Diep in uwlüsi Verkooping. BOEDEL, rsknecbt Xo 168 Woensdag 16 April I9S4 Dienstbode. üit tóe Provincie. 38e Jaargang Ükfi 7 April 1924, 1 April 1924, verkoopen jandgereedschap April 1924, verkoopen ge Springstier. i koop gevraagd. trbeidei* Knecht anstbode ie Dienstbode, shondster - t HEIJBGER, om 1 uur (O. T.) ran dhr. P. Elen- 9open; n, 5 jonge Paar- en Kalfkoeien, *ige Vaarzen en Loopvarkens. DER HARST is 2 uren, voor het isstraat te Ritthsm, tf. CEVAAL Wz.: ïieken, Schoppen, hoop, enz. Tafels, Stoelen, en Aardewerk, en zien op den mor- •kooping. J. M. DE KOK te r (N. T.) te Nieuw- woonhuis en ten Cej CORNa. MEUL- istje, Tafels, S toe reis, Kachel, Kool- ip, brandhout, enz. (OOP: 3, Voorstad, Goes. (OOP: even Werkpaard en, bij A. P. VAN ÏZEN, Oostkapelle. VERTREGT, lemer, Middelburg. •aagd ndbouwer, Katten- eschikbaar. D. v. d. HOVEN, Wed. A. CLA- rde. IKER, Biggekerke. in en Metselaar, K Czn., Seisplein 'rg. mi G. TIMMERMAN, :s. net Mei gevraagd iar, Geref. Godsd., J. MOL, Oost- 3dt zich aan eeil ifde Juffrouw, 2 jaar, als ne alleen of klein Letter J. W. Bureau aag en Aanbod" Vlissingen. 1 Mei a. s., goed en van goede get. riftelijk te melden ister van Brouwers- 1MPE BURGER— :inge, vraagt tegen Meid C. M. JASPERSE, ouburg. met Mei gevraagd »nstbode, TENHUIJSE Az-, iddijk, Hans weert. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE 60ES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie tio. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Op Goeden Vrijdag zal ons Blad niet verschijnen. Duitschtand aanvaardt het verslag van de deskundigen. Officieel wordt gemeld, dat de Jjuit- sche regeering, na overleg te hebben gepleegd met de minister-presidenten van de bondstaten, besloten heeft bevestigend te antwoorden op het rapport der "des kundigen. De rijksregeering zal een brief richten aan de commissie van herstel om mede te deelen dat Duitschland het rapport der deskundigen als een basis voor de oplossing van het vraagstuk van hel herstel beschouwt. De commissie van herstel zal dan het Duitsche antwoord en tevens het rap port van de deskundigen officieel ter kennis van de entente-regeoringen bren gen. Deze zullen dan op hun heurt hun houding ten opzichte van het rapport en van het Duitsche antwoord bepalen. Tea slotte wordt dan een conferentie bijeengeroepen, waaraan ook Duitsche deskundigen zullen deelnemen. Op deze conferentie zullen de Duitsche gedele geerden vooral de aandacht vestigen op de buitengewoon zware lasten, die de voorstellen van de deskundigen op het Duitsche bedrijfsleven leggen. Voorts zal van Duitsche zijde worden aangedrongen op een vermindering van het aantal en tentetroepen in het Rijnland. Ook zal worden geëischt dat alle troepen uit het Roergebied zullen worden teruggetrokken, aangezien van het oeconomisch herstel van Duitschland geen sprake zal kunnen zijn zoolang het Roergebied door troe pen bezet blijft en de kosten der bezetting van het Rijnland niet worden verminderd. 'Opgewonden Belgen. In de Belgische „Standaard" lezen we nog een en ander over het schande lijk optreden der Franskiljonsche Belgen tegenover de deelnemers van het Groot Nederlandsch Studentencongres. De vecht partij in het. hotel „Metropole" meldden wij reeds. Toen de vreemde deelnemers aan het station werden afgehaald en de optocht gevormd was, werd er gejouwd. Er werd geroepen in 'tVlaamsch en in 't Fransch: „A bas les Boches", „Geen kaaskoppen in ons land", „Leve Vlaan deren, weg met de flaminganten". En dan werd tweemaal de „Brabanponne" ge zongen. Da politie liet begaan. Dte stoet ging verder tusschen een dub bele haag van politie-agenten onder het zingen van „De Vlaamsche Leeuw", ter wijl de tegenmanifestanten brulden: „A bas les flamingantsDe tegenmanifes tanten hebben hun doel