Bemerajd Mleuws. Financieële Berichten. Telegrammen. RscMszaken, toferkoopiip, MesteÉp, enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. ik mij aanbevolen voor beter onderricht in de oude Geref. waarheid, want dan heb ik deze nog nooit begrepen. Misschien wil iemand .mij daarover nog wel eens nader inlichten en dan mij tevens ook wel eens uiteen zetten of een Christelijke school op Geref. grondslag, zooals nu hier met Gods hulp is geopend, gevaar lijker is voor Christenen dan de openbare school. Wij kunnen dan, als de geachte redacteur van dit blad ons hiervoor plaats zou kunnen afstaan, nog wel eens van gedachten hierover wisselen. E. TANGE, Secretaris der Schoolvereeniging. Rilland-Batli, 5 Mei 1924. O n g 1 u k k n. Te Roermond is door diens oom een moordaanslag ge pleegd op den aannemer Straus die met twee dolksteken levensgevaarlijk werd ge wond. Een twintigjarig© jonge man is op dp Wiaal bij' Nijlmegen met een kano omgeslagen en verdronken, (lij was een geoefend zwemmer; vertoond wordt, dat hij' kramp gekregen heeft. Een 1.5- jarjge jongen, die in een zweminrichting te Een Haag zich, hoewel hij niet zwem men kon, in ,het diepe bassin waagde, is verdronken. Bij1 het zien van een brand is de tienjarige dochter van den landbouwer Smolders te Westerhoven van schrik dood gebleven. De stal van dien landbouwer is afgebrand. Die heer 'IJ. geraakte te Nieuwtxiinen met zijn fiets in het Zuiderdiep' en verdronk jammer lijk. Die dubbele moord to W ij - chen. Omtrent don dubbelen moord, die gisterennacht te Wijchcn heeft plaats ge had, wordt nog gemeld: liet schijnt, dat de dader(s) eerst den ouden man heeft (hebben) aangevallen en dat deze om hulp heeft 'geroepen. Die vrouw is toen opgestaan, waarschijnlijk met het doel haar broer te hulp te ko men. Uit het feit, dat de kleeren van de vrouw geheel gescheurd waren en dat in de kamer oen stuk gevallen pe troleumlamp werd gevonden, blijkt, dat er een worsteling heeft plaats gehad tus- schen haar en de(n) dader(s). Op> het erf rondom het huisje is nabij de waterput een kaars gevonden; overigens werden geen directe aanwijzingen ontdekt. De oude menschen hebben geruimen tijd ge leden hun g ond verkocht om vaïï 'dop brengst daarvan te kunnen leven. Of er iets gestolen is, kon nog niet worden geconstateerd. Het blijkt ook, dat het misdrijf is voorbereid. Ongeveer veertien dagen geleden toch zijn de waakhond van den landbouwer Willems en die van zijn buurman dood gevonden. Aanwijzingen omtrent de daders zijn nog niet gevonden. Een zekere v. d. 11. uit Wijehen is, onder verdenking', gear resteerd, doch bijna onmiddellijk weer in viijheid gesteld, daar vast is komen te staan, dat hij met don dubbelen moord niels uitstaande heeft. Van andere zijde wordt nog gemeld: Gisterenmiddag is het- parket uit Arnhem te Wijchcn aangekomen tot het instellen van een onderzoek. Uitgemaakt werd, dat een kist was opengebroken. Of daaruit iets ontvreemd is, kon nog niet worden vastgesteld. Het verdere onderzoek beves tigde het feit, dat de man met een hamer op een gewelddadige wijze is dood geslagen; de schedel was g'ehcel open. Ook de vrouw is op deze wijze om het leven gebracht. Twee verdachten zijn aan gehouden, die betrokken zijn geweest bij een Zondag te Alverna bij' Wijehen plaats gehad hebbende vechtpartij. Een hunner had tal van bloedvlekken op zijn kleeren. Hij' heeft echter nog niet bekond.De ha mei', waarmede de mioord is gepleegd, is