Kerknieaws. ftafewjjs. Tslegrannen. larWeristei. Briefwisseling. Finansieële Berichten. Allerlei. Veere. Dezer dagen is ten nadeele va» een monteur, werkzaam aan d'e Vliegtuigenfabriek' alhier, uit diens in de kleedkamer op die fabriek han gende jas een bankbiljet van f25 ont vreemd1. De politie stelt een onder zoek in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zevenhuizen G. Grootjans te De Meern. Bedankt voor Wierden door G. van Mont- foort te Sommelsdijkvoor IHj-kersmilde door D. J. Peterse te Oud-Loosdreoht. Gerei. Kerken. Beroepen- te Vreeland K. Fernhoul te Am sterdam; te Oosterzee IJ. K. Vellinga, cand. te Schamégoutum. Aangenomen naar Heinkenszand en bedankt voor Grijpskerke, Haastrecht, Hoek, Scho-on- dpe, Alteveer, Schoonebéek, Oudega (W:.) en Hel'tevoetslui-Nieuw Hellevoet door C. Wi. Keur, cand. -te Driebergen. Bedankt voor Wanswerd en voor Boornber- gum door G. van- Duinen te Zegwaart. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kampe men Meliskerke door A. J. do Blois te Vlaardingen. Overleden te Nunspeet ds C. S. Boss, emeritus predikant van Doornspijk, oud 78 jaar. Z.Eerw. was van 1869 tot 18 pre dikant te Uithoorn, daarna te Breukelen, van 1874 tot 1883 te 's-Gravenzande, daarna te 's Grevelduin Capelle, van 1893 tot 1897 te Hoogeveen- B, daarna te Middelharnis, en van 1899 tot 1921 te Doornspijk. Te Leiden is, 86 jaar oud, overleden de emeritus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk G. H. Blanken. Ds Blanken was achtereen volgens predikant te Zwarte waal', Wadenoyen, Lutjebroek, Zierikzee (18921895) en Oost- zaan. In 1907 verkreeg hij emeritaat. Geslaagd voor het stuurlieden examen te 's-Gravenhage voor groote stoomvaart (koopvaardij) eerste stuur man -de heeren A. Ruijg, A. C. Bos en J. v. d'. Made. V-e rl-ofsregeling onderwïj!- z e r. Met intrekking van het vorige be sluit is een nieuw Kon. besluit afgekon digd betreffende de verlofsregelen van -onderwijzers. Re voornaamste veranderingen zijn: bij ziekteverlof vol salaris gedurende ®es maanden, inplaats van twaalf maan den verlenging van ziekteverlof mogelijk voos zes en één maand, inplaats van twaalf en twee; bij bevalling van een onderwijzeres een verlof van hoogstens vier en ten minste drie maanden daarvóór, -en hoogstens' twee en ten minste één maand daarna (hu vier er vóór en de twee er na); met de halve jaarwedde jhïu, (de volle) is zijl na twee maanden noig niet irt staal haar werkzaamheden np' school te hervatten, dan kan haar zes maanden ziekteverlof worden verleend met volle jaarwedde, en daarna zes maanden met halve jaarwedde; daarna geen jaarwedde meer, tenzij' de Minister een .andere rege ling treft; toiot dienstplichtigen bij! eerste oefening geen jaarwedden (nu drie tiende)bijt her halingsoefening volle jaarwedde; bij' dienst in buitengewone omstandigheden, volle wedde voor een maand (nu zes weken). Bij verlof langer 'dan 7 dagen om an dere reden, geen uitkeering. THOOLSCHE BRIEVEN. (Slot.) T-cen was liet stil eenige seconden en de voorzitter vroeg wie nog het woord Wenschte. D-aar staat nog iemand opt, die beweerde, dat het nu tijd werd om Tho- lea niet langer e-en vergeten eiland te laten zijn. D'at hangt van de menschen Van Tholen zelf af. Wanneer zij, in het verleden er zich over beklaagden, dat Bij meebetalen moesten voor tramwegen in Limburg en electriciteit in Zeeuwsch- Vkiande-ren en zooveel andere zaken, dan be-bb-en zij dit, aldus deze man, aan. zichzelf te Wijten en aan niemand anders. Als Th-oden, geheel