niet bereikt. De studenten zijn kalm gebleven. Toen de Waalsche en Brusselsche fascisten hun gehuil uitstieten, werd geprotesteerd door menschen uit het volk, werklieden in hun arbeidstrui, die riepen, wijzende naar de Vlaamsche studenten: „Dat is ons bloed". Zaterdagmorgen kwam het nogmaals tot opstootjes tusschen deelnemers aan het Studentencongres en zich noemende „fascisten", die de studenten opwachtten te Tervuren, waarheen een uitstapje was 'belegd. Tot een handgemeen kwam het maar in zoover, dat een onderofficier een student in 't gelaat sloeg, waarna de politie en marechaussees een ver der treffen verijdelden. Van uit een ka zerne, waar de studenten langs kwamen, werd de Transvaalsche Studentendag be smeurd met een ei, doch de „fascisten" lieten naderhand af, zoodat het bezoek aan Tervuren en de terugtocht ongestoord konden doorgaan. Gistermorgen vroeg1 werd echter een troep Vlaamsche .studenten aangevallen ■door Waalsche studenten. Een der Wa len, Colbac, haalde zijn browning te voorschijn, vuurde op den 24-jarigen Vla ming Valleys, die door ,een kogel in het hoofd getroffen, te gronde plofte en schier onmiddellijk dood was. De moor denaar sloeg op de vlucht, maar kon ten slotte door de politie achterhaald en gearresteerd worden. D|e opschudding onder de studenten te Leuven is groot. ÏJit vrees voor represailles zijn gendar merie en politiemacht er versterkt. Korte berichten. In het conflict in de Zweedsche bouwvakken, dat een jaar geduurd heeft, is overeenstemming bereikt. Men ver wacht dat thans in deze vakken een groote bedrijvigheid Voor de deur staat. Wegens het wassen van de Dlonau en de Save zijn er opnieuw overstroo mingen in Zuid-Slavië ontstaan. Ver scheidene dorpen worden met ondergang bedreigd. Te Belgrado loopt het station gevaar overstroomd te worden. Die schade fs reeds zeer groot. Op het slachthuis te Brussel is gisteren een wedstrijd in slachtpaarden gehouden. Naar men verzekert, waren er zeer mooie paarden bij. De gemeenteraad van Parijs neeft besloten een verblijfsbelasting van vreem delingen te heffen, die langer dan twee maal vierentwintig uur in de stad vertoe ven. Zij moeten een verblijfkaart koo- pen voor 20 frank, welke vier maanden van kracht blijft. Zij die langer blijven, moeten hun kaart ruilen voor het iden titeitsbewijs, dat reeds bestaat, doch waar van de prijs van 20 op 50 frank ge bracht is. Bezuiniging? Zaterdag 8 Maart zijn per Kawi uit Hol land twee houtvesters voor dén dienst in Indië gearriveerd. Zij namen hun in trek in een der hotels, in afwachting van een beslissing aangaande 'hun na dere bestemming. Nog denzelfden dag vernam een hunner, dat er voor hem geen vacature aanwezig is, weshalve, hij op wachtgeld zal worden gesteld. Het conflict in de Twentse he t e x t i e 1 n ij verheid. De besprekingen die gisteren onder lei ding van den directeur-generaal van den arbeid zijn gevoerd tusschen de par tijen in het geschil in de Twentsche textielindustrie hebben niet tot een re sultaat geleid. bindt Akker's Kloosterbalsem den strijd aan met rheumatiek en spierpijn. Heerlijk wrijfmiddel, zet het zijn verzachtende zui verende en genezende werking voort tot de kwaal overwonnen is. Door ieder ge bruiker geprezen bij brand- en snij'won- den, winterhanden en -voeten en alle huida an doeningen Herhalingsoefeninge n. In dit jaar worden voor herhalingsoe feningen opgeroepen bij de Ie en Ille Divisie: Lichtingen 1918, 1919, 1920 en 1921 van de infanterie, gedurende 13 dagen (korporaals en soldaten) on 17 dagen (onderofficieren) en wel Korporaals en soldaten van 15 Sept. tot en met 27 Sept.; onderofficieren van 11 Sept. tot en met 27 Sept. De dienst plichtigen van 3 R.I. komen te Bergen op Zoom onder de wapenen. De dienst plichtigen van 6 en 14 R.I. komen te Breda onder de wapenen. De dienstplichtigen der Veldartillerie lichtingen 1920 en 1921 komen voor ge lijken duur onder de wapenen en wel die van het 7e Rog- Veld Art. te Ber gen op Zoom. Va lichting 1920 21 Juli (onderoff. 