Gemengi Nieuws. Wetenschap en Kunst. ingezonden Stokken. Posterijen en Telegrafie. Rechtszaken. larMSienehten. lei Allerlei. Dit de Pers. Openbare Verkoopingea en Ver pachtingen. or uitzending jan jgeconcen- Irschotten aan pnde 'beschik- jing in de be- fn het Gymna- gs de Singels. voor onvoor- entebegrooting Ig aan Stijfsel- le. Vergoeding Igen voor ge- den Vee- en |r 1923. Be- Ike afwatering iisweg. Verhu- ISmidsbolwerk. pndenbelasting. lioolgeldaansla- melding van edeeling, dat, het Zuid-Beve- loten heeft op pert te Am ster- en Bestuur en I uitnoodigingen (vaarden, et jaarverslag In van de Ne- bt bescherming Ihet aantal le- (e door de ge in bruikleen 3or zwervende [malen gebruik (ie dieren pijn- Jn, anderdeels (ezocht, waarbij renvrienden de het gehouden jaar met de lie nog steeds Jen in gebruik (reikt, datmeer- Ipen, welke als (algemeen moe- hebben afge- vereenigingen om tegen ver- Icht, enz. voor (n en vergade- aaken van een kazerne Willem |e, dat qlvorens' an worden ge ls, dat daaraan (en getroffen. In In concierge te (egen genot van al zijn het ge- Voor het in- voor concierge- zijn; voor de stieklokaal f 935. (t een en ander (oor een perceel verpacht voor [len Koudekerk- pachten aan J. lare verpachting B. en W. is (vroeger te hoog verpachting niet (rwachten. hield de Coöp. r jaarvergade- [gaderlokaal. Uit isier bleek, dat op 31 Dec. 1.1. iet een inkomst p03. Aan spaar- .000, aan voor- gelden in loop- van de Centr. van voorschot- fin loop-rekening f 3980; en een an f71.000, aan gelden in loop- 11.500, van de ,an rente voor leden in loop- de Centr. Bank s bedroegen de |en voorschotten op-rekening aan de Centr. Bank spaargelden van '163.000 en aan igen f21.000. De, :A w/-i-*».rï f rx 1-, rif 'V ii uiuk ui JULCt irdoor dit fonds Het salaris van it op f 400 plus r. Tot bestuurs- C. de Jager en ran Toezicht dr vervangende be en H. Goetheer; JL924 zullen na- Hoogstrate. In de Maandag- taadsvergadering bestuur van de te Goes uit de hot te verstrek- ijging van grond ree plaatsjes op lekend gemeente ie E nos 657 en .00 H.A. De uit i de bijz. lagere r 1922 ingevolge lerwijswet 1920. 105,77, terwijl het eding over 1924 Verder worden, taten in de ge- 1924 eenige wij- jrwijl ten slotte eer Lindenbergh aande bergplaats e breken en de gen in de oude Souburg. Maandag had de jaarvergade ring plaats van de afdeeling Souburg van den bijz. vrijwilligen landstorm. Aan wezig waren de burgemeester, wethouder A. Melis en ,dhr. Laernoes, -welke de vergadering leidde. Uitgereikt werden de foto's van H. M. de Koningin. Het 1ste landstormblad werd toegezonden, waar van 60.000 exemplaren zijn verschenen. De burgemeester zeide, dat deze ver gadering weer is een onderlinge band met God, Oranje voor Koningin en Va derland en spreekt den wensch uit voor den bloei van den bijz. vrljw. landstorm. De heer Melis dankte voor de aangename woorden en de aanwezigheid van den burgemeester. Dhr. Laernoes schetste ons hoe het in Den Haag was gegaan op 6 September 1923, toen hij als afgevaar digde tegenwoordig was geweest bij' het Regeeringsjubileum en wat de deputatie van den B. V. L. H. Majesteit had aan geboden, zooals de 5 boekdeelen van alle handteekeningen van 3400 vrij'w. Ook werden besproken de schietoefeningen voor het jaar 1924. Kortgene. Maandagavond werd in het gewone leslokaal alhier de openbare eind- les gehouden van den tweejarigen land- bouwwintercursus der Z. L. M., hoofd de heer M. C. Maas. Tegenwoordig wa ren: de heer C. Stevens, landbouwconsu- lent, en de commissie van 'toezicht. Door den heer Stevens werden alle leerlingen gediplomeerd, n.l. K. de Vos, L- Ponse, H. Smallegange, L. Kleppe, J. Koets, A. Boot, A. Markusse, M. Noordhoek, allen van Kortgene, en M. 