BiimenlaniL Uit ie Provincie. weg naar het eiland Solowetskie in de Witte Zee, onderweg doodgevroren zijn. Een officieel bericht uit Moskou meldt, dat zij omgekomen zijn bij een poging tot ontsnappen. Uit Syrië komen berichten over on weer oh sneeuwstormen, die dagen lang het telegrafische verkeer met Egypte en het treinverkeer tusschen Beiroet en Da- maskus hebben gestoord. Te Hagen hebben gisteren de spoor wegarbeiders gestaakt om de invoering ran den negen-uurschen werkdag te be strijden. Gisterennacht is de hoofdredacteur ran de Kattowitzer krant Mihe door de crimineele politie in zijn woning gearres teerd. Hij wordt verdacht van spionnage. - De Engelsche commissie voor de militaire graven 'heeft besloten, gedenk tekenen op te richten voor de niet te ruggevonden Engelsche soldaten, en wel te Nieuwpoort en te Yperen, alsook in verschillende Fransche steden. Boven dien zullen er gedenksteenen worden aan gebracht in verschillende Belgische en Fransche kerken. Een brand, ontstaan door de ont ploffing van 30.000 patronen, heeft te Sterkrade een school vernield, waarin een compagnie infanterie was geherbergd. Alle militairen hebben zich kunnen red den; enkelen zijn licht gekwetst. De garnizoenen van Athene en Se res zijn versterkt in verband met een eventueele poging van Metaxos om de huidige regeering omver te werpen en de monarchie te herstellen. Koning George heeft in een schrijven aan den vroegeren aartsbisschop van Athene de hoop uit gesproken in staat te zijn naar Athene terug te keeren. Uit New-York wordt gemeld dat de Amerikaansche regeering besloten heeft officieel geen. aandacht te schenken aan de onhoffelijkheid van den Duitschen ge zant bij het niet halfstok liijschen van de Duitsche vlag op het Duitsche ge zantschapsgebouw bij gelegenheid van het overlijden van ex-president Wilson. De nederlaag van de söcialislen en communisten bij de landdagverkiezin gen in Thuringen zijn nog van grooteren omvang dan de eerste berichten deden vermoeden. De socialisten en communis ten, die eerst een meerderheid hadden van, 2 stemmen, zijn nu in de minderheid tegenover de burgerlijke partijen, welke thans demeerderheid hebben met II ■stemmen. De Zomert ij d. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de burgemeesters een circulaire gericht, waarin hij' hun verzocht toe te zien, dat de tijdsaanwij zing op de openbare door hun bestuur beheerde klokken gedurende het tijdvak van 30 Maart tot 5 October, dat de zo mertijd van kracht zal zijn, in overeen stemming zij met de tijdsvervroeging. Paardenhandel. Naai' De Veldbode bericht, was de paardenhandel in Limburg in Januari zeer levendig. Er bestond buitengewoon veel vraag naar jonge en drachtige merries,, terwijl ook voor voljarige ruins een hoo- gere prijs bedongen kon worden. Eenige jonge hengsten werden naar Duitschland verkocht. De handel heeft echter een ge- voehgen knak gekregen, doordat de Bel gen in het bezette gebied van Rijnland een groot aantal paarden in beslag ge nomen hebben. Ook zouden thans door Duitschland geen invoervergunningen meer afgegeven worden. Het Rijksinkoopbureau. Het Rijksinkoopbureau breidt zich krachtig uit en wordt volgens het „Vad." een bezuinigingsfactor van beteekenis. In het afgeloopen jaar werd er zoo schraal mogelijk gerekend op een om zet van f3.000.000, een winst gemaakt van f550.000, terwijl de exploitatie 2Va percent van den omzet kostte. In het nieuwe jaar zal het Bureau zijn werkzaamheden weer belangrijk uitbrei den. Het heeft er de heele Landsdrukkerij bijgekregen, het zal voor de kolenvoor- ziening gaan zorgen en het hoopt ook de laboratoria te gaan bedienen. In den loop