A J P5 DA YSCH0EN KMA CREME Hevig onweer in Duitschland. De streek ten Zuiden van den heu velrug Huy bij Halberstadt, is door hevige onweders, vergezeld van wolk breuken, geteisterd, liet woest stroo- mende water der rivieren, hetwelk zich een weg baande door de dorpen, wierp muren ondersteboven, deed het plaveisel openscheuren en voerde vee en huisraad, met zich mede. De zaai landen zijn ten deele vernield. De aangerichte schade, vooral aan vee, is zeer groot. Ook uit verschillende andere Duitsche steden 'komen be richten over zwaar onweer binnen. .Verscheidene personen werden daar bij gedood. Een Minister van Financiën gevlucht. Naar uit Kowno gemeld wordt is de Litausche minister van financiën er met anderhalf millioen dollar en 200.000 goud mark van door. Deze vlucht zou een paniek veroorzaakt hebben in Litausche financiëele krin gen en het betaalmiddel zoo hebben doen halen, dat een steunactie ont worpen is. Van ambtelijke zijde wordt het bericht in dezen krassen vorm tegengesproken, maar welingelichte kringen schijnen niet verrast te zijn over dit avontuur van den 24-jarigen minister van financiën. Korte berichten. Naar men via Riga verneemt, zijn er* den laatsten tijd zooveel per sonen door de sovjetregeering in bal lingschap gezonden, dat de inwoners van Tobolsk tegen een vergrooling van het aantal hebben geprotesteerd. Er bevinden zich daar reeds 23000 politieke bannelingen waarvoor het moeilijk is de noodige levensmidde len te verkrijgen. Het „Berl. Tagebl." meldt, dat de politie te Potsdam acht commu nisten heeft gearresteerd bij wie ont plofbare stoffen, handgranaten en re volvers gevonden waren. Uit een on derzoek zou gebleken zijn, dat deze communisten van de centrale op dracht hadden om gedurende de de monstraties van gisteren een aanslag te plegen. In een dorp op het Baduyan- eiland werd door Japansche zeeroo- vers de Amerikaansche vlag naar be neden gehaald en vervangen door een Japansche vlag. Volgens een bericht uit Constan- tinopel breidt zich de opstand in Sy rië uit. Steeds grootere 'troepen op standelingen doen stelselmatige aan vallen op de Fransche munitie en verplegingscolonnes. De opstandelin gen hebben een ultimatum gesteld, waarin van de bezettingstroepen ge- ëischt wordt het land te verlaten. r r e s s ie De N.V. Textiel-Mij. H. v Puyen- broek te Goirle heeft een aangekondigde loonsverlaging van 10 pet., voorloopig teruggebracht tot 5 pet. Die firma is echter voornemens, op 1 September a.s. een tweede loonsvermindering van 5 pet. toe te passen, tenzij de arbeiders-afge vaardigden in de publieke lichamen, vóór dien tijd het bewijs leveren, dat zij re kening willen houden met de belangen der industrie, en de rechtvaardigheid be trachten ten opzichte van de belastingen, in welken vorm die ook geheven worden. De vaart op de Schelde. Het „Handelsblad van Antwerpen" zegt, dat de Nederl. regeering bericht heeft gezonden, dat 's nachts niet meer mag gebaggerd worden in de Beneden- Schelde op Nederlandsch gebied, welke bag- gerwerken slechts bij uitzondering waren toegestaan. De Waterstaat ziet namelijk in dat nachtelijk baggeren aanleiding tot scheepsongelukken. Het blad hoopt, dat pogingen zullen gedaan worden om Ne derland op dat besluit te doen terug komen. D; i r e c t e belastingen. De Ambtenaar deelt mede, dat bij in formatie is gebleken, dat het bericht in zake de vermindering van liet aantal adjunct-commiezen bij de directe belas tingen onjuist is. Een zoodanig yoorne- men bestaat niet. Wel zal de bevordering tot adj.