'de Dreu van Co- lijnsplaat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waddingsveen G. Benes te Monster. Bedankt voor Slochteren 'door L. M. J. S. Herfkens te Zwaag-Westeinde. Geref. Kerken. Beroepen te Alblasserdam C. .W.ie- j •lenga te Zierikzee; te 2e Exloërmond B. Ramaker, cand. te Groningen; te 'Westergeest J. van Loo te .Mijdrecht; te Domburg en Westkapelle cand. D. J. Velsink te Kampen. Aangenomen naar Schiedam en be dankt voor Heemse door G. van Duinen te Zegwaart. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Pekela P. van Genderen Stort te Culemborg. Ds J. L. Klomp te Schore meldt ons, dat het gisteren geplaatste bericht omtrent zijn voorgenomen afscheid voor barig is. Het beroep naar Capelle a. d. ■IJssel is n.l. nog niet geapprobeerd. Kats. Zondag j.l. nam Ds Mol alhier in den namiddagdienst afscheid van zijn gemeente met een prediking over Hab. 3:2: „Uw werk, o Heer, behoud dat in het leven". Aan het eind van de gods dienstoefening sprak Ds Feijkes van Co- Jignsplaat als consulent een hartelijk woord van dank namens de gemeente voor alles wat door Ds Mol was gedaan. Op zijn verzoek zong de gemeente den vertrekkenden leeraar en zijn vrouw staande toe Ps. 121:4. Ook burgemeèster Stute gevoelde zich gedrongen een woord van vaarwel en dank te doen hooren. -Kaal, niet Calvinistisch. In do „Amsterdamsche Kerkbode" wordt medegedeeld, dat een trouwcollecte in een der Geref. Kerken te Amsterdam54V2 oeint. elf stuiver op een halfje na op bracht. Dat behoeft nog heusch niet te zijn van een arm paartje. De armen, de minderbedeelden, geven over het alge meen flink. Het kon wel eens zijn, dat die elf stuivers op een halfje na' van een bruidspaar met zijn bruidsjonkers en -meisjes afkomstig is, van een paartje, flat o zoo chic voor den dag kwam, maar roor 's Heeren dienst o zoo weinig over bad. Kaal en Calvinistisch, zeide eens "Prins Willem I, toen hij ganscb berooid voor de toekomst stond. Kaal, maar niet Cal vinistisch kon wel eens van toepassing zijn op de „schenkers" van de elf stui vers op een halfje na. („Rott.") il De Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel heeft in een Uitvoerig adres met toelichting aan den minister van onderwijs zijn bezwaren kenbaar ge maakt ten opzichte van het Koninklijk besluit van 19 Jan. j.l. en het ontwerp van wet tot wijziging van de Leerplicht wet en van de L.ö.-wet 1920. Het adres spreekt namens de vertegenwoordigers van, bijna 1300 scholen met den Bijbel. Ongelukken. Gisteren is te JEJemmel een zekere B., die op de Betuw- tche tram wilde springen, er onder ge taakt. Beide beenen werden den onge lukkige afgereden. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. De losse werkman C. de J. Uit Vlaardingen, is te Rotterdam aan boord van het stoomschip „IJsseldijk" ia oen 15 M. diep ruim gevallen. Elmstig aan den rugwervel gekneusd is de man ia het ziekenhuis opgenomen. Aan de* Schoterweg te Haarlem is gisteren middag een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Ben paard, gespannen voor een militaire fouragewagen schrok van een militaire motorrijder, waardoor de wagen den irothjirhand raakte. D)e kisten, waarmee den wagen beladen was, sloegen door de spiegelruit van een bloemenwinkel Die bestuurder, de milicien S-, werd van de wagen beladen was, sloegen door do vallende kisten. Gewond werd hij op genomen. Het paard