van 1923 kreeg het de kleeding van de Post voor zijn rekening en het voorziet reeds de heele Marine van textielgoede- ren. De kolenverzorging is reeds In het laatst van dezen winter bij wijze van proef begonnen, met het resultaat, dat het van den winter 1924-1925 alle rijksinstellingen van brandstof zal kunnen voorzien. Geleidelijk en voorzichtig breidt het Bu reau zijn werkzaamheden uit pn het be gint steeds met steekproeven. Dit is nu ook het geval met de bediening van de laboratoria. Tegenwoordig wordt vooreen reageerbuisje door het afzonderlijk labo ratorium 610 ct. betaald. Het Bureau kan ze aanschaffen voor f 25 per 1000 en aangezien jaarlijks een millioen buis jes noodig zijn, hoopt men voor nog la ger dan 21/2 ct. te kunnen leveren. Het zelfde geldt van brandstoffen, hospitaal- linnen, operatiebenoodigdheden, enz. In !het verschiet nog, maar toch reeds in zichtbaar verschiet, bemoeiing met de voedselvoorziening van gevangenissen en rijksgestichten. Men is overtuigd, ook hier zeer belangrijke besparing te kunnen verkrijgen, vooral als Justitie wat vlot ter zou willen meewerken. We "denken hier aan onze openluchtgevangenis en aan de honderden hectaren akkergrond te Vccnhuizen, ajsmede aan de andere werkinrichtingen van het Rijk. De opheffing van crisisinstellingen en de bezuiniging van de rijksadministratie, hebben aan het Bureau den laatsten tijd nog een bijzondere taak gegeven. Allerlei meubilair van gebouwen en kantoren schrijftafels, kachels, kantoorbehoeften, enz. kwam vrij. Bij openbaren verkoop zou het zoo goed als niets opgebracht hebben. Het Bureau heeft nu in dp Ka zernestraat een paar opslagzolders ge kregen, waarheen het overtollig materiaal gebracht is. Hetgeen herstelling behoeft, wordt daar gerepareerd en het Bureau verkoopt de zaken hier een kachel, ginds een kantoormeubel tegen een behoorlijken prijs aan een rijksinstelling, die daaraan behoefte heeft. Dit bevalt zoo goed en er staat zooveel begeerenswaardigs in het magazijn, dat herhaaldelijk reeds aanvragen van ge meenten werden ontvangen, maar de di recteur mag tot dusver nog niet aan Gemeenten verkoopen. Ihimr A. F. de S a v 0 r n i n Lobman De heer De Savornin Lobman is, zooals wij reeds meldden, sinds eenige weken bedlegerig. Ofschoon geen onmiddellijk le vensgevaar aanwezig is, moet de patiënt het bed houden ep mag hij geen of zeer weinig bezoek ontvangen.. Meesttijds is hij helder van geest. In verband met zijn hoogen leeftijd bestaat echter bij zijn naaste omgeving begrijpelijke bezorgd heid. (Hbld.) Het zevende leerjaar. Naar het Vad. verneemt, is het wets ontwerp om tot 1930 af te zien van de invoering van het 7de leerjaar op de la gere scholen en van de uitbreiding van de Leerplichtwet, in de afdeelingen van de Tweede Kamer ongunstig ontvangen. Verlof Rijksambtenaren. De minister van financiën heeft nieuwe bepalingen vastgesteld betreffende de verloven voor rijksambtenaren. De voor naamste hieruit zijn: Ieder ambtenaar heeft per kalenderjaar aanspraak op verlof met behoud van be zoldiging, mits het belang van den dienst zich daartegen niet verzet. De duur van dit verlof bedraagt: Bij een bezoldiging van f 3500 of minder 12 werkdagen, meer dan f3500 tot en met f5500 18 werkdagen, meer dan f5500 24 werk dagen. In afwijking hiervan hebben ambtena ren wier bezoldiging op 1 Januari 1923 f3500 of minder, doch meer dan f2300 bedroeg, in elk kalenderjaar aanspraak op een verlof van 15 werkdagen. Als maatstaf geldt de bruto bezoldiging naar een standplaats der eerste klasse op 1 Januari. Wanneer de ambtenaar verzoekt en de dienst zulks toelaat, wordt hem het ver lof onafgebroken gegeven. Ten