Onderwijs. Qemengii ieiws. Allerlei. Laatste BericMen. Rechtszaken. Burgerlijke Sfani MarkttericMea. Posterijen en Telegrafie. Advertentiën. COMPSkGMQH Telers gevraagd Een Woonhuis en Erf voor Oudelande door J. J. Homburg t» êoes. Geref. Kerken.. Beroepen te Oldeboorn Y. Veil inga, eaad. te Scharnegoutum. Cbr. Geref. Kerk. Bedankt voor Kampen door J. L. de Vries te Rijnsburg; voor Oud-Beijer- ïan-d door J. B. G. Croes te IJmuiden.- Geref. Gemeenten. Beroepen te Werkendam R. .Kok te Aagtekerke. Doopsgez. Gemeenten. Beroepen te Ouddorp B. Koovmahs te Vlieland. Ds M. Hofman te Rijssen hoopt Zondag 30 Maart a.( afscheid te nemen van de Geref. Gemeente te Rijssen en Zondag! 6 April d.a.v. zijn intrede te doen bij de Geref. Gemeente te Krabbendijke, bevestigd te zijn door ds Kersten van lerseke. Ds C. van der Voort van Zijp, lid ran de Tweede Kamer, herdacht 5 Maart deii dag, waarop hij voor 25 jaar beves tigd werd als predikant der Ned. Herv. gemeente te Vuren en Dalem. Daarna stond hij van 1903 tot 1908 te Doesburg en legde 31 Mei van laatstgenoemd jaar zijn bedeniing neer wegens zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer in het kies district Tietjerksteradeel. Van Room sch tot Hervormd Zondag had te Renkum in de Ned. Herv. Kerk een nooit voorgekomen plechtigheid plaats. Vijf volwassen personen, vroeger behoorende tot de Roomsch-Katholieke Kerk, werden door Ds P. de Looze als lidmaten bevestigd. De belangstelling der gemeente was zóó groot, dat 't ruime kerkgebouw, waarin 't getal zitplaatsen in de laatste jaren herhaaldelijk i3 vergroot, de schare niet bevatten kon. (Rotterd.) Een waarschuwing! Men schrijft aan de Rott. „Op zekeren morgen kreeg ik bezoek van twee heeren, die mij uitermate vrien delijk begroetten. In den loop van het gesprek bleek, dat de een Geleinse heette; de ander noemde zich Meure. Denkelijk wordt deze naam geschreven: Möhro. Ze konden goed redeneeren op geeste lijk terrein, doch verhieven zich in hun gesprek hoog boven alle kerkelijke ge zindte. waar tegenover ik mijn stand punt uiteenzette, hen in bescheidenheid wijzend op art. 28 onzer Geloofsbelijdenis. Volgens hun zeggen was Möhre Her vormd, Geleinse Chr. Gereformeerd. Het bleek, dat ze een beroep kwamen doen. op de „offervaardigheid van mijn hart voor hun wel moeilijk, maar toch zoo heerlijk werk: de Stadszending". Toen ik het tractaat (Evangelisch Zen- dingsblad, uitgave van het Comité voor ïvang. Stads- en Landzending) inzag, vroeg ik, waarom daar geen namen van bekende personen op voor kwamen. Het guitwoord was: „Welke namen wilt u hebben? Daar is Möhre en ik ben Ge leinse". Ik wees ben er op, dat de pers her- tiiaaldelijk wijst op kwade praclijken bij foei colporteeren, wat zij ook wel zouden weten. Toen volgde er een schelden op de geheele pers, „De Wekker" incluis. En toen ik opmerkte, dat ik voorloopig wiet zou ingaan op hun verzoek, voeg den ze me nijdig toe: „Je hadt beter gedaan in de Herv. Kerk te blijven. Dan zon je er beter aan toe zijn geweest". Toen kozen de heeren het hazenpad, om bij mijn roomschen buurman te trachten beter hun slag te slaan." Tot zoover onze berichtgever. Wij ge ven dit hartgrondig advies: Men leze en berleze dit schrijven terdege en volge j let voorbeeld