng aan H. M. de Koningin op 0 August u s. Gaarne brengen wij een verzoek over van het comité voor de Zeeuwsche huldebetooging op 6 Aug. a.s. aan de werkgevers, om op dezen dag aan de loden van hun personeel, die aan de betooging wenschen deel te nemen, vrijaf te geven met behoud van loon, opdat financieele bezwaren geen reden zijn om achter te blijven. In herinnering brengen wij, dat niet alleen vereenigingen, doch ook groepen van personen aan de betooging kunnen deelnemen, en dat van vereenigingen bij voorkeur alle leden worden verwacht. Muziek- en zangvereenigingen zijn bijzon der welkom; aan de zangers wordt tijdig tekst en muziek van het lied ,,De Zeeu wen aan Oranje" toegezonden. Zij, die II.M. de Koningin met bloemen willen huldigen, worden verzocht, vooral een voudige bloemen, liefst uit eigen hof of veld, mede te brengen. Tijdig zal bekend gemaakt worden, van welke plaatsen extra booten en -treinen zullen loopen, welke de betoogers tegen sterk verminder den prijs naar en van Middelburg zul len brengen. Het comité uit den wensch, dat gansch Zeeland zich bij de betooging aansluile, opdat, deze een zoo grootseh mogelijken indruk make. Middelburg. Vrijdag a.s. geeft het Mid- dclburgsch muziekkorps weder een uit voering op het Molenwater, terwijl Zondag a.s. des morgens te 8 uur de eerste Abdij- uilvoering in dit seizoen zal plaats hebben. Goes. Op het op 3 en 4 Juni j.l. te Rotterdam gehouden examen, afgenomen door de Ver. van Leeraren in het Boek houden, zijn o.a. geslaagd de heeren M. Kaboord, Jb. Kloosterman en J. Lange- veld te Goes en K. J. Bartelse te Ka- pelle, vroeger te Goes. Kattendijke. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd besloten de secre tarie te doen restaureeren voor de laagst ingezonden inschrijving. De rekening 1923 en begrooting 1925 van het Algemeen Armbestuur werden goedgekeurd. Aan dhr. A. Verboom werd wegens vertrek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het percen tage inkomstenbelasting 1924—1925 werd gebracht van llj2 op 1/2 pet. Kapelte. In de gehouden vergadering van de Tninbouwvereeniging alhier on der voorzitterschap van dhr. II. Eversdijk werd in totaal de opbrengst opgege ven om te veilen van 40 geniet aard beien, dat met nog 10 geniet zal verhoogd worden. Ook werd opgegeven de op brengst van 7' '2 geniet frambozen. Aan de veilingsvereeniging K.-B. en O. werd eveneens de opbrengst van 50 geniet aardbeien opgegeven. Dit wordt dus een 100 geniet; wel een toeken, dat deze aanplanting alhier meer en meer uitbreidt. Van nu af wordt de vrouwen reeds f 2 50 per dag aangeboden voor pluk ken, dat binnen korten tijd zal aanvangen en een hizonderc drukte geven zal. De opbrengst zal zeer waarschijnlijk niet te genvallen. Koudekerke. Vrijdag is op den Nieu wen Vlissingschen Weg onder Koude kerke een sleeperswagen aangereden door de electrische tram, waardoor paard en wagen in een sloot terecht kwamen. De wagen was beschadigd. Breskens. In de Vrijdag gehouden raads vergadering was een verzoek van God. Staten ingekomen om inlichtingen om trent annexatie Kijkuit. Algemeen waren de raadsleden, naar we aan de „Br. Crt." onlleenen, van oordeel, dat het annexee- ren in den tegenwoordigen tijd voor de gemeente niet anders dan schadelijk kan zijn. Vroeger heeft men gewild, doch Ged. Staten vonden toen geen termen daar voor. Nu evenwel willen zij ons dwingen tot annexatie. Het is niet de bedoeling der gemeente om van annexatie af te zien, FgyiLLETOKL LEVENSLEED. 