No 158 Vrijdag 4 April 1924 38e Jaargang L EVEN SLEED. OnlïBiilajiil. rafie. 'FEUILLETON. 30l#k» politie igen tjfd naar fenis gezocht, an electricien, sscheu in de hem eens- >ens hier. Vol- erfenis gekre- zijn vischtuig om met den Johannesburg uitvoerders werd de dgekeurd. Dje achter zich ginnen. ooten. De in de natio- rd door een den o<nder- erlijn op de eeg een ze- ïet een daad n g- e n te schattingen ade, welke Amalfi is aan parti- >en lire aan ge 't kunt. Ie draagt! )mt een uur, ■t en klaagt. uur, geeft, mhart eid beeft. droog, in 't hart; geluk, smart. e woord, zijn vlucht! rad bedoeld, aat en zucht. re 'tkunt,- e draagt! mt een uur, t en klaagt. af, d was, ligt slaap, szicht. aal weer re weent; efd, gemeend 1" niet, af en bang, lelijk sprak, i u lang!" iYeiligrath.) Dioorenbos duizeling- g voor den oor negen, ■r acht, ons acht, negen, 3l goed, er moet. oor achten, or tien is, is. r achter, wacht, zeven r acht. oor negen. slaat, ■elijk is, staat, later, s laat, aat zijn. Br aat. gen. rt. 86, Pik, 's H. Hen- chte v. d. brandstof- uleau, C., koopman rrevoet J. is, Daniel Wests tr. Stieger en manufact. tieger en ,nge Kerk- en no. 4, in land- Teeban- i Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE BOES Bufeaux: Lange Vor3lstraat 68—70, Gees Iet.: Redaotio no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 8. Losse nummersf 0.05 Prijs der AdVertentïën: regels f 1.20, elke regel meer 38 et Bij abonnement belangrijke korting. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Aan do Volksvertegenwoordiging is door de Regeering een wetsontwerp aan geboden tot wijziging der wetten, hou dende voorziening tegen besmettelijke ziekten. Tegenstanders der Regeeiing, in zonderheid heele, driekwart en halve sociaal democraten, betitelen dit ontwerp .als het pokkenwetje. Maar dit is onzin. Het is nu eenmaal een fait, dat de be staande Gezondheidswetten verouderd zijn en bepalingen bevatten die óf on- noodig drukken, óf onvoldoende het kwaad beperken. Die medische wetenschap heeft in de laatste jaren groote vorderingen gemaakt op het gebied van de hygiëne en de kennis van de besmettelijke ziekten, in zonderheid wat het gevaar van verbrei ding aangaat. Nu de wet van 1884 nogal vage bepalingen bevat kan de praktijk er zich eenigszins bij aanpassen. Daar toe werd nogal een en ander in handen gelegd van den burgemeester. Hetgeen toch ook zijn bezwaren heeft. De voorgestelde wijzigingen nu strek ken om deze bezwaren weg te nemen. De regeering heeft zich voor de indie ning van. dit wetsontwerp doen voor lichten door hoogst bekwame geneeskun digen. Het is zeker wel aan de consciën tieuze voorlichting dezer heeren te dan ken, dat het wetsontwerp inderdaad uit gaat van de grondgedachte, dat tot het bestrijden van gevaren krachtige maat regelen noodzakelijk zijn, doch tegelijk, dat deze maatregelen niet meer dan noo- dig- is mogen drukken op degenen, die er mee in aanraking moeten komen. Als voorbeeld noemen wij in de eerste plaats de bekende aanplakking bij be smettelijke ziekten als roodvonk, typheuse koortsen, pokken (te voren saamgevat onder den naam kinderziekte). Dat papier is in zekeren zin een brandmerk, De woning waar een dergelijke ziekte heerscht, wordt gemeden, en is de eige naar een winkelier, dan beteekent dit voor hem onnoemelijk verlies en ongemak, Hiervan nu zegt de toelichting: „Zulk plakkaat geeft op zichzelf nog geen enkele zekerheid, dat de noodige maatregelen genomen werden, om gevaar voor besmet ting te voorkomen. En het komt juist op die maatregelen aan. Het ken teek en zelve helpt niet. Wielnu, worden die maat regelen goed getroffen, dan is het k-en- ■teeken overbodig en noodeloos hinderlijk. Als maatregel van waarschuwing aan het publiek heeft het formeel een schro melijk overdreven effect en het is: voor hen, die voor hun bestaan dagelijks me.t, het publiek