Briefwlsselmgf. Semen?!!! Hlenws. Telegrammen. Ffiiaücleele Berichten KecMszalm leep Mofiep, iaÉeÉÉpi, m, Burgerlijke Staat fende bijzonderheden, vergelijkingen en verschillen in voorouders, aanleg, levens omstandigheden, studieleeftijd, kennis, be schaving, enz. komen hierbij naar voren. Prof. Slotemaker de Bruine, naar aan leiding van het vijf jaar geleden dat het Paaschmanifest dpr Roomsche vakbewe ging verscheen, verhaalt de geschiedenis van dit manifest, herinnert hoe de toe stand en de verhoudingen waren, welke het, of liever Prof. Veraart, wilde ver anderen, den voortgang en den uitbouw zijner denkbeelden, gevolgd door een proeve van „wettelijke regeling der eco nomische bedrijfsorganisatie". Doch thans na vijf jaren is het werk verlamd. Dr Slotemaker constateert 't met wee moed, doch hij zal in een volgend opstel de oorzaken van dezen tegenslag opsporen. Ook de levensbeschrijving van Marv Clifford, de energieke predikantsdochter uit Bristol, die voor velen ten zegen is geweest, zij stierf in 1919, is hoogst be langrijk. Zij is geschreven door baro nesse van Zuylen van Nyevelt. Al deze opstellen en Baarbé's Buitenlandsche Kroniek maken dit nommer der Stem men tot een der belangrijkste. Christel ij k Sportblad, le Jaar gang no 1. weekblad, gewijd aan de be langen der lichamelijke oefening, uitgave van de „Nieuwe Leidsche Courant", Bu reau Hooigracht 35, Leiden; Redactie on bekend. Medewerkers o.a. ds M. ten •Broek, dr A. Dupont, ds M. D. Gijsman, dr J. G. Geelkerken,, dr H. T. Oberman, ds H. Thomas, ds G. B. Westenburg; en verschillende technische medewerkers. In dit nommer beantwoordt dr Oberman de vraag: Is een Christelijk Sportorgaan nu wel noodig? op verschillend© gronden bevestigend. Het verslag van de V. P. Z.. te Mid delburg moet. tot morgen wachten. Ongelukken. De 70-jarige M., die Zaterdag op den Dongenschenweg bij het stappen, uit de nog in beweging zijnde tram, 'kwam te vallen, waardoor hij ernstig aan 't hoofd werd verwond, is in 't ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam is gisteravond een man, die den weg overstak, door een auto overreden en gedood. Tc Kaatsheuvel werd een meisje van 8 jaar door ■een wiek van oen graanmolen gegrepen en bijna op slag gedood. Te Aarlo Rixtel trok een 3-jarig kind een ketel kokend water om en kreeg zoo hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleed. Te Son is een kind van een landbouwer aan bekomen brandwonden overleden. Tusschen Haarlem au Halfweg heeft gisteren een ernstig tram- ongeluk plaats gevonden. De 30-jarige N. to Amsterdam, is door de tram aangereden en tegen den grond geslagen. De toestand is zeer zorgelijk. Een minder prettige verjaar dag. Toen Dinsdagavond de arbeider J. Stout, wonende te Gouda, zich per fiets van Ouder kerk a. d. IJssel, naar zijn woonplaats begaf, werd hij zoodanig door een auto, waarin de heer Hupkes, rijksveearts te Gouda, .gezeten was, aangereden, dat zijn rijwiel totaal ver splinterd werd en hijzelf een belangrijke been wond opliep. De heer Hupkes nam den man in zijn auto op en bracht hem huiswaarts. De heer H. zal de toegebrachte schade ver- goeden, maar ook de kosten der geneeskundige behandeling van Stout voor zijn rekening nemen. Stout was juist dienzelfden dag jarig t Alles ohauffeurt. De Geldersche Terkoersinspeetie maakte de laatste dagen tegen oen viertal bestuurders van vrachtauto mobielen uit de provincie. Zuid-Holland proces- verbaal op ter zake van het berijden van we gen, welke door Ged. Staten van Gelderland gesloten