17 Juli) tot en met 2 Aug.; 1/4 lichting 1920 18 Aug. (onderoff. 14 Aug.) t.m. 30 Aug.; 1/4 lichting 1920 15 Sept. (onderoff. 11 Sept.) t.m. 27 Sept.; 2/3 lichting 1921 4 Aug. (onder off. 31 Juli) t.m. 16 Aug.i/3 lichting 1921 15 Sept. (onderoff. 11 Sept.) t.m. 27 Sept. Die fluks. „Het Handelsblad" geeft in overweging het tweepersoonsvliegmachinetje, dat te Amsterdam proefvluchten deed, en zeker wel ingang in ons land rónden zal, den naam te geven van „fluks", een naam reeds vroeger door een vindingrijk let terkundige, kort na de uitvinding der vliegtuigen aan de hand gedaan. Dat is een idee. Reeds in de alliteratie: fiets, ford, fluks, ligt een aanwijzing om het te steunen, 'i Luit. ter zee 2e klasse P. Reurslag, van de Kon. Marinereserve, geplaatst ge weest op het wachtschip! te Vlissingen, is in het genot, van onbepaald verlof Bij Kon. besluit van 14 dezer is aan reserve-eerste-luitenant Wl. R. I. Hof man, van het 3de regiment infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag als zoodanig ver leend uit den militairen dienst. R ijks v e 1 d w ac ht- Met ingang van 1 Maart as. is tot Rijksveldwachter majoor te Tholen benoemd N. A. v. Drimmelen. thans rijksveldwachter briga dier te Zierikzee, en is met ingang van dezelfde dagrekening tot rijksveldwachter standplaats Zierikzee benoemd D. Bolier, korporaal" bij de militaire politie te Vlis singen. Middelburg. In de heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad kwamen o.a. ter tafel de volgende ingekomen stukken. Een verzoek van de sportvereeni- ging „V.I.O.S." op 't Zand om .voorna melijk voor korfbal gebruik te mogen maken van de Burgerweide. Een uitvoe rig schrijven van den heer G. A. van Beijnum, vroeger wonende te Middelburg, thans te Utrecht, die evenals hij deed in 1916 en 1917 zich er over beklaagt, dat oprichting van de Openbare Leeszaal oorzaak is geweest dat hij achteruitging door het verkwijnen van zijn tweede- handsboekzaak en van zijn steeds meer in den put geraken. Adressant vraagt steun van de gemeente om weer zich in Zeeland te kunnen vestigen. Een adres van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, in welk adres wordt verzocht geen financieelen steun aan in- dustriën te geven. D e Mat thau s-pas si 0 n. De zangvereen. „Tot Oefening en Uitspan ning" te Middelburg heeft Dinsdagavond onder leiding van haar directeur, den heer Joh. H. Caro, de Matthaus-passion uitgevoerd. Op schitterende wijze 'heeft de zangvereeniging haar goeden naam gehandhaafd en de solisten voldeden in elk opzicht. Het waren mej. Janne Brandsma, Amsterdam, sopraan; mej. Reidel, Amsterdam, alt en de beeren Georg Walter, Berlijn, tenor; Jan Dek ker, Bilthoven, bas en dr H. van der Kamp, Middelburg, bariton. Voor het con cert bestond groote belangstelling, Maan dag toen de groote repetitie plaats had, was deze nog greater. Niet alleen uit Middelburg, doch velen uit "Vlissingen, Domburg, Veere en andere plaatsen op Walcheren en meerderen uit plaatsen op Zuid-Beveland, daartoe door het rijden van autobussen in de gelegenheid gesteld, kwamen deze buitengewone uitvoering bij wonen. Het orkest was als gewoonlijk versterkt door leden van de Arnhemsche orkestvereeniging, terwijl het orgel Werd bespeeld door den heer A. van Os, orga nist der Nieuwe kerk en mevrouw Non- hebei—Faro de klavierbegeleiding op zich had genomen. Goes. In de vergadering' Dinsdag al hier gehouden van 't bestuur der Anti- Rev. Kieskring Centrale met afgevaar digden onder voorzitterschap van den heer J. Buijse werd o.a. rekening ge daan doo-r den