Vwioopiie Aankondiging. „FLEURON" Telegrammen uit de Pers. Burgsrigle Stand. j larlrtfterïelitesL m Advertenties Briefwisseling. School met den Bijbel j Notaiisftiïis Middelburg. partg Eikenhouten Balken, Notarishuis Middelburg. Adverteert In dit Blad Ver Opeisbare Yerkoopinjjes! pacMimgsn. JOBANNIS ABRAHAM LOMBAARD, VRIJDAG 4 APRIL a.s. LE N$£. Donderdag 20 Maart 1924, een grode Hit, Vrijdag 21 Maart 1924, c. 30 Electrische Lampen, Schoonmaakwerken van de openbare gebouwen en scholen Staat ter dekking de bruine Schimmel Hengst V.b. 25954, opgenomen in B. a f 10 Dek- en f3 Veulengeil P. DEKKER, Borssele. d. Kramer besloten, een inspecteur naar Lon den te zenden om daar poolshoogte te nemen. Toen alle toebereidselen waren ge maakt Vrijdag j.l. zou de inspecteur' vertrekken liet zich plotseling de eigenaar van de drogisterij aandienen op het bureau van politie. Na een uitvoerig verboor heeft de commissaris Kramer ge meend, hem in voorloópig arrest te moe ten houden. Een eigenaardig punt in deze affaire is ook, dat er in de drogisterij heel weinig om ging en dat er dus eigenlijk geen filiaalhouder noodig was. De drievoudige moord te R oekangerveld. De te Assen gear resteerde Lambert Pomp, verdacht schul dig te zijn aan den drievoudigen moord 15 jaar geleden gepleegd in Koekanger- veld, blijft na herhaaldelijk in verhoor te zijn geweest, steeds ontkennen schul dig te zijn, noch van den moord iets af- to weten. De gearresteerde blijft echter saog in hechtenis. /-{Tel.) Jacht on geluk in België. Al- bert Moeyersoen, een zoon van den Belgi schen gewezen minister, is Vrijdag te Alost op de jacht tengevolge van 'n ongeluk om 't 'leven gekomen. Bij het klimmen over een heg raakte zijn geweer verward .in de tak ken, het schot ging af en trof hem in het gezicht. Die jonge man, 23 jaar oud en student in de rechten, was dadelijk dood. Zijn vader was1 nog te Brussel, waar bü Ide laatste toebereidselen trof om naar 'Alost, zijn woonplaats, terug te keeren. Telefonisch werd hij van het tragisch on geval in kennis gesteld. W'r een. Vrijdag is nabij Apel doorn een Ford-autobus uit Zutphen, met een gezelschap van 12 personen, doordat iele voorwielen in het mulle zand boorden, over den kop geslagen. Alle inzittenden werden door de glasscherven gewond en éét) hunner kreeg een zóó diepe snijwonde, tiat terstond geneeskundige hulp moest "warden ingeroepen. Aan groot gevaar ontsnapt. Zekere v. O. te Hoenderlo is dezer dagen ternauwernood aan een ernstig onheil ont komen. Terwijl hij n.l. fietsende een zwaar met hout beladen vrachtauto wilde pas- seeren, had hij het ongeluk te vallen en kwam midden op den weg voor den auto terecht, ffi) kwam gelukkig evenwijdig met de lengte van den weg te liggen, aoodat de auto in volle vaart over hem heenging, zonder hem met de wielen, waar- tusschen hij zich bevond, ook maar ©enigs zins te deren. Elke andere ligging'had de ernstigste gevolgen, misschien wel den ■dood veroorzaakt. B ij g e 1 o o f. Er is te Emmeu een zekere wijk, welke het „Lombok" wordt genoemd en waar een groot aantal woon wagens benevens kistwoningen staan. De zer dagen had aldaar een ware uittocht plaats: de woonwagenbewoners zochten een andere plaats op, want op „Lombok" Was een „heks" komen wonen. Zij werd beschuldigd den dood van reeds twee kinderen op haar geweten te hebben, die ze zou hebben „betooverd". Men