o Maandag 3 Maart 1934 38e Jaargang lunst. eht te Delft, gens poging van het vo- overleg en foben L. de het leven te eerstgenoem 1 toegebracht verschillende chte wonden i tengevolge, mishandeling' gelgd. Het enisstraf. ïeen no. 10 Eerst een al wel weten atsje kregen 3. S. Kuyper at van „Een i" (de Dau- ille vervolgt santé, maai' studie over slot muziek- het reeds Letterkundig jaargang be- jn den abon- len nrs. toe- ift verschijnt rdt bijna ge- van "VVilna's sen werk, ze- aire waarde, oor een tijd, vooral„Le- De boekbe- is van een Beecham, de Iceland's groot- leden, was de kreeg van zijn hem genoemde het advertee- trikant van pa ras. Zijn pak- ler. doos waard hemzelf was li hij vertelde vaar een oude in het eerste toen hij zijn ampje aan den >'n echte kwak- iw, dat z'n pit- waren, en de elijk in, welk kon trekken. Iaden en spoe- gde. en vervaardigd in St. Helens groot magazijn esteed aan ad- do naam van over heel de wat Beecham >ver is kunnen t met een .ver- ;elegd voor da «neesmiddelen, f 960.000 per 10.000 in Grool dat hy circa verkocht, ofte reclame, ht der reclame gens door hem echam zelf in Cr. Taylor Fut- maar eventjes ey F.no, van 54. stliefhebber eri wil over de vermogen heeft en persoonlijke nillioen bij een nblik wet eens de kunst er ruimschoots en zeer mooie ijke Constablés, uit naar de zoon Thomas i's beste diri- Beecham zich ballet, en zoo door in- 191.3 reken in Drury weer een, dal 3g uitbrak, at -chman de St. d en in 1914 tel nu is over- ms zijn groote ■ling der toon- geridderd was jaar achtereen zeer veel aan eens heeft hij 'n voorstelling olkinderen. Beecham was, het overgroote en bitter klein Tot 'n vriend ifé zaten: „Zeg ospolitaan ben. tocht, m'n pak in San Fran- inderdaad niet n. Weekblad.; II Drukkers-Exploi tauten 00ST&RBAAN LE C0INTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no.*11; Administratie no. 58 Postrekening No. 86000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tot. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. 'Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer -30 cL Bij abonnement belangrijke korting. PMRUiWkV» cnusr.vcoj ■izt.wvna Be Ministercrisis in België. Die Belgische koning heeft Zaterdag in verband met de regeeringscrisis zijn c-otn- suïtatiés met verschillende vooraanstaan de ptóitici voortgezet. Z. M. heeft ook den ex-premier Theunis ten paleize ont boden en men meent hieruit te mogen besluiten dat pressie op Theunis wordt uitgeoefend om hem andermaal aan het hoofd eener nieuwe regeering te stel len, doch het voornemen van Theunis om voior goed buiten de politiek te blijven, zou onwrikbaar vast staan. Men 'kan op het «ogenblik zelfs niet bij benadering zeggen, in welken geest de oplossing der crisis zal gevonden wprden. Mededeelin- gen dat Vandevijvere premier zou. wor den met het departement van financiën, dat Poullet buit-enlandsche zaken zOu krij- igen en dat de andere demissionnaire ministers, met uitzondering van minister Franck, hun portefeuilles weder zouden opnemen, zijn gewoonweg absurd. Als Vandevijvere en Poullet in de nieuwe combinatie treden, is liet zoo goed als zeker, dat Theunis en Jaspar verdwijnen, Sneeuw en ijs. Zaterdag heeft over Denemarken een hevige sneeuwstorm gewoed, Waardoor het onmogelijk was voor vrachtbooten en passagiersschepen om de haven van Esbjerg te verlaten, of binnen te komen. Vd-gens het te Berlijn verschijnende Russische blad „Dni" werden er in het tijdvak van 10 December 1923 tot 25 Januari 1924 in de straten van Moskori 1025 lijken van doodgevroren kinderen gevonden. De sneeuw ligt in enkele deelen van Noord- en Midden-ttalië 40 tot 50 c.M. hoog. Ook de Vesuvius draagt, sneeuw- kappen. Een telegram uit Hagen (Duitschland) meldt, dat gedurende de laatste dagen zulke enorme sneeuwmassa's