Uil de Provincie. Toen het grijze oolbert-costuuin aan het woord bleef ben ik er tusachen uit ge- kaepen. Ik vroeg op straat aan een po- litie-agent den weg naar den gemeente raad, en daar ben ik op m'n dooie §emak naar toe gekuierd. In den raad kreeg ik een goed plaatsje op de publieke tribune. Maar toen ik de vergadering inkeek (nou komt het, amice 1) was het of ik op ,slag bevroor. Want er stond iemand te speechen, en de •peechende man was niemand anders dan hetzelfde grijze colbert cosluum, met den eelfden kop er op. Ik zag de armen weer zwaaien, ik hoorde hetzelfde geluid. Droomde ik? IJlde ik? Ik werd koud van angst. Meneer," vroeg ik aan een lan gen k8rel naast me, „wie is die spreker?" De vent keek me minachtend aan en zei „Ken je hèm niet eens? Dat 's onze Kornelis. Kornelis ter Laan. de sociaal. Een reuze-kerel!" Geen minuut later stond ik buiten. Een kwartiertje kuieren in de milde zon en onwillekeurig was ik in de richting van het Binnenhof gewandeld. En ik besloot oog maar eens in de Kamer binnen te loopen. Wat er toen met mo gebeurde, zal ik actoit vergeten. Ik keek in de zaal Ik zag weer hetzelfde calbert-costuum, met den flinken kop; ik luisterde, ik hoorde dezelfde stem; ik zag ook weer de armen zwaaien. Het klamme zweet brak me uit. Kunt u me ook zeggen wie er aan het woord is?" vroeg ik heesch aan m'n buurman. „Zeker me meer," was het beleefde antwoord, dat 's K ter Laan, de sociaal. Een reuze-kerel!" Ik weet niet precies meer Wat er ge beurd is, amice. Ik kwarrt tot bezinning, toon ik in den trein zat. Veertien dagen lang heb ik nachtmerries gehad van K. ter Laan, den stouze-kerel, in het grijze calbert-costuum. De man in het grijs was Due een obsessie geworden. Op het verzoek om verklaring en uit leg van zijn vriend lost de heer Hans nu de puzzle op en antwoordt: Je hebt eenvoudig drie keer don heer K .ter Laan (Kornelis, den reuze-kerel, den man in het grijs) gezien en gehoord. Hoe dat kan? Och, gemakkelijk. Het was in de dagen dat hij nog Hagenaar was, een bekende prestatie van dezen afgevaardigde, dat hij op denzelfden dag, ja, in hetzelfde uur in de Kamer en in den raad sprak. Hij fietste dan even van het Binnenhaf maar de Groenmarkt en viel met z'n neus in de boter-van-het-debat. En zoo is het éénmaal gebeurd, dat hij met deze spor tieve manoeuvre z'n ejgen record sloeg: hjj had een speech gehouden in de Ka mer, fietste 'met een aardig vaartje naar de Groenmarkt, vroeg daar eenige minu ten na z'n binnenkomst het woord, fiet ste na afloop van z'n raadsrede weer naar het Binnenhof terug, en kwam daar net op het oogenblik, dat hij z'n repliek kon uitspreken. Ziedaar. En dien record-rit heb jij nu (toevallig) joist getroffen. Terwijl jij' op je dooie gemak van de Kamer naar den raad en van den raad naar de Kamer kui erde,6 wielrende Kornelis ter Laan je voorbij, en was er dus veel vroeger dan jij En kwam dadelijk aan het woord. Overigens kan ik me best begrijpen, dat je er min of meer gek van werd. Maar wij hier, in dit milieu, zijn aan dergelijke buitensporigheden gewend. We hebben véél mannen-in-het grijs, in allerlei genre en van allerlei snit Rijwielkaarten. Binnenkort zullen de rijwielkaarten bij ide Spoorwegen in prijs worden verlaagd en voor gewone rijwielen over afstanden van ten hoogste 10 K.M. worden be schikbaar gesteld tegen 30 ctbjj 10 stuks voor f 2.50. Schoolgeldregeling met ge- zins re ductie. Het antwoord van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw op de Tragen van hel Eerste Kamerlid De Veer in zake gemeentelijke schoolgeldveror deningen met gezinsreductie luidt als volgt: Tegen de schoolgeldverordening voor het lager onderwijs in de gemeente Gro ningen is door ondergeteekende, evenals tegen de desbetreffende verordening der gemeente Nijmegen, bezwaar gemaakt, (omdat daarin een bepaling betreffende gezinsreductie was opgenomen. Het bezwaar grondde zich op de over weging, dat het voorschrift omtrent de gezinsreductie bij de wijziging vau de I>. O.