minste de helft van het verlof moet aaneensluitend worden verleend. Is aan een ambtenaar in eenig kalenderjaar het verlof, waarop aanspraak bestaat, niet of niet geheel verleend, dan wordt hem dit nog niet genoten verlof in een volgend kalenderjaar verleend. Tijd onder de wapenen door gebracht geldt niet als verlof. (Vad.) De Rrijksconstructiewerk- plaatsen te Delft. t Naar het Centrum meldt, staat het thans vrijwel vast, dat de Constructie werkplaatsen aldaar binnen korten tijd geheel zullen worden opgeheven. Het overgroot gedeelte van het personeel thans bedraagt dit nog pl.m. '200 per sonen, officieren en burgerpersoneel zal worden ontslagen, en voor zoover zij hiervoor in de termen vallen, op wachtgeld worden gesteld of gepension- neerd. Slechts enkele werklieden en amb tenaren zullen naar de Hembrug mee gaan. Omtrent de verdere bestemming der werkplaatsen is nog niets bepaald. De stad Delft zal echter door de over plaatsing van de Rijks-Kleedingmagazij- nen en nu weer door sluiting van de Constructiewerkplaatsen worden opge scheept met een groot aantal gebouwen, die door hun verval en verlatenheid het aspect der stad zeker niet zullen ver- hoogen. Spoorwegpersoneel. De Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel had een onderhoud met de directie op 11 Februari j.l. Na uit voerige discussie verklaarde de directie bereid te zijn, artikel 36 R.D.V. voor den duur der overeenkomst intact te la ten. In het vervolg zal met de organi saties overleg gepleegd worden bij even tueele wijzigingen der duurtekringen. Echter zal een nieuwe aanvulling in het R.D.V. opgenomen worden, waarin be paald wordt dat een ieder van het per soneel individueel verplicht zal worden een verklaring te teekenen, welke in houdt dat men over de thans aanhan gige en vroegere loonsverlaging géén be roep op den rechter zal doen op grond van het bepaalde in artikel 36 R.D.V. Resumeerende is de stand van zaken deze: Allen moeten 121/2 pet. storten voor pensioen, dus 4 pet. meer. Het per soneel op vierde klasse standplaatsen krijgt bovendien een loonaftrek van 1 pet. Het werkplaatspersoneel van 3 pet. en het overige personeel van 5 pet. De uitbetaling van 4 dagen loon als men niet ziek is geweest, vervallen. Het dagloon wordt berekend volgens het werkelijk aantal dagen van het kalenderjaar. Wan neer de laatste periodieke verhooging meer zou zijn dan een gewone perio dieke verhooging, wordt deze gesplitst. Christel ij ke. Handelsreizigers en'-Agenten. De Nationale Vakgroep van Handels reizigers en -Agenten in de Nederl. Ver een. v. Chr. Kantoor- en Handelsbedien den hoopt Zaterdag 16 Februari e.k. te 11 uur voorm. in het Gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Kromme-Nieuwe Gracht 28, Utrecht, haar 16e jaarl. algem. ver gadering te houden. De agenda is zeer belangrijk. Behalve verschillende huis houdelijke aangelegenheden zullen be handeld worden een rapport over de on- kosten-minima en een rapport betreffende de rechtspositie van den handelsreiziger en den handelsagent. - Het Belgische loodswezen te Vlissingen. In verband met dc geruchten over verplaatsing van een deel van het "Belgisch loodswezen van Vlissingen, meldt de Antwerp'sche Matin, dat daarvan nog niets vast staat, het zou volgens het blad ook gi'oote bezwaren met zich brengen. Wel moieten er onder handelingen gaande zijn tusschen de Ne- derlandsche en Belgische regeeringen om te kamen tot een gemeenschappelijke re geling, die dan voor beide partijen tevens bezuiniging z.ctu beteekenen. Hr. Ms. „Ca melis Direb- bel". Hr. Ms. Cornelis Drebbel heeft op 's Rijks werf te Hellevoetsluis voorzie ningen .ondergaan