Rechtszaken. Finaacieële Berichten. MarktbertcMee. H.H. LANDBOUWERS. de Afbraak van een Wafenschip, Vrouwe SARA MARIA PETRONELLA De chauffeurs P. THORENAAR en P. SCHIPPER heb ik, wegens onbetrouwbaarheid op staan- den voet ontslagen. KRAAK STEEMANN. Eiuinabloemcollecle voor lijders aan T. B. C. Vrijdag a.s. 2 uur n.m., Opleiding voor BewaarschoolonderwUzeressen H.H. Landbouwers en Smeden. C. BRASSER Wagenaarsboonen te telen, e e W. DE SCHRIJVER, Vrijdag 2 Mei 1924, A. het lossen van steenslag, grind en grindzand in de haven van Goes4300 S. T. steenslag en l600M3.grind. In het kanaal door Zuid- Beveland 2000 S. T. steen slag, 2300 M3. grind en 700 S.T. grindzand. B. Het vervoeren per as van bovengenoemde hoeveelhe den van de havens naar de wegen, benevens het vervoeren van 60 S.T. teer, van de haven van Katten- dijke, te lerseke en in het kanaal door Zuid-Beveland. 8 c h e y b e k. Men meldt aan het Hbld. uit Beverwijk, dat in de raadsver gadering het voorstel tot aankoop van het landgoed Scheybeek tot een bedrag van f 200.100 benevens ongeveer f 16.000 kos ten met één stem tegen is aangenomen. Zonder stemming en met dank aan den schenker werd aanvaard een bedrag van f 40.000, geschonken door dr C. J. K. van Aalst uit waardeering1 voor het feit, dat door dezen aankoop door de gemeente Beverwijk een monument van historische waarde ongetwijfeld behouden blijft. Verduisteringen te Maas sluis. Een firma te Maassluis heeft bij de politie aangifte gedaan, dat te haren nadeele twee postwissels zijn ver duisterd. Bij het onderzoek bleek het volgende Een bediende van bedoelde firma had o.a. tot taak den postbox te 'lichten. Hij vond daarin op zekeren dag twee postwissels tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f400. Deze heide wissels gaf hij niet af, maar voorzag ze van het handteekeningsstempel der firma, dat hij met inkt overtrok. Op1 de aldus ge ëndosseerde postwissels zette hij de hand- teekening voor ontvangst en ging zo in nen. Ze werden door den ambtenaar on middellijk uitbetaald. Waar het hier ver duistering betrof van gezonden wissels kwam deze verduistering niet spoedig aan het licht. De benadeelde firma schreef de beide posten nil; en zette deze, met nog eenige andere op1 een borderel, dat door den betrokken bediende moest wor den geïncasseerd. Toen de afrekening van dit borderel niet op1 den gewonen tijd kwam, werd bij het postkantoor gerecla meerd, waar bleek dat het borderel niet was aangeboden. Het borderel werd toen opnieuw uitgeschreven, daar men nog geen vermoeden tegen den bediende had. Spoedig bleek toen, dat de postwissels verzonden waren. Deze werden opge vraagd bij: do administratie der posterij'en. en door de politie in beslag genomen- Het jonge rnensch werd door de po litie bij zij'n woning opgewacht en naar het politiebureau overgebracht, waar hij eindelijk bekende. Hij1 verklaarde, dat hij het geld voor een 'deel met rooken en drinken had zoek gebracht, terwijl een paar „dames" voor de rest hadden ge zorgd. Des avonds op1 vrijie voeten gesteld, werd hij reeds den volgenden morgen weer opgepikt. Hij bekende toen dat hij' voor het geld nog verschillende dingen -had gekocht, die hij' als St. Nicolaas- cadeaux voor zich en zijn huisgenooten had laten thuisbezorgen. Verder bleek, ■dat hij zich ook nog aan kleine diefstal len ten kantore van de firma had schuldig gemaakt. Bij het verder onderzoek bleek hij te weten van een ladelichting, waarvan ■indertijd geen aangifte was gedaan. De daders hiervan werden nu ook verhoord en zij bekenden eveneens- Een van hen deelde nog mede, dat hij voor den betrok ken kantoorbediende wel eens kwitanties had geïncasseerd in D|en Haag en Rot terdam. Het bleek, dat ook dozo kwitanties waren verduisterd. Het jonge menseh moest deze n.l. van plakzegels en. het handteekeningstemp'el voorzien. Hiervan maakte hij' gebruik om er pen paar in zijn zak te steken, die hij dan door zij'n vriend liet innen. Op deze wijze verduisterde hij bij1 elkaar in een zeer korten tijd ruim f 1000. Hij1 is reeds in het Huis van Bewaring te Rotterdam ogesloten. -Het weer van Zaterdag- Za terdagmiddag ontlastte zich out zes uur het eerste voorjaarsonweder boven Am sterdam. Het weerlicht was zeer fel, voor al in het westelijk deel van de stad, waarover het zwaarste gedeelte van de bui trok. Het omveder ging vergezeld van een korte doch hevige plasregen. Het .Werd zoo' donker, dat tal van bewoners het licht moesten ontsteken. Met ver schillende auto's gebeurde hetzelfde. