PAXOL No 184 Maandag 85 Februari 1984 rwooHhnizen, 38e Jaargang Bimeniaiii TIE Buitenland. LEVENSLEED, SCHOEN CREME ANDEL 41 en 227. N ebruari 1924, iar verkoopen: RWOONHÜIS A FEUILLETON» nniiiste mei werkzaam- ale overne- te Centrale inhere niet niet is. oomleraing te Geertrui- irden. 1 de kwestie ding. Welke rtruidenberg is de eenige nid-Bevel'and tar op hoe bij Woens- ïs? En door r en prach atueelen vij- Irie kwartiei bedekt ter- dergrondsche ken. En als Noord-Beve- van electri igen stroom- Een argu- der dan den de Monden dat uit eco- belang is als s de leiding niet-militaii: ijn. En moet een schade 3 omstandig- daarom nog Staten tot M. verwón- achterdeurtje t is toch wel ueelen oorlog iverzien zijn. laat! elijk dankend rleende plaats- MES, er Infanterie. I beschouwin.- k o.a. gaarne iapitein G. W. Iavors", 14e 416. t. nerkingen, ra- ;elijkheid van looi' den vij - en zijn, wan- ileverd wordt hen de zaak liet gewenschi, «voudige en nodellen ERHUREN DIETEN iLUTA'S W. NEERVOORT zal ten verzoeke WABEKE, op 11 uur, in de her- te te Krabbendijke, m erfpacht op den endijke, aan den groot 10 A. 37 cA. a. 172, is verhuurd Tan der Soest tot p f 6.per week, to. 173, is te aan- .s. nderlijk en gecont- 10 OR: n achtertuin» e flinke kamers uken, boven slaap- ër. staande aan den 117 te Goes, ongeveer half Mei. bij den bewoner Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 88—70, Goes Tel.: Redactie no. tl; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg- Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf(MH» Prijs der Advertentie»: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 39 cL Bij abonnement belangrijke korting. Op z'n kop. Dat de kamp voor vrijheid op meniger lei gebied, niet het minst krachtig word gevoerd van de zijde der A.-R. partij, zal moeilijk kunnen worden ontkend. Ook op schoolgebied werd die strijd voor meerdere vrijheid met beslistheid gestreden. Geheel onze schoolactie stond dan ook van het begin af feitelijk in het teeken van „de vrije school voor heel de natie". En de llnancieele gelijkstelling, die de Lageronderwijswet 1920 bracht, moge oorzaak zijn geweest, dat het ijveren voor de vriflieidsgedachte een oogenblik min der sterk was, reeds spoedig werd de kamp voor meerdere zelfstandigheid met nieuw élan aangevangen. Zoo waren het onze mannen, die de gedachte van vrijheid op onderwijsgebied deden veld winnem Min of meer komisch doet het dan ook aan, wanneer men de N. R. Courant in dezen zichzelve de primeur hoort toe kennen. Opmerkende, hoe de onderwijswetgeving meer op de idee dor plaatselijke zelfstan digheid dient te worden geschoeid, zegt de redactie van het liberale orgaan „Tot onze voldoening hebben wij ook ïn de Christelijk-Historische en de Anti- Revolutionaire pers stemmen hooren op gaan, die voor een grootere vrijheid van gemeente- en schoolbesturen hebben ge pleit." De bedoeling is duidelijk, nietwaar? De vooruitziende redactie uit de Maas stad gaf aan, welken kant het uit moest, en daarop vielen enkele ijladen van rechts bij. Volgens socialistisch recept: alle her vormingen van ons. Rlijkbaar nooit vernomen van een ge wijzigd Unie-rapport? Blijkbaar nooit gehoord van de arfi- kcIen-Colijn in de Standaard, 'die zoo veel opgang maakten? Al sympathiseert het Rotterdamsche blad sterk met den Vrijheidsbond, het raeeae toch waarlijk niet, dat de strijd voor de vrijheid op onderwijsgebied van zijnentwege werd ingezet. Die werd voorbeen en wordt nog ge voerd door rechts. Wil de N. R. Crt. zich daarbij aan sluiten, het zij zoo, doch laat zij dan geen aanspraak maken op de eereplaats. Wïe meenen mocht dat de historie haar daarop recht geeft, zet de zaken op hun kop. De