Rechtszaken. dezen gevolg zijn van het doen en laten van sommige ingezetenen. Toorts toónt de voorzitter met een groot aantal feiten aan, dat het onmoge lijk is zich ten dezen te binden of te beloven, dat geen reiskosten voortaan meer zullen worden gedeclareerd. Hij, die voor de gemeente er op uittrekt ook de wethouders, ook de ambtenaren hebben recht op vergoeding der te bil lijken gemaakte onkosten. In de gemaakte opmerkingen ziet de voorzitter een ele ment van wantrouwen. Kwam men met feiten, critiek en bezwaren zouden te rechtvaardigen zijn. Zonder h. s. wordt de wijziging goedgekeurd. Na eenige discussie wordt besloten, voor 20 jaar aan Tholen subsidie te ge ven voor het gemis aan veerrecht, ingeval de brug over de Eendracht tot stand komt, mits de overige geïnteresseerde gemeenten eenzelfde stoffelijk blijk van belangstelling geven. Dhr. Elenbaas heeft bezwaar tegen de subsidie, omdat er aan den brugbouw een kostbaar onteigenings plan vastzit. De voorzitter zegt, dat het er niets toe doet of er een brug gebouwd wordt van 12 millioen of een houten van f50.000; in beide en alle tusschenliggende gevallen raakt Tholen zijn veer kwijt en dus ook de inkomsten. En juist om Tholen een gemis van een deel dier in komsten te vergoeden, wordt de Raad uitgenoodigd een besluit te nemen. Met den bouw heeft de Raad niets te maken. Dien bouw subsidiëeren de gemeenten ■niet. Het loopt over het veergeld, dat Tho len, is de brug er eenmaal, niet meer ten eigen bate ontvangt. De vermenigvuldi gingsfactor wordt voor '24'25 gebracht van 1,3 op 1,2. De heer Carels heeft aan het begin der vergadering gevraagd, B. en W. eenige vragen te mogen stellen. Alsnu verkrijgt dhr. Carels hiertoe het woord. Het blijkt, dat eenige van de straat- opgeraapte, •nietszeggende geruchten dienen moeten om den Raad op te houden. De voor zitter dient kort van antwoord en dringt nogmaals hierop aan, dat men met fei te»' zal komen. De vergadering wordt gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waarde (toez.) C. J. H. Verweijs te Breukelen. Aangenomen naar Midlumi door H. F. Spijkerboer pand. te Utrecht. Gevef. Kerken. Beroepen te Wtestmaas L. ten_ Kate, ■eand. te Kampen; te Spijk J. Visscher ■te Hijlaard; te Ten Post B. Ramaker, ■oand. te Groningen. „Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke A. v. Diijke te Nieuw-Beijerland. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravenhage: P. de Groot te Rotterdam en L. H. v. d. Meiden te Dtordrecht; te Doesburg: J. P. Mete ring te Nieuwpoort en J-. Tolsma te Zeist. Stukken voor tie Kamer van Koophandel en Fabrieken. A.s. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koaphandel en Fabrieken voor do Zeeuwsche eilanden te 8 uur in de raad zaal ten stadhuize van Middelburg. Verkeerspropaganda in Amerika. Tan de Nederianlsc.be commissie v>or Vorkeersprapaganda in Amerika werd een schrijven ontvangen haar financieel to steunen. Alhoewel het doel dier com missie, n.l. reclamemaken voor Neder land in Amerika, het bureau zeer sym pathiek is, kan het geen vrijheid vinden een voorstel tot het verleenen van steun tot het beoogde doel in te dienon Vise h prapaga nda. Naar aanleiding van een schrijven van het Nationaal Comité voor Vischpropa- ganda, waarin om financierden steun wordt gevraagd, zegt het bureau geen termen aanwezig te achten aan deze zaak steun te verleenen. Statistiek van voortbrenging en verbruik. Naar aanleiding van een adres van de Kamer te Tilburg aan den minister van Binnenlandsche