Onze Lingerie's J, G, HEI toieifff ffleaws. Laatste Berichten. Briefwisseling. iop, Aanbestedii Rechtszaken. MarkthericMeiL Advertentiën. Burgerlijke Stand. zijn bruggen goede diensten zouden be wijzen om over de gehakte bijten te ko men en den wal te beklimmen. Van der Thijnen koos zelf de officieren uit, die mee zouden gaa,n. Luit.-kol. v. Eybergen werd tot aanvoerder gekozen, terwijl ma joor Sickinge en majoor Wijier ook een afdeeling commandeerden. Dien 17 Dec. om 1 uur ving de tocht aan. Met de uiterste voorzichtigheid werd voorwaarts gegaan. Twee verraders zochten het plan te verijdelen, maar bereikten hun doel niet. In zijn journaal, dat gevonden is, heeft v. d. Thijnen dien tocht heel uit voerig beschreven. Met allerlei .moeilijk heden en bezwaren had hij te kampten. Eén man, een zekere Klaas Buter, die de bruggen zou leggten, bleek ook nu juist niet een vertrouwd helper. In zijn jour naal vertelt v. d. Thijnen van hem: „lek had een weynig brandewijn voor mijn provisie in een klein vaatjen uit Gro ningen meegenomen en in een kistje ge sloten, die opi den wagen stond. Ick gaf aan Klaas Buter den sleutel om mij het vaatjen te haaien, hetwelk hij doet; ick een soopje daaruit nemende, geef hem het vaatjen om weder weg te sluiten, hem zeggende, dat er nog in was, dat soude ons te nagt wel te passé komen. Hij gaat heen, ick waclite wel een uur op zijn wederkomst. Ick selfs na mijn wagen toe, daar komende, vond hem daar leggen so vol als een beest, sonder qua- lyck te kunnen sprecken, also liij mijn klein vaatjen gansch geleegt hadde. Ick was zeer gealtereerd des selven siende, laat hem met twee soldaten na het boe renhuis dragen en aldaar op stroo leggen en mij een ander persoon opsoekende, die de bruggen in zijn plaatse soude over brengen." In den nacht van den l9en December werd de aanval ondernomen. Heggen moesten doorgekapt, de biezen bruggen over de bijten gelegd en 7 bastions (die de namen der 7 prov. droegen) vervoerd worden. Van der Thijnen. was hier weer vooraan. Onder een kogelregen van den wal bevestigde hij de brugvakken, die los geraakt waren. Hij kreeg zelfs daarbij een schot „door zijn rock aan zijn rechter syde"„maar verder kwam hij „friss en ■gesond daaroan". Met groote dapperheid werd gestreden en binnen een uur was de herovering van Koevorden, destijds voor het model van een volmaakte vesting gehouden, een feit. Ongeveer 600 man werden gevan gen genomen. De aanvallers hadden 56 dooden en nogal veel gewonden. Het on- geloofelijke was geschied en toen de tijding van de inneming der veste in Holland doordrong, hield men allerwege een dankdag. Van der Thijnen besluit zijn journaal dan ook met deze woorden:, „Alsoo is deeze overwinninge ons van -den Hemel gegeven, daarvan Godt alleen de eere moet hebben, en seggende, het is van den Heere also geschied, en het is een wonder in onze oogen." Van der Thijnen ging reeds den 22en iDec. naar Groningen om aan Rabcn- haupt verslag uit te brengen. Dleze zond hem weer terug om de vesting in goe den staat van tegenweer te brengen. De Hooge Landsregeering wilde de hel den ook openlijk eeren. Rabenhaupt werd tot Drost van Drenthe en gouverneur van Koevorden benoemd. Aan van der Thijnen werd een post aangeboden als kapitein van een compagnie soldaten, maar onze schoolmeester was niet mili tair aangelegd. Hij bedankte en werd nu benoemd tot commies bij .de Lands- magazijnen te Koevorden, op een sala ris van f850 (later werd. dit f1500), -terwijl hem tevens een pensioen van f 200 werd geschonken. De Staten der Provincie van Stad en Lande schonken hem een gouden medaille, terwijl de Raad van State hem een zilveren bokaal ver eerde, waarop het heugelijk wapenfeit gegraveerd was. Deze bokaal werd later aan de Herv. Gem. geschonken en werd hij de bediening van het H. Avondmaal aldaar gebruikt. In de plaats zijner