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven SÜedrecht een hevig onweder. Op eenige plaatsen sloeg de bliksem in. Bij W. v. Dl. ontstond een begin van brand, die men wist te blusschen. Zaterdagavond is een klipperaak door stormweer gestrand bij Enkhuizen. Zware golven beukten het schip, dat averij kreeg. De sloep werd verpletterd. De opvaren den brachten een hangen nacht door. Enkhuizer visscliers hebben Zondag bij Wat kalmer weer het schip in de haven van Enkhuizen gebracht. Het op de Friesche Wadden in nood verkeerende schip (zie telegrammen in pns nr. van gisteren) is het ijzeren schip „Rival", groot 1.10 ton, schipper 'Nieveen, thuisbehoorend te Harlingen. .Dioor de Nesser reddingsboot zijn vrouw en twee kinderen van boord gehaald. De schip per en zijn knecht zijn aan boord .gebleven met een lid der bemanning van den reddingsboot. De St. Paschaliskerk aan den Wasse- naarschen weg bij Den Haag heeft al heel erg te lijden gehad. Van het dak der kerk zijn tal van leien afgewaaid en een 5-tal gebrandschilderde raampjes zijn door de geweldige zuiging van de wind hoos geheel uit de muren gerukt en ver brijzeld. Ook de grootere ramen hebben te lijden gehad door inwaaiende stukken lei van het dak. De collectant, 'de heer iV., die zich. tijdens de windhoos in de kerk bevond, werd door vallende glas scherven in het gelaat gewond. De schade aan de kerk aangebracht, wordt op f 2500 f 3000 geschat. Te Voorburg heeft een wervelwind ern stige schade aan verschillende huizen aan gericht. Tientallen van ruiten werden een voudig ingedrukt. Nabij Boertange (Gron.) is door den hevigen wind de in aanbouw zijnde boer derij van den landbouwer D. omgewaaid. Door de windhoozen Zaterdagmiddag is te Lieshout onder een instortend, in aanbouw zijnd huis bedolven zekere v. d. A. uit Erp. Men vreest het ergste. Inval in een nachtcafé. De R'damsclie politie hield reeds lang 'n pand op den Haringvliet Nz. in de gaten, waarin een nachtcafé gevestigd is. Herhaalde lijk had men er al een inval gedaan en telkens meerdere personen aangetrof fen. Tot nu toe was men er evenwel nog niet in geslaagd den eigenaar op den verkoop van drank te betrappen'. Steeds had deze kans gezien, flesschen en glazen tijdig te verstoppen. Zaterdag nacht echter is het gelukt, het heerschap te snappen. Te ongeveer half drie drong men er onverwacht binnen en men trof er behalve den eigenaar twee personen „onder gelag" aan. Niet minder dan .22 flesschen wijn, champagne, hier, boeren jongens en limonade konden in beslag genomen worden. Tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Het euvel der nachtcafé's schijnt in deze stad danig te tieren. Die vorige week nog heeft de politie op de Leuve- haven zoon nachtkroeg uiteengedreven. Toen bevonden zich in het betreffende pand niet minder dan twintig personen, waaronder een vijftal vrouwen van ver dachte zeden. Aanval in een trein. In een der avondtremen van Parijs naar Chartres is een 26-jarige vrouw, die zich alleen in een coupé bevond, door een gemaskerden kerel aangevallen en beroofd. Na de dame niet minder dan acht hoofdwonden te hebben toegebracht, ontrukte hij haar, die zich eerst krachtig te weer stelde, een handtaschje, waarin ongeveer 600 frs. zat. Toen de trein voor .louy, waar de vrouw moest uitstappen, zij'n vaart verminderde, sprong de bandiet uit den wagon. Het parket stelde onmiddellijk een onderzoek in. De dame kon geen nauw keurige beschrijving van haar aanvaller- geven. Een g e v a a r 1 ij k e diens t- bode. Te 's Gravenhage is aangehouden een 25-jarige dienstbode, .