maakte tiet de „heks" dientengevolge zoo lastig, 'dat zij de hulp van de politie heeft in geroepen, daar zij niet verkiest heen te gaan, zooals haar buren gaarne zouden zien. En daarom ontvlucht men haar. De verduistering door een postdirecteur. Men meldt uit Zalt- bctomel: Om'rent de verduistering, welke de r den postdirecteur S. alhier gepleegd is. vernemen wij dat in het begin dezer week op het pbs'kantoor het tekort in kas ontdekt is. Aanvankelijk heeft men vermoed, dat de g dden d.x>r lagere amb tenaren zijn oil vreemd, maar later is men tol de ontdekking gekomen, dat de di recteur zelf aan het on'stane tekort debet Was. Dinsdag in den namiddag heeft men jran hogerhand den directeur daarom trent cmderh>uden en daarbij' schijnt men reeds tot een s hikking met hem 'g komen te zijn. In den avond heeft de verdachte zioh uit de voeten gemaakt en sindsdien Is hij niet meer in Zal.bommel terugge keerd. Hoe de heer S. die gedurende twee jaar directeur van het postkantoor te Zaïtbammel is, tot deze daad is ge komen, acht men raadselachtig. Voor zoo ver bekend, heeft de postdirecteur zeer bescheiden geleefd, hij heeft joogen- schjjnlijk nim'mer groote ui'gaven gedaan. Branden. Te Erp is een groote boerderij va,n J. W. tot den grond afge brand. Een partij varkens, drie geiten en een hand kwamen in de vlammen om. Verschillende machinerieën, oa. een trac tor werden vernield. Te Leur (Geld.) Is do woning van den landbouwer B. afgebrand. Het vee en een deel van den inboedel knn wo-den gered. Die schade wordt d or verzekering gedekt. Te Assen is de woning van den heer A. Venema uitgebrand. Van den inboedel is het meeste gered. Te Eminercompascuum woning van de J. geheel afgebrand. Zaterdagavond ontstond door onbekende oorzaak brand in de bakkerij der coöpera tieve verbruikvereeniging „De Toekomst" i,i j'-0, bakkerij', waarboven de -Iers dienden tot berging van meel, enz. 3 geheel uitgebrand. Een groote partij meel en andere bakkerijartikelen werd een praai der vlammen. Aanranding. Woensdagavond toen mejuffrouw E. te 'sHerloscnbosch de öt. Jans.raat passeerde, kwam daaruit, ©en man, die haar op eenigen afstand bleef volgen en die haar, toen zij de ap ran de Manenburg zou opgaan, met een scherp voorwerp een steek in net rechterschaudei blad toebracht. Vechtpartij Te Kerkrade raak ten twee jongens van 19 jareu, na een ï'artgtje wors.elen, met elkander slaags, doordat de een den ander wat te hard- fc*Dd,8 had bewerkt. Na de bokspartjj begon een messen-duël. Zekere R stak W. enkele malen het mes in het hoofd en door een oor. W. verloor veel bloed en werd naar het ziekenhuis gebracht. Hoewel de wonden vrij ernstig waren zijn ze niet levensgevaarlijk. De dader werd in arrest gesteld. Inbraak. Te Hengelo is inge broken in de villa van den heer '0. tijdens diens afwezigheid. Dioor het in slaan van een ruit in het achterhuis is men binnengekoimen. Er wordt eenig geld vermist. De daders werden spoedig gevat. Er zijn verschillende aanwijzingen, dat zij meerdere inbraken in den laatsten tijd aldaar gepleegd hebben. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Maart. 