inwo ning bleef van der Thijnen algemeen geacht en zoowel in de burgerlijke als in cle kerkelijke gemeente bekleedde hii voorname functies. De naam van zijn vrouw is onbekend: een van zijn doch ters trouwde met den ingenieur .Wpes- tenhove. Dieze dochter verdronk op de Zuiderzee bij een reis naar Amsterdam. Haar ouders moesten dat nog beleven. D|e datum van de herovering van Koevorden bleef altijd een feestdag in de familie Van der Thijnen. Telken jare vierde men dien „statelijk". Dien 23en van Sprokkel maand 1707 verwisselde onze held het tijdelijke met het eeuwige. Ongelukken. Donderdag is uit de Leede te Warmond opgehaald het lijk van den 30-jarigen heer J. uit Rotterdam, die met zün pleizierjacht aldaar vertoefde. Vermoede lijk is hij overboord geslagen. Donderdag had onder Nieuvv-Vosmeer een droevig ongeluk plaats. Een kindje van den heer C. v. Z. Uöp al spelende op de molenberg, terwijl de molen in volle werking stond, met het noodlottig gevolg, dat het kindje een klap ontving van een molenwiek. Het kindje was onmiddellijk dood. In de Schie tusschen Overschie en Delft is een 5-jarige jongen uil Rotterdam van het schip van zijn stiefvader gevallen en verdronken. De chauffeur van de auto, waarmee Zaterdagochtend té'Haarlem een 10-jarig meisje is doodgereden, zal ge rechtelijk worden vervolgd. Tusschen Voort hurzen en Terschuur is een auto tegen een boom gereden en vervolgens in brand geraakt totaal in vlammen opgegaan. De inzit «nden, een Duitsche geneesheer, een dame de chauffeur, werden ernstig verwond Ie Den Haag is het lijk opgehaald van oen ongeveer 50-jarigen man, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld. Ze kere mej. S., wonende te Voorburg ongehuwd, 51 jaar, is door gasverstikking om het leven gekomen. Te Cuijk was de zoon van dhr v. d. P. bezig op vogels te schieten. De vader wilde den jongen het geweer afnemen, doch ongelukkig ging het schot af en de heer v. d. P. kreeg de volle lading in de borststreek. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De landbouvversknecht J. v. d. A., te Boe kei, had het ongeluk van een paard te vallen. Hij kreeg een slag op het hoofd en werd zwaar gewond. Het onweer. Donderdagavond is de bliksem geslagen in het woonhuis van B., koopman in manufacturen te Eindhoven. Het hemelvuur richtte groote vernieling aan aan het dak era aan den schoorsteen, waarlangs het was binnengekomen. Het plafond, van de slaap vertrekken stortte onder veel geraas in. De bliksem verliet langs de eleotrische geleiding de woning. Te Wanroy werd een schuur vara den landbouwer v. d. Heuvel door het hemelvuur getroffen. De schuur brandde geheel af. Vele machines en werktuigen gingen ver loren. Het woonhuis bleef gespaard. Een gruwelijke aanranding De bladen, vernemen uit Mainz dat vijf Duit sche nationalisten gedurende den nacht op de spoorlijn, tusschen Dortmund en Lünen den inspecteur der Fransche Sureté, Monchy, hebben gevangen genomen en gekneveld, om hem daarna dwars over de rails te leggen. Monchy slaagde er met bovenmenschelijke in spanning in zijn hoofd en voeten los te maken en zich tusschen de rails te wente len, zoodat de express, die even later arri veerde, over zijn lichaam heenreed zonder hem te raken. Monchy werd bij het aan breken van den dag door Duitsche arbei ders bewusteloos aangetroffen. Zware brand te Den Haag. Bij den rijwielhandelaar K. in de Bankastraat to Den Haag is Donderdagavond brand uitge broken, terwijl er niemand thuis was. De brand ontstond in gen eleotrische lamp in de étalage. Direct sloegen groote vlammen fel laaiend langs den gevel, op. Het is, aldus het „Vad.", aan het snelle optreden van de brandweer te danken, dat men het vuur zoo snel meester was. Toch is do schade zeer groot. De eigenaar was met zijn vrouw ira de auto naar Delft gegaan; toen hij daar bij, familie aankwam, was er reeds