(lie Zaterdag avond het tweede meisje, dat in den- zelfden dienst was als zij, met een ha mer op het hoofd had geslagen. Bij: haar arrestatie verzette zij zich. D'aar zij' wei gerde, zich aan te kleeden, werd zij, ge wikkeld in een deken, naar het politie bureau overgebracht. Valscho munter. Voor het uit geven van 100 billioen Markscheine aan de bank van Heynen en Steen te Venlo is gearresteerd zekere Dl. uit Togelen. Hij wordt verdacht deze biljetten zelf gefa briceerd te hebben. In zijn bezit vond men nog 95 stuks dier papieren, welke bleken valseh te zijn. Hij is in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten. De gearresteerde heeft na zijn verboor bekend. Storm in Engeland. Een he vige storm heeft Zondag over de Britsche eilanden gewoed van zuidwest Ierland tot het Noorden van Engeland. De wind had een snelheid van meer dan veertig mijlen per uur. De storm ontstond door een verrassende en geheel onverwachte depressie, dio ten Westen van Ierland haar hoogtepunt had. Die wind'nam snel in hevigheid toe en tegen den avond was het stormweer over het geheele Zuid- delijfce gedeelte van Engeland. Do passa giers die het Kanaal overstaken, hadden onaangename ervaringen. Die 'golven sloe gen geregeld over het dek van de pakket- booten en de hoofden te Folkestone en Dover werden overstroomd. Verscheidene postbooten hadden vertraging. .S p o 0 wegong eluk bij Lon- d e n. In de zoogenaamde Camdentunnel stond een extra-trein, die vele bezoekers uit Coventry voor een voetbalwedstrijd aanvoerde, op het spoor stil, toen de electiische trein, dadelijk nadat de seinen op veilig geplaatst waren, langzaam op' het achtergedeelte van den stoomtrein inreed. Het eerste rijtuig van den electrischen en het laatste van den stoomtrein iiit Coventry werden vernield. Viervijfden van de gekwetsten waren uit Coventry af komstig. In betrekkelijk korten tijd waren alle gewonden in ziekenhuizen opgeno men, maar de bestuurder van den electri schen trein zat met zijn beenen onder den motor beklemd en het duurde volle vijf uur, vóór hij uit zijn benarde positie bevrijd was. Verscheidene van de gewon den verkeeren in hachelijken toestand en bij velen moesten onmiddellijk operalies verricht worden. Er zijn thans 4 dooden en ruim 50 gewonden. 200 studenten verdronken. Nabij de Westkust va nKorea zijn bij de hotsing van een stoomschip' met een Ja- pansche kanonneerboot, die levensmid delen naar het schip \Vilde brengen, 200 Koreaansche studenten, die zich aan boord van het schip bevonden, verdron ken. Amerikaansche oorlogs schepen vernield. Volgens bericht uit New-York zijn de twee Amerikaansche oorlogsschepen „California" en „Rhode Island" door een brand op de marine werf van Qakland in California, geheel vernield. Bovendien zijn 5 andere stoom schepen door de vlammen vernietigd. GOES- Veiling-sver. Zuid-Be velatid". Veiling van 29 April 1924. Goudreinet- ten 28—45; Zure Bellefleur 30, Kleipcren 36, Spinazie 16—20, Uien 6, Koolra pen 1, Aardappelen (groote) 59,70, Aardappelen (poters) 1,204,90, Aard appelen (kriel) 1,10 gulden, alles per 100 K.G.; Rhabarber 13,50 gld per 100 bos; Honing 0,550,60' per flacon. De moordaanslag in de boschjesvan Poot. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van K. L.,, los-werkman, die door het Haag- scho Hof wegens poging tot doodslag in de Boschjes van Poot tot vijf jaren ge vangenisstraf was veroordeeld. 