LeestafeL Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Allerlei. Min Laatste Berichten. Rechtszalies. gemeente is aan school- t advies wil- van scholen :ten tijd. De sr Hage stel- iicht om een groote fout regeling, die wordt het scholen te fiarvan nader •rgaderde de ting. Opening der notuleh merkte dhr- iet eventueel kei werd ge indien dat heeft; hij ïhieden wan- nocht plaats iden. De re- uringsdienst batig saldo dienst oj> nde ingeko- ïennisgeving igscijfer der sting wordt xna ging de iet gesloten enkele al of Met het gesproken; te houden tot nu toe ehouden, in te houden, zal aan het iten (de be- aliden) ad- wijziging ;ie van den elden op de den burg©- werden be- werd ver zijn echtge- le en con- en zulks Taag klaagt illige rijden autobussen lar de ge- steunt met hij het ge- iermede in het vervolg rzitter zegt Dhr. Poppe hekjes aan Raad reeds niet jneer doch dit diaconie, gedaan en jn voorzit- E. Schim- n J. J. van n te Alte- jtroningen; cand: te lat H. de reref. Ker node van wensche- et beroep angelisatie aan wij- 3 uit Zut- )k als rei- deelte der 311 arbeid ïdam om- den rei- reen. den eens daar waaruit ipbloeide; i, Noord omen uit voormid- iet beves- Cadzand, vaarna de 55. Dies met een erd toege- oen, van M. E. 3 verzoek (laatste laarleveld neente. ïderwgze- ïj. J. van j k h e i d. volgt; welke ik iteefcende tea" uwe 26 jaar, ér goede O- te rer- HeeT teMocht de WlelEerwaaïde Heer mij wenschen te spreken ben ik gaarne be reidt om eens over te komen tot nadere correspondentie. Hoogachtendt In afwachting Teeken ik mij Den Heer Het „Hbld" toekent hierbij aan; Waar zijn de examinatoren, die dezen geletterde de acte verleenden? „Ons Eigen Tijdschrift", leuke uitgave van C. J. v. Houten Zoon, Wteesp, de bekendo cacao-firma; en D. J. v. d. Ven, den be kenden folkorist te Oosterbeek, bevat deze maand weer zeer leerrijke, onderhoudende lec tuur. Bovenaan staat in onze schatting do keurige Reisbeschrijving „Zwcedscho Herinne ringen" van den hoofdredacteur D. J. v. t d. Ven zelf, met tal van mooie photo's uit Da- larne, „de bakermat der Zweedsche vrijheid". De sage „Het geheim van- den bouwmees ter", met photo's van het interieur van de beroemde Sint-Janskerk te 's Bosch; en an dere kleine stukskes. En eenige fantasieën over Mars, waarin wel wat veel de naturalist aan het woord is Men kent de bedoeling der uitgaveeen aardige reclame voor Van Houten en tegelijk een poging voor de gebruikers van haar heer lijke cacao om aangename kennis te ver zamelen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) „Tholeir, vijf scholen". Mjjnhoer de Redacteur, Ir de pers las men onlangs het bericht „Tholen, vijf scholen", wat dienen moest om de ver doorgevoerde splitsing waar toe do „Schoolwet 1920" aanleiding gaf, te i llustreeren. Afgaande op dat bericht zou imen allicht meenen dat de splitsing te Tholen naar Kerkelijke gezindte al zeer groot was. Evenwol behoort het grootst aaDtal 6cholen tot het openbaar onderwijs Hier volgt een staatje hoe de toestand te Tholen was, is en eventueel kan worden. De toestand wias1 Christelijke school, 2 openb. scholen, 1 openb. U.L.O., 1 kopschool (openb. onderWi.). Vijf scholen, 1 C5hr|., 4 openb'. De toestand is1 Chr. school, 2 openb. lagere scholefn, 1 openb. U.L.O. Vier scho len 1 Chr., 3 openb. De toestand kan worden1 Chr. school, 1 openb. school, 1 openb. U.L.O1 Chr. school (Ger. Gem1.). Vier scholen: 2 Chr. en 8 openb. Hoogachtend, Uw dw. J. W. van Houdt. Heikingen, Maart 1924. Ongelukken. Een 81-jarige ar beider te Vorden is, terwijl hij; naar hot houthakken stond te kijken, door een