136). Van den dag der verschijning af was het een groot succes; en zij had het ge noegen to hooren, dat het zaad, dat zij zoo ruimschoots had uitgestrooid op het land, in goede aarde was gevallen, en een ovcrvloedigen oogst beloofde. Menigeen, die afscheid van haar kwam nemen op den dag-voor het vertrek, was het onmogelijk hun vrees te verbergen, dat zij ooit meer zou terugkeeren; en en kelen, die haar met betraande oogen aan keken en haar toefluisterden „het ga u wel!" dachten heimelijk reeds een voor bode des doods op baar gelaat te zien. Voor Edna was het onuitsprekelijk pijn lijk den Atlantischen Oceaan over te ste ken, terwijl de gezondheidstoestand van meneer Hammond nog zoo slecht was; en de oude man schreide, toen hij haar afscheidsbiief met haar nieuw verschenen hoek ontving. Mevrouw Murray scheen ge heel van haar vervreemd sedert dien laatsten dag, dien zij op „Le Bocage" had doorgebracht. Ze had geen letter meer geschreven sedert Edna's terugkeer te New York. Maar toen zjj haar nieuwe boek ontving, en het lieve, bedroefde en aanhankelijke briefje, dat het vergezelde, doch deze te doen geschieden op een wijze, dat de gemeente daar geen groote offers voor moet brengen. Wanneer door Ged. Staten hier rekening mee gehouden wordt, is men genegen er zoo spoedig mogelijk toe over te gaan. Onderwijs. Goes. Zaterdagmiddag had een ver gadering plaats in de Góesche Melksalon om te komen tot oprichting van c-en Christelijke Scholenbond op Zuid- en Noord-Beveland. De presentielijst werd geteekend door Bestuursleden en onder wijzers uit Goes, Kruiningen, Krabben- dijke, Rilland-Bath, Oudelande, Nieuw- dorp en Wissenkerko (N.-B.) De vergadering werd gepresideerd door den edelachtb. heer Schwartz, burgemees ter van Rilland. Nadat gezongen was I's. 119 vs 17, las de voorz. Ps. 67, ging hii voor in gebed en sprak daarna een ope ningswoord, waarin hij de voorgeschie denis van deze bijeenkomst meedeelde, en als zijn overtuiging uitsprak, dat. do Bond recht van bestaan had, alsmede de hoop, dat hij dezen middag tot stand zou komen. Hierna vestigde de heer v. Oosten, hoofd der Chr. uloschool te Goes, in een korte inleiding de aandacht dor vergadering niet Slechts op de nood zakelijkheid van saamhoorigheidsgevoel in het algemeen, doch evenzeer op spe ciale motieven, die de vergadering tot oprichting van, en anderen tot aansluiting bij den Bond moeten bewegen. Op den voorgrond moet staan het versterken van den band iusschen al diegenen, die, op welke plaats dan ook, deel uitmaken van het lichaam der Christelijke school ouders, besturen, onderwijzers eti onder wijzeressen. en vrienden van het Christe lijk onderwijs. In de tweede plaats het gezamenlijk behartigen der belangen van het Christe-i lijk onderwijs door eventueel noodzake lijke actie naar buiten. Deze actie kan betreffen zoowel zaken van materieelen aard, als zaken van meer ideëele waarde. Uit de vergadering werd genoemd het „knagen" aan de pacificatie in den te genwoordigen tijd, en de actie op som mige plaatsen door „Volksonderwijs" in- jTezel, teneinde voor het openbaar onder wijs het verloren terrein te herwinnen. In de derde plaats, in onmiddellijke aansluiting aan het voorgaande, moet genoemd worden de noodzakelijkheid tot verlevendiging van het Chr. bewustzijn ten opzichte van het onderwijs. Wanneer niet met alle kracht energiek gepoogd wordt, dit doel te bereiken, is het gevaar allerminst denkbeeldig, dat het groote goed, waar we toonen