kooper \o 130 W oensdag 30 Februari 1934 38e Jaargang Goes 1l TEDEH iddelburg. Melkkoeien, iEBWOONHUlS Buitenland. ikoppen Staten-Generaal. ing te pachten LAND >f te pachten vraagd Mutsaards. RISKLERK. Dienstbode lon- den, lelte l&et- ner- egel per vert lezen (men. ring 1 le kw. Rund-, Imsvleesch. Steeds gek. Rundvleesch. ismarkt, Middelburg 1CHTEN: Ind, aan den Seis- >kh. DHUIJ, Middelburg. ladelijk in te gaan: (2 G. 222'/o R.) achter dhr. S. J. ng doet de eigenaar IJEN Wz aldaar. bekomen ten kan- tis BLAUPOT TEN de briefjes moeten fcverd vóór of op Februari a. s. is opheffing en ver van zaken: op de rekening (7e n de rekening 18 If), een vernieuwd ilf) en een beloopen jfe kalf), bij J. BOS- ajestraat, Vlissingen eeuwsch-Vlaanderen, of Tholen. Spoed ge lter A, Bureau dezer ies. - en achtertuin. ;wee flinke kamers keuken, boven slaap- blder. :.A., staande aan den |o. 117 te Goes, len ongeveer half Mei. sn bij den bewoner E KOOP: en bij P. D. HOOG- e Kloêtinge. ril of Mei gevraagd, voor minuutwerk, ten Notaris VAN DER irneuzen, een liefst on- jrderjaVig, vlug en net ERK, met eenige erva- ractijk te plattenlande, voudige akten en sue ;en te stellen. Duide- chrift en geschiktheid t publiek om te gaan .en. Aanbiedingen vóór it opgave leeftijd, ver- enz. Maart of later luwde Knecht 'oaing beschikbaar, bij ENHUIJZE, Landbou- I Bath. luwelijk der tegenwoor- ei bij P. SCHEELE—DE ndbouwer, Biezelinge- Drufckers-Exple'ianten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes Tel.: Redaetie no. 11; Administratie no. 53 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf0.05 Prijs der Ailvertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ot Bij abonnement belangrijke korting. De schuwde ambtenares. Hel standpunt der sociaal-democraten, gelijk het in de Kamerzitting van Vrijdag door mej. Groeneweg werd verdedigd is ditWij eischen voor de vrouw liet recht op orn zelf, in overleg met wie haar het naast staan, te bepalen op welke wijze en plaats zij kan medehelpen de gezins- inkomsuen te verhoogen. Het moet kun nen dat de gehuwde ambtenares aan het werk blijft. Dat doen wij in het belang van die vrouw en van haar gezin. (Handelin gen blz. 770.) Hiertegenover stellen wij het oordeel van een liberalen arts, dr Stephan te Amsterdam, die op 22 .1 uli 1914 in „Het Handelsblad" bepaaldelijk met het oog op de gehuwde onderwijzeres, waarom trent zekere juffr. Smeltzer de zijns in ziens zeer juiste opmerking had gemaakt „dat het onwaarschijnlijk is dat een on derwijzeres, zelve eenmaal moeder ge worden. zich met denzelfden ijver als voorheen den geheelen dag aan vreemds kinderen zou kunnen geven, terwijl haar eigen kinderen aan betaalde krachten zon den zijn overgeleverd", het. volgende op merkte: „En die opmerking is de ervaring leert het voor het meercndeel der ge vallen volkomen juist, misschien wel om dat zij zoo volkomen natuurlijk is. Ieder medicus zal uit zijn praktijk ver scheidene gevallen kunnen vermelden waar het huwelijk gesloten werd om met ■het dubbel salaris een ruimer en gemak kelijker huishouden te kunnen bekostigen, doch met de vooropgezette bedoeling, om door de toepassing van Nieuw-Malthusi- aansche middelen het kinderen-krijgen te voorkomen, daar dezen als een zeer hin derlijk beletsel worden beschouwd om hel beroep naar behooren uit te oefenen. De school, het onderwijs, en de school gaande kinderen behoeven bij deze rege ling niet in het gedrang te komen, maar of deze vorm van modern concubinaat trouwens lang niet uitsluitend alléén in den onderwijzersstand voorkomend de vrouw toelaat om volkomen tot haar recht te komen, of zij de volkskracht ver hoogt. en van Staats- en gemeentewege derhalve behoort te worden aangemoe digd, daarover kan men urenlang debat- téeren, maar ik voor mij geloof, dat mej. Smeltzer volkomen