Tholen, werkelijk vo-or- jüt wil, dan komt het vooruit. Als heel Tholen een brug wil, welnu dan bouwt het een brug. Als Tholen electriciteit wil, dan moet het niet b-lijlven bij een af wachtende houding, maar eendrachtig zelf de hand aan den ploeg slaan. Het heet nu, dat het met Brabant niet vlotten wil. ïs dit waarheid, de heele waarheid? Heeft Brabant toen het met zijn electriciteits- voorziening begon niet de steun van de vegecring gehad en zat er niet van toeetaf de gedachte voor om o.a. ook Tholen te voorzien? Is het dan geen zaai om bij de Regeering krachtig aan te dringen op. afdoening van deze aangele genheid 1 rovmcie en volksvertegenwoor diging willen stellig ten goede hun in vloed tot steun ervan aanwenden. Moet JLhaen alleen afwachten wat in Middel- burg over en voor Tholen gehandeld Wordt. Bij allen lof hiervoor, Tholen be hoort zelf, dit is gemeenscliapsplicht, zich op' te voeden tot den hoogsten graad van activiteit. Zo(o ook met den brug- bpnriv. De tijd ,gaat verder, allerlei komt tot fetand. Alleen hier ongeveer niets. Mop peren kan men. Samenwerken noig moeilijk. Elkaar vertrouwen 'bezwaarlijk blijkbaar. En toch wil men -den naam van vergeten eiland wegwerkenmén zal aan den arbeid moeten. Het verkeer neemt to>e. Men kan hier niet blijven prutsen met den pont hoe góed -deze ook moge beantwoorden aan billijke verlangens. Laag water, ijsgang, stormvloeden, doen het veerbedrijf onvast zijn en bezwaarlijk. Hoeveel tijd is met wachten daiar niet verleren gegaan? Wie kent het aantal zieken tengevolge van het c-verzetten bij allerlei weersgesteldheid Welk is het aantal paarden, dat- aan het veer vernield is? Laat men o.ver deze dingen het- eens zijn en de bezwaren toe stemmen. Immers een historie van twee menschenlevens pleit ervoor. Zóólang toch Teeds koesterde men den wensch tot bou wen. Nu schijnt er -een bezwaar te zijn om trent de gelden, anders is alles gereed. Op enkele duizenden guldens nu loopt de zaak gevaar af te springen. Zie nu eens, hoe ïn Zeeland met het geld geleefd wordt. Allerlei onderdeelen krijgen wat, somtijds aanzienlijke steun. Tholen klan deze nu ook krijgen -en nog blijft men hinken op twee gedachten. De begreo-ting van de provincie Zeeland laat wel zien, waar de centen 'blijven. Thc-len alleen wordt er niet vet van. Vc-or een deel aan Tholen zelf te wijten. Dte vergadering werd on rustig en rumoerig. Felle interrapties kruis ten elkaar. Die voorzitter hamerde. Som mige oude heeren schudden hun grijze koppen. Ook jongeren hier en daar zagen bedrukt. Na een oogenblik zwijgens sprak deze woordvoerder ver-der. Liet verkeer groeit en men ziet ho-eveel reeds gedaan wordt o-m te bevorderen, dat Tholen zoo goed mogelijk met zijn tijd meegaat en meeleeft. Do brug is iets duurder -vanwege de nog altijd niet van de baan gewerkte spoorplann-en. Zou een spoorlijn een ramp zijn of een zegen voor Tholen? Interruptie: Zoo moet u 't niet bezien, maar vragen of ze rendeeren zal of niet. Die spreker gaat voort met- te zeggen, dat een bijlijn ter voeding van het ho-ofdnet niet in de -eerste plaats m-oet rendeeren. Dioch dit -daargelaten is -er niet veel voor om zich de tijden kunnen veranderen in het voordeel van het spoorplan te dekken voor de toekomst en te verzekeren van d-e mogelijkheid, dat aan spoorbouw met ernst te denken is. De Provincie .geeft f 5000 voor een bootje van het Westen des eilands op Zijpe geeft f 2500 subsidie aan een auto- dienst op het Zuiden van het eiland* de ge meenten geven f 1700 a f 1800 