zouden het niet waard te zijn, ons ontnomen wordt. Dit onderdeel van zijn taak zal d<> bond kunnen volvoeren door het houden van vergaderingen en het verspreiden van een Onderblad. In de laatste plaats zal de hond kun nen letten op de voorziening in on derwijzend personeel voor zijn scholen. Waar in de naaste toekomst Zeeland zal bezitten 4 kweekscholen, die de open bare school moeten voorzien, tegen 1, die de Christelijke scholen moet dienen, zul len we ook hier de oogen hebben open te houden. Al deze overwegingen leidden er toe, dat met algemeene stemmen besloten werd tot oprichting van den bedoelden scholenbond over te gaan. Aanstonds werd aanvaard de volgende grondslag „De Bond staat op den grondslag van Gods Woord, opgevat in historisch-refor- matorischen zin," met de verduidelijking: „Hiermede wordt bedoeld, de H. Schrift, zooals deze in den tijd "der Reformatie als kenbron der waarheid werd aan vaard." Tot den aldus gevormden bond tra den alle aanwezigen toe, op twee na, die, hoewel met grondslag en streven volkomen sympathiseerende, met defini tieve toetreding een oogenhlik wilden wachten. Gevormd werd een commissie, die op den vastgestelden grondslag een regie-; ment zal ontwerpen, waarna zoo spoe dig mogelijk besturen, personeelen en belangstellenden tot een tweede vergade- (oen legde mevrouw Murray het. hoofd op de schouders van haar zoon en snikte zij luide. Dr Ilowell en meneer Manning verge zelden Edna tot aan boord; en beiden moesten hartelijk lachen, toen zij zagen, dat zij met alle moeite trachtte los te komen van een krantenjongen, die met zijn armen vol boeken van haarzelf, haar aanhield op het dek en met vele woorden haar overtuigen wilde van de verdiensten van het boek, en maar bleef aanhouden, dat zij er een zou koopen, omdat het haar op reis tevens veel afleiding zou be zorgen. Tenslotte gaï Ür Howell haar nog eenige aanwijzingen omtrent Felix' be handeling en sprak daarna ook nog over haarzelf. „Zelfs nu nog, nu gij uw gestel zoo vreeselijk hebt verwaarloosd, h; b ik toch nog hoop eens de grijze haren om uw slapen te zien. als u zich nu onvoorwaardelijk overgeeft aan volmaakte rust van den geest. U hebt reeds zooveel bereikt, datm nu wel eens enkele maanden rust kunt nemen. U moet nu eens niets lezen, niets schrijven behalve lange brieven aan mijn adres niets bestudeeren dan al leen de schoone, Europeesche natuur, en u zult geheel hersteld terugkeeren, naar het land, dat zoo naai' waarheid trotsch op u mag zijn. Als u mijn waarschuwin gen in den wind slaat, zal ik spoedig tranen moeten storten door de mededee- ring zullen worden uitgenoodigd. welke vergadering behalve per circulaire, ook per advertentie in „Die Zeeuw" zal wor den aangekondigd. Mochten besturen of particuliere personen zich intusschen wil len opgeven als lid dan kunnen ze dit doen bij een der onderteekenaars van de eerste circulaire, de H.H. P. A. Schwartz, KrabbendijkeC. B. Koolhaas, Kruinin gen; N. J. Bastmeijer, Goes; A. J. W. van Oosten. Goes. Nadat gezongen is Ps. 119 vers 3 sloot de voorz. de vergadering. De heer G. A. van Overbeeke, hoofd van school A te Tholen, heeft voor zijn benoeming als hoofd der school te Haas trecht bedankt. Westkapelle. Geslaagd te Rotterdam voor semi-vroedvrouw mej. N. Minder- houd te Rotterdam, vroeger Westkapelle. Te Delft is geslaagd voor het propae- d.eutisch examen werktuigbouwkundig in genieur de heer J. A. M. Verschure; voor scheikundig ingenieur de heeren