zijn neerge komen, dat in verband met sneeuwver- stuivingen het spoorwegverkeer moest worden stopgeezt. Prinses Louise, f Prinses Louise van België is Zater dag' te Wiesbaden overleden. Zij' was de oudste dochter van Leopold II en was itn 1858 te Brussel geb nrenj. Zeventien jaar oud trouwde zij' met Philip van Koburg. Dit huwelijk was bijzonder ongelukkig. In 1897 maakte zij' kennis met ion ulanen-afficier Géza von Massa- sitsj. voor wien zij een groote liefde opvatte. Het was deze verhouding welke nieea' dan 25 jaar duurde die prinses Louise van al haar familieleden ver vreemdde, en haar groote ontberingen heeft doen lijden. Het Oostenrijksche hof wag aeer geërgerd door dez'e verhou ding van een zijner leden; men trachtte ■op aöerlei manieren het paar te schei den. maar te vergeefs. "Boen brachten op een dag de bladen het bericht, dat von Mattasitsj' gearres teerd was onder beschuldiging van wissel- verralsching. De gearresteerde ontkende elke schuld, maar werd toch tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ver moed werd ,dat deze veroordeeling niet anders dan een wraakneming was van de® Oostenrijkschen adel; na een paar jaar werd von Mattasitsj dan ook op beval Tan keizer Frans Jozef vrijgelaten., tatwssch-en was het huwelijk tusschen Louise ven Koburg en haar man ont- baiede*. De prinses werd in een sana torium voor zenuwlijders bij Dresden ge bracht, naar het scheen om daar tot het einde harer dagen te blijven- Toen gebeurde er iets, dat de geheele wereld in Opschudding brachtvon Mattasitsj ont voerde haar en trok met haar naar Pa- rijk. Daar leefden zij' in zulk een groote weelde, dat voor reusachtige bedragen gelden moesten worden geleend, waarvoor prinses Louise tot haar dood is ver volgd, getuige nog de beslissing zeer on lange door den rethter te Brussel geveld, Jat de schulden moesten worden terug betaald in de muntsoort, waarin zij1 wer- ,e® aangegaan. Dat zij van alle kanten iid w<3er §eld kan 'krijgen, moet ver maard worden uit het feit, dat zij als mede-erfgename van een der grootste vermogens werd beschouwd, tot, na den öotod van Leopold II bleek, dat deze et grootste deel van zijn bezit had ver maakt aan baronesse Vaughan. Ijöens den oorlog leidde het tweetal tm Weenen en Baden een armoedig be staan. Haar dochter en haar zusters wil- en prinses Louise slechts helpen, wan neer zij met haar „vriend" brak. Hiertoe zij niet te 'bewegen. Onlangs, in November van het vorige jaar is von mattasitsj' m Parijs gestorven, waar prin ses Louise hem tot het laatst toe heeft erpleegd. Zij bleef een tijdlang nog in fijs wonen en vertrok eenige weken geleden naar Wiesbaden, vrijwel zender eenig vermogen of inkomen. Het verblijf in België was haar door de regeering ontzegd. Daar waren ook haar goederen in beslag genomen, omdat zij door haar huwelijk de Belgische nationaliteit niet meer bezat. (Hand.) Aanslag op een minister-president. Volgens mededeeling van de „Stampa" is door een Albaansch student opnieuw een aanslag gepleegd op den Albaanschen minister-president Zogo-e, terwijl deze de zaal der Golnstitutioneele Vergadering bin nentrad. Er werden zes schoten op hem geloist, Waarvan er twee raakten, n.l aan rechterarm en den linkervoet. De daoer werd na hevig verzet door de politie gegrepen. Als reden tot den aanslag gaf hij Op, dat de ministerpresident door zijn piolitiek ten opzichte van Zuid-Slavië oen gevaar vormde voor den Albaanschen staat. De Albaansche regeering is afge treden om plaats te maken voor een co alitiekabinet. Korte berichten. In België valt te constateeren, dat een groot aantal personen, die in staats dienst zijn bij1 spioor en post, dezen dienst vrijwillig verlaten en in de par ticuliere bedrijven overgaan. In 1921 de den dit 3941 personen, in 1922 