Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Bnrgeriyke Stand. MarMteleMeii Briefwisseling, Rechtszaken. Huidwondjes Schrijnende plekken GBrand- en Snijwonden Schrammen, Ontvellingen geneest men met PUROL Doos 30 - 60 en 90 ct BijApoth.en Drogisten. Geref. Kerken. Tweetal te Axel dr J. W. v. d. Bosch te Harderwijk en A. B. W. M. Kok te- Wommels. Beroepen te Aarlanderveen L. Hoorweg, cand. te Hilversum; te Vianen K. J. Cremer, cand. te Amsterdam; teZwam- merdam W. L. Korfker te Barneveld. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amsterdam A. M. Berk hof! te Utrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dirksland A. de Blois te Ylaardingen. Bedankt voor Rilland-Bath door B. v. Neerbos te Neuzen. Wegens het niet in orde zijn van den ligger heeft het class, bestuur van Franeker in de Ned. Herv. Kerk het door den candidaat H. B. Spijkerboer te Utrecht aangenomen beroep naar Midlum onwettig verklaard. De heer L. Hoorweg Jr., theol. cand. aan de V. U., zal van af heden een even tueel beroep uit de Geref. Kerken gaarne ia overweging nemen. Zijn adres is: Sterrelaan 23v Hilversum. De eerste radiopreek in «>s land. Op de Geref. kerk te Bloe- ■aendaal wordt een uitzender geplaatst, opdat menschen, die niet in de kerk kunnen komen, de preek draadloos kun- volgen. Zondag 30 Maart. .Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Meloen, nm. 'ds de Vries, av. ds Homburg. :Wilhelminadorp, vm. dhr. Middelkoop uit Middelburg, nm. geen dienst. Als nummer 2 komt voor op de voordracht voor hoofd eener O. L. School ite Boskoop dhr. H. W. Odink, hoofd der 'O. L. School te St. Annaland. Ongelukken. Te Rotterdam is een 18-jarige matroos van een sleepboot bij het «tappen op een andere sleepboot te water gevallen en verdronken. Zijn lijk is drie uur later opgehaald. Aldaar kreeg de 31-jarige S. in de Maashaven een baal lijnkoeken, die uit den strop schoot op zijn rug. Met een .wervelfractuur en ernstige jnvvendige kneuzin gen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Aldaar is een juffrouw bij het oversteken van de straat door een auto overreden. Met een gebroken schedel en een gebroken been i« zij naar het ziekenhuis gebracht. Geheime distilleerde rij. Woens dagnacht hebben eenige Rijksveldwachters in den Prins Alexanderpolder een geheime dis tilleerderij ontdekt, welke opgeslagen was in den tuin van G. van W:. uit Rotterdam. De zaak was in volle werking. 200 liter gedistilleerd en een aantal toestellen zijn in beslag genomen. Tegen van Wi. is proces verbaal opgemaakt. Herleefde smokkelhandel. Het paarden-smokkelen van Emmer Compascuum en omgeving naar de tegenoverliggende Zwar- tenberge en A. Streek (op Duitsch gebied) is sedert eenigee weken zeer levendig. Het i9 opmerkelijk, zooveel Hollandsche boeren ge- j bruik maken van de vrije grenszone van 300 meter. Er wordt met paarden en karren ge regeld turf of andere artikelen, desnoods zand, vervoerd tot op die grensstrook en is het oogenblik gunstig, namelijk is er dan j juist geen grensbeambte te zien, dan is het een kleinigheid even door te rijden tot over de grens aldaar het paard af te spannen en het dier verder te transporteeren. Zoo gaan er bijna dagelijks twee, drie, soms tien paar den de grens over. Er worden hooge prijzen betaald, f 700 i f 800, en het zijn vooral jonge paarden, die geevraagd worden. Men zegt, dat de