löopïerkoopiip, Aanbestedingen, enz. Uit Se Pers. Opesfeare Yerkooprngen ea Uv* pasMingea. ^bestedingen. Laatste Berichten. Allerlei artlteiicbteB. Bnrpriyie Stand. Posterijen en Telegrafie. Rechtszaken Een eigenaardig arontuur. Een groot aantal toeristen zou een bezoek brengen aan de bekende Congo-gangen te Johannesburg. Toen echter de tijd van het bezoek verstreken was en de bezoekers niet verschenen, maakte men zich ongerust en stuurde een ouden gids uit, om de menschen -op te sporen. Daar de onderaardsche gangen mijlen lang zijn, was het niet onmogelijk, dat de toeristen den weg waren kwijt geraakt. Na eenig dwalen vond de gids een corpulent man, die zich in een nauwen gang door de rots zoodanig had vastgewerkt, dat hij niet meer voor of achteruit kon en voor de overige bezoekers de terugweg was afgesneden. Met veel moeite kon de gezette toerist ten slotte uit zijn benarde positie bevrijd worden. Plotseling gestorven. Op 10 April j.l., in den vroegen morgen, ging de 54-jarige bakker v. d. B., te Veenendaal, nadat "hij in zjjn woonkamer een kop koffie had gebruikt, zijne werkzaamheden in de broodbakkerij beginnen. Toen een zijner huis- genooten even daarna in de bakkerij' kwam, vond deze zijn lijk. Aan misdaad werd niet gedacht. Thans iieeft de justitie gemeend naar aanleiding van loopende geruchten, een onder zoek te moeten instellen naar 'smans doods oorzaak, daar getwijfeld wordt of de man wel zijn natuurlijken dood gestorven is. De officier van justitie heeft zich daartoe ver gezeld van geneeskundigen, naar die gemeente begeven en het lijk doen opgraven. Een onderzoek wordt ingesteld. De bollenvelden. Met de Paasch- dagen was het nog niet veel gedaan in bollen land. De hyacinthen wilden wel, maar het gure weder hield ze tegen. Maar de narcissen bloeiden rijk. Thans staan ook de hyacin then op uitkomen. Een milde dag zet nu de velden in vollen bloei. De centra van de •cultuur zijn Lisse en Hillegom. Vandaar uit 'kan men de prachtigste tochten maken; ter plaatse geeft men den bezoeker gaarne de mooiste toeren aan. Ook Voorhout, Noord- wijkerhout en Noordwijk loonen de moeite. ",t Is nu de tijd, om erop uit te gaan. Niet fortuinlijk. Voor den 2en 'keer sloeg bij de inpoldering van den Carel Coenraadpolder (Gron.) het zeewater over de dammen, zoodat het werk moest worden stop gezet. Het vermiste vliegtuig. Gister middag arriveerden op het vliegveld „Waal haven'' te Rotterdam de marine-landvlieg- tuigen, die des morgens uit „de Kooi" ver trokken waren om te zoeken naar het ver miste vliegtuig van de K. L. M. De piloten der vliegtuigen hadden niets van het Fokker- 'vliegtuig kunnen ontdekken. Op het vlieg terrein te Waalhaven verkeert men begrijpelij kerwijze in groote spanning. Men heeft echter alle hoop nog niet opgegeven. Alle offici eels vliegterreinen stellen pogingen in het werk om inlichtingen te verkrijgen, over het -vermiste vliegtuig en de inzittenden. Het vliegtuig HN.A.B.S. was van- het type F III. Deze motor was juist in groot onderhoud geweest en had sindsdien 20 uur gedraaid. Zoowel vliegtuig als motor bevond zich in uitstekenden staat. De vliegtuigbe stuurder Adriaan Pieter Johannes Pijl, was sinds Maart 1922 bij de Kon. Luchtvaart-Mij in dienst en had bij deze maatschappij 1220 gevlogen, tot de grootste tevredenheid. Pijl was een uitnemend vliegtuigbestuurder, kalm, beleidvol en zijn vak door en door kennende. Hij heeft daarvan- herhaalde malen duidelijke bewijzen geleverd