m ie» Donderdag 17 April 19^4 'sknecht 38e Jaargang it Is Provineie. JSSINGEN. Dienstbode. Buitenland. Binnenland. IN AARTSEN anbiedlng [anbevelend. igenaarboonen ioonen 23 April, .ANDE. |gen en Voet- Kunstwerken. sgen en Voet- Kunstwerken. met Schuur, te koep, PEEËN, enstbode [mpe burger— ;inge, vraagt tegen Dienstbode T e koop: een de rekening, en A. DE PAGTER, A] Uit nummer bestaat uit twee bladen ^EERSTE BLADT SUPERBE Gemeenteraad van Middelburg. Gedistillesrd IDDELBURG 19 April. f 0.95 1.35 120 ,0.90 ïe fijne Advocaat ;r flesch. contract van Voor groen I, Wemeldinge. Jinsdag 22 April Vervolgens, te veek van 28 April sn op Maandag-, tijdagmiddag tel- bril is de veiling lag 28 April e.k. J-RKE. idag 28 April e. k. KERKE. pn en Voetpaden istwerken. April 1924. voor Afbraak te koop, der Ned. Her- s te Krabbendijke ^bendijke, op den de kooper heeft ond, groot 4 Aren, opstal of erfpaaht ets p. M'. p. jaar. ngen te verkrijgen DJtGE Sr., te Krab- jvingenin te leve- 23 April a.s. ten Iris VAN DISSEL, Ihr. M. DE JONGE Lzn., Koudekerk- OOP: t, 's Gravenpolder. OOP: levefder Kippen, |ekl. Loopeenden foerd. Kamperland. v. d. HOVEN, mi G. TIMMERMAN, !S. Mei rsalon „De Land- diddelburg. 4»' da, in gez. v. 2 pers., M e i a i e, werken en v.g.g. v. vrouw VAN GQET- gel 4. i Meid-Huishoud- Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorsfstraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36900. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Rijksmiddelen. De totaal-opbrengst der 'Rijksmiddelen blijft zich bewegen in een dalende lijn. in Maart 1923 bedroeg zij 33 miljoen, in 'de afgeloopen maand even twee mil joen minder, namelijk 31 miljoen. Die uitslag werd verkregen ten gevolge van teruggang van: Vermogens-, Grond- en Inkomstenbelasting, Suiker (liefst ruim een half mijjoen!), Gedistilleerd (die van 4,72 tot 3,55 miljoen terugging!), Bier, Geslacht, Tabak, Goud en Zilver, en Jacht en Visscherij; en ondanks den vooruit gang van: Personeel en Dividend- en tan tièmebelasting, Wijn, Zout, Speelkaarten, Zegel-, Registratie-, Successie- en Invoer rechten, (de drie laatste zelf elk met twee ton); Statistiekrecht, Domeinen en Loods gelden. Ook daalden de Verdedigingsbelas tingen, zoodat de baten van het Leenings- fonds voor 1914 nagenoeg een miljoen teruggingen, en over de drie eerste maan den drie en een half miljoen achter bleven. Wat de totaal-opbrengst der Rijksmid delen over het eerste kwartaal van dit jaar betreft, 't verschil wordt steeds groo- ter. De cijfers waren voor de eerste twee maanden 1923 en 1924 resp. 731/2 en 69,8 thans zijn ze voor de eerste drie maan den van genoemde jaren 106,8 en 101. Spel? Een der dagbladen berichtte, wij namen het bericht over, dat het schorsingsplan inzake het „bevoegdheidspntwerp" waar mede de Tweede "Kamer zich Vrijdag den geheelen dag heeft bezig gehouden, reeds den dag te voren In overleg o.a. tus- schen de heeren Nolens, Dresselhuijs en Kooien was vastgesteld, .waarbij1 werd overeengekomen, dat eerstgenoemde zich bepalen zou tot het optpleren van oen aanbeveling van het denkbeeld, waaraan dan, na het antwoord der regeering, de lieer Dresselhuys den vorm van een mo tie zou geven. Dienovereenkomstig is de gang van zaken Vrijdag dan ook geweest. Wat wij zelf op den laten middag van dien dag hoorden verluiden over den vermoedelijken gang van zaken, geeft aan de hierboven gegeven voorstelling van zaken, een groote mate van waarschijn lijkheid, zegt de „N. H. Ct." en vervolgt dan: „De heer Nolens wilde, na de Vloot- wetaffaite, nie't opnieuw een schorsings besluit op .zijn naam hebben. De regisseur engageerde toen als nieu we acteur een