in aanraking komen, fnui kend door de geheimzinnige vrees, waar door het publiek bevangen wordt. Tal- looze ontduikingen komen dan ook voor". Voorgesteld wordt daarom, die aan plakking te doen vervallen en te ver vangen door deugdelijker maatregelen. Hetgeen niet te verwonderen is, voor wie weet, dat het. denkbeeld van isoleering steeds meer ingang vindt. Nog een ander voorbeeld. Het wettelijk gebruik om bij vermeerdering van be paalde ziektegevallen in ©en gemeente een ziekte epidemisch te 'verklaren, heeft in den regel een tegengestelde uitwerking dan er mee was bedoeld. Onrust en angst worden -el' door vermeerderd; de vatbaar heid er door verhoogd, terwijl er niets door bereikt wordt. Ook hier is strenge afzondering (isoleering) volgens deskun digen van veel meer nut te achten. Men sc heiijker wij s gesproken is zij bet beste middel om uitbreiding der ziekte te voorkomen. D|e ouderen-onder ons her- 83). „Dan is het niet te verwonderen, dat je mij wantrouwt, want hij weet, hoe ik zoo ben_ geworden. Edna, wil je geduldig zijn? Wil je met mij teruggaan door heel het sombere, en duistere spoor van een zondig leven? Ha, het is een afschuwelijke woestenij, die ik je vraag te doorkruisen. Wil je mij volgen?" „Ik zal u aanhooren, meneer Murray, maar niets, wytt u te zeggen kunt hebben, zal uw dubbelhartigheid tegenover Ger trude verontschuldigen, en „Ik vraag je te luisteren en je oordeel op te schorten tot je de omstandigheden kent". Hij bedekte zijn oogen met zijn hand en in de korte stilte, die volgde, hoorde/ zij het tikken van zijn horloge. „Edna, ik rol den steen weg van voor het knekelhuis van het verleden, en ik reep te voorschijn mijn begraven jeugd, met al haar verwachtingen,, haar geloof in God, haar vertrouwen in jde menschen, haar liefdadigheid en haar vertrapte fierheid. Mijn jeugfd is bijna twintig jaar in het graf verborgen geweest en nu komt iimeren zich nog wel de jaren, b.v. 1865 en 1866, toen cholera en pokken ,in ons land hecrschten, welk een angst er in hunne woonplaats de menschen vervulde, door die cpidemisch-veïklaringen. Kreeg iemand een gewone buikloop, aanstonds liep 't gerucht, 't was de cholera, in het zachtaardigste geval cholerine. Hetzelfde bij' de vermeerdering van pokkengeval- len. Dadelijk vaccineeren, eenmaal, twee maal, herhaalde malen. Wie zal zeggen hoeveel schade juist die talrijke ««vacci naties aan de lichaamsgestellen berok kend hebben. Die regeering stelt dan ook voor, deze „verklaringen", door strengere afzonde ring te vervangen. Nog een ander voorbeeld. Wat een last en een schade is niet over vele gezinnen gekomen door de wettelijke verplichting ter ontsmetting. Neem alleen maar de bekende kinderziekte: diphteritis. Zoodra de arts deze ziekte had vastgesteld, had van gemeentewege de aanplakking plaats. Doch dan volgde na ©enige weken de ontsmetting (desinfectie) van het zieken vertrek, op kosten vair de ouders. Erger nog, in gevallen van veel ernstiger aard dan diphteritis, moet onteigening en ver nietiging van beddegoed en lijfgoederen op rijkskosten plaats hebben; dat wil zeggen, dat die patiënt door het Rijk in het nieuw wordt gestoken en van nieuwe meubelen wordt vooirzien. Dieze laatstgenoemde kostbare maatregel nu zal worden ingeperkt tot het strikt noodige; geheele afschaffing is natuurlijk onmo gelijk. Maar van „er zoo maar inkappen" zal nu wel geen sprake meer zijn, wan neer deze wetswijiging wordt goedge keurd. Tenslotte nog een voorbeeld: de mest vaalten. Dia ar zouden heele kolommen vol te schrijven zijn van den last dien de wet ^en do op die wet berustende plaatselijke verordeningen aan onze hou ders van mestvaalten hebben bezorgd. Wij wenschen hierover niet uit te weiden. Menige lezer van ons blad zou ons toe voegen: ik weet het ook wel, zwijg gij 'stil. Men is nu echter zachtjes aan gaan in zien, dat die mestvaalten