Binnenland. Staten-Generaal. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. eelfs gesneeuwd, een natuurverschijnsel, dat in Arabië, sinds menschenheugenis, niet is voorgekomen. Arabieren, die niet wisten, wat sneeuw was, keken hevig ontzet naar het witte lijkkleed, dat over de Heilige Stad lag uitgespreid en sloe gen, in paniekstemming, op de vlucht- Men heeft in de beroemde moskee El Haram (de Onkwetsbare), waaraan alle pelgrims een bezoek moeten brengen, bidstonden afgekondigd. Het volk ge looft, dat de sneeuwval het zichtbare tee ken is, waarmee de profeet zijn toorn over de godslasterlijke hervormingen van de nationalistische regeerders te Angora tot uitdrukking brengen wil. De bevaarbaarheid van de Schelde. Hierover is gisteren een interpellatie in de Belgische Kamer gaande geweest* Het liberale Kamerlid mr Pecher was de spreker. De interpellant had het eerst over de berichten, welke in het buitenland over bedoelde bevaarbaarheid werden verspreid en die van een aard waren, om aan "de faam van de Antwerpsche haven afbreuk te doen. Reeds sedert meer dan een jaar gaf de algemeene toestand te Bath reden tot ongerustheid, doch er werd geen en kel onderzoek gedaan. Het was eerst op •22 Februari 1.1. toen een groot Grieksch schip strandde en midden door brak, dat de overheid haar aandacht aan de Schel de begon te wijden. Twee dagen later onderging een Engelscli schip hetzelfde lot. Toen werd de Belgische administra tie eerst voor goed wakker en zij zond aan de Nederlandsche regeering een ver zoek om te mogen baggeren- Onze Scheldedienst zou gecentraliseerd moeten worden naar het voorbeeld van den Nederlandschen waterstaat. Onze Noorderburen hebben zich in de kwestie van het verleenen der baggervergunning zeer welwillend betoond. Ook voor an dere rivier- en kanaalaangelegenheden zouden in het belang der beide landen besprekingen met Nederland moeten wor den gevoerd I Huysmans, de bekende socialist, interrumpeerde hier: Een vraag: hebben uw liberale vrienden uit de regeering hun annexionistische ideeën verzaakt? PecherNatuurlijk 1 Segers: Er bestaan geen annexionisti sche ideeën bij de regeering, noch bij de regeeringsmeerderheid. Huysmans: Wat gij zegt! Baron Ruzette, Minister van Land bouw, ging de bepalingen van de rege ling van 1834 na, die het toezicht van den stroom opdraagt aan een internatio nale commissie, waarin twee Belgische en twee Nederlandsche ambtenaren zit ting hebben. De bevaarbaarheid aan den Idorpel van Valkenisse en in de passen van Bath is moeilijker geworden dan vroeger door de grillige verplaatsing van enorme hoeveelheden zand. Vroeger werd langs diplomatieken weg van Nederland de vergunning verkregen om gedurende vier jiren per dag te baggeren, wat on voldoende was. De laatste baggering in Valkenisse geschiedde in 1908. In 1923 gedane peilingen brachten niets abnor maals aan het licht. Op 26 Februari van dit jaar berichtte het Nederlandsche loods wezen ons, dat de passen aan het ver zanden waren en op 28 Februari bevon den de Belgische technici zich ter plaatse- 's Anderen daags begaf spreker zich naar Buitenlandsche Zaken, om aan Nederland de noodige vergunningen te doen vragen voor het baggeren. Ik ben er van over tuigd, aldus de minister, dat de Neder landsche regeering absoluut niet is be- feield geweest met de slechte inzichten, welke haar door zekere pers werden aan gewreven. De gevraagde toestemming onivingen wij op 13 Maart en op 15 Maart begonnen twee machtige zuigers te wer ken, die 30.000 kubieke meters zand per dag opruimden. De heer Huysmans, socialist, spreekt er vervolgens zijn verwondering over uit, dat het juist het Nederlandsche loods wezen is, dat de Belgische administratie op jle verzanding moest attent maken' iWat deden, zoo vraagt hij, de Belgische ambtenaren dan? De verkeersstaking te Londen. De besprekingen tot bijlegging der tram- en busstaking te Londen zijn mislukt. De vrees bestaat, dat de staking zich zal uit breiden tot de verschillende buurtspoor wegen in en om de hoofdstad. Dit sta kingsbevel