penningmeester, den heer P. de Putter, van den stand der kas. In het bestuur werden gekozen de af tredende leden D- Meirlenberg en J. A. Do- minicus en in plaats van den heer J. Buijse, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer J. N. Bast- meijer. Tot voorzitter werd gekozen in plaats van den heer J. Buijse bij tweede vrije stemming de heer P. A. Schwartz. Tot afgevaardigden naar het PTov. Comité en het Centralen Convent de lieer P. Oosterbaan, aftr., en in plaats van den heer J. Buijse de heer Schwartz; tot secundus voor den deputaat naar de de- putatenvergadering werd benoemd de heer mr 7. W;. Goedbloed. Een voorstel van den heer Oosterbaan tot het bijeen roepen in het a.s. najaar van een ver gadering der Centrale met antirev. leden van de gemeenteraden in den kieskring ter bespreking van het vloekverbod, werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer J. Buijse sprak een kort afscheids woord, waarna de heer Di. Meulenberg onder instemming der vergadering een woord van dank tot hem richtte voor het geen hij als voorzitter en lid der Cen trale had gepresteerd. De heer Schwartz ging daarna voor in dankzegging. Ei- wa ren twintig leden aanwezig. Een zestal kiesverenigingenBaarland, Riezelinge, Oostdijk, Heinkenszand, Kruiningen en Nisse waren niet vertegenwoordigd. Slotvergadering Ju bile um- feesten 1923. Gisterenavond werd de lang uitgestelde slotvergadering gehouden van het hoofdcomité der in Sept. 1923 ge vierde Jubileumfeesten. Het hinkende paard was achteraan gekomen. Er bleek, nd het inkomen van alle rekeningen, een nadeelig saldo te zijn van ruim f 450. Dat nu moest gedekt worden. De buurtvereeni- gingen hadden over 't algemeen zelf een tekort of waren zelfs opgeheven. En het dagelijksch bestuur meende het zich tot een plicht te moeten rekenen, het tekort te doen verdwijnen vóór de slotvergade ring gehouden werd. Dit nu is gelukt. Enkele uren vóór de vergadering bedroeg het tekort nog f 150; aan het begin der vergadering nog f 48 en tijdens de ver gadering werd het geheele tekort gedekt. Aan die ingezetenen van Goes, die op een daartoe ontvangen circulaire, het mogelijk hebben gemaakt, dat het tekort ten slotte nog zoo spoedig gedekt kon worden, een woord van har te 1 ij k e n dank. Thans iets over de vergadering, die in het Schuttershof gehouden werd. De waarnemend voorzitter, dhr. Labrijn, open de deze vergadering met een hartelijk welkomstwoord, waarin tevens herdacht werd de afgetreden voorzitter, dhr. Jos. Stieger, die sinds naar Breda is vertrok ken. Spreker memoreerde de vele verdien sten van den heer Stiegér als voorzitter, die zich zoo geheel aan de gehouden Jubileumfeesten gegeven had en zijn taak op zoo voortreffelijke wijze had verricht. Met luid applaus werd dit openingswoord besloten. De secretaris leest de notulen der vo rige vergadering en ontvangt tevens een woord van hulde vo.or zijn omvangrijken arbeid, ten behoeve der feesten verricht. Enkele ingekomen stukken worden voor gelezen. Hierbij is een hartelijk schrijven, van den afgetreden voorzitter, die aan het hoofdeomité zijn groeten dank brengt voor de prettige samenwerking. Thans brengt de penningmeester, dhr P. Oosterbaan, het financieël rapport uit. Hij eindigt met een totaal-cijfer voor uit gaven van f 4270,96; voor inkomsten f 4250,44. dus met een nadeelig saldo van f 20,52, dat echter staande de ver gadering veranderd wordt in een vooc- deelig saldo van ruim f 7. Met luid ap plaus wordt dit resultaat begroet. Ér worden eenige inlichtingen gevraagd over de afrekening en de uitgaven voor som mige onderdeelen van het feest; de be antwoording daarvan door het dagelijksch bestuur kan de vergadering ten volle bevredigen. De commissie tot het nazien der rekening (de hoeren Oonstandse en Van