toch zoo scha delijk niet zijn voor de gezondheid, dat zij wel niet zoo Irisch rieken, maar dat stank zoo slecht niet is, als men wel eens zich heeft willen verbeelden. Altijd, wan neer gezorgd wondt, dat geen uitwerp selen van aan besmettelijke ingewands ziekten tijdende patiënten op de mest vaalten terecht komen. Nu is de wet op dit punt niet al te 'straf toegepast geworden. Beter echter is wat nu wordt voorgesteld, namelijk haar eenigszins te verzachten, zoodat het gevaar voor opruiming van mestvaalten voorbij is. Maar zoo klaagt de politiekeird, die dit wetsontwerp alleen door een politi-eken bril beziet -dit ontwerp wit de pok-inënting afschaffen, het brengt pokkengevaar 1 Dleze, beschuldiging is onjuist. Het ont werp wil wel waarborgen aan degenen die bezwaar hebben tegen de inënting dat hunne kinderen volledig schoolon derwijs zullen krijgen. Dioch hierover later. Zijn Uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzach tende en snel genezende Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ct.s. Bij apothekers en drogisten. er een afschuwelijk skelet te voorschijn. Je weet misschien, dat mijn vader, Paul Murray, stierf toen ik nog heel klein was en mijn moeder achterliet als eenige be hoedster van al mijn bezittingen en van mijn persoon. Ik groeide op „Le Bocage" onder de leiding van meneer Hammond, mijn leermeester, op; en mijn eenige mede leerling, mjjn vriend van mijn vroegste herinnering af, was zijn zoon Paul, die twee jaar ouder was dan ik en genoemd was naar mijn vader. Het was wonderlijk en onverklaarbaar, zooals ik van dien jongen hield met heel mijn hart. Hij wond mij om zijn vinger, zooals je een zijden draad om je vingers windt, als je borduurt. Wij studeerden, wij lazen, wij speelden tezamen. Ik was nooit geheel gelukkig, als hij niet bij mij was, nooit tevreden, voor hij rijkelij'k voorzien was van alles, dat mij genoegen verschafte. Ik geloof, dat ik nogal goed leerde en buitengewone vor deringen maakte op het pad der studie. In ieder geval werd ik, toen ik zestien jaar was, beschouwd als een veelbelovende jongen. Meneer Hammond had zes kinde ren en daar zijn salaris nogal klein was, stond ik er op, de onkosten van de studie voor zijn zoon even goed te betalen, als de mijne, toen wij naar de universiteit gin gen. Ik kon niet hebben, dat mijn Jonathan mij niet zou volgen, ik moest mijn vriend Het afbreken der Russisch-Roemeensche onderhandelingen. Hi' bericht van het afbreken der te Weapon begonnen Russische-Roemeen- scho onderhandelingen is zeker niet on- \erwacht gekomen. Van het begin af aau is .er zoowel van Russischals. Roemeen- schen kant weinig verwachting gekoes terd omtrent het resultaat van deze be sprekingen. In hoofdkwestie, die tusschen de beide landen hangende is, namelijk de kwestie van Ressarabië, stonden de ver klaring-en der beide regeeringnn aan den vooravond dei' bijeenkomst te Weenen nog lijnrecht tegenover elkander. Roeme nië beschouwt de annexatie van Bessara- bië als -een uitgemaakte zaak, Sovjet- Rusland wil die annexatie niet erkennen en zegt een volksstemming te verlangen, georganiseerd op een wijze-, die waarbor gen voor vrijheid van stemmen geeft. Op dit verschil van standpunt is e-en con ferentie gestrand en de beide partijen hebben hot ook onnoodig geacht, de be sprekingen op minder belangrijke pun ten voort te zetten, waar men op de hoofd zaak volstrek! niets tot elkaar genaderd was. Sommige Wieensche bladen meenen, dat te eeniger tijd de. onderhandelingen wel weer hervat zullen worden, nmar andere, als het „Wiener Journal" zien den toe stand somber in en betoogen zelfs, dat tengevolge van het Russisch-Roemeen sche conflict gevaar dreigt, voor den Burope-esehen vrede. Tegen den uittocht naar 't buitenland. Niemand mag Duitschland verlaten, tenzij zijn paspoort voorzien is van een afstempeling waaruit