Posterijea en Telegrafie. Aanbestedingen. Openbare Verknopingen en Ver pachtingen. minstens 2000 werktuigen ea 5060 dollars ^rjn er die mee» minder en dat zomermaanden, inter van leven, it eetwaren he- Jin Holland, doch Ie moet men toch |evenveel dollars [)p welke manier la boer worden, het dan zulke Jr? Ik ken bier zijn en 2 of 3 ed te eten, doch ren ze niet, niet- th ook den hee- gewerkt. Want ïen wat verdie- |jv. bij het bieten gens half 5 tot men goed geld dat 13 m. i. ook. leek, terwijl een rar 6 werkdagen tieken werkt men minste geringst» terwijl men als en gevaarlijkste Ide toekomst in |rken en de an- opleven, terwijl |es, bijv. Alberta, kunt werken en |Ziedaar het land Redacteur, dat rige letters wilt |„De Zeeuw", op- al te veel zicli ligratie naar Ca- I gevoelens gehan- Iin Holland te lelf ook bedrogen lUw dnr., DEENDSEN, lurg Ont. Canada. )e 19-jarige rae- Medemblik. kreeg Ije aan het been |ng ontstond, ten- [meisje in korten ft is bij de familie Je heer K., officier W'est-Indië ver- het Kanaal orer- brdrouken. Te f 11 - j ar ige jongen |in beweging zijnde - viel en werd met genomen. Men ver- Er het ziekenhuis.. van de r'adio. leen is in heel En- orchest, enz. Ver itas gemaakt werd. Itenduren om deze Overgebrachte mu- [oor te geven, was Na de muziek Ime'n ook nog mu- jsucces opgevangen imdigen verklaren [overbrenging was, ës. Elk instrument Jen spreekhoorn te einde kwam be- lip „Rowdoin", Jat It jjs vastzat. Dit ankt voor de over- k e n. Zondag toen a van de Belgische dhoven de gevaar- kantoor passeerde, de Willemstraat en am de Vrij straat te gegrepen door de r de stadsvest ge it heel smal is. De ver het water, aan n huis en een brug gedeelte lag nog eerste tramwagen, iers in de bus, die ramen naar buiten ir waren nogal ern- glasscherven. 12 uur heeft de -Scheveningen een inzittende, de heer ond. iek te Leiden Agmorgeu brak te ad uit in de meel- n de firma T. J. in het nieuwe ge- dat na den brand is bijgebouwd en en beton is op- er was spoedig met atse en greep het woedde in de bo de fabriek, met le ladders van de enoeg konden rei- iet van boven ai gespoten, wat het nerde. terwijl ook alen van den vuur- Omstreeks 11 uur oester. Een belang- verloren gegaan, in ernstige schade die op ruim hon- ordt geschat, wordt kt. d i g e moord u i t n wij reeds, dat op e Assen drie Veld- wachters uit De Wijk en Zuidwolde ge vankelijk naar Assen hebben overgebracht de® 40-jarigen Leendert Pomp. Deze ar restatie moet verband houden met den in den nacht van 2 op 3 September 1909 op den 60-jarigen schapenhoeder Hendrik Rakker, diens 35-jarige huishoudster Hen- drikje Bierman en den jeugdigen schaap herder Jan Winter gepleegden drievoudi- gem moord. Omtrent dezen moord brengen wij het volgende in herinnering: Hendrik Bakker, schapenhandelaar te Koekange, gemeente D'e Wijk (Dr.) die Woensdag 1 September 1909 voor f300 schapen verkocht in Meppel, is den daar- opvolgenden Donderdagnacht vermoord met den 20-jarigen Jan Winter en de huis- ïnet den 20-jarigen scheper Jan Winter en de huishoudster Hendrikje Bierman. Allen werden eerst Vrijdagmorgen met afgesne den hals, de jongen in 'n sloot, de anderen op den vloer in het huis, gevonden door Hein de Vries, bijker uit Meppel. De wo ning stond geheel alleen. Een dokter, die toevallig in het veld was, constateerde den moord. Een door de politic ingesteld onderzoek bracht het volgende aan het licht: De scheper was Donderdag naar Meppel geweest en had daar schapen verkocht. Hij. keerde met donker huiswaarts. Op weg naar huis heeft hij nog gesproken met een van zijn beide zoons kinderen van z'n eerste vrouw. Alleen is hij naar bed gegaan. Het