leening aan Hongarije. Se besluiten van de commissie van herstel betreffende de saneering van Hon garije hebben in Boedapest zoo grooten indruk gemaakt, dat de prijs van de bui- teniandsche deviezen in ©en slag bijna 100 pet. gedaald is. Deze plannen houden in, dat Honga rije een leening zal bekomen van hoog stens 250 millioen goudkronen, welke in 20 jaar terugbetaald moeten worden. Bo vendien kan het kleine leeningen op kor ten termijn uitgeven, die het met de hoofdleening weer aanzuiveren moet. Hongarije moet gedurende de eerste twee jaar leveringen in natura of in contanten doen, gelijkstaande aan de waarde van 880.000 ton steenkolen. Ver volgens moet 't elk jaar tot 1944 179 mil lioen goudkronen afbetalen. In aanslui ting op deze besluiten van de hers tel- 53). „Zijn de goden onderling vertoornd? Wiel, en wat mag de klove tusschen de dierbare nabestaanden hebben teweeg ge bracht? „Mijn zoon is het nooit bij je opgekomen dat je je welsprekendheid met meer suc ces en beter ten eigen behoeve zou kun nen gebruiken". «Mijn menschenliefde veroorlooft mij ml aan t'Oginsel van zulk een zelfzuchtige gedachte voedsel te geven. Ie oordeelen naar de verwarring, die mijn binnentreden veroorzaakte, meen ik te moe ten aannemen, dat ik slecht gelegen kwam. Maar voorzichtigheidshalve en om de re putatie van ons gezin hoog te houden, heb ik mij gewaagd tot aan de voorste lime van het gevecht om mee te deelen, dat de heftigheid, waarmee u het dispuut hier voert, de bedienden meteen inwijdt in de familiegeheimen en zelfs op de binnenplaats werd mijn aandacht getrok ken door uw stem, die allen twijfel om- trent den aard van uw gesprek buitensloot. f aunlietwisten zijn alleen te respecteeren commissie zal de volkenbondcentrale Vrijdag a.s. een delegatie naar Boedapest sturen, bestaande uit een Franschman, een Engelschman, een vertegenwoordiger van Zuid-Afrika, een Japannees en ver moedelijk een Zweed. Deze commissie zal een program moeten ontwerpen voor de hervorming van het 'Hongaarsche huis houden, een emissiebank oprichten en voor de uitgifte van een binnenlandsche leening zorg dragen. Stakersconflict. De drie maanden lange staking in de textielfabrieken te Alexandrië was veer tien dagen geleden door de tusschen- komst van den gouverneur opgelost, maar de werklieden weigerden de overeenkomst te aanvaarden. Duizend werklieden ble ven Vrijdagnacht in de fabrieken. De ar beiders verklaarden, dat zij zelf de fa brieken zouden in werking stellen en vormden een soort sovjet. De arbeiders van de katoenfabriek te Bgolin "traden op eenzelfde wjjze op. Een bataljon soldaten is naar de fabrieken gezonden, wier eigenaars de uitsluiting handhaven. De smokkelhandel in sterken drank. Volgens bericht uit New York is de kustwacht die in Amerikaanscke wateren bet smokkelen van sterken drank tracht tegen te gaan, thans uitgebreid tot 29 stooihbooten en 129 zeilschepen. Men raamt de hoeveelheid whisky, die in de laatste 3 maanden uit Schotland ver scheept is, op 104,241 kisten en op 415.965 gallons in vaten, terwijl uit Ca nada zeker 57.365 kisten naar Amerika zijn gezonden. De kustwacht geeft toe, dat niet meer dan ongeveer 5 pet. van de smokkelwaar in haar handen valt. Korte berichten. Na de beslissing der gedelegeerden der liavenarbeiders te Londen, die be sloten hebben de nationale conferentie te adviseeren tot het aanvaarden der voor waarden, neemt men met zekerheid aan, dat het gevaar van een voortzetting der staking geheel verdwenen is en men ver wacht, dat Dinsdag liet werk zal worden liervat. De staking zal dan toch reeds meer dan een week geduurd hebben en groote schade hebben aangericht. De Franscbe minister van landbouw heeft