in zeer moeilijke omstandig heden. Gistermiddag om half drie waren bij; de directie van de Koninklijke Luchtvaartmaat schappij nog geen berichten ingekomen om trent de F III, het vermiste vliegtuig der maatschappij. Een der passagiers, de heer jWl- J. van Hien, is de zoon van den -heer y%. H. ,J. van- Hien, waarnemend directeur der rijksbelastingen te Amsterdam. Hij is gëhuwd en woont te Folkestone, en niet, zoo- jals eerst gemeld is, te Amsterdam. Het schijnt dat hij voor zaken naar Amsterdam zou gaan. -Auto-ongeval. Te Lexmond had gistermiddag een auto-ongeval plaats, dat be trekkelijk goed afliep. Drie chauffeurs zaten in een autobus, die den dienst onderhoudt tusschen Vianen en Gorinchem, terwijl de 17-jarige zoon van den eigenaar, welk jong- mensch nog geen rijbewijs heeft, stuurde. Op 1 een gegeven oogenblik reed hij tegen een aan- den weg staanden boom, met het gevolg, dat de voorruit brak, de machine in elkaar werd gedrukt en- het voorstel van den wagen verbogen werd. Geen der inzittenden bekwam eenig letsel. De bus werd ,op eeu boerenerf gesleept en- tegen den bestuurder proces-ver- -baal opgemaakt. Griezelig. Volgens een bericht uit Athene zijn de Grieksche bladen verontwaar digd over het feit, dat groote hoeveelheden beenderen, die naar men meent afkomstig zijn van Grieksche gesneuvelden, door de Turken worden verkocht. Het te Amsterdam thuis behoorende stoomschip Venus zou een lading van ettelijke duizenden zakken derge lijke menschenbeenderen aan boord hebben, die bestemd zijn- voor het vervaardigen van meststoffen. Een oude gewoonte. In Spanje is nog steeds de oude gewoonte bewaard, dat de Koning op Witten Donderdag in tegen woordigheid van het geheelfe hof en het ■Oorps diplomatique van 24 armen, mannen en vrouwen ,de voeten kust. Ook dit jaar is deze traditie in eere gebleven. Na afloop van deze plechtigheid werden arme lieden naar een tafel geleid, waar, ook alweer overeenkomstig de traditie, een koninklijke maaltijd voor hen gereed stond. Nadat zij zich daaraan te goed Eiadden gedaan, werd hun nog bij- wijze van „koude lunch" een maaltijd, keurig iu mand jes verpakt, medegegeven. Maar toen hebben eenige armen een leelijken deuk gegeven aan deze plechtigheid. Want nauwelijks wa zen ze buitengekomen, of aan den meest biedende werd de lunch verkocht. Ernstige aardbeving. Uit Hono lulu wordt een zware aardbeving gemeld. Verdronken. Bij het bezoek van den- gouverneur-generaal aan Bandjermasin is de laatste volgauto geslipt en- te water geraakt. De inzittende controleur A. L. van Aanholt en- de chauffeur ,zijii verdronken. Mevrouw Wolter, echtgenoote van den algemeenen se cretaris, en kolonel Brewer, adjudant van den landvoogd, werden gered. N. V. Hendrikse Co.'s Bankiers- en effectenkantoor te Middelburg. In de jaariijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hendrikse Co's Bankiers- en effectenkantoor te Middel burg, met bijkantoren te Goes, Oostburg en Sluis, gehouden Vrijdag j.l., werden de balans pfl de winst- en verliesrekening over het 65e boekjaar, zijnde 1923, goedgekeurd. De bruto winst bedraagt f 90.809.18 en de netto-winst f 41.6-13.74y2, welke werd aangewend als volgt afgeschreven op fondsen eigen rekening 22 duizend f 722.95, oprichtingskosten kantoor Goes f2604.53, gebouwen, inrichtingen, meu bilair f 11.091.93 en dotatie buitengewoon re servefonds f 5224. 