eerste is blijkbaar de man vermoord. Deze lag het verst van de bedstede af. Terwijl de moordenaar met den scheper worstelde, schijnt de vrouw er in geslaagd te zijn een bezemsteel te bemachtigen en heeft vermoedelijk gepoogd, den scheper te helpen. Het knechtje, een achterlijke jongen van 21 jaar, zal getracht hebben onopgemerkt te ontsnappen. Hij heeft blijk baar getracht een gat in den muur te breken. Toen dit niet is gelukt, is hij de bedstede uit gevlucht en naar buiten ge sneld. De moordenaar, die reeds met de beide andere slachtoffers gereed was, heeft hem vlug nagezet, in een sloot ge worpen en daar vermoord. Dit is met een worsteling gepaard gegaan, wat bleek uit de verspreiding van bloed. Den jongen is, evenals den man, een slag op het hoofd toegebracht en de hals afgesneden. De j moordenaar heeft alles in huis overhoop gehaald. De- verslag-ene, Bakker, had twee ge- i huwde zoons, waarvan bekend was, dat ze dikwijls ongenoegen hadden met hun va- den. Zij werden eenige dagen na den moord gearresteerd en zwaar geboeid naar Hoo- j geveen overgebracht. Ook de vrouw van i een der broers werd later gearresteerd. 1 Verschillende personen werden nader- hand nog gearresteerd, doch allen wegens gebrek aan bewijs weer vrijgelaten. Door den brigadier Spijker, werd in het schapenhok van den vermoorde ondereen hoop mest ea vuil een witte zak met geld gevonden en een portemonnaie met eenige guldens. In een anderen hoek van de stal werd eveneens onder vuil en mest een por tefeuille met f 250 en 'n blauwen zak met f50 gevonden. 'Tezamen ruim f324. On danks alle ijverige nasporingen gelukte het niet den dader op te sporen, zoiodat de zaak in den doofpot geraakte, tot nu, na oieer dan veertien jaren, opnieuw de aandacht er op gevestigd wordt. Uit Meppel wordt gemeld, dat zoowel de justitie als de politie omtrent de arres tatie van den vermoedelijken dader niets uitlaten. Naar verluidt zou Leendert Pomp door de veldwachters uit de ge meenten De Wijk en Zuidwolde zijn ge arresteerd. Een en ander omtrent deze moordzaak zou bekend zijn geworden door mededeelingen in brieven ontvangen van een ba-eer van Pomp, die in Amerika ver toeft. Hetaut (M> n geluk te Am ster dam. Omtrent bet te water geraken van een Atax, waarbij de heer Fruit (en niet tie heer Spruit, zooals wij gisteren meld den) om het leven kwam, deelt het „Hbld" i nog- o.m. het volgende mede: Voor hot hoofdbureau van politie, rechts van den hoofdingang, staat een hek met hardsteenen zuilen. Uit de afdrukken van de wielsporen is gebleken, dat de Atax tegen zoo'n steeuen zuil is opgereden. De auto veranderde dientengevolge van rich ting en reed, onder een hoek van circa 40 graden, het grachtwater in. Het voertuig zakte, door het eigen gewicht - een Atax weegt, daar de matoren zwaar zijn, bijna 2000 K.G. onmiddellijk in den mod der wog en reeds na enkele oogenblikken was er niets meer van te zien. Do beide chauffeurs, die op den bok zaten, ge raakten mede te water. Zij sprongen tijdens bet zinken op de kap en konden spoedig in veiligheid komen. Intusschen begon de brandweer haar reddingspogingen. Twee brandwachts zijn op de kap geklommen 'welke iets onder den waterspiegel lag. Zij sneden het leer open om ap die wijze de inzittenden te bevrijden. Spoedig kwamen bankjes op het water drijven en tegeu kwart voor tien werd het lijk van den heer Fruit naar boven gebracht. Vermoe delijk is de passagier door den schok tegen die ruit geslagen, aan zijn voorhoofd had hij glaswonden. Uit het verdere onderzoek is gebleken, dat op den bok zaten de chauffeur Neu- man en den leerling-chauffeur Breukelaar Laatstgenoemde stuurde. B. staat