hiertoe. D'e Noordelijke gemeenten geven plm. f 800 voor auto-dienst, de provincie ook iets. De posterijen betalen voor autodienst ten behoeve van de zuidelijke gemeenten des -eiland plm. f 12.000. De tram Ber gen op ZoomTholen heeft ook eenig bedrag voor postvervoer. Hoe groot is hot bedrag dat de posterijen voor de No-ordelijke gemeenten over 'hebben? Bo vendien draagt het Westen des eil-ands niet onbelangrijk bij aan de boot naar Zijpe. Men zegt van f 500. Ruw geschat komt men aan f 25.000. Die rente van een half millioen gulderu En wat heeft men er voor? Een en dat moet erkend uitnemende verzorging der post. Een bij vroeger vergeleken veel verbeterde personenvervoergelegenheid. En dan is 'tuit. Staan er dertig liefheb bers blij een autobus, -dan zullen er wel ruim twee derden meerijden, voor de rest wordt „gezorgd". Waaruit 'blijken kan de altijd betrekkelijke capaciteit van de auto bussen. Bovendien, wanneer de spoorta- rieven op Tholen zoo duur zijn als de autobus tarieven dan zo-u deze, a%ezien van vracht- en goederenvervoer, waar van het komen moet, want Tholen is aan gewezen -op Antwerpen en daar op alleen, een rendement reeds heel-wat naderbij komen. Altós tesamen genomen blijkt, dat men best- geld kan loskrijgen, ook al is het minder productief aangewend. Dat ziet men hier. Aan Tho-lens durf om' de zaak aan te pakkten een woord van hulde. D'och dit belet niet te zeggen, dat de wijze van voorbereiding niet do-or den beugel* kan. Eerst alles buiten ons o-m en nu oim -geld bedelen. Dat is sterk te vero-or- deelen. Geer. wonder ,dat deze vergade ring -daarc-ver booze woorden spreekt. (Daverend applaus). Dioch wanneer Tho len -openhartig en rustig met alle betrok ken gemeenten, waaronder ook Halsteren, Bergen op Z-o-om, te rekenen, alsmede de Spoorwegmaatschappij Th-o-lenWlest Bra bant -overlegt, -dan zal er van den steun wel iets komen, al zal de vorm ook' anders zijn dan Tholen zich voorstelt. Mee-betalen beteekent ook medezeggenschap. (In stemming). To-en zei mijn keuvelende medereizi ger was 'het stil in de zaal. Niemand v-erlangde meer het wo-ord. En de voorzitter sloot onder dank v-oor de op-komst de vergadering, welke naar hij zeide, wel resultaten had op-geleverd. Ikzelf was aan een station, waar ik! op aansluiting moest wachten en -drukte mijn reisgenoot voor zijn verslag de hand. Ongelukken. Te Maastricht is de boodschapper B. van het klooster Rijck- holt, die, op een fiets gezeten, zich aan een vrachtauto vasthield, door een vracht auto, die van den tegeno-vergestelden kant aangereden en gedood. De landbouwer L. v. Di. te Btakel, die dezer dagen, toen hij van -den wagen viel, zijn schedel brak, is aan de gevolgen daarvan overleden. Hij laat een vrouw en één kind achter. Die koopman Van der B. uit Lieshout is Zater dagavond te Eindhoven door een stoom tram-^overreden en gedood. Inbrak© n t e Die n Haag. In den nacht van Dio-nderda-g op Vrijdag is in gebroken in het gebouw der O. J. M. V. te Den Haa,g. De inbrekers hebben zich vermoedelijk door insluiting, toegang we ten te verschaffen in de bestuurskamer. De brandkast werd geforceerd en een bedrag 'van plm. f 400' werd daaruit ont vreemd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft in de consistorie van de Wester- fcerk in -de Herderinnestraat t'e Den Haag waar o-ok het kerkelijk bureau der Gerei', kerk in gevestigd is, een brutale inbraak plaats gehad. D-e groote brandkast, waar in zich het papieren geld bevo-nd, heeft men trachten te forceer en, wat