Vrijheidsbonder, die zijn rol inderdaad voortreffelijk speelde. Natuurlijk deden de socialisten, hoewel vermoedelijk niet in de regie van dit spel opgenomen, er gaarne aan mee. Van hun toewijding kon men trouwens bij voorbaat verzekerd zijn. We hebben den indruk, dat de Regee ring aanvankelijk niet van deze omtrek kende beweging op de hoogte Was. Eerst in den loop van den middag1 werd dui delijk, welke richting het uit zou gaan. Minister Ruys de Beerenbrouck, die in middels blijkbaar was ingelicht en in de Kamer verscheen, schijnt niet te heb ben kunnen voorkomen, dat het Roomsch- Yrijheidsbondsche spel, waaraan gelukkig een viertal Katholieken medewerking wei gerden tot den einde werd voortgezet en het Kabinet deze min-aangename be jegening werd aangedaan. Om den schijn voor de ambtenaren te redden werd de Regeering opgeofferd, 't Is prachtig Er zal krachtige tegenspraak noodig zijn, wil voor ons komen vast te staan, dat hier niet een inferieur politiek spel gespeeld is. We houden niet van dergelijk gekonkel. Waarom kwam de heer Nolens niet royaal voor den dag? 'tls wel zijn ge woonte niet: maar we Weten graag wat we aan hem hebben. De anti-rev. fractie, die ernstige bezwa ren had tegen de nieuwe plannen van minister Aalberse, heeft zich hij de be spreking daarvan op1 heel wat hooger standpunt gesteld. Haar crïtiek verzweeg „ze niet. Maar toch weigerde ze ten slotte mee te doen aan de den minister onaangename motie- Ruys. Zonder veel moeite en met heel wat minder gedraai, dan waarvan we Vrij- getuige waren, had aan die motie steun kunnen worden verleend. We weten, dat het in de R. K. Staats partij en Kamerclub een janboel isde heer v. Vuuren heeft daarin in een le zenswaardige, op reformatie aandringende brochure, dezer dagen een blik gegeven. Dat verklaart veel. Toch achten we het Kabinet nog te goed om op zoo geniepige manier te borden bejegend als Vrijdag geschied is, De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementspr ij s Per 3 maanden, franco per post, f3. Loste nummersfO.OS Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20v elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke korting. indien het daaromtrent gepubliceerde als juist te beschouwen valt. Niets zal ons aangenamer zijn, dan te vernemen, dat niet aan een minder fraaie parlementaire manoeuvre behoeft te wor den gedacht. Er zullen echter sterke )>e- wij zen noodi g zijn om het genoemde drie tal voor ons te disculpeeren.'" 'X Tot zóóver de Nieuwe Haagsche. Wij ontleenen het aan de Nieuwe Provinciale. D;at eerstgeno'emd blad, nauw bevriend met mr. de Wilde en laatstgenoemd blad, voedsterling van mr Zijlstra (beiden Ka merleden) zoo schrijven, geeft ons, mede in verband met een artikel van „De Maasbode" over de coalitie, „ook met anderen mogelijk", aanleiding om aan de juistheid hunner mededeelingen te ge- looven. Met laatstgenoemd blad zijn wij van meening dat de coalitie zoo immer mo gelijk moet bestendigd blijven, en wij hebben ons na de gebleken onbetrouw baarheid der Roomsche Kamerclub, toch weer vpn ons a propos, dat de coalitie verbroken ligt, laten afbrengen. Doch wat nu weer bestaan is door de Room sche (en Chr. Historische) heeren bij de afgebroken behandeling van het „be- vocgdheidsontwerp" doet ons Weer tot den eersten indruk, hij de verwerping dei- Vlootwet opgedaan, terugkeeren: de coa litie, althans in de Tweede Kamer, ligt tegen de vlakte. En de familie Dtivs-Dres- selhuijs triomfeert. Critiek. Oud-minister De Vries heeft voor Pa trimonium te Ben Haag een rede gehouden waarin hij de vraag of onze loonen, sa larissen en arbeidstijden kunnen gehand haafd blijven, ^ontkennend heeft beant woord. Maa.r