gelijk heeft." De slaking in Engeland. Het algemeen bestuur van het vak ver- eenigingscongres heeft besloten, den steun van de Britsche vakvereenigingsbeweging toe le. zeggen aan de vereenigingen, be trokken bij het havenarbeidersconflict. De Europeesche en import-handel staat zoo goed als stop. Terwijl in de meeste havens het werk totaal stil ligt, zijn on geveer 3000 arbeiders die in het Lon- densche havenbedrijf werken, zijnde een vijfde van het normale aantal, gisteren bezig geweest met het lossen van 32 schepen. De gevallen van prijsstijging zijn vrij talrijk, doch het zal voor de regeering zeer moeilijk zijn, uit te maken, in hoe verre men werkelijk met prijsopdrijving te doen heeft. Vaak immers zijn de prijsver- hoogingen het onmiddellijke en onver mijdelijke gevolg der schaarschte. Vooral •de voorraden vleesch zijn sterk vermin derd. Ter eere van Lenin. De Russische Sowjet-Republiek heeft vier rouwpostzegels met de beeltenis van Lenin uitgegeven. Verder wordt nog gemeld, dat de Kaslinsk-gietijzerfabriek te Jekaterinburg alleen reeds van verschil lende gemeentelijke en districtsbesturen hestellingen heeft gekregen voor ruim dui zend standbeelden van Lenin. De fabriek denkt deze bestellingen in 2 jaren tijds te kunnen uitvoeren. Het plan bestaat eveneens een aantal bronzen standbeelden te gieten. Bovendien werden reeds eenige vooTbestellingen getroffen, tot het bouwen van. verschillende gebouwen, die den naam van Lenin zullen vereeuwigen. Zoo worflt bijvoorbeeld een Lenintoren ontwor pen, die volgens het plan niet lager dan de Eifel-toren zal worden. Een beuirs in de gevangenis. in de gevangenis te Boedapest, waar verschillende financiers waren gedeti neerd, die men van overtreding der wet ten op den handel in buitenlandsche wis sels verdacht, is een geheime beurs ont dekt. De bedoelde bankiers lieten dagelijks leden van hun personeel naar de gevan genis komen om de orders op gebied van geldspeculatie in ontvangst te nemen, die dan op de beurs werden uitgevoerd. Ook andere bankiers en financiers waren da- gelijksche bezoekers, zoodat in de gevan genis een levendige handel plaats had. De politie heeft aan een en ander een einde gemaakt en tevens het beursbestuur verzocht de personen, die aan deze ge- vangenisbeurs deelnamen, van het lid maatschap der groote effectenbeurs ver vallen te verklaren. Engeland en Ierland. Mary Mac Swinney, de weduwe van den burgemeester van Cork, die zich des tijds in de gevangenis liet doodhongeren, heeft een open. brief aan Ramsay Mac Donald gericht, waarin zij hem vraagt' of hij niet zelf de noodzakelijkheid in ziet, dat het bestaande tractaat tussclien Ierland en Groot-Brittannië wordt opge heven en wordt vervangen door oen nieuwe overeenkomst, waaruit iéder spoor van afhankelijkheid van Engeland ver dwijnt en een werkelijke vrije Iersche re-, publiek mogelijk wordt. Zij meent, dat dit volkomen op den weg der arbeidersregee- ring ligt. Anarchisten te Sofia. Nadat de politie er kennis van had ge kregen, dat in een huis in een der voor steden van Sofia een aantal anarchisten aan liet vergaderen waren, werd het door een politiemacht omsingeld. Op de som matie, zich over te geven, antwoordden de anarchisten met een aantal revolver schoten te lossen, waardoor een politie agent en een gendarme werden gedood. Een oogenblik later brak er brand uit- in het gebouw, waar de anarchisten nog steeds tegenstand boden'. Door cle brand weer werd ten slotte het vuur bedwongen. ■Tot dusver zijn drie anarchisten gearres teerd. Voorts heeft men drie .geheel ver koolde lijken uit de puinhoopen te voor schijn gehaald. Zes politie-agenten zijn gewond. Korte Berichten. De Japansche autoriteiten hebben tegen dertig leiders van de communisten* die reeds sedert het vorige jaar in hech tenis zitten een aanklacht ingediend we