vallenden boom gedood. Door een po litieagent te Maastricht is opgehaald het van den 58-jarigen varkenskoopman 0. uit Heer. Dinsdagmorgen waren een vijftal werklieden bezig met het afbreken van een kleinen toren op de R.K. kerk te Hillegom. Deze kwam ontijdig naar beneden valllen, waarbij drie werklieden zich wisten vast te grijpen, doch de werkman Wi. kwam op den grond terecht (en bleef bewusteloos liggen. Een ander werkman brak een zijnejr beenen. De toestand van Wt is niet gunstig. Dins dagavond werd een 2-jarig meisje te Utrecht door haar moeder naar bed ge bracht. Toen de moeder een uurtje daarna nog eens op de slaapkamer kwam, kwam baar een doordringende gaslucht tege moet. Het bleek, dat de kraan van een gaskachel op de een of andere manier was open gegaan. Onmiddellijk werden pogingen gedaan, om de levensgeesten van het kind op te wekken, welke helaas moesten falen. Vermoedelijk zijn door het, woelen van het kind in bed, de dekens in aanraking gekomen met de gaskraan, die daardoor is opengedraaid. Te Rot terdam is gistermorgen een 24-jarige Schilder van een stelling gevallen. Hij werd met zware inwendige kneuzingen opgenomen, en overleed aan de gevolgen. Gistermorgen werd de kapper v. B. te Loosduinen, door do Wiestlandsche Stoomtram aangereden, terwijl hij zich per fiets naar Den Haag begaf. Bloedende Hit neus en mond, werd hij na ongeveer i vier meter door de tram voortgeschoven te zijn, opgenomen en naar bet ziekenhuis vervoerd. Te Delft heeft het 2-jarig zoontje van den werkman P. in een on bewaakt oogenblik nit een ketel kokende koffie gedronken, met het ongelukkige gevolg, dat de kleine aan inwendige ver branding is overleden. Schipbreuk. Wij meldden gis teren reeds onder telegrammen iets van schipbreuk bij Eungeness. Het Duitïdhe stoomschip „Heindal" is daar Dinsdaga vond tijdens den mist in aanvaring ge komen met bet Japansche stoomschip „Tokoo foeku Maroe", dat gezonken is. Van het gezonken schip, dat uit Bremen kwam, en via Rotterdam op weg was naar Japan, worden 23 opvarenden ver- tost. De „Heindal", die gistermorgen met «oegschade te Londen aankwam, had 15 geredde Japanners aan boord. i Een vrouwelijk monster. On der de vreeselijke verdenking vier moor den to hebben gepleegd is te Berlijn me vrouw Enna Bisschoff-Mara gearresteerd, j naar wordt ten laste gelegd, haar eerste 1 schoonmoeder, haar eersten man, diens broeder en haar man gedood te hebben teneinde .zich in het bezit der erfenissen te stellen. Begin 1919 werd bij een af- deeling van eerste hulp bij ongelukken, bij welke afdeelling zuster Erna diende, medische hulp gevraagd voor een koop man, den heer Heinrich Körner, die met zijn moeder samenwoonde. Zuster Wag- jner ging er heen, daar op het oogenblik geen dokter aanwezig was, en gaf don patiënt eer. morfine-injectie. Herhaalde lijk bezocht de pleegzuster daarna nog Körner; deze moest daarna een keuzo doen en nam zuster Erna mede. Verloving en huwelijk volgden spoedig. Korten tijd daarna stierf mevrouw Körner. Die vroe gere pleegzuster wordt beschuldigd haar met morphine gedood te hebben. Na deo dood van zijn moeder nam Körner zijn ongetrouwden broer in huis. Na drie maanden stierf Körner plotseling, zoo het heette, aan aderverkalking. Die broe der weid erfgenaam. Zeven weken later stierf ook hij tengevolge van gasvergif tiging. De weduwe van zijn broer bleek bij testament tot zijn erfgenaam benoemd. Na eenigen tijd huwde zij met eon inge nieur, die nu eenigen tijd geleden met een schot in het hoofd werd gevonden, in zijn bed. Thans is zij weer gehuwd. Dtezer dagen is zij echter gearresteerd. Zij