S WIJN TELWIJN en Kalfvaars, >udjam, ni te huur J Z E L rijongens, èticrême, mmeisjes. No I5<H Vrijdag Maart 1924 88e Jaargang Staten-Generaal. Dit ie Provincie. NSE, oe te koop, NSE, JNSE, JNSE, UNSE, IJNSE, lildersknecht. UNSE, 'sknecht gevraagd. IJNSE, of derde Knecht, •IJNSE, id-Huishoudster en deze wee'' xtra Cadeau. r |j n s E -luishoudster. V A OOP: it drie, op en aan Biggen te koop, oud, Cadzandsch OZÉ, St. Laurens, ier flesch. Markt, Middelburg. D. STROO -Jzn., per flesch. NSE, Markt, Middelburg i tHAGE, Domburg. per pot. k Markt, Middelburg. EKERKE. Adres A> 123. psr pond. Bk Markt, Middelburg. ek Markt, Middelburg. margarine, Zeeuw- Zoutewisch en rden extra bons eze bons hebben ek Markt, Middelburg, end gezin den Zuid Bathpolder Woiiing beschik- Zich te vervoegeH afgaand bericht bij W. KONING Wz. ier Literpot. oek Markt, Middelburg. i, Wemeldinge. :e week bij fl.50 aan (suiker uitgezonderd) IDE AUi edarchocolaad of Koek. oek Markt, Middelburg stelling terstond KWEG, Wemeldinge. 2 voor een kwartj#. ioek Markt, Middelburg evraagd WENHUISE, Landb. per Literpot. hoek Markt, Middelburg zelfstandig kan werf q op een boerderij- ftjjd. Hoog loon. Brie' letter D Bureau De s. hoek Markt, Middelburg Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE - GOES gevraagd 1ARC. DE REGTJÏ- idbauwer, ColgnspW Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Reiiactie no. 11; Administratie no. 58 'ostrekenïng No. 36000. Bijkantoor fe Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. ne. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Loste nummersf0.06 Prijs der Advertentien: regels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke korting. Het leuzsnfeest. E'en pittig- stukje bevatte dezer dagen de Residentiebode". Het opschrift kan tot verwarring aan leiding geven, toch is het leuzenfeest met oen z. niet met een g. Geen feest zonder snorkende leus, zoo oordeelt de S.Di.A.P. En ook het aanstaan de „Meifeest" staat weer in dat teeken. De S.Di.A.P. heeft nl., in overleg met het N-V-V-, voor de viering van het Mei feest, de volgende leuzen vastgesteld: Vóór democratie in staat en bedrijf, vóór handhaving en doorvoering van den achturendag en vóór ontwapening. Men moet wat -doen, als men. zooveel feesten moet vieren. Het is niet wel doenlijk steeds iets toonbaars bjj de hand te hebben. Dan de oudjes nog maar eens weer van stal gehaald en wat op gepoetst,. Of de kleppers nog draven wil len, valt nog te bezien. En dan drie tegelijk. Als het eene het niet doet, komt de andere1 op de proppen. „Democratie in den staat" sjonge sjonge, een bedenkelijk iets in handen der S.D.A.P. in 1918. „Democratie in bedrijf' vermoede lijk zullen Bonger en Masereeuw, die er op het jongste congres te Amsterdam zoo harde noten over kraakten, eir do feestredenaars over zijd. ..Handhaving en doorvoering van den achturendag" terwijl heel de wereld inziet, dat het momenteel niet goed gaat dat belooft succes. „Ontwapening"'— uitstekend idee. Wat zouden de hoeren er van denken, vriend Mac Donald uit te noodigen om het feest op te luisteren? Men ziet, met de leuzen staat het er best voor. Het volk, dat„als het herfstblad door den wind, gesleurd wordt door hem, •die 't aan zijn leuzen bindt"zoo zong- Schaepman al in zijn tijd. 1 Mei wordt een grandioos feest 1 „DE" economische dwaling van onzen tijd. Eén zinnetje uit de jongste (Boaz)-rede van den beer Colijn: „De kapitaalsvernietiging op de groot ste schaal, die ooit was gezien, werd over het hoofd gezien; de wereld was uitgehold zonder dat zij het wist en men meende de puinhoopen met pa pier "te kunnen opbouwen." Precies geteekend, hoe 't