van den schrijver! Tot onderwijzer aan de Koningin ümmaschool te Amsterdam is .benoemd €e heer J. J. Leijs te lerseke. Eergister is te Den Haag 't stoffelijk ■overschot ter aarde besteld van den beer !i- J. P. de Beste, oud-schoolhoofd, die pas met 1 Maart j.l. zijn ambt had neer gelegd. De belangstelling was bijzonder groot. Achtereenvolgens voerden bet woord de beer J. H. van Westendorp, in specteur van bet onderwijs in de in spectie 's-Gravenhage, de heer Vorrink namens den wethouder van 's-Graven hage, de heeren Valken, .Smelt van der Houwen, De Bel, Boerman en Enter. Een Sier zoons zeide namens de familie clank. Geslaagd aan de universiteit te Groningen voor candidaatsexamen Ro- toaansche taal en letterkunde (Fransch) fle heer P. H. A. van Luyk, en aan de universiteit te Amsterdam voor candi- fflaats-examen Romaansche taal en let terkunde (Fransch) (met lof) de heer M. 8e Jong. Rijksdagnormaallessen. Met ingang van 1 Sept. a.s. zijn be- ■ocTïid aan de Rijksdagnormaalessen te lOer.jtburgtot directeur en onderwijzer de er ^'..va n(^er Worp te Oldenzaal; tot jüiderwijzers de heeren J. P. Roozersdaal te Middelburg, F. L. Hage te Rotterdam tet W-. Nieuwenhuijse te Voorburg. Aan het pe.s meet van de Rijksnormaal lessen te Oostburg is tegen denzelfden datum eervol ontslag verleend, behalve (mui de onderwijzeres in de handwerken »ej. Risseeuw en den onderwijzer in de lichamelijke oefeningen, de heer A. C. Kiviet, beiden te 0 astburg. ,'r'l Ongelukken. Toen Zondagmor gen de landbouwer Te R. wonende te Wilp, zich met paard en rijtuig naar de kerk wilde begeven, is hij in het rijtuig plotseling overleden. Te Bellingwolde is een kindje van een arbeider H. in een kinderstoel in brand geraakt en aan de brandwonden overleden. Te Veghel is de 60-jarige juffrouw V., terwijl zij' ge zond en wel met haar vriendinnen baar 60sten verjaardag vierde, onder het drin ken van een kop koffie dood gebleven. Inbraken. Te Pjjnacker is tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebro ken in de woning van den landbouwer G. van der Kooij, Eien bedrag van f 300 aan contanten en eenige effecten zijn er gestolen. Te Zostermeer is ingebroken in het kantoor van de baterhandelaren Gebr. Noordam. De brandkast, welke geer. papieren van waarde bevatte, werd ge forceerd; een bedrag van f 15.000, dat in een andere kast voor het grijpen lag hebben de dieven over het hoofd gezien. Te Gorssel is ingebroken in twee on bewoonde zomerverblijven. Ontvreemd zijn een aantal dekens, beddegoed, heeren- en dameskleeding en verschillende huishou delijke artikelen. De politie doet onder zoek. Het meubilair van den ex- kroon prins. Op Woensdag 19 Maart zal publiek worden verkocht het meubilair van den voormaligen kroonprins. De verkoo- ping zal gehouden worden in de pastorie te Oosterlund, op W'ieringen. Men verwacht dat deze verkooping veel vreemdelingen zal trekken. Door een varken aangeval len. Te Sprang (N.