overbrengers der paarden ongeveer f 100 per stuk genieten. De bollenvelden. Men schrijft uit Hillegom: Hoewel op 21 Maart j.l. de Lente haar intocht hield met bloemen op de ruiten en ijs in de slooten, is, door het plotseling omgeslagen weder, op de bollenvelden op eens een geweldige bedrijvigheid ontstaan. Het winterdek, dat niet alleen om de langdurige koude, maar ook om de zoo gevreesde zand- ■tuivingen, zoolang mogelijk de velden dekte, moet nu in haast worden verwijderd. Er komen thans, voor maanden lang, handen te kort. Spoedig zullen we ons hier weer bevinden in ©en zeer kleurrijke wereld. Vele velden zijn reeds nu het zijn de hyacintenvelden met een malsch groen kleed overdekt en ook de tulpen steken overal reeds, veel belovend, haar kopjes boven de aarde uit. Dank zij da milde regens, is alles als met een tooverslag veranderd, en voorspelt alles binnen enkele weken eeen prachtigen bloei. Blijft het gunstig weder aanhouden en komt er wat zonneschijn, dan zal er met Paschen dit jaar reed» heel w«t moois te zien zijn. De moordaanslag te Den Haag. De aangehouden G., die verdacht wordt in den nacht - van Dinsdag op Woensdag een bewoner van de Nieuwe Haven te Den Haag met een mes in den buik te hebben gestoken, blijft hardnekkig volhouden, dat hij zich van het voorgevallene niets meer herinnert. Op zijn hand zijn bloedsporen gevonden. Diefstal. Door do rijks- en gemeente veldwachters te Dodewaard zijn aangehouden en naar Tiol overgebracht twee Duitsche jon gens, die aldaar bij een winkelier f 77.50 uit een winkellade hadden ontvreemd. Gevaarlijke haarverf. Te Lon den is door een dame een proces aanhangig gemaakt tegen do firma Permanol Lid en een coiffeuse wegens lichamelijk nadeel, onder vonden door het gebruik van Permanol, een haarverf, door genoemde firma in den handel gebracht. Aanklaagster was op den morgen volgende op de behandeling, tijdelijk blind geworden en had huidontsteking gekregen. Een drama. Te München heeft de leider van eene handelszaak de 49-jarige eige nares en haar 19-jarige dochter, omdat deze zijn liefde versmaadde, doodgeschoten. Hij over goot beiden mot ether en stak ze aan nadat hip zichzelf eerst ook nog met ether had overgoten en aangestoken, waarna h\j zich ook een kogel door het hoofd joeg. Zwaar gekwetst is hij naar het ziekenhuis gebracht. De autobuswoede. In Rotterdam schijnt de autobuswoede wel op zijn hevigst te heerschen. Do Gemeentelijke Geneeskundige Dienst aldaar heeft eens een statistiekje ge maakt van wat het modernste verkeersmiddel in het tijdsverloop Augustus 1923Februari 1924 aan slachtoffers heeft geëischt. Het is gebleken, dat er in dit tijdsverloop van een half jaar door de autobussen in totaal 87 ongevallen veroorzaakt zijn, waarbij de hulp van den Geneeskundigen Dienst werd inge roepen. Hierbij zijn dus niet gerekend de accidenten, waarbij alleen do politie en een toevallig zich ter plaatse bevindend genees heer of anderszins aan te pas kwam. Van de 87 ongevallen waren er 6 direct doodelijk voor de slachtoffers, terwijl or 5 alleen weer volgens de gegevens van den Geneeskundigen Dienst gevallen werden geregistreerd, waar bij de patiënt in het Ziekenhuis aan de ge volgen overleed. Lichte verwondingen, zooals vleeeschwonden en lichte kneuzingen liepen 34 personen op, beenbreuken 18, een hersen schudding 19 en inwendige kneuzingen 5 per sonen. Een echtelijk