een dringend beroep gedaan op de landbouwers om de nationale productie te verhoogen. In de haven van Cherbourg is een staking uitgebroken. De arbeiders eischen een aanzienlijke loonsverhooging. Op 11 Februari werden te Berlijn 192.253 werkloozen gesteund. Dit aantal daalde in vijf dagen tijds tot 169.370. In de afgcloopen week werd in het ge heel ,654.000 goudmark aan steun voor werkloozen uitbetaald. Het huis Ipatiew, in Jekaterinen- burg, waar in 1918 de tsaar en zijn familie zijn vermoord, is geheel door brand ver woest. In Duitsche regeeringskringen wordt algemeen aangenomen, dat een conflict met den rijksdag onvermijdelijk is, zoodat spoedig rijksd'agontbinding zal moeten volgen. Volgens bericht uit Athene heeft de Grieksche regeering den datum voor het .opkomen van de nieuwe lichting eenige maanden vervroegd in verband met de concentratie van Bulgaarsclie ben den aan de Grieksche grens. De sterkte dier benden wordt geschat op ongeveer 20.000 man. als zij op zachten toon worden gevoerd". Hij stond op als om de kamer te ver laten, maar zijn moeder verzocht hem te blijven". „Ik ban zeer ontstemd over een kwestie die mij meer verbaasd dan ik kan zeggen. Weet je, dat Gordon Leigh Edna, ten huwelijk heeft gevraagd en dat zij zoo dwaas is geweest om hem te weigeren? Heb je ooit een meisje gezien, dat zoo> blind was voor haar eigen belang? Zij1 kan niet de hoop koesteren een huwelijk te doen, 'dat half zoo schitterend is, want hij' is beslist een van de veelbelovendste jonge mannen in ons land en haji zou haar een positie schenken, die zij op een andere wjjze nooit kan bereiken". „Hem geweigerd! Rijkdom, eer en een schitterende maatschappelijke positie van de hand gewezen! Diamanten, echte kant, een beeldig boudoir en orangerieën af gewezen! Het heerlijke voorrecht om me vrouw Inge's zuster te worden en de gelegenheid om op de zoogenaamde mooie wereld in verachting neer te zien, zoo als deze thans op haar doet, geweigerd! Onmogelijk! U begint oud te worden en vergeet geheel de plannen van belegering, die u heeft ontwikkeld, toen u uw net ten spande om uw uitverkoren bewon deraar, dien ik tenslotte de eer had mijn Volgens een bericht uit Warschau hebben de sovjet-autoriteiten te Peters burg een wijdvertakte geheime organisa tie ontdekt ter bevrijding van het land van het roode bewind. Deze organisatie voer de onder .de garnizoenen van Petersburg en van tal van Russische provincieplaat sen antibolschewistische propaganda, en had nog voor dé maand Fébruari een militairen opstand voorbereid. Minister Galijn. Al de .pijlen op de bogen van de politieke redenaars zijn weer gericht op minister Galijn, zegt ds Laman in de „Asser Kerkbodev. Van één ding zijn de mannon en de vrouwen, die in deze moeilijke tijden zoo ontzettend knap zijn in-het-niet-weten-hae-het-moet, bij zichzel- ven .overtuigd, n.l. dat deze minister er niet behaorde te wezen. Dit neemt niet weg, dat gelukkig velen in den lande God danken, omdat we een man als Colijn mogen hebben. AA'e moesten eenige dozijnen van zulke man nen hebben. We houden hem niet voer onfeilbaar, maar we houden twee dingen omtrent hem vast: vooreerst hij is man met een helder hoofd, hij heeft geen rook onder zijn schedel; en ten andere is hij een man van karakter, en mannen van karakter loopen er niet zoo heel vele rond in het politieke strijdperk. Man van karakter is hij steeds geweest. Ook toen hij nog 'in Indië vertoefde. Iemand van liberalen huize, uit den aan zienlijken stand, die zelf ook in Indië ge woond had, verklaarde mij meer dan een dozijn jaren geleden, dat in de Indische maatschappij' het geloof, dat men er nog meebrengt, spoedig overstag gaat. Zijn vrouw bevestigde dit. Zij' kenden in die dagen maar één man, die onwrikbaar stond in zijn overtuiging, en dat was de heer Colijn. Dit onverdachte getuige nis heb ik in mijn hart bewaard. 