hij heeft er aan toegevoegd de opmerking, dat de wijze waarop de salarissen der Rijksambtenaren zijn ver minderd, niet zijn sympathie heeft. Indien het verslag, zijner rede in „De Nederlander" juist en volledig is, heeft mr. De Vries niet doen uitkomen, waar op zijn antipathie tegen den maatregel der regeering zich grondt. Dat is jammer; want nu heeft zijn op merking veel van een dooddoener. Te meer, omdat deze oud-minister als de vader van het beruchte artikel 40 wordt gedoodverfd. De spreker ging zelfs nog verder. Hij ontkende, dat de overheid het recht zou hebben eenzijdig het salaris te kunnen verlagen. Een ontkenning: die rechtdraads indruischt tegen de beslissing, door de Tweede Kamer met groote meerderheid genomen inzake de verlaging der sala rissen van de leden der Rekenkamer, van den Raad van State, der rechterlijke en der militair rechterlijke macht. Ook wraakte mr. De Vries dat geen overleg met de ambtenaren was vooraf gegaan, want „in dat opzicht ware wel wat te bereiken geweest". Wat wel te bereiken ware geweest, schijnt deze antirevolutionaire staatsman, die toch een groot aandeel moet hebben gehad in de ellende, waarin nu zijn op volger geroepen werd een uitweg te vin den, er niet bij gezegd te hebben. Men heeft derhalve ook aan deze vriendelijke opmerking aan 't adres van de regeering, waarvan hij zelf tot voor kort geleden deel uitmaakte, niets. En eindelijk, zoo lezen wij, met be trekking tot het ontwerp om inmenging op dit punt van den rechter onmogelijk te maken, had de regeering!, zoo zij meende sterk te staan, rustig de uitspraak van den rechter kunnen a f - w ac hten". Nu gaan wij op deze juridische quaes- tie niet in. Wij constateeren alleen dat man nen als mr. Rutgers en minister Heems kerk het door mr. De Vries gewraakte wetsontwerp met klem van redenen heb ben verdedigd. Het doet ons leed, dat een man van de positie van mr. De Vries zoo optreedt; en zouden wel eens willen weten, ware hij nog minister van financiën geweest, op wat wijs hij zelf dan wel in deze netelige cpiaestie zou zijn opgetreden. De staatsman, die hem onmiddellijk is opgevolgd, mr. De Geer, heeft herhaal delijk, en nu weer in een hoofdartikel in „De Nederlander" van artikel 40' gezegd, dat het was „een staatsrechtelijk monstrum en een juridische dwaasheid". Meer nog, deze zelfde oud-minister sprak het tegelijkertijd onomwonden uit: „Het standptint, dat ook zonder artikel 40 een ambten aars wedde onaantastbaar is later ook door het „Weekblad van het Recht" ingenomen is niet het mijne. Ik heb het in mijn repliek (11 Mei 1922) nadrukkelijk afgewezen en hiermee het nuttig rendement van de intrekking van artikel 40 volgehouden." Zou een dergelijke signaleering er niet toe moeten nopen om de regeering zoo veel mogelijk eon critiek ais die van den geachten oud-minister De Vries te be sparen Vooral wanneer 't juist mr. De Vries is, die zich tot het uitspreken van deze critiek geroepen acht? 't is mogelijk dat. ook wij met onze critiek niet gelukkig zijn. Maar wij kunnen het niet anders inzien. ly.V - r/r> X. X-; jtm Ek* W'. Kort* berichten. De Engelsche regeering is voorne mens een wijziging te brengen in de huidige wet, welke het doodvonnis voor schrijft voor alle gevallen van moord. Re bedoeling is alleen gevallen van beestachtige en in koelen bloede, ge pleegde moorden met den dood te straf fen. De bekende Oostenrijksche wa penfabriek in Stiermarken heeft wegens loongeschillen het bedrijf stop gezet. 