zijn verklaard voor motorrijtuigen, ledig zwaarder dan 1700 K.G. Een vrachlauto wordt aangehouden. De inspecteur: „Mag ik uw rij- on nummer- feewijs eens zien?" De bestuurder: „Heb ik niet." De inspecteur: „Waarom is uw wagen aan de achterzijde niet voorzien van letter en «timmer?" De bestuurder„Jatt De inspecteur: „Weet u wel, dat uw stuur inrichting niet in orde is en dat dit gevaarlijk is voor de veiligheid veui het verkeer?" Do bestuurderNou, as ik veur al dio dingen vorbaliseerd word, kan ik m'n faillis sement wel aanvragen". Mijn in 'tnet. De stoomtreiler IJ. M. iie is gisteren te IJmuiden binnengekomen met aan boord een mijn, die in de netten was opgehaald. De marine-kustwacht heeft de mijn van boord gehaald en gedemonteerd. Een oude zondaar. To Zwolle badden zich op gemeubileerde kamers ge vestigd een heer en een dame, zich noemende de heer en mevrouw Bakker, uit Den Haag. Hij verleende zijn bemiddeling tot het plaatsen van hypotheken. Het kwam de politie ter ooro, dat hij 'n transactie tegen zeer hooge pro visie tot stand had gebracht. De politie deed li onderzoek en de naam bleek in Den Haag onbekend. Bij het verhoor viel hij door do ■land en bleek hij' te zijn zekere J. L. M„ assuradeur, in Den Haag. Hj was niet ge- buwd. De commissaris der politie in Den Haag had zijn aanhouding verzocht, de com missaris van politie te Leeuwarden had tegen ■Sn praktijken aldaar, waar hij zich mr Mees ■oemde, gewaarschuwd. Beiden (hij is 74, 63 jaar) zijn naar Den Haag overgebracht. Een nieuwe komeet ontdekt. Koninklijke Astronomische Vereeniging te ''■■den heeft de ontvangst bekend gemaakt van. een telegram uit Kopenhagen, waarin wordt medegedeeld, dat op 30 Maart door den heer Reid van het Koninklijk Obser vatorium te Kaap de Goede Hoop eon nieuwe komeet „werd ontdekt. De omvang van de nieuwe komeet is nog niet bekend. Aprilmoppen. Zoo tegen de intrede van de maand, van welke bekend is, dat ze doet wat ze wil, worden op verschillende redactie-bureaux vernuft en fantasie geslepen en gespitst. Dan worden de meest wonder lijke toekomstdroomen opgezet en den lezers onverhoeds op hun dak geschoven. Van het jaar is do journalistieke fantasie zeer pro ductief geweest.-- Zoo laat do „Telegraaf" een gedenkraam onthullen in verband met do opheffing van het dansverbod. De „Haagsche Crt" beeft Carley een nieuw type baby-vlieg tuig laten construeeren, dat rechtstandig op stijgen en neerdalen kan. Het zou op het Binnenhof Dinsdagmiddag om 1 uur demon- streeren en in ons 'Kameroverzicht heeft men ■kunnen lezen, dat er nog een paar honderd menschen ingevlogen zijn. Het „Vaderland" construeerde een autobus, die zich evengoed te water als te land voortbewoog en aan den Vijverberg een- demonstratie zou geven. Het Haagsche blad heeft daardoor velen een ver- geefsche wandeling doen maken. Het kunst zinnige deel van zijn lezers liet het blad naar den Koninklijken Schouwburg 'optrekken, waar de verschillende gegadigde gezelschap pen fragmenten uit bekende stukken zouden opvoeren- (o.a. do Waanzinscène uit Grompie); het publiek kreeg een „gratis" toegangskaartje en stembiljet, om daardoor don volkswil in zake de verhuring van den schouwburg te leoren kennen. Ook hier wilde een flink deel der wereld bedrogen zijn. Het „Volk" had voor deze gelegenheid den géénmanswagen uitgevonden, die automatisch aan- elke halte stopt, langer naar gelang er passagiers zijn, Hoe laat is het? Het Gemeentebe stuur van- Bovenkarspel ontving telegrafisch bericht van het Dep. van Binnenlandsche