in een put gevonden. Het justitieel on derzoek leidt in 'de richting, dat perso nen uit Wijehen de daders zijn. Ontploffing in een opera tiezaal. In do operatiezaal van het ziekenhuis te Cheltenham (Engeland) heefterwij" men bezig was een ooglijder te behandelc-n, een elherontploffing plaats gehad, waardoor de patiënt zeer ernstige brandwonden kreeg en de chirurg, zoo mede zijn drie assistenten verwond wer den. Vliegtuig gevallen. To Cleck- heaton, in het graafschap Yorkshire (En geland), heeft een ernstig vliegongeval plaats gehad. Tijdens een pleziervlucht viel een vliegtuig ter aarde en werd daarbij tolaal vernield. Do inzittenden ontkwamen gelukkig op onbegrijpelijke wijze aan den dood. Het vliegtuig had betrekkelijk laag gevlogen en de bestuur der vergat daarbij eenige telegraafdraden te vermijden, tengevolge waarvan de ma chine er op tamelijk onzachte wij'ze mede in aanraking kwam en, via den top van een bootn, in een voetbalveld terecht kwam. De mecanicien was geheel onge deerd en de pilot had enkele lichte ver wondingen aan hoofd en enkels. De eenige passagier, Clay genaamd, brak zijn neus been. Het gevecht met de politie te Leerdam. Omtrent deze vecht partij verneemt de Tel. nog het vol gende Zaterdagavond was er reeds ruzie gewee.st in een café. Zondagmiddag begon het vierfal wederom ruzie te zoeken met de politie. Tweemaal had de getroffene met zijn mes reeds gestoken naar den agent en na twee waarschuwingen van dezen, vilde de aanvaller ten dorde male steken. Toen schoot de politieagent hem 'neer. De moord in den trein. Pre sident Ebert heeft aan Kalt, den moor denaar van den Amsterdamschen leeraar Ruben, in den trein bij Schüttorf, gratie verleend en de doodstraf gewijzigd'in le venslange gevangenisstraf. Over een failliete voor schotbank. Een paar jaren geleden opende een ambtenaar te 's Gravenhage, die den gemeentedienst met pensioen ver liet een Voorschotbank meer speciaal be stemd voor het verlecnen van voorschot ten aan ambtenaren, die in tijdelijk geld gebrek verkeerden. Die gepensionneerde ambtenaar beschikte zelf niet over liet noodigc kapitaal, om gevraagde voor schotten te kunnen verstrekken, maar aan gezien hij als oud-ambtenaar in een kring van kennissen voldoende vertrouwen ge noot, sloot liij met dezen en genen leenin- gen tegen behoorlijke rentevergoeding. De Bank ging schijnbaar zoo goed, dat een paar panden werden aangekocht, tot op| eens, nu enkelo maanden geleden de Voorschotbank hare betalingen staakte en zij die geld aan den bankhouder geleend haddon, al spoedig hoorden dat 't,,mis" was. De zaak ging failliet en tegenover een activa van slechts enkele honderden guldens stond een passief van meer dan 65.000 gulden. Dezer dagen had de veri ficatie-vergadering plaats. Voor het mee- rendeel zijn 't personen die hunne spaar duitjes in de bank gestoken hebben; die de dupe geworden zijn van do affaire. Die gewezen oud-ambtenaar-bankhouder M. wist ter verificatie-vergadering niet te zeg gen hoe het tekort was ontstaan en even min kon hij' opheldering geven, waar een totaal bedrag van oen vijftigduizend gul den aan geleend geld was gebleven. Na de verificatie-vergadering verscheen in het rechtsgebouw een inspecteur van politie, die M. verzocht mede te gaan naar het politie-commissariaat. De moord in do Engelen burgstraat te 'sGravenhag e. Naar wij vernemen is het gerechtelijk on derzoek in de bekende zaak van dezen moord, die eenige maanden geleden be dreven werd, nog steeds gaande. Zooals men zich zal herinneren is kort na de misdaad een familielid van de versla- gene, als verdacht den moord bedreven te hebben, aangehouden. Dieze verdachte, die gewoon was nogal dikwerf oen bijl bij zich te dragen, zegt dat hiji zijn bijl hoeft weggestopt, maar weigert to zeggen waar hij dit heeft gedaan. 