schijnt reeds gegeven te zijn aan de machinisten en bestuurders. De Iregeering ziet den toestand nog niet pes simistisch in. De minister van arbeid is bog aan het onderhandelen. Uitsluiting). De werkgevers in den scheepsbouw te Londen hebben gisteren besloten op alle scheepswerven een uitsluiting door te voeren. Deze schijnt in verband te staan met een staking te Southampton, die maar niet wil ophouden. Uit solidariteit en om de arbeiders te dwingen zal nu Ie Londen de uitsluiting worden gepro clameerd, die 100.000 man zal omvatten. Poincaré. Gisteren speldden wij onder telegram men het onverwachte nieuws, dat de Fransche Senaat de wet op de militaire en civiele uitgaven had verworpen (zij het met kleine meerderheid) en dat Poin- caré dientengevolge het ontslag van het kabinet bij president Millerand had in gediend. Millerand heeft daarop Poincaré op het Elysée ontboden. Millerand drong er krachtig bij Poincaré op aan, dat deze het werk, dat hij met de algeheele In stemming van parlement en land ver richt had, zou voortzetten. Poincaré ver klaarde, dat hij met het levendigste ver langen bezield was om aan dezen wensch te gemoet te komen. Poincaré zal vandaag zijn beslissing doen kennen. Algemeen wordt verwacht, dat hij de opdracht zal aanvaarden. Hij zou dus terugkeeren, al wordt wel licht zijn kabinet wat gewijzigd. Verschei dene afgevaardigden moeten geprotes teerd hebben, wijl zij als tegenstemmers waren aangemerkt, terwijl zij voorgestemd hadden. Ook waren er in de commissies, die niet tijdig gewaarschuwd waren ter zake van het belaag der debatten. Korte berichten. De gemeenteraad van Dusseldorf heeft besloten Ludendorf het eereburger schap der gemeente weer te onttrekken en de naar hem genoemde gebouwen en straten een anderen naam te geven. Voor het voorstel stemden de socialisten, te gen de Duitsch-nationalen. Het centrum en de democraten onthielden zich van stemming. Tengevolge van regen en warm weer smelten de sneeuwmassa's in het Duitsche middelgebergte snel. Er wordt een sterke stijging van den Rijn verwacht- De regeering van Noorwegen heeft thans bij het Storting het ontwerp inge diend om de wet op het drankverbod in te trekken en het verbod te vervangen door een staatsmonopolie. Het vroegere stelsel van locaal option (plaatselijke keuze) zal met ingang van 1929 weer worden ingevoerd. De daling der prijzen in den groot- zoowel als in den kleinhandel te Moscou, hèèmt voortdurend vasteren vorm aan- Hierdoor wordt de invoering der hervor ming van het muntwezen belangrijk ver gemakkelijkt. Men is van oordeel dat de grootste moeilijkheden van deze hervor ming reeds overwonnen zijn. Chr. Kantoor- en Handels bedienden. „Ons Beginsel", orgaan der Vereeni- ging van Chr. K. en H.bedienden, bevat de agenda voor de 29e Jaarvergadering op 26 April a.s. in het Hotel de l'Europe Vreeburg te Utrecht. Rapporteurs. De Tweede Kamer benoemde tot rap porteurs over: het voorstel-Albarda tot het instellen van een onderzoek nopens het geschil in de textiel-nijverheid de hoeren v. Gijn, Gerhard (beiden links) en ,Snoeck Henkemans (voorz.), v. d. Molen en Kuiper (rechts), en van het wetsontwerp tot daarstelling eener over gangsbepaling der Lager Onderwijswet 1920 mej. Katz en de lieeren Bulten, Beumer, Heukels en v. Dijk (allen rechts). Een schoTsingskwestie. Gedep. Staten van Gelderland hebben beslissing genomen in de zaak van een lid van den raad van Voorst, die borg was gebleven ten behoeve van een aanne mer van een werk dier gemeente en deswege door dien raad was geschorst. Gedep. Staten zijn van oordeel, dat be doeld lid door borg te zijn niet deel neemt aan een aanneming ten behoeve der gemeente, zoolang de schuldenaar niet in gebreke is, hetgeen in casu niet het geval is. H.i.' zijn er geen termen, om dit raadslid van de functie van lid van den gemeenteraad vervallen te doen verklaren. Duitsche industriein Limburg. Zaterdag j 1. heeft de gemeenteraad van Meerssen in een geheime zitting 4 H.A. grond met spoorwegaanshiiling aan het Meerssener broek