drama. Een echt scheidingsprocedure te Den Haag, die Donder dag geëindigd was met een vonnis van de rechtbank, waarbij de scheiding werd uitgespro ken, heeft gisteren een zeer onverwachte en buitengewoon tragische ontknooping gevonden. De bij het geding betrokken dame bewoonde met haar beide jongens een perceel aan het Irisplein. Tijdens de procedure ontving zij echter nog geregeld bezoek van haar man, die ook gisteren weer was gekomen om den koffie maaltijd to gebruiken. Toon de vrouw zich even naar de keuken had begeven om daal' het een en ander te verrichten, stond do man van tafel op, nam afscheid van de beide jongens en begaf zich naar de keuken, waar hü aanstonds een vijftal revolverschoten op de nietsvermoedende vrouw loste. Daarna richt te hij het wapen op zichzelf, waarbij hij zich een doodelijk schot toebracht. De vrouw had echter kans gezien de keuken te verlaten, naar buiten te strompelen en aan één der andere deuren van het portiek aan te schellen. Do buren hebben toen onmiddellijk de politie gewaarschuwd. Toen deze verscheen, vond zij den man stervende en de vrouw in ernstigen toestand. Door den inmiddels ont boden Geneeskundigen Dienst is de vrouw daarop naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij onverwijld werd geopereerd. De toestand van den man was zoodanig, dat vervoer uitgesloten werd. Hij is dan ook na een kort tijdsverloop in de woning overleden. De vrouw heeft de operatie goed doorstaan. Gisterenavond ver keerde zij niettemin nog in zorgelijken toestand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 29 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 3't Maart. Matige noord-oostelijke tot N.W. wind, zwaar bewolkt tot betiokken, iels op klarend; weinig of geen neerslag; over dag wellicht iets zachter. ENSGHEDiE. V.D. De moderne textiel- arbeidersbond „Eendracht" beraadslaagde gisteren over het bemiddelingsvoorstel van dhr Zaalberg. De afdeelingen zullen er over vergaderen. De R.K. Bond en de Federatie besloten op bedoeld voorstel niet in te gaan. ROME. (Tel.) Te Amalgi kwamen we der aardverschuivingen voor. Het dorp Vetlica is geheel verdwenen. Het aantal slachtoffers bedraagt meer dan 150. GOES. De heer L. van Dijke, 2e seör. der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, is met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der Landbouwschool te JSehoon- dijke. HANSWEERT. De heer Schouten, com mies-verificateur alhier, wordt met in gang van 16 April a.s. overgeplaatst van hier naar Rotterdam. Stukken voor den Gemeenteraad van Goe» Premiebetaling voor werkloozeu. Tot voor ongeveer een jaar gold alge meen de opvatting, dat ook voor per sonen, welke worden te werk gesteld hjj een gemeentelijke werkverschaffing, pre mie moest worden betaald, ingevolge de Invaliditeitswet. Hierin is verandering gekomen sedert de beslissing van den Oentralen raad van Beroep van 25 Jan. 1923 en die van den Raad van Beroep te 's Hertogenbosch van 4 Jan. 1923 waarbij is bepaald, dat geen-premie ver schuldigd is, wanneer de arbeid niet is verricht in loondienst der gemeente, doch ter ondersteuning, onder voorwaar de, dat voor die ondersteuning zal wor den gearbeid. Vast staat dus naar de meening van R. en W'. wel, dat volgens de huidige jurisprudentie, voor werkverschaffing geen premiebetaling is verschuldigd Een z g. grensgeval vormt het rooien van hoornen