-wet volgens de wet van 16 Febr. 1923 vervallen is in verband met het bij deze laatste wet mede gewijzigd art. 62. Het gemeentebestuur van Groningen verzocht goedkeuring van de verordening te willen bevorderen tot ultimo Febr. 1924, omdat de voorgedragen schoolgeld regeling in de plaats moest treden van de verordening, die, ingaande 1 Januari 1923, niet meer van kracht was en ver traging van de invordering, als gevolg van briefwisseling over het geopperd he rwaar, nadeel beteekende voor de finan ciën der gemeente. Aan het verzoek van het gemeentebe- rtuur is gunstig gevodg gegeven, met de bedoeling om bij de na afloop van dien termijn opnieuw aan te vragen goedkeu ring het bezwaar nader aan do orde •te stellen. Het is den ondergeteekende bekend, dat pok andere gemeenten een schoolgeldre geling met gezinsreductie wenschelijk ach ten Bereids "is ondergeteekende met zijn 'ambtgenoot van onderwijs, kunsten en wetenschappen in overleg getreden om trent den weg, in te slaan ten einde zoo mogelijk den gemeentebesturen ten deze bewegingsvrijheid te laten Melklevering naar Duitse fa- land. up verzoeK van ae Tereinigte Milch- versergungen te Essen is het dagelijks te leveren kwantum melk teruggebracht van 75.000 L. tot 50.000 L. Het op deze wijze in Maart te weinig afgenomene zal in April warden afgenomen. De inelk- leveringen naar Diuitschland" loopen den laatsten tijd zeer onregelmatig. Een socialistische dame over hot dansen. In den Gemeenteraad van Amsterdam zei gisteren mèvr. Pothuis-Smit o.a. het volgende over het dansen: Ik geloof niet, dat het vreemdelingen- bezoek veel zal toenemen, indien het dansverbod zou worden opgeheven. Ik geloof echter wel, dat het bezoek aan caté's en restaurants zou toenemen door opheffing van het dansverbod. Doch ik voel er niets voor om zulk een protectie te steunen. De tegenwoordige moderne dansen acht ik een vorm van decadentie. Ik beroep mij op „De Katholieke Vrouw", waarin de meening werd afge drukt van verschillende medici, die waar schuwen tegen den zenuwsloopenden in vloed der moderne dansen en de geva ren voor de moreele en lichamelijke ont wikkeling der jeugd. De beweging om te dansen komt ook niet voort uit de Am- sterdanische bevolking, doch van enkele café's en restaurants. Mijn hoofdbezwaar tegen het opheffen van het dansverbod is het gevaar voor de jeugd. De ervaringen in Den Haag zijn waarschuwing genaeg. Er worden thans zes vergunningen voor dansen verleend: vijf op den Zeedijk en een in de Nieu- webrugsteeg. Ik heb ze bezocht en vond er een opwindende sfeer. Ook zag ik daar minderjarige meisjes, die er mis schien heen warden gelokt. Nu wil men uitbreiding van de dansgelegenheden. Dan zal de sfeer daar dezelfde zijn, misschien nog gevaarlijker. De tijden zijn ernstig, al wil ik niet vervallen in somber ascetisme. Ik ben gaarne voor volksfeesten. Doch de zwoele atmosfeer der danshuizen heeft met vroolijkheid niets te maken. Allerlei. De gemeenteraad van Amsterdam heeft een motie aangenomen, waarin wordt gezegd dat er gelegenheid tot dansen