blijkt, dat hij zijn verschuldigde belasting betaald heeft. Ge heel onverwacht heeft de Duitsche min. van fin. de betreffende belastingkantoren verboden, deze visa gedurende de eerst volgende dagen te verleenen. Duizenden reislustigen zien daardoor hun plan in het water vallen. De bedoeling, die hierbij voorzit., is o.a, paal en perk stellen aan den steeds, toenemenden uittocht van Duitschers naar den vreemde. Do regeering erkent, dat vele Duit schers het land verlaten, omdat het overal elders goedkooper leven is dan hier. Maar anderzijds zijn deze buitenlandsche expedities toch ook voor een groot deel terug te brengen tot de zucht naar weelde en overdaad, die in zulk een schril con trast staat met de armoede, waaronder zoovele andere klassen der bevolking ge bukt gaan. Hierbij dient ook in het oog gehouden te worden, dat de luidruchtige wijze, waarop de-Duitschers in den vreem de hun geld verteren, het crediet van het rijk geen goed doet en een geheel ver keerd beeld wekt van de werkelijke situ atie aldaar. Ten slotte wordt door deze buitenlandsche reizen een zoo groote hoe veelheid betaalmiddelen aan de circulatie onttrokken en naar het buitenland over gebracht, dat de stabiliteit van de rente mark er door in gevaar komt. Kort en goed heeft de regeering dus het plan opgevat, bovenbedoelde afstempeling nog slechts te verleenen tegen betaling van 500 goudmark per persoon. Zieken, land verhuizers, handelsreizigers in sommige gevallen en vertegenwoordigers van Duit sche couranten, die op dienstreis zijn, zullen vrijstelling bekomen. Zoo de mi nister van financiën zijn plan er door krijgt, zal zijn maatregel vermoedelijk den 7en April reeds van kracht worden. altijd bij mij hebben. Zijn vader had hem bestemd voor het predikambt en was reeds begonnen hem voor te bereiden voor de studie in de theologie, maar ik nam hem mee naar de universiteit. Ik verbeeldde mij een Christen te zijn, had belijdenis gedaan, ik was vol ijver en trouw in al mijn gods dienstige plichten. In een bui van vrome geestdrift ontwierp ik deze kerk en liet -die bo-uwen. De kosten waren enorm en mijn moeder maakte allerlei bezwaren, maar ik had de kerk bestemd als een om lijsting van mijn oogappel; en als het om hem ging, dan hinderde het mij met of er duizenden mee gemoeid waren. Stond mijn fortuin hem niet evenzeer ten dienste 'als mij? Ik zag met- trotsche vreugde uit naar den tijd, dat ik mijn afgod Paul Hammond zou zien staan op gindsclie marmeren preekstoel. Ha, op dit oogen- blik is het mij, of ik hem daar zie! Daar is hij! Ik zie zijn gestalte en zijn spot tende gelaatstrekken dagen mij uit om te vergeten!" Hij zweeg een oogenblik, wijzend op het zuivere, marmeren gestoelte, waiar een violette vlam scheep te flikkeren en toen liet hij met een snik zijn hoofd tegen de balustrade rusten. Toen hij weer sprak, droeg zijn gelaat- een aschgrauwe kleur en zijn,strakke mond trilde haast onmerk baar. Korte berichten, In -den loop van een debat in het Engelsche Lagerhuis heeft de minister van oorlog gisteren meegedeeld, dat do regeering besloten had, de kwestie van de afschaffing van de doodstraf te ver wijzen naar de administratieve lichamen van leger, vloot en luchtmacht. Vervol gens verwierp het huis met 207 tegen 136 stemmen een initiatief-voorstel fan een Jid der arbeiderspartij1 om de doo-d!- straf voo'i militaire misdrijven af te schaffen. Naar uit Genèvc wordt gemeld, is gedurende de laatste week de sneeuw op de Zwitsersclie bergen snel gesmol ten, waardoor het water in de rivieren en meren verscheidene voeten gerezen is. De Rijn is in enkele dagen pen meter ge wassen. Men hoopt echter, dat door het koude weer der laatste dagen overstroo mingen zullen uitblijven. 