'En ik heb er hem lief om, ook nu, nu hij zoo duidelijk durft zeggen, wat hij' wil, om dat hij weet, wat hij wil, wat zijn besto kers niet kunnen zeggen; zij loonen op alle manieren niet te weten, wat zij willen. Het is een weelde een man te ont moeten, die de mensclien niet naar de' oogen ziet, omdat hij zijn plicht voor God verstaat. Zulle een man wekt ver trouwen, want hij spreekt niet voor het applaus en voor het succes. De benzin e-matortreinen o p de spoorwegen. Nadat op1 het station te Zwolle enkele weken geleden een botsing had plaats gehad met een benzine-motortrein, had men tusschen Zwolle en Kampen deze treinen niet meer teruggezien, wat den indruk gevestigd had. dat men de proef met de benzine-motoren had gestaakt, Omdat de resultaten in de ptaklifk teleur stellend waren gebleken. f Door den betrokken dienst der Neder- landsche Spoorwegen werd aan liet „U. D." meegedeeld, dat deze indruk een onjuiste was. Met de twee wagens heeft men inder daad pech gehad, maar het zéér bijzon dere van dezen tegenslag is geweest, dat hij niet in het minste verband heeft vader te noemen. Uw geliefkoosde zwer- velinge, Edna, is geen idioot; zij kan heel goed voor haar eigen belangen zor gen en zal dat ook beslist doen, daar van geef ik u de verzekering. Zij doet niet anders, dan wat spelen met haar slachtoffer, en zooals de visschen steeds kleiner cirkels beschrijven rondom het aas, dat zij van plan zijn geheel te ver zwelgen. Moeder, wees maar niet al te zeer bedroefd! Uw beschermelinge is een ware dochter van Eva en haar oogen zijn even begeerig gericht op Leigh's fortuin als die van de zooeven genoemde eer waardige moeder der menschheid op de verleidelijke vrucht." „Norman Arthur, het is niet achtens waard .noch beleefd om altijd te schim; pen op de vrouwen in tegenwoordigheid van je eigen moeder. Wat Edna betreft, ik ben volkomen overtuigd van haar be treurenswaardig besluit, want ik weet, dat wat zij zich eenmaal voorneemt als gedragslijn, daarvan wijkt zij door over reding geen streep af. Zij is niet in staat tot een verachtelijk spel van koketterie, dat jij haar toeschrijft en Gordon zou evengoed ergens anders een bruid kunnen zoeken". „U hebt volkomen gelijk, tante Ellen, haar weigering was heel beslist". gestaan met de constructie van de nieu we rijtuigen. Professor Franco, hoofdinge nieur der Spoorwegen, deelde nadrukkelijk mede, dat de benzine-motorrij tuigen èn wat betreft de machinerie, èn wat betreft de besturing, bij'zoinder goed hebben vol daan; de proief met deze treinen is zelfs zóó naar wensch geslaagd, dat de directie der Ned. Spoorwegen tien nieuwe hen- zine-matorrijtuigen heeft besteld en met ingang van den a.s. nieuwen zomerdienst óók opi het baanvak ZwolleApeldoorn met deze treinen gaat rijden. Djeze tien nieuwe rijtuigen warden binnenkort ge leverd door de Nederlandsche industrie, t.w. vijf rijtuigen door de fabriek van Beijnes te Haarlem en vijf rijtuigen door de Nederl. fabriek Werkspoor te Zui len. En op het traject ZwolleKamepn zal men de volgende week weer met drie motorwagens zien rijden; dan zijn de twee beschadigde rijtuigen weer gerepa reerd en is ook het derde rijtuig klaar, dat in 'Zwolle verder moest worden ge monteerd. De praktijk in Nederland heeft met deze motor-treinen zeer gunstige re sultaten opgeleverd; waarom zou dit ook niet het geval zijn? In Duitschiand vol doen de treinen eveneens zéér goed en in Duitschiand voert men dit type, blijkens de juist dezer dagen ontvangen inlich tingen, méér en