in het openbaar gegeven moet worden.'De burgemeester zal nu „op beperkte schaal" en mét strenge waarborgen" dansvergun- ningen geven. Tweede Kamer. Gisteren eens geen begrootingsdebatten. Eerst wat kleingoed. Brj een supp'etoire begroeting van Wa terstaat kwam de heer Van Gijn nog eens terug op het gebeurde met de Duit- sche- chèque, die aan het Departement was „zoek geraakt" en aldus door de waardedaling van de mark den Staat een schadepost bezorgd was van maar even f 127.000. Even streng als deze spreker wraakte ook Minister Van Swaay de non chalance van de betreffende ambtenaren; evenwel het heele geval ging niet hem maar zijn ambtsvoorganger aan. Als de betrokken ambtenaren daardoor hun straf ontloopen, is dat toch sterk te ver- oordeelen 1 Een suppletoire voor Financiën bracht een ander minder prettig gevalletje naar voren, de aanschaffing n.l. ten behoeve van het Rijk van een 25.000 melktransport- kannen, waarmee ook niet alles in het reine schijnt te zijn al is het ge- wenschte licht nog niet over de zaak opgegaan gezien althans de weigering der Algemeen© Rekenkamer om den be- treffenden post goed te keuren. Ook hierin berustte de Kamer met eenig gesputter. Toen kwamen de tongen los over de plannen der regeering ten aanzien van het b i e r en de t h e o. Den accijns op bier wil ze verhoogen van 60 cents tot 1 gulden 50 per hectoliter; het invoerrecht op bier brengen van f 7 per H.L. op f 12 dat op thee van f 25 per 100 K.G. op f 75. Gerekend wordt, dat dit wetsontwerp ruim 10 miljoen zal opbrengen. De eigenlijke oppositie kwam natuurlijk uit den rooden hoek. Het spreekt van zelf, dat de socialisten zich zoo'n mooie kans om onder het thee- en bier-levend publiek propaganda te maken zich niet mochten laten ontglip pen. Vandaar dat de heer Ter Laan in wijdloopige beschouwingen trad, die ver buiten het terrein van het ontwerp lagen en de jammerklacht aanhief, dat elk onsje thee met 5 cent zal belast worden en dat verhooging van den bier-accijns zal leiden tot veel fraude en meer jenever- gebruik. Dr v. Ravesteijn zong dit liedje nog eens over en de socialisten Hiemstra en mej. Groeneweg, de eerste namens de landarbeiders, de laatste namens de huis vrouwen, hieven nog eens weer een re freintje aan over de dure thee. Natuurlijk zijn er aan een bekistinghef fing als deze bezwaren verbonden. Zoo kwam dhr. Gerritsen (V.B.) als bezwaar aanvoeren, dat de thee, het product van ons Indië, eenzijdig wordt belast, terwijl de koffie, voor driekwart van vreemden bodem afkomstig, vrij uitgaat. De heer Oud, als woordvoerder der vrijz.-dem. fractie erkende volmondig, dat ook hij geen kans zag de begrooting slui tend te maken zonder naar dergelijke maatregelen om te zien. Maar dan ook wilde hij ze enkel toepassen om voor 1925 het evenwicht in de financiën te herstellen en dies had hij een amende ment ingediend, teneinde de he-iingen met 1 Januari 1926 te doen afloopen. Ook de Vrijheidsbom! vvenschte aan liet tijdelijk karakter van het voorstel te zien wast- gehouden, al gaf dan een sub-amendement van Gijn uitstel tot 1 Juli 1927. Minister Colijn verdedigde in een kloeke rede zijn ontwerp. De regeering heeft zich voorgesteld 90 millioen van het te kort te vinden door verlaging van uitgaven en 38 millioen door ver hooging van de heffingen. Dat dit noodig is, hebben de meeste sprekers er kend. Zijn er geen betere heffingen? vroeg id© heer Ter Laan. In het algemeen is het waar, dat deze hel'f.ng geen rekening houdt met het draagvermogen. Maar dit geldt voor