Dit ie Provincie. Kerknieuws. omstandigheden daartoe aanleiding ge ven, otp Allerheiligen en Goeden Vrijdag de apenstellingsuren der kantoren voor den postdienst, het aantal bestellingen en buslichtingen na verkregen machtiging yan den betrokken afdeelings-inspecteur kunnen worden beperkt. Evenwel zal voor de busrechtlioniders de gelegenheid moe ten blijVen .opengesteld, om zonder be taling van verhoogd recht tot het op werkdagen geldende sluitingsuur corres pondentie af te halen. Ook zullen uit de bedoelde regelingen geen extra-kosten voor het Staatsbedrijf mogen voortvloeien. Ontslag van gehuwde telefonisten. Naar de „Tel." meldt, is aan de ge huwde telefonisten van 't Amsterdamsche telegraafkantoor, die om dxenstredenen niet dp 1 Maart j.l. konden worden ont slagen, thans eervol ontslag aangezegd met ingang van 1 Juli a.s., voorzoover zij althans niet als kostwinster van een gezin zijn aan te merken. Schorsing van een raadslid. De gemeenteraad van Bergen op Zoom1 heeft na een scherp debat met 7 tegen 3 stemmen besloten tot schorsing van bet raadslid A. O. G. Juten, directeur van de N.V. Drukkerij Gebr. Juten, we gens levering door deze vennootschap ran drukwerken aan de gemeente. Toen de Wrn. voorzitter, de. heer Ver linden het geschorste lid verzocht de vergadering te verlaten, weigerde de heer Juten, waarop de voorz. de vergadering schorste. De vrije Zaterdagmiddag. De kantonrechter te Hulst, mr. van de Ven, heeft zich tot de bevolking gericht met een publicatie, waarin hij er op wijst, dat de vrijmoedigheid waarmede algemeen op Zaterdagmiddag na één uur wordt doorgewerkt aan 't ongelooflijke grenst. Daargelaten hoe men over de sociale wetten denkt, verzekert de rechter, dat, voorzoover hij er voor geroepen is de een maal bestaande wetten te handhaven, zulks ook gestreng staat te gebeuren. Het laatste restje respect voor gezag en wet, dat nog leeft in ons volk, dient, volgens mr van de Ven, veilig gesteld. Wegen op Zuid-Beveland. Men schrijft ons: Uit het antwoord van den Minister van Waterstaat op de vragen hem door het Tweede Kamerlid, dhr. Kersten, gesteld en verder uit het gespro kene ter zake bij de behandeling van de begrooting; van Waterstaat, blijkt ten rolle dat wiji Zeeuwen nog lange jaren zullen kunnen wachten op een niet le vensgevaarlijke verbinding met het over- rige land. Daarom heeft burgemeester Welleman te Krabbendijke het initiatief genomen tot een poging, om langs an deren weg te geraken tot verbetering van de meest gevaarvolle gedeelten, voor- zoover die in Zeeland zijn gedegen. En wel in de eerste plaats het wegje naast den scheidingsdijk tusschen den Mairepolder en den Stroodorpepolder onder Krabben dijke. En in de tweede plaats de beruchte bocht aan den voet van den Separatie- dijk van den Bathpolder onder Rilland. Te dien einde is er een conferentie gehouden, waar aanwezig waren het be stuur van de K. N. A. C., vertegenwoor digd door haar ijverigen secretaris-pen ningmeester, die inzake ook den ver tegenwoordiger van den A.N.W.B. ver ving, de burgemeester van Krabbendijke en de burgemeester van Rilland-Bath en eenige belangstellenden. Gezamenlijk werd daarna een bezoek gebracht aan de bo vengenoemde punten en ter plaatse maat regelen beraamd, om het gevaar op te heffen. Uit onderhandelingen en bespre kingen daarna gehouden met verschil lende betrokkenen als de colleges van B. en W. der genoemde gemeenten, pol derbesturen en particulieren, is wel ge bleken, dat deze genegen zijn mede te werken om deze misstanden op te hef fen, overtuigd als zij zijn van het gevaar, dat iederen weggebruiker daar bedreigt. Verder zullen eenige ondergeschikte