ruim 5600 en in 1923 ruim 8400. Uit Chicago wordt gemeldHet land is geschokt door een nieuw schan daal, bekend gemaakt door de federal jury, die een ernstige beschuldiging in brengt tegen den oud-directeur van het rijksbureau voor veteranen en aannemer te Chicago. Het rapport der jury zegt dat er regeeringsfemdsen zijn gebruikt voor speculaties. Er zijn sommen be taald aan twéé congresleden. Volgens bericht uit New-York heb ben de Mexicaansche regeeringstroepen de belangrijke petroleumuitvoerhaven Puerto Mexico bezet, zonder daarbij van de opstandelingen tegenstand te ontmoe ten. Te Raritan River (Am.) heeft een ontploffing plaats gehad in de Nixen- nitraat-fabriekenReeds zijn 8 dooden ge vonden. Een 12-tal arbeiders wordt nog vermist. 'Meer dan honderd personen werden gewand. Vensters wterd-en ver brijzeld, deuren uit de hengsels ge licht. Mijlen ver in het rond zijn de sporen van de ramp merkbaar. Jihirmr A. F. de SavominLohman Zaterdagavond schreef „De Nederlan der" Omtrent de ziekte van onzen oud- hoofdredacteur Jhr mr A. F. de Savor- nin Lohman, vernemen wij dat de nacht niet zoo rustig is geweest als wel gewens-cht werd, doch dat overigens de algemeene toestand niet gewijzigd is. Diezelfden Zaterdagavond schreef „De Standaard" Naar wij vernemen heeft de heer De Savornin Lohman een iets rustiger nacht doorgebracht. De grijze staatsman blijft helder van geest en gebruikt nog geregeld zijn maaltijden, maar is uiterst zwak, terwijl de toestand van het hart zeer ongunstig moet worden genoemd. Bezuiniging. Door Ged. Staten van Overijsel is aan alle gemeentebesturen een rondschrijven gezonden, waarin wordt gevraagd, of met het oog op bezuiniging opheffing van ver schillende kleine openbare lagere scho len mogelijk is„ i Te Bergen-op-Zoom werd een mare- chaussée verplaatst naar Eindhoven. We gens de bezuiniging mag van geen ver voermiddel gebruik worden gemaakt. De man moest te paard de reis doen en had bijna twee dagen noodig. Een belastingbetaler kreeg verleden week van een ontvanger der belastingen een aanmaning om aan de te weinig over gemaakte belasting alsnog te willen vol doen. Het officieele stuk was geschreven op de keerzijde van een scheurkalender blaadje, waaronder de woorden stonden: „Op uw verzoek komen wij ten allen tijde uwe bestellingen opnemen". Een aanbeveling, waarop de belasting betaler wel niet bijzonder gesteld zal zijn. (Msb.) De salarisverlaging voor officieren. Naar het Haagsche correspondentie bureau van bevoegde zijde verneemt be staat -er voor het in verschillende bla den verschenen bericht, overgenomen uit „Het Volk", als zou met 1 April a.s. voor de subalterne-officioren een hooger kor tingspercentage (n.l. 12i/2 pet.) worden toegepast dan voor andere officieren, geen enkele grond. Van Kar nebeek. Mevrouw W. ItallieVan Embden ver telt in de „Haagsche Post" van liaar bezoek aan den hoogbejaarden staatsman jhr. mr Van Karnebeek senior. „Ik heb een afbeelding gezien van uw portret, verleden week aangeboden aan de Carnegiestichting." Een glimlach om den weggebogen mond en een tevreden hoofd-knikken. „Daar zit een stuk van mijn leven in die stichting. Maar hebt u liever dat ik bij mijn jeugd begin?" „Volstrekt niet. Doet u waar u pleizier in heeft." „Het dénkbeeld voor het Vredespaleis was van Carnegie, èn het geld voor den bouw. Bij de uitvoering raakten ze hier aan het tobben over de plaats waar het zou staan. Vreemde opvattingen hadden die jnenschen, verstonden niets van de praktijk. Ver buiten de stad wilden z.e het brengen. Een enkele had daar „toe vallig" een stuk grond liggen!" Een korte, veelzeggende lach. „Alsof je liet den vreemden diplomaten niet ge makkelijk moet maken! En omdat ik nu ervaring had, hebben ze mij president gemaakt." Een moeilijke, pijn-doende