en is thans naar Vlis singen teruggekeerd, om. het materiaal van den onderzeedienst in te nemen, waarna het schip naar Dien Helder zal vertrekken om daar gestationneerd te blijven. f Inpoldering? Naar „Zelandia" meldt wiorden door Rijksingenieurs druk optaetingen gedaan in het Hellegat bij Boschkapelle, dat, naar verluidt, het vol gende voorjaar grootendeels zal ingepol derd woirden. Niet alleen de bestaande schorren maar. ook nog een groot deel der naakte slikken zullen binnendijks val len. Men spreekt van aanbesteding 'te gen December a.s. Wild scha de-co mm is si es. De minister van Binnenlandsche Zaken en land bouw heeft ingesteld wildschade-commis- sies o.a. voor de volgende gebieden in onze ■provincie; Zeeuwsch-Vlaanderen; Walcheren en N.- en Zuid-Bevel and; Schouwen en Diuiveland, Tholen en Sint-Philipsland; en benoemd tot voorzitter dier commis sie C. Stevens te Goes; en tot leden voor twee jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen: F. van Camp-en te Stoppeldijk; H. A. A. Ba ron Collot d'Escury te Hontenisse; tot plaatsvervangende leden: A. H. de Milliano te Wiaterlandkerkje en M. Wagtho te Groede; voor Walcheren, enz.: A. Scheele te Middelburg; P. J. El out te Domburg; tot plaatsvervangende leden: P. de Putter te 'sHeer Hendrikskinderen; A. J. P. Ka- keieeke te Erahbendijke; en voor Schou wen, enz.: S. J. Gast te Diuivendijke, G. J. Bongerd te Kerkwerve; tot plaatsver vangende leden: G. H. A. Stoutjesdijk te Tholen; J. van Gorsel, te Poortvliet. Zierikzee-Roosendaal. Hei gerucht, dat een overeenkomst zou ge blaakt worden tusschen de betrokken Tramwegmaatschappijen, i.e. de R. T. M. en de Zuid-Ned. Tramweg-Mij, in de ver binding met Schoiiwen-Rooisaendaal bevat waarheid. Met 1 Maart e.k. begint een sneldienst, waardoor men in drie uur tjjds van Zierikzee in Roosendaal is. Driemaal daags "bestaat daartoe gelegenheid, n.l. om 6 uur v.nf., 1.J5 n.m. en 5 uur n.m., men is dan te Roosendaal resp. 9, 4.15 len 8 uur. Omgekeerd kan men uit Roosen daal om 9.45, 3 en 6.10 urn-, waardoor men resp. 12.35, 7.10 en 9.40 uur te Zierikzee arriveert. („Z. Nsb.") Middelburg. Gisterenavond laat werd in de Langedelft bij de St. Janstraat een hevige brandlucht waargenomen, (erwijl boven de huizen een rookkolom zichtbaar, was. Door politie en personeel van de gemeentewerken werd in verschillende woningen een onderzoek ingesteld, waar bij ten slotte bleek dat in een der wo ningen een kachel was aangelegd met alleen houtwol als brandstof. Door den lieer M. W. Kunst, sedert 1 Maart 1898 agent van politie alhier, is fegenj 1 April eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Vlissingen. Naar men aan de ,?V1. Crt" meedeelt, heeft het bestuur van het St Joseph ziekenhuis bij B. en W. een plan ingediend tot gedeeltelijke uitbreiding, waardoor het aantal beschikbare bedden op 80 zal komen. Goes. Wij namen gisteren een kijkje in liet manufacturen- en modemagazijn „Die Ster" in de 's Heer Hendrikskinde- renstraat, voorheen C. M. O. Glerum en en Co., thans geëxploiteerd door den heer M. C. v. d. Ende. Bijl het bin nenkomen viel 'het ons aanstonds op', hoeveel ruimer de winkel is geworden. Ook is voor betere verlichting gezorgd, zoodat zoowel bij' dag als avond de win kel aan aantrekkelijkheid gewonnen heeft. In deze zaak wordt gedreven de manufac- turenbranche in den meest uitgehreiden .zin van het woord. Zoo wordt 'thans ook gehandeld in bedden, dekens, matras sen en tapijten, artikelen, die er vroeger niet verkrijgbaar waren. Natuurlijk kan men er ook terecht Voor lingerie, tri- cotgoederen, kousen, corsetten, hand schoenen, kindergoederen, enz. De zaak is