3 uur. Berlijn 0.60—0.61 Brussel 10.70—10.80 Parijs 13.15—13.25 Londen 11.5511.56 Dollar 2.691/2—1701/2 Weenon 0.371/2—0.381/2 Rotterdam, 17 Maart. Graanmarkt. Tarwe tamelijk aan geboden moest lager worden afgegeven f 12.25f 12.75, uitgezochte partijen daar boven betaald, afwijkende f 11f 12. Rogge flauw onveranderd f 10f 10.40. Gerst (chevallier) flauw gestemd f 12 f 12.40. Haver dito f 9.50—f 10.75. Kleine groene erwten onveranderd f 19.50— f 23.50. Kroonerwten dito f 18f 22.50. Schokkers kalm, onveranderd f 18—f 21 Bruine boonen flauw gestemd, puike f 29 f31, en overigens van f9f24, alles per 100 K.G. LEIDEN. V. D. Naar wij vernemen, is ds Groot Enzerink zoo goed als hersteld van zijn langdurige ziekte en zal hij over eenigen tijd zijn ambtsbediening kunnen hervatten. ROTTERDAM. V. D. Hedenmorgen is in de haven wederom een staking uitgebro ken, thans onder de haven-reservisten. Hoe groot het aantal stakers ïs ,kan) nog niet worden nagegaan. Uitbreiding van het conflict wordt hedenmiddag ver wacht. De oorzaak is ook nu de ingevoer de loonsverlaging. BERLIJN. Venizelos is Zaterdag te Cannes aangekomen. LONDEN V.D. De Daily Telegr. meldt, indien in de eerstvo'gende zitting van de camimissie-Dawes geen positiever over eenstemming wordt bereikt, dan tot nu toe, dan zal het vaststellen der rapporten nog- wel 2 weken langer op zich laten wachten. De voornaamste geschilpunten zijn die, betreffende betaling in baar of in natura. ALMELO. V.D. In den afgelooptennacht iqm 1 uur zijn door onbekende oorzaak in de Brugstraat 2 naast elkander gele gen huizen door "brand geheel vernield. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Alles is verzekerd. LONDEN. V.D. Uit Milaan wordt ge meld, dat een ontploffing in de Chemische afdeeüng een belangrijke lüciferfabriek vernielde, in een kleine stad nabij Turijn. Het geheele gebouw geraakte in brand en vloog in de lucht. 23 personen, onder wie 15 meisjes, werden onder de piuinhoopen bedolven. Andere personen werden ge wond. 14 millioen lucifers werden ver nield. De brand versp'reidde zich over an dere gebouwen en bedreigde de geheele, stad, die thans geïsoleerd is. perij meer, maai' het resultaat van een beter en gezond inzicht. Men z,al zich. herinneren, dat een zelfde oplossing ook wei door Braat c.s. aan de hand is gedaan. Maar „de Maasbode" laat dit betoog van haar zusterorgaan niet onaan gevochten. Ze noemt het een fabeltje. Dat advies, om het leven op die wij ze een uur te vervroegen, komt ge heel overeen met de invoering van den zomertijd. Verbeeld 'u, zoo schrijft „De Msb." dat de stadsbevolking is eenmaal de zomertijd verdwenen van 'het gulle aanbod der Bossche redactie ge bruik maakt en tot „beter en gezond inzicht" gekomen een uur vroeger op staat en aan haar dagtaak gaat. We weten heusch niet, of onze plat telanders, die met de stad iets te maken hebben, dan geen leelijk ge zicht zullen trekken. Of liever het staat vast, dat hun onderlip over het zooveelste knoopsgat zal hangenwant ze hadden tengevolge van hun „zelf gewilde fopperij" den zomertijd weer terug. Niet d!e klok jntusschen zou hen dan langer bedriegen maar zich zelf hadden ze met het fabeltje van vroeger opstaan om den tuin geleid. Immers, staat de stedeling een uur vroeger op, dan moet ook de boer, wil hij op tijd met zijn leveranties (melk enz.), zijn, 'nuur vroeger uit de veeren. Daar helpt geen zonnetijd aan. Want dan moet de stedeling zijn melk, zijn groente, enz. een uur vroeger hebben. weid: door de rechtbank onmiddellijke gevangenneming gelast als verdacht j van meineed'. Faillissementen. Failliet ver klaard M. R. Jongmans, koopman te Zie- rikzee. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van C. Nobels, kleer- maker te Ter Neuzen. i MIDDELBURG. Overladen: D. J. Keerse- i maker, 72 j„ weduwe A. C. Julianus; j G. C. "J. Haak, 83 j., echtgenoote van 1 C. Fret. GOES. Overleden: 17, Johanna Klazina Diever, 50 j., ongehuwd. Mrt. 18 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 19 Ellewoudsdijk, timmermanswerkplaats Beth. 19 Gr. Abeele, vrachtrijdersinspan, Loeff 0, die zomertijd. Niet alleen Braat heeft het er kwaad mee, ook enkele Roomsche bladen taan er over kibbelen. Zoo schrijft et te 's Hertogenbosch verschijnen de „Huisgezin": Als de stedelingen vroeg op willen staan, kunnen ze het doen, ook zonder dat ze door de klok bedrogen willen zijn. Indien heel het stedelijk leven en bedrijf zegt: in die en die maanden vervroegen we een uur: een uur vroe ger op, een uur vroeger naar de kerk (als men dat maar deedl), naar de school, naar werkplaats en winkel en kantoor, en bijgevolg ook een uur vroe ger in den namiddag of den avond gedaan, een uur langer ontspanning of rust men kan het hebben, en nie mand op het platteland zal er een leelijk gezicht om trekken. Maar laat het platteland, waar wij van leven en bestaan moeten, zijn zon netijd, zijn vroeg begonnen en lang gerekte werkdagen, en dwing het niet tot een omzetting tegen de natuur. Tenslotte zal het platteland, als et dan een overwinneer moet zijn, zege vieren, omdat het de billijkheid aan zijn kant heeft. Doch de stad kan haar eigen leven inrichten zooals zij wil, en het zal gezondheid noch welvaart deren, indien ze straks uit vrijen wil blijft doen wat ze zich in de latere jaren door de klokvorzetting heeft laten opleggen. Dan is het geen zelf-gewilde fop Middelöurcf. Door den heer J. L. Hertogs, plaatsvervanger voor nota ris J. C. Blaupot ten Cate, werden Donderdagavond op de „Vergenoe- r!" publiek verkocht. Huis en tuin Vliss. weg C 228, aan J. Joosse, alhier voor f5001. Huis en tuin, en timmermanswerkplaats Noord weg S 214 aan denzelfde voor f6209. Huis en erf, Latijnsche Schoolstraat D 24, aan G. van Sluijs alhier, voor f4109. Huis en erf, Hoogstraat I 143, aan A. Filius alhier, voor f2491. Huis en erf, Teerpakhuizenstraat P 28b, aan A. Pluijmers alhier, voor f990. Huis en erf,'Domburgsch Scbuitvlot Q 224, aan W. Teune, alhier, voor f650. Huis en erf, Vlissingsche straat K 59, uit de band verkocht. Perceel moesgrond aan den Nieuw. Vliss. weg naast trambaan naar Domburg, opgehouden. (M. C.) Vlissingen. Zaterdagmiddag is na mens het R.-K. Wees- en Armbestuur a,aanbesteed het uitbreiden van het St.-Joseph Ziekenhuis aan de Van Dis hoekstraat, aldaar. Inschrijvers waren de hoeren L. F. Groosm.au, Middel burg f71.900; W. L. van Haren f66447; Gebr. C. J. en A. P. Kwaai- taal, Rotterdam f59800; J. Loois Hz. f59700; J. N. D. Bril f59689; F.Smul ders, Breda f 58900J. Loois Az. f58840; J. J. Krijger f58356; W. An ker Zoon f57394; H. C. Moeren burg, Oosterwijk f52732 en Gebr. A. J. en J. A. van Alphen, Ooster hout f55478. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats is genoemd, wonen te Vlissingen. Souburg. Door notaris J. L. van der Harst werd Zaterdag in het café „De Zwaan" publiek verkocht het huis en erf, aan de Cevaalstraat, aldaar B 285. Kooper was de heer A. Hu- bregtse, alhier, voor f2270. Het uitvoeren van baggerwerk in het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de West en Oostbuitenhaven is opgedragen aan de firma J. Kraaijenvela en E. van Noordenne te Sliédrecht en wel 'het eerste perceel voor 40 en het tweede voor 11.5 cent per k'ub. M. opgebag gerde specie bij een 62-urige werk week en 2 cent meer bij een 48-urige werkweek. Krabbendijke. Door den heer J. Dek ker, architect, wera Zaterdag aanbe steed het bouwen van een woonhuis met s huur en bijbehoorende werken, voor den heer Van Hekken. Inschrij vers: A. v. d. Sande Jr. f11135; J. v. d. Sande f10999; Zuidweg en Ver kouteren, Ierseke f10435; J. v. d'. Zande Kloet f10289; Th. v. Doorn f9600; Wabeke f9520; Breker en Kok f9300; Nieuwenhuizen, Rilland f9200 De gunning is aangehouden. ^^y-cjoB*i>y3cii»i«twwM«r!rKiiBM-tLt.taw'agygaHingMHaaB>; Rotterdam, 17 Maart 1924. Veemarkt. Aanvoer: 383 vette run deren. 175 vette kalveren, 77 schapen en lammeren. 1267 varkens. Prijzen per Va K.G.: koeien 35, 47,5 50, 5557,5. ossen 48, 54, 57,5, stieren 45, 47,5, 51, vette kalveren 60, 75, 92,5, schapen 40, 45, lammeren f 27f 38 h f40 p. st., varkens 32, 34, 35,5. Koeien en osson aanvoer niet zoo ruim als vorige week, handel traag, prijzen niet meer zoo hoog. Een enkel puik best beest tot 60 cent betaald. Stieren aanvoer on beduidend, bijna geen handel, prijzen iets flauwer. Vette kalveren aanvoer korter, handel bleef toch matig, prijzen over V al gemeen iets minder. Enkele puik beste iets boven noteering. Schapen en lam meren aanvoer zeer gering, weinig handel, prijzen minder vast. Varkens aanvoer zeer ruim, handel tamelijk, prijzen lager. En kele puik beste V2 cent boven noteering. Voor het buitenland werd gekocht. Zaden. Bruin Mosterd f 65f 68, geel mosterd f 30f 33, blauw maanzaad f35f36, karwjjzaad f130f132, lijn zaad (blauw) f23f24, lijnzaad (wit) f 30f 32, kanariezaad f 23f 24, kool zaad f 23f 24. Vlas. 6500 k g. blauw f 1.60—f 2, 3000 k.g. wit Zeeuwsch f 1.20f 1.40, 8300 k.g. Hall. geel f 1.60f 2, 9000 k.g. Gro- ningsch f 1.44)f 1.90. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers f7 25f7.75, Zeeuwsche eigenhei mers f 6.75f 7, blauwe eigenheimers f 6.50f 6.75, Zeeuwsche bonte f 7.25 f8 Zeeuwsche b'auwe idem, Poters f4 f 4.75, Red Star f 6—f 6.75. Bravo's f 6.50- f7, Limburgsche industrie f4.60— f4.75, Limb. Red Star f4.40—f4.50, Drentsche aardapp. f4f4.25, Malta 8 —12 ct. p. K.G. Eieren f5.50f7. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 17 Maart. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hcngste barometerstand 768 2 te Vest- manoer, laagste '751 2 te Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van 18 Maart Zwakke tot matige, westelijke tot noord westelijke wind, 's nachts helder tot licht bewolkt, overdag half tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, 's nachts lichte vorst, zelfde temperatuur overdag. Heden overleed ten huize van A en de Pagter te Rit- them, onze geliefde Broeder, Zwager eu Oom, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, P. A. LOMBAARD. O. en W -Souburg, 14 Mrt. '24. C o r r. te W. Uw nota wordt behandeld in April, daar ze na 15 Januari inkwam en dan blijft liggen tot een volgende kwar- taalrekening. Door een onveilig sig naal gereden. Het 0. M. bij de rechtbank te Assen eischte tegen J. B. H. F., machinist te Coevorden, die met een door hem bestuurden trein door een onveilig sein te Exlo (Odoorni was gereden, zoodat de per sonentrein op een goederentrein is geloopen, waardoor materiëele schar de en kleine verwondingen zijn ver oorzaakt, 1 maand hechtenis. Voor j den leerling-machinist H. te Coevor- j den, die als getuige A décharge optrad. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig doch hevig lijden onze innig ge liefde Mo-der, Behuwd- en Grootmoeder. CATHARINE TILR0E Wed. van A. den 8oeft, in den ouderdom van 63 jaar. Allen die haar gekend heb ben zullen wel beseffen wat wij in haar verliezen. J DEN BOEFT. M. DEN BOEFT—de Rijke. M DEN ROEF f. E C SC HOE-den Bokft. C. SC HOE en Kleinkinderen. Middelbure, 17 Maart 1924. Da verktoping van tóesa Boe- rsninspan vas» de lieer®» WISSE en DIELEMAM, op de hofstede „Dijk zócht", ondier Kumperlaad, in dien Onrustpelder, sa! plaats hebben Notaris PILAAR. Kamperland. Ouders, die hnnue kinderen met 1 April naar bovengenoemde school wenschen te zenden, kunnen hier van aangifte doen a. s. Saterdag 22 Staart, tusschen 6 en 7 uur, in de bestuurskamer van boven gen jemde school. De kinderen moeten den leeftijd van ö1/, jaar hebben bereikt. HET BESTUUR. Wij geven deze week bij f150 aan boodschappen (Suiker uitge zonderd), Koffie, Paederchoco> laad, beste Tafelrijst of een prima üsningkoek cadeau. Gravenstraat, hoek Markt, Middelburg. t De Notarissen A. DE NEELING j en J L VAN DER HARST, zijn voornemens a contant TE tfESïKDÖPEMn des middags te één uur, w.b. van 8 Meter X 25 X 14, eiken Ribben 8 Meter X 14 X 14, eiken Platen 4 Meter X 25 X 14, Palen en wat meer is te bezichtigen op den morgen van den verkoop. Mede zal worden verkocht, ten verzoeke van den Heer Mr A. H. KUIPERS, curator in het faillisse. ment van Kr. Arendse te St. Laurens 7 te zien één uur voor den verkoop. De Taxateurs-Vendumeesters, DE GROOT HONDIUS. De Notarissen A. DE NEELING te Middelburg en J. L. VAN DER HARST te Vlissingen, zijn voor nemens a contant te vei-fcoopen wegens opheffing der winkelzaak op des middags te één uur: a. Gereedschappen, b.v.Boormachine, Veldsmidse voor hand en electrisrh, Draai bank met Motor, Leiding, As, Drrjtwerk en Stoelen, Bankschroe ven, Aambeeld, Slijpsteen en ver dere Gereedschappen, rood Koper, Weegschaal, Toonbank met mar meren blad enz b. Kantoormeubelen, als: eiken Cylinder four aau, Bureaustoel, Tafels, Smith-Pre mier Schrijf machine No. 10. in verschillende mooie modellen, Bureaulampen, 100 Philipslampen, Schakelborden eu verdere electrici- teitsbenoodigdheden, Zaklantaarns, electrische miniatuur Sporen met toebehooren, eóactrssche Kamer- bioscoop met 1200 Meter film en wat meer is te bezichtigen daags vóór den verkoop van 1—4 uur en op den morgen van den verkoop. De Taxateurs-Vendumeesters, DE GROOT HONDIUS. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Goes brengen ter alge- meene kennis, dat de zullen worden aanbesteed op Maandag 24 Maart 1924, des voormiddags 10 ure, ten Raad- huize Bestek eu voorwaarden liggen van heden af ter secretarie ter inzage voor belanghebbenden, op eiken werkdag van 's morgens 9 tot 's middags 2 uren en zijn tegen be taling van f 0 25 verkrijgbaar. De ioschrij vin'gsbi Ij etten moeten uiterlijk op het uur der besteding in een gesloten bus staande op de secretarie worden geworpen Nadere inlichtingen verstrekt de Directeur vau Gemeentewerken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3