tot het doen verbaliseeren van een aantal werkgevers, die hun verplichting tot in zending der loonlijsten ingevolge de Onge vallenwet 1921, niet nakwamen. De positie der huwende ambtenares. Afgekondigd is het Stbld. no. 122, be vattende het Kon. besluit van den 13den Maart 1924, betreffende de positie van vrouwelijke Rijksambtenaren, die in het huwelijk treden. Hierbij is het volgende bepaald: Artikel 1. Vrouwelijke Rijksambtenaren, die in het huwelijk treden, worden met ingang van den dag van haar huwelijk eervol uit 's Lands dienst ontslagen. Artikel 2. De in artikel 1 gestelde regel lijdt uitzondering: a. wanneer de vrouw den vijf en veertigjarigen leeftijd heeft vervuld; b. wanneer ambtelijke werkzaam heden kunnen worden verricht in de ech telijke woning of in een localiteit welke binnenshuis gemeenschap heeft met die woning; c. wanneer dit door Ons, hetzij voor een speciaal geval, hetzij voor een bepaalde categorie van ambten, wordt be paald; een dergelijke bepaling kan als regel slechts worden getroffen, indien het betrokken ambt als een bijbetrekking kan worden waargenomen. Artikel 3. Dit besluit treedt in wer king 1 April 1924. Prins Hendrik in Madrid. Men schrijft omtrent dit bezoek aan de „Nederlander": De vier dagen, die Prins Hendrik der Nederlanden, 9—12 Maart in Madrid doorbracht, kenmerkten zich door allerlei feestelijkheden. Daar hij bovendien het ïkcorial, Toledo, en Alcala de Henares be zocht, is het te begrijpen, dat zoowat elke minuut bezet was. Toch vond hij nog tijd zijn Evangelische geloofsgenooten te be zoeken. Vroeg op den Zondagmorgen var. Saragossa komend, aan 't station door den Koning afgehaald, stapte hij even aan 't hotel af en begaf zich voorts naar de Duitsche kapel, waar een Daitsche gods dienstoefening gehouden werd. De prach tige kapel is op last van den Duitschen keizer gesticht en staat naast het Duit sche gezantschapsgebouw. Prins Hendrik werd vergezeld door zijn gevolg en den Duitschen gezant, Baron Dr Langwerth von Simmern en diens gema lin. Na den dienst sprak de Prins 'eenigen tijd met den predikant, dr Th om1. Op Maandag en Dinsdag werden voorname lijk uitstapjes gemaakt naar het Escorial en Toledo, waar de Kardinaal-Bisschop den Protestantschen Vorst allervriende lijkst ontving. „Het is niet moeilijk Pro testant te zijn, als men Vorst is" zeide ja ren geleden eens een Spanjaard bij zoo'n gelegenheid. Voor den Woensdagmorgen had de Prins zijn bezoek aangekondigd aan het schoonste en grootste Evangelische ge bouw in Spanje, waar de Jongelinsver- ©eniging en 't Gymnasium „BI Porvenir" (De Toekomst) in gevestigd zijn, omdat Z.K.H. wist, dat vele Hollanders niet al leen groote sommen geld hebben gegeven om 't bouwen mogelijk te maken, maar Ook herhaaldelijk de halfjaarlijksche hy potheekrenten hebben opgebracht, om te verhinderen, dat het gebouw te gronde zou gaan. De Prins bezichtigde liet gebouw met .zijn hooggelegen terras en het prachtig vergezicht op de sneeuwtoppen van het Guadarama.gebergte. De slaapzalen, de verschillende schoollokalen, het museum en de vergaderzaal, alles werd bezocht. In de Aula waren de leerlingen samen gekomen. Met heldere stemmen zongen zij een Spaansch lied op de wijze van: „Wilt heden nu treden", enz. wat den Prins zeer trof. „Dat hebben jullie van ons gesto len" zeide hij schertsend. Do kinderen hie ven een luiu hoezee aan voor den Prins, de Koningin van Holland, Prinses Juliana èn de llollandsche geloofsgenooten. Ds Georg Fliedner, directeur vau het Gym nasium, vergezelde den Prins door de overige lokalen en ds Hans Fliedner wist ©en algemeene kwijtschelding van