bekend als oen geroutineerd chauffeur voor ben zineauto's; sinds eenigen tijd oefende hij zich in het rijden op electrische wagens, onder leiding van een daartoe bekwaam chauffeur. Naar wij hoorden, hebben de leerling-chauffeurs opdracht van de di rectie, en deze opdracht is gegeven in overleg met de politie, niet te sturen als er passagiers in den wagen zitten, althans niet, zoolang zij nog geen proef hebben afgelegd. Juist gisteren zou B. proefrijden voor den garage-chef. Van het resultaat zou afhangen, of hij voor de politie een prcef zou mogen afleggen. R. verklaarde, dat de wagen, door het staoten tegen een steen, een schok kreeg. Daardoor vloog het stuur hem uit de handen en de auto was reeds te water, voor hij het weer kon grijpen. Geremd is er dus niet. Concurrentiegeest. De direc tie der Geldersche stoomtram heeft be sloten met ingang van 1 April a.s. speci ale tarieven vast te stellen voor houders van spoorwegabonnementen. Dieze reizigers genieten voor plaatsen aan den lijn, die ook met de spoorwegen te bereiken zijn op vertoon van hun spoorwegabonnement een reductie van meer dan 50 pet. De Corruptie in Indië. Uit Soerabaya wordt gemeld: De administra teur tweede klasse der Centrale Burgerlijke Ziekenhuisinrichting op Simpang te Soera- baja, de heer L. H. Verkamer, is gear resteerd wegens valschheid in geschrifte en verduistering van een bedrag tot vijf tig duizend gulden. Uit Weltevreden wordt gemeld; De kapitein der genie te Makasser de heer J. H. W|. Immink, is in voorloopig arrest gesteld, verdacht van liet plegen van onregelmatigheden. Teleurgestelde valutakoo- pers. Men meldt uit Z. Vlaanderen W. D.: Zaterdag moesten tal van personen, die uit België kwamen, en het Belgisch douane kantoor te Scliapenhrugge moesten pas- seeren om naar huis te gaan, aan genoemd kantoor al hun gekochte goederen achter laten, totdat zij een bewijs konden over leggen, dat zij deze goederen hadden be taald met franken, welke zij op een Bel gische bank hadden gewisseld. Een flink meisje. Dat -het niet ongevaarlijk is jonge meisjes naar een kantoor te zenden, is bekend genoeg. Daar om verheugen straffen als de onderstaande ieder mensch. Twee directeuren van een ingenieursfirma te Stockton zijn beboet met 20 en 2 pond sterling, wegens het kussen van een typiste. Den eersten dag, dat het meisje in dienst kwam, kuste een der di recteuren haar 's morgens, ondanks haal verzet, en 's middags liet de andere di recteur haar op zijn kantoor komen en poogde haar te kussen. Zij gaf hem een kaakslag en liep liet kantoor uit, otm niet weer terug te keeren. Een zonderling arrestant. Naar het hoofdbureau van politie te Am sterdam werd dezer dagen een Duitscher gebracht. Op het bureau beweerde hij geen Duitscher maar een Hollander te zijn. Hij gaf een naam op, die al spoedig bleek 'valsch te zijn. Papieren bad hij niet hij zich. Voorloopig werd hij in arrest ge houden, om een nader onderzoek naar zijn verleden in te stellen. Meer en meer kwam de politie tot de overtuiging, dat hij wel het een en ander op zijn kerfstok heeft. Zaterdag heeft hij bij het gebruiken van het middagmaal een stuk lepel ge broken en een stuk van den steel inge slikt. Uit een geneeskundig onderzoek in het Binnengasthuis bleek, dat de steel in zijn maag zat. Men vermoedt thans, dat hij dit heeft gedaan, om te trachten aan een verder onderzoek van de politie te ontkomen. Aangehouden. Het is te Mont- foort de politie gelukt eindelijk de hand le leggen op een persoon, die in liet laatst van November j.l. f 125 gestolen heeft uit de kast van de binnenkamer in de woning der weduwe P. v. Z. De verdachte een 17-jarige scholier te