J. S. A. J. M. v. Aken, H. L. Boogaert en A. A. M' Luyimes; voor prop. examen werktuigkun dig ingenieur de heeren H. J. J. Domini- cus, K. van der Pols, M. de Wolf en J. G. H. IJssel de Schepper; electrotechnisch ingenieur de heeren J. C. L. Bauduin, G. van Beusekom en J. Buitendijk. - Geslaagd te Utrecht voor het theo retisch tandheelkundig examen le ged. J. A. J. Maas. Bevorderd tot tandarts W. L. van Nieuwenhuyzen. Semenyd Hieuws. Een moedige redding. Toen Zaterdagochtend een trein uit Hengelo vertrok, wilde een Duitsche dienstbode met een zware koffer in de hand op den reeds in beweging zijnden trein springen. Ze gleed van de treeplank onder den wagon, maar bleef zich vasthouden aan den riem van het openstaande coupé raampje. De heer 0., uit Den Haag, die op het perron stond, bedacht zich geen oogenblik, sprong op de treeplank en heesch, zich met één hand aan het deur handvat vasthoudende, met de andere de Duitsche, die hij om het middel greep, onder den wagon uit op de treeplank. Reizigers haalden de noodrem over, doch voor de trein stilstond, was de heer al met de Duitsche in de armen, met een krachtigen sprong op het perron beland. Daar tuimelden ze even over el kaar, doch zijn ongedeerd. De straf des dronkaards. Twee schippers, wier scheepjes in de Z.O. Singei te Harlingen gemeerd lagen, hadden bij hun rondgang door de stad te veel aan Bacchus geofferd. Zingende keerden zij huiswaarts. Terwijl een van beiden de loopplank wilde opstappen, stak zijn vrouw als een furie het hoofd uit het vooronder en verbood hem aan boord te komen. Ondertusschen was de man op cle knieën halverwege de loop plank opgekropen, doch de vrouw liet de plank kantelen, waardoor haar echtge noot in de gracht terechtkwam. Onder algemeene hilariteit deed de verbannene, na op den wal te zijn geklauterd, ander maal een poging. Tot viermaal toe bele gerde hij de loopplank, tot viermaal toe liet zijn echtvriendin de plank meedoo- genloos kantelen. De vrouw had hem den toegang tot zijn home verboden en deze bleef verboden. De dronkaard moest onverrichterzake heengaan. Verduistering. De kassier- boekhouder W., van de gasfabriek en electriciteitswerken te Alphen a. d. Rijn is aangehouden wegens verduistering van ongeveer f 10.000. Deze verduistering da teert van ruim vier jaren. Speculatie in effecten enz. is hiervan de oorzaak. lli.i is naar het huis van bewaring te 's Gravenhage overgebracht. Inbraak. Zaterdagnacht is inge broken in een perceel aan den Scliiedam- schesingel te Rotterdam. Op het kantoor van cle Ilollandsche Kurkenfabriek op de eerste étage werd een blikken trommel met f 40 gestolen. Op de tweede ver dieping, waar een postzegelhandel van J. v. H. en J. K. is gevestigd, werd ling van uw vroegtijdigen dood, ver van uw geboorteland, en geheel onder vreem delingen. God zegene u, mijn lieve kind En Hij brenge je veilig bij ons terug!" Toen hij zich omkeerde nam meneer Manning haar hand en zeide: „Ik hoop u in 't begin van Februari in Rome te ontmoeten; maar 't zou mo gelijk kunnen zijn, dat mijn voorgenomen plan in de war gestuurd werd. Als ik u nooit in deze wereld zou mogen terug zien, is er dan ook nog iets, dat u zou wenschen mij te zeggen?" „Ja, meneer Manning. Als ik in Euro pa zou sterven, zou u da.n mijn lijk naai Amerika willen doen brengen en hoo graven in het Zuiden mijn eigen dier baar land, dat ik zoo liefheb1 en mij hegraven naast grootvader, waar ik heel rustig kan slapen in de koele schaduwen van mijn