bericht, dat zijn magazijn in brand stond; en hij zijn thuiskomst was alles reeds af, geloopen: zijn keurige winkel, waarin juist een nieuwe voorraad rijwielen en sportar tikelen was gearriveerd, was een ruïne van deels verbrande, deels gesmolton fiotsendee- Jen. De schade is enorm en veel grooter, dan door de verzekering gedekt kan worden E r g e r 1 ij k e dierenmishande ling. Donderdagmiddag had te Hillegersberg, onder den rook van Rotterdam, een ergerlijk voorval vara dierenmishandeling plaats. In een nieuw aangelegde straat was ljet wiel van een met stortaarde zwaar beladen wagen weggezakt en de lieden, die den wagen tei plaatse hadden te" lossen, wisten, volgens verklaring van eenige daar toevallig spelen de jongens, niets beter te doen dan het paard door gruwelijke mishandeling tot het onmo gelijk werk aara te sporen. Onder het uiten van ruwe vloeken en scheldwoorden werd het arme dier eerst met het achtereind der- zweep bewerkt. Een der kerels sloeg een dik stuk hout in stukken op de dij van het paard en een hunner dreef de wreedheid zoover, dat hij het met een houtje in den aars ging prikken, zoodat het weerloos dier Van, pijn met bloedige angst-oogen stond te dansen. De verontwaardigde jongens konden niet nalaten de wreedaards voor dierenbeulen uit te schelden en werden toen door de ruwe klanten .met steenen bekogeld en met stok slagen bedreigd. Politie was, helaas, niet in de buurt. Voor haar begrafenis gespaard. Men schrijft uit Appingedam aan „Het Volk" Toen we Donderdagmorgen 11 uur een oude, steeds door het Gemeentelijk Armbestuur on- demteunde vrouw, z.g. 2e klas zagen be graven worden, leek ons dat iets bijzonders. Bij informatie bleek, dat de oude, wat zonder linge vrouw, welk iu een hok leefde, j.l. Vrijdagavond de administrateur van het Ge meentelijk Armbestuur had verzocht bij haar te komen. Hieraan gevolg gevende, vernam hij, le. dat ze minder werd, 2e. dat ze dacht niet meer beter te worden, 3e. dat ze graag een nette begrafenis en geen armen graf wilde hebben, 4e. dat ze gepot had, 5e. dat hij die spaarpot kon vinden in een trommel achter haar kleerera in een kast. De spaarpot was werkelijk aanwezig, een bedrag van niet minder dan f500 kwam te voorschijn. Blijkbaar \vas het oudje met dub beltjes begonnen deze lagen onder in den trommel daarop kwartjes, aan. elkaar kle vende. Daarop een 375 gulden en eenige rijks daalders. Voldoende dus om een nette be grafenis te hebben. Oneerlijk beambte. De kantoorbediende II. van het post- en telegraafkantoor te Geldrop is geschorst als verdacht van verduistering van gelden, welke hij in dienstbetrekking onder zich had. Vreemde paling. Men schrijft uit Lemmer Dezer dagen heeft een van onze visschers in zijn netten een paling gevangen, die een goudgele huidkleur had. Een dergelijke paling was nog nooit gezien of gevangen. Men vroeg aan het bestuur vau Ai'tis te Amsterdam, of men daar mogelijk op het bezit van dit exemplaar was gesteld, waarop een bevesti gend antwoord is ontvangen, zoodat de pa ling naar Artis is gezonden. De visscher heeft een dankbetuiging en een vergoeding voor de moeite ontvangen. Het noodweer te Dussleldorp. Men meldt uit Dusseldorp nog het volgende over den orkaan, die Pinkster-Zondag aldaar en in de omstreken heeft gewoed. Er zijn rerscheiden oommissies ingesteld om den omvang der schade op te nemen; en zij heb ben geconstateerd, dat de vrees, die omtrent de aangerichte schade werd gekoesterd, door de werkelijkheid nog verre wordt overtroffen. Het ergst is de landbouw geteisterd, welke vcor ettelijke millioenen goudmark schade heeft. Ingekomen rapporten omtrent de aangerich te schade hebben aan het licht gebracht, dat ook de linker-Rijnover en speciaal de omstreken van Neuss buitengewoon zwaar van het noodweer hebben te lijden gehad. De plaatsjes in die streek hebben nog niet