ver beteringen worden aangebracht en zal overgegaan worden tot 't plaatsen van en kele richtings- en waarschuwingsborden. Moge het op deze wijze gelukken ge varen op* te heffen, die anders nog lange jaren zullen blijven bestaan. Vrederust. De Zoom meldtWij kunnen mededeelen, dat in den loop van üen zomer tot aanbesteding van een pa viljoen op de stichting Vrederust zal wor den overgegaan. Reeds lang werd de be hoefte gevoeld, doch in deze tijden van groote geldschaarschte en hoogen rente koers is een dergelijke uitgaaf ernstig te overwegen. De toevloed van patiënten is 'echter van dien aard, dat geen plaatsing moer mogelijk is. v Autoverkeer. Men schrijft ons: Door den Commissaris der Koningin in Zeeland zijn de burgemeesters dringend uitgenoodigd den politiebeambten op le dragen, streng toe te zien op de naleving jder voorschriften van Ged. Staten, ge geven bij het verleenen van ontheffing van de verbodsbepaling van het berijden vhn kunstwegen met zware motorrijtuigen (vrachtauto's, tractors en autobussen). Bij het constateeren van overtreding fier ge- istelde voorwaarden zullen de politie beambten direct procesverbaal dienen op le maken, terwijl in het bijzonder moet iworden gelet op de naleving der voor schriften, die zijn gegeven in verband met de veiligheid der passagiers in de autobussen. Is op grond van geconsta- leerde overtreding naar het oordeel van fUgi burgemeester aanleiding voor intrek king eener verleende ontheffing, dan wordt hij verzocht dienaangaande een voorstel aan Ged. Staten tè 'doen. Provinciale Zeeuwse he Schoonheids- en Archaeologi- sche Commissie. In 'de Zaterdag gehouden vergadering van bovengenoemde commissie werd het advies vastgesteld aan het gemeentebestuur van Middelburg over het door den directeur der ge meentewerken ontworpen plan voor een nieuwe brug over de vest bij de Koepoort. Ook werden een aantal bouwplannen van het gemeentebestuur van Goes behandeld. Tot correspondent werd benoemd de heer F. P. Jos Rouleau, architect te Hulst. Middelburg. Door de politie is in beslag genomen een vermoedelijk valsche gulden, dragende de beeltenis der Koningin met het jaartal 1918. Goes. Vrijdagavond hield de Geref. Knapenvereeniging „Samuël" baar jaar feest in de Chr. Bewaarschool. Een groot aantal ouders en belangstellenden was opgekomen om dit jaarfeest 'met de kna pen mee te vieren, zoodat de zaal. die gezellig was ingedeeld en door de vrien delijke zorg van de echtgenoote van een der bestuursleden van de Oudervereeni- ging met bloemen versierd, geheel gevuld was. De voorzitter der Ó.-V., dhr. Ph. Wessels, wees in zijn openingswoord op den goeden gang van zaken in de K.-V., die mede bevorderd werd doordat de O.-V. meer contact en meeleven bracht met den arbeid der leiders en het werk der knapen. Spreker herinnerde er met dankbaarheid aan, dat dhr. Nederhand, daartoe aangezocht,, zich bereid verklaarde om met dhr. van Zetten samen, de leiding der K.-V. op zich te nemen. Namens ouders en knapen bood spr. den heer van Zetten een boekenkastje aan, als blijk van waardeering voor den arbeid, die vele jaren door hem alleen als leider werd verricht. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bjpek, dat de K.-.V in alle opzichten voorspoedig was. Ook de bibliotheek ging door aankoop van studie- en ontspanningslectuur vooruit. Vervolgens werden door de jongens wedstrijden gehouden in 't opstellen ma ken, voordragen en improviseeren. Ernst en luim wisselden elkaar af. Door de jongens waren een drietal samenspraken ingestudeerd, die uitstekend werden weer gegeven. Een en ander maakte den avond zeer gezellig en de vergadering genoot met de jongens mede. De Geref. kerkeraad en de Hervormde en Evangelische K.