33V2, samen f 41.643.741/2. De buitengewone reserve bedraagt alsdan f 17.724.33y2, terwijl het statuair reservefonds op f 100.000 bleef gehandhaafd. De heer mr A. J. F. Fokker van Crayesteyn van Rengers- ■kerke te Zierikzee werd tot commissaris her kozen. Feu sacré. Dit woord beteekent „heilig vuur". Er is al eenige malen door de pers van al lerlei richting opgemerkt, dat het Congres der S. D. A. P. 'op Paschen stond in het 'Jeeken der moedeloosheid. 'In ver band hiermede herinneren wij aan een uitspraak van het „Utrechtsch Prov. Week blad" en van een drietal sociaal-democra tische voormannen op het Congres zelve: Het socialistisch dagblad „Het Volk" schreef in het voorjaar van 1922 over den toen gehouden Deputatendag van "de Antirevolutionaire partij. De beoordeeling ;en waardeering was socialistisch, d.w.r. bombastisch. De schrijver was niet ge weest in de overvolle Tivolizaal, had niet eens een flink verslag van de vergadering goed gelezen. Niettemin was het geheele hoofdartikel in het hoofdorgaan der S. D. A.P. eigenlijk niets anders dan een kift- en scheldpartij. Het blad meende toen ook, dat d-e A.-R. partij in verval was, dat er geen waarach tige geestdrift heerschfce in de gelederen der Calvinisten. Niemand die in Tivoli geweest was, vriend noch vijand, zou zulks den socialistischen betweter nage zegd hebben. Wie weet, dat geestdrift iets anders is dan het meeting-lawaai, dat de S.D.A.P. nu en dan tracht te ontwikkelen, zal op den laatstgehouden! Deputatendag vanCal- vijn's zonen bemerkt hebben die ingehou den, zich nu en dan spontaan uitende geestdrift, die teeken is van een warm, echt gevoeld beginselleven. Zulks alle schimpende socialisten ten spijt. 't Vorige jaar hield de S.D.A.P. haar congres te Utrecht, ditmaal te Arnhem. In Utrecht woonden we voor een belangrijk gedeelte dit congres bij. Het was een ge moedelijke bijeenkomst, weinig imposant (het zaaltje van de Jaarbeurs was niet eens gevuld) waar men enkele marxisti sche elementen kalm liet sputteren, waar Kleerekoper zijn grollen de zaal inzond, doch waar elke geestdrift zoek was. Thans in Amliem. Het woord is aan 'de kopstukken van het bewuste proletariaat. Schaper: „Gebrek aan leuzen is er ze ker niet. Het is maar de zaak er actie voor te voeren". Werkhoven: „Er is geen gebrek aan leu zen, maar wel aan élan en dit is vooral noodig". Vliegen: „Eén ding is echter niet be vredigend, dat is de persoon lijke medewerking der partij- genooten. Wanneer dat oude feu sacré, dat zich nu nog wel eens uit bij verkiezingen, enz., weer constant werd, dan zou de partij spoedig over het doode punt heen zijn". Zouden deze drie onverdachte getuige nissen den zuren scribent in „Het Volk" wellicht ook iets te zeggen hebben? Zierikzee. Bij de aanbesteding van den bouw van een kerkgebouw voor de Chr. Gerat. Gemeente alhier was de laagste inschrijver H. Moerenburg te Gister wij'k voor f 42.000, (gegund). Voor meubilair J. Roggeband te Zierikzee voor f4444 (gegund). Vee re. Door notaris Blaupot ten Oate werden Donderdagmiddag publiek ver kocht de volgende perceelen bouw- ey weiland, aan en bij den Boschweg: 1.5110 H.A. bouwland aan L. Pieterse Brigdamme, voor f5290 38 A. bouwland aan A. de Rijke, voor f 149049 A. bouwland, aan H. G. van Be veren, voor f 1590; 36 A. 90 c.A. bouwland aan J. Barentsen, voor 146938 A. bouwland aan P. Polderman, voor f 132557 A, 30 c.A. bouwland, aan L. G. en D- Mi- davaine, voor f1458; 46 A. 10 c.A. bouwland, aan Wi. de Jonge, voor f 1410; 97 A. 40 c.A. weiland, aan J. Harpe, voor f3273; 69 A. 20 c.A. weiland, aan P. J. Maljers, voor f2390 80 A 40 c.A. weiland, aan Jan Kasse Dz., voor f2663; 1.1630 H.A. weiland aan D. en A. P. Kasse, voor f4200; 1.0405 H.A. bouw land, aan L. Slabber, voor f3742; 61 A. 80 c.A. bouwland, aan P. Philipse, voor f.1910; 20 A. 50 c.A. bouwland, aan S. W'. v. d. Hooft, voor f700 2.1850 H.A. weiland, aan J. Brouwer Az. voor f 660276 A. 48 c.A. bouwland, aan J. Huijbregtse, Vrouwepolder, voor f3085. Totaal f42597. (M. Ct.) April 28 Meliskerke, inspan, De Neeling. 