verkocht aan een Dluitsch fabrikant Johnbn uit Aken voor den prijs van f 10.000. Door dezen fa brikant, die eerst onder de gemeente Vaals wilde bouwen, zal aldaar een fa briek van spoorwegmateriaal en machines voor den mijnbouw worden opgericht, die dan eenige honderden arbeiders werk verschaffen kan. Of er tusschen deze vestiging en geruchten omtrent plannen eener groote onderneming te Essen ver band bestaat, bleek niet. Tweede Kamer. Nadat in den nacht van Dinsdag op Woensdag minister Van Dijk tot half drie had gesproken, zette men gisteren al weer tijdig de behandeling der Oor- logsbegrooting voort. Dhr. Dresselhuijs was blijkbaar erg boos, dat hij in de tien minuten, die per spreker voor repliek waren toegestaan, niet klaar kon komen en stelde bout portant wijziging van het reglement van orde voor. Slechts 14 van de 77 Kamerleden waren echter daarvoor te vinden. Hij moest dus verder zwijgen, maar dhr Boon nam later het restje over. Dhrn Dresselhuijs en Boon kwamen dan vertellen, dat de Vrijheidsbond tegen de Oorlogsbegrooting zal stemmen, omdat het massa-leger van den Minister niet over voldoende uitrusting en geoefend kader beschikt! De heeren kunnen het veilig doen en een air van gewicht aanne men, omdat ze wel weten, dat rechts wel zal vóór stemmen en hun tegenstem men dus geen crisis zal veroorzaken. Bij de artikelsgewij'ze behandeling werd als eerste punt de toelagekwestie ter sprake gebracht. Zoowel van Roomsche zijde (door dr Deckers) als van anti-revo lutionairen kant (door den heer Duymaer van Twist) werd gewezen op het ver keerde, in het stelsel der toelagen aan verschillende groepen van officieren, gele? gen; uit den socialistischen hoek kwam j zelfs een motie naar voren, om in den, vervolge geen toelagen meer te verleenen. Deze motie zal op een nader te bepalen dag worden behandeld- De heer Duymaer van Twist wist voor beelden, dat officieren van den generalen staf f500f800 toelagen hebben 't Wordt werkelijk tijd, dat hieraan eens radicaal een einde wordt gemaakt. Trouwens in het leger is nog wel meer te hervormen. Dat bleek ook uit de dienst paardenkwestie. Wat officieren, die niet bij de bereden wapens behooren, met een dienstpaard doen, zal wel niemand, die buiten de leger-sfeer staat, kunnen zeggen. De minister achtte ze noodig „voor de verplaatsing bij een bewegings oorlog voor de uitvoering der belangrijke taak der 'officieren". Dhr. Oud deed echter de vermakelijke mededeeling, dat zelfs een officier-vlie genier een dienstpaard heeft. Dhr. Duymaer van Twist die wel verklaarde tegen de motie-Oud te zul len stemmen meende ook, dat er veel hoogero militairen onnoodig over een paard beschikken. De minister zei nog, oat het aantal paardrijders bij de onbe reden wapens geleidelijk is en wordt ingekrompen. Laten We hopen: in snel tempo. Die motie-Oud werd daarop met 4928 stemmen (rechtslinks) verwor pen. Wij zullen verder niet alle verworpen roode amendementen noemen. Ze hadden aLe betrekking op het beroemde 20 mil- joenleger, dat dhr. K. ter Laan zich ge dacht had. Alle wapens behalv'e de in fanterie zouden zoo ongeveer afgeschaft moeten worden. Aan dit roekelooze spel deden niet mee de Vrijheidsbonders, maar welde vrijzinnig-democraten. Hun vooze politiek is dus opnieuw gebleken. We weten nu, wat we aan deze dames en heeren ten opzichte van onze landsverdediging hebben. Om te onthou den! Met ongeveer 55 tegen 20 st. tui melden al deze roode amendementen. Ook de beide plattelanders deden aan deze politiek mee! Minister van Dirjk deelde nog mede, dat onze forten geconstrueerd zijn zooals die rondom Verdun. En daarop hebben de Duitschers hun tanden stuk gebeten. Ove rigens herinnerde hij er aan, dat hij geen enkel nieuw werk aanvroeg, doch alleen onderhoud van wat bestaat. die ge doet «werkt» het leder Uwer schoenen. - Wat werkt en niet gevoed wordt gaat spoedig ten gronde. - Behandel Uwe schoenen met Erdal, want Erdal is voedsel voor het leder. - Door de speciale samenstelling van Erdal bevat dit alles wat het leder noo dig heeft - Erdal