méér in, pjmdat ook daar de resultaten van de practijk zoo gunstig zijn. Zelfs gaat men in Amerika zóóver, dat men daar de benzine-motor- treinen van machinerieën voorziet die aanmerkelijk grootere paardenkracht be zitten dan de motoren op de Hollandsche benzine-treinen. Het is gebleken, dat de Nederlandsche ervaring even gunstig is als die in liet "buitenhuid. Vandaar dat ook ten onzent de dienst met benzine- motortreinen wordt uitgebreid. Och, och, David Naar Het Volk weet mee te deelen, heeft de lieer AVijnkoop van de Exekutieve Moskou telegrafisch de uitnoodiging ont vangen, persoonlijk naar Moskou te ko men, teneinde zich aldaar te verantwoor den ten opzichte van de ontelbare klach ten, die door of namens de oppositie bij dit college zijn ingediend, over de wijze waarop' ook na het eerste ingrijpen, de oppositie door do partijleiding nog altijd behandeld wordt. De heer AVijnkoop' heeft eveneens tele grafisch geantwoord, dat hij Nederland thans met kan verlaten, met het. oog op het partijcongres, datop 29 Maart te Rotterdam zal aanvangen. Naar het blad verneemt, heeft de partij-secretaris daarop dezer dagen een telegram uit Moskou ontvangen, waarin de heer AVijnkoop zonder meer naar Mos kou ontboden wordt en voorts opdracht wordt gegeven, in De Tribune te publicea- ren, dat het partijcongres om deze reden tot nader aankondiging wordt uitgesteld. Namens de oppositie zal de heer De Kadt zich ter bijwoning van het congres naar Moskou begeven. Nieuwe bezuinigingsplannen. Naar de Res.bode verneemt, is de re geering voornemens om alle werklieden •en daarmede gelijk te stellen ambtenaren, die in het bezoldigingsbesluit zijn on dergebracht, daaruit te nemen en over te brengen naar het arbeidsreglement. Arerder verneemt het blad thans nadere concrete bijzonderheden omtrent de be zuinigingsplannen inzake de pensioenwet geving. Reeds eenigen tijd geleden werd meegedeeld, dat men aan het departe ment met een wijziging der pensioenwet bezig was. Deze komt hierop neer: Aller eerst wordt het aantal dienstjaren waarbij „Heeft zij1 dat jou meegedeeld?" vroeg meneer Murray. „Neen, maar meneer Leigh heeft aan zijn zuster verteld, dat zij hem volstrekt geen hoop had gegeven". „Dan, voor het eerst in mijn leven, ben ik er in geslaagd de menschelijke na tuur te belasteren, wat mij tot dusver ge heel onmogelijk scheen. Ik vraag veront schuldiging aan mijn ras. En zij weigert heslist zich te verkoopen? Ik hen alleron aangenaamst gestoord in m'ijn lievelings- theorieën omtrent de geslepen, lynx achtige zelfzucht van vrouwen. En dat door dit wonderlijke, onbegrijpelijke kind! Wel, ik zon mijn halve landgoed verwed hebben op Gordons kansen, want zijn knap gelaat, bijgestaan door zulke onvergelij kelijke bondgenooten als mijn moeder hier en het onfeilbare, wijze orakel in de pas torie, vormden een drievoudig verbond, dat krachtiger onoverwinnelijker was dan ooit in de geschiedenis bekend. Ik meen de, dat het meisje niets was dan leem in de handen van de huwelijksmakelaars en dat het Hebreeuwsche krijgsplan zeker zou gelukken 1 Ontvang, geliefde moeder, mijh meest hartelijke deelneming in uw •onverwachte nederlaag. U zult zeker wel niet twijfelen aan de oprechtheid mijner deelneming als ik u zeg, dat zij voort- een maximum pensioen verkregen wordt, gebracht van 35 ,op 40, zoodat de vroe gere toestand wordt hersteld. Ook in de regeling van het minimumpensioen wordt een belangrijke wijziging gebracht. Tolt nu toe had men na 7 dienstjaren reCht op het minimum pensioen. Thans zal dit eerst na 10 jaar het geval zijn. Verder was tot nu toe het minimum- pensioen steeds 30 pet., maar deze be paling wordt ingetrokken. Per dienstjaar