had zich losgerukt en verwondde een voorbijganger. Het werd daarna gegrepen. Die schade is aanzienlijk. Twee hollende paarden in een café. Zaterdagmorgen zijn twee paarden, gespannen voor een wagen in de Lange Houtstraat te Den Haag, door onbekende oorzaak op hol geslagen. Die dieren holden de straat door, recht op de „Atlantic Bar" aan. De disselboom ramde de ruit en de dieren ploften in het lokaal. Het was een opschudding van geweld. De dieren werden op ver scheidene plaatsen verwond door de glas scherven. Gelukkig werden geen men seden getroffen. De moord te Drachtster Compagnie. Omtrent het verloop van het onderzoek, ingesteld in verband met den moord op den 82-jarigen landbouwer J. Modderman, te Dirachtster Compagnie vernemen we nog het volgende: Het spoor van den politiehond leidde naar de woning van zekeren J. van der H., ongeveer een kwartier gaans van de plaats des misdrijfs. Later is op aan wijzing van den politiehond, die steeds tegen hem opsprong en hlem de pet van het hoofd trok, gearresteerd de zoon van deven v. d. H-, die gehuwd is, doch daar steeds nachtverblijf houdt. Bovendien wer den nog aangehouden twee broers van genoemden J. v. d. H„ die bij hun vader inwoonden. Tenslotte zijn nog twee per sonen uit de Surhuisterveensche heide in verzekerde bewaring genoemen, die verdacht worden met htet misdrijf in ver hand te staan, daar zij dien bewusten nacht zeer laat thuis gekomen zijn. 'Alle verdachten zijn naar Dcracbten overgebracht. Zij zullen naar Leeuwarden worden vervoerd. Vermoed wordt, dat het misdrijf na middernacht heeft plaatsge vonden. De kasten waren allen overhoop gehaald. Van één kast waren de deuren uitgenomen, doch er is nagenoeg niets uit ontvreemd. Het slachtoffer hiad on geveer f 500 in een doosje op de kast fetaan. Dit werd door de aanranders niet ontdekt. De familie wist, hoeveel geld in huis was. Op groend van verschillende aanwijzingen vermoedt men zeer sterk dat de eerst aangehoudene aan den moord niet vreemd is. Deze ontkent echter per tinent, evenals de andere vier gearres teerden. 'Verder is nog geen enkele aan wijzing van belang gevonden. Autobus omgeslagen. Aan den voet van den Kerkraadschen berg is gisteren ©en autobus, die vol was met passagiers, omgeslagen. Benige reizigers liepen 'schrammen op, doch niemand heeft zich ernstig bezeeTd. Die bus was geheel defect. Ontspoord. Die stoomtram 01- denzaal-Losser-Gronau is gisterochtend bijna geheel ontspoord. Persoonlijke on gelukken .z'ijn niet voorgekomen. Branden. Te Arnhem brak brand uit in een perceel aan het Noordpad, waar van de zolder was ingericht voor oen primitieve sigarenmaker^ terwijl deze tevens als slaapgelegenheid diende. Zor geloos waren 6 kinderen, waarvan dé oudsto pas 12 jaar telde, door de ouders alleen achtergelaten bij een brandende petroleumlamp en een brandende kacheil op den zolder, beide staande tusschcn zeer brandbare goederen. Eenige kinde ren waren te bed, doch een der kleinen stiet de lamp bij ongeluk om, waardoor brand ontstond. Ben broertje heeft de kleinste kinderen van den zolder weten te krijgen; een aan de overzij wonend militair wist allen in nachtgewaad bij de buren in veiligheid te brengen. De politie en de brandweer werden het vuur spoedig meester. In den nacht van Zondag op Maandag is te Ede onder Veldhuizen brand ontstaan in de woning van den landbouwer S. De brand is> ver moedelijk veroorzaakt, doordat een der huisgenooten bij het naar bed gaan een natten jas bij de kachel had te drogen gehangen. Huis en inboedel verbrandden geheel. Assurantie