evenwel niet lukte. Toen hebben -de heeren de klei ne brandkast, waarin zich het koper be vond, en welke naast de groote sto-nd, maar meegenomen. De -dieven he-bbien het in hetzelfde lokaal zich bevindende 'avond- ma,afstel niet aangeroerd, evenmin als an dere, -daar 'aanwezige dingen van waarde. Naar we vernemen, zijn -de daders ook gisternacht reeds gegrepen en bevindt de kleine brandkast zich ongeopend op het politiebureau. Die daders het bleken er drie te zijn werden do-or de p-o-litie op heeterdaad betrapt, toen ze in een poortje in de bin nenstad de brandkast aan het fo-rceeren waren. De recherche heeft reden aan te nemen dat men hier met hetzelfde co-mp-lot te do-en heeft, waar-aan de inbraak in het gebouw van de C. J. M. V. te wijten is. („Ned.") -'„Deserteurs". Van -de 30' wèrk- lo-ozen uit de gemeente Veendam, die Maan dag naar Wiesterwolde vertrókken om de heidevelden te ontginnen, keerden Woens dag reeds 15 terug. Z-ij vo-nden liet week loon van f 15 te laag ende ligging onder de dunne -dékens was niet naar hun zin. D-aarom keerden ze huiswaarts. Het rijk heeft echter, verbo-den, deze deserteurs van gemeentewege weer werk te verschaf fen. Na -een voetbalwedstrijd. Zondagavond ontstc-nd in een café te.Til burg, na een voetbalwedstrijd, ruzie tus- schen bezoekers van dezen wedstrijd. Een deel kc-o-s partij vo-ar de winnende, een deel voor de verliezende club. Het meu bilair in het café werd voor een gro-oit deel kapot geslagen. Toen de politie t-us- schenbeide kwam, keerden de vechtenden zich tegen haar. Met behulp via-n sabel en gummistok wist de p-olitie de orde te be waren. Er hadden vijf -arrestaties plaats. D e bordjes verhangen. De laatste weken gaan uit Venloi enorm veel meubels naar Diuitschland. Vc-or ruim! an derhalf jaar werd men er volgepropt met meubels uit Orefeld, Viersen, Gladbach, -enz. 'Ook de uitvoer van tabak en sigaren is enorm. Wiegens de ho-oge invoerrechten op -deze artikelen wordt er weer een levendige smokkelhandel in gedreven. Do uitvoer van levensmiddelen, enz. is eno-rm. Tientallen auto's gaan dagelijks vo-lb-eladen de 'grens over. Diezer dagen werden er op één dag aan het grenskantc-or Kal-den- kirelien 400 geteld. Hei-debran d. Van Zaterdagmid dag halftwee tot 's avonds 8 uur heeft te Dirunen een groote bosch- en heidebrand gewoed. Vele hectaren hei en eenige mast- jbossehen, toebeho-oren-de aan -de gemeente Dtrunen, zijn een prooi der vlammen gewor den. Hervatting aanbouw „Sta tendam". Uit Londen wordt aan de „Tel." geseind, -dat de werkzaamheden aan het te B-elfast op stapel staande vaartuig „Statendam" zullen wo-rden hervat. Wiie mist f 13.000. Een arbeider te Lage Zwaluwe heeft nabij het Ho-1- lan-dsch Diep een portefeuille gevonden met ongeveer f 13.000 er in. Het gèld is -door den vinder bij de maréchausséa gedeponeerd. Eendeuanebeambtegedood. Te Rimburg aan de grens bij Heerlen, ver volgde een Duitsche douanebeambte eeri smokkelaar, welke nit o-ns land verboden goederen in Duitschland tra-chtte te bren gen. Toen -de -douanebeambte den smokke laar dioht genader! was, scho-ot deze plot seling met een revolver den beambte dood. Die smokkelaar vluchtte. Onzedelijkheid. D-e recherche te Haarlem heeft laarigehou-den een 58- jari-gen grondwerker, verdacht v'an hei plegen van onzedelijke handelingen mei een 15-jarigen jongen. Die aangehoudene heeft vc-or zijn arrestatie gep-oogd zelf moord te plegen. Oplichter aangehoude n. Aan de Luxemb-urgseh-Belgische grens is door de rijkspolitie dezer dagen