hoest; maar ternauwernood bedwongen: „Ik heb gedaan gekregen, dat het paleis mocht staan op den grond van de itus- sische kapel. Daar lag een servituut op. Ik zeg tegen den Russischen gezant: „Uw Tsaar heeft de vredesconferentie in het leven geroepen, zorg nu ook dat we een huis krijgen." En is het daar geen mooi kwartier geworden?" „Bij de vredes-conferentie zelf had u ook een groote taak?" „Ik was onder-voorzitter en dè werker, dat mag ik gerust zeggen. Waar moesten we al die menschen „onder brengen? Zoo iets hadden we nog niet te regelen gehad. Toen vroegen we de Koningin om het Huis ten Bosch, en ze heeft het gegeven. Het werd een succes, maarwe had den een mooien zomer, en dat maakt tevreden! Als ze dan zoo genoeglijk zaten te dejeuneeren in den tuin iedere natie aan haar eigen tafel zei ik: „Kom, nu moet jelui verbroederen." Dan gingen er een paar te gast bij de buren, bespraken samen van alles, en langzaam-aan werd de geest beter." „Toch was het officieele werk niet een volledig succes." „Au fond vertrouwden ze mekaar niet; Duitschland, Frankrijk, Rusland. Dan was de Paus beleedigd, omdat hij niet ge vraagd wasdat wou Italië weer niet hebben. Wat wij konden doen, hebben we gedaan. En er is toch veel bereikt." De me de deeling en loopen daarna over Van Karnebeek's jeugd en opvoeding, zijn jaren in de diplomatie te Berlijn, in Ame rika, te Londen, Parijs, Stockholm; zijn jaren in Zeeland als commissaris des Iro nings, en daarna zijn ministerschap, in 1885. „U was lang lid van de Kamer." .„Vijf en twintig jaar! Interessant? Ja, zeker. En pleizierig ook, omdat ik be hoorde tot de vrij-liberalen, die lieten den mènsch in je vrij. Ik heb nóóit een 'opdracht willen ontvangen, van wie ook. En we hadden goede krachten: Tydeman, de Beaufort. Niet veel? Des te betar! Toen ze in 1913 met alle geweld wilden „concentreeren" met de Unie en de De mocraten, zeg ik: „Daar pas ik voor. Ik ga er uit." Vrienden van me wilden mij persoonlijk candidaat stellen; maar dat weigerde ikik wilde "hen niet tegenwer ken." „Vond u de Kamer van toen hooger staan dan nu?" „Ik zou er nu niet in willen zitten." De handen, voor het eerst in sterke beweging, duwden iets ongewënscht weg. „U was nooit voor vrouwenkiesrecht?" „Vrouwen zijn te impressionabel. U zult het zien. Ook in de Kamer; daar moet je een harde huid hebben en wat scep tisch zijn. En dan die dwaze Evenredige Vertegenwoordiging; je krijgt de men- schen niet die je hebben wilt. Gelukkig wordt nu een verandering voorgesteld." „Die wordt dan toch maar ingediend en verdedigd door een vrouw." Onmiddellijk het scherp-geestig ant woord „Jawel, als een man het heeft uitge werkt: de oude Van Houten!" De strijd in de textielindustrie. Het Kamerlid Smeenk, die met mr Rut gers in Twente was, schrijft in „Patri monium", dat de arbeidersorganisaties tot overleg steeds bereid waren: Zelfs hebben zij destijds aangeboden, om door een partitetische commissie een onderzoek te-"doen instellen naar de stuk- loonen enz. in Engeland. Maar de fabri kantenorganisatie in Twente heeft zich nooit veel moeite gegeven, om de arbei ders te overtuigen. Zij wil decreteeren. Terwijl in Nijverdal steeds allerlei kwes ties door overleg worden opgelost, is er in Enschede, in Oldenzaal en elders tel kens weer moeilijkheid. De Twentsehe ondernemers mogen energiek zijn, aan hun sociaal inzicht ontbreekt niet weinig. Wij zijn óók na inlichtingen van méér dan een zijde, versterkt in onze mee ning, dat deze strijd door de fabrikan ten voorkomen bad kunnen worden en dat de oplossing zelfs nu nog spoedig ware te vinden, indien de fabrikanten- organisatie zich tot overleg 'bereid ver klaarde. Ten zeerste zouden wij het betreuren, indien de arbeiders den strijd op moesten geven, omdat de steunbeweging niet