zaken inzake af schaffing der statistiek van voortbrenging en verbruik, zegt het bureau geheel en al het gevoelen der Tiiburgsche Kamer te doelen, dat deze statistiek voor handel industrie van geen belang is. Salarisregelïng. Bij de behandeling der begroeting voor 1924 werd voldaan aan den door den Minister^ van Arbeid gestelden eisch om de sa'a'isssen met 10 pet. te verminderen Thans heeft de minister dezen eisch laten vallen als voorwaarde voor goedkeuring der begrooting en stelt het bureau daar- Wm voor de begrooting nader vast te stel len als aanvankelijk was voorgesteld, dus zonder afirek van de 10 pet. van de sa larissen. De minister deelt ook mede, dat te zijner tijd over een eventueele herzie ning der Handelsregisterwet zal worden es ist. Van een vermindering der bijdra gen voor het jaar 1924 zal derhalve in geval geen e'prake zijn. r, Rekening 1923. tl|.r et bureau wordt ter vast stelling aangeboden de rekening der ka- ■J, Tooooilfi welke in ontvangsten aan wijst 122884.64 en in ui gaven f19360 57 aizoo een voordeelig saldo van f3321.07 Under de ontvangsten is inbegrepen het voordeelig saldo 1922 ad f4229.34 Uit dÜ v -v,1' Sald° m,0et n°S worden voldaan Bijdrage voor pensioen over 1923 tot een bedrag van f448, waarvan de be ug niet kon plaats hebben, aangezien hiertoe bericht van de regeering moet. worden afgewacht. Het restant f3076.07 zal bij het stamkapitaal kunnen w,orden gevoegd. Uitvoer Kanvijzaad. Naar aanleiding van het wëer in zijn banden gestelde adres van de Kamer te Haarlem inzake het handelsverdrag met Tsjecho-Slowakije, deelt het bureau nader mede, dat Karwijzaad een artikel is, dat geheel -op export is aangewezen. Voor den oorlog werd een zeer groot kwantum naar Diuitschland geëxporteerd, doch dit gebied is 'door do omstandig heden thans geheel voior den export geslo ten. Waar de uitvoer naar Tsjecho-Slo wakije zich in .opwaartsche richting be weegt stelt het bureau voor aan de Twee de Kamer te verzoeken alles te doen om het contingent aanmerkelijk hooger te bepalen dan op 500 ton. Die wegenbelasting in N.-Brabant. Zaoals bekend kan men met automo bielen vanuit Walcheren en Zuid-Beve land, Thoilen en St. Philipsland niet an ders bereiken dan door Noord-Brabant, terwijl ook voor motorrijwielen het veer IersekeGarishoek zeker niet aanbeve lenswaardig is. Nu wordt in N.-Brabant van de gebruikers der provinciale wegen een weggeld geheven. Alleen kunnen riiet- inwianers die op niet meer dan 15 dagen per jaar van de provinciale wegen ge bruik maken, een kostelooze wegkaart krijgen. Er zijin vele handelaren op1 Wal cheren en Zuid-Beveland, die meerdere malen per jaar voor zaken Tholen of St. Philipsland met hun automobiel moeten bezoeken en deze plaatsen kunnen zij niet bereiken zander gebruik te maken vair provinciale wegen in Noord-Brabant. Zij worden derhalve verplicht vol weggeld te betalen, want ook de tweemaands en vieimaandskaarteri zijn voior hen niet voldoende. Aan dit bezwaar zoude zijn te gemoet te komen wanneer door Provin ciale Staten werd besloten aan bestuur ders van motorrij"uigen uit Zeeland (der halve die gemerkt IC) vergunning te ver- leenen die Provinciale wegen, die de ver- binding tusscben Zuid-Beveland en Tholen en St. Philipsland vormen vrijelijk te be rijden. Het bureau stelt dan ook voor aan de P'rotv. Staten van Noord-Brabant te verzoeken de volgende wegen daar voor aan te wijzen: verbindingsweg Sohel- dedam, KoHevensche weg, weg Bergen op ZoomAntwerpen, van hoek ICorteven- sche