dekt de schade. De boerderij van H- v. d. S. te 'Sevenum (L.) is tot den grond toe afgebrand. Verze kering dekt de schade. Gisterenmiddag is de boerderij, bewoond door S; te W'ehl, totaal afgebrand. Ben varken kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de Schade. Te Anjum is de woning, be woond door K., afgebrand. Een drietal geiten kwam in de vlammen om. Spoorwegongeval. Door het te ver doorloopen van tien rangeerend gedeelte van een trein, is dit deel op het emplacement te Heerlen gisterendoor een stootblok geloopen. De bagagewa gen reed tegen het. achter het stootblok gelegen seinhuis aan en kwam tot stil stand in de onderste verdieping van dit huis, waarin zich de wisselstangen be vonden. Het geheele wisselmechaniek ge raakte hierdoor defect. De bagagewagen werd zwaar beschadigd, evenals het sein huis. De wissels konden nu niet meer getrokken worden, waardeer de treinen Slechts onder geleide in en uit het station gaan. Door een en ander is een groote treinvertraging veroorzaakt. (Tel.) Geen enkele reiziger in den trein. Te Bergen op Zoom is j.l. Vrijdag avond een trein uit VÜssingen gekomen waarin geen enkele reiziger zat. Dat is nog nooit voorgekomen sedert de spoor lijn VlissingenRoosendaal in exploitatie ia, Inbraak en brandstichting. T» Groningen is d« vorige week inge broken ten huize der 80-jarige weduwe Hoiting, waarbij brand werd gesticht en f 300 werd gestolen. Na onderzoek is gebleken, dat de schoondochter de in braak 'heeft gepleegd en het geld, uit vrees voor ontdekking weer heeft ver brand. Inbraken. Ten huize van dr De Vries Robles te IJmuiden is door onge- wenschte gasten een nachtelijk bezoek gebracht, waarbij een som gelds en ver schillende voorwerpen van waarde wer den meegenomen. Van den(n) dader((s), nog geen spoor. Te Maastricht is in- gebroken bij den slager B. Die dief heeft 0.m. zich meester gemaakt van een geld- bakje met f 20 en een portefeuille met 500 francs. Vraatzuchtige ratten. Te Eysden hebben ratten leelijk huisgehou den onder kuikens; van den heer L- Niet minder dan 278 beestjes werden van kant gemaakt. Die dorpsschrik. De inwoners van Capovietra (Italië) beleven angstige tjjden. In de omgeving van het dorp houdt zich een groote dog op, welke alles, wat onder zjjn bereik komt, vernielt. Durft het beest het dorp te naderen, dan wordt zijn komst al 'aangekondigd en vluchten allen in huis. Het ergste is, dat momen teel reeds bij de pogingen om den dog neer te schieten 35 dorpelingen ernstig zijn gewond. 1 De „Olympic" in botsing. Toen de groote White Star Liner „Olym pic" Zaterdag vool' de terugreis naar Engeland het dok te New York verliet, kwam zij in aanvaring met een andere Engelsche boot de „St George". De „O- lympic" voelde den schok nagenoeg niet en bekwam geen averij, zoodat zij', na onderzoek, de reis kon voortzetten. De „St George" bekwam echter ernstige 'averij en de schade wordt geschat op 150.000 dollar. Düie personen aan boord van de „St George", van wie twee Vrou wen, werden gewond, terwijl vijf andere vrouwelijke passagiers door den schrik flauw vielen. Volgens een ooggetuige heeft het ongeval plaats; gevonden, door dien de „St George" een wedstrijd hield met een andere boot, de „Arcadian", om het eerst uit de haven te zijn. Die „Arca dian" zag het gevaar tijdig en wist de „Olympic' 'te ontwijken, doch de „St George" kon een hotsing niet meer ver mijden. Dp „Arcadian" heeft een groot deel van de passagiers van de „St Ge orge" aan boord genomen. Mrt. 26 Zoutelande, hofstede, bouw- en wei land en bosch, Loeff. 