-commies op minder ruime schaal geschieden dan tot nu toe het geval was en tot 1.923 ook in de bedoeling heeft gelegen. Het aantal van 750 zal dit iaar niet bereikt worden. O v e r p 1 aa t s i n g van ambtena ren voor straf. Door de Regeering is aan de diverse hoofden van dienst medegedeeld, dat ge bleken is, dat aan een ambtenaar, die ver plaatst is wegens straf, een betrekkelijk hooge vergoeding wegens verhuiskosten is verleend. Die regeering is van meening dat zulks niet behoort plaats te vinden. Het verhuiskostenbesluit zoo wordt opgemerkt schrijft de vergoeding van verhuiskosten bij verplaatsing niet im peratief voor, doch regelt de toekenning facultatief. Mitsdien heeft de betrokken Minister alle vrijheid te bepalen of ver goeding al dan niet verleend zal worden. Een onwillige Raad. De raad van Hoogwoud weigerde ten rongen jare te voldoen aan de kosten verschuldigd aan het gymnasium Ie Alk maar, voor leerlingen uit deze gemeente, welke die inrichting bezoeken. Ook thans kwam een vordering in van f 969.42, voor drie leerlingen. Men besloot opnieuw niet te betalen. Voorts kwam van Ged. Staten in een expeditie, waarbij do be groeting 1924 dezer gemeente worth ge wijzigd, welke met f 2900 moet worden Verhoogd, de raad had n.l. verlaging van jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger toegepast. Geit. Staten gaan hiermede niet accoord; en vragen toe zending eener gewijzigde begrooting. De meerderheid van B. en W'. stelt voor, hieraan "te voldoen, welk voorstel niet 4 tegen 3 stemmen werd verworpen. Toe nemend luchtverkeer. Naar de K. L. M. mededeelt, neemt het gebruik, dat van de bestaande luchtver- bindingen wordt gemaakt, thans aller wegen zoozeer toe, dat de luchtvaart maatschappijen het vervoer niet meer aankunnen. Zooals bekend is onderhoudt de K. L. M. dagelijksche diensten op Londen, Parijs, Hamburg en Kopenhagen. De toeloop van passagiers is echter in den laatsten tijd zóó buitengewoon toege nomen, dat de K. L. M. zelfs door haren dienst op alle lijnen te verdubbe len, nog niet aan de aanvraag zou kun nen voldoen. Zij heeft dan ooic haar ge- heele materieel in de vaart moeten bren gen en moet nog dagelijks velen teleur stellen. Het feit, dat de luchtvaartlijnen, ook de K. L. M., haar prijzen aanmer kelijk verlaagd hebben, is aan dit toe nemend luchtvervoer natuurlijk niet vreemd. Procedures. Zaterdag vergaderde het A. C O. P. (Centrale Nederl. Ambtenaars Bond, N<"d. Bond van Werkl. in Overheidsdienst, en Bond van Nederl. Onderwijzers). Besloten werd, onmiddellijk na de uitbetaling der salarissen over de maand Mei door de drie organisaties den Slaat te doen dag vaarden tot uitbetaling van het volle bedrag. Voor de onderwijzers zullen een of meer gemeentebesturen worden aange sproken. Omtrent een en ander zal nog nader overleg worden gepleegd met Mï Mendels, te Amsterdam, die voor de drie organisaties zal optreden. Naar wij vernemen, heeft ook een machinist te Amsterdam een proces aan hangig gemaakt tegen de directie van de Ned. Spoorwegen in verband inef art. 36 R.D.V. Hij vraagt terugbetaling van de 1.0 pet., welke sinds 1 Januari 1924 op zijn loon is ingehouden. Als gemachtigde van den machinist zal op treden mr. A. S. de Leeuw te Amster dam. Allerlei*. Op de vragen van