eiken accijns en voor elk invoerrecht dat het karakter van een accijns draagt. Maar het draagvermogen is thans niet meer de eenige maatstaf voor de wen- schelijkheid eener heffing. Thans hebben een aantal personen, vertegenwoordigende een vermogen van 230 millioen gulden, Nederland verlaten. Dat is een factor, waarmede ook rekening dient te warden gehouden. De heer Van Ravesteijn hooft thee een volstrekt noodzakelijk levensmiddel ge noemd. Dat gaat wel wat ver. Het is een genotmiddel, dat in Nederland ruim ver bruikt wordt, maar er zijn genotmiddelen, die veel ruimer verbruikt worden. Er wordt lVs K.G. per hoofd verbruikt, terwijl in een arbeidersgezin 12—17 K.G. koffie ver bruikt worden. Het onderzoek naar de mogelijkheid, om ook een recht van koffie te heffen, is niet zoo gunstig uitgevallen. De koffie is thans hier te lande volkomen vrij. Dientengevol ge heeft de koffiehandel zich hier op gewerkt tot een hoogst belangrijk centrum voor de Europeeache markt en waar België het invoerrecht op koffie heeft afgeschaft is de verplaatsing van de koffiemarkt naar Antwerpen, als hier een recht wordt geheven ,niet denkbeeldig. Ook is de be reiding thans hier te lande vrij. In ver- Voor de fabricage worden uitsluitend zui vere grondstoffen gebezigd. Deze grondstoffen worden altijd verwerkt, geheel onaf hankelijk van hun marktprijs. Dit is één der oorzaken, waar door Erdal steeds gelijkmatig en absoluut goed van kwali- band daarmede zou een opslag van koffie hier te lande groote bezwaren opleveren. Voor de links che amendementen voelde de minister niet veel, omdat geheel ons belastingstelsel op de helling moet en de Minister gesteld, dat zijn ministrieel leven gerekt wordt tot den zomer van 1927 vóór dien tijd toch wel met zijn plan nen zou kunnen gereed zijn. Met de stem ming liep het nog al vreemd, aangezien een groot deel der rechterzij-Je zijn stem gaf aan het sub-amendement-Van Gijn, hetwelk met 42 tegen 3d stemmen werd aangenomen, doch de rechterzijde en blo', daarna het gesubamendeerde voorstri-Oud afstemde Ten slotte werd het ontwerp met 48 tegen 30 stammen (rechts-links) aange nomen. Vandaag is de zomertijd (wetjes Braat en Staalman) aan de orde. Teekennietl Het is mogelijk, dat binnenkort zal worden gewerkt met lijsten ter teekening, om te protesteeren tegen het bekende Kon. Besluit, inzake den toe- latingsleoi'tijd tot de lagere school. Mogelijk is het overbodig, maar wij her halen voor alle zekerheid, de waarschu wing tot onze menschen: Teeken niet' Laat u niet bepraten. Wij doen niet mee aan protestbewegin gen, als deze, tegen onze Christelijke re geering, die voor zon oneindige moeilijk heden zich ziet geplaatst, om ons land te redden van den financieelen ondergang. Wij hebben het volle vertrouwen in onze eigen volksvertegenwoord.gers en in onze eigen onderwijsorganisaties en houden ons verre van een actie, als de S.D.A.P. of als „Plattelanders" opzetten! De officieren van den marine-stoom vaartdiens c 2j kl dr. J. Mrti en A. Hoog kamer worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. depotschip „Vali", dat van Willemsoord naar Vlissingen zal worden overgebracht. De Heer J. A. F. Hermans, arts te Ossenisse, is met ingang van 15 Maart a.s. benoemd tot gemeentegeneesheer te Mierlo. Met ingang van 1 April n.s. is be noemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Heemstede, de heer El J. CL Hermans Ie Ossenisse. (,,M. C,") Van oen raadslid, dat geen contributie wou betalen. De vo rige week is het vrouwelijk raadslid van