-Br.) werd de 16- jarige zoon van een landbouwer, terwijl hij in een varkenshok werkzaamheden ver richtte, door een varken aangevallen, dat hem een stuk vleesch uit zijn dijbeen scheurde. Onmiddellijk was een geneesheer ter plaatse, die de wonde hechtte. -De drievoudige moord uit 1909. Lambert Pomp, die in verband met den drievoudigen moord te Koekangerveld is gearresteerd, ontkent iets met den mcord uitstaande te hebben. Gevaarlijke vondst. Te Rijs sen is op het fabrieksterrein van de firma Ter Horst Co., bij het graven een kist met 200 scherpe patronen gevonden. Zij hebben een doorsnee van ongeveer IV2 c.M. terwijl de kogels kegelvormig waren. In de huls zat een zwarte, poederachtige massa, wat eens kruit geweest is. De slaghoedjes waren nog ongeschonden. Een brandstichts^er. Nadat Zondagmiddag brand was uitgebroken in den hooiberg bij de erven V. te Ermelo, is Maandagochtend bij den buurman, den smid B., brand uitgebroken in een houten schuur, staande achter zijn woning. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon alleen de belendende peroeelen nat hou den en voor verder onheil bewaren. Het perceel brandde geheel af. Kort daarop zagen de buren, dat de woning van B. in brand stond. E. vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie. Nadat met een paar emmers water deze brand was gebluscht, werd een onderzoek inge steld. De verdenking viel op de 14-jarige dienstbode, die bekende niet alleen het huis, doch ook de schuur in brand te heb ben gestoken. Het meisje is door de po litie gearresteerd. („Tel.") Eenlaffe overval. Gisterenmid dag hebben twee mannen, zich uitgevende voor controleurs van de gemeentelijke Eiec triclteitswerken onder voorwendsel den meter te moeten controleeren, toegang we ten te verkrijgen tot een perceel aan de Spuistraat te Amsterdam, waar eeu dame, een weduwe, alleen woont. Boven geko men grepen de twee kerels de dam© vast en brachten haar met een breekijzer eenige slagen op het hoofd toe. Daarna doorzoch ten de aanranders eenige trommels met papieren, die zij op den grond verspreid den. De dame was inmiddels opgestaan, opende een raam en riep omi hulp die even later van de buren kwam opdagen. De indringers waren toen echter reeds ge vlogen. Waarschijnlijk hebben zij niels meegenomen. De verwondingen met het breekijzer toegebracht, bleken niet vaD gevaarlijken aard. Groote brand. Door het omver- loopen van een petroleumkachel brak gis terenavond omstreeks 12 uur op de tweede verdieping van een perceel Keizersgracht te Amsterdam brand uit. Doordat het trap penhuis spoedig in brand stond, zagen de bewoners zich den weg naar de straat afgesneden. Een agent en enkele voor bijgangers slaagden erin, door een belen dend perceel zich toegang te verschaffen. Langs denzelfden weg als zij gekomen waren, wisten zij vijf bewoners van de tweede verdieping in veiligheidr te bren gen. Op straat zagen verschillende per sonen op do derde verdieping menschen voor d© ramen staan, die spoedig door de omhoog gaande vlammen werden verdre ven. Juist arriveerde de brandweer met redladders. Langs den achterkant van het perceel slaagde men erin het hier wonende gezin, bestaande uit vader, moeder en zes kinderen in veiligheid te brengen. Het perceel brandde geheel uit. Het eiland Schiermonnik oog. Op het eiland Schiermonnikoog is een gedeelte der duinen verdwenen. Het majestueuze strandlrotel werd zelfs voor een goed deel een prooi der zee. De eigé- naresse van het hotel heeft nog gepoogd door het maken van een paalfundeeriug het ergste kwaad te voorkomen, maar