den heer Van Zadel- hoff betreffende het tijdstip van inwer kingtreding der Dienstweigeringswet ant woordde de minister van justitie dat de Dienstweigeringswet in werking zal (re den met ingang van 1. Juni a.s. olgens de „Bes. bode" zo.u de Mi nister van Justitie, in verband met de opheffing van een aantal kantongerech ten, gewonnen zijn voor het stelsel van den reizenden rechter. Door den Minister van Financiën is bepaald, dat de Rijksambtenaren, die een Rijkswoning bewonen, voortaan de 10 of 15 procent huurvergoeding zullen be talen berekend naar do verminderde jaar wedde, welke met I Mei is ingegaan. Door de Regeering is bepaald, dat het verlof van de Rijksambtenaren, die voor eerste oefening onder de wapenen zijn, niet onverkort mag worden verleend, doch evenredig dient te worden vermin derd in verband met het tijdvak dat zji aldus onder de wapenen doorbrengen. Gisteren zouden over heel het land socialistische meetings gehouden worden over bedrijfsorganisatie en medezeggen schap. In vele plaatsen zijn de meetings echter verregend. Boerenleenbanken. Onder voorzitterschap van den heer J. W. van 't Hoff te St. Laurens vergaderde Zater dagmiddag in de melksalon de Landbouw te Middelburg de Ring van Boerenleen banken in Walcheren. In zijn openings woord heette de voorzitter in het bijzon der welkom de heer Vruint, inspecteur bij de 'Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, wiens aanwezigheid zeer zeker zal mede werken tot het vormen van een nauwer contact tusschen de locale Banken en de Centrale Bank. Na goedkeuring van de rekening van den penningmeester over 1923 wordt overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer C. Jongepier te Koudekerke. Deze wordt met de stemmen van alle afgevaardigden herkozen. Tot vertegenwoordiger voor do Centrale Ring- vergaderingen te Utrecht voor 1925 wordt wederom gekozen de heer J. W. van 'tHoff te St. Laurens en tot plaatsver vanger de heer P. Vader aldaar. Nadat de voorzitter verslag heeft uitgebracht van de j.l. gehouden centrale Ringverga- dering en de agenda van de tl Juni a.s. te houden alg. vergadering te Utrecht is behandeld, komt aan de orde de be spreking over de vraag of de verschil lende Boerenleenbanken zullen overgaan lot splitsing van hun bedrijf en bet in stellen van een afzonderlijk spaarbedrijf, dat echter geheid met de Boerenleenban ken blijft verbonden. Het doel van dezen maatregel is om voor ingebrachte en terugbetaalde spaargelden van meer dan f 1.0 geen zegel te behoeven te ge bruiken. Na ampele bespreking wordt be sloten, dat verschillende, hiermede in verband staande aangelegenheden, als b.v. wijziging van statuten, nader zullen worden onderzocht en op een eerstvol gende vergadering een definitief besluit zal worden genomen, welk advies aan de plaatselijke banken zal worden gege ven. Voorts deelt de voorzitter mede, dat van de Boerenleenbank te St. Laurens is ingekomen een voorstel om te geraken tot een meer uniforme regeling voor het vaststellen van het salaris van de kas siers. De lieer Simonse, directeur van de Bank te St. Laurens, licht dit voorstel in den breede toe. Jaarlijks ondervindt men do moeilijkheid om te bepalen, op welk salaris de kassier recht heeft. Hij zou daarom gaarne zien, dat werd inge steld een commissie van drie leden, die zal trachten een regeling te maken, ge baseerd op een puntenstelsel, waaraan de Banken een leiddraad