straf te bewerken voor de leerlingen, dia straf hadden verdiend. „Maar jullie moeten niet weer ongehoorzaam zijn" vermaande de Prins met opgestoken wijsvinger. „En ik weet al, wat voor prettigs er nu komt; nu krijgen jullie vanmiddag allemaal vrij". Zeker zullen de Spaansche kinderen het j bezoek van Prins Hendrik niet licht ver- i geten. I Hoewel de Prins maar heel weinig tijd j had, rustte hij niet, voordat hij in een ar menwijk van Madrid de scholen en de „Jezuskerk". (Calatravastraat 27) had be zocht. In de bewaarschool zongen de kleintjes voor den Prins, zeiden den 23-sten Psalm op en deden allerlei spelle-/ ties. In een der jongensklassen werd door ©en ventje Den Haag genoemd als de hoofdstad van Holland, waarop de Prins den jongen onmiddellijk beter inlichtte door te zeggen, dat Amsterdam de hoofd stad en Den Haag de residentie van Hol land is. Hollandsche kaas en Holl. aard- appelen waren den kinderen bekend, maag j van Holl. klompen hadden ze niet het min- j ©to idee. In de consistorie lag toevallig onze kindervriend „Amigo de la Infun- tia" voor Zondagsschoolkinderen klaar. Op het titelblad stond een Holl. molen ge- teekend en zag men Holl. meisjes staan. Die Prins nam een paar blaadjes als aan- i denken mee. j Toen men in de kapel gekomen, een der teksten aan den wand voor Prins Hen- j drik vertaalde: „Wees getrouw tot in den I dood en ik zal u geven de Kroon des Levens" merkte Z.K.H. op: „Dat is mijn Belijdenistekst. In de slotkerk te Schwerin (Mecklenburg) werden mij in tegenwoordig heid van 2000 menschen een half uur lang, voor 't afleggen mijner geloofsbelij denis allerlei vragen gesteld over mijn Bijbelkennis, enz." Zichtbaar voldaan over zijn bezoek, nam Z.K.H. hartelijk afscheid en be loofde H.M. de Koningin van allen te groeten. Jammer genoeg was het onmoge lijk geweest dat de geheele gemeenté sa menkwam, daar de meeste gemeenteleden handwerkslieden en arbeiders zijn. Maar toch is het bezoek van Prins Hendrik voor allen een geloofsversterking geweest. Donderdagmorgen om 10 uur zette Prins Hendrik zijn reis voort naar Sevil- la en nam aan het station hartelijk af scheid van ds Hans Fliedner, hem danken de voor de woorden, die deze bij' het a£- scheidnemen sprak, waarin hij den war men dank der Spaansche kinderen aan den Prins uitsprak. Be kwestie van art. 40. Ingediend is een wetsontwerp met be trekking o.a. tot de kwestie van art. 40 van het bezoldigingsbesluit. Diit voorge stelde artikel luidt als volgt: Bepalingen betreffende rechten en ver plichtingen van ambtenaren, daaronder begrepen, die betreffende hunne geldelijke aanspraken als zoodanig, kunnen door het ter vaststelling vau de bepalingen be voegd gezag ook ten aanzien van ten tijde der wijziging in dienst zijnde functiona rissen worden gewijzigd; in geval van zoodanige wijziging kunnen over het tijd vak van de inwerkingtreding der wijziging af noch aan de door de wijziging verval len bepalingen noch aan de daarop steu nende bepalingen aanspraken worden ont leend. Voorgesteld wordt dit ontwerp te doen ingaan op 1 April a.s. Allerlei. Door de fabrikanten in de textielin dustrie (de commissie ad hoc) is een schrijven gericht aan de arbeidersorgani saties, waarin zij zich bereid verklaren tot het houden eener conferentie in ver band met het huidige conflict. Mr. Zaal berg te Den Haag is gevraagd als onpar tijdig voorzitter te willen optreden. De voorloopige NederlandschRussi sche besprekingen te Berlijn zijn geëin digd. ,,Van weerszijden staat de deur open voor verdere onderhandelingen." It üe Previiick Lekker vlees ch. Eenige dagen geleden had een inwoner van De