OpsusSiars Verkoopingen eo Ver pachtingen. Aanbestedingen. id. te Assea. door K. Mia- de Blois tt Aagtekerke. Verhagen te M. Lindeijer een Kon. be- Regelen voor opleiding vam ressen, vast- 29 Juni 1890 kende school- ssen voor het te doen aan- sexamen zich het vak Fran- - i1 l men te 's-Gra- diploma B de Barendrecht ntse te Wol amen s. Do istenexamens, erswet (Staats- vereenkomstig het reglement s en het sleep- le 20 Mei a.s., hage. De aan- ns te worden zitter der com- i) vóór 3 Mei lere bijzonder- Stcrt. 78. chool mei te Utrecht de •ing gehouden, iet den Bijbel, reus, emeritus- es er in zij» de stichters én van is, nl. Lohman, die ;ft, zijn 87ste et jaarverslag nededeelingen. dering werden opgericht en adat het totaal De nüie-col- locale comité's der collecten Ï.500. Van de hoolfonds zijn gaan tot stich ten Bijbel. Een e, dat de bij twee kerke- einde besteed philantropische ft het bestuur kas der Unie het fonds Pae- 150 aan „Bar- ïes", f 100 aan libliotheek ten onderwijs en voor de oud- onderwijs. Lemmer en ds esburg werden der Prins Wil- ige, sprak ten i bezinning", en) ging er in meende dat het ijkstelling nooit aard ten 'koste dden we, aldns vaarden uit de staatsconcen- d aan handen dringend beroep te arbeiden, dat e in de harten olk. was eveneens do-scholen niet zijn en vroeg n de wet 1920, ïen op de Mulo orden gemaakt, eentelijke auto- e zien en meen- iat de wetgever Joes) was van voor een een voor een tvroe- groote ondingen ir een eenmans trecht) hield een lessen, waarvan ïinigingsoverwe- a. (Bodegraven), vroolijkheid, met ijn schoolopzie- eid der wet, die niet mogelijk [ie heer Lens op, invoering van rt en wel iets sking. We heb- sid gekregen die >ns volk er rijp heftig van j*f) ing gesloten. aatst is aan de de nieuwe #e- «aatszaal in gebruik genomen. Helaas, .aldus klaagt terecht ds v. Schelven in de G. K.", «ie redevoeringen aldaar ge houden, hadden zelfs humanistische heï- deaen kunnen houden, - ja zelfs, worden de heidensche goden er bij; aangeroepen, maar de alleen wezen-hebbende God, in WSens Naam de groote stichter Voetius Öfa hulpe zocht bij de oprichting, en tot wiens ©ere de Voetianen hun geld en Schatten schonken, werd eenig pleks- ke-n, hoe klein ook, ontzegd. Of ons land ook verheident! Terecht schrijft dr Slotemaier de Br. ia „Die Nederlander" van de Utrechtsche höoigeschool„(Zij) heeft tot zinspreuk „Zonne der gerechtigheid, verlicht ons". Dat dit een woord uit Maleachi is, weet de helft der professoren niet". Ben tweede waarschuwend voorbeeld werd ons helaas geleverd, toen het eeuw- fleefet der Ned. Handelsmaatschappij werd .gevierd. Ook daar voor God geen plaats1, 'behalvein de toespraak van den Minister-President Jhr Mr Ghr. Ruys de BecrenbrouCk, een Roomsche! Al de pro testanten die aldaar spraken, zelfs een Anti-revolutionaire burgemeester, verheel' Sfcten den menseh, den mensch en nog maals' den mensch. Dat zegt veel, maar niet veel goeds. Ja, wij hebben nog niet veel Kragers' Keucheniussen onder onze vooraan staanden. 'n S p r o o k j e. Het weekblad voor opvoeding en onderwijs „School en Huis" vertelt het volgende sprookje: „Er waren eens een gewetensvolle va- der-en-moeder, die een kind van vier jaar hadden. De ouders hadden tot heden on bezorgd geleefd met hun kind, en gedacht over twee jaar komt pas de tijd, dat we onzen jongen naar school moeten sturen. Maar op zekeren dag kwam de moeder een andere moeder tegen, en die andere moeder vertelde hoe haar kind op een Fröbel-school ging, en hoe aardig het daar was, en hoe pedagogisch. Toen werden die ouders onrustig; hun geweten ging knagen, en zij deden hun kind op een bewaarschool, en twee maan den lang knaagde hun geweten niet. Maar 