zouden hebben bij liet vaststellen van het kassierssalaris. De heer Simonse dringt dan ook met klem aan hiernaar een onderzoek in te stellen. De lieeren Rauwer Van Souburg en Kasse van Veere zouden den ouden toe stand liever behouden. De voorziltor pleit ook voor het voorstel van St. Laurens. Hij wil op de Ringvergaderingen gaarne alles behandelen, wat in het belang dei- banken is en dus ook de belangen van de kassiers. Hij betreurt het zeer, dat de geest des tijils ook al eenigszins bij de Boerenleenbanken merkbaar is. n.l. door de oprichting van een Bond van Kassiers, hetgeen een paar maanden ge leden te Goes heeft plaats gevonden. Hij zou gaarne voorkomen, dat er in de toekomst twee partijen ontstaan, besturen en kassiersde Banken moeten één ge heel blijven en daarom is de Ring aan gewezen voor ieders belang. De heer J. H. Gcschiere van Grijps- kerke zag liever een commissie van 5 leden: n.l. drie bestuursleden en twee kassiers. Alzoo wordt besloten. Voor het aanwijzen van een bestuurslid worden n'a stemming aangewezen de banken te Grijpskerke, St. Laurens en Koudekerke en voorts de kassiers van Domburg en Zoutelande. Bij de rondvraag komen nog verschil lende zaken ter sprake, waarna de voor zitter de vergadering sluit met dank voor de groote opkomst. De compagnieën van het 1.4e reg. int. uit Middelburg en Bergen op Zoom worden 1.3 Augustus te Breda gedeta cheerd tot deelneming aan de vervolg- oefeningen der Vie infanterie-brigade. Failliet verklaard: J. K. Dambruin, wonende te Renesse. Middelburg. Door den heer Paul, lid van den raad te Middelburg, is een schrijven aan den voorzitter van den Raad gezonden met verzoek in de raads vergadering van a.s. Woensdag de door B. en \V. getroffen regeling inzake het autobus-verkeer en de door het college aangewezen stop- en staanplaatsen le mogen bespreken. Het Middelburgscli Muziekkorps geeft Vrijdag a.s. des avonds 8 uur een uitvoering op het Molenwater. Goes. Bij gunstig weder hoopt Euplio- nia op Vrijdag 30 Mei een volkscon cert te geven in de tent op de Groote Markt en volgend programma uit te voe ren 1. Steadfast and Truc, March, 0. Feike; 2. Ouverture „Princesse Marie-José", J. E. Strauwen (concoursnummer Kruinin- gen); 3. „Tesoro mis", Grande Valse, E. Becucci; 4. „Rêve Guerrier", Marche Triomphale, E. Marsal; 5. „Musisca", Marsch, H. L. Blankenberg; 6. Nog eens concoursnummer Kruiningen als no. 2; 7. Le Slieik Foxtrot, T. Snijder (dans 1)immcuse Sahara); 8. Grande Fantai- sie sur 1' Opéra Faust, arr. II. J. H. Kcssels; 9. Finale. Vlissingen. Die muziektent, van gemeen tewege in het Bellamypark geplaatst, is thans zoo goed als gereed. Het is een eenvoudige tent, welke tusschen het groen een goede plaats heeft gekregen. Zij zal Woensdag in gebruik worden genomen. Het harmoniegezelschap „Ons Genoegen" zal er het eerste concert ge ven. Bij minder gunstig weer zullen de strandconcerten geregeld daar gegeven worden. Op de aanbeveling voor een lid der monumenten-commissie, te benoemen uit de commissie voor de oudheidkundige verzameling, ter vervanging van dhr H. C. Wesseling, is geplaatst de heer P. Landsman. Door B. en W. wordt voorgesteld het kohier voor de zakelijke belasting op het bedrijf voor den dienst 1924 vast te stellen op een bedrag van f38269. Kapelle. Vrijdagavond bracht het Ned. Herv. kerkelijk zangkoor alhier aan zijn voorzitter dhr C. van der Vliet een se