Zaken, dat het Raadsbesluit van 8 Maart j.l. waarbij werd besloten den ouden tijd te handhaven, nog niet mag worden uitgevoerd en- dat dit voorshands geschorst wordt tot 1 Juni a.s. in afwa'chting van do beslissing, die zal worden- genomen. On eerlijke loopjongen. Do re cherche te Haarlem heeft bij drié „personen verschillende voorwerpen in beslag genomen, welke door loopjongens gestolen zijn bij een firma aldaar. Tegen de loopjongens is proces verbaal opgemaakt en eveneens tegen zekeren van L„ die van heling verdacht wordt. Voetballen op straat. Bewoners van de Borgerstraat te Amsterdam hadden geklaagd over voetballende jongens, waardoor niet alleen hun ruilen werden bedreigd, maar zelfs al bezweken waren Maandagavond werd weer druk in- de straat gevoetbald. Er werd toen door een agent van politie in burger gemaand, het spel te staken. Toen daaraan geen gevolg werd gegeven, ging de agent over tot arrestatie van een der jongens. Er ont stond een oploop, waarop de agent klappen kreeg en onder de voet geraakte. Een hond, die hem vergezelde werd zelfs met een mes- gestoken. Op het oogenblik zijn wegens deze mishandeling zes jongelui door de politie ge arresteerd en in bewaring gesteld. Een wethouderop stap. Onlangs hebben wij gemeld, dat de heer M. C„ wet houder van Vliorden, die door de Roermond- sche rechtbank failliet was verklaard, zijn biezen had gepakt. .Dit gebeurde ongeveer een maand geleden. Tot op heden is de voort- vluch ige wethouder niet t:>t de vroede raderen weergekeerd. In verband daarmede zullen vele van zijn landerijen en bosschen opder den hamer komen. Torpedo ontploft. Te Andéchy bü Roye (Frankrijk) heeft, een vreeselijk onge luk plaats gehad. Landarbeiders en arbeidsters hadden op den grond een vuurtje aangestoken om zich te verwarmen. Plotseling weerklonk een geweldige knal. Een torpedo, die sedert den oorlog in den ^grond begraven zat, was door de warmte van het vuur tot ontploffing gebracht. Toen verschrikte burgers kwamen toeijlcn, vonden zij zeven getroffenen op den grond liggen. Een 62-jarige vrouw was op slag gedood, vijf andere vrouwen en oen jonge man werden in deerniswekkenden toestand opgenomen. Een 18-jarig moisje stierf onder een kort daarop uitgevoerde operatie. Haar zuster stierf een weinig tijds later. De anderen zijn allen ernstig gewond. Er goed afgekomen. In den ex press Parijs-Rijssnl was 's nachts om half twee een 7-jarig knaapje, José dos Santos ge- heeten, dat met zijn ouders, Portugeezen van geboorte, reisde, in den coupógang met hot grendelwerk van den wagen aan het spelen, toen de coupé-deur plotseling openvloog. De kleine werd op den spoorweg geslingerd. Do trein bevond zich op dat oogenblik tusschen de stations Creil en Laigneville. Het knaapje, dat slechts licht aan het hoofd gewond was, kroop dadelijk na zijn val overeind en begon langs den spoorweg te kuieren, totdat het aan het huis van ,een spoorwegwachter kwam, die het liefderijk opnam en het per eerste gelegenheid naar het ziekenhuis van Clermont deed vervoeren. Eenige uren later kwamen de ontstelde ouders, die tot Qwiens waren doorgereden, omdat zij niet aan de noodrem hadden durven trekken, hun kind afhalen, bliide, dat het er zoo goed afgekomen- was. Met hun gelukkig behouden telg namen zij den eersten den besten trein naar hun woon plaats. De brand in de „Frangestan". Aangaande de redding der 1200 Mekkagangers van het Engelsche stoomschip „Frangestan" wordt nog gemeld, dat er behalve deze pel grims nog verschillende andere passagiers aan boord