weg tot Bergen op Zoom, en den weg HalsterenSteenbergen van Halste ren tot Lepelstraat. Ongelukken: De landbouwer V., die met kar en paard op het land bezig was in Elsloo, kwam bij het naar huis rijden onder de kar terecht met het ge volg, dat het zwaar beladen voertuig over hem heen reed. De man werd zoo ernstig gewond, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Het 6-jarig dochtertje van den stoffenverver B. te Lemmer, geraakte te water en verdronk1. Onder „Het Loo" ontstond in de woning van L. een bin nenbrand .vermoedelijk door een lek in de gasslang veroorzaakt. Op het hulp geroep van de vrouw des huizes, die zich geheel alleen bevond, schoten de buren toe ,die mej. L., wier kleeren te dicht met het gaskomfoor in aanraking waren gekomen, in lichte laaie vonden. Met ern stige brandwonden werd zij naar het zie kenhuis overgebracht, waarin zij is over leden. Gisterochtend is in de chemi sche fabriek bij Schiedam de 35-jarige ongehuwde Di. uit Schiedam, die aan toe vallen leed, in een kuip met water ge vallen. Toen de man gevonden werd, bleek hij reeds overleden te zijn. De zoon van den Minister van Waterstaat, die in genieur was bij het Geldersch Provinciaal j Electrisch Bedrijf, was gisteren bezig met j een electrische installatie. Hij raakte met zijn potlood daarbij een relais aan, de stroom ging hem door het lichaam en doodde hem op slag. D|e overledene, die te Apeldoorn woonde, was gehuwd en vader. i Auto'bus-ongeluk'ken. Te Rot terdam is een autobus omgeslagen. Doof- dat alle ruiten braken, hebben de 34- jarige E. A. en diens 24-jarige vrouw en de 18-jarige conducteur J. S. ontvel lingen aan handen en armen opgeloopen. Aldaar is nog een autobus omgeslagen Van de inzittende passagiers liep de 21- jarige dienstbode J. D. een verwonding aan de rechterheup op. De heer G. L. j en diens echtgenoote en de 20-jarige lampekjappenmaakster G. V. bekwamen verwondingen aan hoofd en armen. Liever met de bus. Da auto bussen, die van Gorinchem-Hardinxveld en Hardinxveld-Dordrecht rijden, veroor zaken- de reederij Fop Smit Oo. enorm veel schade. Genoemde reederij heeft haar tarieven thans aanzienlijk verlaagd, zoo dat men thans veel goedkooper per boot dan per autobus kan reizen. Ondanks dit gaat men toch met de autobus mede. j Valsche munter gearres teerd. Te Den Haag werden den laatsten tijd nog al eens valsche guldens bij de politie gedeponeerd. Thans is de politie er in geslaagd de 23-jarige koopman T. P. uit Botterdam afkomstig, aan te hou den. Deze heeft bekend, 'gedurende zes weken guldens en rijksdaalders van sol deersel te hebben vervaardigd en te heb ben uitgegeven op de markt en in de win keltjes. De stiikken waren slecht nage maakt, o.a. ontbrak het randschrift. Da' valsche geldstukken werden op een zol derkamertje in- dé zeeheldenbuurt vervaar digd, waar de aangehoudene woonde. Een dertigtal van soldeersel en gips vervaar digde guldens werden in beslag genomen. Die valsche munter bevindt zich in voorloo- pige bewaring. Een katten mepper. De politie te Leiden heeft prases verbaal opgemaakt tegen zekeren H., wonende aan den Zijl singel aldaar. De man maakte er een gewoonte van, in zijn tuin katten te vangen. Daartoe had hij een groote val met lokaas in zijn tuin opgesteld. De katten, die hij oip' deze wijze ving, trachtte hij door verdrinking te dooden om ze daarna, als ze nog niet geheel den geest hadden gegeven, tegen een muur dood te slaan; 8 doode katten zijn door Üe politie bij hem in beslag genomen. Met welk