Brouwershaven, mevr. Platteschorre-Van Dongen door deafd- van de S.D.A.P. ge royeerd, daar zij weigerde haar contributie schuld te betalen. Mevr. Platteschorre wenschte echter haar raadszetel niet prijs te geven. Noodlottige aanvaring. Dinsdagavond heeft op de Wester-Schelde nabij Bath weder een zeer droef scheep vaart-ongeluk plaats gehad. Het schip van schipper Vermeulen uit Middelburg is aldaar aangevaren door het s.s. „Abbe- lcerke". Het eerste schip is gezonken en daarbij hebben de jonge vrouw van den schipper en de ongehuwde knecht het leven gelaten. De schipper zelf kon slechts met groote moeite worden gered door de be manning van een Thoolsch vaartuig, schip per Schot; de totaal uitgeputte man werd aan boord gebracht van de „Alberkerke" welk schip den geheelen nacht op de plaats van het onheil bleef, en is daar liefderijk verpleegd. De schipbreukeling- werd gistermorgen vanaf het schip te Vlissingen aan wal gebracht en bevindt zich thans bij zijn familie te Middelburg. („M. C.") Onze correspondent wiens bericht te laat voor ons nr van gisteren binnen kwam mgldt ons nog, dat de over varen tjalk Eben-Haëzer direct in de j diepte verdwenen is. De knecht en de schippersvrouw zijn nog in de roeiboot gesprongen, doch deze Is tusschen de tjalk en de Abbekerk verpletterd. Van de lijken is nog niets gevonden. Bij Kon. Besluit is op verzoek eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend aan den res. Ie luitenant J. A. Gros van het 14e reg. inf. Bij resolutie van den Minister van Financiën is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger A. Loose van het kan toor der directe belastingen en accijnzen te Breskens naar het kantoor dier mid delen te Vianen. Middelburg^. Gisterenavond haddebuurt- commissie voor Lange- en Kortedelft de bewoners bijeen geroepen ten einde reke ning en verantwoording te doen over de voor het feest in September ontvangen en uitgegeven gelden. Nadat de rekening was goedgekeurd en aan het vrrj be langrijke overschot een bestemming was gegeven, nam de commissie ontslag, maar werden 5 der heeren onmiddellijk her kozen en de beide opengevallen plaatsen aangevuld, in verband met het koninklijk bezoek en de herdenkingsfeesten in Augustus. In verband met die feesten werd door den heer W. Hioolen in den breede uiteengezet, wat de bedoeling is met het openluchtspel, waarvoor zeer veel geld noodig zal zijn. Maar naastdien zal een algemeene versiering zeer welkom zijn. ,maar vooral voor de straten, die de koninklijke stoet zal passeeren, is een vast algemeen plan zeer gewenscht. De commissie werd dan ook gemachtigd, een binnenkort te houden vergadering van alle buurtcornmissies bij te wonen en kreeg verder ook vrij mandaat. De aanwezigen waren na de uiteenzetting der plannen enthousiast om daaraan krachtig mede te werken. Aan mej. J. J. Blok, hulpschrijfster ten Parkette van den Ambtenaar O. M. kantongerecht tc Middelburg is op haar verzoek eervol ontslag uit hare betrek king verleend. Kloetinge. Gisteravond werd in de Ned. Herv. kerk door „Cloeti-ng's Gemengd Koor" (directeur de heer S. J. Tam- minga) een uitvoering gegeven, die niet zoo druk als de vorige door het belang stellend publiek bezocht was. Ds Meloen sprak vanaf den kansel het votum uit en gaf na een kort inleidend woord de leiding over aan den Directeur. De 10 nxs van het programma werden op voor beeldige wijze vlug en toch ook niet te vlug achter elkaar afgewerkt, zoodat lang durige pauzen werden vermeden en msde daardoor de stemmige rust in het wel