eigen, ouden berg; en laat mijn naam dat moet u mij vast beloven onder dien van grootvader gegrift worden op het monument. Mijn wil is het, dat één blok marmer ons beider naam zal dragen". „Ik zal er zorg voor dragen. Is er nog iets anders?" „Dank u, mijn lieve, goede vriend. Niets anders". „Bdna, beloof mij zorg te dragen voor uw eigen, kostbaar leven"'. „Dat zal ik probeeren te doen, meneer Manning". Hij keek naar haar droevig, bleek ge- de brandkast opengeboord, waaruit een bedrag van f 3200 aan postzegels werd gestolen. Waarschijnlijk door dezelfde daders, die een inbraak-pleegden in een villa aan den Amersfoortschen Straatweg en daar 2 fietsen stalen, is ook te Soesterbcrg inge broken in het R.K. Militair Tehuis, viaar voor een waarde van f 200 aan sigaren tabak en chocolade is ontvreemd. Een bruiloft op het vlieg veld. Donderdag heeft op het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een nieuwer- wetsche bruiloft plaats gehad. Een heele bruiloftspartij gebruikte het noenmaal in het geriefelijke restaurant der K. L M- op het vliegveld. Het ging er buitenge woon jolig naar toe. Toen om kwart voor vier het tweede vliegtuig naar Parijs voorstond, stapte het jonge paar in en yaarwel gewuifd door de vroolijke gasten, vertrok het op de hu welijksreis naar het zuiden. Het was niet de eerste maal, dat aldus een huwelijks reis per vliegtuig werd gemaakt, wel was het de eerste maal, dat daar een vol ledig bruiloftsfeest op het vliegveld mee was verbonden. Brand in de lcurzaal te O s t- e n d e. Vrijdagnacht is in den Westvleugel van de kurzaal te Gistende in het bureau der administratie brand uitgebroken. Groote witte rookwolken stegen op, zoo dat men vreesde, dat de ramp. een groote uitbreiding zou nemen. Geluickig was de brandweer spoedig ter plaatse. Dank zij haar krachtig optreden was de brand spoedig geheel gebluscht en had hij zich beperkt tot het bureau, waar hij was ontstaan en waar enkel de meubelen e>'ii prooi der vlammen werden. Toen later in het lokaal kon worden binnengedron gen, vond men de brandkast opengebro ken en was een zak met enkele francs, die er in lag, gestolen. Men brengt na tuurlijk den diefstal met den brand in verband; het is vooralsnog niet uit lo maken, of het onheil ontstaan is door onvoorzichtigheid der dieven, ofwel vrij willig werd verwekt om de sporen van de misdaad te doen verdwijnen. Eon rech terlijk onderzoek is onmiddellijk begon nen. Bliksem ingeslagen. Tijdens een onweer is de bliksem ingeslagen in de landbouwerswoning van 11. te Broek land bij Raalte. In een oogenblik stond alles in lichte laaie. Slechts gedeeltelijk kon do inboedel gered worden. Do ver zekering is laag. Donderdagavond, tijdens een kort onweder, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van U. te Roosendaal. Wieldra sloegen de vlammen uit de schuur, waar veel hooi in zat. De inboedel en het vee, dat zich op stal bevond is gered. Dp boerderij is geheel uitgebrand, terwijl liet woonhuis behou den bleef. Verzekering dekt de schade. V er mist. Te Nijmegen wordt ver mist zekere A. K., die met een roeiboot het riviertje „Het Meer'was opgegaan. De roeiboot met de actetasch er in werd leeg teruggevonden. Onmensc h e 1 ij k e wreedheid Naar uit Tangcr wordt gemeld, heeft Mustapha Raisoeli, gouverneur van Ar- zila (Spiaansch Marokko) en neef van den bef aamden Maioikkaanschen agititor een daad van wreedheid bedreven, die de verontwaardiging van de bevolking heeft gewent. Onder voorwendsel, dat