gens pogingen oin de regeering omver te weipen. De Fransche bezetting heeft alle wijnverkoopingen in de Paltz verboden. Er waren voor de eerst komende wéken een groot aantal veilingen aangekondigd. In een nachtzitting heeft de Fran sche Kamer met 315 tegen 254 stemmen»! artikel 3, waarbij cle 20 percent verhoo ging op alle staatsbelastingen gelegd wordt, aangenomen. De meerderheid was dus niet heel groot. uit München wordt gemeld, dat Ehrhardt sinds den avond, waarop hij zich met Ludendorff verzoend heeft, spoorloos verdwenen is. Hij vreest ver moedelijk, ook in Beieren niet meer veilig te zijn. Er is een aanslag gepleegd op een auto van de politie, waarmee eenige val- sche munters van Odenthal naar Keulen werden gebracht. Een opperwachtmeester werd gedood en de chauffeur en oen wachtmeester werden ernstig door scho ten gewond. Van de arrestanten werd nie mand getroffen. Men vermo-edt, dat het een daad van wraak tegen de politie is. Door de arrestatie van vijf fabrikan ten te Spiers zijn hun fabrieken zonder leiding. Alle bedrijven en zaken zijn ge sloten als protest. De burgemeester van Landau sn vijf andere? burgers zijn als gijzelaars voor cle veiligheid van de separatisten door de Franschen gearresteerd. De stad is voor relletjes en schade wegens oproer in haar geheele vermogen aansprakelijk gesteld. D e Z o m e r t ij d en de S po orwegen. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin zij de aanneming van het initiatiefvoorstel Staalman c.s., inzake den Zomertijd ontraadt, omdat dan de dienst regeling gedurende den tijd, waarin de zomertijd van kracht zou zijn, vijfmaal gewijzigd ziou moeten worden, in ver band met de omstandigheid dat de in voering en de beëindiging van den zo mertijd hier te lande op een ander tijd stip zou plaats vinden dan in België, Frankrijk en Engeland. Het is duidelijk, schrijft de directie, dat de voorbereiding aan een nieuwe dienstregeling verbonden, het technisch onmogelijk maakt einde Mei en begin ■Juni een nieuwe dienstregeling gereed te hebben. Afgezien van alle moeilijkheden vooi ons bedrijf, moet, omdat iedere wijziging der dienstregeling als gevodg van invoe ring van den zomertijd noodzakelijk een belangrijke verslechtering van den dienst voor het publiek beteekent, er althans naar gestreefd warden, het aantal ma len. dal wijziging moet plaats hebben, tot het minimum te beperken Z c*m e rt ijd. Verschenen is het voorloopig verslag over het voorstel van wet van de heeren, Braat en de Boer tot intrekking van de wet van 23 Maart 1918 en tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908 tot invoering van een wettelijken tijd. Het volgende wordt er aan ontleend. Verklaarden de voorstanders van den zomertijd hun bezwaren tegen de afschaf fing daarvan te handhaven, verscheidene andere leden, die de nadeelen van den zo mertijd erkenden, verklaarden aan dit 1 wetsvoorstel evenmin hun stem te kunnen geven. Het is, zoo meenden zij, niet in het belang der zaak zelf, dat een af twee Kamerleden, voorstanders van af- schafiing van den zomertijd, telken jard eenvoudig een nieuw voorstel indienen om het beoogde doel te bereiken. Het dcior de Eerste Kamer uitgebrachte votum behoort voorshands te worden ge ëerbiedigd. Hier was, meenden vele leden, misbruik gemaakt van het parlementair initiatief. Andere leden waren van oor deel, dat de voorstellers in ieder geval 'hun voorstel hadden moeten voorzien van een behoorlijk gedocumenteerde toelich ting, ten einde cle Eerste Kamer, die, naar zij erkenden, thans een veranderde samenstelling heeft, hetgeen na het vo'tum van lret vorige jaar als een wijziging van omstandigheden kan worden aangemerkt, te overtuigen van de juistheid van hun denkbeelden. Ten slotte achtte men vrij algemeen de middelen (n.l. de obstructie in de Kamer) door den eersten