vriendelijk, maar schamel verlicht kerk gebouw tot het eind toe bewaard bleef. Het koor (alle zangeressen op één na droegen het altijd weer mooie Zuid- bevelandsch costuum) zong 11 liederen. Het kwam ons voor, dat het, sedert zijn vorige uitvoering, wat verzwakt is in ledental, hetgeen ook in den zang uit kwam. Van de 11 liederen werden ver scheidene zuiver en met gevoel ge zongen en wij meenen te mogen zog gen, dat de Directeur uit het koor ge haald heeft, wat er uit te halen was. Wat kwam in „Mijn Nederland" de sopraan goed uit! Maar bij enkele nummers liet de zuiverheid wel wat te wenschen over. Het slot van „Zonnezang" voldeed b.v. niet, terwijl ook in „Gij, lieve vooglen" veel vlekjes voorkwamen, gezwegen nog van het mislukte begin van „Lentezang". Ook de uitspraak kon beter. De slot medeklinkers werden te veel verwaar loosd. Maar bij goeden wil der leden en ernstige, aanhoudende studie overwinnen ze onder leiding van hun directeur deze moeilijkheden een volgend maal wel. De foutjes waren in geen geval te wijten1 aan een te zwaar programma. De soliste, mevr. van Ballegoijen de Jong uit Goes, zong een zestal liederen, die onder bijzonder stille aandacht wer den aangehoord. Zij droeg niet weinig brj tot het slagen van dezen avond. De bekwame Middelburgsche organist, de heer A. van Os, gaf enkele malen heerlijke kerkorgelmuziek. Ds Meloen eindigde na een kort slotwoord met het „Onze Vader". Heinkenszand. Gisterenavond werd in de Chr .school een ouderavond gehouden. Djoor het hoofd der school dhr C- West- veer werd een onderwerp behandeld over „De opvoeding van het kind in huis". Hij deed zien dat er zooveel afhangt hoe de opvoeding in huis geschiedt. De ouders moeten hun plicht niet afschuivea op de school. Al worden niet altijd aan stonds vruchten gezien, het goede zaad ontkiemt en we zien latev heerlijke Trach ten, die wo niet hadden verwacht. Een en angler wordt met voorbeelden toege licht. Na dit onderwerp wordt gelegen heid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen. Na nog een les te heb ben bijgewoond over Vaderlandsche Ge schiedenis, wordt deze gezellige bijeen komst met dankzegging gesloten. Krabbendijke. Woensdagavond gaf de Christelijke zangvereeniging „Hosanna" onder leiding van den directeur dhr. J. Benou een zanguitvoering, die goed ge slaagd kan genoemd worden. Dhr. Lou- werse sprak een openings- en slotwoord. De opkomst was tamelijk. Het goed ver zorgde programma werd achter elkaar af gewerkt.. Er waren enkele heele goede nummers bij, zooals ,,'t Lied is voor allen". Ook de stukjes met bromstemmen klonken goed. De solozangen hadden goed kunnen zijn, jammer echter dat de orgel begeleiding te hard klonk. Wemelditvge. Dinsdagavond had deeind- les plaats van den landbouwwintercur- sus. Aanwezig waren de Rijkslandbouw- consulent. Dhr. Stevens en eenige be langstellenden, w.o. dhr. burgemeester. Het diploma werd uitgereikt aan G. Scliouwerxaar, A. Veerhoek, M. Bredouw, M. Jeremiasse, F. de Mul en P. Bolle- Kapelle. Woensdagavond gaf het Ned, Herv. Kerkelijk Zangkoor alhier, onder leiding van den directeur dhr H. Wlolzalc een uitvoering in de Ned. Herv. kerk. Het gebouw was geheel gevuld met een schare belangstellende toehoorders. Na een korte inleiding door den pastor loci, dr J. Di Schmidt, werden een 17-tal liederen ten gehoore gebracht. Het is niet doenlijk van alle een beschrijving te geven. Slechts enkele opmerkingen. Over het algemeen was de keuze der liederen een gelukkige. Alleen de melodie van „Hoe zijt gij 