ontkent tot dusver alles. Verdachten gearresteerd. Bij de politie te Vlaardingen was aan gifte gedaan, dat ingebroken was' in het kantoor der firma H. v. d. Burg. Waar schijnlijk zijn de dieven aan den achter kant het pand binnen gekomen. Ze had den de Kantoordeur opengebroken en alles door elkaar gehaald. De vangst was niet groot, alleen wat post- en plakzegels werden bemachtigd. Op aanwijzing van omwonenden werden gearresteerd een drietal personen. Dieze hadden zich op vertiacnté wijze bij het pand opgehouden. Spoedig bleek, dat de politie de daders te pakken had, niet alleen van deze 'in braak, maar ook van den diefstal bij de Mij „Eendracht". De politie zet haaï onderzoek vopirt. i Brutale zeeroof. Er wordt weer een geval van brutale zeeroof gemeld uit het donkere deel van Dieli (O.-Indië). Het gebeurde 's middags om 12 uur nabij Bagan Asahan, vlak onder de kust, op een afstand van omstreeks drie uur zei lens van Tandjong Mengeidar. Een prauw geladen met stukgoederen, als! sigaretten rijst, petroleum, enz., ter waarde van f 2000, 'werd aangehouden door een groote sampan met 2 masten en bemand met 4 Chineesche zeeroovers. Twee van hen hielden de bemanning van de prauw met revolvers in bedwang, terwijl de anderen de geheele lading in hun eigen boot overdroegen, waa,ma zij er vandoor gingen. Men liet de bemanning van de prauw verder met rust. 75 jaren gevangenisstraf. Een inlander van 16-jarigen leeftijd, uit Palembang afkomstig, was tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In de ge vangenis had hij getracht een Europee- schen opzichter te vermoorden en werd daarop tot 20 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Van Palembang werd de ver oordeelde naar Medan overgebracht, waar hij na ongeveer een jaar een moordaan slag pleegde op den cipier-helper, waarop hij weder tot 20 jaar gevangenisstraf ver oordeeld werd. Hierop jiiaar Padang over gebracht zijnde, vermoordde Jhij den Euro- peeischen opzichter na een verblijf van 2 jaren in (del gevangenis, voor welke daad hij weder tot 15 jaar straf veroor deeld werd. .Daarnh we^d de man naar 'Buitenzorg gezonden, waar (hij wederom een Europeeschen opzichter 'doodde, waar voor hij andermaal tot 15 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld. [Naar de ge vangenis te Tjipinang overgebracht zijn de, verwondde hij een anderen gestrafte en kreeg daarvooir <2 jaar straf. De man zit thans te iGolok gevangen, waar hij twee maal per dag even uit zijn cel ge laten wordt. Hij is thans 40 jaar oud en heeft op de 75 jaren gevangenisstraf 32 jaren mindering gekregen. I n Di a v o s. Diavos (spreek uit Da- voo) is een dal in het Zwitsersche kanton Grauwbunderland met het 1561 meter hooge meer van Davos, en een gezochte verblijfplaats voor longlijders. Jaarlijks komen enkele duizenden Nederlanders in dit tusschen dé grootendeels met dennen begroeide berghellingen beschutte en door droge lucht en warmen zonneschijn gezegende plekske den winter doorbren gen. Een dezer gelukkigen schrijft in „Het Vaderland" over de lichtzinnigheid, welke daar onder de meest ongeneeslijke v kranken heerscht. Sommige hunner tar ten letterlijk den dood. Zij weten hoeveel, maanden, weken zelfs zij te leven hebben én willen den laatsten druppel uit den levensbeker drinken. Daartoe vullen zijl de kroegen en de bars, waar men ze ook 's nachts vinden kan, in de wan hopigste genietingen van rook, muziek, dans. spel en champagne. Zij zoo schrijft deze waarnemer ze zijn de ko ningen en koninginnen van het bal, van de orgie, het bacchanaal. Ik heb ze ge zien met gloeiende