herstelt het leder in zijn oorspronkelijken toestand. fIJNC WAjjfN - ZUIVERE TERPENTIJN Gisterenmiddag (Woensdag) zijn den Oflicier van Justitie te Middelburg voor geleid B. D-, 27 jaar, arbeider en P. H- O., 62 jaar, werkman, beiden wonende te Middelburg, verdacht van mishande ling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende, gepleegd te Middelburg op 24 Maart j.l. Verdachten zijn na verhoor door den rechtercommissaris overge bracht naar het huis van bewaring. Met ingang van 1 April a.s. is de telegrafist 2e klasse J. G. Vermeulen te Goes (telegraafkantoor) bevorderd tot te legrafist le klasse. Kloetinge. Tot voorzitter der Ouder commissie alhier is benoemd de heer J. Oele Azn. Borssele. Alhier werd Dinsdag de eind- les gegeven aan den voor het eerste jaar gegeven tuinbouwcursus onder leiding van de heeren Vo§ van Nieuwdorp en Robijn, van Ovezande. Tegenwoordig wa ren de rijkstuinbouwconsulent, de heer van de Plassche, de burgemeester, een tweetal raadsleden en enkele andere be langstellenden. Alle leerlingen, nl. M. de Regt, J. Fraanje. Johs. Boone, Abr. Boone, A. van Liere, H. de Regt, J. de Groene, G. Minderlioud, L. Boone, J. de Regt, en J. de Vroe werden bevorderd tot het tweede leerjaar. De heer van de Plassche wees op het groote gewicht van tuinbouwonderwijs en in 't bijzonder voor deze streek, waar nu naar alle waarschijnlijkheid de totstandkoming van een uitmuntend vervoermiddel, n.l. de spoorweg, door dit deel van Zuid-Beve land tuinbouw winstgevend zal maken- (G. Crt.) Ellewoutsdijk. Gistermiddag vergaderde de Raad- Afwezig dhr. Rinders met ken nisgeving. Ingekomen stukken: een schrij ven van mej. Westdorp te Oudelande, dat ze haar benoeming als handwerk- onderwijzeres aanneemt tegen een sala ris van f 150; van het bureau ran Ned- Gemeenten, dat het geen verlaging van contributie toelaatbaar acht, aangezien er dan statutenwijziging zou moeten plaats hebben, want dat f 25 niet te hoog is, gerekend de aanmerkelijke voordeelen, daaraan verbonden; verslag van den keu ringsdienst (centrumgemeente Ovezand), dat de ontvangsten hebben bedragen f2911,83, uitgaven idem. Voor onze ge meente is betaald f292,76. Het rapport van dhr. Klooster over het geven van herhalingsonderwijs zal naar Ged. Sta ten worden gezonden. Thans was aan de orde vernieuwing der straten; R. en W. hadden besloten dit werk te laten uitvoeren door een deskundige- Daarvoor werd dan ook aan gewezen dhr. L. Dieleman. De vernieu wing van het Oostelijk havenplateau zal geschieden met petit granietkeien. De kosten van deze werken worden geraamd op f 1981,23. De herstelling van de stra ten beloopt f2600,95. Na eenige bespre king hierover werd besloten, voor de uit gaven aan de haven een leening aan te gaan van f2500 tegen een rente a 5 pet., af te lossen in 25 jaarl. termijnen. De her stelling der straten zal geschieden uit de loopende diensten. Tevens werd besloten, dat er een inschrijving zal plaats hebben op nader aan te geven datum. Dit besluit werd met alg. stemmen aangenomen. Wij ziging begrooting tot een bedrag van f 1000, en indien de opgaaf van den in specteur juist blijkt te zijn, zal men over gaan tot een heffing van 2 pet. over het belastbaar inkomen. Ook was er nog een iScbrijven ingekomen van dhr. M. Smalle- gange om een stukje grond van de school in erfpacht te nemen voor winkeluitbrei ding. Dhrn Smallegange en Bruinooge op perden eenige bedenkingen omtrent het licht benemen in de school en over de rioleering. Na eenige bespreking hierover werd besloten, het in overweging te ne men- Daarna werd nog van gedachten gewisseld aangaande den zomertijd en wel met het oog op de schooltijden. Be sloten werd met alg. stemmen om de uren te stellen zooals verleden jaar. Daarna sluiting. lerseke. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn uit een oesterput aan den Harden Hoek eenige bennen zaaioesters ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Woensdagavond is officieel opge richt een vereeniging tot oprichting en in standhouding van een bewaarschool op gereformeerden grondslag- In het bestuur zitten: ds Beusekom, ds B. Meijer, H. Vendeville. ,P. de Koeijer, J. Rothuizen en W. Honders. Een 36-tal leden traden direct toe. Aan den Raad onzer gemeente zal subsidie worden aangevraagd. Ver der zal over de vraag of tot nieuwbouw zal worden overgegaan, op een eerst volgende vergadering worden beslist. Domburg. In de Dinsdagavond gehou den Raadsvergadering werd tot schoon maakster van de O. L. School voorloo- pig voor den tijd van een jaar benoemd mej. M. Provoost geb. Maas. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1923 werd vastgesteld in ontv. op f2783,03ï/2, in uitgaaf op f 1805,51, dus met een goed slot van f 977,521/2- Dhr. van Sluijs meent, dat het Armbestuur een woord van lof toekomt voor het goede beheer, bij welke woorden de voorzitter zich gaarne aansluit. Van dhr. Acda e.'a. is een verzoek ingekomen om de rechten voor het gebruik van gemeentegrond te verminderen, speciaal voor het plaatsen van stoelen en tafels. B. en W. stelden voor om het daarvoor vastgestelde recht van 50 ct. per vierk. M. en per maand, voor hen die gedurende 4 of meer ach tereenvolgende maanden grond innemen te verminderen tot 30 ct- per vierk. M. en per maand. Aldus werd besloten. Het percentage van heffing der Gem- Inkom stenbelasting voor 1924-'25 werd op I1/2 bepaald (gelijk vorig jaar. Van het Ge meentebestuur van Westkapelle was be richt ingekomen dat die gemeente niet bereid is mede te werken aan de ver harding van den Geertse's weg. De hee ren van Sluijs en de Visser betreuren het dat Westkapelle niet mede wil wer ken. Dhr. Elout had gaarne zijn stem gegeven aan de verharding van dien weg, doch dit is hem nü niet mogelijk door de weinige medewerking van .Westka pelle. De voorzitter stelt voor deze zaak niet als afgedaan te beschouwen, doch deze aan te houden in de hoop dat de gemeente Westkapelle nog te zijner tijd het nut van die verharding inziet. Daar toe wordt besloten. Van de stoomtram Walcheren was een verzoek ingekomen om verbetering te brengen in den water afvoer aan de Stationsstraat. Dhr. Elout is van oordeel, dat de meest afdoende) verbetering zal zijn het maken van een •vergaarput aan het einde van die straat- Dhr. de Visser meent, dat de grootste hinder wordt veroorzaakt door de om wonenden, die de politieverordening over treden door allerlei vuil op het stations- terrein te werpen. B. en W. zullen een nader onderzoek instellen. In verband met hetgeen in de vorige vergadering is gesproken werd thans door de Chr. Zang- vereeniging mededeeling gedaan van de pogingen die door deze vereeniging zijn in het werk gesteld om een ander repe titielokaal te krijgen. Waar zj daarin niet is geslaagd, werd haar toestemming gegeven om gebruik te mogen maken van een lokaal van de O- L. School. Dit be sluit werd met 5 tegen 2 stemmen, die van dhr. van Sluijs en van der Hage, genomen. In verband met de nieuwe be palingen inzake de Jachtwet stelt dhr* Elout voor om van jachtakten gemeente lijke leges te heffen en deze gelegenheid tevens te benutten om de geheele leges- verordening te herzien. B. en W. zullen in de volgende vergadering een voorstel doen. Dhr. Almekinders wijst op den on- geschikten tijd die in deze' gemeente is bepaald voor landbouwverlof aan school kinderen. Hij zou gaarne het advies wil len vragen van de hoofden van scholen omtrent den meest geschikten tijd. De heeren de Visser en van der Hage stel len de moeilijkheid in het licht om een goede regeling te maken; de groote fout ligt hier aan de wettelijke regeling, die zeer ondoelmatig is. Besloten wordt het advies van de hoofden van scholen te vragen en naar aanleiding daarvan nader te overleggen. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad in voltallige zitting. Opening met gebed. Na voorlezing der notuleh van de vorige vergadering merkte dhr- Brand op, dat daarin voor het eventueel te geven vervolgonderwijs enkel werd ge sproken voor een vergoeding indien dat in de openbare school plaats heeft; hij meent, dat dit ook moest geschieden wan neer dit in de bijz. school mocht plaats hebben. Dit wordt goedgevonden. De re kening van den Vleeschkeuringsdienst 1923 wordt goedgekeurd; een batig saldo van ruim f 400 leverde die dienst op voor de gemeente. Verschillende ingeko men stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het verhoudingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting wordt verlaagd van 0,8 op 0,7. Daarna ging de vergadering over in een met gesloten deuren ter behandeling van enkele al of niet invorderbare schoolgelden- Met het bestuur der bijz. school zal gesproken! worden om de in 't vervolg te houden land- en tuinbouwcursussen, tot nu toe altijd in de openb. school gehouden, in de lpkalen der bijz. school te houden. Ten behoeve van Jan Goosen zal aan het adres der commissie te Drachten (de be hartiging der mobilisatie-invaliden) ad- haesie worden betuigd. Een wijziging werd gebracht in de instructie van den gemeenteontvanger. De legesgelden op de jachtacten, die thans door den burge meester worden uitgegeven, werden be paald op f 5. Eervol ontslag werd ver leend aan J. van Sluis en zijn echtge noot®, resp. als gemeentebode en con cierge van het gemeentehuis en zulks tegen 1 Juni a.s. Bij de rondvraag klaagt dhr. Janse over het onverschillige rijden van sommige chauffeurs der autobussen van de N. V. Walcheren. Daar de ge meenteraad genoemden dienst steunt met een jaarlijksche subsidie, acht hij het ge- wenscht de onderneming hiermede in kennis te stellen, ten einde in het vervolg zulks te voorkomen. De voorzitter zegt hierin zijn medewerking toe. Dhr. Poppe bespreekt ten slotte nog de hekjes aan de diaconiegronden. Waar de Raad reeds vroeger besloot dit onderhoud niet pieer voor zijn rekening te nemen, 'doch dit over te laten aan de Ned. Herv. diaconie, was hiermede deze zaak afgedaan en werd de vergadering door den voorzit ter met dankzegging gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooltgensplaat E. Schim mel te Jaarsveld; te Rouveen J. J. van Ingen to Harderwijk. Geref. Kerken. Beroepen te Schouwerzijl en te Alte- veer D. Ramaker, cand. te Groningen; te Oosterend K. J. Cremer, cand: te Amsterdam; te Ooltgensplaat H. de Lange te Exmorra. De classis Haarlem der Geref. Ker ken heeft de particuliere Synode van Noord-Holland voorgesteld de wensche- lijkheid te onderzoeken van het beroep van een predicant voor de evangelisatie in Noord-llolland boven het IJ. (Dit bericht doet ons denken aan wij len ds J. van Andel, die in 1873 uit Zut- phen naar Noord-Holland vertrok als rei zend predikant juist voor dat gedeelte der provincie; terwijl dank zij den arbeid van ds L. Lindeboom te Zaandam om streeks denzelfden lijd en van don rei- zenden evangelist der Prot. Vereen, den heer Heijnes, en anderen/eveneens daar meer dan eten station verrees, waaruit een flinke gereformeerde kerk opbloeide; 0.a te Nieuwendam, Oostzaan, Noord- scharwoude, Wormerveer.) Ds A. Viijlandt, overgekomen uit Slochteren, werd Zondag in de voormid daggodsdienstoefening te Biervliet beves tigd door ds H. F. de Puv, van Cadzand, met de woorden uit Gol. 417, waarna de gemeente hem toezong Gez. 2155. Dies namiddags deed Z.Eerw. intrede met een leerrede naar Rom. 116. Hij werd toege sproken door ds J. E. B. Meloen, van Hoofdplaat, consulent, en ds II. M. E. Bremer, van Breskens, op wiens verzoek de gemeente zong Ps. 118:12 (laatste helft). Die burgemeester P. W. Maarleveld sprak namens kerkvoogdij en gemeente. Krabbendijke. Benoemd tot onderwijze res aan de Chr. school alhier mej. J. van Koeveringe te Axel. Dm droeve werkelijkheid. Ben sollicitatiebrief luidde als volgt: "Weleerwaarde Heer 1 Naar aanleiding der annoce, welke ik heden leesde, neemt de ondergeteekende de vrijheid om mij als Beambte ter uwe betrekking te solliciteeiren. Ten eersten mijn leeftijd is 26 jaar, goede gezondheid, en zjjt van zéér goede huize en in bezit van acte L. O- Inlichtingen omtrent mij zijn te ver krijgen bij do WielEerwaarde Hoer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2