Glinge, de landbouwer P, die op Nederlandsch grondgebied woont, ©en koe in zijn stal, die aangedaan was door een besmet el ij Xe ziekte. Een veearts deed de koe slachten het vleesch werd begraven in tegen- woordigheid van de Nederlandsche politie, die het overgoot met petroleum, om het vleesch onbruikbaar te maken. Een slachter wonende op Belgisch grondge bied, die van de zaak had gehoord, stelde zich met. den Nederlander accoord en 's nachts werd het bedorven vleesch uit den grond gehaald, de petroleum werd van het vleesch gebrand en dit laatste nadien over de grens gesmokkeld en ver kocht. De heer H. kreeg een groote hoe veelheid van dit vleesch Een tolbediende, die het vleesch nazag, deed met zijn oversten een onderzoek en op den zol der vond men nog van het bedorven vleesch. Het parket 'werd verwittigd. (H. v. A.) De vaart op de Schelde. Sommige Be'gische bladen zijn weer eens van leer getrokken tegen Nederland, onze regeering daa bij beschuldigend met opzet de bag je; werken op de Schelde meer bijzonder in bet nauw van Bath te hebben tegengewerkt. Natuurlijk zijn er ook Belgen die er een gezonder oordeel op na houden. Iedere Scheldeloods, zoo meldt bijv. de Antwerpsche correspon dent van de Msb., zal eens hartelijk lachen om deze, wat zij noemen, „gazet- tenklets". Spreek hen er orver en zij zullen u als oorzaken opgeven lo. de strange winter met zijn tal rijke sneeuwstormen en vele mistdagen en -nachten; 2a de toenemende drukte en steeds langer wordende sleepen; 3e. het tekort aan goede rivierloodsen, wier corps niet meer opgewassen is tegen het huidige verkeer en zich moet aftob ben, zoodat niet minder dan tien pro cent der Belgische loodsen met ziekten- verlof was tengevolge van overworking. 4o. het bestaan van een zekere non-, chalance, welke een gevolg is van den oorlog. Een loods vertelde ons daarvan het volgende voorbeeldop Maandag 3 Maart kwam ik te midden van een hevigen storm te Antwerpen binnen. Van den wal af riep een beambte mij iets toe. hetjqpn onmogelijk te ve s'aan was. Plot seling begreep ik echter wat hij bedoelde: onze schuit voer rakelings langs een ge zonken boot. De man van den wal had mij willen waarschuwen. Doch waarom niet dade'ijk een boei geplaatst of een waarschuwingsvlag gezet in den mast, welke nog even boven water stak?" Doet zich dezelfde slordighe'd niet voor bij den Belgis hen baggerdienst? Deze en willicht nog andere factoren zijn de oirzaak van de vermeerdering der onge'uk en ip 4' Schelde en het is met de waarheid sollen indien men. gelijk sommige Belgische bladen, de schuld wil weipen oi de N<d r'andsche re geering. Toen België toestemming tot baggeren vroeg, is deze ook onmiddellijk door onze regeering verleend. De bende van HoeVer- stuyft. We vonden in het „Laatste Nieuws" nog de volgende beschrijving van hel te;r in van de inbraak- en moordaan slag te Philippine: „Wij hebben dikwijls in zijii huis ver toefd en veel Belgen en Fraoschen ken nen „den burgemeester van Philippine". Hoevelen toch kwamen na een langen tocht door het bezette gebied in zijn huis terecht. Edward Geulenaere woon de juist aan de grens, in een eenzaam oord, daar waar de Braakman, een in ham der Schelde, het diepst het land indrong en een haventje vormde voor de Vlaamsche visschers van Bouchante. Het was e-' al lijd een romantisch oord, met die grauwe schorren, die immer wis selende watervlakte, de wijde einder en hier en daar een torentje hi dan met de herinnering aan vergane dorpen. Maar in oorlogstijd werd de romantiek werkelijkheid. Toen de Buitschers ons land bezetten, ontstond hier aan de Isa- bellasluis een der groote „passages", eerst niet belemmerd door den grens- draad, later wel, maar ondanks die hin dernis nog druk gebruikt. Graanzakken vol brieven zijn daar aan de Isabella- sluis, Bouchauteshaven en den Vrijen Dijk over de grens gebracht. De Duitschers lieten van de woningen aan de grens de ramen en deuren aan de Hollandsche zijde dicht metselen. Ze lieten ze ontrui men, ze maakten uitkijkbakken in de boomen, door het volk „preeksloeien" ge noemd ze stelden er zoeklichten op. Wat al herinneringen komen bij ons op, nu de heden behandelde zaak ons naai den Braakman verplaatst, en we den burgemeester van Philippine in de assi- senzaal zien verschijnen. Hoe dikwijls werd de heer Ceulonaere in den nacht opgeklopt door vluchtelingen, tot uit Noord-Frankrijk toe, en steeds werden deze gastvrij ontvangen." Kamer van Koophandel. Door de commissie voor het verkeerswe zen is riapport uil gebracht inzake het voorstel om vrijstel ing van wegongeld te vragen voor de auto's en motorrijwielen uil Zeeland va >r dwegen in Brabant die Zuid-lievcland ve, binden met Tholen en St. Philipsland. De commissie meent dat ook voor den weg Bergen op Zoom Antwerpen tusschen Kortevenschon weg en Putton vrijstelling moet worden ge vraagd, omdat dit de verbinding is tus schen Zeeland en België. De meerderheid der commissie zou dit direct willen vra gen, daar men niet iederen keer wijziging van een zelfde verordening kan vragen. De minderheid meent dat het verzoek sterker staat als nu eerst het door het bureau voorgestelde wordt gevraagd. Is dit eenmaal verkregen dan kan men vra gen ook den weg naar België vrij van belasting te malven. Verplaatst met ingang van 1 April as. de kantoorhouder A. Castel van Drie wegen naar Hoedekenskerke. Bij Kon. besluit zijn herbenoemd tot burgemeester van: Relranchement W. J. Almekinders; Neuzen J. Huizinga; Sint Laurens L Melse; Burgh W. G. Boot, secretaris dier gemeente; Haamstede J. A. van Zuijen, secretaris dier gemeente. Bij de belastingen is de heer D. P. W. van Heuven verplaatst van het kantoor te Bokstel naar dat te Middelburg voor de buitengemeenten. Bij Kon. besluit is B. de Hoogh, eervol ontslagen Rijkslandbouwconsulent te Winterswijk, benoemd tot directeur en leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool aldaar. Tot gemeenteveldwachter te 'sHeer Arendskerke is door den Commissaris der Koningin met ingang van 1 April a.s. benoemd Marinus Fin son, agent van politie te Roosendaal en Nispen. Ongeldig gebruikte ver gunning. Door den kantonrechter te Midde.burg is Woensdag de caféhouder P. J. aldaar veroordeeld tot f 25 boete wegens oveitreding d -r drankwet. De ver oordeelde is zetkastelein van den vroege- ren exploitant van het door hem be woonde café, ten wiens name de ver gunning staat. Volgens de drankwet, moet echter de vergunninghouder voor het uit oefenen yan zijn recht in het perceel wonen, waarvoor vergunning is verleend en was dus volgens het vonnis in dit geval de drankwet overtreden. De amb tenaar van het 0. M. had f50 boete gevorderd. Middeinurg. In de raadsvergadering van 18 Dec. 1922 zegde de voorzitter over- i weging toe van het door den heer Paul voorgestane d nkbeeld om over to gaan tot samensmelring der commissies van overleg voor de ambtenaarszaken en die voor de werkliedenzaken. Nu het georga niseerd overleg enkele jaren heeft ge werkt, meenen B en W. dat gevoegelijk tot verwezenlijking van dat denkbeeld zal kunnen worden besloten en stellen zij een daartoe strekkende verordening voor De voorschotten over 1924 aan de verschillende bijzondere scholen worden op de volgende bedragen voorgesteld school voor