Sanguinose Aanbesteding. Vertegenwoordigers Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Bnrgerlüke Stand. ddTertenttë#. Openbare Verpachting. 23 perceelen Bouwland, - en Een Hofsteedje Het beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuw zwakte. Vrijdag 22 Februari 1924, 9 stuks Hoornvee, op Woensdag 5 Maart 1924, op Zaterdag I Maart 1924, Het verbouwen en vergrooten van de Graanschuur en het bouwen van een Graanpak- huis op de hofstede „Zuid- hof' in den Bathpolder te Rilland. Openbare Verknoping Ulsters, Winterjassen, Costuums, Jekkers, Pantalons, Regenjassen en Regenmantels. Demi, Winterjas of Ulster; Groote partij Stoffen en Voeringen. Kantengerecht te Gees. Boer den kantonrechter te Goes zijn rerooideeld wegens: oreïtreding Leerplichtwet: W. Krui- ninge*, f 2 subs. 2 d'.zich met afdraaier in het veld bevinden: J. de J., A. v. 't W., Hoedetenskerke, fö subs. 5 d.; zich met geladen geweer in het veld bevinden J. de J., Oudelande, fö subs. 5 d.; voor werpen inruilen van onbekende personen W. K., Hansweert, f25 subs. 25 d.; als opkooper geen doorloopend register hou den: A. N., Ierseke, f 25 s. 25 d.; overtre ding Invaliditeitswet: J- Z., Ovezande, G. de T., Kloetinge, fö subs. 5 d.; overtr. Vleeschkeuringswet: A. de W., 's-Hee- renboek, f3 subs. '3/1.M. P. de V., Borssele, f5 subs. 5 5.; overtr. Arbeids wet; M. R., Hansweert, f10 subs. 10 d.; overtr. Warenwet: J. F. B., Goes, f3 subs. 3 d. bij dooiweder te zware vracht vervoeren: D. v. d. V., Wolphaartsdijk, f2 subs. 2d.; A. B., Ierseke, fö subs. 5 d.; overtr. Steenhouwerswet: A. de B., Goes, f0.50 subs, een dag; werkenden! hi.otor zonder toezicht laten staan: H. R. F. Driewegen, fö subs. 5 d.; 'savonds met motorrijtuig rijden zonder achterlicht P. M. 's-H. Arendskerke, f5 subs. 5 d.; alsvoren zonder voorlicht fö subs. 5 d,; Schelde bevisschen zonder vergunning van den rechthebbende op bet vischrecht: ;N. H., Ierseke, f10 subs. 10 d.; 's avonds fietsen zonder licht: N. de V.,^ 's-H. Arendskerke, A. de J., Ierseke, C. H., M. v. d. L., Kapelle, f3 subs. 3 d. IHHIHiWMIII! IIIWUH' Ongelukken. Te Kavelingen «era. Odoorn) geraakte een 8 jarig meisje in een bijt. Het kind werd spiaedig op het droge gebracht, maar overleed des avonds toch aan de gevolgen. Te Boskoop werd in een hotel een Duit- scher des morgens door gasverstikking bewusteloos aangetroffen. Hij is aan de gevolgen- overleden. Te Wirdum (0.) is Maandag de z.oon Van dan heer J. dooi het ijis gezakt en verdronken. In een onbewaakt oogeiiblik geraakte een kindje te Sittard dat nabij het vuur met papier speelde, in 'brand. Toen de moe der thuis kwam, vond ze het kindje, dat 16 maanden oud was, geheel met brand wonden overdekt. Een poosje later over leed het ventje. De vrouw van den landbouwer D., nabij Valthe wonende, is door het wiel der dorschmaehine gegrepen rondgeslingerd en op slag gedood. De •oDgelüLkig-f- had een vijftal kleine kinde ren. Prachtige brandweer! Te Oirsehot is de woning van een rijwielhan delaar totaal uitgebrand. De brandspuit was aanwezig, doch gaf geen water, daar •de burgemeester niet aanwezig was en er volgens het reglement niet buiten last van den burgemeester mag gespoten worden. Die loco-burgemeester, die ter plaatse was, gaf geen order. Toen liet perceel nage noeg geheel was uitgebrand, verscheen de burgemeester, en werden tenminste de belendende perceelen nog nat gespoten. In een