-V. toonden hun be langstelling door het zenden van afge vaardigden. De leider der Evangelische K.-V., dhr. Roose, sprak nog een ernstig en opwekkend woord tot de ouders, de leiders en de jongens. Door het bestuur der O.-V. werden een 11-tal prijzen beschikbaar gesteld voor de wedstrijden. Als verrassing deelde de voorzitter mede, dat in de vergadering nog een 8-tal prijzen door vrienden der K.-V. waren beschikbaar gesteld, die iwerden uitgereikt aan de jongens, die zooveel werk van de samenspraken maak ten. 't Was reeds laat, toen het pro gramma was afgewerkt. In een kort slot woord wees dhr. Nederhand op het groote voorrecht, dat G.od ons in de K.-V. schonk en op den erust van het leven en wekte de jongens op, om toch dankbaar en biddend gebruik te maken van hetgeen God hun in de K.-V. wil geven. Goesche Damclub. Vrijdag had een wedstrijd plaats .tegen een Vlis- singsch-Middelburgsche combinatie. Goes verloor met 84. De uitslag is ui.: GoedbloedDijkstra: 02; Stroobanil Slabbekoorn: 20; Van PoeljeSnoodijk: 20; ToebesTorbijn: 20; Laroes v. Z weeden: 0—2, en DiermanseMeri-. son20. Zaterdag bevatte ons blad een vol komen juist bericht omtrent een ongeluk te Rreda. De vrouw die dit ongeluk j.l. Woensdag trof, was mevrouw C. Lode- wijks, geboren Ddna Kopmels, een Goes- sehe van geboorte. Haar man, depot-chef sinds jaren aan 't spoor te Vlissingen, was verplaatst naar Breda. Men vermoedt, dat zij in een toestand van zenuwover spanning, tengevolge van de verhuizing, naar buiten is gegaan, meenende, haai man nog te kunnen spreken, die echter reeds naar zijn werk was en zoo is -aan gereden geworden. Aan haar broeder, mede te Breda woonachtig, had zij' in het St. Ignatius-Gasthuis nog verklaard, dat zij haar man had willen spreken. Zij is Zondagmorgen overleden en laat twee kinderen, een dochter van 18 en een zoon van 13 na. Van slaapwandelen, gelijk in een ander blad gemeld staat, is geen sprake geweest. Vlissingen. B. en W. stellen voor, in gaande 1 April, de gemeentelijke aanplak borden voor den tijd van 3 jaar te ver pachten aan den hoogsten inschrijver, den heer J. A. Pieterse van Wijck, voor de som van f 365 per jaar. Naar aanleiding van de door den voorzitter in de ver gadering van 30 December 1921 op de vraag van den heer Hensel gedane toe zegging om te overwegen of het al of niet mogelijk is, dat in de toekomst aan plakzuilen opgericht worden, deelen B. en W. het volgende mede: Bedoelde zui len zouden moeten worden opgericht op ■de drukste punten in de gemeente, die echter daartoe niet kunnen worden aan gewend en wel omdat zij voor kermis terrein bestemd zijn en voor zoover zij als zoodanig niet worden gebezigd, hot steeds toenemend verkeer zulks niet toe laat. Op grond daarvan achten B. en W. het plaatsen van reclamezuilen niet ge- wenscht. De politie alhier heeft Vrijdagavond op den Nieuwen Vlissingschen weg ter hoogte van het vliegveld verwijderd een oude mand, gevuld met graszoden, welke midden op den weg was geplaatst, terwijl bovendien tegen de mand aan beide zij den graszoden waren geplaatst, xyaardoor gevaar ontstond voor de veilighéid van het verkeer op dezen drukken weg. De politie heeft de voorwerpen onmiddellijk verwijderd, terwijl tevens is gebleken dat ook op andere tijdstippen door het hei melijk neerleggen van groote of kleine voorwerpen zelfs werd eens een rail dwars over den weg gelegd het verkeer over dien weg aan gevaar werd bloot gesteld. '8-Gravenpolder. Donderdagavond gaf dhr D:. A. Poldermans de openbare eind- les van den door hem gehouden landbouw - wintercursus. Het