U. L. 0. aan de Singelstraat f2415 34; school voor U.L.O. aan de j ileerengracht f2600; school voor L.0. i aan de Gravenstraat f350), school voor LO aan den Zuidsing-l f2900, de R.K. school voor L. 0. aan den Wal f 3600. Daar de kermis dit jaar plaats heeft van 11 tot 16 Augustus, in plaats van 4 tot 9, stellen B. en W. voor het tap- verbod voor eerstbedoelde week in een afzonderlijke vcrord ning vast te leggen en de bestaande voor de week van 4 tot 9 buiten werking te stellen. In overeenstemming met het advies van curatoren stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de vereen, van Leeraren aan Ned, gvmnasia on te bepalen dat de bevorde ring van leerlingen geschiedt door de leeraren. L en Wi. stellen va or te verwerpen het vflorstel-v. d. Woel om het tarief voor het bezichtigen van het Raadhuis te be palen op 20 ct. per persoon en r2 voor 10 oi meer personen. Thans is dit 30 cent en f3. Door mevr. Weijl werd zooals ge meld, voorgesteld, dat in het vervolg de gemeente een subsidie geeft van f 25 voor elk kind, dat voor ten minste 5 weken naar een vacantie-kolonie of in gezinsverpleging wordt gezonden door een te Middelburg gevestigde vereen. Thans wordt gegeven f3 per week en per kind tot een maximum van f30. R. en W. stellen voor te bepalen f 5 per week en per kind tot een maximum van f25. Vlissingen. B. en W. beantwoorden de vragen van de soc.-dem. raadsfractie be treffende de toepassing van het Kon. be sluit van 19 Januari, waarbij de leeftijds grens voor toelating der leerlingen tot de lagere scholen met één jaar werd opge schoven, vrij uitvoerig. B. en W. be grijpen, dat dij besluit in het algemeen in den lande met groote ontsteltenis werd vernamen, want het is een zeer ingrij pende maatregel en brengt ouders, ge meente- en schoolbesturen in groote moei lijkheden. Vooral ook omdat bijv. een kind, dat kort na 1 Maart werd geboren bijna 7Tc jaar oud is als het op school kan kamen. Te Vlissingen werden in 1918 voor 1 Maart slechts 43 kinderen geboren. B. en W. wijzen er op, dat de actie tegen de wijzigingen van de on der- wijs re gel en krachlijen steun ondervindt in alle lagen van het Nederlandsche volk. Als werkelijk bedoeld Kon. besluit met 1 Sept. in werking zou treden, dan zou reeds nu overwogen moeten worden het fröbel- of voorbereidend onderwijs uit te breiden door meer tinancieelen steun aan de bestaande inrichtingen, of door het instellen van gemeentewege. De voorge stelde regeling zal dan ook niet tot be zuiniging, doch tot verschuiving der lasten leiden. B. en W. meenen dat het onderwijs door de aanhangige ingrijpende wijzigin gen op ernstige wijze zal worden ge schaad eri het gezins- en schoolleven zal warden benadeeld. Alles bijeen geno men geeft B. en W. aanleiding voor te stellen adhaesie te betuigen aan het ver zoek van de zeven grootste gemeenten des lands om bedoeld Kon. besluit in te trekken. B. en W. deelen mede bij wijze van proef de Zaterdagmiddag-nark: te hebben verp'aatst naar de Oude Markt, en dat dit toV dusver ook uit een politioneel oog punt geen belemmering of gevaar voor het verkeer opleverde. Zij vragen den raad zijn bekrachtiging te willen schen ken aan dezen maatregel. Voor de benoeming van een lid van het bestuur van het Burger Weeshuis worden aanbevolen de heeren A. C. van Hal j en VV. C. van de Putte. Goes. Naar de .G Crt. verneemt, heeft j de heer P. A. de Ligny om gezond- hoidsredenen bedankt als voorziller van het muziekgezelschap „Euphania". Gedu rende 33 jaar maakte dhr. de Ligny deel uit van het bestuur dezer vereen die in hem een humaan en ijverig vaorz. verliest, wien de belangen