zoo zeer geleden als wel het te velde staande gewas, dat op tal van perceelen volkomen is vernietigd. Het werk op de geteisterde ak kers om den boel te redderen wordt door het aanhoudende slechte weer onmogelijk ge maakt. Opnieuw heeft het iu Dusseldorp en om streken ontzettend geregend zoodat alle op- ruimingswerk er door is gestremd. Het noodweer in Engeland. Wolkbreuken worden nog gemeld uit Peter borough en het graafschap Essex. Groote scha de werd aangericht door het onderloopen van huizen en winkels. Een woonschuit te Mai denhead werd door den bliksem getroffen en verbrandde. Op andere plaatsen woedden hagelstormen en werd groote schade aange richt aan vruchtboomen en tuinen. Uit Schot land wordt gemeld, dat daar 'in verschillen de heuvelgebieden veel sneeuw gevallen is. Ofschoon het weer koud en guur blijft, is de regen thans opgehouden en de depressie, welke oorzaak was van het slechte weer van Donderdag, is naar het Zuid-Oosten van Ierland over Engeland naar Noord-Oost-Frank- rijk getrokken. Verbetering van het weer wordt verwacht. D e larve .der langpootvlie- g e n. In beste groenlanden in Diwingelo wordt door de Bmelt larve van de lang pootvliegen enorme schade toegebracht WJSSENKERK.E. In de in Mei gehou den vergaderingen werd door Ingelanden van den Camperlandpolder besloten tot verharding met grind van een gedeelte van den dijk tusschen dien polder en den Thoornpolder; door Ingelanden van den Geersdijkpolder eenzelfde besluit ge nomen ten opzichte van den dijk tusschen dien polder en den Thoornpolder; door Ingelanden van laatstgenoemden polder besloten in de kosten dezer verhardingen bijdrage te verleenen; door Ingelanden van den Cal. Anna 'Frisopolder besloten een gedeelte der wegen in dien polder te verharden; door Ingelanden van den Wissenkerkepolder benoemd tot dijkgraaf en tot lid van den Dijkraad van het Cal. Waterschap Vliete in de vacature, ontstaan door vertrek van den heer C. II. v. d. Berg, de heer Jac. de Kam Cz. en in diens plaats tot gezworene van dien polder de heer S. II. v. d. Berg; door Ingelanden van den Cal. Anna Friso polder benoemd tot lid van den Dijkraad van de Cal. polders Onrust, Jacoba en Anna Friso in de vacature ontstaan cloor overlijden van den heer I. Ver hulst de heer L. J. Leendertse; door Ingelanden van den Calamiteuzen Vliete- polder, door den Diijkraad van dien pol der in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. N. van der Heijde, tot ontv.-griffier en secr.-ontv. de heer Th. Wolse te Kortgene. Verder door Ingelanden van den Cal. Onrustpolder, den Cal. Jacobapolder, den Wissenkerkepolder, den Mariapolder, den Rippolder, den Geersdijkpolder en den Willempolder, eveneéns in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer C. N. v. d. Heijde, tot ontv.-griffier dier polders de zoon van laatstgenoemde de heer N. Dl. v. d. Heijde. Wij vernemen evenwel dat deze tenge volge zijner benoeming tot secretaris dei- gemeente Wissenkerke zich genoodzaakt heeft gezien die betrekkingen niet te aan vaarden. Opesöare Yerkoopmgen ea Ver' pachtingen. Juni 17 Koudekerke, hofstede, huis en tuin, inspan, rentenierswoning, Loeff. 17 Kloetinge, kersen, kruisbessen, h'ooi- gras, v. Dissel. C o rr. te Ri tthem. iGisterVrijdagavond. uw ra,ads- verslag ontvangen. In ons blad van Dinsdag j.l. plaatsten wij reeds een verslag van bedoelde Raadsvergade ring. i l j j *1 BIEZEL1NGE. Door den architect dhr Jan Bierens werd gisterenmiddag aanbesteed van wege het bestuur der ver. tot stichting en instandhouding eener Christelijke school te Kapelle-Biezelinge, het verbouwen en restau- reeren van de school en levering van sohool- meubelen. Inschrijvers: J. C. Waverijn te Ier- seke, plan A, f7780; plan B f8260; J. J. Dronkers, Kapelle, plan A f7120; plan B 7440 ;J. C. Hendrikse, Schore, plan A f6640; plan B f6790. Rechtbank te Middelburg. De arrondissements-rechtbank te Middelburg verleende rechtsingang met bevel tot gevangenhouding tegen J. J. V., 48 jaar, koopman te Kruiiiingen, thans gedetineerd, verdacht van oplichting. Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding W. J. W., 22 jaar, dienst bode te Terneuzen, gedetineerd ter zake van diefstal. Rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding tegen E. J. A. v. d. E., 28 jaar, reiziger te Antwerpen, gedeti neerd wegens verduistering, gepleegd te Terneuzen. Verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangenhouding tegen J. P., 53 jaar, voerman te Hoek, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van valschlieid in geschrifte. Politie-rechter. Zitting van 13 Juni 1924. De volgende beklaagden waren gedag vaard: C. M. F., 20 j., kermisreiziger te Middelburg, wegens het trekken van voordeel uit de opbrengst van diefstal verkregen goederen, gepleegd in Febr. 1924 te Middelburg. Eisch en uitspraak 1 maand gev.; J. P. A. II., 29 j., werk man, Middelburg, wegens diefstal vaneen zak anthraciet, toobehoorende aan de meelfabriek te Middelburg, in den nacht van 16 op 17 April jl. Eisch 1 maand gev.; uitspraak 1 maand gev. voorw. proeftijd 3 jaar; W. S., 20 j., koopman, Arnhem, wegens diefstal van hakhout, dat toebehoorde aan D. v. d. L. 'te Katten- dijke op 27 April 1924. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; J. J. V., 22 j. en J. N„ 21 j., werklieden te Middelburg, wegens verzet tegen de politie te Vlissingen op 12 Mei 1924. Eisch en uitspraak ieder 7 d. gev.; M. K., 24 j., werkman, Zierikzee, wegens mishandeling van C. van B. te Zierikzee op 22 April 1924. Eisch en uit spraak 14 d. gev. voorw. proeftijd 3 jaar; P. D., 19 j., landbouwersknecht te Zaam- slag, wegens mishandeling van S. C. B. te Zaamslag op 4 Januari 1924. Eisch en uitspraak f20 of 20 d. li.; K. de G., 25 j.. herbergier, IJzendijke, wegens het koo- pen van konijnen, die van diefstal af komstig waren. Eisch en uitspraak f40 of 40 d. h.; J. v. d. L., 42 j., klompen maker te Terneuzen, wegens "verzet tegen den inspecteur van politie te Terneuzen op 9 Mei 1924. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d. h. De malversaties b ij den L e i d s c h e n ziekenhuisboinv. Bij de Haagsche rechtbank zijn onder groote belangstelling behandeld drie zaken, wel ke in verband staan met de malversaties, die gepleegd zijn bij den houw van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Achter eenvolgens moesten terecht staan D. H. E., J. M. de gedetineerd, en C. C„ gedetineerd, alle drie beschuldigd van ver duistering. Aan D. II. E., 47 jaar, bouwkundige te Leiden, was ten laste gelegd, dat hij in den loop van 1917, terwijl hij in dienst was van het Rijk, als opzichter bij den houw van het Academisch Ziekenhuis, hout heeft verduisterd, subs, dat hij door ïnisbruik van gezag heeft uitgelokt, dat een arbeider hout heeft weggenomen; mede subs, dat hij eenige van misdrijf af komstige meubelen ten geschenke heeft aangenomen. Ten slotte was hem nog ten laste gelegd, dat hij van een aanne mer, die zand en grind leverde voor liet bouwwerk, een bedrag van f 500 en voorts vleesch en groenten 'heeft aangenomen, wetende dat deze geschenken gedaan werden om hem te bewegen in strijd met zijn plicht minder nauwkeurig te zijn in zijn toezicht op de leveranties. Tegen hem eischto het O. M. twee jaar gevangenis straf. Vervolgens werd de tweede zaak be handeld. Aan den beklaagde, den gedeti neerde J. M. de Gr., 48 jaar, architect te 's-Gravenhage, is ten laste gelegd: verduistering van hout, terwijl hij werk zaam was in staatsdienst, als inspecteur belast met de technische leiding van den bouw van het Academisch Ziekenhuis. Subs, is ook dezen bekl. diefstal, meer subs, uitlokking door misbruik van gezag, van diefstal en nog meer subs, heling ten laste