'De aangehou dene bjjjft nog steeds pertinent ontkennen ook maar eenig voornemen te hebben gekoesterd, de vrouw vau het leven te berooven of haar op het hoofd geslagen te hebben. Wij vernemen' tevens, dat oen onderzoek zal worden ingesteld naar de gcestveimogens van den verdachte. Geheimzinnige m o o r d. In de Engelscho zeebadplaats Eastbourne heeft een geheimzinnige moord plaats gehad. In een hut, die vroeger door een kust wachter bewoond werd, is namelijk een koffer gevonden met hel verminkte lijk van een jonge vrouw. Het hoofd ontbrak geheel, terwijl de rest van het lijk in stuk1 ken gesneden was en sporen vertoonde van pogingen om het te verbranden, of to koken. Aan deze ontdekking was de arrestatie voorafgegaan op een station te Londen van een man, die een kof fer kwam afhalen, welke daar ongeveer veertien dagen geleden in deposito was gegeven. Toen hij op het punt stond, den koffer mee te nemen, werd hij' door twee detectievcs weggeleid. De koffer bleek bij opening twee stukken zijde, een stuk vrouwenkleding, een stuk vleesch en een groot mes te "bevatten. Dé stukken zijde en het stuk kleeding wa- retn toet bloed bedekt. Op den koffer waren eenige dagen tevoren bloedsporen ontdekt en derhalve werd Scotland Yard gewaarschuwd met hot bekende resultaat. De gearresteerde majn wordt in voorloo- pige bewaring gehouden. Naar verluidt, zal hij in staat van beschuldiging gesteld worden wegens moord. Hoog water. Uit Wageningen: meldt men: Het water op' den Rijn heeft thans een zeer hoogen stand bereikt. Te Renkum en Optieusden is de gierpont opgebroken. Aangezien het water tot aan den bovenkant van de Zomerkade staat worden de uiterwaarden bedreigd met overstrooming. De Waal bij Nijhiegen is zoodanig ge wassen, dat de Waalkade blank staat tus- schen de Groot© Straat en de Lage Markt. Die hooggelegen uiterwaarden zijn even eens ondergeloopen. Tiel: De Maas staat van dijk tot dijk. Men meldt uit Roermond: De Maas is hedennacht sterk gewassen. De laag gelegen weilanden staan blank. Op meer dere plaatsen zagen de landbouwers hun in de weide loopend vee door het water ingesloten. Een juweliersfirma opge licht. Eenige dagen geleden vervoegde een als heer gekleed persoon, die zich v. d. Bunt noemde-, bij' den juwelier Iloeting te Amsterdam en vroeg sieraden te mogen zien. Na eenigon tijd geweifeld te hebben, koos hij1 twee met briljanten beze tte oorknoppen uit on zeide, dat deze aan zijn woning in de Witte de With- straat bezorgd .moesten worden. Zaterdag verscheen een bediende aan het bewuste adres. Die heer v. d. Bunt deed zelf open en nam do sieraden benevens de kwitantie in ontvangst, zeggende, dat hij het bedrag van f 700 even zou halen, blij kwam .echter niet terug en toen de bediende zich ongerust maakte en de dame, die in het benedenhuis woonde, te spreken kreeg, vernam hij, dat de heer j v. d. Bunt er niet meer was. Dat de be- j diende het s'a'htoffer was geworden van een oplichter, bleek spoedig. Twee dagen te voren had do laatstgenoemde een ka mer in het benedenhuis gehuurd. Dat was niet om het huis maar om het uitgestrekte weiland, dat daar achter lag en waarover .hij dan ook ontsnapt is. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de man ook elders gezocht wordt ter zake van oplichting met paarden. Een zonderling. Een alleen- wonend arbeider te Stellendam is dezer dagen uit zijn woning gezet, daar hij de huur niet betaalde. Zijn nog al scha mele meubelen, die hij bezat, heeft hij op een hoop bijeen gebracht en daarna in hrancl gestoken. Hij heeft daarna zij'n in trek genomen in een oud, vunzig -houten schuurtje. Dit is evenwel niet van lan gen duur geweest, daar de eigenaar het gebouwtje liet afbreken. Thans kampeert hij in de open lucht, midden in het polderland. Zijn arme kinderen, die in een vervuilden toestand verkeerden zijn in de weesinrichting „Neerbosch" bij Nij megen opgenomen. - Ge ment als bra ndblusch- m id del. Bij den-brand van een pakhuis en een daar naast gelagen houtopsla.g- plaats in Seneca (N.-Amerika) is voor het eerst gebruik gemaakt van cement om den brand te stuiten en met zeer verras send succes'. Groote massa's bout hadden roods vuur gevat, toen men op het idéé kwam, om de houtstapels, die bedreigd werden, met cement te bestrooien, waar van groote hoeveelheden vlak bij be schikbaar waren. Door het water van do spuiten pakte het cement samen tot kleine stukjes, die beletten, dat de zuur stof bij het hout kan komen, zoodat geen nieuw hout meer vuur kon vatten. Het cement, dat op het brandende hout te recht kwam, belette het wegvliegen van Vonken en brandende stukjes, terwijl het vuur ei' onder gesmoord werd. Biji dien brand werd er ook va,n cement gebruik gemaakt voor liet blusschen van olie, waarvan ongeveer anderhalve kubieke meter in een tank in vlam was; geraakt cn die tot overmaat van ramp overal heen spatie, omdat uit het pakhuis aller lei blikken in dien tank vielen, die dan uil elkaar sprongen en do brandende olie overal heen verspreidden. Men wierp eenige zakken droge cement in liet re servoir met de brandende olie. Die zak ken verbrandden natuurlijk o ogenblikken lijk, maar het fijn, poederyormige cement werd daarna over de oppervlakte hoon gesloven, waardoor weer door afsnijding van de zuurstof het vuur gebluscht werd. Het rapport over dien brand constateert met nadruk, dat zonder gebruik van dit cement, do houtvoorraad geheel verlo ren geweest zou zijn. Het feit is belangrijk genoeg om onderzoekingen uit te lokken en bij gelegenheid de toepassing ook bij ons eens te probeeren. Di o eerste loco m o t i e f o nder den hamer. Zaterdag kwam te Londen do eerste locomotief die in Engeland werd gebouwd, onder den hamer. Deze locomotief werd in 1784 te Redruth, in Comwallis, door W'illiam Murdoch ge construeerd. Zij moet er uitzien als een stuk speelgoed, wat heel goed t'e begrijpen valt, als men bedenkt, dat ze slechts 14 inches hoog is en 19 inches lang. In 1784 heeft het ding eens ©an keer do kamer rondgereden met oen kolenschop, een pook en een vuurstand achter zich aan. Murdoch heeft het ook een keer op straat beproefd. Die vicaris van die plaats meenclo, dat de „sissende, spuwen de demon niemand minder was dan de Duivel", Hot model werd door Murdochs kleinzoon verkocht aan de bekend© inge nieurszaak Tan gye en wel voor de so«i van vijfhonderd pond sterling. Thans brengt Sir Richard Tangye het op zijn- beurt onder den hamer. Br bestaat oetn klein beetje vrees', dat Amerika er mee zal -gaan strijken. Ontploffing. In de smederij' van