Zaterdagavond door den heer v. d. Ende geopend. Tal van bloem stukken getuigden van de belangstelling van leveranciers, familieleden, enz. Wij wenschen den ondernemer in zijn nieuwe zaak veel succes. De vereeniging volar Chr. Winter- lezingen zal ons, blijkens de in dit num mer voorkomende annonce, deze week een avond van fijn kunstgenot verschaf fen. De bekende kanselredenaar Ds J. W. P. Ie Roy van Sloterdijk hoopt ver zen van Christelijke dichters te declamee- ren en de naam is ons een waarborg, dat het declamatie in den besten zin des woords zal zijn. Zonder twijfel zal het een goede ure zijn. Dat is toch zeker een lezing voor iedereen! Elke ver dere opwekking tot bijwoning komt ons overbodig voor. Krabbentlijke. Volgens de Hinderwet was een verzoek ingediend om een groioteren stoomketel te mogen plaatsen in de canservcnfabriek. Daar geen be zwaren waren ingediend, werd dit ver zoek ingewilligd. Rilland. Aan de oproeping van het voo'rioopig Comité voor het stichten eener bewaarschool hadden 55 personen gehoor gegeven. Die vergadering werd geleid door ds H. J. Visser, Hervormd predikant, die daarna het woord gaf aan den heer A. A. Mol die de zaak nader uiteenzette. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. Beslaten werd een adhaesiebetuiging te zenden aan het adres dat reeds aan den gemeenteraad gezonden is geworden en te trachten zooveel mogelijk leden te werven. Goedgevonden werd dat het be stuur uit 5 leden zeju bestaan. De uit slag der stemming was, dat gekozen wer den ds H. J. Visser met '48; A. A. Mol met 51; 'Wi. Griep met 38; L. K. Straub met 36 en D1. Butijjn met 25 stemmen. Na afloopi der vergadering koos het bestuur tot voorz. ds H. J. Visser, Herv. predikant, tot secretaris den heer A. A. IVl'ol, hoofd der O. L.school, en toit penningmeester de heer W. Griepi. (Cr. Crt.) Ovezaind. Maandag vergaderden al hier de leden der kole;rvereeniging „Eendracht Miaa'k't Macht". Na ope ning door den voorzitter, werden de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voorgelezen, en werden in het afgeloopen jaar twee k'eer kolen aangekocht tot een hoeveelheid van 2702 H.L. waarvan er 193 H.L'. wer den opgeslagen in het pakhuis. De rekening wees aan ontvangsten f 7054.76; en uitgaven f6365.06; sal do van f689.70; waarvan f210.99 als te goed van de leden en f478.71 van de reservekas. De bestuursleden S. H. Bakker en M. Rijk, die aan de beurt van aftreden waren werden met meerderheid van stemmen herkozen. Kapelle-Biezelinge. Het bleek gisteren avond voor het Comité van Chr. Winter- lezingen alhier, dat het een goede keuze ■gedaan hiad, door den legerpredikant in algemeenen dienst, ds H. Janssen, uit te ■noodigen voor haar op te treden. Velen waren van hier en elders omgekomen, zoo- dat het kerkgebouw der Geref. kerk ge heel gevuld was. Naar aanleiding van Matth. 24:4 en 5, werd een ernstig woord gesproken over: „Teek'enen der Tijden". Spr zeide, dat het niet zijn voornemen was, om een geleerd betoog te houden, want dat de menschen van den tegenwoor- dïgen tijd niet zoo ontwikkeld zijn, als het Gods Wioord betreft en de kennis van den Christus, maar dat er behoefte is aa.n klaarheid. Hij schetste den toestand der discipelen hij hun vraag en het ant woord van Jezus, dat een antwoord is voor alle eeuwen, vooral ook' voor onzen tijd. Of er dan ook in onzen tijd van ver leiders en valsche Christussen optreden en of ze velen verleiden? Zoo werd gevraagd en beantwoord. Spr wees op enkele van die personen en richtingen. Op Karl Marx die ziju volgelingen bij millioenen telt, die in zijn gepredikte heilstaat gelooven, meer dan in die van den Christus. Hij wees ■ook op de zeer velen, ook uit de Christe lijke wereld, die hem vereeren. Voorts op het Christian Science, die zonderlinge verwarring van begrippen, die ook ontzaglijk veel aanhangers heeft. Op het Spiritisme, dat ontzaglijk veel be oefend wordt, en op de Theosophie, waar vooral ook in de beschaafde wereld mep gedweept wordt. Dit alles werd ons op duidelijke, pakkende, hoogst ernstige wijze met vele voorbeelden aangetoond, Spr. eindigde met het „Waakt" der Schrift en de vraag voor ieder: hoe staan wij tegenover den Christus? De voor zitter (jankte den spreker met een tot weerziens, 't welk door allen werd be aamd. Oostkapelle. Op den alhier gehouden ouderavond is het volgende besloten: De ouders van leerlingen der openbare school te Oostkapelle, vergaderd op 8 Febr. 1924, bespraken hebbende het Kon. Besluit dat den leeftijd voor toe lating op 7 jaar of "bijna 7 jaar brengt; achten dezen maatregel een ramp voor het platteland en dragen de Ouder-Gam- missie op iedere actie hiertegen zooveel mogelijk te steunen. Zuidzainds. Ter hoogte van de woning van den burgemeester schrok een paard van den rook van de tram, met het gevolg dat het paard met kar op hol sloeg. De inzittende boer kreeg hulp van zijn echtgenoote bij het trekken aan de leidsels, doch het kon niet baten. Het rijtuig sloeg om, waardoor de leidsels door de vrouw haar handen werden ge trokken, terwijl zij verwondingen opdeed door glasscherven. Van den wagen was een veer gebroken, zoodat de reis, na dat de vrouw eerst door den dokter was verbanden, verder per volgende tram werd voortgezet. (M. Ct.) Serooskerke. (W;.) Gister hield de raad een voltallige vergadering. Opening met gebed. De voorz. spreekt een nieuwjaars- Ruwe en schrale huid van handen en gelaat verzacht en ge neest men het beste met Purol. In. doo- zen van 30, 60 en 90 ets. Bij apotli. en drogisten. wenscli uit ,die door weth. Goedbloed wordt beantwoord. Ingekomen is: Dankbetuiging der feestcommissie voor dekking van het tekort. Een schrijven van de gemeente Oostkapelle, inhoudende, dat de verorde ning op de vleeschkeuring en de salarissen der keurmeesters door Ged. Staten is goedgekeurd. Een mededeeling van Geil. Staten, dat de jaarwedden der wethouders zijn teruggebracht op f 100 en het trak tement van den burgemeester is vermin derd met 15 pet van f 2550 op f 1970. Een schrijven van G. van Laar over water afvoer wordt gegeven in handen van B. en Wl voor onderzoek. Een schrijven van de gemeente Werkendam om verandering te krijgen in de onderwijswet, wordt voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt een staat van oninbare posten school geld ten bedrage van f 21,16. B. en W. stellen voor, voor een cursus in vervolg onderwijs, schoollokalen, vuur én licht be schikbaar te stellen en f 50 subsidie te geven voor iederen cursus van 10 perso nen, met 200 lesuren, wat de raad zonder stemming goedkeurt. Nu wordt de financi- eele toestand van de scholen zooals die is geregeld over 1922 aan den raad voor gelezen, waarmee de raad zich kan ver- eenigen. Aan M. M'aljaars wordt een half jaar ontheffing van hondenbelasting ver leend. Het suppletoir kohier der honden belasting werd vastgesteld op f 12. Inge komen is een verzoek van de Provinciale brandweervereeniging om als lid toe te treden'. Er wordt niet op in gegaan. Een Schrijven van den bond van Ned. Gemeen ten om toe te treden als lid. De contri butie bedraagt vanaf f 25 tot f 3700. Het voorstel van B. en Wi. is om niet toe te treden. Dhr De Visser voelt er wel wat voor, doch is bang voor de booge contri butie. Wieth. Ailaart is van gedachten ver anderd en zal voor toetreding stemmen. Een