26 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 26 Domburg, huis, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Ovezande, zadelmakers- en schoen makersinventaris, Beth. 26 Nieuwdorp, inboedel, de Kok. 27 Ovezand en 's-Heerenhoek, bouwland en boomgaard, Pilaar. 27 Kapelle, dwarsliggers, Schram. 27 Middelburg, huizen, bouw- en wei land, Struve. 27 Middelburg, huis, schuur, stalling, Hioolen. 28 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 28 Veere, hotel de Campveersche toren verpachting B. en W. 29 Rilland, dwarsliggers, Schram. 29 Serooskerke, landbouwgerei, nieuwe houtwaren, Rosier Vervaat. 31 Kamperland, hofstede met boom gaard, bouw- en weilanden, Pilaar, April 1, .2, 3, 4 Goes, inboedels, de Kok. 2 Meliskerke, hofje, Blaupot ten Cate. 3 Colijnsplaat, bouwland en dijk, woon huis met schuur, erf en tuin, Mar kusse. 4 Kamperland, boereninspan, Pilaar. 8 Goes, dubb. woonhuis met erf en tuin, Pilaar. Wisselkoersen. Berlijn 0.610.62 Weenen 0.370.38 Londen 11.6411.65 Brussel 11.70—11.80 Parijs 14.72i/2—14.82i/2 New York 2.71—2.713/4. zich naar de achterplaats begaf, werd hij aangevallen door 0, diens zoon en dochter en ernstig mishandeld. Een ge neesheer constateerde, dat de man niet alleen aan het gelaat was verwond, maar dat hij ook bloeduitstortingen aan den rug had en achtte zijn opname in het gasthuis noodzakelijk, waai- zijn toestand vrij ernstig werd bevonden. Ook heden- worgen was het levensgevaar nog niet geweken. De politie, die spoedig ter plaatse was, arresteerde in den loop van den avond de drie aanvallers, die beken den zich aan de mishandeling te hebben schuldig gemaakt. De beide mannen wer den in arrest gehouden, terwijl de doch ter in verband met huiselijke omstandig heden op vrije voeten vverd gesteld. Aan den besteller J. Dansen te Rilland-Bath is óp zijn verzoek jnet in gang van 30 Maart a.s. eervol ontslag verleend. MIDDELBURG. Door den heer E. Ber denis van Berlekom is, handelende vol gens den wil van zijn overleden broeder, wijlen den heer A. W. Berdenis van Berlekom, aan de zangvereeniging „Tot oefening en uitspanning" de vleugel van den overledene aangeboden ten gebruike bij de lessen op de Zangschool. Tevens meende de heer van Berlekom in den geest van den overledene te handelen door aan de Zangvereeniging f 1000 aan te bieden. Ook aan de Vereeniging voor Instrumentale Muziek bood hij zulk een som aan. i MIDDELBURG. Gisterenavond heeft op den Zuidsingel een ernstige burenruzie plaats gehad. In hetzelfde perceel woont de 30jarige v. F., gehuwd en vader van 6 kinderen en de familie 0. Tusschen beide families bestaat een oude vete, en herhaaldelijk moest de politie er aan te pas komen om een einde te maken aan oneenighedea. Toen gisterenavond F. Tegen mond - en klauwzeer. In de „N. T. Ct." vestigt mr. A. G. A. ridder van Rappard de aandacht op een door een landbouwer in een der Belgische landbouwbladen aanbevolen middel tegen mond- en klauwzeer. Deze prijst het als geneesmiddel en als voorbehoedmiddel te gen de ziekte. In een champagneflesch van een liter inhoud doet men 100 gram goed zui vere, droge gist. Men voegt daaraan toe een kwart liter azijn en vier klontjes witte suiker. Vervolgens vult men de flesch met water, men kurkt deze en men bindt er een flink touw om, opdat de kurk er niet kan afvliegen. Ten slotte plaatst men de flesch. gedurende twee uren op een warme plaats om den in houd te laten gisten. Daarna geeft men het zieke beest of dat hetwelk men voor besmetting wil vrijwaren het middel eens in. Het