het werk was tever geef sch. Toen dan ook het eerste deel in zee stortte, heeft de N. V. het hotel op afbraak' verkocht en thans is men druk bezig te slaopen. Maar juist nu komt de natuur een woord je meespreken. De zandbank, die voor het eiland ligt, en voor eenige jaren in plaats van op de gewone wijze te „rollen" doorbrak, deze zandbank nu is bijna tot het strand genaderd en zal hoogstwaar schijnlijk binnen eenige weken bij paal 3 geheel bij het eiland aansluiten. Het strand is de laatste weken reeds eenige honderden meters breeder geworden en bedriegen de teekenen niet, dan is er reeds dezen zomer het prachtige breede strand van vroeger terug. Ook de duinen vormen zich dan weer vanzelf. Reeds be sloot de slooper van het hotel het uit breken stop te zetten, omdat de mogelijk heid groot is, dat het O03teljjk gedeelte va'n het hotel geheel behouden blijft. 'Ook do tweede zandbank is aanmerkelijk dichter bijgekomen en „rolt" als het ware het eiland tegemoet. Een sterke maag. Het volgende bericht („van onzen eigen correspondent" staat er boven) bereikt de „Daily Mail" uit Aldershot, de bekende Engelsche gar nizoensstad. Was het 1 April, men zou aan de waarheid ervan twijfelen. Een soldaat, Michael Murtagh geheeten, en behoorende tot het Koninklijke tank- corps, die wegens desertie in de afdeeling voor gedetineerden was ondergebracht, klaagde den laatsten tijd over pijn in het onderlijf. Hij had het gevoel, of er hem iets „zwaar op de maag" lag. De man werd naar het hospitaal gezonden en ge opereerd. Het „zware op de maag' 'bleek geens zins esn denkbeeldig verschijnsel bij dezen patient te zijn. Dia chirurg toch, die hem behandelde, mocht het genoegen smaken om een halve hoefsmederij uit 's mans spijsverteringsorgaan te verwijderen. De maaginhoud vian den goeden piot bestond namelijk uit 87 hoefnagels, twee stukken metaaldraad, twee veiligheidsspelden, een pen en een broeksknoop. De verzameling metaalafval, die de ope ratie te voorschijn gebracht heeft, en waar voer verschillende plaatselijke oudroest- handelaren gereflecteerd moeten hebben is als curiosium in het museum van het hospitaal gedeponeerd, ter afschrikwek kende waarschuwing aan de haastig-eters of gulzigaards, die de leelijke gewoonte hebben, om hun voedsel niet behoorlijk te kauwen en daardoor natuurlijk alle kans loopen om op een goeden dag een halve fabriek van Krupp in te zwelgen. Uit „De Politiegids": Karaat. Met karaat wordt het ge wicht van goud aangeduid; het is af komstig van het Grieksche woord „kara- tekon", vrucht van den Johannisbroodboom wat de Arabieren tot karaat verbasterden. De rijpe zaden dezer vrucht zijn alle even groot en dienden in de oudheid als ge wichtseenheid voor goud en edelgesteen ten. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Mrt. 2.30 u. Berlijn 0.600.61 Brussel 9.171/2—9.271/2 Parijs IO.771/2IO.871/2 Londen 11.5311.531/2 Dbllar 2.68i/4—2.69V4. Weenen 0.370.38 kVCW>»»a»ö«»M-' MIDDELBURG. Hedenmorgen te half twaalf is de van de Markt vertrokken electrische tram bij den wissel in <ie Langeviele gederailleerd. De wagen, die tot halverwege het klinkerpad stond, was spoedig weer op de rails gebracht. De trams moeten nn voorzichtig rijden over die plaats, daar de rails een