waren van de „Frangestan", die van Bombay kwam. Toen het schip zich 200 mijl ten- Zuiden van Djeddah bevond, brak do brand uit. De kapitein zond een draadloos telegram naar Port Sudan, met verzoek, het stoomschip „Tangistan" onmiddellijk te hulp te zenden, en kwam in draadlooze verbinding met de stoomschepen „Clan Maciver", „Skin dia" en „Hartfield". Inmiddels stelden do kapitein en de bemanning wanhopige pogingen in het werk om den brand te bedwingen, waarbij zij zoowel gebruik maakten van stoom als van koolzuurgas. De brand won echter terrein en bedreigde reeds de houten dekken. Daarop verzocht de gezagvoerder de „Clan Maciver", die dichtbij was, zjjn passagiers over te nemen en ;ian de beide andere ge noemde schepen om hun reddingsbooten gereed te houden. Het overbrengen der pelgrims en andere passagiers geschiedde in behoorlijke orde zonder ongelukken. De „Clan Maciver" zette de reis naar Port Sudan voort. De kapitein der „Frangestan" poogde toen even eens Port Sudfin te bereiken, doch de geheelo voorpiok van het schip brandde toen als een oven. De kapitein zond toen opnieuw een draadloozen oproep aan de „Tangistan" om zooveel mogelijk spoed te maken om te helpen. Doch voor dit schip de „Frangestan" had bereikt, was de toestand zóó vvaniiopig geworden, dat ook de bemanning de „Frange stan" moest verlaten. Do kapitein bleef aan boord -tot zoowat hot geheele schip in vlam men- stond. "T'ÜMSSBP" Koninklijk bezoek aan Amsterdam. In de morgenuren werd door H. M. de Koningin nog een tweetal bezoeken afgelegd., n.l. aan de Rijkskweekschool voor Vroedvrouwen en aan het Stedelijk Museum, waai- de Vereeniging St. Lucas een tentoonstelling houdt. Na afloop van dien rondgang werd de kit naar het Kon. Pal-eis weer aanvaard, waar dte stoet tegen half een arriveerde. Z. K. IJ. Prins Hendrik was reeds vroeg in den morgen met. Prinses Juliana en de Prinses van Erbach per boot naar Marken vertrokken om een kort bezoek te brengen aan dat eiland. Tegen half één keerde Prins Hendrik met de beide prinsessen ten Paleize terug. Om half twee werd door de Koninklijke Familie de tocht naar het Centraal Sta tion aanvaard. Do belangstelling van de zijde van het publiek was groot, mede dank zij het betere weer. Op hel perron nam de Koningin af scheid van Haar Gemaal, die te Amster dam bleef om 's avonds deel te nemen aan een diner op de Johan de Witt. rw TTr-iim"iinriinriin i -i i nil n niii>iiiihii Wisselkoersen. Amsterdam, 4 April, 1.30 uur. Berlijn 0-59V2—O.6OV2. Wieenr-.n 0 380 39. Londen ll.6S-il.63Va- Parijs 15-40—15.50- Brussel 12-87Va—13. Dollar 2.70—2.70Va- Politierechter. Zitting van 4 April 1924. De volgende beklaagden waren ge dagvaard R. A. G-, 19 jaar, werkman, Sas van Gent, wegens beschadiging van de deur van een woning. Eisch en uitspraak f15 of 15 d. h.J. B. d. S-, 39 jaar, zeeman te Temeu- zen, wegens het zich wederrechtelijk bevinden in het vooronder van het motor-beurtschip „Henriëtte" te Ter- neuzen, in den nacht van 28 op 29 Februari 1924. Deze zaak werd uit gesteld; J. P. M-, 26 j., werkman te Stoppeldijk, wegens mishandeling. Eisch flO of 10 d. h. Uitspraak f3 of 3 d. h.P. F. S., 63 i., werkman, Hoofdplaat, wegens beleediging. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.J. v. d. W-, 30 j.. arbeider, Zaamslag wegens invoer van een paar kinderschoenen, eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. C. J. J., 27 j., arbeider, Biervliet, wegens beleediging van den gemeen teveldwachter. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.J. d. V., 19 j., klom penmaker te 's-Heerenhoek wegens vernieling van een glasruit in de wo ning van F. de Punder. Deze zaak werd uitgesteld; A. K-, 31 i., houthak ker, Middelburg, wegens diefstal van 20 stukken khefho-ut, toebelioorende aan H. L., Vader op 23 Februari 1924 te Middelburg. Eisch en uitspraak f 10 b. s. 10 d. h.J. d. H., 41 zonder beroep, zwervende, thans gedetineerd, wegens landlooperij te Middelburg op 24 Maart j.l. Eisch en uitspraak 3 a. h. plus 1 j. R. W. I. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Aprii 1924. Veroordeeld wegens aanranding der eerbaarheidP. O., 37 j., koop man, Serooskerke, 6 w. gev. straï; diefstal: 1. V., 23 j., werkman Re- tranchement, 3 m. gev. straf; valsch- heid in geschrifte: H. L. P. W-, 26 j., arbeider, Oostburg, 2 m. gev. straf, voorw. proeftijd 1 jaar; dief stal met inbraak, bedreiging en ge weldpleging: C. M., 24 arbeider, Hoofdplaat en J. v. D., 32 j., arbeider, aldaar, beiden gedetineerd te Middel burg, ieder tot 5 j. gev. straf met af trek prev. hechtenis; de eisch was voor ieder 6 jaar; diefstal: M. C. K., 18 j., werkman, Ierseke, 1 m. gev. strafovertreding wegreglementf. J., 48 j., vrachtrijder, Meliskferke, bevesti ging van het vonnis van den kanton rechter te Middelburg f 15 of 15 d. h. het veroorzaken van gevaar op een tramweg: L. W. S., 19 j., chauffeur, Middelburg, 1 m. h. De volgende vonnissen werden uit gesproken,. alle wegens overtreding der Leerplichtwet, met vernietiging of gedeeltelijke vernietiging der vonnis sen van den kantonrechter te Goes van 4 Februari j.l.: J. N., 33 j., arbeider, A. L., 33 jaar, arbeider'; P. Z., 46 jaar, arbei der, allen te Krabbendijke, ieder tot f 10 of 10 d. li.; L. v. P., 37 j., grondwerker te Waarde"; C. v. B., 46 1., arbeider te 's-Heerenhoek, K. de J., 39 j., arbeider te 's-Heerenhoek, M. d. M., 55 jaar, werkman te Krui- ningen; J. W-., 44 jaar, werkman te Krumingen; J. B., 36 jaar, arbei- ber, A. J., 40 j., arbeider, P'. B., 44 i" aar, arbeider, allen te Colijnsplaat; K., 39 j., Kiattendijke, allen f 10 b. s. 10 d. h.A. G., 48 j., arbeider te Wissenkerke, J. W. K., 38 j., schip persknecht, Ierseke beiden f20 b. s. 20 d. h.; A. C. d. N., 37 i., werkman. Goes, 2 d. h. voorwaardelijk proeftijd 1 j.; K. S., 35 j., arbeider, Rilland- Bath, f 15 of 15 d. h.; S. v. K., 50 j^ar herbergier, Kattendijk'e f 25 of 25 d. h.J. W. S., 48 jaa,r, ar beider, Kapelle f 15 of 15 d. h.J. v. H., 34 j., koopman, Rilland-Bath f25 of 25 d. h. Overtreding wegenreglement: A. Z., 23 j., landbouwersknecht, Waarde f5 of 5 d. h., eveneens met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes. Rechtsingang met gevangenhou ding is verleend tegen N. H., 29 j., arbeider, Ierseke, gedetineerd te Mid delburg wegens diefstal. - De moordaanslag te V a I- k ens waard. De advocaat-generaal bij pet Arnhemsch Gerechtshof eisoh- te tegen mevT. Desmet wegens mede plichtigheid aan den moordaanslag bij Valkenswaard 4 ja;a,r gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 17 April. Het gerechtshof te Arnhem heeft bevestigd het vonnis van de rechtbank te Arnhem, waarbij de conducteur B. en de machinist M. van de Geldersche Stoomtramma,atschappij zijn veroor deeld ieder tot twee maanden gevan genisstraf, wegens hun schuld aan de m September j.l. bij Gendringen plaats gehad hebbende trambotsing, waarbij een juffrouw om het leven is geko men.' Die kerkkwestie te Kruis land. Voor het Bossche Hof stonden Dinsdag in hooger beroep- terecht C. de j. en A. V., arbeiders te