aan den parallelweg. Dit werk zou toch gebeurd zijn en levert een bate aan verkocht hout. In oen onderhoud hetwelk B. en W. hadden met den secre taris van den Raad van Arbeid, meende deze ambtenaar ook al waren de hier genoemde uitspraken hem bekend, toch te moeten aandringen op premiebetaling omdat de betrokkenen daardoor in la tere jaren een hoogere rente deelachtig zullen worden en ook, omdat het Gemeen tebestuur, al is het onverplicht, rente zegels te plakken, hun als het ware wijst op het groote belang der Invaliditeitswet. Hoewel geenszins ongevoelig voor de moreele zijde van do zaak, dient toch ook niet uit het oog te worden verloren, dat hierdoor do kosten der uitkeeringen met ongeveer 5 pet zullen stijgen. Gaarne zullen B. en W,. de meening van den Raad vernemen onder opmer king, dat voor de werkzaamheden van het boomenrooien bovengenoemd bereids premiebetaling heeft plaats gehad. Vermindoling keurloon. De financieele resultaten van den keu ringsdienst van Vee en Vleesch doen zien dat eenerzijds het aantal slachtingen de raming heeft overtroffen, waardoor de opbrengst van keurloon hooger was dan aanvankelijk verwacht wetrd en ander zijds de uitgaven beneden do begroo ting zijn gebleveru Dientengevolge kan het keurloon eenige verlaging ondergaan Het keurloon voor een rund wordt van f 5 gebracht op f4, dat voor een var ken van f2,50 op f 2. Nederlandsch Schoolmuseum. Het bestuur de veroeniging „Het Ne derlandsch Schoolmuseum" vraagt om subsidie uit do gemeentekas. B. en W. stellen in afwijzenden zin voor- Ontslagaanvrage. B- en W. stellen aan mejuffrouw H. H- de Wolff, adjunct-directrice van den keuringsdienst van Waren, met ingang van J! April a.s. als zoodanig ontslag te' verleenen wegens haar benoeming tot apothekeres aan het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. Verpachting van grond. Op 31 Dec. 1924 loopt af de erfpacht van een tweetal perceel en grond bij de Ooster- en Kleine Schans en in den Galghoek, sedert 1 Jan. 1879 uitgegeven aan het Burg. Armbestuur alhier. Het betreft hier oorspronkelijk eenige per- ceelen water, welke destijds in erfpacht werden gegeven aan het Burg. Armbe stuur. hetwelk ze bij wijze van werkver schaffing heeft laten dempen om het daardoor verkregen bouwland tegen ge ringen prijs aan de door hen onder steunden of hoofden van groote gezinnen te verpachten. Het Armbestuur vraagt verlenging van deze erfpacht. Het wil R. en W'. beter voorkomen om thans tot gewóne verpachting over te gaan en wel voor 7 achtereenvolgende jaren, in gaande 1 Jan. 1925, tegen een jaarlijk- sche pachtsom van f 150 per H.A., zijnde in totaal f 1051,62. Die opbrengst is. thans f 97 per jaar. Ijsvermaak. In de jongste Raadsvergadering werd aangedrongen op de samenstelling eener verordening, waarbij strafbaar zou wor den gesteld het betreden van onbetrouw baar ijs. B. en W. bieden ter vaststel ling een dergelijke verordening aan. Daarin lezen we o.a. Het is verboden zich buiten noodzaak op het ijs te begeven of zich te bevinden, tenzij daartoe bij openbare kennisgeving door B. eu W. vergunning is verleend, waarvan tevens zal blijken door het plaat sen of ophangen, door of vanwege de gemeentepolitie, van bordjes met het op schrift „ijs betrouwbaar'/ op of in de nabijheid van het ijs. Het is verboden, tenzij met vergunning van B. en W., op het ijs kramen, ten ten, tafels, stoelen, banken