was, merkt „.Friesch Dagblad" op, en voegt er terecht aan toe Hoe 't in niet weiniger denkwereld nog is: In één zinnetje geschetst de groote economische dwaling van onzen tijd. Als ons volk die voorgoed te boven komt, is een eerste voorwaarde ter verbetering vervuld. Niet toelaatbaar. Bij de algemeene beschouwingen over de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, kwam begrijpelijkerwijs •ook weder ter sprake de vraag, op welke wijze zich de gemeentebesturen bij 'de algemeene daling der cijfers van het Rijksbudget .zouden hebben aan te slui ten. Zelfs waren er leden, die adviseerden om, wanneer de gemeenten met betrek king tot het peil van de salarissen hairer ambtenaren niet een gelijksoortige kor ting als het Rijk wenschten toe te passen,- dan maar de Rijksuitkeering in te hou den, In dien geest uitte zich ook minister Ruys op 19 Februari in de Kamer, toen bij zeide: „Dit is niemand zal het vermoede lijk tegenspreken een uiterst moeilijk vraagstuk, dat de Regeering reeds her haaldelijk heeft beziggehouden. Het wordt straks nog gecompliceerder, wanneer de Rijkssalarissen verlaagd zullen worden en menig gemeentebestuur zijn ambtenaren integraal blijft betalen. Dian zal er allo reden zijn, zich af te vragen, of het Rijk nog kan voortgaan aan dergelijke ge meenten de Rijksuitkeering tot het volle bedrag te voldoen en aldus den gemeen te-ambtenaren eigenlijk op Rijkskosten een hoogere bezoldiging te verzekeren, dan hun. ambtgenooten in Rijksdienst ge nieten. Ik kan den geachten afgevaardigde de verzekering geven, dat dit vraagstuk de volle aandacht van de Regeering heeft en dat naar de oplossing er van met grooten ernst wordt gestreefd". Ook de Minister dreigt dus met dezen stok achter de deur ter bevordering van korting der salarissen van het gemeente personeel. Evenwel kan men met den Minister doordronrgen zijn van de absolute nood zakelijkheid eener streng doorgevoerde 'bezuiniging en tóch van meening ver schillen omtrent de maatregelen, dio daartoe te nemen zijn. Althans in het onderhavige geval dunkt ons het aangewezen middel niet toelaat baar. Gunst of recht? Bij hel. beoordeelen der vraag, of in trekken dor Rijksuitkeering mogelijk is, dient allereerst uitgemaakt, op welke gronden .zij destijds werd ingevoerd. Welnu, die toekenning berust niet op een welwillendheid van de zijde der Regeering, maar op een recht bij de wet verkregen. In een adres, door de vereeniging van Nederlandsche gemeenten op 29 Febr. j.l. tol den minister gericht, wordt daar op dan ook zeer terecht de aandacht ge vestigd. Betoogd wordt, dat de vergoeding aan de gemeenten ingevolge de wet van 24 Mei 1897 tweeërlei doel had. In de eerste plaats beoogde zij, da gemeenten schadeloos te stellen voor het derven der inkomsten, vervallen door het verbod van accijnsheffing. In de tweede plaats' was zij een tege moetkoming in de uitgaven, die de ge meenten moesten doen in het algemeen belang. Van een gunst is hier dus wel aller minst sprake. Hier geldt het enkel een recht der gemeentebesturen, een recht, omdat zij door Rijksverbod andere inkomsten moes ten missen of uitgaven ten behoeve van 'het. Rijk moesten doen. .Welnu, als het dan een recht is, is daarmede ook iedere poging om de Rijks uitkeering in te trekken op gronden, als door den Minister van Binnenlandsche zaken aangehaald en door enkele Kamer leden gewen,scht, geoordeeld. Zeker, toegegeven moet, dat de premier zich niet uitsprak, doch nog alleen aan gaf, dat deze zaak terdege onder da oogen moet worden gezien. Dat de Minister niet terstond reeds iedere gedachte aan intrekking van of korting op de Rijksuitkeering afwees, geeft