voor iederen leek zichtbaar gebrek vertoonen. Engelsche schepen op Heder- landsche werven. In antwoord op een vraag in het En gelsche Lagerhuis, verklaarde Sidney Webb, president van den Baard of Trade, dat er op 1 September 1923 drie-en- dertig BrRsche schepen (109 408 reg. ton) in Nedeiland waren aangekomen om daar te lande te worden hersteld, terwij! er bin nen de afgeloopen drie weken drie te Rotterdam zijn gearriveerd om uitgebrei de reparatie te ondergaan. In geen dezer gevallen is er eenig bewijs dat er van de zijde der Nederlandsche regeeiing en ge meenten aan de Nederlandsche herstel- werven subsidie op de loonen is verleend. :i Een vergadering, die niet doorging. In „Ons Huis" te Enschedé zou van wege de Vrijdenkersvereeniging De Da geraad" een openbare vergadering wor den gehouden. Als spreker zin optreden de gewezen kathoieke geestelijke De Kok met tot onderwerp „De roman van een Monnik". Honderden plaatsen waren op- geko ht d or ka holLk n, sommigen had den er zelfs heiige prijzen aan derden voor betaald. Toen het De Kok ter oore kwam dat de heer De Wo'f uit Amster dam zou debat eeren (debat was vrij) weigerde hij dit Onder protest verlieten de katholieken de zaal, waarna de politie de zaal verder ontruimde. In het katho lieke vereenigingsgebouw „Concordia" heeft de heer De vVolf de aanwezigen toegesproken. De kaartjes werden inge zameld, waarna gepoogd werd ze aan „Ons Huis" weer in te wisselen. Dit werd echter geweig rd Men zal nu tegen de „Dageraad" een civiele procedure begin nen. In den omtrek van beide vereeni- gingsgebouwen, vooral bij Concordia, was het erg rumoerig. Samenscholingen wer den verboden. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantg. Middelburg zijn ver oordeeld wegens: overtr. motor- en rij wielreglement: W,. P., Grijpskerke, tot: f25 b.s. 25 d. h.; overtreding Jachtwet: J. d. V., Aagtekerke, tot f5 b. s. 5 d. h.; overtr. art. 4272 sub: A. D., Gapinge, tot f5 b. s. 5 d. h.; overtr. Mollen wet: J. v. d. EL, Middelburg, tot f3 b. "s. 3 d. h.; overtr. Polderreglement: S. van de K., Arnemuiden, tot fl b. s. 1 d. h.; met een motorrijtuig de wegen in ver boden richting berijden: P. C., Middel burg, tot f3 b. 3d. h.; overtr. Tram wegreglement: A. H. S., Koudekerke, tol f lb. s. 1 d. h.; overtr. Leerplichtwet. J. van den B., Middelburg, tot fl b. s. 1 d. h.; overtr. art. 461 Swb.: P. C- A. Vlissingen, tot f0,50 b. s. 1 w. t., N. V. Vlissingen tot f2 b. s. 2d. h.; als be rijder van een rijwiel zich op straat doof een in beweging zijnd voertuig laten voorttrekken: C. D:., Middelburg, tot f3 b. s. 1 w. t.; overtr. Ukwet: A. Wi-, West- kapelle, tot 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. h.; op één rijwiel 2 personen ver voeren: L. J. S., Middelburg, tot fl b. s. 1 w. t.; fietsen zonder licht: C. P. M., Koudekerke, J. M. H., Serooskerke, P. K., Biggekerke, allen tot i'8 b. s. 3 d. h.; dronkenschap: M. J. H., Middelburg, tot f3 b.s. 3 d. h.; J. K., Koudekerke, tot f5 b. s. 5 d. h.; A. H. B-, Middel burg, tot f15 b. s. 15 d. h. Ontslagen van rechtsvervolging is: C. van B., Arnemuiden, overtr. Zeeuwsche Stroomen visscherijreglement. Vrijgesproken is: A. F., Zoutelande, P olderreg lement. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: zonder vergunning loopen over verboden grond: J. V., A. V., Heinkenszand, tot f3 b. s. 1 w. t.; en terug aan ouders. Zonder vergunning mol* lenvellen vervoeren: J. van der H., Mid delburg, tot f10 b. s. 10 d. h.; opkoo- pen van een onbekend persoon: W. K., Hansweert, tot 2 maal f20 b. s. 2 maal 20 d. h.; als opkooper niet onverwijld aanteekening houden: Wi. K., Hansweert, tot f 15 b. s. 15 d. h.koppen van on bekend persoon: J. P., Hansweert, vrij gesproken; met automobiel rijden zonder licht; J. Wi-, Heinkenszand, tot f5 b. s 5 d. h.; met motorrijtuig niet behoorlijk rechts uitwijken, M. H., Nisse, tot f10 b. s. 10 d. h.; dronkenschap: M. I. H-, Kortgene, tot f5 b. s, 5 d. h.; 's avonds fietsen zonder lantaarn: W\. van L., Ove- zande, J. E., Kloetinge, G. CL Cl, Hein kenszand, allen tot f3 b. s. 3 d. h.; Vrijgesproken: beklaagd van met te zwa re vracht rijden bij dooiweder: J. T., C. H., Kloetinge, ontslagen van rechts vervolging, beklaagd van dergelijke over treding: M. Wi., Waarde. Omkoopbaar raadslid. Het Hof in Den Bosch deed in hooger beroep uitspraak inzake A. B. B., landbouwer te Kedichem, beklaagd terzake, dat hij f 100 had bedongen en later heeft opge- eischt en aangenomen van den onderwijzer Wt Venemans, om als raadslid der ge meente Kedichem zijn stem op hem uit te brengen bij de benoeming van hoofd der school. Het Hof veroordeelde beklaagde tot 3 maanden gevangenisstraf. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Arr. Rechtbank van 29 Febr. 1924, waarbij A. N., 53 j„ van beroep oesterkweeker t© lerseke, we gens heling werd veroordeeld tot 3 mnd. gevangenisstraf. Den Officier van Justitie te Mid delburg is voorgeleid F. v. O., 29 jaar, arbeider te Koewacht, verdacht van scha king te Koewacht in Februari 1924. Ver dachte is na verhoor door den rechter commissaris overgebracht maar het Huis van Bewaring. Postchèque en Gir o-d i e n s t Bij vonnis der arrondissements-recht- bank van 's-Gravenhage is de vordering van mr R. C. Bakhuizen van den Brink te Haarlem tegen den Staat der Neder landen tot uitbetaling van een post chèque toegewezen met veroordeeling van den Staat tot betaling van 5 pet. rente van den dag der dagvaarding af en van de proceskosten aan de zijde van eischer gevallen en begroot op f150. MIDDELBURG. Bevallen: W. M. Klaas- sende Zeeuw z.; A. M. v. Loo-de Munck d E. J. v. IlolthuijsenDekker z.; J. GeertseGillisse, d.; G. M. J. v. d- BergeDesson d.; L. A. Reimannten Hoepen d. Overleden: J. Grims 69 j. weünr. van A. Vinke; C. P. v. Hoeflaken 73 j., geh. met E. L. Kamermans; C. A. Roolofs 71' j. ongeh. z. Over de maand Febr. SEROOSKERKE (W/j Gehuwd: 6. Ja cobus Franse.. 39 i. en Susanna van Winkelen 35 j. Gebaren: 4, Willem zv. Jacobus Huijs- soon en Tannetje Jobse; 10, Marinus zv. Jasper Jobse en Maria Joziasse; 13, Elisabeth d.v. Pieter Hauterman en Cor nelia Medavaine; 15, Pieternella d.v. Arie Jo.ise en Lena Sturm; 27, Comelis z.v. Adriaan Maljaars en Janna Kasse. Overleden: Janna van der Weele, 67 j. echtgen. v. Janus Tioumes. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche rai ling, Delftschestraat 43, waren aange voerd 165.000 eieren. Prijzen: kipeieren f5.75f8, eendeieren f7.80f8.85. GOES, 11 Maart. Veilingsvereen. „Z. Be veland". Appels: Goudreinetten f26— f 35, Reinette d'Or f 21, Zure Bellefleai f20—f28, Westl. Bellefleur f 17—f25, Court Peudu f 16f24, Blanke Court Peudu f 18—f 23, Sterappels f 23, Krab de Kruin f 17, Meipipping f 13f 17, Zoete Bellefleur f 20f 23, Zoete Armgaard» f 24f 25, Pomme d'Oranje f 18f 19, Geldersche Holaart f 22, Rusters f 18, alles per 100 K.G. Peren: Gieser Wildeman f30, Kleiperen f27f34, beide per 100 K.G. Diversen: Sjalotten f20, Uien f6.30 f 8.30, Stekuien f 1.60f 6, Koolrapen f2.10f2.50, Kreten f7.40, Wortelen fl fl.90, alles per 100 K.G.; Roodekool f10f 11 per 100 stuks; Prei f4.80 f13 per 1Ö0 bos; Honing f0.56f0.61 per 'flacon. Jjfl Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in het tijdvak van 25 Febr. tot 9 Maart 1924 aan het postkantoor te Goes. Binnenland. Brieven. Directie Centralen Bond ongevallen en ziekteverz. Land- en Tuinbouwbedrijf, Gouda; Inspecteur dir. Bel., Hansweert. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver melden. (■MOTS» wecrsiw*OKaxr7U*r**i»*Dt**'r?#6Tj.er?*T«*<er*wi»e*K***e*«lW TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 12 Maart. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 13 Maart: Zwakke tot matige oostelijke tot zui delijke wind, helder tot lichtbewolkt, droog, nachtvorst, iets zachter overdag'. Heden overleed onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JACOBUS BLOK, ia den ouderdom van ruim 91 jaar. Namens de Familie J. BLOK. Rilland, 11 Maart '24. Hartelijk dank aan allen, die blijk gaven van belangstelling op 6 dezer. J. BOONE. Oostkapelle, Duinweg, 11324. gevraagd, in G®es woonachtig en ia bezit van Winkelhuis en eenig kapitaal, voor Rijwiel- en Motor branche. Steller dezes is in het bezit van clientèle; gereedschap en eenig kapitaal. Brieven onder No. 1 Bureau van dit blad te Goes. voor verschillende soorten Erwten, Boonen en Blauw Maanzaad op contract. Zaadhandel F WISSE, 'tZand Pakhuis Korte Geere, Middelburg. De Notaris J. C. BLAÜPUT Tc.N CATE, zal op Woensdag den 26 Maart (924, des voormid 'ags 11 uur. in het café „Tramzicbt", bij den heer P. dë Meijer te Domburg, in het openbaar verknopen s met annexe Schuur, Wagenhuis, Var kenshok, Kippenhok en Tuingrond te Domburg, aan de Heerenstraat, wijk E no 68, ter grootte van 7 Aren 45 Centiaren. Te aanvaarden den 1 Mei 1924. Bezichtiging twee dagen vóór den verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 u tr, en op den dag vanveikoop van 9 tot 11 uur. Eb denzelfden dag des namiddags te 1 uur voor gemeld woonhuis aan de Heeren-draat aldaar; 1 bruin Merriepaard oud 12 jaar, 1 zwart Merriepaard, oud 7 jaar, 8 Melkkoeien, 2 l'/i jarige vaarzen, 1 jaarling Vaars, 1 Vaarskalf, 1 drachtige Zeug, 3 Loop varkens, 1 Bchaap, 6 Eenden, 28 Kippen; 1 Menwagen, 1 Briek, 2 Victoria's, Ploegen, 2 Eggen, 1 Zaaimachine, Wagenhchter. Waterbak, Kuinen, Kortmolen, Mangelmolen, Meelkis- ten, Kiekenrennen, Konijnenhok ken, Kruiwagen. Veldgang, Lamoen, Borsttuigen, Draagkussens, Paar- denwaut. Paardendekens, Koe dekens, Koedekken, st en Rijtuig lantaarns, Handgereedschappen, Melkontroomer, Karn, Botertobbe, Emmers, T uwwerk, Reepen en Blokken, een Linnenkast en meer andere goederen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3