Land- en Tuinbouw. Gemengd! Nieuws. Afloop Verkoopiagen, Aanheslediogen, enz. Teieiraimen. Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie. FiiMGieëie Berichten. Rechtszaken. iarkisfislten, Bnrgerljjke Stand. Opsnöare Verkoopiagen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. van der Goes met gekleurde prenten ver- i sierd. Onder een enkele keurige minia tuur portretten van Betje Wolf, Aagje Deken en Jacobus Bellamy, treffen wij werken van die Zeeuwen aan, waaronder de volledige werken van Betje Wolff en o.a. Album Micorum van Bellamy. In deze zaal treffen wij nog aan de werken van P. Louwerse en J. Stamperius, de bekende Zeeuwsche schrijvers van kin- der-, jongens- en meisjesboeken. In de andere zaal zijn naast hand schriften van Zeeuwsche letterkundigen, ook vele werken van hedendaagsche schrijvers bijeengebracht, zooals bijv. van dl' P. C. Boutens, van wie een portret van Jan Toorop aanwezig is. Trouwens er hangen en liggen vele portretten van bekende Zeeuwen, waaronder dat van mr G. A. Fokker, den stichter der biblio theek. Boven tal van uitgaven betrek king hebbende op de Zeeuwsche Rede rijkerskamers, hangen de Blazoenen van deze kamers. De verzameling liederen- boekjes ten deele in Zeeuwsch dialect, is wel als zeer zeldzaam aan te mer ken, wij noemen er van de aardige boek jes „Domburgsche speelwagen", terwijl vermeld dient, dat er ook meerdere zijn met geestelijke liederen. Ten slotte is er een zeer groote collectie Zeeuwsche cou ranten, zoowel exemplaren van thans nog bestaande bladen, als van die welke tot het verleden belmoren. Er zijn ook een paar „Loopmaren" bevattende een bij zonder voorval dat zoo bekend werd ge maakt. Alles bijeen genomen, kan men zeggen, dat hier iets bijzonders bijeen is gebracht en de commissie, die zich voor deze taak spande alle eer van haar werk heeft. Goes. Gistermiddag vergaderde in „De Prins van Oranje" de Bond van Zuid- Bevelandsche paardenfokkers onder voor zitterschap van den heer P. Diekker uit Borsselen. Die vergadering was vrij goed bezocht. Na lezing der notulen door den secretaris, dhr J. Q. C- Pema.n Kakebeeke, volgt bespreking veulen keuringen. Het bestuur stelde voor de Veulenkeu ringen te houden 30 Juni en 1 Juli te Heinkeriszand, Krabbendijke en Goes, van hengst- en merrieveulens, geboren in 1922, 1923 en 1924. en van merries met 2 afstammelingen. Dhr Thorenaar uit Kapelle geeft in overweging de keuring, die men in Goesi wil houden, in Kloetinge of Kapelle te doen plaats hebben. Dihr C'. Zandee uit Kloetinge, zou 't niet in het belang der keuring achten, a,ls ze te Kapelle gehou den werd. Dhr Scheele is persoonlijk vóór Kapelle, maar het doel der keuringen is toch ook, niet-leden als toeschouwers te trekken. En dat bereiken we niet, als we nog wel op den marktdag van Goes verhuizen. Er moet. naar gestreefd worden de keu ringen te doen bezoeken door alle Zuid- Bevelandsche fokkers. Die heer Nijsse uit 's Heer Arenskerke zegt, dat het keu ringsterrein achter den karnemelksput te Goes treurig is, zoodat het weinig belang- stelling trekt. Dhr v. Hootegem te Krui- ningen acht de Beestenmarkt te Goes de meest geschikte gelegenheid. De voorz. zegt, dat men er juist vandaan gegaan is vanwege „het zonnetje". D|hr O. Zan dee weet te Kloetinge wel een geschikt terrein, van Sinke. da,t wel te krijgen zou zijn. Dhr Van Hootegem merkt op, dat men daar de Wiest Zuid-Bevelandsche fok kers niet krijgt en stelt voor als terrein: de Beestenmarkt te Goes. Dhr Scheele heeft daartegen ernstige bezwaren. Bij aanneming dwingt men de Biezelingsche fokkers om met hun veulens thuis te blij ven. 