voorsteller gebezigd ,am zijn doel te bereiken, ontoe laatbaar. Het ware beneden de waardig heid der Kamer, zich op deze wijze te laten pressen om een wetsvoorstel aan te nemen. Men meende zich ander deze omstandigheden van een nadere uiteenzet ting van zijn denkbeelden omtrent den inhoud van het voorstel te moeten ont houden. Mr M. J. C. M. Kolkman, f Als opvolger van het overleden lid van de Tweede Kamer mr M. J. C. M. Kolk man komt volgens het proces-verbaal van de verkiezingen eerst in aanmerking de minister van arbeid, mr. Aalberse. Voor het geval dat deze met het oog op zijn ministerschap den kamerzetel niet aan vaardt, zal cle volgende op de lijst voor komende candidaat, mej. A. Meijer, uit Rotterdam, door het Centraal stembureau warden benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. De Res.bode voegt aan dit bericht toe „In dit verband maken we melding van het hardnekkig gerucht, hetwelk ons be vestigd werd van een zijde die het we ten kan, dat minister Aalberse al lang van plan is, heen te gaan als minister zoodra zijn begrooting is afgehandeld. Dit plan strookt, maar men weet, ook met verklaringen van mr Aalberse, afgelegd toen de ministerieele crisis pas was uit gebroken. Later heeft hij', op het verzoek van II. M. de Koningin, de portefeuille maar weer opgenomen, maar dat zijn liefde elders gaat, is begrijipelijk." De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van oud-minister mr Kolkman zal plaats hebben a.s. Vrijdag te 's Gra- venhage. „Telegraaf" contra „Volk". De Tel. gaat Het Volk in rechten aan spreken, in verband met het feit, dat hel Volk heeft geschreven over subsidies, die de Telegraaf van de Russische regeering zou hebben ontvangen voor het uitgeven van Russische supplementen. De zaak zal 4 Maart voor de Amsterdamsche rechtbank dienen. Bon dsdag Ned. Jong el. Verbond De 71ste Bondsdag van het Nederl Jongelings-Verbond wordt gehouden op Woensdag 28 en Donderdag (Hemelvaarts dag) 29 Mei a.s. te Groningen. Raadslid en woningbouw. Diaar Ged. Staten van Noord-Braba.nl aan den gemeenteraad van Bergen op Zoom gemeld hebben, dat er volgens do Gemeentewet geen termen bestaan om het raadslid Scheffelaer te schorsen, maar zij niettemin oordeelen, dat raads leden in een geval als dat van het hou wen van woningen voor de St. Jozef- bouwvereeniging zich van aanneming heb ben te onthouden, stelde in de jongste raadszitting na voorlezing dier missive,, het raadslid Van As bij motie voor, om den heer Scheffelaer te verzoeken alsnog gedurende den bouw dier woningen, zijn zetel ter beschikking te stellen. Na lange discussies werd deze motie echter mei 8 tegen 7 stemmen de heer Scheffe laer bleef buiten stemming en één lid was door ziekte afwezig verworpen. Toen later het punt nieuwe salarisrege- ling ter sprake kwam, deelde de voorzittei mede, dat alle gemeente ambtenaren uil eigen beweging zich bereid hadden ver klaard, iederen dag een half uur langei te werken, wel k bericht met- insreno menlieid werd begroot. Ge 1 dverspiliio g. In de N. R. Ct. Wordt de aandacht gevestigd op de „ergerlijke geldverspil ling" met onze draadlooze verbinding met Indië. Ónze drie zendstations (waarvan er één te veel is) zoo wordt gezegd hebben nu reeds ten minste twintig mil- lioen verslonden. Deze schatting is als men idles in aanmerking neemt buiten gewoon laag. Elke maand aarzeling kost dus aan rente alléén ongeveer een ton, afgezien van de onnoodige sommen die wij nu aan vreemde kabelmaatschappijen betalen, de uitgaven voor het overtollige personeel, en de afhankelijkheid waar in wij ten opzichte van het. buitenland verkeeren. Allerlei Het voornemen bestaat geen boek houders bij het kadaster meer aan te stellen, zoodat voor deze betrekking geen examen meer zal worden afgenomen. W aar een hoekhoudersplaats openvalt, zal daarin