'toen ontmoette de vader een Montesso- riaan, en deze hing hem. afgrijselijke ta- fereelen op van de bewaarschool-mishan deling, en legde hem het Montessori-idee uit. De vader probeerde eerst nog, het gewone bewaarschooltje te verdedigen, «naar hij was niet t^gen den Montesso- ïiaan opgewassen, en zijn geweten begon wederom te knagen. Hij kreeg van zijn vrcrnw gedaan, dat die eens kijken ging ia de Montessorischool, en de vrouw kwam terug ook met een knagend taweten. Na een week was het zelfverwijt ezer menschen niet langer te harden, ön zij deden hun lrind naar 't Montessori- schooltje. Toen ontmoette de moeder een serieus pedagoog, een neef die hoofd eener lagere school was. En die zei: „Zoo, heb je je kind op dat malle bewaarschooltje, enfin, eng hinderen doet het niet, als je maar zoo verstandig bent om, als het meenens wordt met het onderwijs, dus als je kind naar 't grooto school moet, een fatsoenlijke, ordentelijke normale school te nemen. De goede ouders piekerden heftig, tot het kind tegen de zes jaar liep, en toen volgden zij den raad van den neef, en deden het kind op 'n gewone school. Maar toen sprak de vader een kennis, an die zei: „Wat heb je nou voor een domme streek uitgehaald, piet je kind op die gewone school te doen, nou leert hei geen Fransch en kan later onmogelijk aaar H.B.S. Doe het zoo gauw mogelijk naar een school waar ze Fransch loeren." En weer knaagde het geweten der oudei's, en zij deden het kind op een nchool-imet-Fransch. Maar toen las de vader een brochure «ver de verfoeilijke eenzijdigheid der hui dige school, en een vriend bleek stom verbaasd, dat het kind niet eens handen arbeid leerde. De ouders informeerden wat handenarbeid was, en hun inlichtin gen waren zoo daverend gunstig, dat hun geweten weer knagen gingen zij kwamen pas weer tot rust, toen zij voor 't kind een school met handenarbeid hadden ge zocht en gevonden. Toen had de moeder eens het ongeluk tegen een tante min of meer op te snij den over de school van het kind, en de tante zei: „Ajakkes, zoo'n dresseerinxich- üng met 'n simpel uurtje namaak-arbeid, doe je kind, je eenigste kind notahene, toch op een échte arbeidschool." Het geweten der ouders begon wéér ta knagen, en dat werd erger, toen de vader bepropageerd werd door e>en ver woed hervormer, die opophoudelijk af rekende met de vermolmde ouderwetsche •chool. De vader wist er niets tegen in te brengen, en deed zijn kind op 'n echte arbeidschool. Maar het personeel van die school kreeg ruzie over 't principe, en viel uit elkaar. En net in de dagen dat de arme ouders beraadslaagden, op welke van de twee ontstane nieuwe arbeidscholen zij hun kind zouden doen, maakten zij kennis fcnet iemand, die z'n kind op een aller nieuwste school had: ver huiten de duffe tftod, op het land, in onmiddellijk ver keer met „moeder Natuur". En zij voelden hun geweten knagen olver hun zelfzucht om hun kind bij zich t& houden in do verfoeilijke stad en dieden weldra hun kind op die ideale kostschool. Maar een kennis die dat hoorde, zei: JWat is dat, is jullie kind nog op zoo'n ■lavenschool, waar het maar te gehoor- Mmen heeft en nooit zal leeren zichzelf regeeren? Bah, en er zijn tegenwoordig «talke goeie scholen met zelfregeering der kinderen.'' i Het geweten der ouders ging weer kna gen, en zij zagen 't eiken dag als een grooter misdaad, hun kind als een sla venziel te laten grootbrengen. En zij haal- den het terug naar de stad en deden het op een zelfregeeringschool. „Mooie zelfregeeringschool", zei toen op een dag een buurman. „Een school waar de klok en het papieren leerplan en de lesrooster regeert. Neen, de ware vrij heids-school is die van mijn kinderen: daar volgt de