'tis van Biezelinge een flink eind loopen en dan kan men de veulens niet in de zon zetten. Die voprz. stelt voor, de zaak aan 't bestuur over te laten., Alzoo besloten. Een bespreking volgde nog! over het inschrijvingsgeld. In verband met de ver minderde subsidie van 't Stamboek (f50 inplaats van f75) stelt het bestuur voor voor de merrie®,, geboren in 1922' f2: te vragen. Alzoo besloten. Die benoeming van keurmeesters wordt aan het bestuur over gelaten. Het bestuur zou gaarne meer deelname aan de Nat. Tentoonstelling te Dordrecht uit Z.-Beveland zien. De deelname uit deze Istreken is nog altijd vrij gering. Bij ge zamenlijk inzenden zouden da kosten ook wel minder zijn. Djhr Scheel© wijst er op, dat er in Zuid-Beveland is, een zeer gun- Istig bekend staand hengstenmateriaal. Daarvoor mag en moet reclame .worden gemaakt. Ook bij de jaarlijksehe keuringen blijkt, dat er hier ook vele goede merries zijn. Die aandacht van koopers moet hier op worden gevestigd. De kosten naar Dordrecht zijn zoo bijzonder hoog niet. De Wjlhelminapolder heeft a,an den Bond alle mogelijke medewerking toegezegd. Het bestuur hoopt dan ook op! een mooie inzending uit Zuid-Beveland. De voorz. zegt, dat er in 't bestuur over gesproken is, een bedrag van f 50 als tegemoetkoming te verstrekken. Dhr v. Hootegem stelt voor het bedrag op f 100 te brengen. Dhr Scheele steunt deze ge dachte, maar wil voor de piaarden, die een prijs of eervolle vermelding halen, ie s vergoeden. Djhr v. Ilotegem com bineert dit met zijn voorstel. Voor de ruet-gepiimeerde piaarden zal niet meer tnfnworden uitgekeerd. In totaal zal do.or de vereen, niet meer dan I ÏOO worden vorgo»ed Dhr v. Strien uit Wolfaartsdijk merkt dit flfu V°7 maaJ is to0gez©gd, dat dit jaar hengsten met afstammelingen Kouden worden toegelaten. Dat is echter gebeurd. Dhr 0. Zandee vraagt of er wat op tegen is, ook hengsten (b.v. met minstens 5 afstammelingen) toe te laten. Het bestuur doet in dien geest een voorstel. Dhr v. Hootegem wil de hengs tenhouders voor zichzelf reclame laten maken. Het bestuursvoorstel wordt aan genomen. met 24 tegen 6 stemmen. Het inleggeld wordt op f5 bepaald. Die idee wordt in overweging gegeven, om voor geheel Zuid-Beveland slechts één eerste prijs uit te loven voor de hengsten met afsta|mmelingen en de tweejarige mer ries. en niet opi iedere keuring een eer ste prijs toe te kennen. Dhr C. Zandee heeft tegen het beschouwen van geheel Z.-Beveland voor de merries als één district dit bezwaar, dat b.v. een achterlijke streek op '1 gebied der fokkerij steeds achter gedrongen wordt. Het bestuur zal deze zaak nader overwegen. Daarna sluiting. Ongelukken. Gistermorgen is te L&osduinen de houtbewerker v. A. werkzaam aan een kistenfabriek door een drijfriem ge grepen, met het gevolg, dat hem een arm en een been werden afgereten. Bovendien werd zijn borstkas geheel ingedrukt. De dood trad onmiddellijk in. De man laat een vrouw met 7 jeugdige kinderen achter. Te Hee renveen is een driejarig meisje spelende te water geraakt en verdronken. Te Tinal- linge is een 8-jarig knaapje door een wagen -overreden en op slag gedood. Te Amster dam is een zevenjarig meisje spelenderwijs onder een passeerende luxeauto geraakt en doodgereden,. Bij