zoo noodig worden voorzien door plaatsing van een adjunct-commies met vakdiploma. Naar de Maasb. verneemt, zal de ver moedelijke uitkomst Van Rotterdam over 1923 een overschot te zien geven van rond zes millioen gulden. Een kalmeerend middel dal Tl fust en kalmte schenkt en een ver- kwikkenden slaap, dat gejaagdheid en onrust doet ophouden is een koker Mijn- hardt's Zenuwtabletten. Prijs 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Tweede Kamer. Een belangrijke zitting was het gisteren. De ministers Ruys en Colijn voerden het woord. Beiden spraken niet minder dan twee volle uren. Er was dan ook tot het eind toe veel belangstelling voor deze redevoeringen, die inderdaad op' hoog peil stonden. Zelfs een blad als de N. R. Ct. moest de rede van minister Colijn prijzen. Ook minister Ruys beet flink van zich af en trok meer de groote lijnen' van het beleid. Vooraf Werd in hartelijke bewoordingen door den voorzitter en door minister Ruys het -overleden Kamerlid, oud-minister Kolkman, "herdacht. Die leden en minis ters hoorden deze redevoeringen staande aan. Daarna' stelde de voorzitter voor tot Vrijdag voor Palm-Zondag te vergaderen, en de geheele Staatsbegrooting af te han delen. Er zal dan ook met alle kracht ingespannen moeten worden gearbeid. Avondvergaderingen zullen niet vermeden kunnen worden. En nu de redevoeringen der ministers. Daarvan willen wij' een kort resumé ge- 'ven. Allereerst besprak minister Ruys de intrekking van artikel 40 van het bezol digingsbesluit. Aan de verlaging der sa larissen behoort intrekking van art. 40 vooraf te gaan; salaris vermindering is niet een kwestie van rechtsbevoegdheid, maar een zaak van vertrouwen: de amb tenaar moet weten, dat het geen gril der regeering is. Die regeering mag de salarissen verhoogen, maar ook verlagen. Men moet niet eenzijdig de zaak vast leggen, maar 'de geheele regeling aan de regeering toevertrouwen. Moet de intrekking van art. 40 bij wet geschieden? De regeering meent van niet. Die Kroon heeft een algemeenen maatregel genomen en kan dien ook weer intrekken. Ook het principieele element ontbrak hij minister Ruys niet. Dat zal menig, Christen goed doen. Onomwonden ver klaarde de minister, dat het kabinet steunt op1 de beginselen, die leven ter rechterzijde. Daarom zal het kabinet in den vervolge aan de ambtenares, die in het huwelijk treedt, deswege eervol ont slag geven (bepaalde uitzonderingsgeval len daargelaten) en wenscht het aan dien regel vast te houden uit beginselover wegingen. Die overheid heeft er voor te waken bij de huwende ambtenares een conflict in het leven te ro-epen tusschen haar natuurlijke taak als verzorgster en opvoedster harer kinderen en haar functie in Overheidsdienst. Reeds voor de verkiezingen van 1922 waren er principieele wetsontwerpen in voorbereiding; de regeering zou het be treuren, wanneer voor de behandeling van die wetsontwerpen niet voldoende tij'd zou zijn. De opening der Staten-Generaal met gebed is echter een zaak die de Staten- Generaal zelf moet regelen. Mej. v. Dorp kreeg van minister Ruys haar portie wel thuis. De minister toonde aan, dat katholicisme en socialisme als water en vuur tegenover elkander staan. En de beschuldiging, dat de regeering staatssocialistisch zou zijn, wierp de mi nister verre van zich. Staatsbemoeiing en staatssocialisme is nog hetzelfde niet. Ook de vrijz.