doel deze man katten ving, hetzij om ze te verknopen of anderszins, daar naar wordt thans door de politie een onderzoek ingesteld. Steuntrekkenden zonder borrel. Door B. en W. van Heemstede is bepaald, dat aan steuntrekkenden niet meer getapt mag worden. De caféhoudèrs hebben lijsten ontvangen waarop de na men der 68 „drooggelegden" staan ver meld D-e gestolen posttrommel. Maandag zijn, in verband met den in het laatst van het vorige jaar gepleegden diefstal van een posttrommel, waarin ruim f 13.000 uit een auto, staande achter het hoofdpostkantoor te Amsterdam, eeni ge huiszoekingen gedaan. Daarbij is iemand gearresteerd. In het huis van be waring bevinden zich nog de vier on gunstig bekend staande personen, die er van werden verdacht, indertijd in een woning aan de Ceintuurbaan te Amster dam een Duitschen Bankdirecteur van f 10.000 te hebben beroofd. Bij de hnn afgenomen verhooren, die ook liepen oiver den postdiefstal, heeft een hunner, den gisteren gearresteerde aangewezen als de gene, die den posttrommel voor de an deren zou hebben weggebracht. HÜ ter beschikking van de justitie worden gesteld. (,,Hbld") Zakkenrollers geknipt. Te Leeuwarden zijn de hulpbrievenbestellers H. J. Wi- en J. S., verdacht van zakken rollerij, aangehouden. Men had hen reeds lang verdacht. Zij hadden op de Markt een vrouw beroofd van een biljet van f 10, waarvan het no. bekend was en dat bo vendien op een bijzondere wijze was op gevouwen. Bij een huiszoeking kwam dit biljet voor den dag, en in verband met nog andere gegevens waren er termen om hen aan de justitie over te leveren. Daar hebben zij bekend nog heel wat meer zaken aan de hand te hebben gehad. Er in gevlogen. Gisteravond zoo vertelt de „Tel." bemerkte een heer te Rotterdam, die in de vestibule I van een bioscooptheater op den aanvang I van de tweede voorstelling wachtte, dat iemand naast hem, zijn kostbaren gouden dasspeld wegnam. Hij zeide niets, deed alsof hij het niet bemerkt had, maar hield intusschen den dader in het oog. Nadat een ieder zijn plaats had ingenomen, waarschuwde hij de politie, die den dader arresteerde en naar het bureau bracht, i waar het bleek te zijn de 24-jarige Druit- scher P. W,. Die dasspeld werd op hem be- vonden. Maatregelen tegen zeer oof. De Indische regeering heeft den mijnen- legger „Serdang", twee vliegtuigen en een torpedojager naar de oostkust van Sumatra gezonden ter beteugeling van de herhaalde gevallen van zeeroof. i Diavid en Goliath. Die London and North-Eastarn Spoorwegmaatschappij zal dezer dagen een van de „Paciito"- lokomotieven ten toon stellen, de grootste en krachtigste machine van Engeland. Het gevaarte weegt met tender 149.000 K.G. en kan een aantal P.K. van 20.000 ontwikkelen. Naast deze kolossale piachine zal de lokomotief ten toon worden gesteld, waarmeé George Stephen son zelf op 27 September 1825 voor het eerst heeft gereden. Hieze machine had 25 P.K. en woog 8000 K.G. Een muzikale familie. In het dorpje Hemelum (Fr.) bestaat een dubbel- kwartet De Goede, bestaande uit 4 broe ders en 4 zusters uit een gezin, dat op verscheidene plaatsen optreedt, meest ten behoeve van een liefdadig doel. Autobus en middenstand. De middenstandsvereenigingen te Schagen besloten tot het zelf exploiteeren van autodiensten van en naar verschillende gemeenten in den omtrek, teneinde het bezoek aan dit stadje te vergemakkelijken en alzoo de belangen van winkeliers eD andere middenstanders te behartigen. Doordien er talrijke diensten op Alkmaar en Hoorn worden