het gewen schte resultaat -opleverde. De verlaging der salarissen. Naar de „Tel." verneemt, is in de Vrij dagmiddag gehouden vergadering van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken andermaal de voorgenomen salarisvermindering der Rijksambtenaren aan de orde geweest. In de vergadering van 12 Februari j.l. hadden .de vertegenwoordigers der orga nisaties te kennen gegeven, dat alleen dan van verder overleg sprake kon zijn, indien de Regeering niet a priori vasthield aa'n het door haar genoemde bedrag van 35 millioen, hetwelk over 19241925 door de ambtenaren zou moeten worden opgebracht. Namens de Regeering deelde ■minister Westerveld Vrijdagmiddag mede, dat de Regeering het eenmaal ingenomen standpunt handhaaft en dus blijft vast houden aan de bedragen van 14 millioen voor 1924 en 21 millioen voor 1925. Na schorsing van de beraadslagingen werd daarop door de personeel-vertegenwoor- digers unaniem geantwoord, dat op deze basis -geen werkelijk overleg mogelijk is. Over een voorstel om trots deze te genovergestelde en niet te overbruggen opvattingen de besprekingen ovei| de Re- geeringsplann-en voort te zetten, staakten de stemmen. Zes regeeringsvertegenwoor- digers waren er voor en zes van het personeel er tegen, waarna het overleg werd beëindigd. Aan het einde der vergadering gaf de minister zijn leedwezen te kennen over het feit dat de Commissie het bovenge noemd standpunt heeft ingenomen. Rijkssteun^an de industrie. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft naar aanleiding van gevoerde besprekingen aan den raad der gemeente Delft geschreven bereid te zijn. financieelen steun te verleenen aan de N. V. Van Deventer's Glasfabrieken Schie dam—-Delft onder de volgende voorwaar den: De overheidsbijdrage (Rijk en ge meente) wordt uitsluitend beschikbaar gesteld ten behoeve van voor het buiten land bestemde en naar het buitenland uit gevoerde productie. De bijdrage wordt be rekend naar de hoeveelheid brandstof, verbruikt voor de voor het buitenland ge fabriceerde flesschen en zal bedragen per ton brandstof hetgeen deze meer kost dan f14 per ton steenkolen en f28 per ton stookolie, tot ©en maximumbedrag van f 7.50 per ton. Het totaal van de bijdrage ■zal een bedrag van f 5000 niet overschrij den. De Minister stelt den raad voor, aan genoemde vennootschap voor 1923 een subsidie toe te kennen groot f5000 en wijst er pp, dat alleen wanneer de ge meente bijdraagt, het Rijk 50 pet. kan beschikbaar stellen. Allerlei. uVl-ejt 5 Maart a.s. zal het grensverkeer Ve-nloKaldenkirchen per spoorweg wor den hervat. Waarschijnlijk met 1 April a.s. zal het internationaal verkeer via Duitschland worden hervat. De personentreinverbin ding Nijmegen—Kleef is dezer dagen de finitief doorgevoerd. Het goederenvervoer was reeds eerder in orde. Het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van leden van de Tweede Kamer heeft ter voorziening in de vacature-Kolk man tot lid der Kamer benoemd verklaard |mr P. J. M. Aalbers-e, Minister van Arbeid. De dichter W. L. Penning Jr is over leden. Kon. Bezoek. Dhr Labrijn uit Goes deelde te Zierikzee o.a. het volgende mede aangaande het in Augustus te ver wachten Koninklijk Bezoek. Spr maakte gewag van het reeds ook hier overgeko men gerucht, dat H„ M. geheel Zeeland zal Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen ver stopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu '"en dan een dosis Foster's Maag- pillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; in apo theken en drogistzaken. 