onderwijzer de aanwij zingen der groeiende kinderziel, en eischt nooit andere dan de natuurlijke belang stelling." En hij was zoo geestdriftig, dat het geweten der beide ouders weer hef tig te knagen begon, en zij deden het kind op die waarlijk-vrije school. Maar toen ontdekten zij in hun omge ving allerlei bedenkelijk hoofdschudden: „Het eind zal den last dragen, het kind verwildert en leert niets, niets dan on bruikbare wetenswaardigheden Toen overlegden die ouders en zeiden: wat moeten we doen, naar een gewone school ons kind zenden gaat toch óók niet, dat zou al te lichtzinnig zijn in deze mo derne tijd voor moderne ouders. Geluk kig maakten ziji toen in Zandvoort ken nis met een meneer, die gloeide voor een school waar de tijd niet versnipperd werd in uurtjes, waar de kinderen leer- den, weken aaneen al hun belangstelling te concentrecren om één bepaald onder werp, en op die manier tot fameuze ge leerdheid kwamen. De ouders kregen het adres van die school en deden hun kind er op. Maar toen kwam er een idealistische collega van den vader, en betuigde zijn afgrijzen over deze leerschool, die het allereerste verwaarloosde, wat een kind noodig had: opvoeding als lid der ge meenschap. Daar zorgde alleen de g|e- meenschapschool voor, die zijn broer had opgericht, en die gesteund werd door een groote groep wel denkenden. En de ouders schaamden zich een week lang, dat zij h'un kind het allereerst- noodige onthielden, en zij werden lid van de groep weidenkenden, en deden hun kind op de gemeenschapschool." Het verhaal zal noig vervolgd worden! Land- en Tmnbonw. De stand van het mond- en klauw zeer in Nederland van 613 dezer is dezer Aantal veebeslagen in: Groningen 21, Friesland 54, Drenthe 11, Overrjsel 33, Gelderland 59, Utrecht 0, N.-Holland 101, Z.-Holland 480, Zeeland 27, N.-Brabant 112, 112, Limburg 10. Totaal 987. In Zeeland kwamen aangiften uit 20 ge meenten. sche geschooldheid en gefundeerde ken nis. Zoo was dit congres gehouden in een tijd, dat om de woorden van den heer Vliegen te bezigen de internationale beweging met een zekere machteloosheid is geslagen, eene nieuwe stap in de rich ting der ochlocratie, binnen in de sociaal democratische arbeiderspartij, die nood zakelijkerwijze de ontwikkeling van de po litieke leiders tot radicale hervormings politici zal bevorderen. rich op elkaar geloopen. Men telt nu Teeds 15 dooden. De schade is buiten gewoon groot. Twee personenwagens zijn verbrand. tBaot Mwüiiiii;, tatatefip Middelburg. Heden werd door den hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat aanbesteed het maken van acht ijzeren rioolafslnitingen voor de derde schutsluis te Wemeldinge, behoorende tot de werken voor den bouw van derde schutsluizen in het kanaal door Zuid- Beveland, te Hansweert en Wemeldinge. Raming 11.200. Inschrijvers waren: Utrechtsche Stoom- grofsmederij firma P. H. Hötmann te Utrecht f 13.312; J. v. d. Tak, Dapen- drecht f 11.875; firma Penn en Bauduin, Dordrecht f 11.600; N. V. Noord-Neder land sche machinefabriek Winschoten, f 10.800; N. V. Rotterdamsche Machine fabriek Braat, Rotterdam, f 10.790; N. V. Kloos en Zonen's werkplaatsen Kinder dijk 10.781; L. Kuipers, Nieuw- en St. Joosland f 10.225 en N. V. Machinefabriek „de Hollandsche IJssel" v.h. de Jong en Co. te Oudewater f9930. Een biljet was van onwaarde. De raming was f 1.1.200. Laatste BerisMea. VL1SSINGEN. Aan aandeelhouders dei- Kon. Mij. de Schelde wordt over 1923 een dividend voorgesteld van 10 pet. Alhier is door de politie een 16 jarige jongen uit Middelburg aangehou den, die dronken was; hij is naar zijn ouders te Middelburg teruggebracht. De politie heeft twee 16-jarige jon gens uit Rotterdam aangehouden, die de ouderlijke woning waren ontloopen en nu van bier zee wilden kiezen. Zij zijn op transport naar Rotterdam gesteld. Het lijk van de 21-jarige vrouw van schipper Vermeulen, van liet op 11 Maart bij Bath verongelukte schip „Eben Haezer" is aangespoeld. Gemeifi Nieaws. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Berlijn 0.61—0.62 Weenen 3839 Londen 11.8134—-11.821/4 Parijs 17—95—18.15 Brussel 15.4015.55 Dollar 2.683,42.69 April, Weer een stap. Onder dit kopje geeft „Het Handels blad" (lib.) als volgt zijn indruk van het congres der S.D.A.P. weer: De onwil zich te voegen naar de staat kundige werkelijkheid, is bij; de politieke leiders gebroken op de macht der feiten. Zij zijn en worden steeds meer gedrongen in de richting van een radicale hervor mingspolitiek. Linies van hen doemt de vakbeweging op, haar leiders in veelvuldiger en meer directe aanraking met de massa en als haar aanvoerders met de vertegenwoordi gers eener andere ideeënwereld meer in conflict dan in samenwerking, oogsten op het veld, waar de politieke leiders van thans hebben gezaaid. Het is de vraag, in hoeverre de tactiek van de om haar kleinheid gesmade com munistische partij tot deze ontwikkeling bijdraagt. Dat zij niet geheel zonder in vloed is, staat wel vast. De leiders der soc.-dem. vakbeweging moeten naar die zijde concessies doen, willen zij hun in vloed op de massa niet zien tanen. Een feit is inmiddels, dat de staat kundige leiders der S.D.A.P., de vaders der beweging, een deel van hun macht moesten afstaan. Er is verzet. Er werd ook op dit congres, waar het N.V.V. voor het eerst officieel vertegenwoordigd was door den heer Stenhuis, gewezen op de schaduwzijden der samenwerking; de heer Vliegen heeft daarop gewezen en daarbij gezegd: „de moderne vakbeweging moet worden beschouwd als vertegenwoordi gende het proletariaat." Dat zou voor enkele jaren nog hebben geklonken als een afstand doen. Nu hoort men Ijet reeds aan zonder verzet. De S.D.A.P. moet als Antaeus uit de aarde, Uit de massa haar nieuwe krachten putten. Waar haar politieke leiding minder dan de vakvereeniging aanraking heeft met de massa, moet zij haar plaats wel afstaan. Dat heeft ook andere gevolgen. Het is ter kenschetsing daarvan wel licht voldoende er op te wijzen, dat de plaatsen door de heeren R. Kuyper en Frank van der Goes in het partijbestuur ontruimd, werden ingenomen door J. v. d, Kieft en W. v. d. Sluis. Wat men over hun persoonlijke qualiteiten, hun eigen schappen als propagandist en als leider ook moge zeggen, dit beduidt toch onge twijfeld meer dan enkel maar een wis seling van personen. Dat het wetenschap^ pelijk peil van het partijbestuur door deze wijziging wordt verhoogd, zullen zelfs de benoemden niet willen beweren. Zij ge voelen zich in kennis stellig zelfs ook verre de minderen van den man, dien de heer Vliegen „den geestelijken vader'* deer partij noemde en van R. Kuyper. De meerderen evenwel zijn zij van de afgetredenen in de oogen dergenen, die vergaderingwelsprekendheid, het instru ment der demagogie, stellen boren criti- April 24 Hansweert, heerenhuis, bakkerij, Schram. 24 Hoedekenskerke, hoefje, weiland, Pilaar. 24 Middelburg, bouw- en weiland, Blau- pot ten Cate. 24 Middelburg, houtwaren, bascule, enz., Rosier en Vervaat. 25 Oostkapelle, Domburg en Westkapelle houtwaren, Rosier en Vervaat. Gapinge, inspan, Blaupot len Cate. Nieuwdorp, inboedel, de Kok. Kamperland, inboedel, Heijboer. Meliskerke, Koudekerke en Souburg, houtwaren, Rosier en Vervaat. Veere, hotelinventaris, o. a. biljart, enz. Hioolen. 28 Meliskerke, inspan, De Neeling. 29 Koudekerke, inspan, Blaupot ten Cate. 29 Serooskerke, huis, enz., Ittmann. 