krijgt men 1/40 van zijn pensioen. Alle personen, wier salaris of totaal aan sala rissen minder dan 800 bedraagt pier jaar, vallen buiten de pensioenwet, en ten slotte worden jaren in lossen dienst niet meer in aanmerking genomen. Tot nu toe viel men onder de pensioenwet rast een lossen diensttijd van 12 maanden. Voor de reeds in dienst zijnde personen zullen billijke overgangsbepalingen ge troffen worden. Als een balsem op deze wonde kan het blad er aan toevoegen, dat van de regeering, zoowel in dit zit tingsjaar als in het volgende, geen voor stellen te wachten zijn tot verlenging van den arbeidstijd van ambtenaren of rijkswerklieden, zoowel in vasten als los sen dienst. D'ie Jachtwet. Bij Kon. besluit van 19 Februari "24 is bepaald dat de Jachtwet 1923 in wer king treedt op 1 Maart 1924. Voor de toe passing van de artikelen 54, 55 en 56 der Jachtwet 1923, warden onder scha delijk gedierte verstaan: wilde zwijnen, konijnen, fazanten, in die gedeelten van het Rijk, waar zij onder het schadelijk gedierte begrepen zijn; vossen, dassen, marters, fluwijnen, bunzings, wezels, ver wilderde katten, otters. Als soorten van wild, welke het verbaden is te poten, wordt aangewezen de korhoenders en, waar te hunnen aanzien van het bepaalde in het tweede lid van artikel 1 der Jacht wet 1923, w;ordt afgeweken, de fazan ten. Die stoiomwet. Bij Kan. besluit van den 8sten Febr. 1924 is bepaald, dat de wet van 17 Maart 1923 tot wijziging en aanvulling, van de Staomwet, in werking treedt met ingang van 1 April 1924. Allerlei. De middenstandsraad heeft inzake het verwarmen van winkels met petroleum kachels aan den Minister van Arbeid verzacht de districtshoofden der Arbeids inspectie er ap te wijzen, dat niet ver boden behoort te worden Wat naar algte- meene opvatting zonder bezwaar kan wor den toegelaten. De Minister antwoordde dat hij geen aanleiding vindt een wenk in dezen zin te geven. Te Amsterdam wordt de melk Zater dag 2 cent per Liter goedkooper. Wie volgt? Naar de Crt. verneemt zal het hoofd bestuur der Ned. vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel Dinsdag aan de af gevaardigden adviseeren om de voorstel len van de directie in zake de loonsverla ging te verwerpen. De Albert-medaille is nog toege kend aan de heeren J. Baart, H. El J. Rottier, heiden te St Jansteen, A. van den Ende te Hontenisse, J. F. Koevoets, J- de Lange en P. M. O. van Sprang en dr D. Buijze te 's Gravenhage en J. A. J. Rottier te Gent, beiden vroeger te Ter- spruit uit het vernederende bewustzijn van te hebben ontdekt, dat niet alle wouwen zulke gewetenlooze schepsels zijn als ik had gedacht. Sta mij toe u te troosten met de verzekering, dat de strijd door u met buitengewone behendigheid is geleverd. U heeft een kennis van zaken en een inzicht in het karakter van uw tegenstandster ten toon gespreid, die u het recht geven op, een hooge plaats onder de moderne krijgs kundigen. En u heeft den troost te weten, dat n op volkomen onwetenschappelijke wijze bent verslagen en in strijd met eikten regel en elk grondbeginsel van oorlog voeren. Deze jonge, onbegrijpelijke, vrou welijke Napoleon staat voor niets! Geloof miji „Houd op, Norman. Ik wil niets meer hooren over deze ellendige geschiedenis. Edna is heel stijfhoofdig en erg ondank baar na alles wat ik in haar belang heb gedaan en van nu af zal ik mij niet hekom1- meren over haar toekomst. Als zij er de voorkeur aan geeft door het leven te sukkelen als onderwijzeres, dan zal ik haar zeker aanraden zoo gauw mogelijk te beginnen, want als zij zoo geheel kan bui ten mijn raad, dan heeft zij mijn bescher ming ook niet meer noodig". (Wiordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1