een Jood aan een Arabischen inlander een schuld niet had terugbetaald, liet Rai soeli den ongelukkigon Israëliet voor zijn tribunaal verschijnen en veroordeelde hem om tot bloedens toe gegeeseld te worden door zijn wachters. Do Jood zonk uitge put op den grond en de gouverneur maak te hiervan gebiuik om den mishandelde nog op het gelaat te trappen. Daarna liet hij den man, meer dood dan levend, naar diens huis brengen, waarheen geen enkele dokter zich durfde te hegeven, uil vrees zich den toorn van Raisoeli op1 den hals to halen. Eerst veel later vertrok een ge neesheer uil Tan ge r, die van het geval verwittigd was, naar Arzilla, waar hij met heel veel moeite zich de woning van den Jood liet aanwijzen, dien hij in wan- hopigen toestand aantrof. De Israëlieti- sche gemeente heeft besloten, de zaak ter laat en zuchtte; toen nam hij plotseling baar beide handen, kuste die voor de eerste maal en verliet haar. Nu nam de boot snel haar weg zee waarts; door de engten voorbij den vuur toren; dc wind zong suizend zijn lied, de purperen heuvels van Jersey verdwe nen uit het gezicht, een voor ©e-n gingen de passagiers naar beneden en Bdna en Felix waren alleen op het dek, met de fonkelende sterren boven en de blauwe golven beneden hen. 1 Weldra gingen ook zij ter ruste. HOOFDSTUK XXXV- V r e d a n a, s t r ij d. „Waardig? Neen, neen! Onwaardig! Meer dan onwaardig. Maar wa,s een Thomas waardig de schapen te leiden van de kudde van Hem, aan wiens op standing hij weigerde te gelooven, indien hij Hem niet eerst zag van aangezicht tot aangezicht? Was een i'etrus waardig liet Evangelie te prediken van Hem, dien hij tol drie malen toe verloo chende? Was een Paulus waardig het Evangelie der zachtmoedigheid tc pre diken aan hen, die hij tevoren had ver volgd? Als het berouw van ©en Petrus en Paulus genoegzaam was om hun han den en harten te zuiveren, en zij daardoor geheiligd waren om voor den dienst van Christus gewijd te worden, o, de Heer e weet, dat mijn berouw bitter genoeg is kennis te brengen van de Spaansche re geering. Voor een ton verbrand. Een hevige brand heeft gewoed in het pak huis van de Friesche Olieslagerij te Leeu warden. In dat pakhuis waren opgeslagen 203 ton lijnzaad, voor een f50.003 lijnkoe ken en 100.000 K.G. lijnkoekschilfers. De brandweer heeft de fabriek en het ma chinegebouw kunnen behouden. De oor zaak van den brand is onbekend. De schade wordt over de f 100.000 geschat. Radio, boer en varkens koopman. Ook sommige hoeren heb ben hun radiotoestel. Te Jutfaas is er zelfs een. die het gebruikt ten dienste van zijn bedrijf. Hij had dezer dagen een middagdutje gedaan en dacht „kom ik ga nog eens even aan mijn toestel luis teren". Toevallig hoort hij juist de prijzen afroepen van de varkensmarkt te Leiden. Hij noteerde ze knaphandig. Kort daarna kwam een veekooper hem bezoeken. Deze wilde varkens koopen. De tijden waren slecht, de varkens waren niets waard en de boer zou goed doen zijn varkens voor een prikje weg te doen. „Zoo", zei de hoer, „niets waard? Je kunt mijn varkens krijgen; maar tegen den prijs, dien ze te Leiden geven en dien ik daar juist door mijn radio heb opgevangen. De veekooper die de varkens hebben moest, maar bemerkende met een boer te doen te hebben, die hem te pien ter af was, betaalde met een zuur zoet gezicht de gevraagde prijzen. Slaapziekte. Te Mark volde (gem. Diepenheim) doet zich een geval van slaapziekte voor hij den 21-jarigen zoon van den landbouwer