der vereen- steeds zeer ter harte gingen. Bevolking gedurende de le helft der maand Maart 1924. Ingekomen: W. Schipper, arbeider, van Kloetinge, Voorstad 30; A. Westslrate, vrachtrijdersknecht, van Wemeldinge, A. Joachimikade 4, A. de Groot, leerares, van Groningen, Westwal 22; G. M. de Witte, kleermaker, van Middelburg, Schen- gestraat 8; A. Kuzee, expediteur, van Vlissingen, Wijngaardstraat 13; M. Kole, veldarbeider, van Kloetinge, Paardenweg 12; C. P. Raamsdonk, meubelmaker, van Kloetinge, Witt Hamerstraat 3; J. B. H. Schrijver, reiziger, idem, idem; A. de Lange, winkelbediende, van Dordrecht, Lange Kerkstraat 6; J. Berntsen, rijks- klerk, van Lochem, Wilhelminastraat 40; H. A. van Koeveringe, kantoorbediende, van Wetneldinge, 'sH. H.kind.str. 31; J. J. Blondel, los werkman, van Kloetinge, 'sH. H.kind.dijk 42; P. Hoogstrate, boe renknecht, van 's II. Arendskerke, 's II. H. kind.dijk 3; P. de Broekert, smidsknecht, van Hoedekenskerke, Piccardtstraat 64; J. Dekker, schipper, van Grijpskerke, J. A. v. d. Goeskade 57. Vertrokken: M. Verboom, leerl. ver pleegster, naar Middelburg; L. L. Ver- maire, winkelbediende, naar Dordrecht; M. Breugelmans, kellner, naar Roosen daal; J. Rijn, schipper, naar Amsterdam; A. A. Foudraine, koopman, naar Den Haag; M. Kort, clectr. techn., naar Dor drecht; C. L. Faasse, schipper, naar St.- Philipsland: M. A. van Wee'.e, machinist, naar Amsterdam; J. M. P. Stieger, koop man, naar Téteringen; K. M. L. Kouwen- berg, werkman, naar Haïne Sint Pierre (België); J. Landman, leerl. verpleegster, naar Vlissingen; M. Huigie, slager, naar Sas van Gent. h'einkenszand. Maandag herdacht dhr J. Steketee, burgemeester en secretaris dezer gemeente, den dag, waarop het 40 jaar geleden was, dat hij tot secretaris werd benoemd. Het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ontbroken. "e-Hesr-Arendskerke, In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn uit dé goe derenloods op het station alhier ontvreemd drie balen manufacturen. De politie doet onderzoek naar de(n) dader((s). Koudekerke. Te Utrecht is geslaagd voor hoefsmid met Rijksdiploma J. de Kam alhier. Biggekerke. De Coöperatieve Boeren leenbank hield Woensdagavond haar vier de jaarvergadering, die door 29 leden van de 90 bezocht werd. Voorzitter was dhr L. Simonse. Uit de rekening van den kassier dhr. K. Polderman, bleek, dat aan spaargeld was ontvangen f59.160.62, terugbetaalde voorschotten f 3775. Ont vangsten in loipende rekening f31.676.60. Aan spaargelden uitgegeven f 49.574.41. Gegeven voorschotten f 6510. Uitgaven in loopende rekeningen f37.939.51. De ba lans gaf als actief inhoud der kas op 1 Dec. j 1. f2.312.34, uitstaande voor schotten f37 880. Tegoed in loopende rekening f 34 885.96. En als passief aan spaargelden f73.839 87. Schuld in loo pende rekening f503,64. Verschuldigde rente termijn deposito's f 314.56. Die winst van dit jaar is f360.63, welk be drag in 't reservefonds werd gestort. De kassier werd voor vier jaren herbe noemd. Als bestuurslid werd herkozen dhr M. Honterman. Als lid van den Raad van Toezi ht dhr C. Polderman, en als plaatsvervangende bestuursleden dhrn W. de Regt en G. Wijnand. Het salaris van den kassier werd met f25 verh ngd In de rentestand werd geen verandering ge bracht. Nog werd medegedeeld, dat een waarborgfonds is öpgeri ht aan de Gentr. Bank, tal tegemoetkoming' in de schade, geleden door brand, inbraak, diefstal of berooving en frauduleuze handelingen van het personeel. Hulst. In den ouderdom van 70 jaar is gistermiddag ploiseling ov-rleden de heer J. J. F. van Zeyl, hoofdredacteur van Zelandia. De heer van