-democraten werden eens op hun verleden, waarin ze met de mil joenen wilden smijten, gewezen. Ze stem den b v. vóór de motie-Ossendorp, welker vervulling maar eventjes 138 miljoen zou gekost hebben. De heer Dresselhuijs werd fijntjes in 't ootje genomen. De minister volgde den heer Dresselhuijs in z'ijn voetbaikundige vergelijkingen en vroeg of de heer Dres selhuijs „keeper' wil zijn voor dit Kabi net en alle aanvallen afslaan? Dan zou de Regeering die medewerking zeer op' prijs stellen! (Vroolijkheid.) Oiok zal de minister de vele nuttige wenken uit de hooggestemde redevoering van den heer Rraat gaarne ter harte nemen. (Vroolijkheid.) Wat de handelspolitiek betrof, stelde de Regeering zich noch op een princi pieel vrijhandels-, noch op een princi pieel protectionistisch standpunt. Tijde lijke bescherming van bepaalde industrie moest echter mogelijk blijven. Den gemeenten werd de waarschuwing te hooren gegeven, dat zij wel eens geen Rijksuitkeering meer zouden kunnen krijj- Igen indien zij haar ambtenaarssalarissen niet zouden verlagen wanneer het Rijk dat zou hebben gedaan. Ten slotte zei minister Ruys met na druk, dat iedere minister verantwoorde lijk is voor de bezuiniging op' zijn eigen Departement en niet de minister van Fi nanciën. Kunnen zlij zich niet vereeni- gen met den gang van zaken, dan is de tijd gekomen om heen te gaan. Toen was de beurt aan minister Colijn, die het af en toe aan den stok kreeg met de socialisten. Deze schijnen hem een bijzonderen haat toe te dragen. De mi nister geraakte daardoor nu en dan "zóó in vuur, dat hij zijn vuist met kracht op tafel deed neerkomen. Hij sp'aarde Troel stra dan ook niet, dien hij een cijfer- demagoog noemde. Nadrukkelijk verklaarde minister Colijn dat hij van „de Standaard" voorheen de hoofdredacteur was, maar nu daarvoor geen verantwoordelijkheid meer draagt. Een frappant voorbeeld van de dema gogie der S. D1. A. P. gaf de minister. De regeering heeft nooit anders gezegd, dan dat de Marinebegrooting door de Vlootwet niet zóu stijgen. Die Haagsche federatie der S. D. A. P. heeft, blijkens de „Residentiebode" een pamflet rondge zonden, waarin wordt gezegd, dat de Vlootwet f300 millioen zal kosten! (Groot rumoer bij de sociaal-dem.) De minister vervolgde, dat er veel aan dacht is gewijd aan zijn persoon en somt de verschillende namen opi, die hem ge geven zijn. Lord Beaconsfield heeft ook veel namen gekregen, maar hij is er ge zond bij gebleven. Spr. zal desnoods ook zander steun der sociaal-democraten zijn land dienen. Minister Galijn somde daarna de maat regelen op' uit de Millioenennota tot stopzetting van het begrootings-acerès, die alle zijn gehandhaafd „behalve de stop zetting der periodieke ver hoog i n g e n, die echter niet voorgoed is ingetrokken, maar afzonderlijk zal wor den overwogen b)ij: de salarisherziening. To|t de maatregelen tot dekking van het tekort komende, becijfert de minister het tekort op f98 millioen plus f 12 millioen annuïteit voor de Ouderdoms- verzekering, plus f6 millioen voor hoo- gere rente der Staatsschuld, totaal fllG millioen. Door overbrenging van den cri sisdienst groeit het tekort tot f 122 mil lioen en door pensioenlasten e.d. tot f 140 millioen. Door hoogere raming der middelen daalt dit^tot f130 millioen. Het levenspeil is gedaald, de verbete ring der salarissen in 1920 is z'eer be langrijk geweest en dus meende spr. van den totalen salarislast f 35 k f 40 millioen te kunnen bezuinigen. Met vrjj! grao-te zekerheid kan worden verwacht een slui tend jaar voor P. T. T. en Spoorwegen. Op onderwijs moét er bezuinigd wor den. Dit departement is de groote slok-op. Het eerste plan der regeering is vaag genoemd. "Wat was er dan vaag? Het plan bevat verschillende concrete pun ten. De f 10 millioen bezuiniging op den Staatsdienst zou spoedig worden? bereikt, d.w.z. in den loop' van 1924. Thans is er reeds f 8 4 millioen bereikt. Dé rest komt ook wel. Zonder salarisverlaging houden de be drijven niet sluitend kunnen worden ge maakt, zoodat men dan niet slechts f35 millioen minder zou bezuinigen, maar f 60 millioen m'inder. Men Zou dan dus f 100 milliqen moeten heffen aan nieuwe belastingen. De minister behandelde daiarna de nieu- I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 1