Montfoort, heeft na een lang verhoor den burgemeester eindelijk bekend den diefstal te hebben gepleegd. Tot dan toe had men steeds een boerenknecht er van verdacht den dader te zijn. Daad van .opoffering. Twee gevangenen uit de bekende New Yorksche staatsgevangenis Sing Sing hadden zicb vrijwillig ter beschikking gesteld om aan eon medegevangene, die zeer ziek was, bloed af te staan: van den eenen werd een quart bleed afgetapt, van den ander een half quart. Als belooning voor hun daad werden daarop de beide grootmoedigen getraeteerd: de een ontving een smakelijk kippeboutje en de ander een groote scho tel spaghetti. Een „quart" is 0,946 L. Een gezantschapsattaché langs een watergoot. Het volgende zeker niet alledaagsohe tooneellje speelde zich dezer dagen te Londen af: De marine-attaché van het Noorsehe gezantschap, die den eersten dag op de legatie werkzaam was, scheen zoo ver diept in zijn werk te z'jn geweest, dat toen hij opstond om te vertrekken, tot de ontdekking- kwam, dat al het gezante chups- personeel reeds heengegaan en het ge bouw ge-loten was. „Ik had de zaak wel open kunnen krij gen", verklaarde later de attaché, een flink gebouwd man, die o.a. de Zuid-expe ditie van Amundsen in 1911 heeft mee gemaakt, „maar ik vond dat nu juist niet de manier, om mijn carrière aan de legatie te beginnen". De man was daarom naar den zolder gegaan en op het dak geklommen. Daar aangekomen bemerkte bij, dat een goot langs het 8 verdiepingen hooge gebouw naar beneden liep. Niet voor een klein geruchtje vervaard liet de Noor zich lang zaam lang de goot naar omlaag zak ken. Halverwege zag hij echter aan het open venster van de woning naast de le gatie een man en een vrouw met een revolver gereed om hem omlaag te schie ten, daar zij meenden, met een inbreker te doen te hebben. Natuurlijk gaf de Noor onmiddellijk explicatie van zijn voor epn gezantschap:-®t.aché vreemdsoortige han delwijze, waarna hem alle assistentie werd verleend. Inbraak te Rotterdam. Toen het personeel van het assurantiekantoor van Kruis Pontier gistermorgen op het bureau kwam, ontdekte men, dat ingebro ken was. De inbrekers hebben zich blijk baar toegang verschaft dooi- middel van een valschen sleutel. De brandkast, een oud model ,is van het voetstuk gehaald, in het midden der kamer gebracht en aan den achterkant op dezelfde wijze als een sardineblikje open gemaakt. Uit de brandkast wordt een .bedrag van f2800 aan bankpapier vermist. Er is overigens niets opengebroken cf vernield. („Tel.") Een schrikkeljaarshuwe- lijk. Ofschoon het Schrikkeljaar de vrouw de vrijheid geeft, den man te „vragen" schijnt si van deze vrijheid maar zeer spaarzaam gebruik te maken. In ieder ge val hoort men maar zelden van een huwe lijk, tot stand gekomen, waarbij de vrouw den 'man om het jawoord verzocht. Te Londen nu heeft zich zoo'n geval voor gedaan. Het aardige van het geval is, dat de zaak als scherts begon. Op 29 Februari, den fatalen dag, dreef de bruid een 51-jarige weduwe met twee kinderen, een beetje den draak met een 80-jarigen weduwnaar met 5 kinderen, en zei zoo lachend weg: „Nou, oudje, ik zou je best willen trouwen hoor!" De weduwnaar, be denkend, dat zoo'n kans nooit terugkwam, hield het weewtje aan haar woord en ging op het voorstel in. Zaterdag j.l. zijn zij getrouwd Roof in een s itionsbureau en een postk. ntoc Te Londenheb- fcen roovers Vrijdagavond een inval ge daan in een stationsbureau en Zaterdag morgen in een postkantoor. Toen zich Vrij dagavond kort na achten weinig menschen op het station bevonden, drongen twee mannen, die hun kans hadden afgewacht, het kaartjesbureau binnen, waar een klerk dienst deed. De