29 Goes, huis, v. Dissel 29 en 30 Middelburg, meubelen, Notaris huis. Meliskerke, inboedel, Rosier en Ver vaat. Nieuwdorp, inboedel, v. Dissel. Middelburg op Poelendale, inspan, Blaupot ten Cate. Nieuwdorp, inboedel, v. Dissel. Krabbendijke, bcestiaal, De Kok. Middelburg, huizen met schuurtjes, Struve. Serooskerke, huis, Ittmann. Zuidkraaiert, scheepsafhraak, de Wil de en Heijber. Mei. 2 Borssele, scheepsafbraak de Wilde en Heijboer. Ierseke, huis, schuur, tuin, Kram. Souburg, rentenierswoning, Struve. Ritthem, inspan, De Neeling. Kloetinge, verp. land, v. Dissel. 29 30 30 30 30 30 30 Ongelukken. Ben glazenwas- schor te Rotterdam is, toen hij op een binnenplaats eener school de glazen rei nigde, van zijn trapleer gevallen, waar door hij een arm en een been brak en een ernstige hersenschudding opdeed. Paaschmaaridag is tusschen Coevorden en Gramsbergen een 22-jarige jongeling nit Hardenberg door een a,uto uit Gro ningen overreden en gedood. Die 51- jarige S. (niet P. zooals wij! gisteren meld den) te Den Haag, die Maandagavond laat door een electrischen tram werd gedood, was bijziende en heeft dus ver moedelijk de tram niet zien naderen. Te Amsterdam is een 8-jarig meisje door een auto overreden en gedood. Te Eindhoven is een autobus in de gracht gereden, van de 18 passagiers is een vrouw uit W'Oiense! bijna terstond over leden, twee hadden armbreuken en acht hadden lichte kwetsuren. Te geiden is een 11-jarig meisje, dat op een autobus was geklommen, bij het afspringen door een vlak er achter rijdende autobus over reden. Zij is kort daarna overreden. Te Rotterdam had een bewoner van de Rubroekstraat twist met zijn zoon. Toen de jongen de deur uitliep en de vader uit het open raam hem nog iets wilde naroepen, boog hij zich te veel voorover en viel van de eerste verdieping op straat, waar hjji ernstig inwendig gekneusd werd opgenomen. Te Kerkdriel is de 40-jarige vrouw van een landbouwer over een vloermat ge vallen en is daarop aan de gevolgen: overleden. Auto verbrand. Dje heer Lief- tinck uit Den Haag reed met zijn auto op den Kruisweg nabij' de Cruquius in de Haarlemmermeer, toen hij ontdekte oat zijn auto in brand stond. Hij stopte onmiddellijk en met behulp van bewoners uit de omgeving werdgtelracht het vuur te blusschen. Die auto verbrandde echter zoo goed als geheel. De Britsche consul-generaal te Rot terdam heeft van de bloedverwanten van den heer Ronald Jack Bates, een voor- 2 3 9 15 Juni Wissenkerke, bouw- en weiland, Pilaar. Hansweert, huis, v. Dissel. Kloetinge, heerenhuis, tuin en bouw terrein, v. Dissel. j malig Britsch soldaat bet verzoek ont j vangen een onderzoek in te stellen naar diens mogelijk verblijf in Nederland. De heer Bates wordt vermist sedert het ge vecht bij Hallock in 1915, doch zijn kame raden hebben hem na den strijd nog on gedeerd gezien. Br bestaat thans eenig vermoeden, dat de heer Bates op een boerderij in Nederland werkzaam is', doch het spraakvermogen en bovendien zijn geheugen verloren heeft. Personen, die hieromtrent eenige inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht rich te wen den tot het Britsche consulaat-generaal te Rotterdam. De geluidlooze inbreker, j Met het nieuwste snufje op het gebied der grootestads-bandieterij heeft men dezer da gen to Berlijn kennis gemaakt, n.l. met den onhoorbaren inbreker. Reeds in vele doelen der stad is hij gesignaleerd, maar zijn meesterstukje heeft hij uitgevoerd bii een rijken koopman in Wiest-Berlijn. Van de slaapkamer, waar de koopman en rijn vrouw sliepen, wist hij een 'kleine brand kast weg te sjouwen en daarna terug te keeren en in een andere kamer een hoeveelheid juweelen te stelen. Vervol gens plunderde hij de vertrekken, waar drie