komt hoogst zelden voor, zegt de Belgische landbouwer, dat men meer dan eens het middel moet toepassen. Door gaans herkrijgt het zieke dier na 4 of 5 uur zijn gewonen eetlust. De ziekten der vuile han- d e n. Een medewerker van de „Matin" had onlangs een onderhoud met D>r Manté, den leider van het laboratorium van het ziekenhuis „Bieaujon" te Parijs. In zijn gesprek met den journalist wees hij1 er op, dat tal van ziekten, o.a. typhus en dipherie door vuile handen met vuile na gels verspreid worden. Ook epidemieën van amandelontsteking en bloedzweren worden door infectie te voorschijn ge roepen, die met vuile handen in verband staat. De lievelingsplek der bacteriën schijnt onder den vuilen nagel te zijn. Dr Manté heeft herhaaldelijk de nagels van personen ,die in zijn laboratorium kwamen onderzocht en was ér telkens verbaasd over, hoeveel ziektekiemen daar een schui- plaats hadden gezocht. Zogt dus steeds voor schoone handen en schoone nagels en waakt er voor, dat zjj, die u bedienen en verzorgen, eveneens schoone handen hebben. De Fopspeen. In de Académie de Médecine te Parijs is door prof. Balthazard, hoogleeraar in de gerechtelijke geneeskunde, en dr Du- vin verslag uitgebracht over een geval van verstikking van een kind, dat zijn fopspeen had ingeslikt. Balthazard wist nog van een soortgelijk geval te gewagen, terwijl in het museum van het gerechte- lijk-geneeskundig instituut een speen wordt bewaard, waarin men een kurk had gestopt, die eveneens den dood van een kind had veroorzaakt. Het is te ho pen, zegt het Tijdschr. voor Geneesk., dat het wettelijk verbod dezer smerige dingen, die men in Engeland nog wel comforter, en in Amerika pacifier noemt, spoedig tot. stand zal komen. Men weet, dat dit door .prof. Pinard in de Kamer is voorgesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur 1 Zondag 16 Maart werd dooronzen herder en leeraar Ds Feijkes bekend ge maakt, dat gedurende acht dagen de goed gekeurde rekening ter inzage lag in de kerkkamer. Voor den eersten keer van mijn leven was ik daar eens benieuwd naar, want mij wias 1.1. zomer iets ver teld, dat nu waarheid bleek te zïjn, name lijk, dat daar twee personen opstonden die bedeeld werden; de een verdiende f50 a f60 in de week met zijn gezin en de ander had een nieuw huis gekocht. Me dunkt, dat de diaconie van de Herv. Gemeente dit wel weten zal; en ik acht, dat zulke menschen geen ondersteuning noodig hebben. Nu hoop ik, dat daar eens iets tegen ingeschreven wordt. Wellicht komt er door dit schrijven wel eens meer onder het oog. Met hartelijken dank voor de plaatsing. Een Opmerker. Kolijnsplaat, Maart 1924. Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, in het tijdvak van 10 tot en met 24 Maart 1924. Brieven Binnenland: J. Krom menhoek, Goes; J. P. Smies, Sluiskil; B. J., pa. Gebr. G., 's Hoeren hoek; C. v. Nieuwenhuizen, zonder plaats van be stemming; Mej. Jo Snoep, Goes; Raad v. Arbeid, Goes; Marie Goedegebuurt, Goes; één zonder adres. N B- Den afzenders wordt aanbevolen Bteeds hun naam en volledig adres op de ptukkeu te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen wor den teruggegeven. Voorts ia het gewenscht alle te ver zenden stukken steeds van een volledig adres .(straatnaam en huisnummer) te voorzien. Rechtsingang is verleend met ver wijzing naar de terechtzitting tegen C. M., 28 jaar, arbeider te Schoondijke, ter zake van verduistering van kunstmest. Beklaagde werd in vrijheid gesteld. GOES, 25 Maart 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 11.25 f 12.75, Wintergerst per 100 K.G. f 11.25 11.50, Haver f 10, Kookerwten f 23.50, Kroonerwten f 18f 22.50, Maanzaad f 30 f 32. Aanvoer geringhandel zeer 'traag. Eieren per 100 st. f 4.50, per 25 st. f 1.121/2, winkelprijs 51/2 ct„ boter per k.g. f 1.70, per halve k.g. 85 ct„ winkelpr. 