en soortge lijke voorwerpen te plaatsen of to hebben. Het is verboden: c. Het ijs voor schaatsenrijden be stemd te beschadigen, te versperren of onbruikbaar te maken, iets daarop te strooien, neder te leggen, neder te wer pen of te plaatsen, wat voor het gebruik van het ijs door schaatsenrijders hinder lijk zoude kunnen zijn, tenzij met vergun ning van B. en W. Het is verboden op het ijs, zonder ver gunning van den Burgemeester, muziek, spelen, vertooningen, feesten of andere vermakelijkheden te geven. Belasting op Vermakelijkheden. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging van de verordening op de belasting op vermakelijkheden. De in art. 3 bedoelde vrijstelling was be doeld voor hen, die bij gelegenheid van Ker mis en T'oondagen voor hun inrichtingen standplaatsen pachten voor een som bo ven het gewone staangeld. Zouden deze personen belasting verschuldigd zijn, dan zou daarmede vanzelf bij de inschrijving rekening worden gehouden en de op brengst vermoedelijk geringer zijn dan thans Boven.dien zou de oontrole over zooveel inrichtingen tegelijk ui tere t be zwaarlijk zijn. Andere staat de zaak even wel waar het betreft inrichtingen als paardenspellen e.d., .die slechts het ge wone staangeld betalen. Er is alle reden om deze personen in de belasting aan te slaan. Gebleken is, dat sommige personen' ge legenheid geven lot dansen anders dan tegen betaling van entree. Ook hier wordt een heffing voorgesteld naar de zaal oppervlakte. Door toevoeging van een voorgestelde derde lid van art. 4 wordt voldaan aan den meermalen door belanghebbenden ge- uiten wensch om evenals zulks elders geschiedt, van gemeentewege boeken met toegangsbewijzen beschikbaar te stellen. Keuringsdienst van Waren. Door Gedep. Staten zijn bezwaren ge opperd tegen de op 14 November 1923 vastgestelde verordening. Na eenige brief wisseling met dit college hebben B. en W. thans een nieuwe concept-wijzigings verordening samengesteld. Hierbij is voor de toekomst het salaris van den hoofd keurmeester gebracht van f2800 tot f 3400, terwijl de jaarwedde van den klerk is bepaald op f 1300 tot f 1800. Ook is op uitdrukkelijk verzoek van Gedep. Sta ten de functie van spoeljongen geschrapt. Verder is de mogelijkheid geopend om do betrekking van adjunct-directeur onver vuld te. laten; voor de waarneming dei' directeursfunctie kan dan een der schei kundigen worden aangewezen, die daar voor „eenige vergoeding ontvangt. Antenne aan het Stadhuis. Door de Directie der Bank voor Zee land is verzocht om de antenne barer installatie voor draadlooze telefonie te inogen bevestigen aan den grooten toren van het Stadhuis. Hoewel B. en W. aan vankelijk tegenover dit verzoek een af wijzende houding aannamen en zich ook nu nog op het standpunt stellen, dat het aanbrengen van dergelijke inrichtin gen aan openbare gebouwen niet wen- schelijk is, is toch later aangetoond, dat, wanneer haar verzoek niet wordt inge willigd, de directie der gemelde bank in ongelegenheid geraakt, daar zij dan in verband met de aanwezigheid van verscheidene Rijkstelefoongeleidingen iu de onmiddellijke nabijheid, haar draad looze installatie zal moeten opruimen. B. en W. stellen mitsdien voor, de ge vraagde toestemming onder eenige voor waarden te verleenen, o.a. dat aan de gemeente een recognitie wordt betaald van f 10 per jaar. Hoofdcommissaris Vereeniging