diploma werd uitgereikt aan W'. L. Harthoorn, P. van Dijke, J. van de Velde, H. C. Heijboer, A. Nieuw- dorp, J. C. Meijaard, allen alhier en aan -.H C. van Diere en I. Lnteijn te 's Heer Abtskerke. De leider ontving van de leerlingen als blijk van waardeering en als souvenir een zilveren lorgnet-étui. (M. C.) Hansweert, Vrijdag zijn in het Hellegat een 'viertal sleeptreinen aan den grond gevaren en blijven zitten. Het schip „Rot terdam 56" geladen met kalk naar Rres- kens kwam dientengevolge in aanvaring met het reeds vastzittende schip „Stad .Gent", waardoor er een groot gat in het voorschip ontstond. Het schip kon echter zijn reis voortzetten. Het schip „Stad Gent' 'bekwam echter geen noemenswaar dige averij. Later met hoog water zijn alle sleeptreinen vlotgetomen en hebben hun reis voortgezet. Zaterdagmorgen is tijdens dikken mist nabij Waarde het En- gelsche motorschip „Grit" gestrand. Te gen den avond, met hoog water, is de „Grit" «ogenschijnlijk onneschadigd vlot- gekomen en heeft zijn reis naar Schie dam voortgezet. Het Nederlandsche motorschip „De Hoop" kap. de Haas, komende met een lading tarwe van Antwerpen en bestemd naar Geestbrug, dreef gisteren met ma- chinebreuk op de Schelde nabij Batli rond. De sleepboot „Alwine "2" is van hier uitgelaopen en heeft het schip hier behouden binnengebracht. „De Hoop" zal hier eerst repareeren. Nisse. Vrijdagavond hield de coöpera tieve boerenleenbank alhier haar zesde jaarvergadering. Het ledental bedraagt 125, waarvan 74 ter vergadering. In om loop zijn 300 spaarboekjes. Uit de over gelegde rekening en balans bleek, dat in 1923 ontvangen w"as aan spaargeld 48.941,61 en teruggegeven f40.968,65 Einde 1923 was aan spaargelden gede poneerd f 91.732,84. Aan nieuwe voor schotten en hypotheken werd verstrekt tot een bedrag van f 30.600, terugbetaald werd f 35.178, aan het einde van 1923 stond uitgezet f 68.53-5. In rekening-cou rant- werd van de leden ontvangen f 101.278,26 en van de Centrale Bank f 105.232,07. Aan de leden uitbetaald f 119.976,25 en aan de Centrale Bank f 98.231,60. Die gemaakte winst over '23 was f 938,15, waarvan 10 pet wordt ge voegd bh het salaris van den kassier. Die rest wordt gestort in het reservefonds dat daardoor komt op f 3384,85. Daarna was er verkiezing voor 1 bestuurslid (aftr. Joos Mol) werke herkozen werd. 'Als plaatsvervangend bestuurslid werd herkozen Job. Jansen en gekozen J. A. R. Rommeljé 'inplaats van A. v. d. Vrie, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Als lid van den raad van toezicht werd herkozen L. Nieuwenhuijze. Die pro- Visie voor loopende rekening werd ge bracht van 1/10 op 1/20 procent. De ren testandaard bleef 4 pet voor spaargeld fen 514 pet voor gehaald geld. Het salaris van den kassier bleef f 350, plus 10 pet van de te maken winst. Scbore. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door onbekenden ingebroken in het kantoor der fabriek, van de Zeeuw- •sche Voeder- en Kunstmesthandel te Vlake De dief of dieven hebben slechts een kistje met sigaren als buit meegenomen, het aan wezige geld is vermoedelijk niet door hen gevonden. De zaak is in handen der maré- Chaussées gesteld, die in het kantoor een achtergelaten breekijzer en een schaar vonden. Ovt-zand, Vrijdagavond hield de Boe renleenbank de jaarvergadering. Present 25 leden. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. W. Korstanje en tot lid van den Raad van Toezicht dhr. Jacs. van Liere. De in 1923 behaalde winst was f 643,76. De ingelegde spaargelden klommen van f 91,075,751/2 op f93.841,4H/2. De rente der spaargelden werd bepaald op 3,96 pet. De rente voor voorschotten zal be dragen 51/4 pet., en voor debet loopende rekening 51/2 pet. De .rente voor credit loopende rekening beloopt 3,72 pet. Rilland-Bath. Vrijdagavond kwam de Vereeniging tot bevordering van de ver krijging van onroerend goed door land arbeiders alhier in jaarvergadering bijeen onder leiding van den eere-voorzitter den burgemeester, daar het bestuur nog niet erin slaagde om de vacante voorzitters plaats te vervullen sinds het overlijden van den heer Reijnhout. De burgemeester sprak een inleidend woord over „De so ciale geest, dien de Landarbeiderswet ver onderstelt". Uit het jaarverslag van den secretaris klonk een opgewekte toon. In het afgeloopen jaar werd een 14 tal leden aan een mooi lapje grond geholpen; het ledental bleef stationair: pl.m. 120. De balans en winst- en verliesrekening van den penningmeester werden goedgekeurd. Verder werd verslag gedaan van de laatst- gevoerde onderhandelingen en van enkele besprekingen, door den eere-voorz. aan het Dep. van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Financiën gevoerd. De dir.-gene raal van den Landbouw heeft, zoo noo- dig, geen bezwaar tegen pachten en ver pachten door de vereeniging. Voor den aankoop van grond voor een vijftal plaats jes worden onderhandelingen gevoerd, voor verdere uitgifte van los land in pacht worden ze voortgezet. Deze zeer geani meerde vergadering werd door een 70-tal leden bijgewoond. Kapelle. De vereeniging „Wijkverple ging" te Kapelle—Biezelinge en Evers- dijk kwam in algemeene vergadering bij een onder voorzitterschap van dhr. P. Fraanje. Het verslag van de penningmees teres mevr. v. d. Ilave-Lucieer meldde een batig saldo voor wijkverpleging van f 492.27, voor de T. B. C.-bestrijding een nadeelig slot van f76.74. Die zuster kon wegens familieomstandigheden niet aan wezig zijn. De seer. Dr J. D. Schmidt memoreerde haai' werkzaamheden. In to taal werden door haar afgelegd 37-19 bezoeken, w.o, 120 aan kraamvrouwen, 814 voor T.Bi.C. in 25 gezinnen, 5 keer werd eerste hulp verleend bij ongelukken en 9 keer werd transportdienst verleend. De voorz. constateert met genoegen de activiteit van onze zuster en Dr Pfeiffer roemde de aangename samenwerking. Uit bet verslag van den Seer- Dr J. D. Schmidt bleek, dat de vereen, thans drie ligtenten bezit, één nieuwe is aangeschaft. Ter genezing konden twee kinderen en kele maanden op kosten der vereen, op genomen worden in Sonnevank te Dom burg. Aan verbetering van woningen waarin T.B.C.-lijders vertoeven kon f55 besteed w-oirden. Het deed dhr. v. d. Graaff goed te hoo- ren dat de noodkreet tot woningverbete ring ook door de bestuursleden werd verstaan. Spr. wijst op noodzakelijke ver beteringen die voorziening eischen, drukt de aanwezige raadsleden op het hart hieraan mee te werken. De voorz. zegt toe te doen wat mogelijk is. Dhr. v. d. Hoek dringt aan cursussen te organise eren en lezingen te doen houden, meer propa ganda te voeren in dien geest en steeds te hameren op woningverbetering. Dn* Pfeiffer verklaart zich bereid voor het houden van lezingen beschikbaar te stellen en zdo noodig aan te wakkeren het houden van cursussen. Notaris Kram wijst op het houden van een bazaar om financieel sterk te worden. De voorz. deelt mede, dat vier aandeelen, elk van 100 gulden zullen uitgeloot worden, die staan op de woning van de wijkzuster en deelt mee dat de wijkzuster tijdens haar verblijf in Hilversum is geassisteerd door zuster de Jonge te Kapelle en zuster v. d. Linde van Biezelinge. Men deelt ons mede dat aan de commissie tot nazien der rekening 1923 van de veilingsvereen. K.B.0. alhier door den boekhouder VV. K. C. Schrier de boeken ter inzage werden