mannen, die behoorlijk! gekleed waren, noodigden hem uit, den sleutel van de brandkast over te geven en toen de klerk weigerde, haalde een hunner een revolver voor den dag, waar op de ander den sleutel uit den jaszak van den klerk haalde en de brandkast open sloot. In het postkantoor vroeg een van dë drie mannen aan de dienstdoende be ambte, een 'bejaarde vrouw, om een postze gel. Toen. zij zich bukte om den post zegelmap te voorschijn te halen, sprang een der mannen over de toonbank, greep de vrouw beet en sleepte haar naar een andere kamer. De twee andere mannen klommen intusschen eveneens over de toonbank en maakten zich meester van de voorwerpen van geldelijke waarde ten be drage van 40 pnd sterling. Mrt. Mrt. 12 Goes, vendutie, de Wilde Heijboer. 12 Bellen, kapitale boerderij, Schutter. 12 Middelburg Notarishuis, meubelen, goud en zilver, Hioolen en Paap. 12 Ellewoudsdijk, timmermans- en met selaarsgereedschappen, inboedel, Beth. 13 Goes, inspan bij Tilroe, Pilaar. 13 Rilland, inboedel, v. Dissel. 13 Middelburg, huizen, moesgrond, Blaupot ten Cate. 14 's-Heer Ilendrikskinderen en Wol- phaartsdijk, nieuwe houtwaren, bees- iiaal, de Wilde Heijboer. 14 Borssele, inboedel, Beth. 14 Korlgene, landb.inspan, Markusse. 15 Souburg, liuis, v. d. Harst. 18 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 19 Ellewoudsdijk, timmermanswerkplaats Beth. 19 Gr. Abeele, yrachtrijdersinspan, Loeff 20 Middelburg, huizen, bouwterrein, pak huis, v. d. Harst. 21 Hoedekenskerke, weiland, Beth. 21 Borssele, bouwland, Beth. 21 Kwadendamme, hoefje, Pilaar en Neervoort. 24 Noordkraaijort, dwarsliggers, Schram. 26 Zoutelande, hofstede, bouw- en wei land en bosch, Loeff. 26 Kruiningen, dwarsliggers, Schram. 27 Ovezand en 's-Heerenhoek, bouwland en boomgaard, Pilaar. 27 Kapelle, dwarsliggers, Schram. 27 Middelburg, huizen, bouw- en wei land, Strave. 28 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 29 Rilland, dwarsliggers, Schram. April 9 Vlissingen, Café Noordzee Boulevard, Paap. 15 Goes, bouwen huis, schuur, enz. te Heinkenszand. Arch, le Clercq, Krui ningen. 15 Krabbendijke, bouwen huis, schuur, enz. Arch. J. Dekker. 15 Kapelle, schilderwerk aan Veilings- gebouw. Van Maris. 18 Wissenkerke, bouw rusthuis. Arch. P. C. Filius. 19 Kapèlle, bouw woon- en winkelhuis. Arch. v. Maris. 20 Middelburg, vervoer straatklinkers, Polder Walcheren. April 2 Middelburg Abdij, bestrating deel Prov. weg langs Wolphaartsdijk. Ged. Staten. rakter. Alle maatregelen ter plaatse wor den ingetrokken. Ook het vervoerverbod in Drente is opgeheven. Ook de geruch ten, als zou in Duitschland longziekte zijn uitgebroken, zijn onjuist gebleken. VEENENDAAL. V.D. Gistermiddag keer de de vrachtauto vau Bouwman van de markt to Nijmegen terug. Tusschen de Krom en Ede geraakte het stuur defect en reed de auto tegen een boom op, zoo dat 9 der inzittenden min of meer ernstig werden gewond, en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. ALMELO. V.D. In de Almelosche textiel industrie, die tot nu toe buiten het con flict gebleven is, dreigt thans ook een conflict. Er heerscht onder do arbeiders groote ontevredenheid over hot boete stelsel. Besloten is Woensdag een ver gadering te houden, waar ook de Hoofd besturen der Bonden zulten tegenwoordig zijn. LONDEN. V.D. De proclamatie van de republiek vau Griekenland wordt mor gen verwacht. Güss. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in de maand Februari 1924 Telegrammen: verz. 1215 ontv. 1150 overgen 1575 totaal 3910. Gesprekkenverz. 5042 ontv. 3870 overgen. 4S6 lokaal 53, totaal 9401. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Bevelanö behandeld: Telegrammen. Kantoren. Verz. Ontv. Tot, Baarland 7 13 20 Biezelinge 25 27 52 Borsselen 25 50 75 Colij'nsplaat 43 46 89 Driewegen 18 22 40 Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 15 28 43 22 24 46 \s Heer Arendskerke 20 40 60 's Heerenlioek 12 24 39 's Heer Hendriksk. 3 3 6 Heinkenszand 13 31 44 Hoedekenskerke 6 28 34 Kamperland 48 42 90 Kapelle 37 47 84 Kats 9 13 22 Kloetinge 12 38 50 Kortgene Kruiningen 40 49 89 69 92 161 Kwadendamme 8 20 28 Nieuwdorp 27 29 56 Nisse 10 9 19 Oudelande 6 21 27 Ovezande 9 19 28 Rilland 8 50 58 Schore Waarde Wissenkerke 15 27 42 Wolfaartsdijk Gesprekken. Kantoren. Verz. Ontv. Tot. 20 34 80 196 251 240 491 291 309 600 208 355 568 74 74 148 87 56 143 344 216 560 388 379 767 72 41 113 277 269 487 13 1 14 361 429 790 49 35 84 55 61 116 70 75 145 155 145 300 277 191 468 DEN HAAG. V.D. Prof. Remmelts, di recteur van den Veeartsenijkundigen dienst deelt het volgende mee: Het onder- j zoek der ziektegevallen onder het vee in Drente heeft uitgemaakt, dat besmette lijke longziekte is uitgesloten. De ziekte gevallen zijn van verschillenden aard en betreffen hoofdzakelijk ontsteking der longein van niet ernstig besmettelijk ka Baarland 14 Biezelinge 116 Borssele n Colrjnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendskerke 's Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kortgene Kloeiinge Kruiningen Kwadendamme Mieuwdorp Nisse Oudelaude Ovezande Rilland Sehore W ftq p Wissenkerke 78 73 151 Wolfaartsdijk Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Middelburg en zijn hulppost kantoren over de maand Februari 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 71.263,84 en terugbetaald van f55.139,65. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 16.124,19. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 62. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekies ingeschreven nominaal f3100 en afge schreven f 2550. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 550. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Goes en zijne hulppostkantoren, ever de maand Februari 1924. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes in gelegd f49.44196, en f56.814.56 terug betaald; derhalve minder ingelegd dan terugbe'aald f 7 372 60. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 81. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1503. Flnancieele BerlsMen. Wisselkoersen. Amsterdam' 11 Maart. 1.45 u. Berlijn 0 60—0.61 Brussel 8 57i/28.67Vs Parijs 9 95—10.05 Londen 11.531154 Dollar 2.70—2.70Va Weenen 0.37—0.38 De Brusselsche Bank. In d» gister te Amsterdam! gehouden buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders van de N.V. de Brusselsche Bank in liquidatie waren vertegenwoor digd 136 aandeelen uitbrengende 132 stemmen. Do voorzitter, de beer W. H. B Briede Jr., accountant te Noordwijk, deel de namens liquidateuren mede, dat het Openbaar Ministerie zich heeft neerge legd bij het vonnis van het Gerechts hof te Amsterdam; waarbij het faillisse ment der Venn, geweigerd is. Die 'justitie heeft do in October door haar in beslag genomen boeken en bescheiden aan de liquidateuren teruggegeven en 'hen ge machtigd de liquidatie der effectenafdee- ling; welke oip verzoek der justitie was opgeschort voort te zetten. Verder deelden de liquidateuren mede, dat juist heden van den Minister van financiën bericht is ontvangen op een door hen aan II. M. de Koningin gericht adres inzake de op gelegde boete. De geheele boete groot f 18.750 wordt aan de Brusselsche Bank kwijtgescholden en do invordering van de zegelrechten zal achterwege blijven. Nutsspaarbank te Middel- b u r g. Bij de Nutsspaarbank