voorstel van De Buck om voor een jaar toe tè treden wordt door Ailaart ge- feteund en met alg. st. wordt besloten toe ■te treden als lid to<t weder opzegging. De contributie voor deze gemeente zal f 25,50 bedragen. Nu is aan de orde van behandeling een adres van II. Tavenier, en aangelanden, inhoudende een verzoek, om vergunning om een steenen weg te mogen leggen van nieuwe klinkers, zoogenaamde tweed© soort door henzelf aan te schaffen en ter plaatse te brengen in de lange weg en een ge deelte van den Zoekweg en kosteloos zand uit de gemeente zandput te mogen halen voor dit werk, het leggen en het verder onderhoud vcor rekening der gemeente te nemen, Het bestraten zou volgens opgaaf aan werkloon f 875 kosten. Een soort gelijk adres van L. Joziasse en A. Hu- breclitse, om onder dezelfde voorwaarden het verdere gedeelte Molenweg met brik- te mogen leggen. Het voorstel van B. en W'. is, gezien de belangrijke bijdrage, die de aangelanden er voor over hebben, er op in te gaan. Dhr Die Buck maakt bezwaar tegen het onderhoud, om dat geheel voor rekening der gemeente te nemen, aange zien dit geen weg is, die verbinding geeft. Dhr Melis zegt, dat dit standpunt eenmaai ingenomen is door den raad en dat hier nu niet van afgeweken diende te worden. Het is met de Rijkebuurtweg en den Bouw- meestersweg ook geschied. Dhr De Visser zou liever die binnenwegen met keien zien bestraten. Dhr Melis heeft bezwaar om met brik te bestraten. Hij' wijst er op, dat de brik, die in de Lepelstraat ligt, bij de hofstede van J. Meijers niets waard is om te bestraten. Alzoo zijn de kosten voor de 'gemeente zeer boog, als er zulke prutsen in gelegd worden. Ze zijn op de Vrouwe- polderscheweg afgekeurd. Weth. Ailaart zou alleen 't onderhoud voor rekening van de gemeente willen nemen als er nieuwe steen gebruikt wordt, waar Melis zich bij aansluit. Wieth. Goedbloed betreurt, dat de raad deze houding aanneemt, nu door J. Meijers zand en steen ter plaatse gebracht zijn, waarop Melis antwoordt, dat de weg bij J. Meijers hem nog geen halve cent bijdrage heeft gekost (gezien andere wegen) Dhr Melis stelt voor op het adres van L. Joziasse en A. Hubrechtse toe te staan dezen weg te mogen leggen met eenmaal gebruikte helle steen van f 10 de duizend. In stemming gebracht wordt met 5 tegen 2 stemmen het verzoek ingewilligd, onder voorwaarde, dat het schoonhouden en grond van de zijkanten wegvoeren tegen den kostenden prijs voor rekening der aangelanden blijft. Ook zal de te gebruiken steen door den raad wor- tlen gekeurd. Weth. Goedbloed doet het voorstel om voortaan bij bestrating geen brik meer toe te laten.'Dit voorstel wordt niet gesteund. De raad wil liever elke aanvrage afzonderlijk beoordeelen. Dij de rondvraag vraagt dhr De Buck hoe het gaat met het sleperswerk, aange zien er bij hem een klacht is ingekomen van J. Sinke, dat hij in 1923 maar één voer zand heeft moeten rijden. Weth. Goed bloed antwoordt, dat het zoo na mogelijk verdeeld wordt, doch dat dit met geen schaartje te knippen is. B. en W. zeggen nauwkeurig hierop te zullen letten. Ten tweede vraagt hij, of er geen wij ziging in de te betalen subsidie aan den auto'dienst „Walcheren" zou kunnen ge bracht worden. Hij heeft gezien, dat Ged. Staten die zaak ook onder de oogen ge zien hebpien en den duur der subsidie heb ben verkort. De voorz. antwoordt, dat de dienst den steun niet kan missen, daar er dit jaar zeker geen dividend uitgekeerd kan worden, waarop De Buck! antwoordt, dat, wat Ged. Staten doen, wij wel kunnen rolgen. Hierna sluiting met gebed eti rit ting in comité.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1924 | | pagina 2