oogen, roode koppen broodmagere lichamen, afdansend de •sterkste en de gezondste, onvermoeid, de eene sigaret na de andere inzuigend verslindend, over den kuch heen, neen niet den dood vergetend, enkel hem maar tartend. Zij, die sterven gaan, honen u. Ja dat is wel luguber indrukwekkend. Op een avond kwam ik ook in zoo'n bar en ik ging zitten aan een luidruchtig ta feltje. Voor mij zat een meisje van een jaar of twintig, met diepe, donkere oogen, geteekend door het festijn en daarom zag ik niet dadelijk het andere teeken. We begonnen te praten over vele din gen en nog begreep ik niet. Tot opeens even toorn in de mooie oogen flikkerde en het fijne mondje vertelde; Drie maan den heb ik nog, drie maanden op z'n hoogst, maar ik wil nog voor 30 jaar ge nieten. Schrikt u? Ja, ja, ik ben gevaar lijk, maar ik rook, ik drink, ik dans zoo lang ik maar wil. Hoezee. Lieve het Leven mijnheer de Dood. Voor zoover de Historie leert, werd een galgenmaal altijd aangeboden, hier richt men het voor zichzelf in en dat is' misschien wel het schrijnendst en ont- stellendst van wat een gezonde te zien kan krijgen in het leven. De moedert aal. De gemeente raad van Ansbaeh (Beieren) heeft be sloten belasting te heffen op alle vreemde woorden, welke, in circulaires, op uit hangborden en in advertenties voorkomen Diit besluit werd niet zonder oppositie aangenomen. Zoo beklaagde zich een lid van den raad, barbier van zijn stiel, zich dat het toch een schandaal zou zijn hem, die zich „friseur" noemde, daarvoor be lasting te laten betalen. Daarvoor be stond in het Diuitsch geen woord. Een ander lid vroeg, wanneer de raad derge lijke belastingplannen had, hoc men do aristocratische woorden als daar zijn: Ligt life, 5 o'clock, gentleman en sport in het simpele Duitsoh moest vertalen. Doch desniettegenstaande nam de raad het voorstel aan. I Toch nog ontsnapt. Een ze kere R. uit Winterswijk, die nog al een en ander op zijn kerfstok had, en deswege voortdurend door de politie gevolgd weid zag eensklaps zijn huis door eenige po litiedienaren omsingeld. Hij snelde de trap op, terwijl zijn belegeraars zich toe gang tot het huis verschaften, en sprong uit het venster van de eerste verdieping en verdween met bekwamen spoed uit De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het gezicht. Hij moet nog terugkomen, hij zich over de grens in veiligheid heeft weten te stellen. Een onzekere erfenis. On langs overleed een Berlijnsche dame. Zij liet een. testament na, waaruit bleek, dat haar vermogen, ongeveer een half milli- oen lire, aan de stad Berlijn zou vallen, indien haar beide kinderen, die thans 9 en 11 jaar oud zijn, kinderloos zo-uden sterven. Die stad Berlijn zou, voor geval zij in het bezit van het geld mocht komen, de interest moeten besteden tot onder steuning van ongehuwde moeders en wel in de eerste plaats Joodsche en Italiaan- sche. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft verklaard, deze onzekere erfenis, die haar toch eerst na een halve eeuw ten deel zou vallen, niet te willen aan vaarden. Die erfgenamen zullen nu aan de stad Berlijn 200 dollar schenken en hiermede zal Berlijn zich tevreden stellen. Door een schildwacht ge dood. Maandagmorgen bemerkte de schildwacht van een kruitmagazijn der fortificatie van Genua, dat een persoon het magazijn naderde. Toen de gedaante na een halt geroep en een salvo schot niet bleef staan, vuurde de soldaat. De gedaante stortte neer. Bij nader onder zoek bleek het slachtoffer een Engelsche vrouw te zijn, die onlangs te Genua was aangekomen. Wlaarvoor de vrouw zich zoo vroeg nabij het kruithuis bewoog, is niet bekend. Die Engelsche consul heeft een onderzoek doen instellen. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Maart, 2.15 u. Berlijn O.6OV20.öli/2 Brussel 11.60—11.70 Parijs 14.70—14.80 Ionden 11 63V4—11.63% Dollar 2.70—2.701/? Weenen 0.38—0.38% plaats gehad. Vele huizen zijn verwoest. Er zijn 100 dooden. Ook uit Canneto en andere plaatsen komen berichten om trent rampen en daarbij omgekomenen. 's M e n s c h e n 1 e e f t ijd. Het is een interessant onderwerp, dat mr Tilby in het jongste nummer van de „Nive- teentn Century" behandelt, waar hij in een entrefilet berekent, welke de gemid delde leeftijd der menschen is. Hij heeft daartoe 500 achtereenvolgende doods aankondigingen van personen boven de 21 jaar in zijn berekening betrokken en komt dan tot het gemiddelde van 70,3 jaar. Hij erkent echter, dat de basis, waarop hij deze berekening gemaakt heeft, niet volkomen juist is, daar hij" zijn voor beelden uit de meer-gegoede standen neemt, die nl., die door hun sociale po sitie advertenties in de bladen kunnen of moeten plaatsen. Vandaar het verschil met het meest aangenomen cijfer voor het jnenschelijk leven, nl. 62 jaar. Mr Tilby heeft zijn onderzoekingen nog verder uitgestrekt en komt daarbij tot interessante conclusies. Het gemiddelde van 500 „uitgekozen levens" was 67,538 fjaar; van 191 mannen, die zich onder scheiden hebben, 68,46 jaar; van 264 „zeer eminente mannen" was het gemid delde 69,1 jaar. „Het is dus duidelijk, zegt hij, dat groote mannen, over het algemeen genomen, langer leven dan ge wone menschen". Een tweede conclusie is, dat mannen uit het actieve leven langer leven dan zij, die zich meer aan het beschouwende leven wijden. Van 108 uitgekozen mannen van actie, soldaten, staatslieden en Pau sen is de gemiddelde leeftijd 73,8 jaar, terwijl van 125 „contemplatieven", arties ten, musici, auteurs en geleerden het ge middelde slechts 64,3 jaar is. Het langste leven is aan de speakers van het Engel sche lagerhuis beschoren met een ge middelde van 80 jaar. De pverige actie mannen worden alleen door de contem platieve geleerden met 74,47 overtroffen. De filisofen (66,7), schilders (65,7) en schrijvers (62,5) komen iets boven het statistisch gemiddelde van 62 uitv terwijl de musici. (59,5) er aanmerkelijk onder blijven. Wat andere waardigheden- en be roepen aangaat, komt Tilby tot het vol gende gemiddeldevoor Pausen 73,9. aartsbisschoppen van Canterbury 73, staatslieden 69,2, krijgslieden 68,5, gees telijken 68,4, Engelsche schrijvers 62,4, buitenlandsche auteurs 62,2, koningen van Engeland 57 en koningin van Frankrijk 59,2. Zij, meent de schrijver, die zich met den meer materieelen en 'tijdelrjken kant van het leven bezig houden, leven in elke klas het langst; zoo verslaat de schilder den musicus, en de man van de concrete wetenschap den abstracten filisoof, maar het hoogst staat bij de natuur den speaker van het lagerhuis aangeschreven, die met zijn 80 jaar de (hoogste levens-triomfen viert. MIDDELBURG. Op 63-jarigen leeftijd ié alhier o velleden dhr J. J. van Steen bergen, directeur dei registratie en do meinen alhier UTRECHT. Die R.K. Bond van Spoor wegpersoneel keurde de nieuwe loonover- eeribomst goed. Ook de afd. Utrecht van de Ned. vereeniging deed zulks. HOEK VAN HOLLANDt Het oorlogs schip „Heemskerk" is hier binnengeloo- pen. Prins Hendrik begaf zich in ge zelschap van H M. de Koningin per auto naar Den Haag. LEIDEN. V. D. De 16-jarige A. V. K. 