andere leden van het huisgezin slie pen. Hij vertrok met de kleine safe, waar- in voor een bedrag van f 1200 aan spe- eie en met 125 000 goudmarken aan ju- i woelen. Niemand in het huis Reeft den inbreker gehoord. Moderne dwaasheid. Sinds ©enige dagen zijn drie leerlingen van het meisjes-college te Brooklyn niet in het openbaar verschenen, omdat haar gelaat de sporen draagt van een zeer zwarte Snor en een baard en de letter Dl. K. G. op wangen en voorhoofd. Deze figuren maken deel uit van de emblemen der op dat college opgerichte Dclta-Kappa- Gamma-meisjesvereeniging. Door de pre sidente van deze geheime vereeoiiging waren enkele leden met een oplossing van rilvernitraat besmeerd. Dieze beschildering deed de slachtoffers geen pijn, doch toen zij in de zon kwamen, begonnen de figu- Koedijk, ©en jonge man, brak o.m. 3 j ren te verkleuren en in te branden. D© ribben, waarvan één door het onhandig j meisjes zijn nu alle onder geneeskundige vervoer door een long is gedrongen. Hij! j behandeling en verkeeren in groote vrees April 26 Goes, bouw winkelhuis, Rothuizen. Mei 1 Middelburg, Polderhuis Walcheren, voorziening v. d. boorden der Rijks- waterleiding bewesten kanaal van Terneuzen, enz. Raming f 6000; on- derhouds- en vernieuwingswerken werken aan de 4 wateringen, enz., in 5 perc.; het maken verdediging v. h. duinbeloop tusschen standpalen 43 en 44 a. d. Oostwatering. 3 Goes, bouwen huis, schuur, enz., J. J. en A. Ie Clercq. ALKMAAR. Gisterenmiddag omstreeks half drie zijn door het breken van een ladder, twee werklieden, die bezig waren een daklijst af te nemen, naar beneden geslagen. Een hunner, Klaas Spaan van brak is in het St. Elisabeths gasthuis opgeno men. Zijn toestand is hoogst ernstig. De andere, G- v. d. Bisse, had zoodanige verwondingen, dat hij spoedig overleed. BERLIJN. Te Bellinzona aan den St. GoÜiardspoorweg zijn in den afgeloopen scnappy 'nacht de expres treinen uit Milaan en Zut- fden dienst onderhoudt tusschen W|ormer- dat de initialen niet meer zullen verdwij nen. 1 f Gisterenavond brak op den Krom- menieschen weg te Zaandam de vooras van een wagen der N. V. Autobusmaat- ischappij „Zaanland" te Zaandam, welke veer en Zaandam, met gevolg, dat het voertuig kantelde, waarin 15 personen zaten. Twee werden licht gewond, ter wijl een passagier met gekneusde ribben naar het ziekenhuis te Wprmerveer werd vervoerd. j 1 Gearresteerd. De Amerikaan- sche oplitie is van meening met de arres tatie van Oecilia en Edward Cooney te Jacksonville (Florida) de vrouwelijke ban diet en haar helper, die, gelijk men weet, geruimen tijd New-York onveilig maakte, vast te hebben. Toen de politie het echt paar wilde arresteeren en de woning bin nendrong, stonden man en vrouw met getrokken revolvers gereed. „Ik zal niet dooden, als gij het ook niet doet", zeide de vrouw en liet zich daarna rustig de jioeien aanleggen. Cecilia Cooney, de vrouw met bobbed hair, heeft reeds bekend rich aan de haar ten laste gelegde 17 inbraken te hebben schuldig gemaakt. Zij had baar man be ïnvloed 0111 te helpen. Zijn eigen graf ge vond en. Een Fransch oud-strijder, Soglietti ge naamd en van Rouaan afkomstig, die wegens invaliditeit in 1914 met pensioen naar huis was gezonden, kwam Zondag bij een bezoek aan de soldatengraven te Rambervillers tot de ontdekking, dat op 'een der kruisen zijn eigen naam met regimentsnummer en andere details wa ren aangebracht. Hij heeft de vergissing aan de autoriteiten medegedeeld. Uit pi ëteit voor den -onbekenden soldaat, die daar begraven ligt, heeft Soglietti bloe men gebracht, op wat verondersteld was rijn graf te zijn. Van de vier Amerikaansche mili taire vliegers, die een vliegtocht om de wereld