van Werklieden. De geschillen over de uitlegging van dat reglement voor de Veroeniging van werklieden worden beslist door een hoofdcommissaris, daartoe door den Raad 'uit zijn midden tc benoemen. Deze functie werd laatstelijk waargenomen door den heer L. Duvekot Czn. In deze vacature moet worden voorzien. Urinoir op het Stationsplein. De heer A. P. de Clercq, bewoner van het hotel „Tivoli", verzoekt orn over te gaan tot de toegezegde verplaatsing van het urinoir op het Stationsplein. Inder daad is deze toezegging gedaan bij ge legenheid der demping van het stuk sloot aldaar. B. en W. hebben dan ook lang durige pogingen aangewend om van de Directie der Nederlandsche Spoorwegen vergunning te verkrijgen om het urinoir te verplaatsen naar het-terrein naast de rijwielbewaarplaats. Toen deze pogingen eindelijk tot een resultaat hadden geleid, werd aan de vergunning de voorwaarde verbonden, dat het urinoir op kosten der gemeente wederom zou worden ver plaatst bij het tot-standkomen van den lokaalspoorweg. B. en W. wilden van een onder zoodanige voorwaarden verkre gen vergunning geen gebruik maken. B. en W. zouden nu de inrichting willen doen verwijderen. kapelle. Gee. Kooper Corn. Kleinepier Jansz. voor f2649. Perc. 9. 0.43.77 H.A. bouwland te Westkhpelle aan hel De Buckswegie. Kooper W. Daniëlse Pz. te Middelburg voor f811. Perc. 10. 0.55.50 H.A. bouwland, in Lange- nisse. Kooper Wm. de Lange te West- kapelle voor f1649. Perc. 11. 0.50.20 H.A. bouwland aan de 1000 roeden baan. Kooper Wed. Jacob van Sluijs voor f1547. P,erc. 12. 0.31.30 H.A. bosch. Kooper Mr Jl). Pel te Bigge- k'erke vooi; f551. (M. C.) Vecre. Gister had op het raadhuis alhier de openbare verpachting plaats van het Hotel den Campveerschen Toren. Het hoogste bod werd gedaan door W. C. Maljers te Veere, voor f840 per jaar. (M. C.) Door den architect P. J. de Bour- graaf te Wemeldinge, werd het bou wen van een woonhuis te N.- en St.- Jooslana opgedragen aan P. Janse te Domburg voor f 4100. Van 2026 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: K. v. d. Berg, 22 j. en M. M. Breure, 17 j.; R. B, Arkenbout, 27 j. en C. Bus- wijller, 28 j.; T. F. Koremann, 23 i. en J. Willemse, 21 j.;'E. Bosch, 24 i.en C. E. de Veij, 20 j. C. 'G. Huijssoon, 26 i. en A. M. Vollemaere, 23 j.; J. W. Hensen, 28 j. en N. Langeraar, 26 j. Getrouwd: A. K. H. Braune, 27 j. en A. Piekart, 26 j.; J. r. d. Jagt, 28 i. en D. E. Joncklnan, 22 j.; .1. C. Machgeels, 44 j. en M. Kopmels, 46 j.; L. M. van Vlijmen, 31 i en M. L. M. Geelhoed, 21 j.; J. W. Groe- nenberg, 26 i. en D. P. Theune, 23 i.; E. Winkelströter, 39 j. en V. M. Blondé, 36 j.; J. H. N. b. de Jong, 25 j. en E. van Rijswijk', 18 j. Bevallen: A. van Reek, geb. van Londen, z. en d. (tweel.); J. G. Kloos terman, geb. Meiier, d.M. Prange, geb. v. d. Weijde, z.B. J. v. d. Endt, geb. de .Vos, d.M. P. Maas, geb. de Waal, d.; M. C. Paulussen, geb. Zevenboom, d. Overleden: G. Mijsbergh, wedr. v. C. P. de Visser, 83 j.J. J. Bordui, d. 1 mnd.J. C. du Pont, z. 2 w. H. J. Rondel, 29 j., m. V. .1. Heijdens. Van 1427 Maart. WEMELDINGE. Gehuwd: J. C. Weststrate, 31 j. en L. Verbrugge, Bevallen: J. Vleugel, geb. Kole, d. Overleden: Johannes, 18 d., z. v. Adriaan Hoogesteger en Jozina Veer- hoek. SOUBURG. OndertrouwdG. v. d. Caaij, jm. 26 j. en S. J. S. v. fd. Bussen, jd. 20 j. Bevallen: M. C. van