onderzoek bleek, dat de voetrem geheel niet en de handrem on voldoende werkte. De auto is in beslag ge nomen. Te Dordrecht werd gisteren de 16-jarige B. door een polijstmachine gegre pen en enkele malen rondgeslingerd. Goederentrein ontspoord. Te MusselkanaalValthermond ontspoorde giste ren een goederentrein tengevolge van een verkeerden wisselstand. De reizigers naar en van Stadskanaal moesten in andere treinen overstappen. Vergiftiging. Naar het hospitaal te Kerkrade is overgebracht de heer van Wi. aldaar, die de vorige week, na het eten van vleesch, ernstig .ziek werd. Een dokter constateerde vergiftiging. Ook de andere huis- genooten werden ziek. Het ongeluk met den snel trein Amsterdam P a r ij s. De Fran- sclie bladen vermelden dat het ongeluk, dat Zondagavond plaats had met den sneltrein AmsterdamParijs, te ongeveer acht uur ge schiedde bij de plaats, waar de lijnen uit Brussel en Luik samenkomen, nabij het sta tion Haumoni. Eerstgenoemde trein reed op de locomotief van den sneltrein Keulen Parijs. Een ramp werd voorkomen, doordat de machinist van dezen trein onmiddellijk remde. Alleen de locomotief en de tender- werden omvergeworpen. Eenige reizigers 'kre gen lichte kwetsuren, doch konden de reis naar Parijs voortzetten. Toevallijder verdronken. Maandagmiddag is te Noord-Scharwoude ver dronken de landbouwer Z. van Dirkshorn. Hij was bezig op zijn land te werken en is al werkende bij den slootkant terecht ge komen en te water geraakt. De arbeider v. d. H., van Oudkarspel, die op den na bij zijnden akker werkte, zag hem verdwij nen, doch wetende, dat hij aan toevallen leed, ging v. d. H. spoedig kijken en zag het lichaam in het water liggen. Met behulp van een derden persoon werd getracht de levensgeesten op te wekken, echter zonder- resultaat. Ook door een geneesheer aange wende pogingen mislukten. De overledene is 30 jaar oud en gehuwd. Eén drukke badplaats. Als be wijs hoe de Belgische badplaats Knocke in trek is moge dienen, dat het plan bestaat, om dit jaar niet minder dan 150 hotels en pensions bij te bouwen. Vechtpartij. Maandagavond heeft te Appelscha (Fr.) een ernstige vechtpartij plaats geliad, waarbij drie personen werden ge wond. De 22-jarige J. de V. had verkeering gehad met een meisje, W;. H. Dezer dagen werd deze verloving verbroken. De V. was hierover zeer verbolgen en zon op wraak. Gisteravond begaf hij zich, onder den invloed van sterken drank verkeerende, naar de woning van zijn vroegere verloofde en wilde deze door het vernielen van een venster binnendringen. De vader en broer van het meisje wilden dit echter beletten, waarop voor het huis een vechtpartij ontstond, waar bij men elkaar met mestvorken te lijf ging. De vader en broer van het meisje werden ernstig toegetakeld. Een andere broer van het meisje kwam te hulp. De vader van het meisje nam toen een stuk hout en sloeg de V. op het hoofd, zoodat deze bewuste loos in elkaar zakte. De politie, die inmid dels gewaarschuwd was, maakte proces-ver baal op. De toestand van de drie vechters bazen is ernstig. Een g e va a r 1 ij k man. De politie te Oldenzaal heeft Zondagnacht een Duitscher aangehouden en te Almelo opgesloten, die zender papieren was, doch in het bezit bleek van een geladen revolver, 25 scherpe pa tronen, drie dolkmessen, vier loopers, twee zaklantarens, vijlen en andere inbrekerswerk tuigen. De beul van Barcelona ver moord .Naar een door de censuur ver traagd