9 bezoeken en wanneer ze dat doet, zal gaan van Bergen op Zoom naar Tholen en het Thoolsche eiland, vandaar naar Schouwen Diuiveland zal oversteken en deze streek zal bezoeken. Uit Zierikzee gaat H.M. dan via Katscheveer naar Goes en vandaar naar Middelburg. Dit reisplan weet spr uit heel goede bron, maar niets is offi cieel. Spr. drong aan op een massa-be tooging in Middelburg, geen speciaal Mid- delburgsch feest, maar omdat deze plaats de zetel is van het Prov. bestuur en de hoofdstad. Des voormiddags wil men de betooging houden en des middags een openluchtspel. f Faillissementen. Failliet ver klaard: Hubertus Rentmeester, klein-land- bouwer te Baarland. DeverplaatsingderMia-rine Morgen vertrekken van Vlissingen naar Den Helder de onderzeebooten Z 3 en Z 4» terwijl Donderdag volgen het moederschip „Cornelis Drebbel" en de onderzeeërs O 5 en O 6. Die bende Verstuijft. Het Brus- selsche „Laatste Nieuws" beschrijft den eersten dag van de terechtzitting van de» bende te Gent als volgt: Behalve de vrouwen zijn allen geboeid. In de voorste bank zitten de zwaarst be schuldigden, ieder vaneengesoheiden door een gendarm, In de tweede bank is dit niet meer het geval en de bewaking min der streng. Een indrukwekkende groep, die groote bende, vermengd met de uni formen. Indrukwekkend, omdat ze om» her innert, hoe diep de mensch vallen kan. De jonge vrouw moet een kennis opge merkt hebben onder het publiek, want ze kijkt steeds naar denzelfden kant, knikt en lacht. Onder den hoop is een man, een zeer jonge nog, weggedoken achter de anderen voor hem, maar aan wie hij grap pige opmerkingen schijnt toe te fluisteren in de houding en op de wijze van een schoolknaap in zijn -bank. En hij' doet stil lachen. Maar de meesten kijken ern stig of gelaten. Allen worden kort ondervraagd: naam, geboorteplaats, ouderdom, beroep. Aller lei beroepen: zeeman, werkman, handels reiziger, electriekbewerker, landbouwer, hotelbediende, een Duitscher deze laatste. We vragen ons af, of er bij sommigen niet wat trilt in het hart, als ze den naam van vader en moeder moeten op geven, van moeder vooral. De moesten roepen: „present!" Sommi gen slaan aan, als de voorzitter hen op roept. Ze antwoorden met duidelijke stem, die bij enkelen toch beeft. En met nieuws gierigheid volgen ze dan de verdere ver richtingen: aanstelling der gezworenen, enz. Een allertriestigste groep, die nu een maand l'ang hier verschijnen moet, Een reusachtige taak voor gezworenen en magistraten. Een lang getuigenverhoor voor sommige zaken wel van 50 personen. Eervol ontslag is verleend aan' den res. Ie luit. J. G. Morks van het reg. grenadiers. Benoemd bij het reg. wiel rijders tot adjudant van het korps de le luit. P. C. Geus van het bataljon wiel rijders. Op de aanbeveling voor paadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden komt o.a. vo-otr mr J. Wi. Z-ijlstra, rechter in de arrondisse-m. rechtbank te Middelburg. Met ingang van 16 Maart a.s. is de Rijksveldwachter E. Durinck te Ossenisse overgeplaatst naar Kwadendamme. Middelburg. Nadat Zaterdagmiddag om streeks kwart voor 1 reeds 'n door een vo gelnestje ontstane schoorsteenbrand ten huize van den heer Geense, Rotterdam- sche Kade- 0 237, door burgers was ge- bl'uscht, werd omstreeks half vier een veel ernstiger schoorsteenbrand ontdekt ten huize van den heer C. M. J. Hacken- berg, aan de Lange Burg B 3. De pas van kolen voorziene kachel was zéér hard gaan branden en daardoor werd bet vele roet in den schoorsteen aangetast. Zware rookwolken stegen uit den schoorsteen op. Spoedig waren een paar in de buurt zijnde agenten van politie, bij wie zich later ook de beide inspecteurs voegden, aanwezig en welwillende omwonenden kwamen ook te hulp. Pogingen o-m met minimaxen van boven in den schoor steen het vuur te doven, mislukten, om dat iets aan deze apparaten haperde, en ze niet open te krijgen waren. Emmers water werden in den schoorsteen gewor pen, eerst boven in, later door een in den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1