'De Belgische ministervan lands verdediging heeft meegedeeld, dat de ca valerie van 54 tot 37 bereden escadrons is ingekrompen, d. w. z. dat het aantal paarden een yermindering heeft onder gaan van 30 percent. Ook heeft Jiij mee gedeeld, dat er in België 250 Duitsche militaire begraafplaatsen zijn, waarvan 158 in West-Vlaanderen en 43 in Lim burg. Het aantal Duitsche graven in Bel gië bedraagt in het geheel -120.000. Een zware yorm yah pest lieerscht te Lahore (Voor-Indië), te Muitan en in de naburige dorpen. Het gemiddeld aantal dooden te Lahore bedraagt 30 per dag. De scholen zijn gesloten. Uit de voorloopige begrooting van de stad Berlijn blijkt, dat thans eindelijk de inkomsten de uitgaven dekken. Hier bij is echter geen rekening gehouden met de loonsverhoogingen, die 1 April laatst leden zijn ingewilligd, noch met de in komsten van de nieuwe huurbelasting, daar deze niet te ramen waren. De stad schijnt op het oogenblik te trachten een leening te sluiten met een groep Engel sche financiers. Of deze onderhandelingen een gunstigen loop nemen is onbekend. Bezuiniging militaire politie. Naar men aan de „N- Ort" meldt, zul len spoedig maatregelen worden getrof fen om het abnormaal ho-oge aantal ge huwden onder de korporaals en Solda ten van het korps politietroepen gelei delijk te verminderen. In afwachting van genoemde maatre gelen is door den commandant der1 po litietroepen bepaald, dat aan een 'aantal gehuwden niet kan worden toegestaan den werkelijken diensttijd na hst ver strijken van iTe-eerste twee- jaren te ver lengen, waardoor voor 1 Februari 1925 het aantal gehuwde korporaals en man schappen met ongeveer 60 zal zijn in gekrompen, ï)ie vaargeul bij V-alkenisise. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Waprden, betreffende de ver zanding van de geul bij Valkenisse heeft de minister van Buitenlandsche Zaken geantwoord 1. Het Nederlandsohe loodswezen heeft den 26sten Februari de aandacht van het Belgische loodswezen gevestigd op de ongunstige verandering in den toestand van het vaarwater bij Valkenis'se. 2. Het verzoek van het Belgische gezantschap om de noodige baggerwerken te mogen „Mijn genegenheid voor mijn' vriend Paul nam toe, toen ik ouder werd en ik had geen droom of verwachting in mijn hart, die ik hem met toevertrouwde. Ik vereerde, ik vertrouwde hem, ik aanbad hem b-ijna neen geheel! Toen ik nog maar achttien was, begon ik zijn nicht lief te krijgen, wier vader predikant w-as van een' kerk in New Haven, en wier moeder meneer Hammond's zuster was. Je hebt haar gezien. Zij is nu nog mooi en je kunt je voorstellen, hoe lief Agnes Hunt er uit zag, toen zij nog een meisje was. Zij was de meest vereerde schoen heid onder de studenten, en voor ik haar een maand gekend had, was ik haar ver loofde. Ik had haar lief met al de toe wijding van mijn ridderlijke, vurige jon gensachtige natuur, en zij legde vo-or mij de meest hartelijke gehechtheid aan den dag. Haar ouders stemden in met onzen wensch om jong te trouwen, maar mijn moeder weigerde, om aan zulk een idéé toe te geven, eer ik mijn opvoeding had voltooid en de Oude Wiereld had bezocht. Ik was toen een gehoorzame, liefdevolle zoon, en ik schikte mij eerbiedig in haar plannen; maiar toen de vacantie naderde, maakte ik mij klaar om thuis te komen, in de hoop mijn moeder over te halen haar toestemming te geven voor oois hu welijk, vóór wij naar Europa, voeren het BIJ HARD WERK. Hoe kan iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken of zich bewegen voort durend last heeft van pijn? Hij moet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rug pijn kan veroorzaakt worden door urine zuur, dat als gevolg van zwakke nieren in het bloed achterbleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschuwing lijdt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nier- zand, rheumatiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Een verstandig mensch zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef eenvoudig, vermijd ovcrwerking, zor gen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoodoende het overtollig urine zuur uit uw gestel. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen, als gij een genees middel noodig hebt. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en verdrijven de stoornisverschijnselen uit deze organen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist- zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten jopdruk). (27) uitvoeren, dateert van 3 Maart. Dien 13- den Maart we-rd aan het Belgische ge zantschap telefonisch de voorloopige gun stige beslissing medegedeeld, welke mede deeling den volgenden dag schriftelijk werd bevestigd. Tevens had op 13 Maart telegrafisch de minister van Waterstaat den hoofdingenieur te Middelburg ge machtigd, om aanstonds een voorloopige vergunning te verleenen. 3. In aanmer king genomen den tijd, die noodwendig moest voorbijgaan met het onderzoek der aanvrage en het overleg tusschen de daarbfcj betrokken autoriteiten, blijkt uit. het vorenstaande genoegzaam, dat de zaak met spoed is behandeld. 4. Daar de Belgische regeering had verzocht, het baggerwerk te mogen verrichten, zooals door haar ook bij vorige gelegenheden geschiedde, bestond daartegen bij d© Nederlandsche regeering geen bezwaar, en werd het verzoek gaarne toegestemd. 5. De regeering verleent., evenals jot dus ver hef geval was, voor het houden in goeden staat van den scheepvaartweg langs de Schelde en de voorziening in storingen steeds gaarne haar medewer king. Ce bezuiniging op de ambtenarensalarissen. Naar „Het Volk" uit Dten Haag ver neemt, heeft de regeering de aangekon digde vermindering (van 14.5 millioen) der ambtenaarssalarissen nog eens her zien en deze thpns voor 1924 terugge bracht tot 10 millioen. Deze vermindering meent de regeering te kunnen bereiken door den salaris-aftrek voor ongehuwden (van 1 Mei tot 31 December vast te stel len op 10 pet, voor de gehuwden van 1 Mei tot 1 October op 5 pet en van 1 October tot 31 December op 10 pet. (Zoo als men zich herinnert was oorspronke lijk een verlaging voorgesteld van 10 pet over de geheele linie.) Van deze voorstellen was aan de leden' van de Centrale Commissie van georga niseerd overleg in ambtenaarszaken geen mededeeling gedaan. De commissie van' Tien schreef daarover aan den Minister waarop de telegrafische convocatie voor de bijeenkomst van de commissie van overleg op gistel-en volgde. Vooraf heeft de Commissie van Ti-en zich over deze nieuwe voorstellen beraden. Zij verklaar de ze echter onaannemelijk en alleen ge schikt als basis voor nieuwe onderhan delingen. v volgende jaar, nadat ik mijn academischen graad gehaald had. Paul was mijn ver trouweling en mijn raadgever. Voor hem btortte ik al de verlangens van mijn hart nit en hij dro-ng er op aan, dat ik mfiii 'bruid mee zou nemen. Het zou wreed zijn haar zo-o lang alleen te laten en bovendien verlangde hij naar den gelukkigen dag, waarop hij mij zij-n neef zou kunnen noe men. Hij weigerde om mee naar huis te gaan, omdat hij zijn theologische studies met zijn o-om; meneer Hunt, wenschte voort te zetten. Hoe goed herinner ik mij ons afscheid. Ik had Agnes in tranen achter gelaten ontroostbaar over mijn ver trek en ik vluchtte naar Paul om woorden van tro-o-st. Toen; ik hem vaarwel zei, wa ren mijn oogen vol tranen, en toen hij zijn arm om mijn seho-uders sloeg, fluisterde ik: „Paul, neem mijn Agnes onder je hoede. Troost haar, terwijl ik weg ben". Zooals ik hier sta, hoor ik nog n'a twin tig vreeselijke jaren zijn zachte, muzikale, liefdevolle stem antwoorden: „Mijn beste jongen, vertrouw haar maar aan mijn zorg toe. Norman Arthur, terwille va.n jou zal ik tijd ontstelen aan mijn boeken, om haar -op te vroolijken, terwijl jij- weg bent. Maar kom gauw terug en schrijf mij geregeld". (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1