telegram uit Barcelona meldt, hebben verscheidene individuen een 20-tal revolver schoten gelost op Merez-Cicario, den beul van Barcelona. Deze werd gedood. Cicario had de laatste weken talrijke anonieme brie ven ontvangen, waarin hij met den dood bedreigd werd en hij ging den laatsten tijd niet anders uit, dan omringd door politie agenten. De andere beulen van Spanje er zijn er nog acht hebben onmiddellijk om salarisverhooging gevraagd. Van een eigenaardige omstandigheid in ver band met den moord wordt nog melding gemaakt. De vermoorde beul was schoenma ker van zijn vak. Nu wilde het toeval, dat er in dezelfde straat, waarin hij woonde, ook een andere schoenmaker gedomieiliëerd was. Deze laatste ontving dreigbrieven, die voor zijn collega bestemd waren, en om van dergelijke attenties verschoond te blij ven had hij1 de volgende mededeeling bo ven zijn deur geplakt: „De beul woont aan den anderen kant van de straat." Van de bedrijvers van den moord, die in een auto ontkwamen, is geen spoor te ontdekken. Nils Vogt, civiel-ingenieur, zoon van den Noorschen gezant te Londen, is te Kristiania, bij een parachutesprong om liet leven gekomen. Die parachute ont plooide zich niet voldoende en Vogt stort te van een hoogte van 150 M. in zee Een motorboot was dadelijk ter plaatse, doch Vogt bleek een lijk te zijn. Hij is vermoedelijk zooi op> het zeevlak neerge komen, dat hij dadelijk dood was. Vogt had reeds zesmaal welgeslaagde para chutesprongen gemaakt. Namens Ged. Stalen werd hedenmor gen .jloor den commissaris der Koningin aanbesteed het uitvoeren van bestratings- werken en het aanleggen van een rijwiel pad aan een gedeelte van den Provinci alen weg van IJzendijke naar de Rijks grens. Raming f23.300- Inschrijvers waren: L. G. J- v. d. Ven, Koudekerke, f23.675; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 2-5-240 en f22.870; Th. Gam- bier, Bres-kens, f 21-931; M. Wandel, Oost- burg, f21.774; J. A- Meertens, Hoek f21.750; P. J- v. d. Sande, Breskensi f21.237; J tl. v. d. Ven, Vlissingen f 19.978. Juni 5 Kloetinge, beestiaal, enz., Pilaar. 5 Baarland, meubelen, jachtwagens, enz., Neervoort. 5 Goes, inspan, Pilaar. 6 Kapelle, huis, schuur, koetshuis, stal ling, vruchtenlcast, boomgaarden, bouwland en een huis,, v. Dissel. 6 Renesse, huis, schuur, boomgaard, windkorenmolen, Dalebout. 6 Ierseke, hoogaarts, de Kok. 7 Souburg, twee inboedels, Rosier en Vervaat. 11 Middelburg, wijn, enz., Hioolen en Paap. 12 's-Heerenlioek, inboedel, Pilaar. 17 Koudekerke, hofstede, huis en tuin, inspan, Loeff. 18 Nieuwdorp, inboedel, Pilaar. 19 Middelburg, lieerenhuis, Ittmann. 19 Wolpliaartsdijk, huis en 10 woningen, Pilaar. 20 Wissenkerke, bouw- en weiland, woonhuis met schuurtje, Pilaar. 20 Oudelande, hofsteetje, v. Dissel. 21 Zoutelande, hofsteetje, bouwland, landhuis, ldein inspan, enz., Loeff. 25 Mcliskerke, hoefje, inspan, veld vruchten, Die Neeling. 27 'sHcer Hendr.-kinderen, huis, schuur, enz., Pilaar. Wolpliaartsdijk, hofstede Johanna Hoeve, v. Dissel. Juli 18 Wissekerke, veldvruchten Steenhove, Markusse. 22, 23 Wissekerke, kap. boereninspan Steenhove, Markusse. Juni 6 Wissenkerke, sloopen oude en bou wen twee nieuwe schoollokalen Chr. school. Arch. M. H. van Hee. 7 Oudelande, bouw huis en schuurtje. Inl. arch. S. de Koning, Goes. 7 Kruiningen, huis, schuurtje, enz. te Wolfaartsdijk, Arch. Waverijn te Ierseke. 7 Goes, kantoiorverbomv veevoederfa briek en een bovenwoning. Van Iwaai'den, directeur. 