boomgaard te Tiel is bij het verrichten van graafwerk onder een doornenhaag een geraamte gevonden, ver- moedehjl. va" eon man van 40 a 50 jaar. Bp het afbreken van het oude raadshuis te Monster zijn bij het graafwerk vijftien doodshoofden gevonden. De auto. bus. Gistermorgen brak vam den autobus die den dienst Wijhe- Kampen-Zwölle onderhoudt de stuurstang. De chaufieur en een .naast hem zittende persoon kwamen er zonder kwetsuren af. Een derde inzittende brak beide bee- Ten. -Brutaal. Te Amsterdam, worden in «enige in aanbouw zijnde woonhuizen kel ders gemaa.lrt van gewapend beton, zoiaafe bekend, beton versterkt met ijzer. Het is van groot belang, dat dit ijzer, de z.g. „wapening" met zorg wordt aange bracht, waarom dan ook hier ter stede de regel geldt, dat geen beton mag worden gestort, alvorens deze wapening door het Bouwtoezicht met de teekeningen is ver geleken en goedgekeurd. In het onderhavige geval hadden de aan- iiemers deze keuring echter niet afgewacht zoodat reeds 3 kelders klaar waren, toen de eontroleerende ambtenaar ter plaatse kwam. Deze haast scheen hem verdacht ifcoe en hij gaf last op eenige plaatsen in de kelders gaten te hakken, om na te gaan of de wapening wel in orde was. Niet zoodra was dit den aannemers ter oore gekomen of zij verdwenen van het werk. Bij het onderzoek bleek duidelijk de reden van die „vlucht". De wapening was pp sommige plaatsen nagenoeg geheel afwezig; men had haar tijdens het storten maar ^weggenomen en weggelaten en daar toe bij voorkeur des avonds laat „overge werkt De constructie had daardoor een groot deel, hier en daar zelfs 90, pet van de benoodigde __sterkte verloren. Was deze fraude niet tijdig bemerkt, dan zouden de kelders later onvermijdelijk gescheurd en vol water geloopen zijn. Deze misère is aen bewoners door het tijdig ingrijpen Tam het Bouwtoezicht gelukkig bespaard. Het gemaakte zal thans geheel volgens de voorschriften in orde worden gebracht. De kosten hiervan zullen uit den aard der saak aanmerkelijk honger worden dan de bedoelde „besparing". De dikzakken. Te Parijs bestaat een club, waarvan men slechts lid kan rij'n, wanneer men niet minder dan hon derd kilo weegt. De leden van deze club, die zich gaarne menschen niet slechts van een goed gewicht, maar ook Tan een goed verstand en een goed hu meur noemen, vinden de vervoermiddelen te Parijs in gebruik zijn, niet aange naam: de portieren, ja de motoren tier taxis zijn, evenals de zitplaatsen in de auto bussen, op1 menschen met een zekeren lichaamsomvang niet berekend, en daartegen heeft de club der dikke mannen willen protesteeren. Onder leiding van hun voorzitter hebben vijf-en-dertig leden Zondagochtend stormenderhand een bus genomen. Volgens de bladen had het vertrek van den ook op het achterbal kon overvollen bus majesteitelijk lang zaam plaats. De dikzakken, die binnen in den wagen op-een geperst stonden, want van zitten was geen sprake, hebben het evenzeer te kwaad als de veeren van den wagen. B,us en reizigers bereikten zuchtend en steunend den voet van de helling; daar hield de motor op; hij kon niet meer. Do leden van den honderd- kilo-club hebben den wagen toen de hel ling -opgeduwd en gesleept, waarbij' bouf fantes als touwen dienst deden Te mid den van de groote vroolijkheid van ge heel Belleville kwamen de krakende bus en de puffende clubleden aan het eind punt van de lijn aan, waar ieders krach ten hersteld