Zeyl werd gebaren te Schiedam Aanvanke ij werkzaam in den boekhandel, koos hij in 1883 de journalis tieke lo pbaan en kwam het eerst aan „de Amstclbodo". Van 1885 tot 1905 was hij aan „de Maasbole" werkzaam. Mede door zrjn vmbeeldige arbeidzaamheid en journalistieke flair heeft hij „Zelandia" waarvan hem in 1905 de zelfstandige verantwoordelijke leiding werd opgedra gen, tot een blad van provinciale be- teekenis gemaakt voor Zeeuwsch-Vla,an deren. Op 30 September van 't vorige jaar vierde hij zijn 40 jarig jubilé als journalist. De paus schonk hem bij ge legenheid van zijn zilveren jubilé als journalist het gouden eerekrnis „Pro Ecclesia et Pontifico'Hij was ook ridder in de orde van Oranje Nassau, en ver wierf de Oostenrijrische Roode Kruis on derscheiding voor zijn werkzaamheden voor het II. K. Huisvestingscomité in Zeeuwsch-Vlaanderen. (Msb.) St.-Philipsland. In de plaats van dim heer F. Schreuder, arts alhier, die met 1 Juni a s. naar Zwammerdam gaat, is benoemd tot gemeen e-geneesheer de heer J. Mensing, thans arts te Zevenhoven (Z.-H.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dinteloord (toez.) J. E. Klomp te Oldebroek; te Hippolylushoef J. N. Drost, Indisch pred. met verlof; te Vaals (toez.) L. Aalders, rustend pre dikant te Davos. (Ds Aalders begon zijn ambtelijke loopbaan als predikant te West- kapelle 11 Oct. 1903 en was van 15 Nov. 1912 tot voor jnkole jaren geestelijk ver zorger in de stichting Vrederust te Ber gen op Zoom, welken dienst hij wegens langdurige ongesteldheid moest vaarwel zeggen.) Geref. Kerken. Beroepen te Moerdijk L. ten Kate, cand. te Kampen; te Hoogeveen dr S. P. Dee te Dwingelo. Aangenomen naar 'Oosterzee door Y. Vellinga, cand. Bedankt voor Strijen, Bruinisse-Ooster- land, Wons'en Silvolde-Gendringen door C. A. Vreugdenhil, cand. te Rotterdam; voor Eestrum, Oldeboorn en Suameer door Y. Vellinga, cand. te Scharnegoutum. Kruiningen. Gisterenavond hield de C.J.V. „Ora et Labora" alhier een jaar- lijksche voordrachtenwedslrijd waaraan 9 leden deelnamen, verdeeld over klasse A en B. Iedere deelnemer was verplicht te zorgen voor proza en poëzie. Dhrn Ds Diederiks, C. Holestelle en M. Maas waren zo> welwillend geweest om de moeilijke jurylaak op zich te nemen. Het volgende aantal punten werd door hen na afloop aan de deelnemers toegekend: klasse A: Jer. Waverijs Hz. 146 p., J. Klap 142 p, Jac. Waveirjn Hz. 13? p., M v. Nieuwenhuize 132 p., .1. Koster 126 p., en M. Brandt 119 p. Klasse B: G. Francoijs 142 p., P. Bauer 120, C. Maartense 112 p De prijzen, die uit ma' ie boekwerken bestonden, werden daarna door de jury aan de winnaars uitgereikt. Dr F. L. Bakker. In April hoopt Dr F. L. Bakker met zijn gezin Egypte te verlaten om de reis naar Java voort te zetten. Hij is dan omstreeks vijf maanden te Caïro geweest. Naar zijn oordeel is het, met het oog op den arbeid die hem wacht, van groot belang geweest, dat hem de gelegenheid is gegeven, enkele maanden te Caïro te studeeren. Er is plaats voor hem besproken op de „Rem brandt", die 28 April van Port-Said ver Dekken moet. Dr Bakker is een kleinzoon en naam genoot van wijlen prof. F. L. Rutgers en een schoonzoon van wijlen ds Allaart. Zendeling-leeraarJ. P. Zui- d e m aNa zijn verlof, aldus meldt D» Breukelaar in het „Zendingsblad", ging Br. Zuidema, die reeds 36 jaar de Zen ding dient, nog weer met moed naar Indië terug. De hoop bestond, dat hij vooral dofflr het verleenen van hulp bij den bouw van Zendingsgebouwen nog eenigen tijd gewaardeerde diensten zou kunnen be wezen. Mevrouw Zuidema is echter on-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2