renade op zijn huwelijk. Onder leiding van den directeur dhr H. Wolzak uit Goes werden een drietal daartoe pas sende liederen gezongen. Dhr Wolzak wenschte bruidegom en bruid een ge lukkig huwelijksleven toe en memoreerde het vele door den bruidegom voor het koor gepresteerd. Dhr r. d. Vliet dankte voor de zanghulde en de uitgesproken wenscheu. Zaterdagavond gaf de Chr. Zang- vereeniging „de Lofstem" alhier haar eerste uitvoering in de Ger. Kerk onder leiding van. den directeur, dhr J. Pottje- wijd. Ds den lioeft van Kruiningen, hier toe uitgenoodigd, sprak een passend in leidend woord. Er werden 1.6 liederen ten gehoore gebracht. Het was voor dhr Pottjewijd een durf om met zulk een program te komen, met een vereeniging die pas een jaar bestaat. Maar hier heeft deze directeur getoond, dat met ■noeste vlijt en volharding veel k.jn bereikt worden. Met voldoening mogen directeur èn leden op jlezc eerste uitvoering terug zien. Natuurlijk waren er wel eenige foutjes. In no. 6 „Zij zullen het niet hebben" was de alt in l\et l.e couplet er 'een weinig uit, doch herstelde dit volkomen in het 2e. In no. 9 „Meiklok- ken", een moeilijk stuk, was men niet heelomaal zuiver, maar over 't.gehecl werd er uitstekend gezongen. In de pauze werden de aanwezigen vergast op voor treffelijk orgelspel van den directeur. D|s den Boeft sprak het slotwoord. Wanneer een kunstenaar zijn werk naziet, ziet hij er altijd wel een foutje in. Ook hier. Maar dit begin van deze jonge vereeni ging, aldus spr., geeft profetie voor de toekomst. Door zangliefiiobbers is hier met recht genoten. Jammer dat de op komst. niet grooter was. Hainsweert. Tijdens een hevige wind vlaag is Zaterdag voormiddag een Bel gisch zeiljachtje vol water geslagen in den pas van Ossenisse. De opvarenden konden zich in een sloep redden. Bij Terneuzen is Zaterdag voormid dag op de Schelde van een Belgisch zeil jacht tijdens een hevige windvlaag de mast over boord geslagen. Door de Prov. boot is liet jacht opgepikt en te Ter- neuzen "binnengesleept. Wemeldinge. Bij de politie is een v.nl- sche gulden gedeponeerd, die het geld stuk in beslag heeft genomen. Bedoeld geldstuk is zeer goed nagemaakt, is met uitzondering van de klank niet van een echten te onderscheiden. Bij het opliijsclien en naar zijn plaats brengen van een bak specie, we gende plm. 1.200 K.'G. viel Zaterdag een bij de werken van de derde schutsluis gebezigde kraan om, die wonder boven wonder geen ongelukken veroorzaakte. De machinist kon er nog juist bijtijds afspringen. Den geheelon nacht en dag wordt er aan gewerkt om 't gevaarte op zijn voetstuk te brengen. lerseke. In de Zaterdag gehouden ver gadering van den Nieuw-Olzendepolder werd de rekening over 1.923'24 met een goed slot van f357.52 goedgekeurd. Be grooting 1.924—'25 vastgesteld op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 3403.61. met een post van onvoorzien van f64.55. Op do aanbeveling voor dijk graaf, inplaats van den heer L. Nieuwen- huizen, wien op verzoek eervol ontslag werd verleend wegens 70-jarigen leeftijd, werd als no. 1. gesteld Mar. Mol, voor ge zworen (vac. M. Vermue) werd als J. geplaatst A. de Putter. Nissa. In de Zaterdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden aan wezig. Besloten werd aan de muziek vereniging over 1.924 een subsidie toe te staan groot f50. Een af en overschrij ving in de begrooting over 1.923 tot een