werden; die van den motor in een garage, die van de dikkerds in - een eethuis, een van de weinige plaatsen, zegt een Parij'sche courant, waar vijf-en- dertig omvangrijke menschen met vreug de tegelijk worden ontvangen. Geen reclame. Een automobiel twee uren te voren op' de autömobielten- toonstelling te Amsterdam door den heer jlH. gekocht, is vermoedelijk door het bre ken van het stuur even voorbij' Duiven- drecht in een diepe sloot gereden. De machine werd zwaar beschadigd. Die be stuurder is er goied afgekomen, doch een van de beide inzittenden liepi zware ver wondingen op. Een passeerende vracht auto heeft de verongelukte machine uit de sloot getrokken. Diefstal van p i oe n e n Te Bos koop zijn uit de kassen van de kweekers Gebr. Verb,oom een belangrijke partij pioe nen .ontvreemd, in het geheel ter waarde van circa f 3500. Er waren exemplaren bij, di.e een waarde van f40 vertegenvvoor- dgden. Die Ned. Pioienenvereeniging looft een premie uit aan hen, die aanwijzin gen kunnen doen, welke tot ontdekking van den dader of de daders leiden. Tramantsporing. Op de lijn van de Maas- en Waalsche stoomtram- ■maatschappij' is ter hoogte van Winssum een .personenwagen gederailleerd, bene vens de daarachter komende goederen wagen, die schuin over den weg kwam te staan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gearresteerd. Te Blaricum is gearresteerd de voortvluchtige J. M. D. ex-directeur eener verboden loterij-onder neming, de laatste der Goodsche in brekers, naar wien nog gezocht werd. Ze denschandaal. Dloor de po litie te Grootebroek is dezer dagen in de gemeenten Grootebroek, Medemblik en Enkhuizen een zedenschandaal lOintdekt. Reeds lang bestand het vermoeden, dat in de gemeente Grootebroek enkele picr- s,o,n-en zieh schuldig maakten aan hande lingen, die het daglicht niet konden ver dragen. Men kon toen evenwel niet in grijpen, daar niet voldoende bewijzen v-oor handen waren. Enkele weken geleden deed een zekere K. de G. uit B,avenkarspel bij1 de po litie aangifte dat hem een bedrag van f50 -ontstolen was. Van dezen diefstal verdacht, werd aangehouden een zekere P. v. St„ wanende te Grootebroek. Deze bekende den diefstal te hebben gepleegd, doch .liet zich tevens ontvallen, dat hij de helft van het door hem ontvreemde bedrag nog van K. de G. te vorderen had in verband met niet nader te noe men handelingen. Uit het onderzoek, dat de pia'.itie daarop instelde, bleek, dat be halve te Bovenkarspel, ook te Grootebroek Medemblik en Enkhuizen tal van per sonen bij1 het zedenmisdrijf betrokken waren. Daar allen meerderjarig waren en de daders niet op heeterdaad konden worden betrapt, was er aanvankelijk wei nig tegen te doen. Eerst deze week is komen vast te staan, dat in de verschil lende plaatsen ook minderjarige jongens, waarvan verschillende beneden de 16 jaar. bij het schandaal betrokken zijn. In hechtenis werden vervolgens genomen, de genoemde de G. en zijn medeplichtigen J. de G. en P. R. 