13 Kapelle, uitbouw schoolgebouw Chr. school met meubelen. Arch. Jan Bierens. ROTTERDAM. V. D. Toen hedenmorgen dhr, L. F. (effectenhandelaar) zijn kan toor binnen kwam, bleek, dat er in dat gebouw was ingebroken. Vermoedelijk hadden de dieven zich laten insluiten. In het gebouw hebben verschillende fir ma's haar kantoren. Wat bij de N. V. Hatneid is gestolen, kan wegens af wezigheid der directie, niet worden nagegaan. Bij de Westersche Export- en Handel-Mij. zijn alle kasten opengebro ken, maar wordt niets vermist. Bij de firma Ceres is alles overhoop gehaald. Ruim f300 plus post- en plakzegels wor den vermist. Bij bovengenoemden effec tenhandelaar F. is de brandkast gefor ceerd en worden f 300 en eenige effecten vermist. Veel schade aan het pand door uitsnijding van paneelen, etc. is toege bracht. STOCKHOLM. V.Di. De bladen melden, dat Koningin W.ilhelmina, Prins Hendrik en Prinses Juliana op 24 Juni a.s. te Abisko in Lapland zullen aankomen en een week aldaar zullen verblijven. MIDDELBURG. Ingaande Vrijdag zal een geheele nieuwe regeling intreden vcor de autobussen. Vanaf dien dag „ko men behalve op Ponderdag en daarmede door B. en W. gelijkgestelde dagen de bussen van Vlissingen en Diomburg weer op de Markt. Op bedoelde dagen vertrek ken die naar Vlissingen van de Varkens- markt en die naar Domburg van de Heerengracht bij de Seisstraat. De bussen voor Veere houden de standplaats Dam, die uit de richting Goes de Loskade steeds als standplaats. Ter openbare civiele terechtzitting der rechtbank te Middelburg van heden, Woensdag, werden beëedigd: Mr A. E. Van Eldik Thieme, als kantonrechter te 0'OiStburg en Mr J. Mholenburgh als grif fier bij dat kantongerecht, MIDDELBURG- De marktkooplieden bond E- M. M- alhier, heeft besloten dit jaar zijn derde Marktfeest te houden en wel op Donderdag 28 Augustus. Telefoonaansluitingen. Over de maand Mei 1924. Nieuwe abonné's. Goes, No. 259, ,L A. Hollander, Rimme- landplein 5. Goes, No. 260, J. H. Jacobs, café restaurant „Schoonzicht", Wilhelmina- straat 98. Kortgene, No. 25, J. J. van Arenthals, Prinsendijk C 34. Kortgene, No. 27, K. H. Schippers, Voor straat no. 89. Colijnsplaat, No. 7, J. A. Coomans, café Coomans. Baarland, No. 3, P. Bruggeman, burge meester en secretaris van Oudelande. Rilland, No. 103, L. Volker Az-, aan nemer, Bath. W ij z i g i n g e n. Goes, No. 34, J. A. L. Q. Fukken, café, K. Kerkstraat 9, in L. C- den Dijker, café „de Commerce", K. Kerkstraat 9. Kortgene, No. 5, Hotel graaf van Buren, J. G. Luijendijk in C. Priemus, Hotel graaf van Buren. Kon. Ned. Fabriek van Muziekinstrumen ten voorh. M. J. H. Kesseis. In de 31 Mei j.l. gehouden algemeen© vergadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Ned. Fabriek van Muziekinstrumen ten, v.h. M- J- H. Kesseis, werd verslag uitgebracht over den financieelen toe stand der vennootschap. Voor zichzelf en namens een aantal aandeelhouders, vertegenwoordigende plan. 90 aandeelen, protesteerde mr P. M. Arts te Tilburg, tegen de gesties der directie en commis sarissen, die in weerwil van den treuri- gen toestand der N.V., waarvan het maat schappelijk kapitaal reeds lang tot nul is gereduceerd, door fictieve cijfers aan aandeelhouders een beeld gaven van den toestand der vennootschap in flagranten strijd met de werkelijkheid. Mr Arts dreig de met een gerechtelijke aanklacht, in dien commissarissen niet de toezegging deden, onmiddellijk de opheffing der ven nootschap bekend te maken, hetgeen wet telijk reeds' had hehooren te geschieden. Die lieer v. Ommeren, piresident-commis- saris der N.V. en directeur der Marx Co's Bank in liquidatie, zegde toe. tinnen korten tijd in een buitengewone vergadering in dien geest een voorstel te zullen doen. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Juni, 2.15 uur. Berlijn 0.64O 65- Londen 11.55-11.56- Brussel 11.9012. Parijs 13.70—13,80. Diollar 2.67V2—2.68- Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. Vogelwet: J. J., Souburg, F. B., Ritthem, ieder tot f"20 b. s. 20 d. b.overtr. Wapenwet: L. de K., Oost- kapelle tot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. Vleesch- keuringswet: S. K., Biggekerke, C. M., Kou dekerke, ieder tot f0.50 b. s. 1 d. h. overtr. motor- en rijwielreglement: L. M., J. de M., beiden Domburg, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h.D. Wi., Vlissingen tot f3 b. s. 3 d. h.een paard toevertrouwen aan een persoon beneden 16 jaar: A. B., Middelburg tot £2 b. s. 2 d. b.wateren buiten de bakken: J. W-, J. W., beiden St.-Laurens, ieder tot f2 b. s, 2 d. h.; zich in de plantsoenen buiten de paden bevinden: A. S., Middelburg, tot f 1 b. s'. 1 d. b.de wegen in verboden richting berijden: D-. S., L. M. J. J., beiden Middelburg, ieder tof f2 b. s. 2 d. h.overtr. art. 460 Swb. J. A. van E., A. J., beiden Vlissingen, ieder tot f2 b. s. 2d. h., W|. de K., Vlissingen tot f0.50 b. s. 1 d. h.; rijden met een van een freewbeelinricbting voorzien rijwiel zonder rem: C. N., Middelburg, tot fl b. s. 1 w. t.fietsen zonder licht: A. Wi., Mid1 delburg, tot f2 b. s. 2 d. b.P. D., Sou- burg, tot f 1 b. s. 1 w. t.W. van der H., P. de P., beiden Koudekerke, ,Wl S., K. H., beiden Serooskerke, J. C., St.-Lau rens, allen tot f 3 b. s. 3 d. b.overtr. Leerplichtwet: W. Th. van L., C. J. van den B., beiden Middelburg, ieder tot f 0.50 b. s. 1 d. h., J. F., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.loopen over een spoorweg: A. de W:., E. M., L. M., allen Koudekerke, ieder tot f 0.50 b. s. 1 w. t.dronkenschap G. J. v. d. O., Rotterdam, B. G., Vlissingen, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.ontslagen van rechtsvervolging is: J. M. D,, Souburg, overtr. Arbeidswet. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens overtreding leerplichtwet: J. M., Wemeldinge f 1 b. s. ld. P. O., Wolpliaartsdijk, f 3 b. s. 3 d. h., J. M., 's-H. Arendskerke, f 10 b. s. 10 d. b.le herli. A. D., I. L., Ierseke, f2 b. s. 2 d. h. jagen zonder vergunningJ. d. J., 's-Heer Arendskerke f 10 b. s. 10 d. h.baas be machtigen in gesloten tijd: M. v. 't \V., Nieuwdorp, f 5 b. s. 5 d. h.jagen in verboden lijd: J. F. S., 's-Heer Arends kerke f 5 b. s. 5 d. h.niet beletten, dat hond wild opspoort: J. F. L. v. B., Sas van Goes, f 5 b. s. 5 d. h.in verboden tijd eieren van waterwild vervoeren: P. M., Oudelande, terug ouders; F. G., 's-H. Arends kerke £2 b. s. 2 d. h., P. C. P., Oudelande M. D. K„ J. P., 's-Heer Hendrikskinderen, beiden terug aan oudersz. v. kievitseieren rapen: M. E., Kapelle £5 b. s. 5 d. h.z. v. loopen over land: J. M. de F., Goes, terug aan oudersA, d. K., Nisse, E. S, Goes £3 b. s. 3 d. h., J. G., 's-IIeerenhoek, f5 b. s. 5 d. h., J. T., Goes f5 b. s. 1 w. t. s.straatschenderijJ. P. v. d. V„ Ovezande f 15 b. s. 4 w. t. s.z. v. vee laten loopen over eens anders land: G. G., 's-Gravenpolder f 