onderhouden, werd het bezoek minder en hadden de middenstands- zaken' daaronder te lijden. Een onverkwikkelijke ge schiedenis. In de gemeente Gilly te België, lieeft dezer dagon een schandaal plaats gehad. Die minderheid van den ge meenteraad heeft tegen het socialistisch college een aanklacht ingediend en laatst genoemd lichaam ervan beschuldigd de doodkisten te hebben doen doorzagen, wel ke de lijken van gevallen strijders bevatten zulks met de bedoeling, om ze in een! grafkelder te kunnen bijzetten. Gebleken is n.l., dat de lijkkisten 2.20 M. lang waren en de, graftombes slechts 2 M. Om nu toch de kisten te kunnen bij zetten, zouden deze door afzagen 20 c.M. ingekort, zijn, waardoor hovend en de lij',en geschonden werden. Het parket stelt een uitgebreid onderzoek in naar deze onver kwikkelijke geschiedenis. Inbraak. In den nacht van Zater dag op Zondag is te Roosendaal ingebro ken ten huize van den veehandelaar L. Cokx. Door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde van het gebouw heb ben de dieven zich toegang verschaft, waarna zij in de benedenvertrekken alles overhoop hebben gehaald, terwijl de in woners boven rustig sliepen. De inbrekers hebben zich te goed gedaan aan sigaren en sigaretten welke zij aantroffen, en dachten een goeden slag te slaan met een kast, welke zij naar buiten, achter het huis hebben gebracht om ze daar te ope- nen. De inhoud echter viel tegen en be stond voornamelijk uit boeken. De zilver kast, welke in de naaste omgeving stond, hebben ze per abuis onaangeroerd gelaten De inbraak leverde alzoo niet veel buit op. Voor zoover men kon nagaan, wordt alleen een overjas, een paar handschoenen en een kistje sigaren vermist. DEN HAAG. V. D. Mr Schekking heeft met 6 andere C.-H. Kamerleden op de begrooting van buitenlandsche zaken een amendement ingediend, strekkende om het gezantschap bij den Pauselijken stoel op te heffen. DEN HAAG. V. D. Na door den rech ter van instructie te zijn verhoord, is de winkelier, die aangehouden is in ver band met het geheimzinnige sterfgeval, hangende het verder onderzoek, op vrije voeten gesteld. ROTTERDAM. V.D. Omtrent de haven staking wordt gemeld, dat de vier organi saties van havenarbeiders besloten heb ben de staking als een proteststaking te beschouwen, die spoedig moet worden .opgeheven. Intusschen is de staking he denmorgen weer uitgebreid, o.a. tot de Holland Ameiïkalijn. Geruchten loepen, dat er vanavond vele werkwilligen uit an dere plaatsen zullen aankomen. Relletjes kwamen tot heden nog niet voor. HENGELO. V. D. In verband met de omstandigheid, dat het totaal-cijfer der begrooting dezer gemeente van f440 000 op f 618.000 is gebracht en door ver laging van het belastbaar inkomen de aanslag over 1924 ongeveer 100 pet. meer zal bedragen dan in 1923, heeft zich j een actie ontwikkeld tegen de gestie van i den Gemeenteraad en het Dagelijksch Bestuur. Uit den middenstand is gevormd een comité van actie tegen de begroo- 1 ting voor 1924. Het comité vertegenwoor- digt pl.m. 15000 inwoners. LONDEN. De regeering heeft besloten j niet verder te gaan met liet plan voor een vlootbasis te Singapore, dat door de vorige regeering was goedgekeurd. i BERLIJN. V. D. Een bericht uit Tokio meldt, dat de Mikado (keizer) van Japan stervende is. Via Londen wordt gemeld, dat de krachten van den Mikado afnemen. Er is nog een kleine hoop op herstel. LONDEN. V. D. Lord Curzon heeft een resolutie ingediend, waarin de beslissing van de regeering om niet over te gaan tot den