S. Geraamte gevonden. Bij het afbreken van een perceel aan de Fellen- oordstraat te Breda is het geraamte van een man gevonden op ongeveer 2 meter diepte. Iedere nadere aanwijzing ontbrak volkomen. Men brengt de vondst in ver hand met cle aanwezigheid van verdedi gingswerken der oude vesting Breda daar ter plaatse. -Een brutale treinroof. De correspondent van de „Times" te New York deelt nadere bijzonderheden mede over een treinroof bij Chicago. Donderdag avond werd, op 32 mijlen van die stad, de trein naar Chicago, Milwaukee eu St. Paul tot staan gebracht door een bende roovers, die er de aangetcekende stukken, ter waarde van 100.000 doll, uit weg namen. Toen de trein Chicago verliet, op weg naar St. Paul, verstopten twee leden der bende zich in den tender. Bij Rondout in Illinois dwongen zjj den machinist, on der bedreiging met hun revolvers, den trein tot stilstand te brengen hij een plaats waar hun medeplichtigen met vier auto's wachtten. In de posti'ijtuigen bevonden zich 70 postambtenaren en een aantal .zwaar ge wapende conducteurs. Zij sloten zich op, maar cle bandieten kozen het rijtuig uit, waarin zich de postzakken met aangeteo- kende stukken bevonden en dwongen de conducteurs cle deuren te openen, door buisjes met chlorinegas door cle ramen te werpen. De leider, toegerust roet een gas masker, overhandigde een tweede masker nan den chef van het postrijtuig en eisch- te de pakken door de Federal Reserve Bank van Chicago geconsigneerd naar Milwaukee, Minneapolis, St. Paul, He lena, Batte, Seattle en Spokane. „Voor mijn eigen bijzonder doel", zoo voegde hij er hij, „moet ik ook den zak hebben, ge consigneerd naar Roundup in Montana". Hij kreeg dien zak, welke een aanzienlijk bedrag aan geld bevatte. De bandieten dwongen i)e ambtenaren cle postzakken naar cle auto's te dragen en maakten zich daarop uit de voeten. Een hunner, mee- nencle dat zij zouden worden aangeval len, loste verscheiden schoten uit zijn rev olver, waardoor niemand van den trein werd getroffen, doch blijkens de sporen wel een zijner medeplichtigen. Vijfhonderd spoorweg- en postbeambten en anderen begonnen binnen een uur na het gebeurde een drijfjacht op de roovers. geweest en zoo lang geduurd heeft, dat ik haast voor de toekomst eveneens tot nutteloosheid was geslagen. Acht maanden geleden, toen dc wensch mij zoo geweldig aangreep om predikant le worden, heb ik er mede geworsteld en getracht dien te onderdrukken, mij zelf overredend, dat de bekendheid met mijn zondig verleden de wereld er van terug zou 'houden mijn belijdenis te ver trouwen. Maar zij, die slechts een' weinig mijn karakter kennenn, moeien weten, dat ik altijd te onverschillig bén geweest voor de publieke opinie om ook maar ©enigszins daarvoor te willen buigen of er aan toe te geven. Ik luister naar do stem van mijn geweten; ik gehoorzaam de ingevingen van mijn hart. In 't gevoel, dat God mij aanneemt, laat het mij koud, dat cle menschen mij uitwerpen. Mijn wroeging, mijn berouw is onuit sprekelijk hitter geweest; maar de- duis ternis is voorbij gegaan, en nu op hel oogenblik dank ik God. Ik kan nu bid den met al den gloed en het vertrouwen van mijn jongensjaren. Gode zij dank. Ik heb eindelijk den vrede gevonden". Meneer Murray kon niet langer zijn stem in bedwang houden; en terwijl hij daar stond, geleund tegen den schoor steenmantel in de pastorie, maakte hij den indruk van een gerechtvaardigden zondaar. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 6