10 b. s. 10 d. h. vuilnis te vroeg buiten brengen: A. Wi. 1. L., Goes f 10 b. s. 10 d. h.overtr. wo- ningverordeningJ. V., Wemeldinge f'2 b. s. 2 d. h.brood ongedekt vervoerenC. B., Ovezande f 2 b. s. 2 d. h.verkoo pen van waren, die ondeugdelijk van samen stelling zijnB. M., Arnemuiden f 15 b. s. 15 d. h.overtr. VleeschkeuringswetA. A. B., Kortgene f5 b. s. 5 d. h.idem Vei ligheidswet: A. N., Ierseke f 15 b. s. 15 d. h.idem Paardenwet: P. de W., Nisse, M. S., Hoedekenskerke, A. B., Oudelande, M. H., Hoedekenskerke, L. O.., 's-Heerenlioek f 10 b. s. 10 d. h.M. v 't A, Schore, f 3 b. s. 3 d. h.z. v. loopen op een anders perceel in Schelde: J. E., Ierseke, f3 b. s. 3 d. h.schelpdieren rapen aan voet van zeedjjk: A. J. M., Wemeldinge f3 b. s. 3 d. li.in kom van gemeente te bard rijden C. V., Wjssenkerke, f 10 b. s. 10 d. h. z. v. over spoorweg rijden: J. L. v. d. B., Krabbendijke, A. R., Rilland, f5 b. s. 5 d. h.; met auloi rijden over een daarvoor gesloten wegP. T., Ierseke, f5 b. s. 5 d. h. veiligheid van het verkeer in gevaar bren gen: J. P. W., Rilland, £5 b. s. 5 d. b. met auto zonder noodzaak over rijwielpad rijden: P. C. v. d. S., GioJSjsf 45 b. s. 5 d. h. 's avonds met auto rijden zonder achterlicht: L. K. K„ Ierseke f5 b. S'. 5 d. b.'s avonds fietsen zonder licht: P. L. v. d. M., Wis senkerke, J. P. v. d. V., Ovezande £3 b. s. 1 w. t. s.J. Wi., Kloetinjgie' £5 b. s. 5 d. h.; E. d. R., Krabbendijke, J. B., Kruiningen, J. v. d. P., 's-Heerenhoek, P. V., Borssele f3 b. s. 3 d. h.dronkenschap: I. H., Kortgene, fö b. s. 5 d. h. Vrijgesproken, beklaagd van veiligheid van bet verkeer in gevaar brengen: L. S., Goes. GOES, 3 Juni. Veilingsvereeniging „Z.- Beveland". Aardappelen f 5.90f 10.40 per 100 K.G.; sla f 0.20f 1.10 per 100 krop; rabarber f2.90 per 100 bos; kool- planten 2 cent per 100 stuks; honing f0.50f0.60 per flacon. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsdie vei ling, Delftschestraat 43, waren aangevoerd 245.000 eieren. Prijzen: kipeieren f5.35 f 7.95, eendeieren f 5.70f 6.35. ZTERIKZEE. Aan de lijn waren 56 veu lens. Prijzen f10012-5. Tweejarige f400 450. Werkpaarden f250300. Handel slap. Die commissie heeft 1 tweejarige en 6 werkpaarden aangekocht voor de verloting. MIDDELBURG. Bevallen: W, P. J. Bal Mink, d.J. de GrootWondergem, z.; D>. BroodmanMijnsbergen, z. Overleden: J. de Groot, 63 j. geh. met N. H. Oreel. GOES. Geboren: 31, Regina Adriana d.v. Jan Weststrate en Adriana Francina Cornelia van Blitterswijk3 Juni, Willem, z.v. Willem Liplijn en Jannetje Mijns- bergen; 2, Neeltje Adriana d.v. Leendert Hibels en Johanna Schinkel. Over de maand Mei. NISSE. Ondertrouwd: 3, Jan Wiskerke 30 jaar jm. van Oudelande en Christina Pieternella de Kok 29 j. jd. te Nisse; 10, Jacob Verboom, 27 j. jm. van Kloe tinge en Helena Bosman 24 j. id. te Nisse. Gehuwd: 14, Jan Wiskerke en Chris tina Pieternella de Kok; 21, Jacob Ver boom en Helena Bosman. Geboren: 7, Dirk Cornelis z.v. M. den Dekker en Catharina Petronella van de Klooster; 15, Jan Cornelis z.v. Maarten van der Hage en Cornelia Johanna de Blaeij; 29, Maatje d.v. Pieter Nieuwen- huijze en Appolonia Magdalena Osse- waarde. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 22, David Schipper, 27 j. te Amsterdam en Maria van 'tLeven, 26 j. te Krabbendijke; 29, Adriaan Tolhoek 40 j. en Catharina Maat 33 j. wed. van Cornelis Tramper.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3