Dijk', geb. Wie- lemaker, z.A. Lindenberg, geb. Schipper, z. Overleden: J. E. Marijs, d. 33 j. COL1JNSPLAAT. Ondertrouwd: 21, Cornelis Pieter Filius, 27 j. jm. te Wissenkerke en Elizabeth Grietje Beeke, 24 j. jd. Geboren: 22, Hendrika, d. v. Frans van Liere en Pieternella Kramer. Door gebrek aan plaatsruimte moet veel wachten, o. a. verslag kiesvereeniging Goes, verslag Rilland, Raadsverslag Vlis- singen en Kameroverzicht. Middelnurg. Door notaris W. Hi- oolen is Donderdag verkocht een huis met schuur, stalling en erf, te Kou dekerk© aan den straatweg naar Mid delburg, A 55, groot 3 A. 39 c.A. aan J. de Klerk en A. Flipse, beiden te Middelburg, voor f3743. Zoutelande. Door notaris Mr Jan Loeff werd Woensdag in het open baar verkocht: Perc. 1 Een hofstede, bestaande uit huis, schuur, steenen varkenshok en steenen kippenhok, boomgaard en bouwland bij Boude- wijnskerke, groot 0.6750 H.A. Kooper Jacs Dommisse voor f 5201. Perc. 2. 0.6210 H.A. weiland aan den Langen- damschen Weg. Koopers J. de Klerk en A. Flipse te Middelburg, voor f 1320. Perc. 3. 0.45.30 H.A. bouwland aan den Molenweg. Kooper Kr. de Wolf voor f 1425. Perc. 4. 0.61.92 H.A. weiland en sprink aan den Grint weg naar Westkapelle. Kooper Mar. Janse Wz. voor f1475. Perc. -5. 0.57.70 H.A. r. bouwland te Westka pelle aan den Thijsweg. Koopers J. de Klerk en A. Flipse te Middelburg voor f1126. Perc. 6. 0.43.30 H.A. bouwland aan den Thijsweg. Kooper Abr. Janse Wz. voor f820. Perc. 7. Pl.m. 0.51.80 H.A. weiland te West kapelle aan den Grintweg. Perc. 8. Elm.. 0.49.00 H.A. weiland te West- MIDDELBURG, 28 Maart. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: spruiten 3860, peen 6,512, karoten 7,5, uien 24, spinazie 4055, schor seneer 24, witlof 1652. posteleijn 35 .52, raapstelen 22, huismanszoet 1819, reinetle d'or 20, zure bellefleur 1631 zoete bellefleur 723, court pendu 16, bezoeking 22—23, grauwzoet 2025, erm- gaard 24, goudreinet 1950, kleiperen 2446 c., alles per K.G.; boerekool 25 31, molsla 96122, veldsla 5190, raapstelen 8587, sla 171234, dunsel 86, selderij 5269, snijsla 197, baksla 59 c., alles per mandje; roode kool 178 225, savoije kool 2072 c., beide per 10 stuks. VLISSINGEN, 28 Maart. Present van Lunteren 24, zure bellefleur 21, zoete bellefleur 2122, court pendu 24, rood bakker 2224, goudreinet 28, ermgaard 1322, grauwzoet 1927, meigroen 20, witlof 2145, bruine boonen 2630 v bak sla 45. uien 713, spinazie 4048 (ge sneden), spinazie 2628 (gestoken), kool rapen 23,5, spruiten 2451, kroten 9 12, wijnpeen 45v5, peen 4, snij sla 43 55, kleiperen 41 c., alles per K.G.; kipeieren 4950, eendeieren 6065 c. per 10 stuks; boerekool 22,5, savoije kool 5,5. roode kool 9 c., alles per stuk; raapstelen 2,5—3.5, radijs 1111,5, sel derie 5—14, prei 3,516, rhabarber 9— 20, alles per bos; veldsla 4464, sterre- kes 5; spruitkoppen 4352, alles per mand. Rechtbank te Middelburg. Politie-rechter. Zitting van 28 Maart. De volgend© bekl. waren gedagvaardJ. de J., 27 jr, arbeider, Kapelle, wegens poging tot diefstal van een drietal olmenstammen, die toebehoorden aan K. de K. welke sta.mmen hü had omgehakt, gepleegd te Kapelle 18 Febr. j.l. Eisch f 20 b. s. 20 d. h.Uitspraak idem. W„ J. N., 40 jaar, landbouwer, Biervliet, wegens invoel van schoenen te IJzendüke op 21 Februari j.l Eisch 110 b. IQ d. b.; Uitspraak idetn,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2