bedrag van f 179.89 werd goedgevonden. De vergoeding voor het geven van onder wijs in vak K (handwerken) werd bepaald op f 1..25 per lesuur. Het heffingspercen tage voor plaatselijke inkomstenbelasting werd gebracht van 3,5 op 3 pet. Een wijziging werd aangebracht in de veror dening omtrent het heffen van leges zulks in verband met jachtacten. De ver ordening op openbare reinheid werd eveneens gewijzigd. Voorts werd besloten tot aanbesteding van een arrestantenlo- kaal. Waarde. Alhier werden Zaterdagavond uit de Wester-Schelde opgevischt eenigo voorwerpen afkomstig van een vaartuig, o.a. een linnen zeil, gemerkt L328, met gaffel en giek, roer met arm, hoosvat, haak, enz., terwijl later in den avond nog eenige wrakstukken, blijkbaar afkomstig van een vaartuig, werden opgehaald. Ver moedelijk is tijdens of na den harden wind bij hooge zee van dien namiddag het een of ander ranke vaartuig omge komen. Van het een en ander is aan gifte gedaan bij den burgemeester. (Voor den brief, waarin dit bericht, moesten wij 20 ct. strafport betalen.) Oudelande. Vrijdagavond hield de afd. van het „Groene Kruis" een buitenge wone alg. vergadering, welke door slechts 28 van de 1.81 leden werd bijgewoond. Wegens vertrek uit de gemeente van den secretaris der afd. dhr C. v. d. Velde Cz., werd als bestuurslid gekozen dhr A. Wirtz. Die reeds te 's Heerenhoek woonachtige afgetreden secretaris, dhr v. d. Velde, had zich de moeite ge troost aanwezig té zijn om een lezing te houcfen over: Iets over wijkverpleging. Spr zeide maar leek te zijn doch wilde toeft de vraag stullen: Waar moeten onze zieken verpleegd worden? Gewoonlijk is daarop hot antwoord: waar de zieke de meeste kans van genezen heeft. Spr. gelooft niet, dat dit het juiste antwoord is, want er is ook een zedelijke en geestelijke zijde aan de verpleging; hij gelooft, dat als het kan en mag thuis verpleegd te worden, dit de voorkeur heeft, maar dan moeten we ook onze zieken alles kunnen geven wat ze noo- dig hebben, 't Lijkt een illusie de huis- verpleging, doch deskundige verpleging kunnen we, dank zij de wijkverpleging, ook thuis hebben. Hoe kunnen we een wijkverpleging thuis krijgen? Ja het kost geld. voor onze vereen, f365. Als ieder in dit dorp doet wat hij kan dan kan liet best. Hoe staan de doctoren tegen over wijkverpleging? Spr. had verschil lende gegevens waaruit het voor en tegen bleek. Spr. eindigde met eerbied voor do geneesheeren en hulde aan de wijk verpleging. Nu kwam aan de orde voor stel van een lid der wijkverpleging „con tributiewijziging". Verschillende klanken (w.o. wanklanken) werden vernomen, waarna de voorz. wijselijk de vergadering sloot, nadat hij te kennen had gegeven dat het bestuur zou trachten verder deze zaak op te lossen. Arnemuiden: De alhier gehouden ba zaar heeft na aftrek van alle onkosten opgebracht de som van 1' 63G.48'/a. N. en St. Joosland. Vrijdag 23 Mei vergaderde alhier de Nieuw St. Joosland- polder. 17 ingelanden waren tegenwoor dig. "De rekening over 1.923'21 beliep in ontvangst f 4285.9 U/2 en in uitgaaf f 3840.891/2, alzoo een batig saldo van f 445.42. Deze werd goedgekeurd. De be grooting voor 1.924'25 werd vastge steld in ontvang en in uitgaaf op f 4000.55. Het dijkgeschot verminderde met f 1..40 por H.A. en bedraagt nu f 12.60. De duiker in de Krukweg zal wor den vernieuwd en clo vloer dan lager gelegd worden. Eveneens vergaderde dien middag de polder Oud St. Joosland. Aanwezig alle ingelanden. De rekening 1.923'24 werd goedgekeurd in ontvangst op f2366.73 en in uitgaaf op 'f2140.901 alzoo met een batig saldo van f 225.82-1 J». Do begrooting voor 1.924'25 bedraagt 111 ontvangst en in uitgaaf f 2462.341/2. Dijk geschot evenals het vorige jaar f 8.50 per H.A. De grint bleek aanbesteed te zijn voor f 3.75 per kub. M. voor den wal, en hot Jossen voor 50 ct. per kul). Af. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's Maagpillen le gebruiken. Dleze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.G5in apotheken en drogistzaken. (9) Neil. Herv. Kerk. Beroepen te Waddingsveen G. Alers te Nieuwlekkerland; te Eramen (voor de Evangelisatie) 11. Marra te Gaast. Geref. Kerken. Beroepen te Beetgum dr C. J. Goslinga te Oosthem. Bedankt voor Vreeswijk door H. II. Schoemaker te Zwartsluis. Baptistengemeenteu. Beroepen te Tweede Exloërmond J. Louw te N. Pekela. Vrouwepolder. Gisteren werd in de Herv. kerk alhier de dienst geleid door ds Ossewaarde van Grijpskerke, die een gelegenheidswoord sprak naar aanleiding dat liet Maandag 26 Mei 300 jaar geleden is, dat de eerste dienst in dit kerkgebouw gehouden werd. Zijn Eerw. had tot tekst woord gekozen IJagg. 1 en een gedeelte van het 2o hoofdstuk en Joh. 2:22 011 23. Voor een vrij talrijk gehoor ontvouwde hij dit tekstwoord. Ook gaf spr enkele histo rische mededeelingen, hoe voor drie hon derd. jaar alhier de roomsche kerk een puinhoop geworden was, waar de her vorming baan brak en op dezen puinhoop de tegenwoordige kerk werd gebouwd. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de melksalon Opril de afd. van Ohr. onder wijzers. De voorz., dhr A J. W- van Oosten opende het samenzijn op de ge bruikelijke wijze. Na het lezen der no tulen volgde een inleiding van den voorz. over het boek „Job". Hij beschreef ons op duidelijke en leerrijke wijze niet al leen de beproevingen van Job, maar ook uitvoerig de beteekenis der gesprekken, die door Job met zijn vrienden gevoerd werden. Hij gaf ons weer, welk zielkundig proces Job doormaakte, 0111 na zijn diepen lijdensweg weer tot rust en vrede voor zijn gemoed te komen. De satan wil God Zijn eero ontrooven, maar ook in Jobs geschiedenis blijkt, dat God alles bestuurt ook tot het geestelijk welzijn Zijner kin deren. Op deze inleiding volgde een onder houdende bespreking. De vice-voorzitter dankte den inleider voor zijn degelijk onderwerp. Bij de temming voor een lid van het hoofdbestuur wenschte de meerderheid H. Nieuwenhuijsen, onder wijzer te Zegwaart gekozen te hebben. Als afgevaardigde naar de vergadering der Hoofdvereeniging werd gekozen dhr J. Vreeke. Daarna volgde de bespreking van de agenda der algemeene vergadering. Dhr West veer eindigde met dankgebed. In den loop der vergadering werd mee gedeeld, dat binnenkort een vergadering zal gehouden worden tot het oprichten van een Scholenbond voor Noord- en Zuid- Beveland. Te Utrecht slaagde o.a. voor het diploma Schoolraad met beide aanlee- keningen dhr J. J. Buijzo te Nieuwendijk; dhr D. A. Oranje te Sliedrecht behaalde 't diploma met aanteekening G- S. Bij het te Utrecht en Arnhem ge houden examen ter verkrijging van het diploma adspirant bouwkundig opzichter, ingesteld door het Nederlandscho Tech- nicum P. B. N. A. slaagde o.a. do heer J. Tarenier te Serooskerke (W.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2