'te Langeraar kwam in aanraking met den electrischen stroom en werd op slag gedood. PARIJS. V. D. Officieel wordt meege deeld, dat Poincaré aan Millerand verslag heeft uitgebracht van de besprekingen, welke hij heden gevoerd heeft. Hij zal deze vanmiddag voortzetten. Naar gemeld wordt, heeft Poincaré de opdracht tot reconstructie van het kabi net aangenomen. Hij zal daarin eenige wijziging aanbrengen. PARIJS. V.D. De Matin publiceert een verklaring van president Millerand, dat hij een vast vertrouwen heeft, dat Poin caré een nieuw kabinet zal vormen, het welk de politiek van kracht naar buiten en orde en spaarzaamheid naar tinnen zal voortzetten. Frankrijk kan het Ruhrgebied niet ontruimen, vóór het vol ledige betaling der schadevergoeding heeft verkregen. SALERNO. V.D. Tengevolge ran stort regens heeft te Vettica een bargstortinp Wemeltfinge. Door het Ooilego van kerkvoogden der Ned. Herv. kerk alhier wérd gisteren in de herberg van M. Korstanje publiek verpacht voor den tijd van 7 jaren, 53 perceelen bouw- en wei land, groot 33.99-19 H-A-, voor de. som van gemiddeld f 131 per H-A-, of in totaal voor f 4725,75. Die vorige ver pachting bracht in totaal op f6125, al- zoo een mindere opbrengst van f1400. Domburg. Gisteren werd alhier door notaris Blaupot ten Cate publiek verkocht een woonhuis en erf met schuur, enz. a. d. Heerenstraat, groot 7^45 A., aan dhr. Siegers te Vlissingen voor f4340. Bij de Dinsdag en Woensdag door het bestuur der visscherij op de Zeeuw- scho stroomen gehouden verpachting van een 200-tal oester- en mosselperseelen, brachten de perceelen op de Ierseksche Bank op f 6411, tegen f 7121 bij de vorige verpachting; die in de Oosterschcl- de, Oostelijk deel, groep Wieervisscherij en Sloe f 2242, tegen f 2342; groep Gre- velingen, waarin vele oesterperceelen zijn veranderd in mosselperseelen f20.450 tegen f 50.495; Oosterschelde, Westelijk deel en Roompot, f1890 tegen f1736; Zandkreek f5032 tegen f5181; Hammen f 15.846 tegen f 11.074 en Eendracht f 18 tegen f82; totaal dus f51.889 tegen f 78.031 de vorige maal. 1 De advocaat-generaal plaatste zich op i het standpunt van eten officier en eischte 1 maand gevangenisstraf. Bij het hooren van aen eisch verloor beklaagde het bewustzijn en moest de rechtzaal worden uitgedragen. Door het Haagsch Kantongerecht is behandeld de petroleumkachels- kwestie der firma Jamin. De kanton rechter iequireerde ontslag van rechtsvervolging. Moord. Voor de rechtbank te Arnhem is tegen een 25-jarige dienst bode, die haar pasgeboren kind door verstikking van het leven had beroofd, 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Vergiftigingvan eenput. Voor de Almelosche Rechtbank stond terecht een boer uit Bechum (gem. Hengelo), die aldaar op 7 December den drinkwaterput van zijn buurman met carbol en petroleum vergiftigde. Voor den rechter-commissaris had be klaagde een volledige bekentenis af gelegd, waarop hij thans in alle op zichten terug kwam, bewerende dat de rechter-commissaris, Mr Marx, hem tot een bekentenis gedwongen had door hem voor te houden, dat hij dan dadelijk in vrijheid gesteld zou worden; in het tegenovergestelde ge val zou hij „zijn leven lang" in het Huis van Bewaring te Almelo blijven. De ambtenaar van het 0. M., vor derde 8 maanden gevangenisstraf te gen beklaagde. De verdediger, mr Joh. Wi. Schneider, te Hengelo, pleit te vrijspraak en zeide naar aanleiding van het voorgevallene bij den rechter commissaris zich tot deri Minister van Justitie te zullen wenden, met ver zoek om een onderzoek naar het ge beurde. Pleiter herinnerde daarbij aan meer dergelijke klachten over den rechter-commissaris in vroeger behan delde zaken. Een rijke b e de laar. lederen Zondagmiddag stond hij