29 Koudekerke, inspan, Blaupot ten Cate. 29 Serooskerke, huis, enz., Ittmann. 29 Goes, huis, v. Dissel 29 en 30 Middelburg, meubelen, Notaris huis. 29 Meliskerke, inboedel, Rosier en Ver- vaat. 30 Nieuwdorp, inboedel, v. Dissel. 30 Middelburg op Poelendale, inspan, Blaupot ten Cate. 30 Nieuwdorp, inboedel, v. Dissel. 30 Krabbendijke, beestiaal, De Kok. 30 Middelburg, huizen met schuurtjes, Struve. 30 Serooskerke, huis, Ittmann. 30 's-Heerenhoek, Ovezande, 's-Graven- polder, nieuw hout, de Wilde en Heij boer. 30 Colijnsplaat, huis, koetshuis, enz.. Markusse. 30 Middelburg, timmermans- en smids inventaris, loodsen. De Neeling. Zuidkraaiert, scheeps afbraak, de Wil de en Heijber. Mei. 1 Heinkenszand, Borssele, Baarland, nieuw hout, de Wilde en Heijboer. 2 Borssele, scheeps afbraak de Wilde en Heijboer. 2 Ierseke, huis, schuur, tuin, Kram. 2 Middelburg, afbraak, Rosier en Ver- vaat. 2 Biezelinge, nieuw hout, de Wilde en Heijboer. 3 Souburg, ren'tenierswoning, Struve. 3 Koekoek, Kwadendamme, Oud-Sab- binge, nieuw hout, de Wilde en Heij boer. 9 Ritthem, inspan, De Neeling. 9 Krabbendijke, huis, inboedel, v. Dissel 15 Kloetinge, verp. land, v. Dissel. Borssele, afbraak Jachthuis, de Wilde en Heijboer. Hansweert, huis, v. Dissel. Kloetinge, heerenhuis, tuin en bouw terrein, v. Dissel. Juni Wissenkerke, bouw- en weiland, Pilaar. April 29 Goes, levering, lossing, vervoeren grindbiggels en in profiel leggen van 11000 M. aarden weg Waterschap 's-H. Arendskerke. Dijkgraaf van Iwaarden, Heinkenszand. Mei 1 Middelburg, Polderhuis Walcheren, voorziening v. d. boorden der Rijks waterleiding bewesten kanaal van Terneuz-en, enz. Raming f6000; on- derhouds- en vernieuwingswerken werken aan de 4 wateringen, enz., in 5 perc.; het maken- verdediging v. h. duinbeloop tusschen strandpalen 43 en 44 a. d. Oostwatering. 3 Goes, bouwen huis, schuur, enz., J. J. en A. Ie Clercq. St. Maartensdijk. Vrijdag vergaderde de raad voltallig. Ingekomen een verzoek van Jac. v. d. Werf om ontheffing van woninghuur, aangezien hij wegens onge steldheid niet kan werken. De voorzitter zegt, dat die man ongelukkig is, maar op den duur kan dit toch niet zoo blij ven. Hij zal zich dan hebben te wenden tot de Diaconie of Weezenarmbestuur. Dhr. Hage vraagt of B. en W. dit niet beter kunnen afhandelen. Dhr. Vroegop zegt, zou de Diaconie dan niet willen helpen om die huishuur te betalen? De voorzitter zal probeeren die zaak te re gelen. Tegen een verzoek van G. Beve lander om met C. v. d. Hoek te mogen ruilen van woning bestond geen bezwaar. Op een verzoek van Wed. A. Priem, betreffende een moddersloot, waar be doeld gezin veel last van ondervindt zegt de voorzitter, dat dit van 't najaar door de waterleiding wordt opgelost. Op een verzoek van C. Rijnberg om van de ge meente te ontvangen in erfpacht of in koop een hoekje van den schooltuin wordt met 4 tegen 3 stemmen afwijzend be schikt. Vóór Hage, Quakkelaar en Vroeg op, tegen Priem, Kloet, Koopman