95 ct. Aanvoer: fabrieksboter 84 pond, ver kocht a f 110, boter 430 pond, eieren 186 st, ganseieren 100 st„ eendeieren 4,5 ct., afwijkende boter 80 en 75 ct., gans eieren 15 ct. V. P. N. Aanvoer 40390 eieren. Prijs f5 p. 100 st. MIDDELBURG. 24 Maart. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: spruiten 2653, prinazie 3750, karoten 910, koolrapen 25, peen 4,512. pos telein 4653, uien 913, witlof 1647, zure bellefleur 26, zoete bellefleur 11 24, grauWzoet 1722, husimanszoet 18, goudreüiet 2030, roode bakker 26, ermgaard 1222, kleipereu 42 ct., alles per KG., snij'sla 206—211, molsla 79 79101 ct., veldsla 2764, selderij 73 90, kropsla 172234, radijs 58 ct., alles per mand; prei '32100, selderij 129 ct. per 10 bos, roode kool 175, savoij'e kool 2325 ct., per 10 stuks. Goes. Bij de gisteren gehouden aan besteding van schoonmaakwerken aan ge meentegebouwen voor 1924 werd inge schreven als volgt: le perceel: J. M. J. Schrijver Zn. f875; 2e perceel: J. M. J. Schrijver Zn. f930; A. de Bruine f899; 3e perceel: J. M. J. Schrijver Zn. f645; A. de Bruine f574. Gisteren werd door den architect P. J. de Bourgraaf te Womeldinge aan besteed: het bouwen van een woonhuis te Veere. Minste inschrijver W. de Back te Kruiningen voor 6780, aan wien het werk is gegund. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 25 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.3 te Ha- paranda, laagste 740.6 te Lehavre. Verwachting tot den avond van 26 Maart: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Betrokken met re gen. Later tijdelijk opklarend. Iets zachter. Hij wist het. Tweö vrienden be zochten een kerkconcert. Het programma werd ingezet met een stuk van Handel. „Dat is Handel", zei de een met vol doening. i „Wiat speelt die kerel goed", zei de ander vol bewondering. In het restaurant. Gast: „Kell- ner, kan je niet goed hooren?" - Kellner: „Hoe zoo, meneer?" Gast: „Wel, omdat ik gebakken lever ibesteld 'heb, en je brengt me gebakken leder". Een vers tandig vader. Vader: „Jongen, waarom kom je zoo laat thuis?" Zoon: „Ifc heh school moeten blijven, vader". 1 Vader: „Waarom?" Zoon: „Ik wist niet meer, waar de Py reneeën lagen". „Vader: Wees dan ook niet zoo slordig, jongen. Houd je rommel beter bij elkaar. Een net ordelijk mensch moet altijd weten waar z'n boeltje ligt". Tabakswet-Varia. Wij lezen in de Nieuwe Tijd van de hand van „Vox Clamans" het volgende: Daar waren ter audiëntie opgeroepen en verschenen: groot-fabrikanten, Hanze- bonders, werlieden-afgevaardigden, de commissie van deskundigen, leden van het Comité van Actie tegen de Tabaks wet en de heer Referendaris, de groote „kei" inzake Tabakswet-aangelegenheden. Ik bepaal mij heden tot mededeelingen omtrent het optreden en het te voor schijn brengen van bezwaren door ge- noernd Comité van Actie. Bij hun verschijning ter audiëntie deel- 1 de Z.E. Minister Colijn mede, dat ZE. slechts 10 minuten disponibel had voor de heeren, daar Z.E. Minister Aalberse hem' wachtte. De voorzitter van het Comité (afd. Utrecht) het type van den braven, door energie en hard werken opgekomen ar beidsman, die onverpoosd doorvecht voor het bestaansrecht van hem en zijn stad- genooten, repliceerde dat hjj in drie da-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3