'p. R. is 53 jaaï oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Tot dusver is komen vast te staan, dat 18 minderjarige jongens bij het schandaal betrokken zijn. Autobus omgekanteld. Een autobus van den dienst Amsterdam Hoorn is gistermiddag 5 uur door het kwijtraken van het stuur tusschen 11- pendam en Purmerend omgekanteld. In de autobus waren gezeten 12 passagiers, waarvan 4 zwaar gewond werden. Deze ■konden niet worden vervoerd. Acht per sonen werden licht gewend. Deze konden hun reis later vervolgen. Doktoren uit Purmerend verleenden de eerste hulp. De autobus is den onderdijk ingereden en ondersteboven geslagen. De chauffeur met 12 passagiers zaten in den wagen. De on-- gewonde passagiers zijn per tram ver trokken, onder wie een persoon, die door den schrik de zenuwen in het hoofd wa ren geslagen en zich niets herinnerde van het voorgevallene. De oorzaak van het ongeluk is een raadsel. De chauffeur staat bekend als een voorzichtig man. Auto ongeval. Op- den weg tus schen Huybergen en de Wauwsche Plan tage is een auto, waarin zes personen uit een familie te Roosendaal waren gezeten, door slippen ten gevolge van het onge merkt leegloopen van een achterband, overzij gekanteld, waarbij vijf van de in- zittenden uit den wagen tuimelden, van wie een de jongste, een jongen van 16 jaar eenige meters ver, over een sloot tusschen de hoornen van het bosch werd geslingerd. Niettegenstaande deze buiteling bekwam de jongen geen letsel. De overigen liep-en alle schrammen en lichte kwetsuren op-, zoodat het geheelo ongeval nog vrij goed afliep. El'E. V. D. Dinsdagavond is een vier- perscons Ford-auto in snelle vaart op de kanaalbrug over de leuning geslagen. Ver dronken zijn zekere Schakelaar uit Oene, die dien dag juist ondertrouwd was en dhr B-iesterb-csch uit Welsum. De anderen werden gered. AMSTERDAM. V. D. De zesde Ka-mer der rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen directeuren der N. V. Gre- diet- en Commissiebank en veroordeelde wegens verduistering 'Al. J. F. tot 2 jaar en A. H. W» tot 9 maanden gevangenis straf. De derde beklaagde, Karssemeyer, die voortvluchtig is, werd vrijgesproken. LONDEN. V. D. De groote fruitimp-or- teurs Elders en Fyffes hebben aan de werkgevers aan -de havens medegedeeld, 2 sh. loonsverhooging te willen betalen vo-or -de havenarbeiders, die hun schepen lossen. IERSEKE. Door het vertrek van den heer J. J. Sipsma naar Winterswijk ont staat een vacature in den Raad. In zijn plaats komt de heer J. Ossewaarde, de laatste naam der Vrijzinnig-Democratische lijst. De s ch ade 1 oo-sste 11 ing der Kamerleden. Gelijk bekend ,werJ de kwestie Donder dag j.l. fc-ij het politiek debat in de Twee de Kamer ter sprake gébracht door den socialistischen- afgevaardigde J. ter Laan die verklaarde, geen tién procent van zijn „armoedige toelage" m-aar wel van zijn geheel 'inkomen te willen afstaan, mits alle Nederlanders hetzelfde zouden doen. Zoo stelt merkt de „Volkskrant" op de heer Ter Laan niet alleen zijn ar moedige toelage maar ook zijn inkomen veilig. Nu hebben wij nooit tot hen be hoord, die de schadeloosstelling van f 5000 aan de Kamerleden te hoog heb ben geoordeeld, maar daarom behoeft men ze nog niet armoedig te noemen. En alsof de heer Ter Laan met zijn voorwaarde nog niet veilig genoeg- stond verbond -hij aan zijn bereid willigheid om een deel van zijn inkomen af te staan een tweede voorwaarde; mits het geld niet besteed wordt voo-r nieuwe vlieg tuigen of kanonneerbooten. Nu doet niemand hem iets. Natuurlijk wordt e©n deel van de rijksinkomsten aan militaire uitgaven besteed, en de heer Ter Laan kan altijd zeggen: mijn dubbeltjes worden gebruikt voor oorlogsujtgaven, en dus geef ik ze niet. De heer Wijnkoop vond den zet zoo prachtig, dat hij dadelijk uitriep: „Groot gelijk, van mij krijgt men geen cent". Het eenheidsfront is