geweigerd, op groind dat zij wel de rekening maar niet de boeken had te controleeren. De com missie bestaande uit de heeren J. v. Liere Gz. en P. Zegers, verzacht het be stuur maatregelen te willen nemen, op dat zij de haar opgedragen werkzaam- zaamheden zou kunnen verrichten. Krabbendijke. Vrijdag kwam de coöp. verbruiksvereen. „Helpt Elkander" in jaar vergadering bijeen. Aanwezig 28 leden. Uit de mededeelingen bleek o. m., dat de coöperatie „Algemeen Belang" te Krui- ningen brood van „Helpt Elkander" zal betrekken. Uit het jaarverslag van den secr.-penningmeester bleek, dat in 1923 drie leden bijgekomen zijn. De omzet be droeg f 14.630,73, alzoo f 700 meer dan in 1922; het netto-overschot bedraagt f 1264, waarvan na afschrijvingen aan reservefonds enz. 4 pet. dividend wordt ■uitgekeerd. Alles in aanmerking nemende kan deze Vereen, op een zeer gunstigen financieelen toestand bogen. Bij de be stuursverkiezing werden de aftr. herko zen. Als nieuwe leden werden het bestuur toegevoegd D. Bijl en C. Kriekaard. Als nieuwe commissarissen werden gekozen J. Brouwer en L. Hennekij. Nadat nog be sloten was de nieuwe zaak feestelijk te openen, werd de vergadering gesloten. Driewegen. In de raadsvergadering op Vrijdag 21 Maart waren alle leden present. Wordt medegedeeld, dat het besluit tot opheffing van het vervolgonderwijs door Ged. Staten is goedgekeurd. Naar aan leiding van een nieuw besluit van Ged. Staten tot verlaging van het tractement van den burgemeester met een achtste wegens burgemeesterschap van 2 ge meenten, wordt besloten hiertegen te pro- ■testeeren, daar het verzoek tot verlaging der ontvanger sjaarwedden van/de hand is gewezen, en de Raad bij de algemeene 'salarisverlaging geen gunstig advies zou hebben uitgebracht, als ze van deze tweede verlaging had geweten. In de be- grooüng voor 1923 wordt af- en over geschreven, en ook een wijziging aan gebracht, ten einde te knnnen betalen een vordering van de Rijksverzekeringsbank ad f861,23 voor de wiskundige reserve der Invaliditeitswet met betrekking tot den eervol ontslagen hulptelegraafkantoor- houder. Na breedvoerige discussiën wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten om de brandkranen te laten nazien. Het gemeen teverslag over 1923 wordt den Raad aan geboden. Ten slotte wordt besloten om over te gaan tot verbreeding van de bocht op het eind van den Platteweg bij den Ruigendijk. Rittbem. Vrijdagavond werd in de Chr. schoei de eindles gegeven van het eerste leerjaar van de landbouwcursus. Aanwe zig waren hierbij dhr Stevens, landbouw- leeraar, de comm. van Toezicht en het dag. bestuur dear gemeente. De burgeni. was verhinderd. Uit de antwoorden dei- leerlingen bleek duidelijk, dat zij het on derwijs van den leider der cursus met vrucht hadden gevolgd. De landbouw- leeraar sprak er dan ook zijn voldoening over uit. Hij spoorde de leerlingen aan om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hij wees nog op het groote nut van een goede verstandelijke ontwikkeling voor een landbouwer. Alle 7 leerlingen (wie? Red.) werden tot het tweede leerjaar bevorderd Nog werd het woord gevoerd namens de comm. van Toezicht door dhr H. M. van de Putte. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ameide-Tienhoven door G. A. Pott te Oud-Beijerland. Geref. Kerken. Tweetal te Meppel H. Brouwer te Heem stede en P. C. de Bruijn te Oudewater. Beroepen te Spijk (2e maal) J. Visscher te Hijlaard. Bedankt voor Onderdendam door B. J. Lambers te Rouveen. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Leeuwarden C. Th. Schat ten te Doesburg. Ds W. v. Lingen, evang.