1 Sunlight- en Lux zeep. Voor den president der rechtbank te Rotter dam zijn een aantal zaken behandeld, door De Lever's Zeep-maatschappij te Vlaardingen aanhangig gemaakt tegen verschillende grossiers en winkeliers te Rotterdam. Blo eischeres beweerde, hv Ne derland uitsluitend gerechtigd te zijn tot den verkoop van zeep, voorzien van de bekende handelsmerken Sunlight on Lux en stelde, dat de door haar gedagvaardo grossiers en winkeliers zeep hadden ver kocht, van dezelfde merken voorzien, doch afkomstig niet van haar, doch van bui* tenlandsche fabrieken. Haar vordering hij den president strekte, dat aan de dooi' .haar gedagvaarde winkeliers en grossiers zou worden verboden, niet van haar af komstige Sunlight- of Luxzoep té verkoo- pen, met bepaling, dat hij overtreding van dat verbod, dezen een schadever goeding per dag zouden hebben te betalen. De president wees de ingestelde vorde ringen toe en legde aan de gedaagden een voorloopig verbod op, om Sunlightzeep en Luxzeep te verkoopen, niet uit de Vlaardingsehe fabriek afkomstig. De scha deloosstellingen, die bij overtreding van dat verbod zouden zijn te betalen, wer den voor do grossiers bepaald op f 100 per dag, voor .de winkeliers f 50 per dag. 's-Gravenpolder, Vandaag worden voor do Arr. Rechtbank te Middelburg behan deld een drietal zaken betreffende voor vallen in het kerkgebouw der Nod. Geref. Gem. alhier, op Zondag 11 Februari 1.1. L. H.. 46-jarig werkman te 's.Graven polder wordt ten laste gelegd, dat hij do orde in de godsdienstoefening heeft ver stoord, door den leider C. Goud in de rede te vallen met de woorden; „D'an moet jij jo weg maar beter bewandelen". J. H., 55 jaar, werkman te 's Graven polder wordt ten laste gelegd de orde verstoord te hebben door den leider toe to roepen; „dat hij voor hem niet te dan ken had". F. H. 47 jaar, werkman te 's Graven polder wordt ten laste gelegd, dat hij do orde hoeft verstoord door op luiden toon te zeggen; „Ik heb eon vriendelijk verzoek aan de mansleden om even te blijven zitten". Wisselkoersen. Amsterdam, 29 April, 1.15 u. Berlijn 0.62—0.63 Brussel 14.7514.85 Parijs 17.2517.35 Londen 11.72x/211.73 Dollar 2.663/4—2.6714 We enen 0.38—0.39 Goes, 29 April 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 13.50 114, Haver f9.75f10, Kookerwten f22, Mesting-erwten f21.25, Maanzaad f 25. Aanvoer klein. Handel kalm. Boter per K.G. f 170, middenprijs per Va K-G. f0.85, winkelprijs f0.95, eieren per 100 stuks f5.20, middenprijs per 25 stuks f 1,20, winkelprijs 61/2 cent. Aanvoer: fabrieksboter 84 pond, ver kocht a f 1,10; boter 360 pond; eieren 235 stuks; afwijkende boter 40 pond, verkocht a 75 cent. V. P. N. Aanvoer 41550 eieren. Prijs f 5.60 per 100 stuks. MIDDELBURG, 28 April. 'Op de veiling der coöperatieve veilingsvereeniging „Wal cheren" werden de volgende prijzen be steed: Spinazie 1620, witlof '2436, snijsla 5563, dunsel 5560, pluksel 64, mos- krul 4347, koolrapen 4,55, posteleijn 6063, buismanszoet 2528, roode bak kers 1227, ermgaard 30 c., alles per K.G.; bloemkool 13208, zuring 2842, kropsla '42174, molsla 6985, stoofsla 94, sterrekes 1415 c., alles per mandje; prei 30113, rhabarber 1727, radijs 84120, raapstelen 2730, selderij 97 c., alles per 10 bos. VLISSINGEN, 28 April. Witlof 26—35, snijsla 3245, uien 310, spinazie (ge sneden) 614, spinazie (gestoken) 57, koolrapen 12, wijnpeen 35, alles per K.G., bloemkool 38119 per mandje, sla 6i4, selderie 7,510, prei 39, alles por stuk; veldsla 1023, krulandijvie 63 69, kervel 69, peterselie 517, zuring 321, alles per mand. OVEZAND, 28 April. Aanvoer op de voorjaarsveemarkt: 41 stuks hoornvee. De handel was slap. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 29 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763,8 te Per- pignon, laagste 745,8 te Groningen. Verwachting tot den avond van 30 April: Malige tot zwakke Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, iets zachter overdag. 1884 1924 Vrijdag 2 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders ABRAHAM GILLES PEPER en ELIZABETH DE PAGTER, hun 40 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat de Heere lien spare tot in lengte van dagen, is de wenscli van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Aagtekerke, April 1924. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Weduwe van Doctor JOHAN LEONARD GOEMANS, in den ouderdom van 79 jaar. Goes S. C. GOEMANS. Dordrecht Dr. J. L. GOEMANS. C. GOEMANS—Massee. Utrecht H. E. VAN DER MINNE— Goem'ans. Dr. A. VAN DER MINNE. Goes J. M. VAN BUREN— Goemans. W. A. P. F. L. VAN BUREN. Amsterdam M. J. GOEMANS. Antwerpen E. S. WATELET—Gsemans. J. O. WATELET. Goes R. C. GOEMANS. en Kleinkinderen. Goes, 26 April 1924. Oostsingel 118. Geen bloemen Geen bezoek. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondig lijden onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, CORNELIS NICOLAAS VAN DER HEIJDE, Gemeente-Secretaris en Ont vanger-Griffier van Polders, in den ouderdom van 68 jaren. Wissenkerke,26 April 1924. Wed. C. N. VAN DER HEIJDEDe Regt. Kinderen en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben a s. Donderdagmiddag 12 uur. Dankbetuiging aan alle Vrienden en Bekenden in ons smartelijk verlies. Diep getroffen door de zeer al- gemeene deelneming en liefde, die ons zeer gesterkt heeft bij de ziekte en het overlijden onzer innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster, betuigen wij U allen onzen hartelijken dank daarvoor. De bewijzen van deelneming waren te veel om allen persoonlijk door ons te kannen worden beant woord. Uit aller naam, L. J. FLORUSSE. Wemeldinge, 29 April 1924. Onzen hartelijken dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven op den dag van onze 50 jarige Echtvereeniging. JANUS SAN DEE. Wolfaartsdijk, 29 April 1924. Hartelijk dank voordeveleblijken van belangstelling, zoo van hier als elders ondervonden op onze 40 jarige Echtvereeniging. J. MOENS. K. MOENSCaljé. Domburg, 29 April 1924. Onzen zoo innigen dank voor de zoo vele blijken en persoonlijke belangstelling, zoo van hier als van elders op onze 25-jarige Echtver eeniging ondervonden. Z. ZACHARIASSE. M. ZACHARIASSE-de Wijze. Kondekerke, 29 April, 1924. In de Hervormde Kerk te Waarde, zal Donderdagavond D.V. optreden Ds. L i. LASWHiE- RINK van Delft. Aanv. 7.80 u. (O. T.) De Emmabloemcollecte zal te GOES gehouden worden op 3 en 6 Mei a.s. De bekende bloempjes zullen door jonge dames aan de huizen en op de straten te koop worden aangeboden Laten allen helpen, opdat velen geholpen kunnen worden. HET BESTUUR der Ver- eeniging „De Ambachts school" noodigt ouders en belangstel lenden uit tot het bijwonen van de uitreiking van getuigschriften aan de leerlingen van de Vakschool voor Meisjes, op waarbij tevens gelegenheid bestaat tot het bezichtigen van het repe titiewerk. Mr H. C. J. ZAAIJER, Voorzitter. Mr PH. R. HUGENHOLTZ, Secretaris. Bij genoegzame deelname zal te Vlissingen een Cursus worden geopend voor bovengenoemd doel, toegankelijk voor meisjes van 16 jaar en daarboven. Belang hebbenden wenden zich vóór of op 8 Mei a.s. tot een der ondergetee- kenden, die bereid zijn, alle ge- wenschte inlichtingen te ver strekken. J. F. OP DEN ZIEKE. Fmmastr. 26, Vlissingen. C, WEEDA, Wagenaarstr. D 81, Middelburg. Uit voorraad leverbaar: ,i ALBION Grasmaaimachines, enkele en dubbele versnelling. Verder; Landbouwwerktuigen. Schroeweg. Middelburg. Zij die genegen zijn worden uitgenoodigd op de ver gadering welke gehouden zal wor den te Souburg, Café MABILOT, op Maandag 5 Mei, 's avonds 7 uur. HET BESTUUR der V. V. V. 0 9 9 9 9 9 9 9 Koopt uw Vlechtwerk, Puntdraad, Gladdraad, Landbouw- houweeleir, Handwied- machinetjes enz-, bij ,,'t Groeijende Vlas", Vlasmarkt K 161 - Middelburg. 9 9 DE WILDE HEIJBOER, deurw., zullen des voonniddags 10 uur (O.T.), op de haven te Borssele, ten ver zoeke van dhr. DE RGQIJ, tegen contante betaling verkoopen: als: 60 koopen olmen Planken van 106M. lang, 2cM. dik; 60koopen eiken Planken, 7 M. lang, 2 cM. dik 60 koopen eiken Planken van 8—9 M. lang, l'/j cM. dik60 eiken Bal ken, 5 M. lang; 40 eiken Balken, van 2.50 M.120 koopen Weipalen van 2 M.; 10 koopen Luiken, enz, HET BESTUUR van het Water schap „DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE" vraagt prijsopgave van Aanbiedingen te zenden vóór 1 Mei a.s. aan den heer C. D. VEREEKE, Dijkgraaf te Kapelle bij Goes. Inlichtingen verstrekt de Waterbouwkundige Ambtenaar M. P. DE LOOFF te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3