Melle) brengt verslag uit en adviseert tot goedkeuring, waarop èn door den voorzitter èn door de gemelde commissie pen woord van hulde wordt gebracht aan tien heer Oosterbaan voor zijn gehouden beheer en de buitengewoon keurige wijze, waarop de rekening verzorgd is. Hierop worden aan de verschillende buurtverc-enigingen de behaalde prijzen (in den yorm van diploma's), onder een passende toespraak van den voorzitter, uitgereikt. Die voorzitter zegt, dat hier mede onder de gehouden Jubileumfeesten een streep kan worden gezet. Het is een welgeslaagd feest geweest en nogmaals dankt bij het feestcomité en de burgerij voor de schitterende wijze, waarop het regeeringsjubileum van onze geliefde Koningin hier is gevierd. Thans komt de vraag aan de orde, of dit comité zal blijven bestaan, ten einde te overwegen wat gedaan zal wor den, als in Augustus a.s. onze Koningin ook Goes hoopt te bezoeken. Hoewel niet alle afgevaardigden een mandaat dien aangaande van hun buurtvereenigjngen hebben, wordt met alg. stemmen besloten, dat het hoofdcomité zal blijven bestaan; de buurtvereenigingen kunnen dan nader besluiten of dezelfde afgevaardigde, of soms ook een andere, in het hoofd comité zitting zal hebben. Het dagelijksch bestuur stelt zijn man daat thans ter beschikking; de hierop gehouden stemming heeft tot resultaat, dat tot voorzitter wordt gekozen dhr. La brijn en tot leden de beeren J. I. v. Ballegoijen de Jong, P. Oosterbaan, G. M. Gheijsen en F. G. C. Rothuizen. De heer Van Ballegoijen de Jong kan de benoeming tot lid van het dagelijksch bestuur niet aanvaarden, omdat hij als gemeente-secre taris reeds ambtelijk zeer veel werk zal hebben bij het Koninklijk Bezoek en zich dan te weinig geven kan aan het hoofd comité. Deze redenen worden gebillijkt en in zijn plaats wordt gekozen dhr. D. A. Constandse. Alle heeren nemen daarop hun benoeming aan. Thans komt ter sprake, wat eventueel gedaan moet worden bij het a.s. Koninkl. Bezoek. Omtrent den duur van dit be zoek is voorloopig nog zoo weinig he kend, dat het niet wel mogelijk is, vaste plannen te maken. Medegedeeld wordt, dat zeer vermoedelijk tijdens het bezoek van de Koningin, de jaarlijksche Zuid- Bevelandsche ringrijderij op de markt ge houden zal worden, waarbij gehoopt wordt, dat Hare Majesteit zelve dan den wisselbeker zal willen uitreiken. Enkele stemmen gaan op voor een Zuid-Bevelandsche huldebetooging. De voorzitter zegt, dat niet vergeten moet worden, dat onze Koningin naar Middel burg komt, om het Middelburgsch herden kingsfeest mede te vieren en dat er daarom alle reden is voor één grootsche Zeeuwsche huldebetooging te Middelburg; wij moeten dat niet trachten te ver snipperen. Echter sluit dit niet uit, dat de Goesche bevolking natuurlijk in de gelegenheid zal zijn, om aan hare Majes- VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abennementspr ij s Per maanden, franco per post, f3. Loste nummersf O.Cf Prijs der Advertentiën: regels f 1.20,, elke regel meer 30 of« Bij abonnement belangrijke korting. teit haar hulde te betuigen en aan haar groote liefde jegens ons Oranjehuis uiting te geven. Besloten wordt, dat het Dage lijksch Bestuur diligent zal blijven en als iets meer bekend zal zijn omtrent het Kon. bezoek, het hoofdcomité weer vergadering zal bijeenroepen. Bij de rondvraag vraagt de heer D'. A. (Constandse het woord, die in een zeer geestige toespraak nogmaals een lofrede houdt op het feestcomité en de bijzonder aangename feestdagen van September 1923, terwijl hiji speciaal daarin herdenkt den afgetreden voorzitter, dhr. Jos Stie ger, die zoo hard heeft gewerkt voor- het welslagen van het feest. Ook aan de burgerij van Goes, die gezorgd heeft dat geen enkele wanklank het feest kwajm storen, werd een hartelijk woord gewijd. Hierop