in de Utrecht- schestraat op den hoek van de Hee rengracht Dan zong hij met schor re stem liedjes, de stumperige grijs aard in' zijn versleten, dunne jas. En zijn vrouw, stakker op krukken, deel de aan de voorbijgangers den gedruk- ten tekst uit van die liedjesO, menige voorbijganger liet iets vallen in de pet, die ae oude zanger in tril lende hand voor zich uit hield Maar op pen goeden middag kwam er een harsche politieman en die nam den grijsaard mee naar het bureau. Want de man bedelde, en bedelen op den openbaren weg is verboden. Dinsdag stond de man terecht voor den politierechter Mr Servatius. Op de beklaagdenbank zat een deftige oude heer met hoog boord, gestoken j in moderne winterjas. 1 De politierechter vertelde, dat toen j dë man aangehouden werd, op hem j werden gevonden f 122.50 aan Hol- landsch bankpapier en verder nog bijna 1000 Belgische francs. In de bui- j tenzafcken werden .verder nóg 7 kwar tjes, 1.19 dubbeltjes, 15 stuivertjes en voor ruim f 10 aan kopergeld gevon den. De politierechter veroordeelde beid. tot 12 dagen hechtenis. Het spijt me, aldus Mr Servatius, dat dit de maximumstraf is, want ik had u graag het dubbele gegeven. GOES. Huw.-afk.Andreas Marinus Wessels, 29 j. jm. te Goes en Cornelia Douw 24 j. jd. te Colijnsplaat. Getrouwd: Johannes Josias Duvekot 23 j. jm. en Ella Johanna Berg, 28 j. jd. Diefstal door een poli tieagent. Voor het gerechtshof in Den Bosch heeft terécht gestaan M. D., een politieagent uit Roosendaal. Hij was ten politiebureele belast met dé bewaking van den toegang tot de passenfcamer waar goederen bewaard werden van voorbijtrekkende buiten landers. In den nacht van 24 op 25 Oct. 1923 was hij zelf de kamer bin nengegaan en had uit de portefeuille van een Amerikaan, een biljet van 100 dollargenomen. Hij wisselde het biljet bij een bankier in Oudenbosch en ontving er f 250 voor in Hollandsch geld. Inmiddels werd beklaagde uit den dienst ontslagen en is nu koop'- man geworden. De rechtbank te Bre da haa beklaagde vrijgesproken omdat zij het feit meende te moeten kwa- lificeeren als diefstal, terwijl het O. Ml. j had ten laste gelegd verduistering. - MIDDELBURG, 27 Maart. Op de graanmarkt was de aanvoer matig. Tarwe f 12f 13, witte boenen f20f30, kroonerwten f 19f22, lange lauine boonen f 20.f 32. 1 Boter f0.85, part. f0.95, eieren f4.50, part. f5.50, eendeieren f5.50f6.50. Veilingsvereen. Walcheren. Kipeieren f4.40f4.90, eendeieren f 5.4Öf5.70, ganseieren f 14f 18, kalkoeneieren f 9. Zure bellefleur 26, zoete bellefleur 8 -^-23, kleiperen 38, koningspipping 23, ganzebout 28, huismanszoet 18, roode bakker 20. MIDDELBURG, 25 Maart Op de veiling werden de volgende prirjzen besteed: Spinazie 3043, koolrapen 34.5, schorseneeïen 21. witlof 3446, spruiten 2539, peeën 47, postelein 4053, rapen 35, karoten 8.59, huismanszoet 20, zoete bellefleur 1720, reinette Ful- por 22, ermgaard 1120, roode bakkers 26 oent, alles per K.G.; veldsla 40100. molsla 64104, sla 66189 oent per mandje; prei 2081, schorseneeren 75 248, selderij 30100, rhabarber 200 220 oent, alles per 100 bos en roode kool 150—201 oent per 10 stuks. OOSTBURG. Tarwe f12—f13, Gerat Chevalier f12, Wintergerst f 11,25, Haver f 10,50, Kroonerwten f22f22,50, Brui ne Boonen f12f30. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 27 Maart, meegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 765.4 te Ila- paranda; laagste 745.1 te W'isby. Verwachting tot den av. van 28 MW: Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, weinig of geen regen, iets zachter.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3