gelegd. Voorts is bekl. nog gedag vaard wegens verduistering in dienstbe trekking van anthraciet en brandhout, met gelijke subsidiaire tenlasteleggingen als voor het eerste feit. Deze bekl. bekende, in tegenstelling met E., de meeste hem ten laste gelegde feiten. Tegen hem eischte het O. M. eveneens twee jaar gevangenis straf. Ten slotte stond terecht de aannemer C., gedetineerd in het huis van bewaring. Na een breedvoerig getuigenverhoor eisch te het O. M. de veroordeeling van be klaagde tot 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak en vroeg invrijheidstelling van den laatsten be klaagde. De rechtbank begaf zich in raad kamer en willigde het verzoek van den verdediger in. De uitspraak werd bepaald op 26 Juni. De inbraak bij de Ned. Bank te Kampen. Voor de rechtbank te Zwolle hebben terecht gestaan de koop man W. te Amsterdam, P., zich noemende Max Mayer, monteur te Amsterdam, en B., koopman te Kampen, die beschuldigd werden van door inbraak in het gebouw van de Ned. Bank te Kampen in den nacht van 26. November zich een bedrag van f74000 en een zak met 500 gulden te hebben toegeëigend. De beide eerste be klaagden waren per auto, die aan bekl. P. toebehoorde, van Amsterdam naar Kam pen gereden, waar beklaagde B. hen hielp om de „poet" te bemachtigen. Met het zelfde vehikel, dat onderweg een paar keer gerepareerd moest worden, zijn be klaagden teruggekeerd. Alle drie ontken den met de inbraak iets uitstaande te hebben. Na een uitvoerig getuigenverhoor werd tegen alle drie der beklaagden vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Van 51 Juni. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan van Noor dera, 23 j. en Janna .Weststrate, 22 j.Jo- hannis van 't Westeinde, 30 j. en Wilhel- mina Emilia Acda, 28 j. Gehuwd: Johannis Marius Comelis van der Peijl, 25 j. en Francina Jannetje Grootjans, 23 jaar. Geboren: Stolfelina Janna, d. v. Marinus de Bel era Maatje Kievit, Overleden: Jacoba Nieuwenhuijse, 83 j., wed. v. Jan Kole. (Kr. C.) MIDDELBURG, 13 Juni. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Poste lein 1931, Aardappelen 1118, Poters S 13, Moskrul 18 Spinazi,e 812, Tuin- boonen 3042, Peulen 4867, Doperwten 4451, Aardbeien 6594 ct., alles per K.G. Kropsla 726, Zuring 925, Komkommers 92—174, Bloemkool 86—326, Molsla 48—53, IJskrop 1245 ct., alles per mandje. Pieter selie 1532, Peen 103144, Sjalotten 21 36, Selderie 45104, Rabarber 3548, Ra dijs 2740, Rammenas 3456, Rapen 31 33 ct., alles per 10 bos. VLISSINGEN. Veiling van 13 Juni 1924. Aardappelen 1520, Poters 1014, Spina zie 1113, Postelein 1620, Peulen 72 94, Doppers 5051, 'Aardbeien 94102 ct., alles per K.G. Kipeieren .6264, pendeieren 70 et., beiden per 10 stuks. Bloemkool 15 30, Komkommers 1223 ct., beiden per stuk. Radijs 23, Selderie 56, Peeën 10 16,5, Rabarber 16, Krotera .1214, Ram- manas 3,55, Rapen 5,56, Sjalot 2,54, Pioenen 4157 ct., alles per bos. Andijvie 1 17, Moskrul 1217, Bloemkool 68130, Krularadijvie 12—13, Kervel 7—9, Pieterse lie 114, Zuring 313, Sla 0,521 ct., alles per mand. Aardbeien 4192 ct. per mandje. KAPELLE-BIEZELIINGE. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling: Kruisbessen f 17.30f 17.70 per 100 K.G. Kersen booing! I f 2010, idem boomg. II f372. Kleine veilingAardbeien f 50f 55 per 100 K.G. Doperwten ingehouden. Rammenas f 2 per 100 bos. Sla f 0.60 per 100 krop. H Woensdag 18 Juni D.V. H hopen onze geliefde Ouders JAN DUIJNKERKE EN DINA SLABBEKOORN fj hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. H Hunne dankbare Kinderen, H Behuwd-en Kleinkinderen. gs IJerseke, 14 Juni 1924. munten uit door prima coupe, kwaliteit en afwerking. Bij elkaar passend DAMESHEIHD, PANTALON, ONDERJAPON en NACHTJAPON respectievelijk van af f 1.55, 11.40, f 2.10 en f2.15 per stuk. FIRMA GOES.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3