reden tot. beduchtheid. Nogeens. de Rijksvergoeding is geen belooning voor goed gedrag, maar een eenmaal verkregen recht, waartoe het Rijk zelf de noodzakelijkheid schiep. Dit recht mag daarom niet aangetast. Gok zijn bezu i n i gi n gsmaatr e gelen dient men met zorg en onder scheiding te kiezen. De Ministercrisis in Frankrijk. Poincaré heeft de vorming van het nieuwe kabinet aanvaard. Van de aftre dende ministers zullen slechts 4 of 5 hun portefeuille behouden. Poincaré zal tevens van de gelegenheid gebruik maken om zijn voornemen door te voeren tot in krimping van het aantal ministeries. Er valt niet op te rekenen, dat Poincaré voor Zaterdag zijn lijst naar het Elysée zal brengen, maar daar de tijd zeer be perkt is, is het zeer waarschijnlijk, dat kamer en senaat Zondag bijeengeroepen zullen worden voor het. aanhooren van de regeeringsverklaring. Korte berichten. Te Montalmano heeft een gevecht plaats gehad tusschen fascisten en oud strijders. Een persoon is gedood en ver scheidene zijn ernstig gewond. Bonzervizzi, de leider van de Itali- aansche fascistische groep te Parijs, die onlangs gekwetst is door een revolver schot, dat een Italiaan sche anarchist op hem loste, is gisteravond gestorven aan de gevolgen van de operatie, welke" de kwetsuur noodzakelijk had gemaakt. De Engelsche vliegers, die den tocht om de wereld doen, hebben tot dusver met heel slecht weer te kampen. Gister dachten zij de reis naar Rome voort te zetten. 1 De kat van president Coolidge werd Maandag vermist. Het Witte Huis verzocht door draadloos telefonischen „omroep" de opsporing van het dier. Dinsdagmorgen werd het teruggebracht. Telegrammen uit alle doelen van Griekenland melden, dat de uitroeping van de republiek met groote geestdrift door de bevolking is gevierd. Een Ameriksansch vliegtuig om bom men te werpen is gevallen en toen het op den grond kwam, in brand gevlogen. Drie militaire vliegers zijn gedood en één is gewond. Wegens de communistische relletjes te Bergdorff in October 1923 zijn er 59 personen tot gevangenisstraffen van ten hoogste 1 jaar en 9 personen tot vesting straf van ten hoogste 3 jaar veroordeeld. Nederland en België. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft den minister van buitenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: Wil de minister mededeelen, wanneer voor hpt eerst het Nederlandsche loods wezen de aandacht van het Belgische ge vestigd heeft op het verzanden van de geul bjj Valkenisse? Wanneer is, ten ge volge van deze waarschuwing, het ver zoek vanwege de Belgische regeering in gekomen om de noodige baggerwerken te mogen uitvoeren, en wanneer is de gunstige beschikking daarop ter kennis ■van bovengenoemde regeering gebracht? Is er grond voor het verwijt, dat met het /hemen van deze beslissing noodeloos lang is getalmd? Aan welke feiten of over wegingen is het toe te schrijven, dat Bel gië de baggerwerken bij Valkenisse ver richt hoewel de geul aldaar op Neder- landsch gebied ligt? Kan de minister de verzekering geven, dat van de zijde van Nederland niets wordt verzuimd om te genover België er .toe mede te werken, dat de scheepvaartweg langs de Schelde steeds in goeden staat wordt gehouden en dat in gevallen van storing steeds in den kortst mogelijken tijd daarin wordt voorzien De drie -hoofdige leiding.' De Haagsclie redacteur van „Het Volk" seint: Naar bekend is, komt aan het hoofd van de P. T. T. een directorium, dat. naar wij uit goede bron vernemen, als volgt zal zijn samengesteld: Voor den administratie ven dienst mr J. F. van Royen, algemeen secretaris bij de poste rijen en telegrafie; voor den buitendienst: A. P. F. Duinstee, inspecteur