en Groenewege. Naar aanleiding van een schrijven van den Inspecteur van het L.O. (zulks in antwoord op een ingesteld onderzoek desbetreffend) wordt besloten ihet onderwijzend personeel op te dragen eens per maand aan ouders van school gaande, kinderen een rapport te verstrek ken, inzake de voor- of achteruitgang van de leerkracht hunner kinderen. In verband met een schrijven van de Ge zondheidscommissie worden nog enkele nieuwe bepalingen in de Bouwverorde ning opgenomen. Besloten wordt met al gemeene stemmen een leening aan te gaan groot f 3000 dienst 1923 en een idem groot f3000 dienst 1924 tegen den koers van 100 pet. en ten hoogste 6 pet. rente, voor den aankoop van straatkeien. Goedgekeurd worden daarop enkele wij zigingen, af- en overschrijvingen op de begrooting 1923. Dhr. Koopman stemde tftgen deze goedkeuring. Bij punt IV der agenda: Voorstel rermenigvuldigingscijfer vast te stellen dienst 1924/25 op 1, zegt dhr. Hage, dat z.i. het cijfer 1 vermoe delijk te hoog is. Het belastbaar inkomen valt hier ter plaatse altijd mee. Twee jaar geleden is dit ook door hem betoogd en toen heeft de uitkomst bewezen, dat hij gelijk had. In verband daarmede zou hij willen voorstellen het cijfer vast te stellen op 0,9, temeer daar het afge- loopen jaar voor vele menschen niet min der was dan het jaar 1921/22. Dhr. Kloet is daar nog niet zoo- zeker van. De voorz. zegt, dat het voorstel van B. en W. gegrond is op de daarvoor aanwezige gegevens. Met 0,9 komen wij er niet aldus Spr. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 4 tegen 3 st. Vóór Groenewege, Kloet, Koopman en Priem, tegen Haigte, Vroegop en Quak kelaar. Dhr. Hage trekt hierop zijn voor- -stel in. Dfe voorz. deelt verder dned-e-, dat hem iS gevraagd, of de wed. J. Hage, het door haar overleden man gepachte land van de gemeente kan behouden. De raad heeft hiertegen geen bezwaar. Voorts wordt goedgevonden een heining te plaatsen op de gedempte sloot aan de westkant en te verbieden, dat op het aangrenzende land van G- J. de Wilde afval van slachtvee wordt weggeworpen. Bij overtreding hiervan moet de politie dan maar proces-verbaal opmaken. Dhr Koopman merkt o.p, dat door hemzelf ■een heining is gezet langs zijn eigendom op de gedempte sloot achterbosch, dat is dan toch zeker niet goed? De voorz. zegt, dat Koopman dan maar eens een nota van onkosten moet indienen, dan kan hem zulks worden gerestitueerd. Hier mede vereenigt zich de raad. Bij de rondvraag zegt dhr Vroegop, dat er veel wordt geklaagd over de rioolputten. Kun nen deze niet wat meer op tijd worden leeggemaakt. Meerdere leden ear ook de voorz. hebben in dit verband aanmerkin gen op den vuilnisman. Dihr Koopman verdedigt de vuilnisman. Hij geniet mo menteel f 500 salaris, aldus spr. Boven dien is bet vuil dan voor hem. Hij kan dit echter haast niet weggegeven krijgen. Sinds zijn aanstelling zijn er verschil lende nieuwe wijken gebouwd en meer dere rioleeringen aangelegd. Wil hij nu alles goed en op tijd doen, dan kan hij zijn werk niet af. Besloten wordt hierop om in overleg met Moerland zoo noodig af en toe een hulp aan te stellen. Dhr Priem vraagt, of er al in voorzien is een waterkraan te plaatsen voor schippers ten huize van M. Comelisse. De voorz. zegt hierover met Cornelisse te zullen spreken. Dhr Hage informeert naar de aansluitingen bij de waterleiding. De voorz. zegt, dat momenteel 49 pet is aangesloten. Hij denkt nog eens een ern stige aansporing te publiceeren, met