Kruisland. Beklaagden hadden reeds eerder te recht gestaan voor de rechtbank te Breda, ter zake dat zij op Zondag 21 October 1923 zich staande in de R. K. Kerk bevindende, o-p' aan maning van den Pastoor niet wilden gaan zitten in de kostelooze banken, of wanneer zij dit niet wilden doen, de kerk te verlaten, doch aldaar we derrechtelijk bleven vertoeven. Door de rechtbank te Breda zijn beklaagden te dier zake ontslagen van rechtsver volging. Het O. M. te Breda had tegen ieder der beklaagden f20 boete subs. 10 dagen hechtenis geëischt. De offi cier was van de uitspraak' in hooger beroep gegaan. De advocaat-generaal eisch te met gedeeltelijke vernietiging van het vonnis van de rechtbank te Breda tegen den eerste beklaagde we gens wederrechtelijk vertoeven in een gesloten gebouw "bij anderen in ge bruik fit) subs. 10 dagen, tegen den tweede beklaagde, mede wegens we- derspannigheid f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Door Mr Hartog uit Bergen op Zoom werd voor beide be klaagden vrijspraak gepleit. De uit spraak werd bepaald op 14 April. Breskens. De directie van de stoom trammaatschappij BreskensMalde- ghem heeft gisteren aanbesteed het maken van de aardebaan, het leveren van den ballast en het leggen van spo ren en wissels en eenige andere wer ken voor de sectie CadzandSluis met zijtak naar de Belgische grens, over een lengte van ongeveer 9 K.M., zijnde een onderdeel van de nieuwe lijn BreskensCadzandSluis. Het laagst had ingeschreven de heer Hüner, te Wassenaar, met f316.551. MIDDELBURG. Huwelijks-aangiften: P. v. d. B-erg, 26 j- en D. G Augustijn, 23 j.; W1. van Westen, 26 j. en p. J. Vos, 23 3.; G. Klap, 27 j. eniM- A. v. Fiieren- burg, 25 j. Bevallen: J. M. Hooftman-Smoor, d.; O. A. Hoogesteger-Dcsson, z.; P- M. van Luijk-De Nood, d.; E. Taai-Wouters, z. Overleden: Th. van Raag, 83 j. wedr Th. G. NisSen. GOES. Gehuwd: 4, Leendert Pieter Maas, 26 3. jm. te Colijnsplaat en Jan- neke Johanna Talsma, 27 3. jd. te Goes. Geboren: 3, Bernard Jan, z. v. Ber nard Jan Booties en Machelina Oele. Overleden: 2, Sophia Brouwer, 62 j. gehuwd met Marinus Pieter van Hese. Van 28 Maart3 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: B. Baljé, 26 j. en M. Step, 22 j.; A. J. Leen- houts, 26 j. en C. Lefeber, 22 j.; D. A. G. Snoek, 26 j. en H. B. J. Knoop, 22 j.; W. Kooij, 26 j. en M. B. Swart, 22 jaar. Getrouwd: J. G. Rubé, 29 j. en Ch. M. Pieterse, 22 j.; A. K. H. Braune, 27 j. en A. Piekart, 26 j. Overleden: J. M. L. Plaizier, 3 d., d.; Th. J. Kosten, 11 m., d. Van 28 Maait4 April. IERSEKE. Huwel.-afk.Johannes Jan Koster, 22 j. jm. en Jannetje Koster, 20 j. jd. te Krumingen. Gehuwd: Simon Deelen, 21 j. jm. te Maassluis en Maria Schuiling, 18 j. jd. Geboren: Johannes, z. v. Anthonie Jo hannes Rottier en Cornelia Melis. Overleden: Anthoni Laban, 66 j., echtg. van Adriana Magdalena Schippers. Gedurende de maand Maart. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 6, An- dries van Keulen, 25 j. jm. en Cornelia Thorenaar, 37 j. jd.; 20, Adriaan van der Vliet, 25 j. jm. en Dina Pieternella Kole, 23 j. jd.; 27, Pieter Zuidijk, 23 j. jm. en Barendina Kole, 26 j. jd. Geboren6, Elizabeth Cornelia, d. v. Marinus Kaboord en Geertruida Huisson; 7, Adriana Maria, d. v. Johannes Kalle- mein eri Elisabeth Pieternella Sandee; 14, Willem, z. v. Jacob de Fouw en Thé Jacoba van der Linde; 24, Eliza, z. v. Pieter Adriaan van Loo en Adriana van de Krceke; 25, Pieternella, d. v. Adriaan Saaman en Jacoba Oreel; 27, Jannetje, d. v. Huibrecht Bliek en Adriana Janna de Jonge; 30, Jan, z. v. Janus Katsman en Catharina Adriana van Loo30, Maatje Cornelia, d. v. Jan van der Weijde en Jakoba Johanna Quist. Overleden: 20, Janna Kallemein, 71 j., echtg. van Cornelis de Kok. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 20, Chris- tiaan Janus Louisse, 26 j. te 's-Graven- hage en Johanna Pieternella Wiskerke, 23 jaar. Geboren: 4, Jacoba, d. v. Jacob Groot- jans en Krina van Iwaarden; 7, Rachel Jozina, d. v. Jan Kriekaard en Pieter nella Arensman; 7, Stevina Dientje, d. v. Cornelis Haverhoek en Francina van Harn; 9, Francois, z. v. Anthonie Johan- nis Kruijsse en Cornelia Nieuwenhuijze; 22, Wilhelmina, d. v. Pi-eter Adriaan Snoep en Maria de Kok; 25, Leendert Cornelis, z. v. Adriaan Weststraate en Adriana Francina de Jager; 30, Jan Maar ten, z. v. Wilhelmus Visscher en Neeltje de Jonge. Overleden: Jacoba Hoekman, 81 j., wed. van Pieter van 't Leven. KAPELLE. Geboren: 8, Jannetje Cor nelia, d. v. Jan Kloosterman en Jacoba Maria Fraanje; 13, Jan Cornelis, z. v. Jacobus Jan Berman en Maatje de Leeuw; 21 Jacomina, d. v. Marinus Dekker en Maria Nijsse; 30, Dina, d. v. Jan de Ja ger en Maria Mol. ARNBMTJIH-EN. Getrouwd: 29, Bas-ti- aan de -Nooijer, 23 3. jm. en Maria de Nooijer, 22 3. jd.29, Gerardus Roono, 24 3. jm. en Willemina Blaasse, 28 j. jd. Geboren. 4, Pieter, z. v. Marinus van Belzen -en Cornelia Schroev-ers; 4, Jan netje, d. v. Joos van Belzen en Klazina van Belzen; 5, Adriana, d. v. Krijn Boone en Jerina Geschiere; 8, Wlillemina, d. v, Hubregt Schuit en Klazina. Cal jouw; 22, Jacobus Janis, z. v. Rernardus Jacobus la So© en van Cornelia Johanna de Hamer; 27, Jannetje, d. v. Daniel van B-elzen en Elisabeth Siereveld; 30, Tan netje, d. v. Blaas de Ridder en Johanna Theune. Overleden: Johannis, 7 w., z. v. Blaas v. Belzen en Prina van de Gruiter; 11, Pie ter, 1 week, z. v. Marinus van Belzen en Cornelia Schroevers; 14, Levenloos kind van Lieven van Belzen en W'illemina Blaasse. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: J. W- St-roo, 30 3. jm. en P. Lous, 22 j- jd.; H. de Voogd, 29 3. jm. en S- Geldof, 25 j. jd. Geboren: Johanna, d. v. K. Po-ppe en J. de Visser; Adriana, d. v. P- de Kam en J. v. d. Woestijn©; Maria Johanna, d. v. J. Louisse en E- Kleinepier; Tan netje, d. v. J. Jans© en J. de Kam. Overleden; Abraham Spruit, 88 j. wedr van Johanna van den Driest; Jhr Edu- ard van Citteïs, 85 j. wedr van Sara Ma ria, Baronesse van Heemstra; Catharina de Visser, 26 j. echtg. van Andries Mal- jaars. HOEK. Huw.-aangilten: 13, Jan Tol lenaar, 30 j. j.m. en Adriana Meertens, 22 j. jd.; 27, jaspert Bakker, 22 j. j.m. en Levina de Koeij-er, 23 j. jd. Getrouwd: 27, Jan Tollenaar, 30 j. jm. -en Adriana Meertens, 22 j- jd. Geboren: 7, Jacobus Jan, z. v. Jan Bonze en Paulina Pioternella van Taten- hove; 18, Maria, d. v. Willem de Feijter en Adriana Sara van Hoeve. Overleden: 11, Janna de Kraker, 74 j. wed. van Jacob Jansen; 14, Berbera Ver linde, 85 j. wed. v. Nikolaas Frederik Scherpenisse; 20, David de Groote, 76 j. wedr. van Elisabeth van der Peijl; 22, Marinus Robijn, 90 j. wedr van M-aria, de Regt; 29, Jan Leijs, 58 j., geh. mot Johanna Jacoba Maria Jonkers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 4 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Stomovvay en Aberdeen, laagste 760.Q te Toulouse. Verwachting tot den avond van 5, April Zwakke tot matige Oostelijke tot Noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Zelfde tem peratuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3