200 bedrukt, mijn ziel" was wat eenvormig, terwijl de toon wat zakte. Ooft kou de orgelbegeleiding tfij de soli iets zachter gehouden zijn, om de zang beter te doen uitkomen. Da no. 1 „Lof en aanbidding^ en „Avondlied", met zeer zuivere soli werden keurig uitgevoerd. Een waardig slot vormde de „Starrenhemel" van Van Alphen, een nummer, dat zoowel wat koren als de soli betreft, alleszins te roemen valt in zuiverheid en weergave. Het is een uitvoering, waarop en zangers en di recteur met voldoening terug mogen zien. Na een kort slotwoord eindigde dr J. D. Schmidt. De Gerei'. Knapenvereeniging alhier kwam in jaarvergadering met begunstigers en genoodigden feestelijk bijeen. De leider Th. Fossen sprak een openingswoord. De secr. deelde mede, dat de vereeniging 10 leden en 52 begunstigers telt. De ponn. deed verantwoording over gehouden be heer. De inkomsten bedroegen f 149,55 de uitgaven f 80,91, batig slot f 68,64. De bibliothecaris meldde, dat de bookerjj bestaat uit 78 boeken. 13 nieuwe werden aangekocht. Opst lien over vaderlandsche geschiedenis, kerkgeschiedenis en zending alsmede gelukwenschen van afgevaardig den, volgden. Bij den gehouden wedstrijd in het voordragen, behaalde G. J. Louise Ohr.z. de eerste en J. D. Fossen de tweede prijs voor ernst; Jacob Eversdjjk de le prijs en M. Van Hoorn, de 2e prjjs voor luim. Leider Poortvliet sprak het slot woord. (Belangeloos bericht.) Door dr Wi. F. Pfeiffer alhier wor den twee maal daags draadloos de weer berichten opgevangen, vanwege het Mete orologisch Instituut de Bilt verstrekt. Deze berichten worden ten gerieve van het publiek aangekondigd. Wiwenkerke. In de Donderdag gehouden raadsvergadering waren afwezig Joh. van der Maas, weth., en de leden De Regt en Breure, terwijl er een vacature is. De heer J. C. Kramer had bericht, dat hij zijn be noeming als lid van den raad aanneemt. Een uitvoerig schrijven omtrent den gun- stigen uitslag van de reeds vroeger hier vermelde procedure werd voorgelezen. Uit het antwoord van Ged. Staten op het door den raad ingediende verzoek tot verlaging van de tract-imenten van burgemeester, secretaris en ontvanger, en dat der wet- ho ders n et 20 pet, als ede tot schra p ng der presentiegelden, bleek, dat naar de voorzitter opmerkte, de raad niet beter doen kon, dan te besluiten dat verzoek te doen vervallen, Van verschillende zijden werd opgemerkt, dat het den wethouders en raad.-leden vrij staat, in de gemeente kas terug te storten, wat zij meenden daar uit te veel te hebben ontvangen. Van den Inspecteur der directe belastingen was be richt ingekomen, dat de 100 opcenten ver moedelijk f 7000 minder zouden bedragen dan vroeger was geraamd. Naar aanleiding daarvan werden verschillende middelen genoemd, waardoor dat verschil kon wor den gecompenseerd. Tenslotte was men van oordeel, dat er bij 't opmaken der vol gende begrooting meer gegevens dan thans bekend zouden zijn, en er dan spijkers met kappen geslagen konden worden. Ben schrijven van de oudercommissie te Kam perland, inhoudende, dat die commissie een motie tegen de verhooging van den toelatingstijd der leerlingen van de Lagere school had aangenomen en ter kennis van den Minister gebracht en verzoekende den steun van den raad in deze aangelegenheid. In verband met het uitstel tot 1 Sept. o.». besloot de raad zich tot dien datum van stappen te onthouden. Een schrijven van de Prov. Brandweer-organisatie werd voor kennisgeving aangenomen. De voorz. weea

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2