de opmerking, dat het om het algemeen be lang gaat. Van zulk een aansporing ver wacht hij wel iets goeds. D'hr Koopman informeert naar de onwillige betalers van huishuur van gemeentewoningen. Hij zou B. en Wl willen machtigen om de onwil liger) te dwingen of er uit te zetten. Ter bespreking liiervan gaat de raad in geheime zitting. Een moord in Bergen op Zoom in 1467 en hoe die moest worden uitgeboet. Dhr H. Levelt gemeente-archivaris te Bergen op Zoom schrijft in „De Zoom"; Blijkens een Schepenakte d.d. 1467 Juni 9, te vinden in de Rechterlijke Ar chieven van R.o.Z. Protocol van Pro curation en Certification sedert 1466" fo 17'verso), verscheen op 9 Juni 1467 voor de Bergsche Schepenbank, het College van Gemeentewege, dat in rechtskwes ties uitspraak deed en zijn zittingen meest al hield „sub divo", d.w.z. in de open lucht, n.l. op de binnenplaats van ons stadhuis, eenpersoon, genaamd Corne- lis Jan Willemssone. De man had, kort tevoren, een moord begaan op zekeren Jacob Janssone van Hildernisse: „bij hem van levenden live ter doot gebracht, wij ens ziele God genadich zij". De moordenaar bad zich nu voor het gerecht te verantwoorden, in bijzijn van den oudsten zoon des vermoorden, ge heet-en Jan Jacopsone. Volgens gewoonte in de Middeleeuwsche rechtspraak mocht de verongelijkte, of de meest nabestaande van hem, wien het onrecht geschied was. de straf bepalen, welke den misdadiger zou worden opgelegd. Zoo'n persoon noemde men den „zoender" en de gelden, die de misdadi ger, hij wijze van boete, storten moest, werden „zoenpenningen" geheeten. Had hij, wien onrecht geschied was, of bij moord, de meest nabestaande van het slachtoffer, zijn eischen gezegd, dan deed tenslotte bet Schepencollege, in te- genwoordigheid vanscheidsrechters, ge woonlijk vier personen, die „keerslieden" werden genoemd, formeels en feitelijke uitspraak, waarbij allen zich hadden neer te leggen. In het bovengezegde geval van moord- pleging werd, volgens eisoh, den mis dadiger, behalve aanzienlijke geldboeten ten nutte van de stadskerk en armen op gelegd: „in beternisse van sijne misdaet, Gode ter eeren, en ter lavenissen vander zijeion des dodente doene 'binnen eene maendt «en perigrinage (d.i. bedevaart) tsinte Pieters en Sm te Pauwels te Rome ende alsdan daer af goedt bethoen bren gen (d.i. de bewijzen overleggen, dat hij werkelijk te Rome is geweest)". De moordenaar moest dus, en natuurlijk niet per sneltrein! afreizen van Bergen op Zoom naar Rome en daar de graven der beide apostelen bezoeken. Geen klei ne onderneming in die dagen. Wias eeenmaal de pelgrimstocht' vol bracht en de schuldige in Bergen op Zoom teruggekeerd, dan mocht, zeg1! d« Schepenakte met nadruk, niemand hem nog ooit z'n misdaad verwijten, en ver klaarde het gerecht, dat hij was: „ver zoent ende gepacificert ten eeuwigen da ge". c KORTGENE. Gisteren werd alhier de jaariijksche veemarkt gehouden, welke nog al druk werd bezocht. Er waren aan gevoerd 72 stuks hoornvee, 17 paarden en 1 veulen, 2 schapen en 10 varkens. MIDDELBURG. 25 April. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: uien 6; koolrapen 35; witlof 2129; spinazie 1221; snjjsla 3666; postelein 6368; sja lotten 10; moskrul 4065 dunsel 51;70; baksla 8190; meigroen 2627; zoete belle fleur 2223; armgaard 21; alles per K.G. zuring 2347; kropsla 90234; veldsla 43 64; bloemkool 39181; molsla 5987; fransche postelein 2023; postelein 127 130; sterrebes 1517; stoofsla 85; alles per mandjeprei 33122rabarber 131 raapstelen 3546; radijs 73110; selderi* 81130; alles per 10 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 25 April 1924. Poters 7.58; Spinazie 1725; Koolraap 23; Witlof 4555; Baksla 50; Snjjsla 3.3 50; Dunsel 4547; alles per K.G. Sla 6 15; per stuk. Radijs 79; Selderie 4.5 11.5; Prei 211; Rhabarber 0.53; Narcis 3,54; alles per bos. Krulandijvie 6377; Veldsla 538; Kervel 1931; Peterselie 39 55; Zuring 920; Bloemkool 7677; alles per mand. MIDDELBURG. Bevallen: C. A. de Groot, geb. Schrier, d.E. M. Grootman, geb. Modde d.; A. Ingelse, geb. Verspoor, d.; J. Koster, geb. Lejjs, z.; J. E. Dielissen, geb. van Amerongen, z.L. Joosse, geb. de Troije,- z. S. C. Mesu, geb. Gillesse, z. Huw. aangifte: F. A. Rien, 34 jr en J. v. d. Velde, 26 jr. Gehuwd: P. v. d. Berg, 26 jr en D. C. Au gustijn-, 23 jr. IERSEKE. Van 1825 April 1924. Onder trouwd: Gerard Beneden, 26 jr jm en Cor nelia Johanna van Hekke, 22 jr jd. Huwel. afb.Adriaan- van dpn Dorpel, 26 jr jm en Maatje Lievense, 27 jr jd .te Westkapelle, onlangs te Ierseke. Gehuwd: Siemon Vlaming 29 jr jm. en Anna Maria van der Jagt, 21 jr jd. Geboren: Gommert Jan en Margaretha Cor nelia, driel. z. en d. v. Marinus Adriaan Lindenberg en Cornelia Douw. Overleden Gommert, z. van Marinus Adri aan Lindenberg en Cornelia Douw. Van 1724 April. KRUININGEN. Gehuwd: Adriaan Blok, ,'44 j. en Elizabeth Nieuwdorp, 34 j.; Adri aan Kole, 45 j. en Cornelia Jacoba Nieuw dorp, 40 j.; Leendert Marinus Berre- voets, 26 j. en Tannetje Visscher, 25 j. Van 1124 April. WEMELDINGE. Geboren: Frieda, d. v. Matthijs Theodor Kempers en Adriana Wilhelmina van Dijk; Cornelis Antonius, z. v. Jacobus Smits en Theresia Francina Maria van Hove; Hendrik Abraham, z. v. Johannis van Stel en Helena Heijstek. (Kr. C.) Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke ,de afzenders on bekend zijn,van 10 tot en met 24 April. Binnenland. Brieven: Mej. Lants- heer, Zeist; J. Hartog, Sliedrecht; Gede puteerde Staten, Zeeland, Middelburg. Eén zonder adres. 1 Binnenland. Briefkaarten: Mej. J. de- Bruyne, Zeist. N.B. Den afzenders wordt aanbevolen jop alle de te verzenden stukken hun naam en adres te vermelden, opdat d-eze bij onbestelbaar!) eid aan hen kunnen wor den teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stukken steeds van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. De 's-Gravenpoldersche kerkkwestie. .Voor de rechtbank te Middelburg werd Vrijdag in kort geding gepleit inzake de quaestie in de Ned. Geref. kerk te 's-Gravenpolder. Voor de partij-Goud trad op mr J. W. Goed- bloed uit Goes en voor de partij-Hoekman mr Hartog uit Bergen op Zoom. Mr Goedbloed bepleitte voornamelijk, dat de kerkeraad wettelijk gekozen is en dat de tegenstanders eigenrechtelijk zijn opgetreden, in plaats van langs wettelijkea weg te trachten hun doel te bereiken. Spr. vroeg den president, hangende het aan hangig gemaakt proces, voorloopig den kerkeraad in het gelijk te stellen en hem de beschikking over de kerk te geven. Met den kerkeraad is de partij-Goud 'bedoeld. Mr Hartog meende te kunnen aantoo- nen, dat de meerderheid der lidmaten achter den heer Hoekman staat en trou wens reeds een anderen kerkeraad koos. Woensdagmorgen 10 uur zal de presi dent uitspraak doen. Een oneerlijke deurwaar der. Voor de arr.-rechtbank te Breda stond Donderdag terecht een gemeente deurwaarder uit Roosendaal. Belast mej

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3