-luth. predi kant te Maastricht, zal wegens gezichts zwakte zijn ambt neerleggen. Hij was van 1874 tot 1876 predikant te Schore, daarna te Neode, Drachten en (1881) in Oost- Indië, van 1909 tot 1910 pred. bij de Luth. kerk te Doetinchem, 1911 ander maal in Oost-Indië, en sinds 1915 te Maastricht. Zalig, wien in 's levens morgen..... Ds J. H. Gunning te Seroioskerke, redacteur van „Pniël", had dezen zomer zijn twee jonge kleinzoontjes te logeeren en vertelt hiervan: „Ik lees nu 's morgens, zoolang die lieve kinderen bij ons zijn, den Kinder bijbel van v. d. Hulst, en dadelijk als ik begin zijn zij één en al oor. Den lekkersten baterham, waaraan ze bezig zijn, laten ze staan als ik hiermee begin, en vaak volgen er nog heel wat vragen. „"Waarom sloeg Kaïn toch zijn broer met dien stok op het hoofd?" „Wat kregen die beesten in de ark toch te eten?" „Kon de vrouw van Noach zoo lekker bakken als Oma?" Hoe zijn al die verhalen reëel voor het jonge kinderhart! Hoe onmiddellijk spreken "die oude geschiedenissen tot ge voel en verbeelding! Tot zijn geluk heb ben ze nqg geen „zondvloedje gespeeld", want dan moesten kit en lampetkan er vanzelf bij te pas komen, maar hoe vaak ze mij niet over allerlei bijzonderheden, van de ark hebben gevraagd, weet ik niet. „Waar het onze lieve Heer den sleutel toen Hij de ark had dichtgedaan „Schommelde de ark niet erg als de oli fanten en de kameelen eens gingen wan delen?" En zoO' voort! En zoo voort! Lieve kinderen, ik zal jullie wel niet meer groot en volwassen zien, maar God geve dat ge de tijden van twijfel en worsteling, die ook u niet bespaard kun nen blijven, met een ongerept geloof dóór naoogt komen, en tot geloovige, bijbelvaste en daaronT ruimhartige mannen zult mo gen opgroeien!" Middelburg. Inde verleden week gehou den vergadering van notabelen is geko zen tot kerkvoogd, in plaats van den, heer G. K. A. Nonhcbel, die bedankt had, de heer W. F. van Meerendonk met 5 stemmen, tegen 3 op den heer W. de Graaf. Schore. Ds. J. L. Klomp alhier zal D.V. op 4 Mei a.s. zijn .afscheid van deze gemeente nemen. Middelburg. Zaterdagmiddag hield de afd. Walcheren van de vereeniging voor Cbr. Onderwijzers in de Chr. Kweekschool een algemeene vergadering. Dhr S. Brands- ma sprak over het paedagogisch onder werp: „David en Bathseba, verteld aan de hoogste klasse". Op uitnemende wijze werd dit onderwerp behandeld, 't Was te hooren, dat een man van de praktijk aan 't woord was. Een geanimeerde bespre king volgde. Bij de herstemming voor een lid voor 't Hoofdbestuur, verkreeg dhr H. Nieuwenhuizen 31 stemmen, dhr B. Visser 4 stemmen, blanco 1 stem. Opge maakt werd een rooster van werkzaam heden. Na de p'auze en den maaltijd werd het reglement der afdeeling zoodanig ge wijzigd ,dat een aftredend bestuurslid niet dadelijk herkiesbaar is. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo over 1923 f 87,41 bedroeg. Ce voorzitter dankte dhr R. v d. Welle die als bestuurslid aftrad, voor alles wat, hij voor de afdeeling heeft gedaan. Tot bestuurslid werd gekozen dhr S. Diouma hoofd der school te Grijpskerke. Tot af gevaardigde namens de afdeeling naar de vóór-vergadering der algem. vergadering te Arnhem werd benoemd dhr R. v. d. Welle Voor de algemeene vergadering werd dhr W, P. Calliber benoemd als afgevaardigde en dhr J. Verhuge tot plaatsvervanger. Goes. Overgangsexamen van de Avond school voor Ambachtslieden. Van de le naar de 2e klasse: J. Beenhakker, H. Brusket, J. v. Dalen, J. Harinck, M- Ho- gensteger, M. J. Jeremiasse, D. v. d. Kreeke, J. Rijn, L. Bimonse, J. Strijd, F. Walrave, J. F. Weststrate, J. West stra te, A. Zembsch; afgewezen 3.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2