bouw van een marine-baste te Singapore, betreurd wordt. Deze resolutie is aangenomen. Carr. te R. Wij hebben vorige week reeds in deze rubriek kennis gegeven, dat wij verslagen van vergaderingen van kies-, Jongelings-, meisjes- en knapenver- eenigingen alleen dan plaatsen, als die organisaties ons de verslagen belangeloos toezenden. Gevleugelde windwijzers. Alle vogels, wanneer zij op boomen of slruiken gezeten zijn, dienen als windwij zers, daar zij hun kopjes naar den wind draaien. Draadloos muzikaal sche- ren. Er zijn reeds kapsalons, waar men onder het genot van draadlooze concerten geschoren wordt. W ij' z e r s, die links i a o p e n. In Genève wa:den tegenwoordig horloges gemaakt, waarvan de wijzers van rechts naar links loepen. Ze zijn bestemd voor de markten van Turkije, Japan en andere Ooslersche landen, waar de inboorlingen allen in een omgekeerde richting lezen en schrijven, aan die, welke de Wes- tersche volken gewoon zijn. (Politiegids Rechtbank te Middelburg. De Brusselsche Bank. Dinsdag 8 April a.s. zal ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg in behan deling worden genomen de strafzaak tegen H. Wi., 34 jaar, Hoofdinsp. der Brus. Bank, wonende te Schoten en Wi. P. v. P., 47 jaar, Directeur van het bijkantoor dier Bank te Middelburg, beiden thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, terzake van verduistering en oplichting ten 'nadeele van diverse cliënten. De akte van beschul diging in deze zaak beslaat, zooals we zagen, ongeveer 16 pagina's folio getypt, waarvan de voorlezing zeker eenige uren in beslag zal nemen. Van de zijde van het O. M. zijn in deze zaak een 38-tal getuigen en deskundigen gedagvaard, waaronder verschil lende experts op het gebied van beurs- en bankwezen. Het meerendeel der getuigen be staat uit slachtoffers van de praktijken der bank en behoort voor het grootste gedeelte tot de landbouwende bevolking onzer provincie. Het totaal bedrag, dat door de manupulaties der Bank deze menschen kwijt zijn kan op eenige tonnen gouds worden gerekend. Ver wacht wordt, dat de behandeling dezer zaak eenige dagen zal duren. Mr Adriaanse te Middelburg zal voor beklaagde v. P. en Mr G. Tabak te Amsterdam voor beklaagde W, de verdediging voeren. Rechtsingang werd verleend met last tot gevangenhouding tegen A. B., visscher te Ierseke, gedetineerd te Middelburg, wegens diefstal van oesterkorren. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens Overtr. der Keuringsverord. Veere: P. de J., Veere, tot f25 b. s, 25 d. h.wateren buiten de bakken: C. P., J. P. A., beiden Middelburg, ieder f 3 b. s. 3 d. h.zonder vergunning zich op een stoep ophouden: J. F., Middelburg, tot f3 b. s. 3d. h.over treding Motor- en Rijwielreglement: J. P. M., Vlissingen tot f0.50 b. s. 1 w. t.C. S., VTissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.H. de S., Middelburg, tot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. art. 461 Swb.A. M„ J. M., beiden Ritthem, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.overtr. art. 427 Swb: A. J. G., Oostkapelle, tot f3 b. s. 3 d. h.overtr. Jachtwet: J. W,„ St. Laurens tot f3 b. s. 3 d. h.overtr. Trekhonden- wet: C. H., St. Laurens tot f3 b. s. 3 d. h. fietsen zonder licht: J. R., Veere tot terug gave aan ouders: J. P. K., St. Laurens J. S., Koudekerke, ieder tot f3 b. s. 3 d. h. dronkenschap: H. T., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.bekrachtigd is het verstekvonnis gewezen 27 Febr. '24 ca. D. J. S., Mid delburg, wegens overtr. art. 543 Swb. bij 4e herh. gepleegd, veroordeeld tot 3 d. h. en een jaar rijkswerkinrichting. Vrijgesproken is: A. R., Koudekerke, overtr. art. 424 Swb. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens: overtreding leerplichtwet: C. G. Rilland-Batb, f2 b. s. 2 d. h.straat schenderij A. V., Goes f 5 b. s. 1 w. t. s. I. P., Colijnsplaat, 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d. h.; A. W,„ J. W„ Goes, ieder f10 b. s. 10 d. h.strooperijJ. K. Gzn., St.- Philipsland f20 b. s. 20 d. h.; C. J. K., aldaar-, f 10 b. s. 10 d. h.overtreding Ar beidswet: C. B., F.llewoutsdjjk, 3 maal f0.50 b. s. 3 maail ld. h.; verkoopen van waren, die ondeugdelijk van samenstelling zijn: J. van H. te Rilland-Bath, f 100 b. s. 60 d. h. overtreding BoterwetP. J. G., Goes f 15 b. s .15 d. h. met openbaar making van het vonnis; van onbekend persoon als opkoopef een voorwerp ten geschenke aannemen, en niet onverwijld in een register aanteekening houden: M. K., Schore, 2 maal f 10 b. s. 2 maal 10 d. h.met dooiweder met autobus rijden met meer dan acht zitplaatsen: M. M., Ellewoutsdijk, J. H. Goes, J. van B., Goes in- alia zaken geen straf toegepast; visschen in Schelde op een anders afgebakend perceel: P. J. E., E. I. van W„ E. van W„ E. A. van Wi., allen te Philippine f 3 b. s. 3 d. h. visschen op Schelde zonder concent, zonder vergunning en zonder letter en nummer op roeiboot: P. van de E., zonder bekende woon plaats, 3 maal f3 b. s. 3 maal 3 d. h. 's nachts varen zonder licht: I. J. P., Ier seke, f 5 b. s. 5 d. h.bij gevaar met bel van- een rijwiel geen signaal geven: A. J. F., Goes f2 b. s. 2 d. b.met hondenkar 's avonds rijden zonder licht: J. A. R., Goes f2 b. s. 2 d. h.'s avonds fietsen zonder lantaarn: J. K., 's-H. Arendskerke, J. S„ Krui- ningen, B. A. de H., 's-Heerenhoek, L. II., Nieuwdorp, allen f3 b. s. 3 d. h.dronken schap: C. H., Kruiningen f3 b. s. 3 d. h. Ford en de spat. Concurrenten van Ford verzinnen allerlei aneodoten om Ford te kleineeren. „Het Vaderland" ver haalt o.a. deze: Een kleine Amerikaansche jongen had van z'n tante een hal ven dollar gekregen. Hij dacht, dat hij daarvoor wel ©en autG kon kocpen en hij vroeg dit aan den Ford vertegen woord iger. Deze, die schik had in hét leuke ventje, zei: Geef op je halven dollar.dan mag! je den mooisten wagen uitzoeken. De boy ging heel het magazijn rond en keurde alle wagens. Toen kwam hij bij den chef terug en zei: Ik heb toch liever m'n halven dollar. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Maart, 2 uur. Berlijn 0.600.61 i Brussel f 11.521/2—11.70 Parijs 13.75—13.85 Londen 11.6011.66 Dollar 2.711,4—2.71 »/t yj/jeeaea 0.370.38 WISSENKERKE. Voor de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente werd gisteren aan besteed een. „Rusthuis voor Ouden van Dagen". Ingeschreven werd: Gebrs Schrijver, Goes f31900; de Rruijn, Goes f39940; van Malde- gem, Geei-sdijk f30.000; Dekker, Veere f27399 Janse, Middelburg f27.290; Kieviet, Colijns plaat f27.025; Remeeuwse, Kats f 26.108; Ha ringman, Colijnsplaat f25.540; C. Verburg, Wissen kerke f 25.3G0. HEINKENSZAND. Het bouwen van een Woonhuis, Schuur en bijbehoorende werken voor den beer J. Vermue, onder directie van J. J. A. Ie Clercq te Kruiningen, is op gedragen. aan den laagsten inschrijver Jac. Dekker alhier, voor f 17000. OOSTBURG. Tarwe f 12—f 12.50, Winter- gerst f 11, Rogge f 10.50, Haver f 10f 10.50, Kroonerwten f 22f 22.60, Bruine Boonen f 15 —f26.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3