er: een dema gogisch eenheidsfront, dat liet „zalig zijn de bezitters" onder eenschoon schijnend mom voor zichzelve toepast. De sociaal-democraten en communis ten zullen de drag:redenen om hun f 5000 veilig te stellen, ook wel tegenover hun geestverwanten pogen te verantwoorden vooral het gebruiken van hun geld voor militaire doeleinden is prachtig va,n oppervlakkigheid maar de nuch- teren o-nder hun partijgenooten zullen hun uitvluchten op de juiste waarde weten te taxeeren. „Smoesjes" zullen zij ze noemen, en wij kunnen hun geen ongelijk geven. Inderdaad, telkens weer blijkt het, dat het soort heeren, die het hardst schreeu wen tegen 4e kapitalisten, niet vies van de centen zijn en p-roboeren ten eigen bate binnen te halen, wat ze kunnen. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Febr. 145 u. Berlijn 0.590.59Va Brussel 937y2—9.471/2 Parijs 11.221/2H.321/2 Landen 11.5411-541/2 Diallar 2.68—2.683/4 Weenen O.371/20.38. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling, Delftschestraat 43, waren gisteren aangevoerd 125.000 eieren. Prijzen: kip eieren f 7.30f 9.35, eendeieren f 8 f 8.30 per 100 stuks. GOES, 19 Febr. Veilingsvereen. „Zuid- Beveland". Appels: Goudreinetten f25 f 43, Canada Rei netten f 21, Baldwin f 17, Lanes Prins Albert f18, Luntersche Pip peling f 18, Reinette d'Or f 17, Reinette Tulpa f 9f 13, Zure Bellefleur f 19-=—f 27, Fransche Bellefleur f 11f 14, Grauw- zuur f 16, Striepelingen f 12, Court Pendu f 13f 23, Pomme d'Oranje f 14f 16, Zoete Campagner f 15f 19, Zoete Belle fleur 17, Bruinzoet f17, alles per 100 Kilogram. Peren: Bergemotte d'Esperen f23, Klei- peren f 25f 34, beide per 100 K.G. DiversenUien (groote) f 1.60f 4.80, idem (kleine) f 1.10f 5, idem (stek) f 0 20 f 1.10, Spruiten f 23f 26, alles per 100 K.G.; Honing f0.60—-f0.61 per flacon. VLISSINGEN, 19 Febr. Goudreinet 21— 24, Zure Bellefleur 2125, Ermgaard 23 —26, Campagnezoet 20, Bruine boonen 1824, Witlof 4041, Schorseneren 23, Molsla 29, Uien 67, Koolrapen 23,5, Spruiten 931, Kroten 6, Wijnpeeën 3 4, Peeën 4, alles per K.G.; Kipeieren 70 per 10 stuks; Boerekool 1,52, Roode kool 38, Savoije kool 17,5, alles per stuk; Prei 1010,5, Rhabarber 20, beide per bos; Spruitkop 22 per mand. MIDDELBURG. Bevallen: A. A. de Rijk geb. v. d. Ven, d.; E. A. Kuiler geb. Nonhebei, z.; R. v. d. Ven geb. Maas, z.; J. J. Steketee geb. Ossewaarde, d.; W. S. van Hemert geb. Paardekooper, z.; A. Doelitzsch geb. Kuiper, z. Overleden: J. Kesteloo, 14 j. ongeh. z.; W. E. Augustijn, 97 j., weduwe A. de Fouw. GOES. Geboren: 19, Hendrik Pieter, z. v. Hubrecht Joosse e'n Heiltje Jacoba van der Heli. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 20 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 te Va lentin, laagste 746,0 te Roest. Verwachting tot den avond van 21 Febr.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, om het vriespunt 's nachts, overdag lichte tot matige dooi. Heden overleed plotseling te Wolfaartsdijk onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer NIC0LAAS VAN SABBEN, Wedr. van Johanna de Visser, in den ouderdom van 72 jaar en 6 maanden. Namens de diepbedroefde familie, J. D. VAN DOORN. Kloetinge 19 Febr. 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming en de hulp, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden Man, den Heer JOH J. MOL, rustend landbouwer, betuig ik bij deze mijn welgemeenden dank. Wed. JOH. J. MOL—op 't Iïof. Goes, 20 Febr. 1924. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde Moeder, beluigen wij onzen hartelijken dank. FAMILIE STEVENSE. Kapelle, 20 Febr. 1924. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan de nalaten schap van den Heer J. C. MANNEKE, gewoond hebbende te Grijpskerke en aldaar overleden 4 Januari 1924, wordt verzocht opgave of betal ng te doen voor 1 Maart a s ten kantore van ISAAC DE WOLFF te M'burg. De Sanguinose is het beste middel voor zwakke magen, dat tot hiertoe bekend is. Het hevordert de eetlust, de spijs- verteering eu de voeding, en faalt nooit in het overwinnen der oorzaken van uitputting en algemeene verslapping. Prijs per fl. f 2.6 fl. f 11.12 fl, f21 Te verkrijgen bij Apothe kers en Drogisten. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. De Notaris Mr. .J aN LüEFF zal Vrijdag 89 Februari S924, des nam. om 2 uur, te Oost-Souburg, bij Mabilot, veilen s met Huis, Schuur, steenen Varkenshok, Boomgaard, Moesland en Bouwterrein, te Souburg, bij den Grooten Abeele, A 258, te zamen groot 1 0415 H.A. (795 r.). In 6 perc. en samengevoegd. Te aanvaarden de gebouwen 1 April, de grond1 terstond Gedrukte omsch.ijv. te bekomen bij den Notaris en bij crieerder P. Maas. Te bezicht. Woensdag 27 Febr. Deürwaarder J. M DE KOK te Goes, zal op 's middags om 12 uur, aan de schuur en ten verzoeke van den heer A. 1. BURGEL te Hoedekenskerke, verkoopeni als7 Melk- en Kalf koeien, 2 Kalf- vaarzen. Voorts: Handzaaimachine, Snq- molen, Peeënmolen, Bascule, Karn, Roombus, Gelte en Lepel, Spek- stande, Vaten, Griepen en Vorken, Buiskachel, Kinderwagen, 1 één persoonsledikant, partij Dieuwe Zakken, Loopvarkens, enz. Betaaldag beestiaal 1 Sept. 1924. des namiddags te 2 uur, te Hein- kenszand, in de herberg bij Ver- meule, voor den heer JAN MOL, ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van in de gemeente Heinkenszand, samen groot 9 H.A. 60 A. of 24 Gemeten, voor 5 jaren, iugaande terstond. Breeder bij billetten omschreven. Dj Directeur der N V. Landbouw- Mij. „de Bathpolders" te Rilland, zal des namiddags te 3 uur, in „Hotel Centraal" te Goes, aanbestedeni Aanwijzing op de hofstede ge schiedt Zaterdag 23 Februari o.k., des namiddags te 3 uur. Bestek en teekening verkrijgbaar a f3.— per stel ter Stoomdrukkerij van GEBRs SIEPMAN te Goes. Inlichtingen geeft de Architect S. DE KONING te Goes. Een allerwege door invloedrijke personen aanbevolen Christelijke Philantropische arbeid zoekt die tegen genot wan provisie voor haar gelden inzamelen Br. Letters S. O. V. aan SIKMA's Advertentie Bureau, Ged. Binnen rotte 176, Rotterdam 'van in de Melksalon van den heer C. BUSTRAAN Opril 8 GOES. Al deze goederen zijn van de beste stoffen vervaardigd (niet te onderscheiden van maatwerk), be staande uit: De prijzen zijn door Taxateurs gesteld, bijv.: van f 20 f 25 f 35 voor f 5.50 f 12.50 f 20.— van f 45. -— f 55 f 75 f 95. voor f25.f30.f40.f45.— COSTUMES voor */3 der werkelijke waarde. Pantalons, Jekkers en Kinder kleding worden bijna voor niets verkocht Regenjassen of Regenmantels vanaf f 6.50. Groote partij Petten. De verkoop heeft plaats Dinsdag 19 Februari, Woensdag 20 Februari, Donderdag 21 Februari, wrijdag 22 Februari, van 9—9 uur en Zater dag 23 Februari, laatste dag der verkoop, van 95 uur, beslist niet langer. De Directeur J. GERRITZEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3