een plm. 32- jarige Duitscher gearresteerd, die zien aan tal van oplichterijen heeft schuldig gemaakt -en reeds lang gezocht werd. In Nederland moet hij verschillende zaken- mense-hen, met Wie hij o-p handige wijze in relatie wist te treden, vo-or duizenden gul dens hebben opgelicht. Bij zijn arrestatie werden op den man eenige honderden brie ven gevonden van zakenmensclien en tal rijke -dames .Het m-o-et o.a. gebleken zijn, dat deze flesschentrekker te Ro-tterdam f 12.000 wist los te krijgen voor de zoo genaamde exploitatie van een uitvinding oa chemisch gebied en te Amsterdam zelfs f 25.000. In Keulen heeft hij met het geld go-ede sier gemaakt. Ook in het Ro-ergebièd pleegde hij allerlei oplichterijen. De aan gehoudene is de zoon van een eenige jaren geleden overleden bekenden groot-industri- eel. Hij gaf steeds valsche namen op. Nu eens noemde hij zich den aanstaanden schoonzoon van Stinnes en gaf hij zich uit voor een schoolvriend van diens zoo-n, dan weer heette hij Freiherr Yon Kessel. graaf Konigsborn of Oomte de Clem-ont. B-ij zijn arrestatie heeft hij geweigerd zijn waren naam op te geven. („Tel.") W e d d e n. Den laatsten tijd was het de politie bekend geworden, dat in ver schillende café's te Amsterdam enkele be zoekers op geheimzinnige wijze gesprek ken vc-erden, terwijl het vermoeden was, dat er hier over wedrennen werd gespro ken. In verband hiermede zijn gisterenmid dag door de centrale recherche een viertal personen gearresteerd, die er hüii beroep van maken aan het publiek gelegenheid te 'geven tc-t het wedden op- paarden, lo-open- 'de o-p de Fra.nsche wedrennen, zo-omede een achttal personen, die zoo nu en dan een kansje hadden gewaagd. Allen zijn naar liet hoofdbureau' van politie geleid, alwaiar proces-verbaal tegen hen werd' o-p- gemaSkt. Noodlottige auto-botsing. Te Pavillons-s-oius-Bois kwam een auto, waarin een twintigtal bruiloftsgasten ge zeten waren, in botsing met een andere automobiel. Die schok was zeer hevig en bei-de auto's liepen het trottoir op. Die m-et -de bruiloftsgasten er in, botste tegen, den voorgevel van een restaurant en ver morzelde daarbij een voodbijgangster, ter wijl -een tweejarig kindje, dat de vrouw in de armen droeg, en dat met mo-eite onder jde auto werd uitgehaald, slechts kneuzin- ge.n opliep. Tien inzittenden van de auto car werden gewond, evenals een bezoeker van het restaurant. Van geen der gewen den is de toestand verontrustend. D-e chauffeur van den autocar werd in be waring gesteld, terwijl zijn wagen in be slag werd genomen. Plezierig. Die 70-jarige Rotter dammer P. L. was eenige dagen uitstedig geweest. Toen hij Zaterdag weder zijn woning betrad, 'bleek al het meubilair ver dwenen. Zijn huishoudster had het laten Wegvoeren, en was oo-k nergens te vinden. L. moe-st zijn intrek bij familie nemen. Een onthulling. In een samen komst te Utrecht van -de groep Kees B-o-eke is medegedeeld, dat de heer Henk E-ls- hcut, die in het gezelschap- een vooraa-n-. staande plaats innam, de bekentenis heeft afgelegd, dat hij aan d-e B»oieke-p-ropagan- da nimmer heeft meegedaan uit zuivere sympathie, -doch als geheim vertegenwoor diger der politie, die hij met allerlei in lichtingen, aangaande de B-oeke-actie van -dienst was. Hij wenschte deze -geheime rol -echter niet langer te vervullen. Gevecht met dweepzieke inboorlingen. Te Tangerang (Indië) heeft e-en botsing plaats gehad tusschen de maréchaussee en een -groepje beruchte perso-nen uit allerlei oorden, die in de omgeving van T-angerang