den smid L. te Zeiken sprong bij het repareeren van ©en benzinereservoir dit met groote kracht uit elkaar. Van de smederij sprongen bijna alle ruiten. L. kreeg ernstige brandwonden, vooral in het gelaat en werd naar het ziekenhuis te Zutfen overgebracht. N.V. Houthandel vh. G. Alberts Lzn. Co te Middelburg. - In de heden gehouden aandeelhouders vergadering van deze N.V. werd het jaar verslag over 1923 uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend: In de eerste plaats wordt gememoreerd het groote verlies, dat de Vennootschap heeft geleden door hot overlijden te Dom burg van den President-Commissaris dhr O. M. Ghijsen. Ondanks de heerschende ongunstige omstandigheden, is het de directie en commissarissen een groot genoegen te 'kunnen mededeelen, dat het jaar 1923 een winstsaldo opleverde van f 141.261,96 waardoor het mogelijk wordt, het verlies in 1921 geleden, geheel te delgen. Na de statuairo afschrijving op vaste goederen ad f 9600, blijft een saldo over van f 15.532,37, hetgeen, behoudens nadere beslissing van de aig. vergadering naar nieuwo rekening kan overgaan. Jaarver slag, rekening en balans werden goed gekeurd. Die directeuren, dhrn E. M- Al berts, W'. De Ghijsen, en W. Berdenis van Berlekom, de gedelegeerd commissa ris, dhr F. M. Wibaut en de commissaris dhr K. Wl. Brevet, werden met alg. st. herkozen. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Mei, 2 uur. Berlijn O.62i/o0.63 Brussel 13.75—13.85 Parijs I7.221/2—I7.271/2 Londen 11.691/411.693/4 Dollar 2.661/2—2.671/2 Weenen 0.370.38 ENSCHEDE. V. D. Op een gisteravond gehouden vergadering van de H.-K. ar- beidersvereeniging is een motie aange nomen, waarin hulde wordt gebracht aan die leden van St. Lambertus, die het parool van hun Hoofdbestuur hebben op gevolgd ondanks den terreur vau 'de mo dernen. Na afloop van deze vergadering ontruimde de politie liet marktplein, waarbij sabel en gummistok te pas moes ten komen. Er is een verbod van samen scholing van meer dan 3 personen uit gevaardigd. Wat de hervatting van liet werk betreft, was de toestand heden sta- lionnair. De politie dreef de stakers, die voor de fabriekspoorten samenschoolden, uiteen. PARIJS. V. D. De Eclio de Paris meldt, dat volgens de meening der Belgische mi nisters, die naar Engeland geweest zijn, de aanneming der rapporten va.11 de des kundigen door de geallieerden zeker is. LONDEN. V.D. Volgens oen telegram uit. Parijs is de Russisch-Roemeensehe verhouding (in verband met llessarabië) zeer ernstig. Roemenië heeft groote be stellingen van oorlogsmateriaal in Frank rijk gedaan. WÏJOHEN. V.D. De Justitie 'heeft het onderzoek in de zaak van den dubbelen moord met kracht voortgezet. .Hedenmor gen 10.30 u. werd begonnen met 'I hooren van de verdachten. De Justitie meendo voldoende termen te hebben voor de arrestatie van den 35-jarigen C. v. d. B. Een broer van dezen verdachte, die gisteren reeds was aangehouden, maar later op vrije voeten 'gesteld, is heden morgen opnieuw aangehouden. Den water put op do boerderij zal leeggepompt wor den De hamer waarmede 'de aanslag is geschied, is reeds in dezen put ge vonden. Nog enkele personen worden verdacht. »"-■■■■ 1 *wmm.tm&mxmmm i» iwiua Opeütere Yerfesopimjen ea Ver pachtingen. Mei. 7 Ovezande, huis, inboedel, Belli. 7 Nieuwland, huis, tuin, inboedel, v. d. Harst. 7 Vlissingen, koffiehuis, v. d. Harst. 8 Goes, inboedel, v. Dissel. 