4000 arbeiders worden hierdoor getroffen. Die nationale diamantslijperij die te Brighton in den oorlog is opgericht om invalide soldaten aan werk te helpen en roet het plan om den AmSterdamschen en Antwerpschen diamantslijperijen met succes concurrentie aan te doen, wordt voorgoed opgedoekt. Zij' zal 18 Jnni ver kocht worden. Met de feestdagen. Aan hoofden of bestuurders van brood bakkerijen in alle gemeenten des Rijks is vergund, dat op Zaterdag 19 April, Dinsdag 22 April, Zaterdag 7 Juni en Dinsdag' 10 Juni 1924 deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is: a. van 7.30 u. des voormiddags af uit het ge bouw met aanhoorigheden^ waarin zich de broodbakkerij' bevindt, wordt vervoerd; b. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd. Ook is vergund, dat in broodbakkerijen in alle gemeenten des .Rijks: lo. door hoofden of bestuurders en door bakkers gezellen: a. in den nacht van Vrijdag 18 op Zaterdag 19 April; b. van Vrij dag 6 op "Zaterdag 7 Juni, arbeid wordt verricht 2o. door bakkersgezellen op Zaterdag 19 April en op Zaterdag 7 Juni in af wijking der wet arbeid wordt verricht; 3o. door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen: a. op Dinsdag 22 April en op JD|insdag 10 Juni; b. op Woensdag 28 Mei, arbeid wordt verricht, eveneens in afwijking der wet; 4o. door één persoon op Dinsdag 22 April, op Vrijdag 30 Mei en opi Dinsdag 10 Juni arbeid wordt verricht, bestaande in het stoken van ovens, alles onder voor waarden als vermeld in de St.ct. no. 76. Allerlei. De Amerikaansche slagschepen New- Vork en Arkansas zullen met 1800 leerlin- lingen van de Amerikaansche opleidings school voor marine-officieren 5 Juni An napolis verlaten met bestem'ming voor de Engelsche vlootbasis Weymouth. Daarna zullen de slagschepen ook Rot terdam en Antwerpen bezoeken. Volgens de Tel. is oud-minister Treub aangezocht om een benoeming te aan vaarden als opvolger van wijlen baron Van Tuyll van Serooskerken tot voor zitter van 'de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. Apotheken. A.s. Zondag is te Middelburg geopend de apotheek van J. C. v. d. Harst en Maandag die van Nonhebel. Te Vlissingen Zondag die van S. J. Engering en Maandag die van A. J. v. Ockenburg. Er wordt medegedeeld, dat bij de directie der stoomtram A. B. T. het voor nemen bestaat om het traject Tholen— Bergen op Zoom te electrifioeeren en zeer spoedig electrische motorwagens in gebruik zullen komen. Goes. Reeds nu wekken wij gaarne op tot een druk bezoek aan de Woensdag avond te houden vergadering, waar dhr. P. v. d. Meulen op uitnoodiging van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, zal spreken over: „Wat ik in .100 dagen in Amerika zag".. Verdere bijzonderheden volgen per advertentie. De commies der posterijen en tele grafie A. ter Haar is verplaatst van Mid delburg naar hier en belast met de waar neming van de directie van het telegraaf kantoor. De commies der Posterijen en Tele grafie L. M. v. d. Berge, die vanaf eind September 1923 belast is geweest met de waarneming van het beheer van het Rijkstelegraafkantoor te Goes, keert 22 dezer terug naar zijn standplaats Der gen op Zoom na overdracht van het beheer aan den commies der Posterijen en Telegrafie A. ter Haar. lerseke. Men meldt ons nog belangeloos het volgende: Onder overgroote blijken van belang stelling vierde onze burgemeester, de Edelachtb. heer J. Sinke Jz., j.l. Dinsdag zijn 25-jarig ambtsjubileum. Van menig huis wapperde de driekleur en hoewel eerst 's avonds een huldeblijk van de Ierseksche burgerij zou worden aange boden, zat, de feeststemming er toch den geheelen dag in, waartoe ook meegewerkt heeft de tractatie van alle schoolkinderen, benevens de tractatie van de bewoners van Vredelust. 's Avonds om zes urn- werd de jubilaris met eclitgenoote en familie per auto gebracht naar de prachtig Versierde raadzaal van ons gemeentehuis, waar alle raadsleden, comitéleden en vele belangstellenden tegenwoordig waren. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer Hartoog als oudste raadslid. Spr. 1.ere! "irilt de verschillende belang rijke gel en r.onissen, die plaats vonden tijdens «-jarige loopbaan van den heer Sinke als burgemeester van lerseke. Hij wenseht den jubilaris en zijn gezin ver der Gods zegen toe en overfhandigt een fraaie schilderij in prachtige lijst, voor stellende het gemeentehuis. Vervolgens vertolkte de heer v. d. Peijl, als voorzitter van het huldigingscomité, de gevoelens van de Ierseksche burgerij en bood den jubilaris een prachtig schrijf bureau aan. Hij hoopt, dat de burgemees ter aan dit bureau nog veel arbeid zal mogen verrichten, hetzij voor het par ticuliere leven, hetzij als burgemeester. De jubilaris, het woord nemend, merkt op, dat hij kan spreken over het verleden, (de toekomst is voor ons onbekend), doch we hopen ook wat de toekomst betreft op Gods onmisbaren zegen. September 1924 zal het 38 jaar zijn, dat hij onafgebroken 'als raadslid zitting heeft; eenigen tijd is hij wethouder geweest en sinds 15 April 1899 fungeert hij als burgemeester. Veel is er in dien tijd geschied, veel is er onder Gods zegen in deze kwart-eeuw tot stand gekomen. Steeds heeft hij zijn beste krachten aan de gemeentebelangen gewijd. Hij dankt alle vroegere en tegen woordige wethouders en raadsleden voor hun medewerking, hij dankt inzonderheid ook den gemeente-secretaris, die met recht genoemd mag worden de rechter hand van den burgemeester. Steeds is er een goede verstandhouding geweest met wethouders en raadsleden, hij hoopt, dat dit ook in de toekomst zoo zijn moge. Nu volgde de officieele receptie, waarvan ve len gebruik maakten om den jubilaris te complimenteeren. Afgevaardigden van vereenigingen en coöperaties voerden het woord. Het muziekgezelschap „Mozart" bracht hierop een serenade. Plechtig weer klonk het uit Psalm 134: „dat 's Heeren zegen op U daal". Waarde. In de raadsvergadering van gisteren was afwezig dhr. M. Weststrate Chr.zn., die door ziekte verhinderd was. Besloten werd, do keibestrating op het ha venplateau uit te breiden en met het oog op meerdere uit te voeren havenwerken een geldleening aan te gaan, groot f4800, af te lossen in 10 jaren. Het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente in 1923 werd den raad aangeboden. Na rondvraag sluiting. Hanswcert Het Belgische sleepschip „Verlat", schipper Reyniers, ledig komen, de van Antwerpen naar Diuitscliland is gisterenmorgen tijdens dikken mist in Saeftingen omhoogigevaren en blij!ven zit ten. Dezen namiddag is met hoog water de „Verlat" oogenschijhlijk onbeschadigd vlotgesleept en heeft zijn reis voortgezet. Ritthem. Tot directeur der Chr. Zang- vereeniging „Zingt den Heere" alhier is benoemd de heer H. C. A. Varel, onder wijzer aan de Chr. School. Tot bestuurs leden zijn gekozen de dames Ma Boo gaard, Sa Lijnse en de heeren A. Barent- sen, Js Koppejan en J. Roelse Jz. Er zijn ruim 30 werkende leden. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heeren A. Maljaars en H. Zwemer. Na opening met gebed door den yoorzitter deelt hij mede, dat de boeken voor de bibliotheek aangekomen zijn. Hierdoor is noodig een overschrijving op de begroo ting 1924. Van de gemeente Grijpskerke is bericht ingekomen, dat voor uit deze gemeente in die plaats gaande school kinderen moet betaald worden f 9,67, waarvoor een overschrijving op de be grooting 1923 moet plaats hebben. Ten. slotte wordt, het gras aan de zijkanten der wegen aan de hiervoor in aanmerking komenden verdeeld. Hierna sluiting met dankgebed. In de