werd deze vergadering, waarop een zeer prettige stemming heerschte, door den voorzitter gesloten. Rilland. Men is begonnen het wrak van de Siërra Grande in de lucht t* laten vliegen. Die groote baggermolen uit Boulogne is op de Schelde aangekome», en zou gisteravond reeds in het nauw van Bath aan het werk gezet worde». Ellewoutsdïjk. Vergadering van den ge meenteraad op Maandag. Voorz. de bur gemeester. Afwezig de heer Rinders met j kennisgeving. Ingekomen van. ged. sta ten goedkeuring raadsbesluit betr. de geld- leening groot f2500; verslag inzake wo ningbouw; 4 gebouwen zijn verrezen; mededeeling dat bij de op 1'2 dezer ge houden aanbesteding haven- en straat werken inschrijvers waren J. Verheijke alhier f6612 en (vlakke 2e soort) f6212; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke f5820; M. W. Knuist, Goes f5740, F. Duijn- houwer te Goes f5704, L. v. Boven al hier f5680, f5640, f5675; M. Wandel, Oostburg f5400. Raming f4582. B. e* W. stellen voor niet tot gunning over te gaan, alsnog dezelfde personen e» anderen uit te noodigen en een nieuw» inschrijving uit te schrijven, aldus ge wijzigd, de havenwerken het W. ge deelte ook te vernieuwen met nieuwe keien, de straatwerken met klinkers tot een oppervlakte van 250 vierk. M. terug te brengen en dezelfde qualiteit volgens bestek, terwijl de reparatiewerken dan vervallen. Dit wordt met algemeene stem men goedgevonden. D|e rekening 1923 Burg. Armbestuur, sluitende met een ba tig slot f 2886.60 wordt goedgekeurd, als mede een wijziging in de begr. 1923 tot een bedrag van f 184.21, en die van 1924 tot een bedrag van f2500, betref fende de in de voorgaande zitting getrof fen leening. De voorz. deelt mede oat het B. A. bereid is deze leening aan te gaau tegen een rente van 5 orocent, af te lossen in 25 jaar, met iaarl. aflos sing van "flOO. De Raad besloot om f2000 af te voe ren van het vermoedelijk goed slot reke ning 1923 in verband met de eventueele vernieuwing van straten. Vastgesteld wordt het percentage van de gem. in komstenbelasting op 21/2 pet., vorig jaar was het 3 pet. Rondvraag gaf geen aan leiding tot bespreking. Alhier werd gisteren, 15 April, de eerste zwaluw in '24 (de eerste in onze provincie) waargenomen. (In de omstreken van Den Haag zij* vorige week ook al zwaluwen gezien. Bovendien één zwaluw maakt nog gee» zomer. Red.) Itretke. Onder zeer vele blijken va* belangstelling vierde Dinsdag burgemees ter Sinke zijn 25-jarig ambtsjubileum. I» het versierde gemeentehuis werd de ju bilaris door den gemeenteraad en een commissie uit de burgerij ontvangen. Als aandenken werd hem door den raad ee* schilderij van 't gemeentehuis en door de burgerij een prachtige eikenhoute* bureau aangeboden. Tal van vereeni- gingen en particulieren kwamen hem ge- lukwenschen aanbieden. Het muziekge zelschap „Mozart" bracht den jubilaris een serenade en speelde: „Dat 's Heeren zegen op U daal", enz. Wolfaartsdijk. Maandagavond had in het gebouw Tavenu de prijsuitreiking plaats aan de deelnemers van de winter- wedstrijd van de schietvereeniging Nim rod. Aan deze wedstrijd was deelgenomen door 17 schutters. Voor iedere deelnemer was een prijs (kunstvoorwerp) beschik baar gesteld. Geschoten waren 20 series van 5 patronen met de rijfcsbuks op schijf succes, afstand 10 meter. De eerste prijs werd behaald door Jacob Eggebeen met 1899 punten, die ook voor dit jaar de wisselmedaille ontving, 2e prijs M. Tramper 1894 p., 3e p'r. L. v. d. Linde 1882 p., 4e pr. H. Nouse 1877 pt, M. Verstelle 1845 p., enz. D|e voorzitter K. Kloosterman reikte aan elk der winners •met eenige toepasselijke woorden den door, hen verworven prijs over en spoorde alle aanwezigen aan de oefeningen trouw te volgen. vr-:" M - -x -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1