maken, zijn er thans drie aange komen te Dutch Harbour, gelegen op een der Aleöeten. Het vierde toestel, dat defect is geraakt, wordt opgelapt in Por tage Bay. Majoor Martin, de leider van het eskader, zal zich daar bij rijn drie makkers aansluiten. Van Dutch Harbour wordt een der grootste en moeilijkste waagstukken van den geheelen tocht, n.l de vlucht over de Beringstraat en in één etappe naar Japan. Daarna krijgen de vliegers het weer 'een tijdlang minder be zwaarlijk en gevaarlijk. Tegen dat aan het Noorden van den Atlantischen Oceaan moet worden overgestoken wordt het weer gevaarlijk. Dicht hij hel zuidelijk einde van de grens tusschen de Amerikaansche Staten Californië en Arizona, ligt over de Cplo- radorivier de Yuma-brug. Het autoverkeer over die brug is! in normale tijden zeer aanzienlijk daar de brug ligt in de groote to'uristen-route. Thans echter vallen er bij die brug on gewone tooneelen voor. In Californië heerscht n.l. mond- en klauwzeer en nu heeft de gouverneur van Arizona uiterst gestrenge quarantaine maatregelen be volen voor alle- verkeer, dat uit Califor nië komt. Ook de autoreizigers moeten zich daaraan onderwerpen. Doch de maat regelen worden zoo serieus en daarbq zoo tergend langzaam uitgevoerd, dat de auto-reizigers er veel ongemak en hinder ondervinden. Het oponthoud duurt dikwijls dagen en de automobilisten moeten zich jmaar al dien tijd zonder beschutting te gen koude, regen of zon in de open luciht zoo goed en zoo kwaad als het gaat be helpen, tot rij eindelijk eeps aan do beurt komen om te worden doorgelaten, wat tenslotte heeft geleid tot een incident. D© automobilisten verbraken de ketting- afsluiting die over de brug was gespan nen en trachtten Arizona binnen te rijden Maar de overheid van Arizona was ook niet mis. Toen de ketting geforceerd was bleek daarachter een paraat cordon brand weerlieden gereed te staan en de auto mobilisten moesten met druipnatte kleu ren terug. Zij moesten nu voor zij de brug over waren, zich eerst behoorlijk laten desinfecteeren in ©en desinfecüeloods. pan pas moesten rij Arizona binnenko men. - Het te Utrecht geschaakte meisje, de 19-jarige B., heeft de politie te Haar lem opgespoord. Zij werkte daar reeds drie weken in een hotel onder een val- schen naam. Het meisje is naar Utrecht overgebracht. Dk> Utrechtsche groentenkoopman rit nog steeds in voorarrest, als verdacht van ontvoering van het meisje. Daar vast ptaat, dat zij met hem op reis naar Duitsoh land is gegaan, terwijl hij wist, dat zij minderjarig was, zal de justitie thans moeten uilmaken of hij vervolgd zal wor den wegens ontvoering, dan wel wegens het onttrekken van een minderjarige aan het onderlijk gezag. Wien zoudt gij op de plaats van Lenin willen zien? Toen „Jeljitsj" (zoo werd Lenin genoemd) het )trjdelijke met het eeuwige had verwisseld, besloot het centrale comité der communis tische partij te vernemen, wien het volk op de plaats van den ontslapene zou willen zien. Om deze „stem" te hooren, werd besloten, de vraag aan den eersten man te stellen, die de leden van het comité op straat zouden ontmoeten. Zoo gezegd, zoo gedaan. De eerste man, dien de heeren hebben ontmoet was een Jood. „Wien zoudt gij op de plaats van LeniiL willen zien?" vroeg men hem. „Jullie allemaal," antwoordde de ge vraagde. Vechtende padvinders. Te Bouckow, het schilderachtige stadje, dat op een paar uren sporen van Berlijn in de provincie Brandenburg is gelegen, is gisteren hevig gevochten tusschen com munistische en nationalistische padvin ders. Een scholier, die tot de nationaai- sooialistische groep behoorde, werd dood gestoken, een ander levensgevaarlijk ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3