gisteren gehouden vergadering waren de dames Boddaert en Weijl en de heer Streefkerk allen met kennisgeving: afwezig. Het adres van V. I. O. S. wertt om advies gezonden. Een adres van de afdeeling Middelburg van de Z. L. M. inzake de kraaienplaag, werd ter afdoe ning in handen gesteld van B. en W. Nog een schrijven van den heer Lindenbergh, waarin hij de gemeente reeds nu aan sprakelijk stelt voor de gevolgen van door de gemeente aan te brengen wijzigingen op den hoek der Zandstraat. De voorzitter zegt, dat B. en W. niet verder, maar ook niet minder ver zullen gaan dan het recht toelaat. Ten slotte weer een adres van Lamberts. Na een geheime vergadering van onge veer een uur, stelden B. en W. voor, in verband met liet bijzondere werk gedu rende de laatste 2 jaren, aan de stokers, machinisten, opzichters, teekenaar, hoofd boekhouder en hoofddirecteur der ge meentebedrijven een gratificatie te geven. De heer Paul is voor een goede salaris- en loonregeling, maar tegen gratificatie. Hij zou nog te vinden zijn voor betalen van overwerk. De heer Hondius zegt, dat toegezegd is dat de klachten over het gas zouden ophouden als de werken ge reed zijn. De heer de Veer ontkent dit. De heer Hondius zegt, dat dan toch eerst zal moeten blijken, of het gas verbeterd is en de eisch van bezuiniging mag ook niet vergeten worden. Mevrouw Se Graaf is er tegen een precedent te scheppen, mede omdat vele ambtenaren niet in de gelegenheid zijn iets bijzonders voor de gemeente in het openbaar te verrichten. De heer de Veer is tegen betaling van overwerk aan ambtenaren, maar men moet dan ook niet alleen met woorden hulde brengen als er iets bijzonders is tot stand gebracht. Er is waarlijk veel gepresteerd. Het voorstel wordt verworpen met 10 tegen 4 st. Voor de heeren Vertregt, den Hollander, de Veer en Onderdijk. Tot lid der schattingscommissie der Rijksinkomstenbelasting werd benoemd de heer I. P. J. de Groot. Bij het voorstel inzake aflevering van geconcentreerd ammoniakwater werd het eerst het woord gevoerd door den heer Comelisse. Hij meent, dat het contract met de centrale fabriek ontijdig is ge- teekend en dat het concentreeren veel geld aan de gemeente zal kosten en wel f 3,80 per H.L. Hel contract met de fa briek bevat volgens spr. Russische (vol gens oud spraakgebruik) bepalingen. De heer Boasson zegt, dat de geheele transactie met de fabriek te Weesp hem toeschijnt geen aanleiding tot verheugnis te zullen geven. Er zal niets anders over blijven dan het voorstel van B. en W. zoo als het daar .ligt aan te nemen. Echter met een woord van protest omtrent de wijze waarop deze zaak van meet af aan door B. en W. met den raad is behandeld. De heeren Portheine, Hondius en Mes meenen ook, dat er aanmerkingen, zijn te maken. De heer de Veer zegt, dat men contracteerde, af te leveren op een nader te bepalen wijze, maar men kon niet tot overeenstemming komen, omdat de elders algemeen toegepaste wijze hier zeer kost baar was. Daarom is overleg gepleegd met den directeur of men niet het pro duct kon fabriceeren. Hiertoe werd be sloten, doch de fabriek kwam er tegen op. Nu had men er mede door kunnen gaan, maar dan had men de risico van een proces gehad. Men heeft toen nader overleg gepleegd met de directie der fa briek en deze stemde toe in ontvangst van geconcentreerd water. Ret cijfer van f 1 voor vervoer van 1 H.L. is een fout, maar dat had de commissie van fabricage moeten hegrijpen. De juiste uitbetaling hangt af ran den prijs, dien de fabriek kan maken. Het bewaren van het water kan bij stremming van de vaart door vorst bijv. groote moeilijkheden ople veren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1