te Maas tricht, en voor den teclinischen dienst I. J. J. H. van Embden, hoofdingenieur bij de telegrafie te 's-Hertogenbosch. Het o p z e t, t e 1 ij k duur h o u d en van waren. Een slager te Utrecht verkocht zijn vleesch goedkooper dan zijn concurrenten nit deden, wien deze lagere prijzen een doorn in het oog waren. Of liever in hun portemonnaie. Zij gingen als goed geor- ganseerden naar den man, van wien de slager zijn vee betrok en dreigden, hem te zullen boycotten, indien hij nog langer aan den bedoelden slager vee leverde. Met als resultaat, dat hij noodgedwongen van verdere leveringen moest afzien. De melk is te Utrecht nog steeds 14 cent de liter (ook te Goes, Red. Z.). Een der grootere zuivelinrichtingen vond, dat een prijs van 13 cent meer dan voldoende was. Het voornemen, om de melk tegen 13 ct. te verkoopen, wérd hekend. Gevolg, een bezoek van bestuurders van den Bond aan den bedoelden melkleverancier, om hem van zijn voornemens af te brengen. De melkleverancier bleef echter hij zijn voornemen, de melk tegen 13 cent te gaan verkoopen. Daarvan was het gevolg, dat elk zijner knechts, die met een wagen uitreed, een begeleider meekreeg, van wege het Bondsbestuur. Overal waar zoo'n knecht melk leverde, werd hel adres cenoteerd, zoodat genoemd bestuur spoe dig in het bezit was van een bijna vol ledige klantenlijst van den bedoelden leve rancier. Toen ging men hem weer op zoeken en vertelde hem, dat wanneer hij aan zijn voornemen, om de melk tegen 13 ct. te verkoopen, gevolg zou geven, men al zijn klanten zou afrijden, en hun de melk tegen 10 cent de liter zou aanbie den. Het gevolg was, dat de man noodge dwongen zijn voornemen liet varen. Hij levert dus nu melk tegen een prijs dien hij zelf te hoog acht. Jje groenten-uitvoer naar D'uitschland. Op de Dinsdag te Delft gehouden groen- tcnveiling w;erd de geheele aanvoerkrop- salade voor den uitvoer naar Duitsch- land opgekocht. Men besteedde gemiddeld 21 ct. per krop-, een prijs, die zelfs in de oorlogsjaren nog nimmer werd be taald. Door een der tuinders werd een partij van ongeveer 4500 krop voor circa f1100 verkocht. Allerlei. De nieuwe voorstellen van de directie der Ned. Spoorwegen zijn door de Ned. Ver. en door den Prot. Christ. Bond van Spoorwegpersoneel aanvaard. De drie bonden (modern, Chr. en R.-K.) hebben ze nu aangenomen. Naar wij vernemen, helt de commissie- König ten sterkste over tot aanvaarding van het stelsel der centralisatie van den postcheque- en girodienst. Tevens kwam de N. R. C. ter oore, dat het nog wel drie maanden kan duren, voordat de dienst op normale wijze hervat wordt. Tweede Kamer. De roode heeren (K. ter Laan, v. Za- delhoff, Duijs, enz.) hebben zich gisteren weer krachtig geweerd bij de Oorlogs- l.egrooting. Tot vervelens toe voerden ze het woord. De herhalingsoefeningen werden eerst Lestreden. Met 51 tegen 21 stemmen ging echter hét roode amendement den weg van de meeste van dat soort. De vrijz. democraten en plattelanders hielpen de roode fractie weer Dhr. K. ter Laan had het ook over den Vrijwilligen Landstorm (dhr Duymaer verdedigde dit instituut) al had dit ook niets te maken met de oorlogsbegrootinig. De landstorm is n.l. ondergebracht, bij Binnenl. Zaken. Over de paarden werd weer danig ge boomd. De Minister zei, dat. hij zooveel mogelijk binnenlandsche paarden voor het leger zal aankoopen. Maar de buitenland sche (speciaal de lersche) kunnen toch ook weër niet worden gemist. Dhr. A. Colijn bepleitte steun voor de provinciale regelingscommissies voor premie-keuringen. Da minister zei, dat op- den post voor de premiekeuringen 20 pet. reductie is toegepast en dat hij zal overwegen om een deel van de kosten der hengstenkeuringen te dragen, echter alleen voor 1924. Lang tverd ook gesproken over de le- gerpredikanten.