waren gecon centreerd o-nder leiding van een geestdrij ver. Er zijn zestien do-oden en vele gewon den. Die bevolking is zeer rustig. Die controleur van Tangerang, de heer Rhemrev, ontving Zondagmorgen een tele fonisch bericht van den assistent W-edana uit 'de kampong, vier paal voorbij' Tan gerang, meldend, dat een beruchte troep personen onder leiding van een geestdrij ver nabij zijn woning was gesignaleerd. De heer Rhemrev ging derwaarts met twee Europeesche en twee Inlandsche .gewa pende politiedienaren. Gewapende lieden onder aanvoering vian een zekeren Kiah werden daar 'aangetroffen. Controleur Rhemrev belde den assistent resident te Batavia-, den heer Van Hels dingen, op, die arrestatie ontried en ver sterking toezegde, waarvan de komst moest worden afgewacht. Hij vertrok uit iWieltevreden mèt 22 maréchaussees plus stadspolitie. Die heer Van Helsdingen vond krachtdadig -optreden niet verantwoord en stelde aan Kiah voor, daar hij' toch radja was, in te stappen in -de gereedstaande auto- en naar Buitenzorg te rijden vo-oir zijn erkenning als radja. Dit was een 'krijgslist, om -den aanvoerder af te snij den van zijn gewapende volgelingen. Kiah stemde aanvankelijk toe, doch even later blijkbaar lont ruikend, weigerde hij. Hier op werd hij voorgesteld, gezamenlijk na'a-r Buitenzorg te wandelen, waarin werd toe gestemd. Aldus was men aangeland op den grooten weg Tangerang-Wieltevreden. Intusschen was -de duisternis ingevallen D© heer Van Helsdingen begreep, dat in grijpen noodzakelijk was. Een krijgsraad werd fc-elegd en besloten werd, de ge- wapenden aan te manen kalm de wapens over te geven. Plotseling deed -de bende een o-nver- hotüschen aanva-1 op -de b-estuursambtena- naren, en een salvo in -de lucht was niet voldoende de waanzinnige massa, die in drie dagen niet gegeten of gedronken had tot bedaren te brengen. Er -ontstond een handgemeen, waaro-p de maréchaussées vuurden. Die. maréchaussees werden ge dwongen eenigszins te retireeren. D© heer Rhemrev werd aangevallen do-or acht ge- wapenden, die hem een houw met een kapmes over den schedel en een krissteelt in -den duim toebrachten. Hij werd niet gevaarlijk gekwetst. De leider werd neer geschoten. Een gewapende diende den po- lïtie-opziener Scheepmaker een houw over den rug to-e. Scheepmaker stortte in de rivier. D© heer Rhemrev sprong in de rivier o-m Scheepmaker te helpen en te ven-s dekking te zoeken voor zijn achter volgers. Hoofdcommissaris Treffers en assistent-resident Van Helsdingen verde digden zich met de klewang en revolver De maréchaussées vielen aan, overal vu rend en klewangslagen uitdeèlend. Veertien verzetslieden, onder wie eén vtouw, werden neergeschoten, zestien ver zetslieden, onder wie drie vrouwen, wer den gewond; enkelen hunner zijn, stervende. Vijf maréchaussées zijn licht, een muxé- chausséé is ernstig gewond. De politie- lOpziener Scheepmaker is zeer ernstig ge wond, één inlandsche veldpolitieman werd gedood door eigen vuur. Een gevangen genomen meisje, beho-orende tot de verzets lieden, verklaarde, dat een hadji de groote opruier was. Deze hadji wordt gezocht. s De poliiie-opziener Scheepmaker is te mid dernacht overleden. Een na-der onderzoek toonde aan, dat de troep, 's morgens een rasgenoot passee- rend, dezen heeft geslacht. Te bevoegder plaatse te 's-Graven hage, waar men nog slechts aan de hand van de officieuse berichten over het ge val kon oordeelen, meent men, dat hoe betreurenswaardig ook het verlies van zooveel menschenlevens is aaa het gebeurde in het Tangerangsche zelf geen bijzondere beteekenis mag worden gehecht. Men beschouwt het hier als een zuiver plaatselijk opstootje van geen po litiek gewicht. HENGELO. V. D. Door de Directie van de machinefabriek Fa. Stork Co., is aan haar p-ersoneel bekend ge-- maakt, dat met ingang van 15 Maart het loon met 10 pet. verlaagd1 zal worden. -AMSTERDAM. V. D. Gisteravond werd onder leiding van den heer J. Deutekom de jaarvergadering gehou den van de A.