te Middel burg werd in 1923 jngelegd f318522.86 en terugbetaald f 240.655.80, het saldo tegoed werd in totaal f950.568.74, of gemiddeld per inlegger f251.14. Het waarbargkap. steeg van f86258.80 tot f 92378 58, zijnde in percenten 9.72. Het pensioenfonds kwam van f 10.000 op, f 14000de hypotheken van f 103250 op f232250. De belegging in Nederlandsche staatsfondsen steeg van f274.503.75 tot f301.343.75, en die in Nederlandsche schuldbrieven ten laste van publiekrech telijke lichamen daalde van f230.940 tal, f219.718.75, terwijl ook de belegging in Nederlandsche pandbrieven en obligaties daalde en wel van f281670.12 tot f 273224.63, de overige beleggingen gin gen achteruit van f16050 tot f16000. Op 21 Dec. was er nog een rente-tegoed op loopende coupons en andere beleg gingen van f 12367.71'. Uit belegging werd f50.498.42 rente gekweeld. De administratiekosten waren f 9270.32 of per inlegger f 2.45. Aan inleg gers is de bank f26700.65 rente tegoed. Die rente bleef 3 pet. Op de scha'en werd f8498 02 bespaard tegen f 10797.56 in 1922 en met spaar- busjes resp. f 171.85 en f 195. Het aantal inleggers steeg van 3755 cup 3785. Er werden 243 nieuwe rekenin gen geopend en 213 oude afgesloten. Rechtbank te Middelburg. Verwezen naar de terechtzitting met gevangen houding van de beklaagden H. W., 34 j., bankinspecteur, W. P. v. R. 47 j., bankdirecteur te Middelburg, beiden gedetineerd te Middelburg, ter zake van oplichting en verduistering in de zaak van de Brusselsche Bank. Het faillissement van A. Huissoon, koopman in manufacturen te Borssele is geëindigd, wegens in kracht van ge wijsde gegane uitdeelingslij'st. ,,jnb88ttip,enz. Goes. Gisteren werd door den archi tect, den heer Rothuizen, voor den heer A. Maartense aanbesteed, het bouwen van een woonhuis met pakhuis aan de 's-Heer Hendrikskinderen-barrière. Inschrijvers: J. M. ,T. Schrijver Zonen f5500; B. Smit, Kattendijlce, 15495; C. Dronkers, alhier, f5489; van 't Veer, Biezelinge, 15187; Joh. de Jonge Wz., alhier, f5090; J. Goedemond, Hansweert, f4885. Marktterteïten. Goes, 11 Maart 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f12 f 12.75, Wintergerst per 100 K.G. f 11, I Haver f10f 11, Kook-erwten f22 j f 23,50, Kroen-erwten f16f 22, Brui- ne Boonen f 12f 28, Maanzaad f30 i f32, Karwijzaad f65—f66. Aanvoer belangrijk minder. Handel kalm. j Boter per K.G. f 2.10, middenprijs per I K.G. fl.05, winkelprijs f 1.15, eieren per 100 stuks f5.50, middenprijs per 25 stuks f 1.371/2, winkelprijs 6i/2 ct. Aanvoer: fabrieksboter 84 pond, ver kocht f 1.25; boter 120 pond, eieren 220 stuks. Eendeieren 51/2 c., Ganseieren 15 ct., afwijkende boter 95 cent. V. P. N. Aanvoer 22530 eieren. Prijs f5.90 per 100 stuks. MIDDELBURG, 10 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: zoete Bellefleur 1219 c., zure Bellefleur 18 27 c., roode bakker 20 c., grauwzoet 20 c., huismanszoet 13 c., goudreinet 21 24 c., ermgaard 2023 c., blomzoet 18 c., reinette d'or 19—23 c., kleiperen 39 c., peen 27 c., koolrapen 3,54 c„ spruiten 2853 c., uien 6,512 cv spi nazie 7175 c., witlof 3246 c., alle» per K.G.; prei 43—104 c., savoije kool 6—22 c., beide per 10 stuks; selderij 120—150 per 10 bos; molsla 135140 c., veldsla 80—104 c., boerekool 19—60 c., alles per mand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 11 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775,6 te Sku- desnaes, laagste 750,2 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 12Mrt.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, helder tot lichtbewolkt, droog weer, nachtvorst, iets zachter overdag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3