- Dhr. v. Zadelhoff bepleitte afschaffing van dat instituut. Do men- schen kunnen naar de kerk gaan en dat is volgens hem voldoende. Dhr. Scheurer (A.R.) heeft geen bezwaren tegen het instituut, maar Wel tegen den tegenwoor- aigen vorm daarvan. Be kerk mag niet toelaten, dat haar lidmaten komen onder het gehoor van predikanten die haar be lijdenis niet aanvaarden. Dhr Schokking nam het op voor de legerpredikanten. De staat moet zorgen voor de godsdienstige behoeften der miliciens. De minister be sprak ook den principieelen kant van de zaak. De Overheid onttrekt een groot aan tal jongelieden aan het ouderlijk toezicht. Dk? plaatselijke kerk is dikwijls niet vol doende sterk om de verzorging van zoo- velen er bij te nemen. Het is daarom principieel juist dat de overheid de hel pende hand biedt. Dlat is haar roeping. De taak der predikanten en aalmoezeniers is niet om de soldaten aan de kerk te 'onttrekken, maar hen er heen te voe- rgn. Met 3929 stemmen werd het amende- ment-Zadelhoff verworpen. Dhr Kersten stemde met links vóór. We zullen verder op alle onderdeelen rler begrooting niet ingaan. De pogingen der socialisten leden overal schipbreuk door de eensgezindheid van rec'hts. Het spul zou niet compleet geweest zijn, als ook de mobilisatie-slachtoffers er niet aan te pas waren gekomen. Een aparte c. mmissie belast zich met hun belangen en een som van f 30.000 wordt er jaarlijks voor op de begrooting gezet, terwijl het van zelf spreekt, dat dit bedrag in ge val van noodzaak gerust mag overschre den worden Niettemin moet elk jaar Weer deze aangelegenheid worden ter sprake gebracht. Die roode fractie wilde de f30.000 op f209.000 brengen. De minister wéés er op, dat bedoelde menschen minder zouden krijgen onder de oude Pensioenwet dan thans onder deze regeling. Het bedrag van f 200 is het minimumer zijn er die f 2500 hebben uitgekeerd gekregen en die nog meer krijgen. De minister zal trachten te ko men tot hoogere uitkeeringen. Het roode amendement werd daarna verworpen en de oorlogsbegrooting aan genomen. Dit laatste geschiedde met 46 tegen 23 st. (tegen soc.-dem., vrijz. dem. en Vrijheidsbond). In de Avondvergadering was Binnenlandsche Zaken aan de orde Dhr de Wilde (A.R.), Jhr. Rutgers van Ro zenburg (C.H.) en anderen vonden, dat op den post krankzinnigenverple ging te veel was bezuinigd, zoodat het rijk te veel afschuift op de gemeenten. Dhr v. Gijn wilde den post liefst van. f15.000 op f465.009 brengen. Minister P.uys zei, dat de gemeente toch niet de witkiel is, die de bagage van het rijk draagt en overbrengt en daarvoor een fooi ontvangt. Rijk en gemeenten moeten sa- menwérken. Nu moet er door het rijk bezuinigd worden. De staat weet anders zijn begrooting niet sluitend te maken. De gemeenten kunnen dit nog wel, ook al valt de bedoelde post van de staats- bc-grooting af. Van de f900 per krank zinnige betalen de gemeenten f860, dat wordt nu het volle bedrag en de ge meenten krijgen dus f 40 per krankzinnige meer te betalen. De minister ontkende ten stelligste, dat hier sprake is van eeii wettelijke verplichting der regeering om de bijdragen voor krankzinnigenverple ging te verleenen. ER ZIJN TWEE MANIEREN om uit temaken, of gij zwakke niere* hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede door urine-onderzoek. Als rugpijn, voortdurend terugkeerende hoofdpijn, of zenuwachtigheid, vermoeid heid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan op uw urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende: te veelvuldige of te weinige aandrang tot urineeren, te groote of te kleine hoeveelheden, te donkere of te lichte kleur, branderig en pjjnlijk gevoel bij de loozing, onaangename reuk, zan derig, gruisachtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan an dere oorzaken te wijten zijn, maar als de verschijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verbete ren en regelen de urine, helpen en ver sterken zwakke nieren en verdrijven zoo doende rugpijn, duizeligheid, rheumatische pijnen,' zenuwachtigheid en andere ge volgen van nierkwalen. Zij hebben dui- zende nierlijders voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). (33) Dhr De Wilde wenschte niet in eon- Riet te komen met de Regeering, maar was blijkbaar niet bevredigd. Ook de andere heeren niet. „De heer" Braat luchtte weer eens zijn haat tegen den minister, door te zeggen, dat hij voor het amendement-v. Gijn zou stemmen, indien hij wist, dezen minister daardoor kwijl, te zullen raken. Dihr v. Gijn trok echter zijn amendement in en Braat kreeg de leans niet. Een belangrijk debat wérd nog ge voerd over de werkloozenzorg. Dhr Hiemstra (soc.-dem.) kwam er sterk tegen op, om de werkloozen, die niet uit een werkloozenkas gesteund worden, naar Ar menzorg te verwijzen. Al heeft de regee- ring tijdelijk dit voornemen prijs gegeven, is hij toch op dit punt niet gerust. Deze spreker moest de regeering werkelijk: een pluimpje geven voor haar werkverschaf fing. Dhr Smeenk (A.R.) wilde vooral ver- Schil maken tusschen de verzekerden en niet-verzekérden tegen werkloosheid. De eersten hebben getoond hun plicht te verstaan, hebben zelfs een deel van hun loon korter of langer tijd geofferd, en moeten nu daarvoor ook eenigszins be loond worden. 4 Mej. v. Dorp was weer erg pessimis tisch. Wie verkeeren niet tijdelijk in een crisis, neen, volgens haar, gaan we blijvend achteruit. (O-i- schaadt deze over drijving evenzeer als het oppervlakkig optimisme der socialisten. Er zijn toch ook wel eenige lichtpunten waar te ne men.) En daarom had ze sympathie voor het aanvankelijk voornemen der regee ring, om de werkloozen hoofdzakelijk naar armenzorg te verwijzen. Volgens, haar steunen de luien op de ijverigen. Typisch was haar redeneering: de arbeiders moeten maar werken tegen de loonen, die gegeven kunnen worden. Is dit voor levensonderhoud te gering, dan moet armenzorg bijspringen. Een wonderlijke redeneering. Verblijdend voor die arbeiders, die in bedrijven werken, waar tonnen en millioenen verdiend wor den. Laat mej. v. Dorp onder die onderne- ,mers waar de liberale economie nog al aanhang vindt haar ideeën maar eens gaan propageéren Die minister zegt, dat overdracht van werkloozensteun aan armenzorg nog in bespreking is. Er zijn practische bezwa ren, gelijk de vertegenwoordigers der groote gemeenten hem hebben aange toond. Deze bezwaren zijn op 'toogen- blik nog niet te ondervangen, dus blijft de toestand nog, zooals hij is. Zomer tijd. Wij) herinneren er aan, dat in den nacht van Za terdag op Zondag de Zomertijd ingaat en men dus Zaterdag voor het naar bed gaan de uur werken een uur vooruit zal m o> e- ten zetten. Apotheken: A.s. Zondag zijn 'de volgende apotheken geopend: te Middelburg die van Nonhebei, en te Vlissingen, die van S- J- fingering Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 April, benoemd tot burgemeester der gemeenten Giessen-Nieuwkerk, Peur- sum en Schelluinen J. G. Diepenhorst, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Tholen. Bij Kon. besluit zijn toegelaten al» vereeniging, uitsluitend ter bevordering,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1