-R. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje", die druk bezocht was. Na met gebed geopend te hebben, zeide de voorzitter in zijn openingswoord: „het nieuwe jaar zal een moeilijk' jaar Voor de Partij zijn. Al behoeft nien niet. dadelijk Kameront binding te vreezen, we zullen toch mee hebben te lijden - den smaad, waarmee minister Colijn vooral wordt overladen. Laat ons dezen als goede Antirevolutionairen weten te dragen". Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat een ontwerp-G'e- meenteprogram bij de afdeelingen in bespreking is. Het aantal leden is met 16 pet. vermeerderd. Er is een te k'o-rt in kas van f402.40. Na de pauze hield ds J. F. H. Remme een rede. LONDEN. Uit Keulen wordt gemeld, dat de Separatisten Gross Gerau; him laatste bolwerk in 't Rijnland, hebben ontruimd. Goes, 12 Febr. 1924. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 12f 12.75, Nieuwe Rogge f 10.50, Goudgerst f 12.50f 12.25, Haver f 9.50f 10.50, Kook-erwten f 22.50 f 24, Kroon-erwten f 16f 24, Bruine Boonen f12f28, Maanzaad f35, Karwijz-aad f 65.50. Aanvoer tamelijk, tarwe ruim. Aanvoer boter 430 pond. Fabrieks- boter 85 pond, verkocht a f 1.25. Boter per K.G. f2, middenp-rijs per y2 KjG. fl, winkelprijs f 1.10." Eieren per 100 stuks f6, midden- prijs per 25 stuks f 1.50, winkelprijs 7 cent. Eendeieren 6 ct. GOES. V. P. N. Aanvoer 19500 eie ren. Prijs f6.50 per 100 stuk's. MIDDELBURG. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteedRoo- de Bakker 16, Zoete Bellefleur 16, Goudreinet 1528, Court-pendu 13, Bergamot 25, Kleiperen 34, Spruiten 13—27, Witlof 30—47, Been 1,5—2,5, Rapen 12, Karoten 4,57, Koolra pen 1,52,5, Uien 29, Schorsenee- ren 24 ct., alles per K.G. Savoye kool 17,5, Boerekool 1,53,5 ct., alles per stuk. Prei 28,5, Rapen 24, Selderie 2,59,5 ct., alles per bos. Molsla 128136, Veldsla 1553 ct., beiden per mandje. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Na-ar waarnemingen in den ochtend "van 12 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.3 te Haparanda, laagste 742.3 te Valentia,. Verwachting tot d'en avond van 13 Februari Zwakke tot matige wind uit Oos telijke richtingen, nevelig tot meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk geringe neerslag, lichte vorst 's nachts, over dag temperatuur om het vriespunt. 'P. IG. te Zanddijk. In de adver tenties zal dit de volgende week' tijdig worden -aangekondigd. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Febr. 1.45 u. Berlijn 0.59V20.61i/2 Brussel 10.37V210.47i/2 Plarijs 12.02V212.12i/2 Londen 11.4911.50 Dollar 2.67—2.68 Weenen 0.370.38 Die vreemde woorden. „Het Han delsblad" wijst uit de praktijk op malle misi- vormingen. van vreemde woorden, waaraan eenvoudigen in gesprekken enz. zioh bezon digen-. 1 i I -?| Een -kleermaker heeft een costuum gemaakt, doch het past niet; de klant komt zioh hier over beklagen. „Och mijnheer", zegt de kleer maker, „word maar niet boos, iedereen heeft in zijn leren wel een9 een misalliantie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 3