8 Kruiningen, Wemeldinge, Biezelinge, nieuwe houtwaren, de Wilde en Heij- boer. 9 Rilthem, inspan, De Neeling. 9 Krabbendijke, huis, inboedel, v. Dissel 9 Vlissingen, koffiehuisinventaris, v. d. Harst. 9 Kloetinge, afbraak, de Kok. 10 Kattcndijke, inboedel, de Kok. 15 Kloetinge, verp. land, v. Dissel. 15 Krabbendijke, meubilair, de Kok. 16 Aagtekerke, inspan, Blaupot ten Cafe. 22 Baarland, slot met vijver, plantsoen, enz., Neervoort. 30 Kapelle, huis, koetshuis, enz., van Dissel. Borssele, afbraak Jachthuis, de Wilde en Heijboer. Hansweert, huis, v. Dissel. Kloetinge, heerenhuis, tuin en bouw terrein, v. Dissel. Elect rischo fietslantaarns. Voor het Leklsche kantongerecht is voortgezet de behandeling van de zaak tegen dr E., wegens het berijden van een rijwiel zonder een helder wit vooruitstra- lende lantaarn. Die gemachtigde van be klaagde, mi' Nord Thomson had ver klaard, dat beklaagdes rijwiel voorzien was van een ©lectrische lantaarn. Op de Breestraat moest beklaagde afstappen. Bij het weer opstappen brandde de lamp niet dadelijk helder genoeg, omdat dr E- maar een zeer maligen gang- had, waarom twee agenten van politie hem hadden be keurd. De verdediger betoogde toen, dat deze zaak door de fabrikanten v.an elec- trisehe lantaarns met groote belangstel ling was gevolgd, omdat, volgde hier een veroordeeling, de eleotrisch© licht- lantaarns zouden hebben afgedaan. Die ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat ©lectrische lantaarns in het algemeen een uitstekend licht geven. De aard van het instrument brengt echter mee, dat bij langzaam rijden do lichtsterkte vermindert en daardoor is het te verklaren, dat beklaagdes lantaarn geen of slechts zwak licht uitstraalde. In elk gevai is het systeem der verlich ting goed. Wat de overtreding zelf betreft deze is wettig en overtuigend bewezen doch spreker is van oordeel, dat het feit niet strafbaar is. D© geest van de motor en rijwielwet bedoelt, dat licht eerst noo- dig is bij een ©enigszins behoorlijken gang en niet bij langzaam rijden, als hier het geval was. Gezien de moderne ver lichting van het rijwiel moet beklaagde geacht, worden voorzien te zijn geweest van een goed en bruikbaar ücht. Het O-M. vroeg dan ook ontslag van rechts vervolging. Door de architecten yorkink en Wormser te Amsterdam is namens de woningstichting „Patrimonium" te Hil versum aa.11 den aannemer G. H. Ver- tregt te Middelburg opgedragen de bouw van 24 arbeiderswoningen te Hilversum. Goes, 6 Mei 1924. (i ra a 11111 a r k t. Nieuwe Tarwe f 13.50 f 14.50. Aanvoer tamelijk. Peulvruchten opge ruimd. Boter per K.G. f 1.40f 1.60, midden- prijs per V2 K.G. f0.70f0.80, winkel prijs f0.80f 0.90; eieren per 100 stuks f5.80, middenprijs per 25 stuks fl.45, winkelprijs 7 cent. Aanvoer: fabrieksboter .81 pond, ver kocht h f 1.10. Boter 500 pond. Eieren 208 stuks, eendeieren 50 stuks. Afwij kende boter 65 pond verkocht a 65 cent. Ganseieren 15 stuks. V. P. N. Aanvoer 38500 eieren. Prijs f6,10 per 100 stuks. MIDDELBURG, 5 Mei. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Uien 5, witlof 1736, spinazie 49, bak sla 71, koolrapen 13, moskrul 28, alles per K.G.; zuring 339, kropsla 99 —174, dunsel 109—125, stoofsla 103, pluksla 69, raapstelen 3645, posteleijn 101 143, bloemkool 20193, molsla 64 73, sterrekes 144 8 c., alle.s per mandje; rhabarber 25— 40, selderij 84 103, radijs 65—85, prei 23106 c., alles per 10 bos; peen 2225 c. per bos. VLISSINGEN, 5 Mei. Witlof 20—29, baksla 1830, snij sla 42, poters 78, koolraap 2, spinazie 2,5—5, wijnpeeën 6, posteleijn 41 -50, alles per K.G.; bloem kool 2027, sla 4,514, beide per stuk; raapstelen 1,5, radijs 1010,5, selderie 4,58, prei 69, peeën 2124, rha barber 0,52,5, alles per bos; vejdsla 1114, ketvei 27, peterselie 17, zu ring 7—26, bloemkool 26-75, alles per mand; posteleijn 10 c. per klein mandje. Over de maand April. BIGGEKERKE. Ondertrouwd: 17, Jan Vader, 24 j. fin. en Johanna Kerkhove, 28 j. jd.Pieter Lamport, 23 j. (jm. on Pieternella Maria de Witte, .20 j. jd. Samuël Kluijfhout, 26 j. jm. te Koude- keike en Janna Cal jé, 24 j. jd.Adriaan •lob.se, 25 j. jm. te Zoutelando en Janna de Hondt, 25 j. jd. Getrouwd30, Samuel Kluijfhout, 26 j. jm. en Janna Caljó, 24 j. jd. Geboren: 15, Cornells, z.v. Cornelis Wie- lom aker en Neeltje Geldof; 30, Pieter, z. v. Adriaan Arend se en Louwrina Ja- kobsen. f Overleden: 10, Johanna Koene, 59 j., echtgenoot© van Pieter Klaasse Johz. SCJIOONDfJKE. Gehuwd: 24, Jozias Scbijve, 32 j. jm. en Maria Helena Rie- mens, 26 j. jd.; Jozias Izaak Luteijn, 26 j. jm. en Sara Maria German, 28 j. jd. Geboren: 26, Jacob, z. v. I. ^Eekhout en S. S. Dierkx. Overleden: 42, .Tacobus de Jonge, 82 jaar, wdnr. van J. Dieleman. OUDiF.LANDE. Huwelijksaang.16, Cor nelis 'Koens 31 j. jm. te 'Oudelande en Clazina de Vos 30 j. jd. te Baarland. Overleden29, Klazina Rijk, 6 mnd. d.v. Pieter Rijk en Maria Magdalena Priem. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 3, Cornelis Zweedijfc 42 j. wedn. en Sara Maria Scheerens, 38 j.10, Jacobus van Vel- zen, 23 j. en Johanna Slabbekoorn, 20 j.; 23, Johannes van den Berge, 26 j. en Elizabeth Dees 18 j. Geboren: Jeras Willem, z.v. Karei Die leman en Dingetje Sent; 12, Maria Jo hanna d.v. Jan van 'Jwaarden en Cor nelia Beenakker; 16, Leuntje Wilhelmina, d.v. Chiistiaan Wisse en Jannetje .Over boek©; 15, Neeltje Geertruid, d.v. Izaak Haverhoek en Elizabeth Wiskerke; 17, Adriaan Andries, z.v. Jacobus Francois Allaart en Augustina Allewijn; 27, Au relia d.v. Pieter Abraham Schwartz en Catharina Vogelaar. ARNEMUIDiEN. Geboren: 10, Jan z.v. Jacob Adriaanse en Leintje van der Vorst; 20, Cornelis z.v. Adriaan Meeuwso en Neellje de Jonge; 21, Job z.v. Jacus de Nooij'cr en Grietje van Belzen; 21, Adam z.v. Chiistiaan Dekker en Dina Jacomina Baaijens; 30, Aarnoudt Pieter, z.v. .Tan Jeras en van Adriana Meerman. Overleden: 15, Maria Bliek, 68 j., wed. van Cornelis Willeboordse. Getrouwd: 18,' Pieter Verhage, 24 j. jm. te Zoutelande en Dina Jozina Joosse; 29, Gilles Meerman, 26 j. jm. te Vlis- sing'en en Janna Schuit, J26 j. jd.; 26, Jozias Pieter Kusse, 20 f. jm. en Cor nelia Dingemanse, 20 j. ui. KATTENDIJKE. Huwelijken: 3, Chiis tiaan Wisse 30 j. en Adriana Wilhelmina van Kleunen, 22 j.24, Pieter Vdrianus de Dreu 19 j. en Suzanna Pieternella Minnaar, 22 j. jd. Geboren: 18, Anna Krijna d.v. .Tacobus Schout en Jacoba Johanna Srhuite. 26, Johannes Gerard z.v. Jacobus Johannes Leendertsc en Janna Aartje Ruissen. Overleden: 15, Marinus de Puit, 20 ongeh.28, Pieternella, 3 mnd. d.v. Elias Verrijzer en Anna Maartense. TELEGRAFtSGH WEERBERSOHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 6 Mei. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.2 te Mün- chen, laagste 751.5 te Scuna. Verwachting tot den avond van 7 Mei: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk nog droog weer, zachter over dag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3